Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.01.06. 15:31


Így van! És nekem sem (de attól még szavazok)!


Más: Most találtam egy igen érdekes blogot. Egy Udvarhelyről elszármazott, jelenleg Pesten élő ember ír mindenféle érdekességeket, főként a székelyudvarhelyi maffiáról.
Furcsa halálesetek, fenyegető telefonhívások, agyf"szt adó smsek, szóval érdekesek.

Akit érdekel, de legalább az elsőt mindenki hallgassa meg, csak egy perc:
https://soundcloud.com/idetektiv/versace-kiakad

http://www.fekete-feher.info/udvarhely.html
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.06. 00:18


https://kuruc.info/r/6/122326/
nem olvastam végig, de ez a része érdekelt nagyon:
- Mit vársz a 2014-es választásoktól? Egyáltalán pártban kell-e még nekünk gondolkodnunk?
- A magyarság legnagyobb tragédiája mindig a pártoskodás volt. Ma még a nemzeti mozgalmon belül is túl sok a különböző szervezet. Néha az az érzésem, hogy mindenki vezér akar lenni, honvéd meg senki. Ebben a rendszerben én nem hiszek, de egyik napról a másikra úgy tűnik, hogy nem tudjuk megváltoztatni. Én első lépésként korlátoznám a szavazati jogot! Nem életszerű, hogy annak a szavazata, aki még nem dolgozott egy percet se, nem is akar és egy forint adót nem fizet, sőt csak a segélyek felvételéig jut, ugyanúgy dönt arról, hogy annak az adónak, amit mi befizetünk, mi legyen a sorsa. Hosszabb távon gondolkodva pedig legjobban az önkormányzatiság kiterjesztése működne szerintem. Ez által jobban bele lehetne vonni az embereket a saját sorsuk feletti döntésekbe. Erre már ott van példának Gyöngyöspata, a közelmúltban pedig Toroczkai Laci lett polgármester Ásotthalmon.
Maximáisan egyetértek. Évek óta mondom, hogy nem lenne szabad mindenkinek szavaznia.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.03. 00:33


régi téma ez már - újra előszedve (helyesen persze)
újabb ügy, amit homály fed
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.02. 19:48


No,akkor itt egy újabb Magyarok Világszövetsége-akció.
És ez viszont baromi érdekes.Én nem is gondoltam volna,hogy Petőfi csontjai körül ilyen csalafintaságok vannak:

https://kuruc.info/r/6/122187/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.01. 14:42


ittam rendesen sok mindent, de nullás részeg voltam :(
nem is értettem
hajnalban hazajőve még NHL-t néztem, meg sorozatot :D
és végül így józanul nem üvöltöttem bele az éjszakába a gondolataimat :)
BUÉK!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.01. 12:04


Jól berúgtatok. :wink:
Hát nem bánom,legyek én 2014 első megszólalója.
Ennyi. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.12.31. 15:10


nekem is emlékév lesz, de én a nagy háború évfordulójára fogok gondolni akkor, ha emlékéveznek.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.12.31. 14:41


nagyon várom már az éjfélt
na nem, nem a szilveszter miatt :!:
hanem az emlékév miatt
lehet bele is kiáltom majd az éjszakába éjfél után, hogy szégyellem magam az egész nemzet nevében

:D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.12.31. 09:41


Jó arc vagy,torito. :wink: Üdv a politika topikban is.
És megszületett a Simon Wiesenthal Intézet idei antiszemita-listája is.
Nézzük hát,hogy kik fértek be a top 10-be:

http://kuruc.info/r/6/122103/

Trigó,karnyújtásnyira a dobogó. :)
És mivel jövőre kis hazánkban holokauszt-emlékév lesz,minden esély megvan a Jobbik előrelépésére. :D
Hajrá,gyerekek!
(A tízbe még hátha befurakszik Petrás és a Kárpátia is.Bár erős a mezőny,nagyon erős...)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: torito9 Dátum: 2013.12.31. 05:26


na bmeg...

http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... ep-2304375

ennyi. Most már nincs menekvés sok sötétben bujkáló... :P

Ezek után - ahogy ajánlották - gyorsan "fellapoztam" a google-t, hogy milyen testtartást, karmozdulatot TILOS használnom bármilyen öröm (ötösöröm, gólöröm, káröröm, stb.) estén, nehogy én is majd a csúnya, gonosz neonácik táborába tartozzak.

Viszont olyat találtam amire nincs mentség: szomorú szívvel közlöm, hogy a csapatkapitányuk, Francesco Totti, is antiszemita zombivá változott. Minden odaveszett...
Íme pár bizonyító erejű felvétel:

http://www.europacalcio.it/redattore/up ... /totti.jpg

http://www.fourfourtwo.hu/admin/ckfinde ... i-Roma.jpg

http://ball72.com/data_images/francesco ... tti-02.jpg

http://www.radioromaweb.it/wallpaper/fr ... -totti.jpg

és az egyik legsúlyosabb, amelyen a zsidókkal szembeni agresszió megnyilvánulása is látható:

http://www.nemzetisport.hu/data/cikk/2/ ... ti0118.jpg

a karlendítésekre még rá sem kerestem...

Ezek után az A.S. Roma intézményétől teljes mértékben elhatárolódom ill. semmilyen formában nem kívánok nyilatkozni.

BAZINGA!
"Omnes viae Romam ducunt."
Avatar
torito9
 
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2013.11.25. 23:20
Tartózkodási hely: Kőszeg / Sopron

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.12.30. 20:02


és ez jó is lesz újévi üzenetnek zsolti! :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.12.30. 17:31


Ezeket a híreket egyre nehezebben lehet elviselni.
Bárcsak lenne egy olyan élcsapat,ahol vagy 7-8 játékos tisztában lenne a dolgokkal,nem fosnának senkitől és semmitől,és egyszerre "szalutálna" az egész csapat egy gól után.Akkor mit csinálnának ezek a faszfejek?
Ronaldo nyugodtan szervezhetne egy ilyen partit a Realnál.Úgyis utálja Izraelt,mint a szart.
Szólaljon már végre fel valaki a zsidó ámokfutás ellen,könyörgöm.
Vagy pusztuljunk mindannyian a némaságunk miatt.Meg is érdemeljük.
Nyomtassa már ki valaki vagy 10 millió példányban a revizionisták holokauszt-tételeit,oszt adják oda az embereknek,terjesszék;vetítsék a videókat Izraelről;húzzák már le a leplet ezekről az aljas szélhámosokról.
És ez most már tényleg nem pártkérdés.
A normalitást veszélyeztetik.
Idegörlő.
Tetű rohadékok.
Normális zsidó emberek,térjetek észhez,fogjatok össze,mert ezt csak ti vagytok képesek megállítani!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.12.28. 23:33


http://www.nemzetisport.hu/angol_labdar ... et-2304123
sz.r egy világ

Az Európai Zsidó Kongresszus elnöke, Vjacseszlav Moshe Kantor...

pusztulj
vihettek engem is b.zdmeg :twisted:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.12.24. 16:34


Szívesen aggódnék veled. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.12.24. 15:48


Talán emiatt van hogy inkább hiszek és bízok egy egységes európában, mint egy önálló államban.
A többség hitt benne. Ma meg már nem hisz. Oka van.
Nyilván ha nem azok irányítanák az EU-t akik most teszik, lehetne máshogy is.

Én úgy vagyok vele, hogy olyan jó lenne, ha valamire egyértelműen azt mondhatnám, hogy ez a jó megoldás, de kezdem egyre inkább azt hinni, hogy ilyen nem létezik.
Nekem ez jelen pillanatban 95%-osan a Jobbik. De igen, ezt nem lehet erőszakkal a másikra tukmálni. Mindenkinek magának kell eldöntenie mi a jó neki.

zsolti: Én azért megpróbálnám akár holnaptól a Jobbikos 2/3-t, aztán ráérnék aggódni, ha nem működik. :wink:

És akkor itt is boldog karácsonyt! :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.12.24. 13:28


Amúgy igazi "jobbikos" vagyok.Most veszem észre,hogy a szeretet ünnepén politizálok itt gátlástalanul. :wink:
Úgyhogy engedjétek meg,hogy a politikai fórumon kívánjak mindenkinek szebb jövőt!
Csak vicceltem:természetesen kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánok mindenkinek!
Liberálisoknak,konzervatívoknak,radikálisoknak,apolitikusoknak,zsidóknak és nem zsidóknak egyaránt! :)
No elég az ömlengésből:Jók legyetek,gyerekek.

(A "vitát" szívesen folytatom. :wink: :D )
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.12.24. 12:12


Csabi:világos és korrekt beszéd,köszönöm,hogy leírtad.
Ezzel az uniósdival az az egyetlen probléma,hogy egyáltalán nem azokért a célokért létezik,amiket te leírtál.Ha azokért létezne,nem lenne semmiféle euro-szkepticizmus.Persze meglehet,hogy anno ezen célokért jött létre.
Észérvekkel leírtad,miért nem akarod a Jobbikot.Nem is szeretnélek meggyőzni. :wink: Nyilván most már látom,hogy homlokegyenest mást gondolunk a nemzeti ünnepekről és a hagyományokról.Kifejtetted a Jobbik politikai tevékenységének számodra képmutató voltát.Lehet,hogy igazad van.Én viszont azt mondom erre,hogy ne engedjék az aktuális, hazaszerető kormányok,hogy bárki kisajátítsa a nemzeti jelképeket.Sajátítsák ki ők!A Jobbik azért "sajátítja" ki ezeket, mert a többiek által feledésbe merül.Egy Szent Korona, egy kettős kereszt,Árpád-sáv.Mind-mind ősi szimbólum,és csak a Jobbik használja.Nem szégyen ez? De.
Szerintem ennek az egész szélsőségesdinek véget lehetne vetni.Egy kis politológiai fejtegetés következik.Majd virga lektorálja. :wink:
Szóval...Véleményem szerint - én is olvastam,nem vagyok nagy politikai koponya - a Fideszt nem lehet egy egyenesen elhelyezni a középtől jóval jobbra.Sőt, inkább a politikai centrumban a helyük (jobbközép, liberális párt).A baloldali pártok nyilván a közepétől balra helyezkednek el.A "legszélsőségesebb" a DK, a legkevésbé radikális balos az LMP.Ez utóbbi közelít a Centrumhoz.Na már most: szerintem a Jobbik nem szélsőjobboldali párt.Nyilván a politikai palettán az,ezt virga is kifejette a jómúltkorában. Ám mind nyilatkozataiban,mind cselekedeteiben igazi jobboldali.Ők ma Magyarországon az egyetlen jobboldali párt.Maximum a klasszikus jobboldaliságtól egy picit még jobbra tolva.De semmiféleképpen sem a széléig.
Szélsőjobboldali volt Hitler és Mussolini pártja,de a Jobbik nem.
Zsidó emberek is megmondták már,hogy a világon csak nagyon elenyésző módon él az antiszemitizmus.Ezeknek az élősködő zsidó szervezetecskéknek nincs mi ellen harcolniuk.Antiszemitizmus nem létezik.Vagy ha igen,az már az újkori zsidók által kialakított tágabb antiszemitizmus,amibe beletartozna jómagamon kívül Trigoria,calderoni,Levy,snatch,tomm,Xaba,F72 és még páran a fórumról is.Ez nevetséges.Mi itt próbálunk intelligens keretek között tárgyalni a témáról,ám ha a Tett és Védelem Alapítvány(alias Zsidó Gárda) monitoringozná a beszélgetéseinket,simán feljelenthetne minket.Ez az aljasság.
SENKI nem akarja visszahozni a hitleri nemzetiszocializmust,hidd el nekem,Csabi.(Csak Izrael.)
Teljesen egyértelműen kijelenthető,hogy ezek az új rendszerellenségek,amik ellen küzdeni kell,csak kitalációk:
Rasszizmus.
Antiszemitizmus.
Terrorizmus.
Klasszikus értelemben nem léteznek.
Gyártották őket.
És a nacionalisták nagyrészt a "gyártmányok" ellen harcolnak.
De megértem,hogy nem akarsz a Jobbikra szavazni.
Szerintem az a baj,hogy a média által közvetített nacionalista kép nem egyezik a valósággal.
Ha megegyezne,én sem támogatnám,hidd el.
De ez csak egy lufi,ami remélhetőleg hamarosan kipukkan.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2013.12.24. 11:12


Belőlem valahogy az elmúlt évek politikája csak kiölte a nacionalista érzelmeket. Nem érzem otthon magam egy olyan országban amelyikben a nemzeti ünnepeken politikai acsarkodás folyik a tvből, a tereken is csak gyűlöletkeltő beszédeket hallani vagy ahol egyes pártok önkényesen saját logóvá teszik a nemzet jelképeit. Egy ilyen ünnep nem attól lenne szép, hogy ezek lehúzzák magukat a wcn egy napra és hagyják az embereket békében megemlékezni arról amiről valójában szól az az ünnep? Inkább az amerikaihoz hasonló megoldás lenne a szimpibb: parkban sütögetés (a fent említett gyökerek beszédei nélkül), egymással való beszélgetés, tűzijáték, történelmi színdarabok. Szerintem borzalmas, hogy az emberek ezeken a napokon is képtelenek kikapcsolni.
Talán emiatt van hogy inkább hiszek és bízok egy egységes európában, mint egy önálló államban. Nem gondolnám, hogy így elvesztenénk a saját értékeinket, viszont egy unió jobban képes érvényesíteni az akaratát, mint egy ország. Ebbe a képbe pedig nagyon nem illik a jobbik, így nálam ők biztosan kiesnek.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.12.24. 08:34


mcsabi,Virga:mindkettőtökkel egyet lehet érteni.És nem hiszem Csabi,hogy annyira eltér a véleményünk.Szerintem a politikusok értenek ahhoz,amit csinálniuk kell.A kérdés,hogy mit diktálnak nekik felülről.Nyilván minden ember gyarló.Ki túlságosan,ki kevésbé.Én a jobbikos kétharmadot nem Messiásként várom - valószínűleg soha nem is lesz ilyen -,hanem kíváncsiságból.Nem akarom úgy "végigpolitizálni" az életem,hogy egy nemzeti radikális erő nem kormányzott végig egy ciklust.Mindannyian tudjuk,hogy a Jobbik is támogatná a "barátokat",zsebre játszana millió forintokat,és próbálná ellehetetleníteni a baloldali,liberális gondolatokat.Kamatostul visszaadnának mindent az ellenfeleiknek.Ám ha soha nem kapnak esélyt,akkor soha nem tudjuk meg,hogy mire lettek volna képesek.Azonban már többször leírtam,hogy belegondolni is rossz,hogy milyen támadásokat kapna Magyarország,ha a Jobbik kerülne kormányra.Így is durva csapások érik itthon és külföldről egyaránt "antiszemita" és "rasszista" nézeteik miatt.Nyugaton még Orbánt és a Fideszt is kirekesztőnek titulálják.Orbánékat,akik nap mint nap zsidó szervezetek vezetőivel paroláznak és mosolyognak,és 2014-et holokauszt-emlékévvé nyilvánították.Jövőre 6,5 milliárd forintból holokauszt-emlékhelyet építenek,és az önkormányzatok további milliókat pályáztak meg pluszban a megemlékezésekre.
Ha Orbánék ezek után is megkapják a magukét,gondoljunk csak bele,hogy Vona vagy a Jobbik mit kapna külföldről!A médiahadjáratot még valahogyan kibírnánk,maximum mutatnánk nekik egy fityiszt.Ám vajon milyen országok szakítanák meg velünk a gazdasági kapcsolatokat?Az ellenerők azon munkálkodnának,hogy azonnal bebizonyítsák a Jobbik alkalmatlanságát.Elszigetelnék az országot a forrásoktól.Az Unió reakciója is egyértelmű lenne.Ezért is mondom én azt,hogy bármennyire is szimpatizálok a Jobbikkal,JELEN állapotok szerint nem biztos,hogy a hazám jól járna velük.Legszívesebben szájba csapnám magam,mikor ezeket leírom,ám ez az igazság.
Engem soha nem érdekelt a fizetésem emelkedésének vagy az élelmiszerárak, a rezsi csökkenésének kérdése.Persze jó,ha ezek bekövetkeznek.Engem a politikának mindig is az ideológiai része foglalkoztatott.Mondok egy példát:a Fidesz 105 ezerről 140 ezerre emelte a nettó tanári fizetésemet.Ez remek dolog,köszönettel tartozom nekik ezért.Ám mivel mindennap csöpög a szájuk a cigány - és zsidóseggnyalástól,ezért meg sem fordult a fejemben,hogy rájuk szavazzak.
Lehet,hogy 10,20 év múlva már csak mosolyogni fogok azon,hogy én olyan nagy jobbikos voltam.
Ám most még bízom bennük.
Kitörölhetem a seggemet a 140 ezerrel,ha egy cigány egyszer likvidálni fog.
Lesz.rom a csökkenő rezsit,ha tömény cigány- és holokausztirodalmat kell majd tanítanom.
Csak azért merek ilyen nagy megmondó ember lenni,mert nagyon kedvelem jó néhány cigány tanulómat, és mélységesen tisztelem Radnótit,Rejtő Jenőt,Szép Ernőt,Izrael Samírt,Norman Finkelsteint,David Cole-t és hasonlókat.
Pedig a felsoroltakban van egy közös dolog...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2013.12.24. 01:50


Elméletben létezik. Eléggé Hobbes-osra vetted a figurát ezzel az ember embernek farkasa hozzáállással. :) A politika szépsége éppen az, hogy szubjektív. Mi számít értelmes megoldásnak számodra? Mi számít számomra annak? És így tovább. Ezt csak úgy kiegészítve teszem hozzá, az elhangzottakkal alapvetően egyetértve. Sajnos a diploma megszerzése nem jelent akkora pluszt. A szakértői kormány sem hozott sok helyen megoldást sajnos.
Én úgy vagyok vele, hogy olyan jó lenne, ha valamire egyértelműen azt mondhatnám, hogy ez a jó megoldás, de kezdem egyre inkább azt hinni, hogy ilyen nem létezik. A politika valamilyen szinten gonosz dolog, sosem leszek vele elégedett, de mindig érdekelni fog.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2013.12.24. 01:08


Hú, úgy érzem eléggé eltér a véleményem a tiétektől. Szerintem ma magyarországon (és talán a világon se) nincs olyan politikai erő, amelyik értelmesen ki tudna használni egy kétharmados többséget. Egyszerűen ilyen az emberi gyarlóság. Hatalmat szerez valaki, akkor mindenképpen arra fog törekedni, hogy megtartsa, jót tegyen azoknak, akik közel állnak hozzá, magas lóról beszél a vesztes féllel és legfőképpen leszarja mindenki tanácsát, hisz övé a hatalom, neki ne dirigáljon senki.
Meg lehet nézni, hogy ma hány százalék a tudatos szavazó. Az emberek nagy része azért szavaz x-re vagy y-ra amiért colgate-t vagy paradontaxot használ vagyis mert azt nyomatják a tv-ben és hamis jelszavak, statisztikai adatok mögé bújva. Így lesz egy olyan politikai párt szavazója józsi bácsi vagy juli néni, akinek az intézkedési jó része akár hátrányosan is érintheti őket.
Szerintem a magyar politika kb olyan mint a hazai foci. Egy belterjes maszlag, akik jól megszedik magukat a mi pénzünkön. Itt semmilyen változás nem lesz ameddig ezt a mutyizó bagázst le nem söpörjük az asztalról. Ameddig kulcspozíciókban lehetnek diploma nélküli, hozzá nem értő emberek, nem tudom mit várunk.
A legjobb lenne, ha egy szakemberekre (nem gyorsnaszádot kormányzó mekkmesterekre) támaszkodó párt éppen hogy nyerne egy hasonló párttal szemben, majd egymással kompromisszumokat kötve (nem gáncsoskodva) vezetnék az országot. De ez gyanítom utópia lenne.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.12.23. 19:06


Igazából nulla pénz kereséssel sokat nem szólhatunk bele az ország dolgaiba.
Rosszul értelmezted amit írtam. KB nulla, és nem totál nulla. És nem beleszólni kell ennyivel az ország dolgaiba, hanem figyelni az ország dolgait. Lásd: infláció, törvények, adók, stb. Olyan dolgokra, amik a kis keresetedet befolyásolják. Ezeket nem lehet kikerülni. Én erre gondoltam.
A netto 200 meg kifejezetten rám vonatkozott! :wink: :) Mindenkinek más az az összeg amiből eléldegélhetne. És mindenkinek mások a vágyai. Jogos, hogy ennyiből sosem veszel lakást. Én ebből a szempontból szerencsés vagyok, mert van lakásom, nincsenek durván nagy céljaim, így nekem elég lenne a 200 is.
A lakáskérdésnél az öröklés az egyedüli lehetőség kb a magunkfajtának. Vagy nálatok pl ha a kényszer úgy hozza netán, a kertes ház eladása és két kisebbre cserélése. Persze ez mindig csak akkor működik ha 1-2 gyereknél nincsen több.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.12.23. 18:26


Mondjuk a kétharmad sem garantált útlevél a javulásra, de ezt ti is tudjátok,


A legjobban de legfőképp legboldogabban az éli az életét, aki tojik ezekre, és alkalmazkodik mindenhez.

Persze ha kb nulla pénzt keresünk akkor azért muszáj figyelni az ország dolgaira, mert érzékenyen érinthet bármilyen változás. Ha meg rohadt sokat keres valaki, akkor detto azért. :) Mindig mondtam, egy netto 200-al nagyon szépen kiegyeznék örökre.


Igazából nulla pénz kereséssel sokat nem szólhatunk bele az ország dolgaiba.
Engem mostanában az gondolkodtat, hogy milyen jól hangzik netto 200-at keresni. Úgy belegondolok és tényleg, gyönyörűen nézne ki a számlámon, minden egyes hónapban. Nem lehetne okom panaszkodni. DE, hiába csöpög a nyálam ez az összeg után, mert ugyanott vagy, mint 130 al. Jól lehet élni, lehet menni néha kirándulni és még félre is tudsz tenni minden hónapban. De 500 év alatt sem gyűjtesz annyit, hogy megvegyél önerőből egy lakást.... egy egyszobást... nemhogy építs egy két emeletest. Régebben miért volt pénz erre? Gondolom nagy részetek saját lakásban lakik, de legalább is a szüleitek biztosan abban. Nekünk is nagy kertes házunk van, de a jelenlegi -lassan egyetemet végzett- helyzetemet nézve , nincs reményem arra, hogy 20 éven belül önerőből lakást veszek.
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.12.22. 15:57


Trigo, merre mennél?
pálma, homok, tenger :D

Ha választanom kellene egy jobbikos kétharmad és egy Roma-scudetto között,habozás nélkül választanék.
Ezzel nem vagy egyedül. A Roma gyakorlatilag egy hobbi. Életre szóló, de hobbi. A másik az életem és lelki békém.
Nem csak egy Roma scudettot, de sok mindent felajánlanék még azért a kétharmadért :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.12.22. 10:46


Corso: mi nem akarunk kimenni külföldre. :wink: Ezt honnan veszed?(Vagy megint nem nagyon értettem a mondandódat.)
Itthon akarunk egy szép, tiszta Magyarországot,ahogy mondod.
Nekem a politikai történések sokkal fontosabbak,mint a Roma.Pedig a Romát imádom.Akkor gondolhatod,hogy mennyire a szívemen viselem a társadalmi-politikai eseményeket.A szurkolás egy életre szóló hivatás, viszont a körülöttem folyó dolgok maga az élet.Ha választanom kellene egy jobbikos kétharmad és egy Roma-scudetto között,habozás nélkül választanék.
Az összeesküvés-elméletekben pedig nem hinni kell,hanem el kell őket olvasni,és el kell rajtuk gondolkodni.És valahogy beépíted a tudatodba.Persze, itt már sok ilyesmiről olvashattál:holokauszt,szeptember 11.,zsidók irányítják a Jobbikot,Szaniszló testvér kijelentései,FED-ügyek,Paul Walker,stb.Nyilván nem igazak 100%-osan ezek az elméletek.Sőt, meglehet,hogy némely egy mondat erejéig sem állja meg a helyét.De nem tudhatjuk.
Mondok egy nevetséges, sarkított példát.MINDANNYIAN tudjuk a helyzetet a magyar cigánysággal kapcsolatban.Vannak köztük kimondottan kezelhető, integrációképes egyének.Aztán vannak olyanok,akik most még hulladékok,de megvan az esély arra, hogy egyszer be tudnak illeszkedni a társadalomba.Idő kell nekik,segítünk nekik.És végül vannak az aljadékok,a cigánybűnözők,a tetvek,akik azzal töltik mindennapjaikat,hogy magyar embereket vegzálnak,rabolnak ki és ölnek meg.Ők mehetnek a levesbe.Jók lesznek kolbászba tölteléknek.Nagyjából így fest a romahelyzet kis hazánkban.
És akkor most jön a példa lényege.Corso,láttál vagy olvastál már olyan hírt a mai magyar fősodratú médiában,hogfy baj van a cigánysággal?Hogy vannak köztük negatív elemek is?Hogy több kárt okoznak,mint amennyi pénzt beléjük fektet az állam?
Hát persze hogy nem.És mi lenne,ha valaki kiállna nyíltan a nagy világ elé,és elmondaná intelligensen a problémákat?Mondjuk Orbán.Majd ezek után azt állítaná a "független" sajtó,hogy ezek a gondolatok mindössze egy összeesküvés-elmélet részei.Nem igazak.Csak az emberi fantázia szüleményei.
Ott van az orrunk előtt a káosz,és valakik összeesküvés-elméletnek neveznék az egészet.
Mert a cigány jó ember,csak segíteni kell őket.
Körülbelül így vannak az amerikaiak is szeptember 11-gyel,kummát sem hisznek a kormány által kommunikáltakból.
Nem a legjobb példa volt ez a cigányos,de vannak napnál is világosabb dolgok,amelyeket tudatosan félrekommunikálnak.

És ha már elméletek,jöjjön egy volt CIA-munkatárs véleménye:

https://kuruc.info/r/4/121830/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 95 vendég