Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.08.18. 08:28


Igen az majdnem mind szép és jó lenne csak az egész feltételezésed azon múlik, hogy a háborús zónából elkezdenek özönleni a menekültek európába, ezeket euróbába korlátozás nélkül beengedik, ebbe európa belebukik. Ez a terv legalább három helyen bukhat és bár úgy tűnik elsőn talán átment, de másodikon erősen rezeg a léc. Amikor a britek mindenfajta bevándorlói törvényt szigorítanak, amikor a merkel közli hogy nem fogadhatnak be minden menekültet és amikor Orbán egész egyszerűen fogja és felhúz egy többszáz kilométeres kerítést, akkor azért látható hogy nem is biztos hogy be fog jönni.

A közgazdasági fejtegetésedbe bele se megyek mert majdnem annyi hülyeséget beszélnék mint te viszont engem ez némileg zavarna. Inkább egy kérdést tennék fel inkább filozófiait mint másmilyent. Miért nevezel engem romantikusnak, amikor egy történelmi eseményt a talán hivatalos, de legalábbis mindenki által elfogadott nevén említek (más indokod nem volt) amikor te amerikát egy végtelenül leegyszerűsített egydimenziós egységes akaratnak jeleníted meg aminek egyetlen célja a hatalom megszerzése illetve megtartása? Mármint nyilván illik az elméletedbe, de ma már egy jó animációs film fő gonosza is rétegeltebb ennél.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.08.17. 10:25


juhúú, megint elveszett volna, ha nem mentegetek :D
jnzsblzs:
ami az arab tavaszt illeti: először is a megszervezését nem úgy képzelem, hogy a barackfa emberei körülállják a terepasztalt, mint goldfinger úr és cinkostársai vagy mint a piszkos tizenkettőben donald kacsával és lépésről-lépésre összeállítják gonosz kis tervüket, hanem egyszerűen arról van szó, hogy minden korban, minden rendszernek megvannak az ellenségei, és csak ezeket a helyi kis sejteket kellett megkeresni, és követhetetlen áttéteken keresztül pénzt, fegyvert és nem utolsósorban tudást (hadászati, szervezésbeli, stb) juttattni nekik.
és ehhez kapcsolódóan másodszor: szó sincs arab tavaszról. hamár, akkor inkább arab ősz, tekintve, hogy mik történtek az adott arab országokban (lényegében teljes összeomlás). csak azért arab tavasz az arab tavasz, mert ez így baromi romantikusan hangzik: mmmm arab tavasz, ez csak valami fennkölt, csudijó dolog lehet, ilyet tényleg nem lehet sem eltervezni, se megszervezni, csakúgy mint a hulló cseresznyefavirág alatt, málnaszörpöt kortyolgatva megpillantott életed szerelmét sem lehet. szinte fel sem merül az emberben kérdsé-kétség.
a gyakorlat ezzel szemben az, hogy egyszerű zavarkeltésről beszélhetünk. ellehetelenítették ezen országokat és így most az ottlakók tényleg nem tudják, hogy mi lesz holnap, lehet-e enni vagy egyátalán élni. naná, aki tud, elindul.emellett a fegyveres mozgások csak nagyon kis mértékben kontrollálhatóak a helyi erők által, magyarán mindenki azt csinál, amit akar (meg, amit a műholdakról mindent látó amerika enged nekik). a romantika egy fantasztikus dolog, de sem a történelemben, sem a polikában nincs helye...

engem nagyon is érdekel amerika exportcélpontjainak hanyatlása. a legelső és legfontosabb, hogy tökmindegy, mert a vezető szerepet akkor sem lehet kiengedni a kézből, ha ez bizonyos mértékű visszaeséssel érhető el. mint mondtam, nincs helye a romantikának, igenis meg kell döglenie a szomszéd tehenének, mert még a végén elkezdi bérbeadogatni nekem és a függővéjévé tesz. úgyhogy az irányítóknak nem szempont, hogy te tudsz-e venni a kiskutyádnak prémium eledelt. mindemellett nem olyan egyértelmű a visszaesés: egyrészt, ha életbe lép a háborús logika, akkor egy csomó olyan dolgot meg lehet lépni, ami nagyon csúnya dolog, de ha akkor elkezdesz pattogni, pikk-pakk rádsütik, hogy hazaáruló vagy és csak az a kérdés, hogy rács vagy kötél. egy háborúban sokan halnak meg, ez a munkanélküliségnek nagyon jót tesz, ami pedig az egyik legnagyobb probléma jelenleg, ráadásul a társadalomnak inkább az alsóbb ill. a fiatal része hal meg, akiknél amúgy is nagyobb a munkanélkülésgiek aránya. mindemellett a háború az egyik legnagyobb biznisz. a nehézipart csúcsrapörgeti, ami rövidtávon bizonyos mértékig ellensúlyozza a kiesést és háború alatt amúgy sem akarsz feltétlenül egy méglegújabb iphone-t, meg amúgy is örülsz, ha sem téged sem a hozzátartozóidat nem durrantják seggbe (és most nem szivárványos, hanem az ólmos megoldásra gondolok). ráadásul biztos, hogy visszaesik a kereslet? hogy áttevődnek a súlypontok az kétségtelen, de egy nagyobb háború után (sőt közben is) óriási kereslet lesz minden, az élethez nélkülözhetetlen dologra, az élelmiszertől elkezdve a ruhán át a wc-papírig mindenre. jöhetnek az amerikai kölcsönök meg nagyvállalatok és 10-15 évvel a háború után sose látott magasságokba emelhetik az amerikai gazdaságot, immáron a (hasamra ütök) 80 évvel visszavetett és talán szintén sok-sok évre csatlóssá tett kínával.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2015.08.17. 08:39


snatch írta:
Levy ASR írta:ha ez nem probléma, kérdezze meg a szerb határ környékén élőket, öregeket, falusiakat, akiket kifosztanak, megeszik a terményeiket, molesztálják őket, a városban élőket

ehhez hozzá vannak szokva már a vidéken élők a nemhiábaszületettek által...

lehet, de
1. ki akar ehhez igazán hozzászokni?
2. miért kell ennek hatványozódnia bevándorlók által?
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.08.17. 08:30


Levy ASR írta:ha ez nem probléma, kérdezze meg a szerb határ környékén élőket, öregeket, falusiakat, akiket kifosztanak, megeszik a terményeiket, molesztálják őket, a városban élőket

ehhez hozzá vannak szokva már a vidéken élők a nemhiábaszületettek által...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2015.08.17. 07:03


ha ez nem probléma, kérdezze meg a szerb határ környékén élőket, öregeket, falusiakat, akiket kifosztanak, megeszik a terményeiket, molesztálják őket, a városban élőket, akik uton-utfélen beléjük botlanak...
vagy mindenki vigyen magával egyet haza? :mrgreen:
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.15. 12:27


Hű,de jó analógia. :wink:
Komolyan.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.08.15. 11:30


végülis ja
eddig is sütött a nap és ugyanilyen meleg volt, csak nem tudtunk róla... ergo az tehet róla, aki hőségriadót rendelt el

aszonnya az atv-n olgusnak a mókus, hogy a kerités betesz az őikéknek. meg, hogy van egy olyan törvény, hogy nem lehet csak úgy a környezetet lyen drasztikusan átvariálni. usának is van olyan törvénye, de ők a mexikói fal épitése előtt azt a területet kivették a törvény hatálya alól. orbánék ezt nem tették meg, tehát törvénytelelnül jártak el
komolyan mondom, imádom az embereket
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2015.08.15. 12:27-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.15. 11:04


ma beszéltem egy ismerősömmel, szöges ellentéte menekültkérdésben az én véleményemnek. Azt mondja mesterségesen keltett felfújt hisztéria ez a menekült ügy,
detto így mondta egy hölgy ismerősöm nekem is. Hogy eddig is ennyi menekült jött, csak nem tudtunk róla. Itt fejeztük be a beszélgetést a témában. :D De tudjuk is, hogy nekünk ilyen témákról nem szabad beszélnünk.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: szuzsolt11 Dátum: 2015.08.15. 09:43


Kis kiegészítés a tegnapi írásomhoz, ma beszéltem egy ismerősömmel, szöges ellentéte menekültkérdésben az én véleményemnek. Azt mondja mesterségesen keltett felfújt hisztéria ez a menekült ügy, amiben egyrészt van is valami nyilván. Szerinte nem számottevő a menekültek száma, Európa lakossága 700 millió fő, napi 1500 fő jön be itt, talán ugyan ennyi olaszország franciaország vonalban, de számoljunk még rá és akkor napi 4ezer, az egy év alatt 1,5 millió, tehát 10 év és 15 millió, ami elenyésző a 700 milliós lakossághoz képest. Érdekes logika, nap mint nap új szemszögből látom ezt a menekültkérdést, hihetetlen összetett dolog ez, de azért tartom magam ahhoz, hogy ez égető probléma az eu számára. A baj csak az hogy ha ezek az emberek nem tudnak integrálódni, márpedig nem nagyon tudnak, nem lesz munkájuk segélyből élnek plusz még szaporábbak is, az európai őslakosság meg fogy, ezek az arányok gyorsan fognak változni, jó lehet 10 év alatt nem érezzük meg, de 20-30 év múlva igen. A másik az hogy ez így leátlagolva szerintem nem tükrözi a valóságot, nem egységesen egyenlő arányba jelentkezik a probléma mindenütt, az amúgy is szarban lévő keleti országokat rosszabbul érinti például minket, meg olaszokat akiknél súlyosan jelentkezik a probléma, franciák, ezekben az országokban van a legnagyobb tömeg.
És ugye még azt is mondja hogy igazából ezt mi magyarok nem érezzük meg, eu-s segélyt kapunk a menekült problémára, nem a mi pénzünkből vannak eltartva. Na ha már benne vagyok kiszámoltam azt a 61 millió eurót amit megszavazott nekünk az eu erre a probléma körre, nem tudom nem akarok hülyeséget mondani de mintha úgy rémlene ezt 4 évre kapjuk. 100ezer menekülttel számolva ami kb fél év alatt bejön, az kb 1 hónap itt tartózkodásukat futja ha napi 5ezer forinta számolunk de legyen 2500 és akkor 2 hónapot, nem sok. Persze lehet kapunk ezen kívül még rá pénzeket, nem tudom.
szuzsolt11
 
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2010.09.15. 20:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.14. 17:39


Ez igen,szuzsolt,bőséges termés.
Jól összefoglaltad a lényeget.Írj gyakrabban. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: szuzsolt11 Dátum: 2015.08.14. 17:09


Az pénzelős összeesküvés elmélethez még annyit, hogy ha van valamiféle hátérhatalom aki ezt szervezi, amit símán el tudok képzelni ( 50-50%-nak tartom az esélyét kb hogy van, vagy hogy az emberiség tényleg ennyire magatehetetlen, és buta magától, nem tudom melyik a jobb), szerintem nem céljuk az hogy minden teljesen titokban legyen, nem céljuk hogy elfolytság az ilyen elméleteket, csak nézzük meg mi van ha egy egy ilyen botrány kiderül, beszélnek róla egy darabig, még tüntetnek is az emberek aztán elfelejtik, lásd lehallgatási botrány, 9/11 van még amerikai aki azt elhiszi? nem nagyon szerintem, mégse tört ki polgárháború mégse döntötték meg a kormányt. Oszd meg és uralkodj, nekik a káosz a jó, amit láthatunk is, különböző vélemények tömege, különböző médiák, pártok, politikusok, tudósok, vallások állítanak egymásnak szöges ellentétet, nézzünk facebook kommenteket, totális megosztottság, bábeli zűrzavar.
"Rakd az igazságot két hazugság közé, és senki sem fogja észrevenni."
szuzsolt11
 
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2010.09.15. 20:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: szuzsolt11 Dátum: 2015.08.14. 16:59


Nagyon súlyos és bonyolult ez a bevándorlás kérdés. Szinte hihetetlen tényleg hogyan tud egyszerre ennyi ember elindulni, bár ha egyik oldalról nézzük mondjuk várakozik 5 millió menekült aki be akar jutni Európába (csak mondtam egy számot lehet van 10 millió is), ezeken a területeken kb él mondjuk elég rossz viszonyok között 1 milliárd ember, tehát arányaiban nem olyan sok indul el, de nekünk Európának már akár 1-2 millió is nagy gondokat jelentene. De így is gyanús azért hallani híreket, hogy nem lenne a menekülteknek elég pénzük megfizetni az embercsempészeket, az utat.
A kerítés önmagában nem megoldás az biztos, kell mellé a határőrség, remélhetőleg mindkettő lesz, bár én egyet azért mindig nem értek, ha van kerítés van határőrség mi lesz a menekültekkel? Ott fognak tolongani a kerítésnél, tábort vernek, mi van ha tömegesen elkezdenek átmászni? mit lehet csinálni, nyilván nem lehet halomra lőni őket.
Nagyon durva ez a téma, nehéz a megoldás mert van benne szerintem egy alapvető erkölcsi filozófiai kérdés, vagy befogadunk mindenkit és próbálunk segíteni mindenkinek, vagy azt mondjuk hogy márpedig ide nem jön senki, és hagyjuk emberek millióit nyomorban meghalni. Értem, hogy az első verziónál a vége az lesz, hogy mi is lesüllyedünk valószínűleg egy élhetetlen szintre, de mégiscsak erkölcsösebb, mint a második. Tipikus mentőcsónak effektus, vagyunk 15-en és van még 5 hely a csónakban, vannak még 50-en a vízben, mit tegyünk? Szedjünk fel 5 embert a többit hagyjuk a biztos halálba és akkor mi 20-an túléljük, vagy szedjünk fel még 20 embert amennyi csak felfér és lehet hogy mind elsüllyedünk.
Nem olyan egyértelmű a kérdés szerintem, bár gondolom itt sokan, és köztük én is azon a véleményen vagyok, hogy nem szabad beengedni őket Európába, ott kell élhető körülményeket teremteni ahonnan jönnek, persze ez is a szinte lehetetlen kategória. De ha ez így megy tovább Trigót idézve Európa halott, és akkor már esély se lesz hogy valaki segítsen.
Az a baj, hogy nagyon rosszul állunk, sajnos sok jóra nem számítok a jövőben, az Unió képtelen kezelni a helyzetet mert a liberális elveivel ellenkezik a menekültek kizárása, a tagállamok saját kezükbe veszik az ügyet mire szerintem az Unió is eljut oda hogy valami drasztikus lépést tegyen, csak akkor már késő lesz.
A tranzitország státusz jól hangzik csak az a baj a célországok se fogják sokáig tűrni a menekülteket és akkor ugye akit visszaküldenek az mind itt fog landolni.
Végére egy videó, jól leírja a helyzet súlyosságát, pedig lassan 3 éves: https://www.youtube.com/watch?v=hTL6PzOY5PM
szuzsolt11
 
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2010.09.15. 20:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.14. 16:40


egyrészt igyekszem meglepődni
másrészt azért az furcsa lenne, ha az USA nem figyelne erre, hogy ne rejtse el jobban ezeket az infókat
de inkább igazat adok neki mint nem
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.14. 16:02


Csak hogy F.Totti kínlódjon egy kicsit,ha bekukkant :) :

http://orientalista.hu/osztrak-lap-amer ... ndorlokat/

Remélem egyszer tényleg kiderül valami...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.14. 15:50


:D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.14. 15:35


Na röhögjünk egy kicsit kínunkban.
Ki tud ilyen címet kitalálni?
Nem a stand-uposok szerkesztik véletlenül a kurucot?
Szóval,csak a cím miatt (a sztori amúgy tényleg vicces,de most nem az a fontos):

https://kuruc.info/r/6/147002/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.14. 15:05


Remélem soha nem kell olyat itt olvasnom pl, hogy kinek a kiét ölték meg

Amúgy 3 év az semmi,Trigo.Ez egy hosszú folyamat lesz
Dehogy. Ha 3 év alatt ilyen ütemben jönnek, és egy részük tuti itt is marad, akkor 3 év múlva már nem fogjuk kidobni őket, akár jön a Jobbik akár nem. És akkor ott lesz végünk.
Hiába mondják, hogy tranzitország vagyunk, egészen biztos vagyok benne, hogy egy nagy részük nem megy innen tovább sehova.


sírkereszt jel nincs itt az emotikonok között :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.14. 14:26


Kíváncsi vagyok,Trigo,hogy hogyan tudod még nyomatékosítani az "Európa halott" gondolatot.
Legközelebb egy sírkeresztet is odabiggyesztesz? :wink:
Persze nem vicces ez,tudom én.
Amúgy 3 év az semmi,Trigo.Ez egy hosszú folyamat lesz.És bár Magyarországnak is súlyos problémái vannak,igazából azok az országok vannak szopóágon,ahol ezek az emberek megállnak.Németország,Franciaország,Svédország,Dánia,Olaszország...
De ha az ottani emberek hosszú évtizedekig hagyni fogják ezt,akkor meg is érdemlik.
Én mindig megpróbálom liberális aggyal is végiggondolni a folyamatot.Tegyük fel,hogy szívvel-lélekkel mindent megtesznek a migránsok boldogulásáért,humanitárius dologként kezelve a bevándorlást.Kérdés:nem látják,hogy az ő életterük is szűkül;hogy előbb-utóbb ők is áldozatai lesznek a folyamatnak? Ha viszont érdekből,irányítottan teszik,amit tesznek,akkor ezt hogy lehet így "eldugni" a nép elől? Nincs egy leleplező cikk,videó,ami esetleg megjelenhet egy nagyobb médiumban?
Nagyon súlyosak az F72 által idézett cion-honfoglaló gondolatok.Nyilván hamisítás a Cion bölcseinek jegyzőkönyve is,de hogy úgy alakul a világ,ahogy abban le van írva,az hétszentség.Amit Henry Ford vagy Hitler írt,azoknak a jó része is bekövetkezett.Még ha ez utóbbi egy f.sz is volt.
Szóval nehéz ebből a labirintusból kikecmeregni.Létezhet annyi hatalma a cionizmusnak,hogy kormányzatokat,médiát és törvénykezést behálózva,szinte az egész világra kiterjeszti a hatalmát? Hogy ez a masszív fal sehol sem omlik be? Mindent le fognak nyeletni az emberekkel,és mindenkit le fognak fegyverezni,aki rést üt a falon?
Engem megnyugtatna,ha tudnám,hogy ez a világkorcsosulási folyamat egy tudatos terv része.Megnyugodnék,és lehet nem is fórumoznék többet.Mert akkor úgy élsz,ahogy engedik,míg meg nem halsz.De ha csak emberi rövidlátás,tájékozatlanság vagy talpnyalás miatt alakul így a helyzet,az ellen lehet tenni.Megfojtanak,de valami keveset mindenki tud tenni.
Aggasztó a helyzet tehát,de nem hiszem,hogy a mi életünket nagyon bekapta volna még a gépszíj.
Mi lesz,ha majd bekapja?
Miket fogunk mi ide írogatni?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.14. 13:55


mondok durvát, ha a Jobbik 2018-ban nyerne.. addig is van még 3 év
3 év alatt itt eldől minden.

Európa halott
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.08.14. 12:27


ma reggel megint futás közben gondolkodtam ezen, mikor a hírekben megint az volt a vezető hír, hogy mennyi bevándorlót tartóztattak fel tegnap. A szám 1500 valamennyi, ami brutális. Gondoljatok bele, hogy napi 1500 idegen lép be a határon ilyen-olyan formában. Ez egy hónap alatt egy nagyobb város lakosságát jelenti már!
és pont ezen járt az agyam, hogy ez nem lehet véletlen, ilyen nincs, ez biztos, hogy szervezett, nincs az a háború, ami ennyi embert elindít. Háborúk pedig arrafelé voltak és lesznek is, mégsem jöttek. Most jönnek, rohadt sokan, nagyon szervezetten...szomorú ez.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2015.08.14. 12:21


F.Totti írta:Ha ez az egész őrület szervezett és vezetett lenne, akkor annak még örülnék is... persze attól függ ki irányít a háttérből, de szerintem nincs ilyen erő. Az ösztönök vezetik és irányítják. Ösztönök ellen pedig csak ösztön szintű válaszok adhatóak a siker reményével. A kerítés nem ilyen. Lóf.szt sem fog megállítani, csak politikai gumicsont, amivel a kormány ismételten bohócot csinál a ballibből. Meg is érdemlik, de pont nem érdekel.
Ami aggaszt, az a jövő. A jelenlegi mainstream európai irányvonal semmit nem fog tudni az ellen tenni, hogy a youtube linkek éveken belül összeurópai valósággá váljanak. Akkor meg már késő lesz. Menekülhetünk mi is és remélhetjük, hogy lesz olyan szeglete a világnak, ahol a gyerekeinket hasonló toleranciával fogadják majd. Nike cipőstől, tabletestől.

Apolitikus és éppen ezért ritka vendég vagyok errefelé. Most is csak azért kukkantottam be és olvastam vissza pár oldalt, mert sejtettem hogy ez a téma. Ez pedig baromira aggaszt. Nem a politikai vonulat és nem is a kerítésünk. Úgy általában országunk és Európa jövőbeli élhetősége. Imádom Olaszországot. Toszkánát, Umbriát és persze Rómát is. Évente minimum egyszer járjuk is a vidéket családostul. Ha semmi nem változik, akkor 2-3 év múlva már nem megyünk. Esetleg a fiammal meccsre. Persze ez még nem tragédia, mert keresünk majd más vidéket, amit még nem árasztott el a szemét. Ha nem lesz ilyen, akkor meg nem megyünk sehová. A kis falunk elég jól el van szeparálva a világtól :). A komfortérzetet rontja, de nem egy megoldhatatlan probléma. A megoldhatatlan probléma az lesz, amikor gyerekeink már a saját házukból sem mernek kimenni. Nem vizionálok armageddont vagy fekák és arabok által lerombolt európai civilizációt. De nem állítom, hogy 0% esélyét látom ennek. És már ez rettenetesen idegesít.


Ugyanezek az érzések kavarognak bennem folyamatosan. Hogy szervezett-e az egész őrület vagy sem? Úgysem tudjuk meg.
Én mindenesetre nem hiszem, hogy 50 millió ember véletlenül indul meg egyik napról a másikra Európa felé.
Hasonló leveleket meg olvastunk:
,,A zsidó nép - egészében véve - a saját Messiása lesz. Uralkodni fog az egész világon, össze fogja olvasztani az emberi fajokat, meg fogja szüntetni a határokat, és el fogja távolítani a monarchiákat, melyek az önkényesség védőbástyái. Egy világköztársaságot fog berendezni, amely végezetül minden zsidónak polgárlevelet fog adni. Ebben az új szervezetben Izraelnek az egész világon szétszórtan élő gyermekei, akik ugyanahhoz a fajhoz tartoznak, akik ugyanazt az áthagyományozott nevelést kapták, mindenhol ellenállás nélkül vezetőkké lesznek... Így fognak beteljesedni a Talmud ígéretei, melyek szerint, ha eljön a Messiás ideje, a zsidók az egész világ vagyonát kezeikbe fogják kapni." (Részlet Baruch Levi rabbi Marxhoz írt leveléből)
Meg olvastunk már egyéb könyveket, tanulmányokat, jegyzőkönyveket, amik persze egyesek szerint aljas összeesküvés elméletek,
csak közben folyamatosan forgatókönyv szerint az ezekben leírtak zajlanak a világban.

Ha már AS Roma honlap... Én 1987/88-as idényben voltam először kint. Egy fantasztikus várost láttam. Azonnal elkezdtem olaszul tanulni. Éltem kint, 2008-ig minden évben heteket, hónapokat voltam kint, így láttam a folyamatot. Tavaly vittem újra el a 9 éves fiamat egy meccsre, mert egy éve könyörgött.
Róma jelenleg lehangoló. Egy harmadik világbeli várost idézi. Minden nációt megtalálsz, gyakorlatilag csak rómait nem. Testaccio, Garbatella, talán egy-két városrész, ahol még él római. Meg 1 000 000 turista / nap, az persze volt korábban is. S az egész olyan nagyon nagyon fojtogató, rossz érzés. Mindezt látni.
Mi idén Todi mellett voltunk egy vidéki házban, a tulajdonos házaspár 10 éve menekült el az élhetetlen Rómából. Fiukat minden évben meglátogatják, de vissza nem költöznének már semmi pénzért. De már Umbria is tele van mindenféle nációval. Mesélték, hogy nem is olyan régen, harci kutyákkal járták bevándorló hordák a környéket, betörtek, fosztogattak. S ha az eddig viszonylag békés, nyugodt kisvárosokból is kiszorulnak majd ezek az emberek? Hova mennek? Nincs már nagyon hely nekik, nekünk... Ausztrália? Új Zéland? Kanada? Maradjunk inkább itthon, de lassan itthon is idegennek érezzük majd magunkat.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.13. 14:58


:D :D :D :D :D :D
na látod, tudod te hogyan kell
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.13. 14:55


Elnézést,bácsi,néni,hogy is mondjam,mit akarok...Azt szeretném kérdezni,hogy...na...hol is kezdjem.Mi a bizonyíték arra,tessék mondani, hogy Hitlernek volt előre eltervezett népirtási terve?
És,ha megbocsát,már elnézést,de hogy is mondjam,nehogy megharagudjon,de biztos,hogy hatmillió az áldozatok száma?
És végül,ha szabad,tényleg nem kekeckedésből,de a gázkamrák nem hullakamrák voltak véletlenül?
Ezeket nem a kurucinfóról olvastam,nem is találkoztam még holokauszttagadók írásaival,ezek csak úgy eszembe jutottak.
És még egyszer elnézést.
Holnap kell jönnöm dolgozni?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.13. 14:50


fel lehet tenni azokat a kérdéseket kismacska szemmel, ártatlanul, érdeklődve, mint akinek fogalma sincs az egészről
persze csak egyet kettőt, aztán rájönnek :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.13. 13:00


Nem vagy te elveszett gyerek,jnzsblzs. :wink: Mekkora ötletek! :)
Fogalmam sincs,hogy egy ilyen tanfolyamon hogy viselkednék.
Vagy végighallgatnám szép csendben,és a végén nyelnék egy nagyot.
Vagy feltennék néhány kérdést,és ha "ge.ik" az oktatók,akkor a Nemzetgazdasági Minisztérium elbocsát.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég