Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.27. 19:11


Szép hadakozás.
Az én zsidóim megint támadásba lendültek. :) Hihetetlen,komolyan mondom...Már az is baj,ha holokauszt-túlélők tiltakoznak Izrael gázai mészárlása ellen.Kifordult a világ.Örkény most pancsolhatna a groteszkben...

http://www.alfahir.hu/cionista_toleranc ... uschwitzba
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.26. 17:49


jujj mit találtam :D :
https://kuruc.info/r/7/132194/

A tót szó valójában egy, a népet és az országot jelentő jövevényszó, közvetlen forrása nem határozható meg. Első adatunk az 1121-ben kiállított almádi monostor alapítóleveléből való, ahol helynévként (a villa Tout) fordult elő. 1138-ban a dömösi prépostság összeírásában Ecsér falu kenyeret szolgáltató lakosai között találunk Totti nevűt (vagy nevűeket).
hoppszá


https://kuruc.info/r/4/132195/
nem hiszek a zsidóknak
ez megint trükk
dehogy akarják engedni, hogy visszaépüljön, amit nagy nehezen leromboltak végre
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.25. 22:36


https://kuruc.info/r/3/132137/
Most a szívemre teszem a kezem, és azt mondom: addig, míg nem tudjuk meg, ki a gyilkossági kísérlet elkövetője, elutasítom, hogy orvosi ellátásban részesítsem a cigány közösség tagjait. Be is perelhetnek, elküldhetnek az orvosi kamara elé, de én csak sürgősségi esetben foglalkozom a cigány betegekkel – mondotta dr. Finta, akinek beszéde tapsvihart aratott.
ne te ne :) . Ez a beszéd!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.25. 14:43


Nem pestiként nem tudom megítélni a fővárosi helyzetet.Ám az biztos,hogy ha valahol,akkor ott komoly esélye van a baloldalnak a Fidesz ellen.
És lehet tényleg a jobbikosok lesznek a mérleg nyelve.Én már csak elvből sem szavaznék Tarlósra (nekem maradna Staudt), de van abban valami,amit mondasz,tomm.
Ha tudnám,hogy az én szavazatomon múlna Tarlós győzelme az egészségügyi maffiózó Falus ellen,akkor feladnám az elveimet.
Inkább ezer tonna narancs,mint egy szál vörös szegfű.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.25. 14:07


ennél sokkal érdekesebb kérdés a nemsokára megejtendő választás.
kezdek félni. sok jóra nem számitok, ha az kormáynváltók(hehe) nyernek
jó lenne, ha a jobbikosok is eszüknél lennének és tarlós papát támogatnák, mert sajna most abszolút igaz, hogy aki nem tarlósra szavaz, az gyurcsányékra szavaz..
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.24. 07:36


Azért ez elég kezdetleges beszámoló.Még jó,hogy a holokauszt valódi történetét több ezer oldalnyi,történészek által közzétett anyag próbálja helyretenni,nem az ilyen élménybeszámolók. :) Persze vannak benne helytálló jelentések.
Én még csak ellenkíváncsiságból sem mennék Auschwitzba.Sajnálnék rá minden forintot.És nem az áldozatok emlékére sajnálnám.
Átszellemült bűnös arcok.
Átszellemült áldozati arcok.
Étkezde,hot-dog,vattacukor.
Fizetős parkoló.
Féregként csúszó-mászó turisták.
Csúsztatásokkal buborékba burkolt történelem.
Bennem már kifejlesztették a holoiparosok az általuk generált ellenszérumot,amelyet antiszemitizmusnak neveznek.Soha nem gondoltam volna,hogy beteg leszek.
Pedig olyan könnyen megelőzhető lett volna.
Például ha Karsai doktor így szól:"Nézzék,Önök úgy gondolják,mi pedig így.Önök buták,tudatlanok,de nem gyilkosok.Sajnálom magukat,de hajlandó vagyok beszélni Önökkel."
Nekem ez még mindig elég lenne a gyógyuláshoz...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.24. 01:26


https://kuruc.info/r/20/132079/
"kedvenc" témánkhoz visszakanyarodva picit :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.23. 16:24


áhháá
ha neki megéri :D

fb-on láttam:
http://www.szabadonebredok.hu/az-avatar-c-film-uzenete/
mondom én, hogy az Avatar sok mondanivalót hordoz :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.08.23. 11:53


az alkalmazásoknál rengeteg időt fordít arra, hogy hova mennek az adatok. Pl asszem a vibert emiatt utálja.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.23. 00:07


https://kuruc.info/r/3/132035/
A franciaországi Breton Kulturális Intézet és a spanyolországi Baszk Nemzeti Párt is kérte belépését abba a perbe, amelyet a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) két képviselője indított az Európai Unió luxemburgi bíróságán az Európai Bizottság ellen a nemzeti régiókról szóló polgári kezdeményezésük bejegyzésének az elutasítása miatt.

a breton és a baszk szervezetek az SZNT képviselői oldalán avatkoznának be a perbe, amiként ezt korábban Magyarország és a székelyföldi Kovászna megye önkormányzata tette. Az alperes Európai Bizottság oldalán eddig "Szlovákia", Görögország és Románia lépett be a perbe.

minden oldalon szövetségi rendszer épül :D csak a szokásos ellenfeleink vannak :D

https://kuruc.info/r/7/132039/
nem adok 10 évet, és a budai villamosokon is ez lesz
addigra vagy a Jobbik (vagy bárki) megoldja ezt kormányra kerülve, vagy remélem már másik országban fogok élni
jaaa vagy milliomosként megveszem Tihanyt és lezárom :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.22. 18:57


Már most kedvelem a barátodat,virga. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.22. 17:51


és azt hogy nézi??

amúgy ma vissza kellett kapcsolnom az egészet - lesz.rom :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.08.22. 14:18


roppant szórakotató megtudni, hogy az egész várost megjárom egy hóna alatt. BP nekem egy nagy paca :D
Igazából ma már a reklámok is az alapján jönnek mire keresel rá. Amióta van internet mindent megtudnak nézni.
Engem speciel nem izgat, de tökéletesen megértem ha valakit igen. Tulajdonképpen ez is egyfajta szabadságkorlátozás, csak ugye elfogadod a felhasználói feltételeket. Egyik barátom pl mindig azt nézi, hogy izraelben ne legyen róla adat :D
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.21. 20:29


addig örülj
ha kormányhivatalnok lennél, vagy a külügyben dolgoznál (mint haverom, aki még fb-on sem lehet fent), akkor azért megértenéd a problémát :wink:
meg sokszor nem most lenne belőle károd. Elég ha mondjuk évekkel később akarnak rád kenni valamit valamiért, amit majd szépen megmagyaráznak/bizonyítanak pl ezzel.
Vagy ne is beszéljünk a bűnözőkről. :D

Engem is követhetnek most, mert letojom. De ha választhatok (és pár gombnyomásba kerül) akkor inkább ne.

Amúgy nem konkrét okok miatt nem szeretik ezt az emberek általában, hanem egyszerűen nem szereti senki, ha követik és figyelik, vagy figyelhetik.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2014.08.21. 17:35


Engem nyugodtan követhetnek :D
Sose értettem ezeket a paranoiákat. Nem tudok olyan életszituációt elképzelni, hogy károm származzon abból, hogy tudják hol vagyok, de tessék, győzzetek meg!
Várom a példákat.
Az egyetlen ami eszembe jut, hogy ha elhagynám a telefonomat, esetleg meg tudnám találni.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.21. 14:51


Tíz élete van.
A tizenegyedikbe fog belehalni.
Tel-Avivban,egy bevásárlóközpontban...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.21. 11:56


téged csak Ámerikából követnek, és nem is tudsz róla :wink: :D

https://kuruc.info/r/4/131962/
na vajon hatodszor is túlélte a fickó?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2014.08.21. 09:23


Trigoria írta:...
http://index.hu/tech/2014/08/13/nezze_m ... _a_google/
bár semmi takargatnivalóm, de azért tényleg fura volt visszanézni, hogy merre jártam hetekkel ezelőtt mondjuk :shock:
szépen kikapcsolgattam most mindent amit a cikkben írnak, és kivágtam a kukába a helyelőzményeket.
Pedig nem vagyok hülye a telefonomhoz. Mindig minden funkciójával tisztában vagyok (vagy a legnagyobb részével). De bammeg ez úgy el volt dugva, hogy arra még soha életemben nem jártam. Mert a beállításokon belül nyílik meg egy külső google oldal kb, ami visszavisz a beállításokba. És egy másik meg a google beállítások appen belül van, amit meg életemben nem nyitottam meg, mert kellett a fenének. Most tehát nem látnak többé, de pl a térképhasználathoz csak vissza kell kapcsolni egy kis részét. :)
Szép új világ.


én már megnéztem, engem nem követnek
lehet, mert én semmelyik olyan appnak nem engedélyezek helymeghatározást, aminek köze van a googlehoz
mondjuk nem is használok tőlük szinte semmit...
meg ugye iPhone :D
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.21. 07:46


Világos.Ha tényleg léteznek előre lezsírozott háttérhatalmi játszmák,akkor a Nyugat,az USA (és Izrael) ebből csak profitálhat.Bármit tesz az IÁ,vagy ők ellenük,az jó nekik.Iránt meg Irakot még destabilizálni kell,és kész a siker.
Obama meg ráknak nevezi az IÁ-t.Most baz'meg? Mikor már elburjánzott? Hol voltak eddig a titkosszolgálatok? Kirúgni mindenkit.
Kivéve ha így tervezték előre...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.20. 23:52


na jah
adtam a sz.rnak egy pofont :D

https://kuruc.info/r/4/131952/
nem igazán folyok bele az IÁ elemzésébe, mert ennyi időm és kedvem nincsen, de egy mondaton megakadt a szemem még felületes olvasás közben is:
Elemzők rámutattak: előfordulhat, hogy a nyugati segítséggel megerősített kurd csapatok legyőzik az IÁ-t, de a következő lépésben a kurd államiság megteremtése céljával használják a fegyvereket, súlyosan veszélyeztetve Irak egységét és a térség stabilitását.
Nocsak nocsak. Win-win szitu. Csak nem így volt megírva a forgatókönyv...? :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.20. 23:45


vicces
de igazából tökmindegy. úgyis tudnak mindent
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.20. 23:18


ha nekem hatalmam lenne, persze hogy nem nyomnám meg, hiszen akkor talán találnék más módot
de én most a palesztinokról beszélek, és az ő esetleges gombnyomásukra adott reakcióimról
nem ugyanaz a kettő

Imre Kertész egy vicc, hagyjuk is békén

http://index.hu/tech/2014/08/13/nezze_m ... _a_google/
bár semmi takargatnivalóm, de azért tényleg fura volt visszanézni, hogy merre jártam hetekkel ezelőtt mondjuk :shock:
szépen kikapcsolgattam most mindent amit a cikkben írnak, és kivágtam a kukába a helyelőzményeket.
Pedig nem vagyok hülye a telefonomhoz. Mindig minden funkciójával tisztában vagyok (vagy a legnagyobb részével). De bammeg ez úgy el volt dugva, hogy arra még soha életemben nem jártam. Mert a beállításokon belül nyílik meg egy külső google oldal kb, ami visszavisz a beállításokba. És egy másik meg a google beállítások appen belül van, amit meg életemben nem nyitottam meg, mert kellett a fenének. Most tehát nem látnak többé, de pl a térképhasználathoz csak vissza kell kapcsolni egy kis részét. :)
Szép új világ.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.20. 20:09


A dekadens,európai,magyarságától ódzkodó,saját bevallása szerint a magyar irodalomhoz nem köthető,magát holokauszt-bohócnak tartó,elszigetelődött Imre Kerteszre gondolsz?
Úgy láttam a felvételeken,hogy megkapta.Elolvastam szinte minden véleményt a díjáról (index,Heller Ágnes,Jobbegyenes.blog),és egyértelmű a véleményem:nem kellene Kertész Imrét a magyarságra erőltetni,és a magyarságot sem Kertészre.Hagyjuk már őt békén,csendben.Amúgy épp a jobbegyeneses Balogh Gábor írta,hogy érdemes őt olvasni a kisregényeiért.De nem a Sorstalanságért.Elképesztő,hogy ezért kapta a Nobelt.

Más: nekem is pont ezek a kérdések jutnak folyamatosan eszembe az Iszlám Állammal kapcsolatban,mint a szerzőnek.Csak én nem vagyok olyan okos.Nagyon elgondolkodtató kis összefoglaló:

http://alfahir.hu/az_antiszemitizmus_le ... zlam_allam

Trigo,téged persze nem ismerlek úgy,mint egy barátot,de ha megkapnád a teljhatalmat,nem nyomnád meg a gombot. :)
Van más út.
Segítenék neked. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.08.20. 18:56


kertészimre végül megkapta?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.20. 18:06


zerintem te sem őszintén írtad ezt az ötletet

nem ismersz még eléggé zsolti :wink:
én a szemet-szemért elv híve vagyok régóta

Mi lenne,ha ez bekövetkezne? Még nagyobb cionista uralom,mert újra felépítenék az egészet
Hát Izrael azon területén már biztos nem.
Az emberek szemét kell apránként felnyitni,és ez bizony eléggé sziszifuszi munka.
Olyannyira sziszifuszi (bár lassú haladást azért látni), hogy a végére a palesztinokból hírmondó sem marad így.

Ha Netanjahuék nem gondolnak az ártatlan gyermekekre és nőkre,nekünk akkor is gondolnunk kell.
Nem csak ők, hanem a nemzetük nagy része sem gondol. Vagy gondol, de épp a pusztulásukat kívánják. Persze vannak rendes zsidók ott is. Polgári áldozatok lesznek.

Nagyon nagyon haragszom én már arra a nemzetre. Pokolba kívánom az egészet. Ha ilyen vezetőik vannak amióta léteznek, akkor az nem véletlen. Ilyeneket akarnak megválasztani. És elégedettek vele. Az egész nemzet ilyen (tisztelet a kivételnek). (És most direkt nem fajt írtam - kizárólag Izraelt.)

de elég értelmetlen lenne, palesztina is kb lakhatatlanná válna.
igen tomm, ez így van. Mert most annyira lakható nekik? Hősies nemzethalál lenne az biztos. Nem mondom, hogy minden palesztin bevállalná ezt, sőt... De hogy a Hamasz már régen robbantott volna, ha lenne atomja, az tuti.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron