Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.08. 00:45


tudom hogy jó :wink:
amúgy az USA nagyon más hely sokak szerint, mint amit mi látunk innen. Mármint hogy sokkal jobb.
Azért én is inkább Floridában élnék Moszkva helyett. vagy Hawaii-on :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.08.07. 22:41


rejtélyes...
pedig jó a helyesirásom és még át is olvastam
sose voltam nagy amerika párti, viszont mindig is oroszellenes voltam és vagyok is. ha kéne, gondolkodás nélkül amerikát választanám lakhelyül oroszország helyett.
de most speciális a helyzet: needs must when the devil drives, ahogy mrs. lipton mondaná...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.07. 21:10


ja és boldog szülinapot asszonynak Zsolti! :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.07. 20:51


márminthogyén? :D
javíthatnám, de hátha nem véletlenül írta el, és okulhat belőle (a moderátorok örök dilemmája :) )

nem sértegetni akarom
tényleg nagyon örülök ennek a hsz-nek. A napom fénypontja volt! (na jó a mai jatt számolása után :wink: :D )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.07. 20:48


A régi játszópajtás azért csak odaszúrt egyet. :) :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.07. 20:46


tomm
MEGDÖBBENTEM! :shock:
végre valahára!
tényleg olyan mintha valaki a neveddel élt volna vissza :D

(már csak a két rejtéjest kellene kicserélni rejtélyesre, és be lehetne keretezni az egészet :wink: )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.07. 10:58


Jó,jó,de a kiskutyád mindig is USA-ellenes volt,te meg...
Amúgy miért következett be nálad ez az apró fordulat?
Volt valami hír,írás,cikk;vagy pedig az elmúlt évek eseményei alapján döntöttél így?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.08.07. 09:19


neeeem a kiskutyam potyogte be :)
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.07. 08:50


TOMM,EZT TE ÍRTAD,BAS.OD ???!!! :shock:
Még mindig nem ocsúdtam fel a sokkból. :)
(Remélem az almás-körtés Soproni is ingyen lesz a buziknak. :) )
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.08.07. 08:27


en meg vagyok rola gyozodve hogy ez az egesz az usa szarkavarasa. es ha nem jarok messze az igazsagtol akkor leborulok a zsenialitasuk elott. rengeteg legyet utnek epp egy csapasra: a kozel-keleten egy csomo olajra teszik ra a kezuket direkt vagy indurekt modon, europat teljesen a csatlosukka teszik es ezzel kinat padlora kuldik. mindezt ugy, hogy oket kb semmi veszely nem fenyegeti.
kezdodott minden 2001ben. viszonylagos nyugalom volt a vilagban, kina nagyon jott fel, lepni kellett valamit. hat stikaban pofon vagta amerika sajat magat es kezdodott a buli: elkezdtek uldozni az un. terroristakat, jott irak, szep lassan felpiszkaltak az egesz arab terseget. csinaltak egy arab tavaszt, a fennallo rendet sok orszagban felboritottak megkonnyitve ezzel a tovabbi feszultyegkeltest ill. az ellenorizetlen mozgast. es mikor keszen allt A terep, letrehoztak ezt az isis nevu fiubandat es elkezdtek tolni az embereket europa fele. nehany ev es europa terdre rogy. tokmindegy hogy egymasnak esunk-e etnikailag vagy sem, ennyi nincstelen (egy telefontol meg egy nike cipotol meg senki nem lesz vagyonnal rendelekzo) emberrel nem fog tudni mit kezdeni az oreglany, a brutalis gazdasagi hanyatlas kikerulhetetlen. marpedig ha minket padlora kuldenek azzal kirugjak kina aloo az egyik legfontosabb tamasztekat. es kina akarmilyen nagy es eros eleg instabil a gazdasaga, nehezen fog viselni egy ilyet. es erre mit olvasok minap? hogy a kinai tozsde rejtejes, megmagyarahzatatlan modon oriasi bajba kerult. nahaaaaat... tenyleg milyen rejtejes.....
persze mindenfele konfliktus, haboru, verontas stb. hol varhato? varhato europaban varhato a kozel keleten esetleg attevodhet meg keletebbre is (nincs ketsegem hogy amerika ezen is faradozik) varhato eszak-afrikaban ami szinten tovabbterjedhet.... szoval kb mindenhol varhato csak megint amerikaban nem.
aztan majd megint johet a juesszejj mint fenyes pancelu lovag es ujjabb marshall-segelyekkel ujfent a csatlosava teheti a 2/3 vilagot.
ennek az egesznek pedig semmi uton nem lehet megalljt parancsolni! inkabb csak igy-ugy atveszelni....

sokszor mondtam hogy nem kerek az orosz medvebol. es most is ugy gondoko ra, minthA a farkamat dugnam egy hangyabolyba. hmm.. de meg mindig jobb, mint tobol levagni... ugyhogy szep lassan revidialnom kell az allaspontomat.
ha nagyjabol stimmelnek a dolgok tenyleg le a kalappal elottuk, ezt krvara megszerveztek!
persze bizzunk benne hogy ez a kisregeny nem mas mint egy nagy marhasag, megtalaljuk a gyogyszert a kialakult helyzetre es a lecsohoz a keritesbol szeljuk a kolbaszt es ingyen lesz a sör
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.07. 07:11


Ja.Például a trójai háború. :)
Bence,ne add fel,írd meg újra! :wink:
Corso:te a kormányzatban zsigeri gyűlöletet látsz? ZSIGERIT? Na ne... Tudod,hogy ki nem állhatom a Fidesz szájkaratéját,de valamit tenniük kell.És ha választanom kell a kormány intézkedései és a ballib oldal gondolatai között,akkor Fidesz.Persze sokkal hatékonyabb dolgokra lenne szükség,mint egy kerítés.De kezdetnek az is megteszi.És igen,az összeesküvés-elméletek:honnan és miért indult el ez az egész? Kik destabilizálják folyamatosan a közel-keleti és az afrikai térségeket? Saját anyagi érdekből.Amíg a "diktátorok" uralkodtak Irakban,Líbiában,stb,addig szar volt ott az élet,de most meg már nincs élet.Most,hogy az USA be-besegített.Úgyhogy tudja ezt már az egész világ:az Egyesült Államok a világ csendőrjét játszva "demokratizálta" a térséget.Ezt teszik most Ukrajnával is.És persze lehet szidni Putyint és az oroszokat,véleményem szerint az USA hegemóniára törekedve folyamatosan szítja az ellentéteket a világon.
Összegezve:Nyugat-Európa és az USA viselje csak nyugodtan a migrációs problémákat.
Mert ennek a legatyásodott Magyarországnak ez a huszonnyolcadik számú gondja.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.08.07. 06:53


bence: a keresztenyseg neveben csak 2 ezer eve(es ebbol az elso ezerben inkabb minket oltek mint forditva) es behatarolt helyen olik az embereket. a szerelemeben amiota lemasztunk a farol gyilkoljuk egymast a vilag minzden pontjan. tan meg haboruk is robbantak ki miatta....
de ha van is benne nemi ktoi tulzas, a riposztot tovabbra is ervenyesnek tekintem :wink:

de ugyanigy halnak a mai napig a szemunk lattara az emberek az erkolcsosseg a josag az emberiesseg a demokracia stb neveben....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2015.08.06. 23:53


Egy elképesztően nehéz helyzetben kellene okosnak - de inkább embernek lennünk. Vagy embernek és okosnak is. Én ezt választanám. Biztos nem segít a kormányzat és néhányak zsigeri gyűlölete, de az sem, ha puszta emberbarátságból posztolnak "befogadást". Ki lehet hegyezni Európa végére, de erős pesszimizmus kell ehhez. (Trigo, olvastad a "Behódolást"-t? Mindenkinek ajánlom!) Értelmetlen ...-nak tartom a más korszakban más helyzetre adott (rossz) írások citálását. Az otthonomban (Magyarország) gerjesztett indulatokat pedig vigyétek oda, ahol a baj keletkezett, ami miatt jönnek. És ba..ottul nem érdekel ki kezdte. Az viszont igen, hogy mindenki maradjon otthon, mert nem gondolja, hogy megölik, és elhiszi, hogy a gyerekének van jövője. És ez fontosabb, mint a valamiért egy-két embernek bekattant gyűlölködés. Csak sajnos hangosak, és gyakran van fegyverük (pl ISIS) Mi maradjunk meg Európa lakóinak, ma nem az számit hány (sok-sok-sok) embert öltek meg a katolicizmus "elvei" alapján, hanem az, hogy ezeken az alapokon, Szent Péter és Pál Városának csapatát vezessük szurkolóként a Scu..- hova is? DE békében.
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2015.08.06. 22:24


tomm írta:a szerelem nevében meg még több embert öltek meg.
az is köszi, nem!?


Tomm te mindig jókat szoktál odaszúrni, ( vagy inkább kiforgatod az ember szavait? csak nézőpont kérdése) ez is jó lenne ha igaz lenne. Hogy a fenébe öltek volna meg több embert a szerelem nevében, mint a kereszténységében?

F72-nek írtam egy tartalmasabb választ, de sikerült eltüntetnem, ha holnapig nem száll el az ihlet akkor leírom még egyszer. :wink:
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.06. 21:23


A barátságon túl bármi... :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.08.06. 21:05


a szerelem nevében meg még több embert öltek meg.
az is köszi, nem!?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2015.08.06. 10:47


bence írta:Valóban gyönyörű hely Umbria, egyszer én is eltöltöttem egy hetet Citta di Castello-ban.
Rossz látni a videót, az idézet azonban nem nyerte el a tetszésemet. Azt a kereszténységet méltatni és több évszázados történelmi fejlődésnek nevezni, amelynek nevében több millió embert üldöztek anno... köszi nem.


Pedig Umbriában láthattál volna ízelítőt a kereszténységből... Assisi, Gubbio, Norcia... Szent Ferenc, Szent Benedek, Szent Rita... ha bemész egy középkori templomba Perugino, Pinturicchio... freskók a falakon, harmónia, életigenlés...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.08.05. 20:00


bence írta:Az a menekült, akinek ilyen eszközei vannak valószínűleg háborús okok miatt hagyta el hazáját, elvégre miért jönne el, ha láthatóan jó körülmények között élt?
Tovább megyek... feltételezem, hogy a"gazdag menekült" nem fog lopni, randalírozni, és 200 forintért sem fog kirabolni az utcán. Szerintem sokkal nagyobb gondot jelentenek a nincstelen menekültek, akiknek már minden mindegy...

én személy szerint egyikből sem kérnék, ha lehetne választani :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2015.08.05. 17:43


Valóban gyönyörű hely Umbria, egyszer én is eltöltöttem egy hetet Citta di Castello-ban.
Rossz látni a videót, az idézet azonban nem nyerte el a tetszésemet. Azt a kereszténységet méltatni és több évszázados történelmi fejlődésnek nevezni, amelynek nevében több millió embert üldöztek anno... köszi nem.

Más, de még mindig menekültkérdés: látom, hogy sokan felháborodva posztolnak, illetve osztanak meg képeket menekültekről, akiknek Air Max cipőjük vagy tabletjük van. Most vagy én vagyok hülye, vagy a többi ember. Az a menekült, akinek ilyen eszközei vannak valószínűleg háborús okok miatt hagyta el hazáját, elvégre miért jönne el, ha láthatóan jó körülmények között élt?
Tovább megyek... feltételezem, hogy a"gazdag menekült" nem fog lopni, randalírozni, és 200 forintért sem fog kirabolni az utcán. Szerintem sokkal nagyobb gondot jelentenek a nincstelen menekültek, akiknek már minden mindegy...
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.05. 14:26


Hú de rossz ezeket olvasni.
Még csak nem is felemelő egy cseppet sem. :(
Örök kérdés: tudatos dolgok a háttérben vagy kezelhetetlen politikai-gazdasági-társadalmi folyamatok???
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2015.08.05. 19:19-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2015.08.05. 12:24


Két hetet voltam Umbriában, ami továbbra is gyönyörű...
De sajnos az eddig érintetlen, legkisebb középkori városokat is kezdik ellepni
a legkülönfélébb nációk. Európa sajnos menthetetlen. Elesett. Az utolsókat rúgja,
anélkül, hogy lenne kedve, ereje reagálni. Mert kiirtották a reakcióképességét.

Európa, Olaszország, 2015...
https://www.youtube.com/watch?v=fX73ggsMNEI

Talán korábban már idéztem Szabó Dezsőtől. Egy kis részlet egy Virradatban megjelent írásból...
„A szeretet nem az, hogy szeressem azokat, akik eleszik a jövőt a gyermekeimtől, akik eleszik az országot fajomtól: a szeretet törvénye mindenekelőtt a hozzám tartozók és fajtám iránt kötelez.
Az a szeretet, melyet így liberális maszlagolásokban kívánnak, a legtermészetellenesebb perverz gyűlölet saját vérem ellen. A kereszténység pedig nem vénemberek mazochizmusa, akik beteg vonzódással szeretik azokat, akik tépik és csalják őket.
A kereszténység nem egy pár evangéliumból kiragadott érzelmes mondat. A kereszténység sok százados történelmi fejlődés: az európai emberiség védő, harcos szolidaritása az örök emberi jogok,
az örök emberi egészség és morál megvédésére az ős barbár törzsember vad ösztönei ellen. Igen: nagy ölelést jelent Krisztus a tiszta emberi együttműködés számára. De korbácsot jelent az éhes, vad törzsi ösztönök ellen.
Az antiszemitizmusban Krisztus korbácsának vagyunk harcos keresztényei. Ne hazudjuk hát el hamis szentimentalizmussal a dolog rideg lényegét. A fajok irtózatos harcáról van itt szó.
Egy ázsiai barbár faj, mely megmaradt emberevő, zord ősi törzs pszichéjében, és magáévá tette az európai kultúra minden rafinált eszközét, nem kötve semmi moráltól, halálos gyűlölettel az európai múlt, európai morál,
európai kultúra ellen, melyből ő ki volt tagadva, ezer arccal, millió eszközzel tör Európa meghódítására.”
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.05. 09:01


Jó bizony.Szerintem többségben vagyunk.
De mint mindig,most is egy médiától és háttérerőktől támogatott kisebbség dugja le a torkunkon a maszlagot.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.04. 23:23


egy régi osztálytársam írta a másiknak, és egy harmadik küldte el nekem :D
(a másik egy kőkemény szdszes)

Vannak demokratikusan felépített kerítések is.

Miközben az Együtt nagyeszű politikusai üres cipőkkel demonstrálnak a menekültek jogaiért a debreceni befogadóállomás bejáratánál, mondván a cipőkkel a párhuzamot akarják kifejezni az egykori zsidó menekülők és a szír menekültek között, addig néhány ezer kilométerre dél-keletre, az ottani egyetlen felvilágosult demokráciában már elindultak a munkagépek, hogy egy 30 kilométeres kerítést építsenek az izraeli-jordán határon az afrikai migránsok megfékezésére.

Az izraeli kerítés természetesen nem gond, az nem okoz lelkiismereti problémát a honi demokratáknak. A zsidók által felépítendő építmény szemben a magyarral, demokratikus dolog. Úgy, ahogy a többi, a zsidó államot körülvevő fal és kerítés is, amelyek már évek óta ott állnak a ciszjordániai, a gázai, az egyiptomi, a szíriai és a libanoni határon.

Benjamin Netanjahu szerint a mindenféle digitális technológiával felszerelt, nyolc méter magas védvonal felépítése, ami az Egyiptommal közös határon létesített, több mint 200 kilométer hosszú kerítés meghosszabbítása lesz, „nemzetbiztonsági érdek, mert az afrikai bevándorlók tömegei ezen a részen áramlanak be az országba.”

Vajon az Izraelben felhúzandó kerítés miben különbözik a magyarországitól?

Nem látni, hallani a hírekben, hogy az Együtt, vagy valamelyik nagyondemokrata egylet a budapesti izraeli nagykövetség előtt tiltakozna az izraeli „kormány gyűlöletkeltő politikája ellen, ami az idegenek ellen hangol ahelyett, hogy teljesítené feladatát és gondoskodna róluk”. Az Együtt azt követeli a magyar kormánytól, hogy „a többmilliárdos kerítés helyett nyisson meg új, ideiglenes menekülttáborokat, ahol szakemberek bevonásával humánusabb ellátást biztosíthatnának a migránsoknak mostaninál.”

Vajon ilyen követelésekkel miért nem bombázzák Ilan Mor nagykövetet?

Vagy vannak demokratikus kerítések is? Azok minden további nélkül felépíthetők? Esetleg az sem mindegy, hogy ki építi a kerítést? Vannak olyan országok, amelyeknek a kerítése demokratikus és vannak olyanok, amelyek csak rasszistafaszistanáci kerítést tudnak építeni?

Mint látható vannak ilyenek.

És hogy melyik melyik, azt egyes egyedül, csak és kizárólag a magyar balliberált oldalnak van joga eldönteni. Mert ők mindent tudnak, amit tudni kell demokrácia és európai felvilágosultság témakörben.

Így megy ez.


jó írás
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.04. 21:24


Európa is halott
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.04. 17:43


Egy szakértő tényleg elmondhatná,hogy ebben mi a náci.Mert a fűben csak ott volt a horogkereszt,no de ebben...? :shock:
Beszarás.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron