Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.04.04. 08:22


Az 1500 Mrd egy jelentős része tao, ami már adózott összeg. Az építőipari áfa pedig visszaigényelhető, azaz nem nem folyik be. Persze nyilván van itt is olyan költség (pl az szja), ami csökkenti a nettó összeget, de sokkal szebb a kép, ha a 1500 helyet mondjuk 1350-et hasonlítunk 4900-hoz? Végül is tényleg szebb. Azt hiszem így már én is Orbánra szavazok.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.04. 08:18


De akkor az 1500 milliardbol is vond le az afat meg az egyebeket, mert az meg visszafolyt az allamkasszaba.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.04.04. 08:09


http://hvg.hu/gazdasag/20180404_Sokkolo ... a_2010_ota

Biztos hogy ez az 1500Mrd is csepp lenne az egészségügy tengerében?
Idén (választási évben!!) 30Mrd-ot ígér a kormány korházfejlesztésre és béremelésre. A szakemberek szerint az 5 évvel ezelőtti államosítás óta évi 40-50Mrd forráshiány keletkezik a teljes magyar egészségügyben (beruházások és amortizáció nélkül). A hiány simán rendezhető lett volna, ha költünk ugyan sportra is, de ésszel.

Persze ha az egészségügyi alaphoz viszonyítjuk (1500-2200 Mrd/év az elmúlt években), akkor nem tűnik soknak a sport 8 éves 1500Mrd-je. De az E-alap a 2010-es törvényi változások óta rengeteg dolgot tartalmaz (pl táppénz, külföldi gyógykezelés, rokkantsági ellátás, stb.) ami nem közvetlenül az egészségügyi ellátással kapcsolatos. ez jelenleg az E-alap 40-50%-át teszi ki. Ráadásul a magyar adórendszer csodálatos csavarja miatt ez az összeg bruttó, azaz lejönne róla az élőmunka baromi magas adóterhe és a 27%-os áfa. A gyógyszeráfa ugyan kedvezményes, de nem visszaigényelhető. Az átlagos eü áfateher 17-18%. A fenti matekból az jön ki, hogy tényleges egészségügyi ellátásra évi 650-700 Mrd forintot költ az állam jelenleg és ennél lényegesen kevesebbet költött a korábbi években. A 2017-es adatot nem találtam meg, így azt betippeltem. 2010 óta 4900 Mrd ment egészségügyre. 1500 Mrd pedig sportra. B@szódjon meg Orbán.

Unokatestvéremmel épp Húsvét hétfőn közölték a csodálatos esztergomi korházban, hogy fájdalomcsillapítás után nyugodtan menjen haza a vastagbélrákjával. Felvették a sürgősségi műtéti listára, majd értesítik. És ő is a Fideszre fog szavazni... már ha el tud menni vasárnap a fülkéig.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.04.03. 22:29


ja, nem volt egyértelmű az egész, de most már tiszta
talán talán egy vb-címért Gyurcsényt is elnézegetném négy évig, de csak azzal a feltétellel, hogy marad a határzár. ha ezt nem garantálnák, akkor nem kockáztatnék:)

ma a könyvtárban egy történész azt ecsetelte nevetve, hogy ha elég sokan mennek el, akkor az öszödis lehet be se jut a parlamentbe. Mert van egy szektája kb ami ha esik ha fú, elmegy szavazni, és kevés szavazónál az ugye nagyobb szám, mint sok szavazónál. :D Jókat röhögött közben :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.03. 19:25


Felreertettel. En egy baloldali kormanyra gondoltam.
A te felteteleidet en is alairnam. Max keresnek masik csapatot... :)

Szerk: de most igy visszaolvasva, lehet, hogy en neztem be.
De a lenyeg a fenti.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.04.03. 18:47


az a horgásztó-tulajjal volt egyszer egy kisfilm - ide is beraktuk. Ő asszem szimpi volt. :DDDD

amúgy a Jobbik helyében senkit nem léptetnék vissza sehol így első blikkre, de mondom, ebben a nagy visszaléptetési mizériában nem vagyok benne direkt.

Ha a Jobbik nyerne egyszer, tőlem a Serie B-be is kieshetünk. :)
+1
Jesszuska! Ilyen aron meg egy magyar vb-cim se kene!
nem hiszem, hogy ezt komolyan mondod ilyenkor tomm
magyar vb-címért tőlem örökre meg is szűnhet a Roma. Én elsősorban magyar vagyok, aztán Roma-drukker.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.03. 17:39


En az utolso elotti igaz tortenetre szavaztam. A 44 takaritonore, aki 35 evesen erettsegizett, most meg diplomazik. Ez szamomra teljesen hiheto tortenet.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.04.03. 17:23


laller ügyben nem nyomoznak, nesze neked 1300 milliárd

gondolom most már előkerül az ólból, és a fidesz nem bújtatja
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8263
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.04.03. 15:47


Tessék, szavazzatok:
https://index.hu/belfold/2018/04/03/ara ... a_hos_rsk/

Jók ezek a bemutatkozások, csak épp a lényegre nem térnek ki. Melyik hányszor lopott, rabolt ki nyugdíjast, késelt, unokázott, stb.
Nálam egyébként az nyer, amelyik nem szaporodik. De olvasás nélkül is tudom, hogy ilyen nincs köztük :(
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.03. 15:29


Bence, a te akaratod is abszolút logikus, nem is lehet vele most vitatkozni. Viszont azon meglepődtem, hogy neked egyéniben biztos a Jobbik.
Miért nem fordítva ?
Listán a Jobbik, egyéniben az esélyes jelölt. A te logikád alapján nem ez lenne a követendő út ?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.04.03. 14:49


Bence, én egy Závecz felmérést olvastam kb egy hónapja. Ők akkor azt írták, hogy a jobbik szavazók 20%-a szavazna át az MSZP-DK közös jelöltre ha úgy éreznék ezzel legyőzhető a FIdesz, és maximum ennek duplája, ha nem is lenne jobbikos jelölt. Az utóbbi esetben viszont sokan a Fidesz jelöltre szavaznának.

Illetve volt egy másik kutatás, a mi szerint az átszavazási hajlandóság a teljes jobbik táboron belül ugyanakkora a Fidesz és az MSZP irányába. A DK felé pedig sokkal alacsonyabb.
Ezekből tippeltem az arányokat totál hasraütve.
A második kutatásról meg is találtam a linket:
https://index.hu/belfold/2018/valasztas ... ztas_2018/

De ahogy írtam is, függetlenül az esélyektől (amik azért konvergálnak a nullához) nekem nem érne annyit egy DK-val közös Jobbik kormány, hogy azért érdemes legyen mindent megtenni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.04.03. 14:15


Az a baj, hogy ezzel, hogy a koordináció ellenességgel saját magát is sz*patja a Jobbik. Jutna 3 mandátum nekik, 3 mandátum az MSZP-Párbeszédnek, ehelyett jut 6 biztos mandátum a Fidesznek. Ez nem kitartás az elvek mellett, hanem hülyeség. Nem vagyok tisztában minden választókerületben az erőviszonyokkal, lehet hogy arányaiban több, vagy kevesebb mandátumot érne a visszalépés.
Churchill mondott valami olyasmit amikor szövetségre lépett a Szovjetunióval, hogy Hitler ellen még az ördöggel is szövetséget kötne.
Értem a te álláspontodat is, nem lehet rád neheztelni ezért, de politikailag hülyeségnek tartom.
Egyéniben 100%, hogy a Jobbikra fogok szavazni, listán egyre nagyobb kételyeim vannak.

Szerkesztve: Most látom F.Totti az írásodat, ez talán kicsit cáfolja azt.
https://index.hu/belfold/2018/valasztas ... eket_akar/
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.04.03. 14:12


Ezen rohadt sokat gondolkodtam én is. Amikor az MSZP összebútorozott a DKval, akkor viszont ez a hajó elment. Így ugyanis a Jobbiknak helyenként akár a DKs jelölt javára is vissza kellene lépni. Annyit meg nem ér egy Fidesz bukás. Gyurcsányt el kell távolítani a Parlamentből, nem kormányzó erővé tenni. Még a jelenlegi Fidesz ideológia is közelebb áll a Jobbikhoz, mint a DK vagy az MSZP. Vállalhatatlan lenne egy ilyen visszalépés.
Értem persze, hogy 4 év múlva ki tudja mi lesz. A Fidesz felzabálja az RTL-t is és a brutális gazdasági és médiafölényben simán hozhatják akár a következő 2 választást is. De akkor sem ér ennyit.

Meg egyébként is. Ha visszalép egy Jobbik jelölt, a szavazótábor 35-40% lenne hajlandó baloldali jelöltre szavazni, míg Fideszes jelöltre közel ugyanennyi. Azaz a visszalépéssel is max pár száz, esetleg ezer voks nyerhető a maffiakormánnyal szemben. Minimális az esélye, hogy ezen múljon. Az identitás viszont szinte biztos gyógyíthatatlan sebet kapna, plusz sokan a Jobbik listára sem szavaznának egy ilyen döntés után.

Én arra jutottam, hogy a jobbik visszalépések nem vezetnének sehová.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.03. 13:49


Igen, Bence, én is azon filózom, hogy a Jobbik jól teszi-e azt, amit EDDIG tesz. Mindenkinek nagyon kedvesen megköszönik a visszalépéseket, amelyeket a javukra tesznek, ám ők MÉG senkinek nem léptek vissza. Nem túl szimpatikus dolog, de...
Gondolj csak bele. Fradista romanista szerint azért politikai kalandor Vona, mert nem léptet vissza senkit, és nem biztat senkit az átszavazásra.
Bigg és tomm szerint pedig azért politikai kalandor, mert lepaktálni látszik a gyűlölt baloldallal. :)
Ehhez képest az arany középutat választja. :)
Ami viszont Orbán hatalomban maradásának biztos záloga.
Vonának van a legeslegnehezebb dolga. Egy biztos: én most még minden döntésüket támogatom. A legjobb az lett volna, ha a nemzeti radikális Jobbik abszolút többséget szerez, de ugye mint tudjuk, a sajtó direkt felemelte őket a porból, és 20%-on tartotta őket évekig.
Ha Magyarországon megvalósult volna egy minimális szintű újságírói kiegyensúlyozottság, most a Jobbik fej-fej mellett haladna a Fidesszel a migránsválság közepette is. De nekem tetszik az intelligens Jobbik is. Remélem egyszer sikeresek lesznek.
Most neheztelni fogsz rám egy kicsit, Bence: Vona helyében én sem léptetnék vissza senkit. Vagyis az LMP és a Momentum javára igen, de azzal szart sem érünk, mert az ő jelöltjeik sehol sem jelentősek, max Budapest néhány körzetében. Az MSZP-Párbeszéd javára pedig lófas.t léptetnék vissza, nemhogy egy jelöltet. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.04.03. 13:28


https://index.hu/belfold/2018/valasztas ... ad_talpon/

Van remény! A Jobbik is mutathatna valamit: "Az LMP ráadásul a Jobbik felé is ajánlatot fog tenni, vagyis jobbikosnak könyvelt körzetekben is lehetnek visszalépések."

Bayerzsóti meg a kormánykritikus mise hatására kilépett az evangélikus egyházból, katolizálni fog. :lol: Nemrég még a pápát szidta, rossz seggnyaló.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.03. 12:46


Jesszuska! Ilyen aron meg egy magyar vb-cim se kene!
Talan ha elore tudom es felteszem ra mindenem....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.04.03. 11:43


A lófax eshetünk Zsolti, a lófaxt! :D :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.03. 11:33


Ja, és Trigo, köszi a választ a kérdésemre.
Biztos voltam benne, hogy ezt választod. :wink:
Ha a Jobbik nyerne egyszer, tőlem a Serie B-be is kieshetünk. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.03. 11:30


Nekem óriási kérdés, hogy a kormány a migrációs téma nélkül hol állna most százalékban. Azt viszont el kell ismerni, hogy a válságot jól kezelte. És itt nem a plakátokra meg a nemzeti konzultációkra gondolok, hanem a tényleges intézkedésekre. A Jobbik is így cselekedett volna, vagy még durvábban, remélem ezt tomm és bigg is elismeri. Hogy egy baloldali kormány mit tett volna, nem tudom. Nem akarom őket mocskolni, mert lehet, hogy a népakarat ellenében nem kvótáztak volna, de kerítést szinte biztosan nem építenek. Vagy nem tudom.
Ez a kvóta is furcsa dolog, mert az emberek 95 százaléka a mai napig nem tudja pontosan, hogy mi is az a kvóta. Semmiféleképpen nem kötelező betelepítést jelent. Csak menekültek menedékkérelmének elbírálását, amit el is lehet utasítani (!). Kábé ezt tette a kormány a beengedett 1300-2300 menekülttel. Viszont ha elindul egy kötelező automatizmus, akkor Magyarországnak vége. Lassan Európa itt tart, de mi még tartjuk magunkat.
A kérdés már csak az, hogy tényleg erőlteti valaki ezt a KÖTELEZŐ betelepítést, vagy még nincs ilyen többségi akarat az EU-ban.
Biztos, hogy a kormány nem tett rosszat azzal, hogy beengedte az illedelmesen kopogtatókat ?
Biztos, hogy egy baloldali kormány azonnal hozzálátna a kerítésbontáshoz és a kötelező betelepítéshez ?
Biztos, hogy egy kormányon lévő Jobbik sokkal kevesebb pénzből nem lett volna ugyanilyen hatékony a migránsok távoltartását illetően ?
Ugye át tudjátok érezni, bigg, hogy milyen érzések és kérdések kavarognak egy ellenzéki szavazóban ?
Nem akarok multikulturális társadalomban élni.
De szerintem már benne élek. Mindennap.
És ez ellen a szeretett kormányunk semmit nem tett, mert kellettek a szavazatok.
Kettős játék ez Orbán részéről. Migránsok nem kellenek, de cigányok minden mennyiségben.
Ha a Jobbikot az MSZP fiókpártjának tekintjük, mert azt mondta az orákulum, akkor mit gondoljunk a Fideszről, akik közül a fél frakció Soros-pénzből tanult ?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.04.03. 10:48


Trigo már biztos hülyét kap tőlem a folyamatos párbeszédkényszerem miatt,
nekem már mindegy :wink:

Ne a meggyőzés legyen a célunk, hanem a közeledés.
komolyan kérdezem Zsolti, hogy ha bigg mondjuk egyszer szidja a Fideszt, attól te jobban/nyugodtabban alszol?

Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy mivel azért itt mi egy kis fórumközösség vagyunk, és valahol nevezhetjük haverságnak is az egészet, az ember pedig ugye hasonszőrű haverokkal veszi körül magát (ez jelen esetben a Roma-szurkolásunk), és mivel itt nem mi válogattuk meg a fórumtársainkat, ezért van benned pl egy vágy arra, hogy hasonszőrűvé tedd a többieket, és ezért szeretnéd a totál ellentétes világszemléletet/álláspontot kicsit közelíteni.
Ez még lehet egy ok. :)

BL-győzelem és sima baloldali kormány ? Jó lesz ? :)
Na ez egy szívemnek kedves feladvány. Válaszom: Nem. Ilyen áron nem kell baloldali kormány. Őőőőő akarom mondani BL-győzelem. :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.04.03. 08:29


Tomm, két különböző dologról beszélünk. Csurka egyenesen azt állította, hogy a Jobbikot az MSZP indította és találta ki. ez az ami baromság. A bizonyíték meg az volt erre, hogy a ballib sajtó szapulta. Semmi más vagy több. ez az ami röhejes.
Azt hogy az önkényuralmi rendszerek saját maguk hoztak létre szelepeket és irányították azokat, nem vitattam.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.03. 08:22


F.Totti írta:Tehát egy zsidó szeretné a modern kori NSDAP-t, ha a Népszava, a 444.hu és nem Népszabi reloaded kórusban szidja?
Abban a koordinátarendszerben, ahol ez az érvelés logikus, bármi más is az.

szerk: (Zsolti megelőzött :))


Elnezestpardon. Nem ti szajkozzatok mindig, hogy a neppartosodas azert kellett, mert egy modernkori nsdap sosem nyert volna? A zsido a modernokri nsdap-t nem hatalomra akarta juttatni, hanem pont, hogy orokos ellenzekben akarta oket tudni.
A hatalom altal iranyitott ellenallas egy ismert dolog. Nem tudom mi olyan leheteteln nektek ebben.
Ja, de, tudom. Arrol a partrol van szo, amivel szimpatizaltok. Igy mondjuk ertheto az ertetlenkedes.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.04.03. 08:10


Tényleg. Szerintetek mi a jobb és bal oldal közt a különbség? Mert nekem eurúpában erről lövésem sincs. Én erősen kötődöm politikailag az amerikai jobboldalhoz, de európában a "jobboldal" már balra van Hillary Clintontól. (És valahol Bernie Sandersnél kezdődik. Amiből elméletileg következne hogy Bernie Sanders az amerikai Vona Gábor, de ebbe inkább ne menjünk bele.)
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.04.03. 08:01


Tehát egy zsidó szeretné a modern kori NSDAP-t, ha a Népszava, a 444.hu és nem Népszabi reloaded kórusban szidja?
Abban a koordinátarendszerben, ahol ez az érvelés logikus, bármi más is az.

szerk: (Zsolti megelőzött :))

Zsolti, a kommented második részéről meg csak annyit, hogy egy laposföldhívővel sem tudod elhitetni, hogy téved. Megingatni sem tudod. Mindig van egy ultimate érv, amiben nincs logika csak hit. Összeesküvés, szabadkőművesek, Ufók, Soros, ballib ármány, stb. A lényeg az "mi tudjuk, ők még nem" érzés. Pl hogy a buzi Vona mecsetet épít és kerítést bont. Az Origo, az m1, a Riposzt, hiteles és elfogulatlan. És ebből a nézőpontból tök logikus, hogy egy gázszerelő 40+-osan lesz pénzügyi és mindenhez értő zseni. az utolsó nap Elios-ra átírt közbeszerzések is véletlenek, sőt szakmailag indokolhatóak. A vadásztitoktartás meg maga az etikai 1x1.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2018.04.03. 08:33-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.03. 08:01


Nyilván, tomm, de akkor ezen logika alapján az origo, az M1és a TV2 a Jobbikot nyomja.
Az alfahír a Fideszt.
A kurucinfó a Fideszt és az MSZP-t.
Az index meg mindenkit. :)

Bigg, én még utoljára megpróbálkozok valamivel. Trigo már biztos hülyét kap tőlem a folyamatos párbeszédkényszerem miatt, F.Tottiból pedig mindig kihozod az iróniát, bigg, és így olykor F.Totti fut bele egy kis "alázásba" irántad.
Gyakran linkelsz ide olyan dolgokat, ami számodra elgondolkodtató, számunkra pedig vicc kategóriának tűnik. Annyira más a nézőpontunk, hogy kábé hülyének nézzük a másikat egy-egy ilyen cikk vagy videó miatt. Nehéz magunkat beleképzelni a másik gondolatvilágába. Sokszor ijesztőnek tűnik, hogy az origóról vagy az Echóról olyan cuccokat hozol ide, amiért mi legszívesebben "gyilkolnánk". De ha belegondolok, nagyon máshonnan nem is tudsz hozni anyagokat. Nincsen már mérsékelt fideszes média, amelyet akár mi is elfogadnánk, ez tény. Nekünk könnyebb dolgunk van, ezt be kell vallanom, mert mi csemegézhetünk az alfahírből, a kurucból, az indexből, a 444-ből,stb. Ezekből csak az alfahír pártfüggő, a többi ideológiailag kötött.
Bigg, én azt érzem, hogy én többet "adok" neked, mint amennyit "kapok". Írtam már ezt. Nagyon hosszú üzeneteket szoktam hozzád írni, de te nem nagyon reagálsz a legtöbb felvetésemre. Néha beszúrsz egy-két rövid reakciót, és a leveleim hosszúságával magyarázod, hogy elsiklasz néhány kérdés felett, de szerintem ez csak részben igaz. Én már többször hívtalak közös gondolkodásra, de a múltkori hsz-cunamimra is csak néhány gondolatfoszlány érkezett.
Azt is be kell vallanunk, hogy ellenzéki helyzetből szintén sokkal könnyebb dolgunk van. A kormánykritika mindig százszor könnyebb, mint maga a kormányzás. Igazából nem tudom, te hogyan viszonyulsz a korrupciós ügyekhez: hazugságnak tartod őket; látsz benne valamit, de úgyis ezt csinálta a baloldal is; biztos vagy benne, de úgy vagy vele, hogy a sok jót ez nem homályosíthatja el,stb. Gondolom, hogy szerinted a kormányból ezt a gyalázatos kommunikációt az ellenzék hozta ki. Ahogy Kövér László is mindig mondja.
Tomm egy kicsit máshogyan potenciális Fidesz-szavazó. Ő a kormányt nemigen méltatja, inkább az ellenzéket meg Vonát ekézi. Ez a hozzáállás is érthető, és talán szimpatikusabbnak tűnik, mint a kormánypropaganda szajkózása. Bár abban te sem vagy élenjáró, bigg, nem akarlak megsérteni.
De tudod, ha azt akarod belőlünk kihozni, hogy kritizáljuk a Jobbikot (belőlem ki lehet hozni), akkor neked is "engedni" kell olykor. De te nem nagyon "szidtad" még a sajátjaidat, pedig lenne miért. Természetesen egymást nem fogjuk meggyőzni, de ez soha nem is lesz cél ebben a topikban.
Neked is meg kell tanulnod kritizálni a csapatodat ahhoz, hogy itt hiteles és szenvedélyes beszélgetések alakuljanak ki. Úgy lenne férfias. Ne a meggyőzés legyen a célunk, hanem a közeledés. Például a Csurka-videóhoz semmilyen saját kommentárt nem fűztél, így az ember nem tudhatja, hogy te teljesen osztod a politikus véleményét, vagy csak részben. Így nehéz.
Én jobboldali embernek tartottam magamat mindig is, de ma már egyáltalán nem vagyok biztos ebben. Lehet, hogy soha nem is voltam jobboldali, de az is megeshet, hogy a Fidesz nem az, és én az vagyok. Régen azt éreztem, hogy ha megjelenik egy baloldali politikus, akkor gyomorgörcsöm van. Most a Fidesz embereinél érzem ezt. Nem tudok ellene mit tenni. Ezt a hülye érzést a kormány alakította ki bennem.
Remélem nem lesz horrorkoalíció, de a Fidesznek ezzel a társasággal már nem szabad sokáig kormányoznia.
Jöjjenek a Navracsicsok, a Varga Mihályok, az Ángyánok, de a mostani sleppnek előbb-utóbb távoznia kell.
Holnap Barca-meccs, gyerekek...
BL-győzelem és sima baloldali kormány ? Jó lesz ? :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2018.04.03. 10:42-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: tomm, Trigoria valamint 45 vendég