Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.03.05. 17:48


De, F.Totti, ezt hálistennek itt a fórumon nem kell megmagyarázni. Szerintem senkinek. Mert amit írsz, abba nehéz belekötni.
Én csak annyit szeretnék elérni bárkinél, hogy ne 100% - 0% legyen az arány Putyin és az ukránok/NATO/Nyugat hibáját tekintve.
Ha valaki már 99-1 %-on van, akkor már örülök. Ilyen vagyok.
Én 70-30-on vagyok kábé.
Remélem ez még nem oroszbarát szint. :wink:
(De van egy olyan sanda gyanúm, hogy aki akár 1%-ot is az ukránok hibájának tekint, annak bizonyos körökben annyi. Nesze neked, demokrácia. Ja, és a síró ukrán nagykövet követeli Csercseszov kirúgását is a Fraditól. Nekem sok ez így. A Forma 1-ből is kitették az oroszt. Szerintem én is kiveszem az idei érettségi tételek közül A kisember ábrázolása az orosz realista irodalomban és a Puskin: Anyegin című tételeket. A gúnyolódás nem neked szól, F.Totti, nyugi.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.05. 16:48


Zsolti, azért lövik a lakóházakat az oroszok, mert Putyin háborút indított. A többi következmény, illetve süketelés, magyarázkodás.

Egyébként pedig azért, mert a nagy pontosságú eszközeik rohadtul fogyóban, azaz véletlenül. De az ok Putyin háborúja.

És mi sem természetesebb, hogy van aki szerint a háborúról az USA tehet, mások szerint az EU vagy a NATO, és biztos el tudná érni 2 hét alatt a Habony művek, hogy legyen 1 millió magyar, aki szerint személyesen Márki-Zay, azaz Gyurcsány. Hülyék mindig lesznek, megtéveszthetőek pedig még többen.

Hámozni nem értem miért kell. Ha lerohanod és pusztítod vki országát, legalább a civilekkel legyél normális. Ez nem pozitív, ez csak a kisebb rossz. Ha még fosztogatsz és erőszakolsz is, akkor igazi orosz vagy. A nagyszüleink pontosan tudják. Igen, biztos van ilyen és olyan is. De egyik sem jött volna létre ha nincs Putyin. Milyen igazságot keresel még?
Leszarom hogy a valódi háború egy 100as skálán 98as vagy 35ös szörnyűségű, amikor a még épp ésszel felfoghatató szörnyűségek olyan 15nél vannak. Nem mindegy???

Persze van akinek nem. Mert ha a kuruc vagy az MTA bemutathat egy ukrán hazugságot vagy túlzást (egész biztos van bőven), akkor azzal burkoltan azt tudja állítani, hogy lám lám, ők sem jobbak. Nem véletlen hogy Putyin üti őket. Okádok ettől. Ez ömlik minden oroszbarát médiaból.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.03.05. 13:06


Tomm, direkt olyan mondatot írtam, amilyeneket te szoktál. :wink: Ironizáltam egyet, na.
Attól még miért ne ünnepelhetnénk a hőseinket, ha mi gyávák vagyunk ? Nagykövet asszony ne akarja a mi hőseinkről való megemlékezést semmissé tenni. Gyáva vagyok, és mérhetetlenül büszke azokra, akik nem voltak azok a magyar történelemben.
Amúgy ez az orosz sportolók kitiltása meg úgy unblock az orosz kultúra egybemosása az orosz agresszióval megint szánalmas. Menjenek a picsába.
És megint jönnek a hírek mindkét oldalról, amiből bogozd ki az igazságot. Mert ugye azt azért elhisszük, hogy lakóházakra és így civilekre is lőnek, bombáznak. Tiszta sor, oké. Ezeket nem hamisítják, plusz vannak "élménybeszámolók". De például az oroszok már nőket erőszakolnak Herszonban bizonyos források szerint, mások meg azt mondják kárpátaljai forrásokra hivatkozva, hogy az orosz katonák tök normálisak bizonyos helyeken. Valószínűleg mindkettő igaz. Akárcsak a koronavírusnál. Meghalt valakinek a valakije az oltástól (kétszer is), és ezért a hallomás miatt szar az oltás. Értitek...Hámozd ki, basszus.
Utólag már okosabb az ember. Meg kellett volna adni az oroszoknak azokat a telibekúrt biztonsági garanciákat. Putyin az egyetlen nagy európai vezető, aki van olyan idióta, hogy háborút indít, ha nem érzi magát tökéletes biztonságban. Csak eddig ezt senki nem gondolta róla. Ha van egy ilyen fas.kalap, annak nem ráncigáni kell a bajszát, hanem valahogy eléldegélni mellette/vele, amíg meg nem döglik.
A NATO-nak erkölcsileg nézve most be kellene avatkoznia (nem jogilag nyilván), az lenne az egyetlen tökös megoldás. Ezért az ukránok jogosan haragszanak rájuk. Ukrajna ezt várja, ezért sír a nagykövet, ezért szólal fel Zelenszkij. Ahogy Trigo írta, nem sok vesztenivalójuk van. Háborúba Európával. Viszont minden tiszteletem a NATO-é, hogy még nem avatkozott bele. Most vagy tényleg ennyire betartják a jogot, vagy félnek, vagy nem akarnak világháborút, nem tudom. Szóval egy töketlen, de bölcs társaság ez a NATO.

Az indiai tábornok is mond jó dolgokat. Persze ő oroszbarát, úgyhogy nem mérvadó. De úgy gondolom, hogy mi akkor járunk el helyesen, ha ugyanúgy elolvassuk az orosz propagandát, mint a fősodratú média ukránbarát híreit, és abból megpróbáljuk összerakosgatni a kirakóst.

https://kuruc.info/r/6/240594/

Amúgy tényleg kíváncsi vagyok arra, hogy a lakosságot és a lakóházakat miért lövik az oroszok. Tényleg benne lenne egy olyan is, hogy bizonyos helyeken élő pajzsként használják az ukránok a civileket? Tényleg tesznek civil helyekre katonai "támaszpontokat" ? Valóban a lakónegyedek között folyik tudatosan a háború egy része ? Még egyszer: ez nem menti fel az orosz agressziót. Egy pillanatra sem. Emlékeztek, hogy Izrael pont ilyenekkel vádolja mindig a palesztinokat ? És valószínűleg jogosan. És egészen más a világ reakciója azokra az eseményekre. Tudom, tudom, az más...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.05. 12:21


Én nem tudok másból ítélni, mint amit látok, tapasztalok és tudok.
Az "idő majd elődönti" és az "igazi ok majd kiderül" , vagy a "biztos van valami amit nem tudunk" dolgok nekem szimpla kifogásnak tűnnek. Sokat hallom, így nem csak rád értem Trigo. Sőt ismerve valamennyire a gondolkodásod neked még el is hiszem, hogy valóban olyan szempontok ezek, amit figyelembe veszel, nem csak púder.
De akiktől ezeket hallom, azok többnyire elvakult Orbán/Gyurcsány hívők. A megmagyarázhatatlant a legegyszerubb ezzel védeni.

Mert amit látok az alapján Putyin egy hataloméhes, mindenkit eltaposó diktátor, Orbán meg egy hazug pojáca, aki még most is a kegyét keresi, mert a politikai túlélése és az egyéni haszna ezt kívánja. Leszarja a Kárpátalján élőket és a rezsit. Paks kettő többet ér neki barminél.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.05. 11:31


én erről a rezsicsökkentéses érvől nem is hallottam ezzel kapcsolatban, szóval passz

amiért hazazavarnám az az, hogy egy nagykövet nem gúnyolhatja azt az országot, ahol nagykövet. Illetve megteheti, de akkor ágyő
Egy nagykövet MINDEN helyzetben legyen nagykövet. Ez a munkája, az élete. A sírással semmi gondom, bár érzek benne hatásvadászatot, de ezt innen nem tudom megítélni.

Zsolti szerintem gúnyolódott csak :wink:

ja és szvsz más a gyávaság és más az értelmetlen, megnyerhetetlen háborúban való önfeláldozás. Illetve ennek reális átlátása. Az oroszok ellen fegyvert fogni ha nekünk esnek, az bátorság. De aki nem megy az nem gyáva, hanem realista. Ha pl a románok jönnek, és mozgósítás van, akkor aki elfut, az lehet gyáva. Mert az egy megnyerhető harc.
Valszeg túl modern ez a felfogásom, és nyilván századokkal ezelőtt nem tették ilyenekkel függővé a gyávaság jelentését. Ha a régi korokból indulunk ki, akkor igen, egyértelműen gyáva vagyok hősi halált halni.
(Viszont a középkorban hiszem, higy tök más lett volna a hozzáállásom)

Igazából Orbán még mindig Putyin seggét nyalja, ezért teszünk keresztbe ahol finoman tudunk.
És halkan mondom, hogy nem biztos, hogy rosszul lavíroz. Az idő eldönti.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.03.05. 09:56


Abszolut mertekben. Ezert mondom en azt, hogy orban viktor egy kommunista hazaarulo.

De akkor is ugy van eladva, hogy mi gyavasagbol cselekszunk es az emberek ezt igy is tartjak helyesnek.

Szoval lehet, hogy orban nem gyava csak kommunista hazaarulo, de a magyar ember az olyan, hogy gyava szar. Azert gyava mert fel fegyvert kuldeni es azert szar, mert kozben a rezsiszamlajat felti…
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.05. 09:12


A fegyver nem küldésnek csak a politikai magyarázata a háborútól való félelem és a rezsi csökkentés. Igazából Orbán még mindig Putyin seggét nyalja, ezért teszünk keresztbe ahol finoman tudunk. Az meg a magyar emberek általános értelmi képességét mutatja, hogy a rezsivédelmet bekajálják. Semmi köze nincs a gázárnak a fegyverküldéshez. Nulla. Most is drágábban kapunk gázt, mint a németek. Közgazdaságtan alapok.

Nem tudom persze melyik a rosszabb. Lehet jobb lenne ha fosnánk tőlük és nem a kegyeiket keresnénk.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.03.05. 08:47


A magyarok istenere eskuszunk, eskuszunk,
hogy a rezsicsokkentesbol nem engedunk!

Zsolti, ezentul ezt igy tanitsd!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.03.05. 08:43


Empatikusak? Kik? Enlekszem amika az a bajallex nevu csavo nyert az itthoni eurovizion es meg itt a forumon is tobben meg akartak volna verni, talan meg kinyirni is, mert ugy vokt feloltozve, hogy az nem tetszett nekik.
De most is talalkozom olyannal, hogy na micsoda elnokuk van az ukranoknak, magassarkuban enekelt (valami szineszfele volt a csavo elozoleg) es bazmeg azt nem veszi eszre a tokfeju, hogy magassarku vagy sem, az ember ott maradt haboruzni! Az amcsik kimenekitettek volna, de o maradt! Ha kell, meghalni! De az ostobaknak csak a magassarku szamit!

Zsolti, miert kene betiltani? Tenyleg erdekel, ezt miert irtad?
Msdf az jogos, hogy ne emlekezz mar nagy hosi bator elodeidre, hat te egy csuzlit nem mersz kuldeni, ugy be vagy szarva. Be lehet szarni! Be lehet! Csak akkor mondd azt, hogy beszartal, gyava vagy es ne hos magyarozz!

Trigo foltette a kerdest mit tennenk! En is megadnam magam! Nade kerem ez gyavasag! Igen en gyava vagyok! Az vagyok! Ti is, mert azt valaszoltatok. Ez teljesen rendben van mindaddig, amig nem kezded kozben azt hirdetni, hogy te aztan krva bator vagy!
Es nem csak gyavasag, hanem ostobasag es hazaarulas, mert hiaba nem adunk fegyvert, egy esetleges haborubol nem maradunk ki!

Az meg tenyleg a pocegodor legalja, hogy a rezsicsokkentest emlegetik, mint indokot. Hogy felted az eleted, az rendben van. De hogy a rezsicsokkentest felti valaki ilyen helyzetben, az legalja...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2022.03.05. 08:48-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.05. 08:01


Komolyan nem értem mi a baj ezzel. Elvárjuk tőle, hogy ebben a helyzetben realista, elfogulatlan és tárgyilagos legyen? Ki lenne az a helyében? Kétségbeesett és feldúlt, tele érzelemmel. Könyörgök, próbáljunk már minimálisan empatikusak lenni. Vajon mit érkeznénk mi hasonló helyzetben? Hogy beszélnénk? A kuruc meg gúnyolja, mert sírni mer. Az alja.

Amit tesz az érthető. Ahogy teszi az emberi. Nem kell vele egyetérteni, de nem lehet nem megérteni. Kíváncsi vagyok milyen sivalkodást vágna le a cikkíró fordított helyzetben.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.03.05. 07:41


Az összes szabadság-megemlékezést be kell tiltani a NATO területén.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.03.05. 06:42


Mert igaza van?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.05. 00:54


https://kuruc.info/r/2/240568/
már zavarnám is haza a p.csába
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.04. 22:21


a kormányváltás ok eric, csak nincs kire :) Mármint reálisan nincs kire. Mert ez a moslékkoalíció nem az, és menekülök ha ezek jönnek.
De innentől szubjektív döntések ezek, szóval kvázi mindegy ki mire szavaz itt, ő dolga.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.03.04. 21:36


Nekem kb egyszerű a kérdés, mert még soha nem akartam annyira korményváltást, mint most.
Egyedül kutyapárt okoz némi fejtörést, lehet érdemes listán rájuk szavaznom.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.04. 19:30


igen abban nem értettem egyet velük én sem. De egy rossz megközelítés / döntés miatt még nem fordulok el tőlük, mert a többiben meg a számomra jót képviseli.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.04. 19:06


MH? Az oltásellenességük kiakasztott, főleg mert tök nyilvánvalóvá tette, hogy Toroczkai befolyásolhatatlan.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.04. 16:02


Hát ja, eddig mindig elmentem, de egyre nehezebb. Viszont ha nem megyek el, akkor onnantól milyen jogon pofáznék, ha bármi nem tetszik? Szar ügy ez.

a nemelmenés = tartózkodás is egyfajta szavazat

ha nyer a Fidesz nélkülem is, akkor nyugodtan fogok a MH-ra szavazni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.03.04. 15:07


lacibácsi pártja nem opció már semennyire, F.Totti? Az is valamennyire kidobott szavazat, de kicsit mégis magyarnak érezheted...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.04. 13:57


ericcartmen írta:
F.Totti írta:Szavazni meg nem fogok. Vagy talán a kutyákra, ha nagyon nem lesz aznap más dolgom. Tolvajra nem szavazok. És abból most mindkét oldalon bőven van. MZP mondjuk pont nem az, de ő súlytalan.

Akkor szavazz a kutyákra, én is gondolkodom, hogy listán rájuk teszek, üde szinfolt lennének ha bejutnának. Ráadásul ők tuti nem paktálnának le a fidesszel.
De menj el szavazni midnenképp (kivéve ha fideszre szavaznál :))


Hát ja, eddig mindig elmentem, de egyre nehezebb. Viszont ha nem megyek el, akkor onnantól milyen jogon pofáznék, ha bármi nem tetszik? Szar ügy ez.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.03.04. 13:23


F.Totti írta:Szavazni meg nem fogok. Vagy talán a kutyákra, ha nagyon nem lesz aznap más dolgom. Tolvajra nem szavazok. És abból most mindkét oldalon bőven van. MZP mondjuk pont nem az, de ő súlytalan.

Akkor szavazz a kutyákra, én is gondolkodom, hogy listán rájuk teszek, üde szinfolt lennének ha bejutnának. Ráadásul ők tuti nem paktálnának le a fidesszel.
De menj el szavazni midnenképp (kivéve ha fideszre szavaznál :))
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.03.04. 13:17


Snatch, engem speciel nem az zavar, hogy ukrajnat megtamadtak, hanem, hogy az oroszok megtamadtak egy orszagot a szomszedsagban.
Mindamellet, az, hogy nem szimpatizalok az ukranokkal, hovatovabb inkabb negativ gondolataim es erzeseim vannak veluk kapcsolatban,, az nem azt jelenti, hogy orulok neki, hogy szwtbombazzak oket.
Ha valakit utalok, akkor az azert meg ne haljon meg. Igy nezve teljesen mindegy mit gondol egy karpataljai az ukranokrol...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.04. 11:29


Sn, ha egyéniben indulna eskü rá szavaznék :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.03.04. 10:47


hétfőn voltam fordrásznál, ez idáig nem túl érdekes, onnantól viszont igen, hogy a fodrászom munkácsról származik, brutál töri a magyart, mert orosz bábája volt, de szóval a lényeg, hogy kárpátaljai magyar, és nincs jó véleménnyel az ukránokról, és nem mondta ki, hogy az oroszokkal szimpatizál, de azt éreztem, hogy azért nem ukránbarát.
de mi innen mindent is jobban meg tudunk ítélni, jobban, mint az ott élő magyarok.

F.Totti: neked ott van akkor FeketeLaci, nem kérdés!
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.04. 10:46


abban semmi, ellenben ezekben:
"Sanszos, hogy virágot is tennétek Záhonynál az orosz tankokra."
"annak Putyin diktatúrája maga lenne a mennyország."
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég