Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.13. 10:34


https://kuruc.info/r/49/146938/
egyszerűen imádom a palit
újra és újra jó őt olvasni
ha minden magyar ilyen lenne, nagy nemzet lennénk még most is
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.08.12. 21:36


Nekem nem tűnik kötelezőnek. Amúgy is van egy tök jó megoldás. A bevándorlókra hivatkozva alapíts Muszlim kisebbségi iskolát markold fel a pénzt papírozz le néhány fantomdiákot (ez azért kell mert odafent nem sok igazi muszlim van), és aztán valószínűleg vallási alapon akkor is kérhetsz mentességet hogyha kötelezővé tennék. :D Amúgy ha ingyenes, akkor menj el lehet, hogy tudnál tanítani egy két dolgot az oktatónak a témáról.
Ha meg ez nem működik még mindig elmehetsz kurucinfós tudósítónak a témáról :D Az legalább szerezni fog neked egy jó sztorit amit mesélhetsz majd az unkáidnak.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.12. 20:24


Na gondoltam,hogy előbb-utóbb engem személyesen is meg fog találni a holocunami valamelyik ága,hát tessék,itt van:

http://www.origo.hu/itthon/20150812-lat ... sok-a.html

Most még köpni-nyelni nem tudok.Az a baj,hogy a tanárok még olyan levelet sem írhatnak,mint a pázmányos diákok,mert teljes joggal féltik az állásukat.
Ez nekem már sok.Én,aki mindig próbáltam a holokauszt áldozatainak szemszögéből is empatizálni ezt a témát...
Hát most ku.va nagy káromkodások hagyták el a számat.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.08.12. 11:07


Trigoria írta:befolyásolni a világot csak nagy emberek és politikusok tudnak
vagy feltalálók, vagy terroristák :D
Egyik sem vagyok jelenleg. Nekem ennyi volt végiggondolni sn hogy mit tehetnék én... :(

nagyjából erre jutottam én is, aztán inkább a zenére figyeltem meg az ország tortája bemutatására :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.12. 10:57


http://nemzeti.net/a-kurszk-atomtengera ... 25764.html
szeretem az ilyeneket

befolyásolni a világot csak nagy emberek és politikusok tudnak
vagy feltalálók, vagy terroristák :D
Egyik sem vagyok jelenleg. Nekem ennyi volt végiggondolni sn hogy mit tehetnék én... :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.12. 09:04


Igen,snatch,szerintem ezt mindenki így gondolja.
Ám mi lenne,ha politikus lennél mondjuk? Akkor is ugye ott a szűk családi köröd,de már egy picit nagyobb emberként tudnál valamit tenni.
A befolyásos emberek tudnának sokat tenni. Közhelyek. Ott van például ez a Soros Gyuri bácsi.Látszólag olyan dolgokba önti a pénzét,ami a felszínen jónak tűnik.A kisebbség,az elesettek segítése.Nekem mégis bűzlik az a faszi az egész kompániájával együtt.
És visszatérve arra,hogy egy ember,mint te vagy én,hogyan tudnánk jobbá tenni a világot:minden módszer,amit mi kigondolnánk,náci eszme lenne.Legalábbis a most uralkodó mainstream felfogás szerint.
Család,haza,rend.No ezek azok a gonosz eszmék,amelyek mentén mi elindulnánk.
Veszett út.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.08.12. 08:00


Trigoria írta:tudom ez egoista gondolat részben, és pont én, aki aggódik az orzságért, pont én nem akarok utódot, de hát ez van... ezt érzem

nem baj, ha nincs és nem is tervezel, csak akkor váltsd meg a világot nekünk, azoknak, akiknek van, vannak gyerekeik :)

tegnap melóba futás közben gondolkodtam ezen, hogy én mit tudok tenni azért, hogy a világ változzon valamicskét és jó irányba, olyanba, ami nem megrémiszt, de az az 1 óra kevés volt hozzá sajnos, nem tudtam megoldást találni. továbbra is azon vagyok, hogy az én kis "szűk" világomban minden rendben legyen és ennek érdekében teszem a dolgom. ahogy tomm is mondja, nem érdemes szétparáznia magát az embernek, attól jobb biztosan nem lesz, persze a fejemet sem dughatom a homokba, de marad az, hogy amit meg tudok tenni megteszem, a többit meg megpróbálom elviselni, elszenvedni.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.11. 23:21


azt a filmet láttam
semmi nem maradt meg belőle :( :)


amúgy ezért nincs nekem gyerekem
pontosabban ez is egy ok, amiért nem is tervezem
erre a világra inkább ne
most ne

tudom ez egoista gondolat részben, és pont én, aki aggódik az orzságért, pont én nem akarok utódot, de hát ez van... ezt érzem
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.08.11. 22:14


Opportunizmus tudom, de ez a kib..tt legújabb-kori demokrácia kiöl minden tettrekészséget az emberből.


sztem egyátalán nem erről van szó. egyszerűen nem lehet úgy élni, hogy állandóan aggódok. emlékszem, diákkoromban többször is felmerült bennem a kérdés, hogy háború idején hogy voltak az emberek képesek dolgozni. mi vitte ki őket a földre vagy be a gyárba, mikor bármelyik pillanatban jöhet az apokalpszis. most már tudom: igy.... nincs más lehetőség. ennyi...
nem mellesleg nagyfater mondta többször is, hogy a régi élet nem jobb vagy könnyebb volt, csak egyszerűbb. nem tudtak semmiről (pl. 56ból is annyi jutott el hozzájuk, hogy vmi zavargás van bp-en), csak a saját világukat élték. de nem hozná vissza azt a világot. ebben nyilván vastagon benne van az is, hogy már 12 évesen nyári munka keretében állandó jelleggel reggel 5től este 9ig dolgozott a földön napszámban...
érdemes ebben a témában woody allen éjfélkor párizsban c. filmjét megnézni
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.08.11. 14:59


zsolti írta:Értelek....


Értelek, én is és köszi szépen :)
Ha nem is olyan gyakorisággal, mint a focis topikokban, de megfordulok majd erre is. Tényleg érdekesek a témáitok, mindamellett, hogy gyakran ijesztőek :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.11. 14:53


Értelek.Én csak azt akartam bizonygatni,hogy -bár gyakran van ilyen is-, mi nem elsősorban a magyar pártokról vitázunk,mert az parttalan lenne.
Volt itt sokszor szó az elmúlt 4-5 évben izraeli-palesztin konfliktusról,cionizmusról,holokausztról,romakérdésről,homofóbiáról,Közel-Keletről,Ukrajnáról stb.
Tök jó témák merülnek fel,és mivel én a diskurzus híve vagyok,BÁRKIT szívesen látok itt.A tőlem fényévekkel máshogyan gondolkodókat is.
De te nem ilyen vagy (mármint tőlem fényévekre gondolkodó).És mivel baromira bírom a focis topikokban a hozzászólásaidat,főleg a stílusát,ezért behozhatnád ide is magad olykor. :wink:
Innen igazából egy olyan ember morzsolódott le,akit sajnálok.
Amiket írunk,azt nem azért írjuk,hogy pánikot keltsünk a fórumozókban.Boldogok vagyunk mi a saját kis életünkben.
De hát azok a fránya utódok... :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.08.11. 14:39


zsolti írta:Amúgy üdv itt is,F.Totti! :wink: Nézz be gyakrabban....


Persze, nézzek be gyakrabban, amikor minden második kommenttel halálra rémítetek :)
A Trigó által linkkelt népességalakulós cikk, az etnikai arányokat csak fejben mellé téve, önmagában is elég a paranoiához. Főleg, hogy 2100-ban a gyerekeim még (remélhetőleg) élni fognak. Katasztrófa.

Sajnos annyira már vagyok nagykorú, hogy tudjam, attól hogy nem foglalkozom vele, nem szűnnek meg a problémák. Sőt, ha senki nem foglalkozik vele, akkor még gyorsabban utolérnek. Csak a mindennapok apró szenvedései közepette, a nem a holnapot érintő dolgokat hajlamos kizárni az ember. Opportunizmus tudom, de ez a kib..tt legújabb-kori demokrácia kiöl minden tettrekészséget az emberből.

Trigoria írta:F.Totti
én már látom az országunk és Európa végét - max nem élem meg


Igen, ppont ez az amivel nyugtattam magam sokáig. Aztán megszületett az első gyerekem és ez a pajzs is szertefoszlott. Azóta nem szívesen foglalkozom a távolabbi jövővel.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.11. 11:13


Korrekt írásnak tűnik Szíriáról:

http://index.hu/kulfold/2015/08/11/szir ... sszeomlas/

Bár azért érződik a cikkírón bizonyos Erdogan-, Putyin- és Irán-ellenesség.Mint ahogy Szíriában,ezekben a dolgokban sem fekete-fehér a dolog.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.11. 10:03


Tomm,nyelj egyet,aztán írd meg újra,basz. meg! :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.08.11. 09:08


neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
oda a litániám baszdmeg
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.08.10. 14:41


Trigoria írta:https://kuruc.info/r/2/146796/
pokoli jövőkép megint
és a kormány telibesz.rja
ezt csak hatalmas családi kedvezményekkel, gyerekvállalást elősegítő dolgokkal lehet kezelni
különben végünk

néztem ezt a cikket kurucon, de nem volt kedvem elolvasni. nincs is kedvem belegondolni a dolgokba, pedig nem élhetek úgy és nem engedhetem, hogy a fiam úgy nőjön fel, hogy kilátástalan lesz az élete.
azt meg sajnos nem várhatjuk el minden jóérzésű embertől, hogy 3-4 gyereket vállaljanak.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.10. 14:24


https://kuruc.info/r/2/146796/
pokoli jövőkép megint
és a kormány telibesz.rja
ezt csak hatalmas családi kedvezményekkel, gyerekvállalást elősegítő dolgokkal lehet kezelni
különben végünk

https://kuruc.info/r/2/146802/
egyik kollégám is ott volt
igaz amit a cikk ír
csak a srác szerint nagyon megverték a négereket :D Még a rendőr a rendőrautóban is verte gumibottal az egyiket
de amúgy a kiérkező rendőrök szart se tudtak csinálni, hívták az erősítést, mert annyian verekedtek

F.Totti
én már látom az országunk és Európa végét - max nem élem meg
szerintem hatalmi viszonyokat átrendező világháború vagy csoda nélkül tuti menthetetlen, azzal pedig csak valszeg az
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.10. 13:11


De F.Totti,pont ez az,ami ellen küzdeni kell.Ez az apokaliptikus vízió.És ez most teljesen független attól,hogy valaki DK-s vagy jobbikos.Ez,amit most írtál,minden józan gondolkodású európai ember gondolatmenete kellene,hogy legyen.Ám megnyugtatlak,hogy a baloldal médiájában ez egy kurucinfós hozzászólásnak számítana.És ha ez szélsőség,akkor bizony szélsőségesen kell viselkednünk.A politika gombnyomásra meg tudná állítani a folyamatot.De ahogy Európában lobbiznak bizonyos erők,ez nem fog menni.Ha az Európai Unió nem egy háttérhatalom által irányított valami,akkor ezt a kérdést képes megoldani és kezelni.
Hajrá,EU,tessék bizonyítani!
Amúgy ki ne sajnálná a menekültek egy részét,akik polgárháború elől menekülnek? Emberek vagyunk. De nincs hely.Se nálunk,se Európában.Nem kellene talán rábízni az afrikai és a közel-keleti országok helyzetét az ott élőkre és az ott hatalmon lévőkre?Lesznek véres évek,de meg fogják oldani.Az intervenció tragikus,kaotikus állapotokat teremt.
Amúgy üdv itt is,F.Totti! :wink: Nézz be gyakrabban.És mi itt nem pártszinten politizálunk (még ha sokan jobbikosok is vagyunk),hanem a világ és országunk eseményeit próbáljuk kivesézni.Különben is,nehogy már ilyen fiatalon apolitikus légy.Ahhoz még el kell telnie néhány csalódást okozó évtizednek. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.08.10. 12:19


Ha ez az egész őrület szervezett és vezetett lenne, akkor annak még örülnék is... persze attól függ ki irányít a háttérből, de szerintem nincs ilyen erő. Az ösztönök vezetik és irányítják. Ösztönök ellen pedig csak ösztön szintű válaszok adhatóak a siker reményével. A kerítés nem ilyen. Lóf.szt sem fog megállítani, csak politikai gumicsont, amivel a kormány ismételten bohócot csinál a ballibből. Meg is érdemlik, de pont nem érdekel.
Ami aggaszt, az a jövő. A jelenlegi mainstream európai irányvonal semmit nem fog tudni az ellen tenni, hogy a youtube linkek éveken belül összeurópai valósággá váljanak. Akkor meg már késő lesz. Menekülhetünk mi is és remélhetjük, hogy lesz olyan szeglete a világnak, ahol a gyerekeinket hasonló toleranciával fogadják majd. Nike cipőstől, tabletestől.

Apolitikus és éppen ezért ritka vendég vagyok errefelé. Most is csak azért kukkantottam be és olvastam vissza pár oldalt, mert sejtettem hogy ez a téma. Ez pedig baromira aggaszt. Nem a politikai vonulat és nem is a kerítésünk. Úgy általában országunk és Európa jövőbeli élhetősége. Imádom Olaszországot. Toszkánát, Umbriát és persze Rómát is. Évente minimum egyszer járjuk is a vidéket családostul. Ha semmi nem változik, akkor 2-3 év múlva már nem megyünk. Esetleg a fiammal meccsre. Persze ez még nem tragédia, mert keresünk majd más vidéket, amit még nem árasztott el a szemét. Ha nem lesz ilyen, akkor meg nem megyünk sehová. A kis falunk elég jól el van szeparálva a világtól :). A komfortérzetet rontja, de nem egy megoldhatatlan probléma. A megoldhatatlan probléma az lesz, amikor gyerekeink már a saját házukból sem mernek kimenni. Nem vizionálok armageddont vagy fekák és arabok által lerombolt európai civilizációt. De nem állítom, hogy 0% esélyét látom ennek. És már ez rettenetesen idegesít.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.09. 23:24


mindenki úgy látja ahogy akarja jnzsblzs :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.08.09. 20:56


Igen a tény, hogy amerika két legynagyobb külkereskedelmi partnere megzuhan meg látszólag valamiért senkit nem érdekel tomm elméletével kapcsolatban. Valamint ammenyire tudom az amerikiak sem teljesítenek mostanában olyan szexin gazdaságilag. Meg, hogy azért az arab tavaszt megszervezni, hát... Nem hiszem hogy ez lehetséges lenne.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.09. 09:40

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.08. 20:20


Én sem tudnék ott élni.Mondjuk Pesten sem. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.08.08. 18:43


nekem meg pont olyan informacioim vannak hogy tok jo az usa meg erdekes meg minden de elni ott neeeeem
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.08. 06:42


Kösz a jókívánságot,Trigo! :wink: Vín ember lett már ő is. :)
Ilyen jól jattolnak az általános iskolás gyerekek Zánkán? :wink:
Most már csak azt várom,tomm ,hogy 2018 tavaszára revidiálod a magyar politikai álláspontodat is.
És újra a Kétfarkú Kutyapártra szavazol. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég