Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.10.11. 15:48


Trigo, nem volt szándékomban sarkítani, én csupán igy értelmeztem amit írtál. Azt írtad ez mindennél fontosabb, az én olvasatomban azt jelenti, hogy ez egyértelműen a legfontosabb, emiatt ez a legfőbb ok a pályaelhagyásra.
Erre írtam, hogy ez szerintem regionális probléma, és még akkor is ezt gondolom, ha ez nem a legfontosabb probléma, hanem csupán egyike a fontosabbaknak (ahogy másodszorra írtad)
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.08. 23:08


most kisarkítottad amit írtam. Nem emiatt nem akarnak tanárok lenni, de hogy vidéken pl. ez is egy nyomós ok a döntésben, abban biztos vagyok. Pontosabban úgy képzelem, hogy inkább a pálya elhagyásában.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.10.08. 19:48


A regionális problémát nem a cigókérdésre értettem, hanem a Trigó által vázolt problémára, hogy a cigók miatt nem akar senki tanár lenni.
Biztos vannak problémás, tanköteles cigók mindenhol, de ahol ők dominálnak, és emiatt menekülnek a tanárok, az szerintem azért egyelőre nem jellemző, az ország nagyobb területére biztosan nem.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.08. 15:54


Elfogadom a véleményedet, eric.
Sok igazság lehet benne.
Ez van sajnos.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.10.08. 14:40


A cigókérdés bizony nem regionális probléma. Országos nagyon is.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.10.08. 11:47


Trigo, cigókérdés sok más területen is jelen van, én nem sorolnám az oktatáshoz. Komplex probléma, ami sohasem lesz rendesen megoldva, mert nincs rá jó megoldás.
Ráadásul regonális probléma, tanárhiány meg országos.

Trigoria írta:
a sokpontos szubjektiv szóbeli felvételin sokkal könnyebb benyomni az egyetemekre a NER-esek gyerekét, mint egy irásbeli felvételivel, amit utólag elő leht venni.
ez amúgy logikusan is hangzik, de mégis hogy hangzik egy ilyen megbeszélés?? Te Pista, Józsi fia szeretne egyetemre menni,de síkhülye, tudsz segíteni? Aha,már Béla is szólt, hogy az ő fia is ebben a cipőben jár. Akkkor lépek. Megváltoztatjuk a rendszert.
vagy hogy?? Pár tucat hülyéért átírják az egészet? A ficsúroknak egyetem nélkül is aranyéletük van/lesz.

Fogalmam sincs, de módosítottak már törvényt 1emberért is, néhányért miért ne csinálnák?
Ficsúroknak aranyéletük van, persze, de gondolom diploma nélkül nehezebb/látványosabb betolni őket valami vezető pozícióba. Nameg a szüleim eltartanak vs vezető valaki vagyok egy minisztériumban is máshogy hangzik. És igy nem a szüleik tartják el őket, hanem az adófizetők. De ez csak elmélet persze.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.08. 10:57


szerintem a cigók megrendszabályozása az oktatásban minden eszköznél és modernebb felfogásnál, stb fontosabb, csak soha senki nem meri kimondani. És nyilván nem is a fővárosban fogják kimondani.
Ahol elküldenek a kurva anyádba, oda nem szívesen jársz be dolgozni, és egy idő után nem is fogsz.

eric:
a sokpontos szubjektiv szóbeli felvételin sokkal könnyebb benyomni az egyetemekre a NER-esek gyerekét, mint egy irásbeli felvételivel, amit utólag elő leht venni.
ez amúgy logikusan is hangzik, de mégis hogy hangzik egy ilyen megbeszélés?? Te Pista, Józsi fia szeretne egyetemre menni,de síkhülye, tudsz segíteni? Aha,már Béla is szólt, hogy az ő fia is ebben a cipőben jár. Akkkor lépek. Megváltoztatjuk a rendszert.
vagy hogy?? Pár tucat hülyéért átírják az egészet? A ficsúroknak egyetem nélkül is aranyéletük van/lesz.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.10.08. 10:48


Zsolti írta:Én nem osztom néhény kollégám álláspontját, miszerint a cél a tudatos népbutítás. Ugyan már. Jót akarnak, csak nem értenek hozzá.

Zsolti, ne legyél ilyen naiv, a változtatásoknak többynire semmi köze a jószándékhoz. A klik, az igazgatók leváltása, a központi tankönyvválasztás, és minden más csak és kizárólag a kontrollról szól, hogy bármi van, fentről le tudjanak szólni, pl most a kirúgásoknál. De erről szól az egyetemi felvételi változatás is, a sokpontos szubjektiv szóbeli felvételin sokkal könnyebb benyomni az egyetemekre a NER-esek gyerekét, mint egy irásbeli felvételivel, amit utólag elő leht venni.
MInden a kontrollról szól itt is, ahogy minden más területen is.
A másik pedig, hogy ennek a problémának a megoldása hosszútávú, a fidesz pedig maximum 4 éves ciklusokban gondolkodik (lásd az államkassza felégetése év elején, csak nyerjenek a választáson, utána meg majd lesz valahogy).
Egy hiretelen emelés a tanároknak nem oldja meg a problémát, nem lesz több tanár, de talán nem lesz kevesebb sem. 10évekbe telik, mire innen feláll az oktatás, ez meg a jelenlegi kormányunknak egyáltalán nem fontos.
És még egy gondolat, ahhoz hogy szivesen menjenek tanárnak a fiatalaok, meg ne akarjanak a tanárok pályát váltani, ahhoz a fizetések mellett a körülményeken is javitani kellene, ahogy te is írtad, modernebb felfogás, eszközök beszerzése, épületek rendbetétele, szabad tankönyválasztás, túlzott adminisztráció eltörlése, stb, de a fizetés az, ami látványosabb, és égetőbb, utána jöhetne a többi. De sajnos nem vagyok túl optimista a kérdésben, amig fidesz van, megmarad a lejtő is.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.08. 09:55


Okés, értem, köszi.
Azért a kukások nem harcoltak ki további fizuemelést, ezt tegyük hozzá.
És az a 40 ezres pesti vonulás azért nem volt kutya.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.08. 07:35


A tuntetes mellett, a tuntetokon rohogve-kinomban…
A nem egyet ertes arra vonatkozott, hogy itt van a tarsadalom egyik legtanultabb, legszelesebb, mindenki szamara legfontosabb retege es evek, evtizedek ota megy a nyigas. Ez a baj, az a baj… de most, hogy kirugtak par embert, sem mozdulnak meg egy emberkent. Nem te. Neked igy jo, akkor jo. De hol vannak a kockas ingesek? Miert nem engedetlenkednek mindannyian?
Es itt a kontraszt, nagyon mas a helyzet, nagyon mas, de jonnek a tanulatlan alja suttyok es ket nap alatt lerendezik maguknak az egeszet. Jaaaaaaaj
Azt meg sem emlitem, hogy mindekozben ez erinti a lakossag 99%-at… szolidaritas ilyesmi… ugyanmar..
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.07. 21:31


De tomm, akkor most te inkább a tüntetők mellett vagy ellen vagy?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.07. 19:38


Ezt a tudatos nepbuzitas (hopp, frajdi elszolas, marad) dolgot mindig mondja az aktualis ellenzek az aktualis kormanyra mutogatva. Orbanek anno, ezek most.
Nem. Sztem ez itt most kifejezetten a rendszer szintu problemakrol szol, nem az esetlegesen alkalmatlan tanarok szamonkereserol. Az persze jogos elvaras, hogy ok, bzmeg, kimegyek erted tuntetni, meg adjanak az adombol tobb penzt neked, de akkor leszel szives lelkiismeretesen dolgozni.
Persze hogy a penzeol szol. Egyreszt mindig mindennek az az alapja, masreszt nem megy ki nemhogy negyvenezer, de negyezer, talan negyszaz sem digitalis tablaert vagy kiscsoportos foglalkozasert tuntetni. Egy reszuk nem is ertene. Es akkor ez meg csak a showelem (ez egy nagyon szep szo). Tobb penzt! Ezt erti mindenki, ezert lehet vonulni. De ugy olvastam, nem csak ez a koveteles.
Vannak ketsegeim, hogy arrafele, tesokameknak mennyire fekudne a kiscsoport. Ellenben a tablageppel, amibol igen jutanyos aron vehetnel tobbet is, amit ismeretlen vagy ismeretlenek az utcan elszortak…

A 400 masfel evvel ezelott nem is hangzott rosszul. Nade te hany eve vagy a palyan? Es 3 gyerekkel. Ha most jonnel kona fosulirol es megnezned a bertablat mit szolnal? Es mit szolnal budapesten, ahol a lakhatas nem epp a legolcsobb?
Nekem errol annyi infom van, hogy bertabla-dolog (egyik) kidolgozoja, thaisz miklos, tortenetesen az orszagos cimbim testvere. Akkor hagyta ott a politikat, mikor kihereltek az anyagot, amit letett(ek) az asztalra. A kihereles alatt penzt ertek. Most tamogatolak lep fel o is, nyilvan nem veletlenul.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.07. 17:50


Na hát elmondtatok nagyjából mindent.
Az oktatás rossz állapotban van, ez tény. De mondok valamit. Ez egyrészt köszönhető az idétlen kormányzati döntéseknek, mert azok valóban szakmaiatlanságot tükröznek. Jószándékúak a változások, csak nincs értelmük, nem megvalósíthatók. Én nem osztom néhény kollégám álláspontját, miszerint a cél a tudatos népbutítás. Ugyan már. Jót akarnak, csak nem értenek hozzá. Ebből születnek felesleges tanári terhek. Ezek főleg adminisztrációs jellegűek.
Másrészt a tanároknak is szólnak a hazai oktatást kritizáló mondatok. Hogy mi miket tehetnénk, hogy jobb legyen. Itt főleg a konzervatív módszerek elhagyását követelik, és a nyugati innovációk beépítését szeretnék. Például frontális munka helyett egyéb alternatív munkaformák. Digitális tábla, kooperatív munka, projektmódszer, stb. Ezek viszont az én meglátásom szerint csak látványelemek. Ideig-óráig. Képességet nem ezekkel a lufi módszereket lehet fejleszteni. Én például főleg frontális munkában tanítok, egy kis egyéni és csoportmunkával fűszerezve. Digitális táblát és projektort soha nem használok. Én beszélgetve tanítok, sok humorral, elfogadással és segítőkészséggel. Amit csinálok, arról tudom, hogy nem újszerű, lehet rossz is, de én így érzem magam tanárnak. Így érzem kiteljesedve magam. Ám a minősítésen nem mennék át csupán ezekkel a hétköznapi tanári tulajdonságokkal. Oda flikk-flakk kell. Kamu.
Aztán a tüntetések elsődleges célja a bérrendezés. A többi: tanári megbecsültség, szabad tankönyvválasztás , stb. csak járulékos maszlag. Az én fizetésem osztályfőnöki pótlékkal és három gyerek után járó adókedvezménnyel 405 000 forint. Ez nekem jó. Amint eltűnne a durva adókedvezmény, minden bizonnyal kettessel kezdődne. Az már nem lenne jó.
A tüntetéseken részt vevő gimnáziumok és a jobb nevű általános iskolák pedagógusai nem tudom, milyen bérkategóriában vannak. Lehet valamennyivel kevesebbet keresnek nálunk, de ezt nehezen tudom elképzelni.
A COVID-korszakban az egészségügyiseknél jött ki a kevés bér, a migrációs helyzetnél a katonáknál és a rendvédelmi szerveknél. Sok tanár mondja, hogy az említett ágazatokban elég nagy emelések történtek már, ők ne panaszkodjanak. Hát én nem így érzem. Szerintem lófaszt se keresnek. És ki kell mondani, hogy rövid távon az ő munkájuk sokkal fontosabb, mint a tanároké. A kormány ennek megfelelően reagál. Amit az egészségügyisek nagy része csinált a COVID alatt, az nekem szívmelengető, és felnézek rájuk. Olyan teher nehezedett rájuk, amilyen a tanárokra soha nem fog. És orrbefogva, szemlesütve, de idegesen és csalódottan végezték a munkájukat. Néha jobban, néha rosszabbul. Le a kalappal előttük.
Én megalkuvó vagyok. Nem feltétlenül a hatalommal, hanem inkább az adott élethelyzettel szemben. Szeretem a munkámat, sajnos csak ehhez értek, megbecsülöm, hogy Tiszavasváriban évről évre számítanak rám, és összeszedik a szükséges óraszámomat a vezetők. Nekem az a legfontosabb, hogy van munkám. 30 ezer forint plusz jól jönne, de nem javítana drasztikusan az életminőségemen.
Szolidáris vagyok minden engedetlenkedő tanárral, mert jó részük tényleg próbál politikamentesen tüntetni és sztrájkolni. De ha egyszer eljönnének egy hétre Vasváriba, lehet utána már ők sem sztrájkolnának többet Budapesten. A szakképző iskolák valahogy kimaradnak ebből. Eddig egyetlen tanári szakszervezet sem emelt szót amiatt, hogy bizonyos tanulókat nem lehet beilleszteni, tanítani, integrálni, és pokollá teszik a tanár életét. És miattuk nem lesz sehol a PISA-felmérés és a kompetenciamérés eredménye. És miattuk kell felesleges forintmilliárdokat önteni pályázatokba, amelyekből természetesen a tanárok is részesülnek.
Szóval ezer oldalról lehet ezt az egészet nézni. Mindenkinek igaza van. Egy kicsit. Én nem a béreket kérném számon a kormánytól, hanem a felesleges adminisztráció csökkentését és azt, amit lehetetlen elérni: RENDET. De én sohasem éreztem magam igazi, klasszikus tanárnak, ezért a véleményem a legtöbb kollégámat jogosan felháborítaná. Elég furcsán gondolkozom, ezt be kell vallanom.
Én a pénz miatt soha nem fogok sztrájkolni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.07. 15:45


én eskü tudtam, hogy tomm ezt direkt írta, de azt hittem Zsolti felé poén :D :D :D

amúgy meg egyetértek veletek.. Ennyiért ilyet találsz. Egy ideig (évek, évtized?) még működik egy lezüllesztett pálya/hivatás vonzereje (könyvtárak is tele vannak magasan képzett emberrel - még), de amint kifutnak azok, akiket még megbecsültek egykoron, utána kész, kalap, kabát. Tanári pályán eljutottunk ide már. Orvosin (az állami részében) most jutunk el ide épp.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.07. 15:04


Azert lett paja, mert az oktatas szinvonalarol beszelunk
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.10.07. 14:57


Ha az elmúlt 12 évben semmit nem csinálnak, akkor is romlott volna a színvonal, de a klikk-el, a mindennek is a központosításával, szakamberek (pl igazgatók) helyett pártkatonák kinevezésével csak löktek egyet az oktatáson a szakadék felé.
A másik meg pont úgy van ahogy tomm írta (kivéve, hogy nem "pájára" hanem pályára - hogy egy kicsit Trigo legyek :)), nem a mostani felhigult tömeget kell megfizetni, hanem újra vonzóvá tenni a tanári hivatást.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.07. 14:01


Egy: hogy mikor keletkezett a problema az ebbol a szempontbol mindegy. Szerintem senki, akinek 83-nal nagyobb az ikuja (ha jol tudom ez az onallo eletkepesseg hatara) nem orbanekat teszi felelosse mindenert. De ami az elmult 12 evben rortent, az az o felelosseguk. Ha romlott a helyzet az, ha csak nem javult, akkor az.

Ketto: a dolog pont forditva van. Kb mint az apoloknal volt: ennyi penzert csak ilyet kapsz. Ha olyan embert akarsz tanarnak, aki megfelelobb, azt meg kell fizetni. Egy megfwlelo hozzaallasu, gondolkodasu, kvalitasu fiatal miert menne erre a pajara? Mindennek a tetejebe a fiatal azt is latja, hogy a tanarokban annyi kurazsi sincs, mint a kukasokban, akik egyebkkent kozmondasszeruen a tarsadalom legalja
Vagy epp a semmiert hozongenek....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.10.07. 13:00


biztos, hogy van baj, de a baj nem az elmúlt 4, de még csak nem is az elmúlt 10 évben alakult ki.

valahol megértem a dolgot, mert tényleg nevetséges a tanárok fizetése, másrészt pedig mikor arra gondolok, hogy a fiam iskolájában milyen tanárok vannak, akiket nem hogy tanítani, de gyerek közelébe nem engedném, akkor mindig kicsit elgondolkodom azon, hogy tényleg ezeknek kell nagyobb zseton...?!?!
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.07. 10:50


Naigen. Miert nem tiltakozik mindenki?
Ninca is itt semmi komoly problema vagy a kukasokban tobb a kurazsi, mint a tanarokban? Mar bocsanat a kisse provokativ kerdesert, de eleg vicxesen jott ez igy ki...

A magam reszerol ezert nem is ertek egyet ezzel az egesszel ill rohogok rajtuk. Vagy nincs is akkora baj, mint amirol beszelnek, vagy meg is erdemlik. Tanarok is, szulok is...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.10.07. 10:19


Zsolti írta:Szolidáris vagyok meg minden, de én biztosan nem fogok soha sztrájkolni.

Megkérdezhetem, hogy miért nem?
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.10.07. 09:34


már Érdre sem nagyon jutott el a dolog, itt semmit nem tapasztaltam, fiamnak simán minden órát megtartottak.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.06. 20:54


:) Dehogy, semmi nem volt.
Ezt főleg a nagyvárosi gimnáziumok csinálják.
Nem tudom...Ők más bérkategóriában lennének?
Szolidáris vagyok meg minden, de én biztosan nem fogok soha sztrájkolni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.06. 17:46


Zsolti, nalatok miujsag? Volt elolanc meg polgari engedetlenseg? Tesokamek az utobbiba gondolom szivesen becsatlakoznak, fuggetlenul attol, hogy soha nem emgedelmeskedtek es sehol nem polgarok :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.03. 20:10


https://kuruc.info/r/4/249598/
hát én szerintem írjunk egy listát mondjuk a törököknek mi is
a végén odakanyírtunk egy olyan számot (jogosan), amin még a lengyelek is pislognának

idióták
miért csak a 2VH-ig lehet visszamenni és bőrt lehúzni? 1VH már smafu pl?
Trianon? Ha azt megfizettetnénk, csődbe menne néhány ország mellettünk

"Balhéznak az oroszokkal.
Meg a németekkel is.
Egyszerre.
Ilyen pedig már volt egyszer.
Nem lett jó vége ..."
:D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.09.27. 07:31


"Kálmán Olga... szerint akkor lesz vége az élelmiszer-drágulásnak, amikor vége lesz az Orbán-kormánynak, ezért alakítottak árnyékkormányt.

Orbán Viktor viszontválaszában közölte: örül, hogy a képviselő asszony egymásra figyelő kormányzást ígér, de megjegyezte, nehéz úgy egymásra figyelni, ha közben kilövik az ember szemét. Arra is emlékeztette Kálmán Olgát, hogy 2002–2010 között vezették az országot, akkor nem árnyékban, hanem napsütésben, „jól le is égtek”, ezért azt javasolja, hogy maradjanak csak az árnyékban."

(index)
:D :D :D :D :D :D Hülye p.csát így kell helyretenni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég