Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.27. 00:28

"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.26. 21:46


Trigoria írta:más:
https://kuruc.info/r/4/183083/
azért a Kárpátok fiainál is vannak gondok :D

És olyan stat van, hogy ebből mennyi a román cigány, mennyi az oláh cigány és mennyi a roma?

Mert azt ugye tudjuk, hogy hány százaléknak szőrös a talpa.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.26. 19:10


https://kuruc.info/r/4/183080/
na vajon mikor vár ez a sors az európai fehérekre is? Valszeg mi nem érjük meg, de a gyerekek, unokák?

és b.zdmeg most felhúztam magam :evil:
akik megkérdezik miért olvasunk kurucinfót, a rohadt náci honlapot, azoknak ezt a torkán nyomnám le, HÁT EZÉRT B.ZDMEG!!!!
(kezdve Öcsémmel)

más:
https://kuruc.info/r/4/183083/
azért a Kárpátok fiainál is vannak gondok :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.26. 18:28


ennyi értelme biztos volt a szavazásnak:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B4324C8
már lehet hivatkozni rá :wink:

https://kuruc.info/r/2/183090/
DD a kérdésről:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.26. 18:23


Én tudom, hogy a kommunikáció csak felszín, meg hogy a cél szentesíti az eszközt, és a lényeg a valódi cselekedet, amiből kevesebbet érzékelünk a mindennapok során. És lehet, hogy a kormány jól dolgozik, vagy legalábbis nem rosszabbul, mint a balos kormányok. De mivel kommunikáció szakos vagyok, engem az utóbbi fél év gyalázatos kormánypropagandája olyannyira felbosszantott, hogy én már azzal is megelégednék egyelőre, ha lennének olyan közszolgálati médiumok, ahol nem Fidesz-seggnyalást és ellenzékgyalázást hallanék.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.26. 18:16


Én csak annyit teszek hozzá, hogy én ennek a választási "győzelemnek" nem örülök, csak érdekesnek tartom. Egy összellenzéki kormánynál szerintem sem lehetne rosszabb. Ha Gyurcsányt, Momentumot kéne kormányon nézegetnem a Jobbik mellett, annál még az is jobb talán, ha Viktor királyék maradnak.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.26. 16:39


Snatch, en a forumtarsakra gondoltam.
F.totti, ez tevedes. Ez nullaval valo.osztas. ilyen nincs. Arrol nem beszelve, hogy ha meg is ugrod ezt a lehetetlen lecet, akkor is nem eleg tisztanak lenni, annak is kell latszani. Azt meg meg nehezebb.
De ez a tiszta kormanyzas pont olyan, mint a vilagbeke. Es hagyjuk is meg a szepsegkiralynoknek, ne beszeljunk blodsegekrol...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.26. 16:16


Néha az az érzésem, hogy a jó kormányzásnál csak "tisztának maradni" nehezebb ha kormányra kerülsz. Mondjuk ha személy szerint én kerülnék kormányra, akkor valószínű ez zavarna a legkevésbé :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.02.26. 16:14


tomm írta:De hogy kormanyozni.... na az tutira nem menne.

de ebben honnan vagy ennyire biztos? láttad már őket kormányozni? mert nem ugyanaz ellenzékben lenni, mint hatalmon.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.26. 15:50


Messze nem csak a neppartosodasra gondolok.
Ezerrel maffiozta mindenki simicskat, most meg teljesen rendben van. Pedig ugyanaz volt, mint a penztaros. Ha holnap tiborc meg a penztaros atpartol a jobbikhoz akkor holnaptol ok is ugyanolyan elfogadhatoak lennenek? Meg ahogy kirugta novak elodeket.

De abban igazad van, hogy netm osszehasonlothato a ketto. Ellenzeki padsorbol pampogni konnyu. Mindannyian kepesek lennenk ra. Meg jokat is tudnank mondani. De hogy kormanyozni.... na az tutira nem menne.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.26. 15:39


Tudod, hogy lopnak. Tudod, hogy hazudnak. Tudod, hogy korrupt a rendszer. Mégis rájuk szavazol, mert ők a kisebbik rossz. De ettől még rossz. És tudod. Oké, legyen ez megalkuvás, ha az szimpatikusabb, mint a szembeköpés. Ettől még a szavazatoddal legitimmé teszed Habonyt, Tiborczot, Garancsit és kit is hagytam ki? :)

Azért ez az olvasatomban nagyon más, mint Vona néppártosodása. Ő irányt módosított, nem szembe fordult. Nem lopott. Nem korrupt. Ráadásul a Jobbik nem is egyenlő Vonával. A párt magja sokkal inkább az eredeti irányba "néz", mint a Vona.

A Fidesz a legalsó szintekig korrupt, mert a párt gyakorlatilag kimondta, hogy az EUs/állami pénz lenyúlható, ha jó helyre kerül. Új, jobboldali arisztokrácia program, ugyebár. A Jobbik, mint párt nagyon, nagyon, nagyon...nagyonnagyon messze van ettől.
Az egyik egy az orrüreged mélyéről felszívott, több napos, koppanós csula. A másik max egy laza sercintés.

Igen Zsolti, lehet hogy "MÉG". De a lehet, akkor sem egyenlő a biztossal.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.26. 15:32


Szerintem MÉG nem.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.26. 14:33


F.totti, hat ha a fideszre csak on-szembekopessel lehet szavazni, akkor ez a jobbikra meg ugy igaz!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.26. 14:09


No ezek már józan hangok.
Tomm, te azért döntöttél most véglegesen a Fidesz mellett, mert Márki-Zay győzött? Basszus, ha rendesen viselkedik, és kikap, most lenne egy talán-Jobbik szavazónk. :D
F.Totti, ezek a fejtegetések parádésak, komolyan mondom. Grat.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.02.26. 13:25


F.Totti írta:Ez igazából csak a kampányt teszi majd mocskosabbá. Habony használhatja a teljes eszköztárát. De a végeredmény a Fidesz által rajzolt választási rendszerben igazából nem kérdés. Gondolj bele, honnan lenne ereje és vagyona az ellenzéknek minden körzetben így fellépni? egy-egy körzetre esetleg tudnak koncentrálni, lehet szép, látványos győzelmeket felmutatni, de az országos választásra ez kivitelezhetetlen.
Oda egy sokkal értelmesebb ellenzék kellene. Fleto és a momentumos "mi nem szövetkezünk senkivel" féle hülyegyerekek nélkül.

A helyszín az érdekes; "Hódmezővásárhely",
ahol 1990 óta nem volt balos kormány, Lázár városa, 8 éve önti a kormány a városba a pénzt,
Hódmezővásárhely volt az utolsó hely ahol el tudtam volna képzelni egy Fidesz blamát,
ezután viszont könnyedén el tudok képzelni egy hasonló helyzetet országosan is.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.26. 12:58


Nyilván nem lesz összellenzéki győzelem. Leginkább azért nem, amit te is folyamatosan feszegetsz. Az Orbán utálat az egyetlen közös pont. Ez így azon kívül hogy gáz, még kevés is. Én is utálom Orbánt, de osztom az aggodalmadat, hogy egy működésképtelen koalíciós kormány sem lenne jobb. Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy a saját és gyerekeink jövőjét az teszi-e jobban tönkre, hogy a fideszes slepp megfolytja az ország gazdaságát vagy az, ha egy idealista libsi merő jószándékból csődbe viszi az országot.

Kétségkívül az első helyzethez könnyebb igazodni. Elég nap elején és a végén a tükörre köpni és a kettő között tenni, amit megkövetel a rendszer. A második (ha bekövetkezne, de több okból sem fog) védhetetlenül fájna az ország 99%-ának. Szerintem a maga régivágású komcsi módján Medgyessy sem akart rosszat a népnek. Csak annyira tufa volt szegény, hogy a 2*100 napos programjával 10 évre verte agyon az országot.

A kérdés igazából az, hogy van-e harmadik út. Szerinted nincs, szerintem pedig talán. Így megjátszom ezt az egyetlen halovány esélyt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.26. 12:51


Tenyleg megijedtem kosse. Ha valamit nem akarok, akkor egy osszellenzeki kormany(ez milyen jo kis kepzavar). Komolyan mondom, hogy inkabb egy mszp onnalloan, mint ez a csocselek igy egyutt.

De olyan nagyon azert nem izgat. Lesz, ami lesz.Ha meg megis ti nyertek, hat ti nyertek. Majd jol orulhettek gyurcsanyeknak, en meg majd remenykedek, hogy nem cseszik teljesen szet az uzletet.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.26. 12:46


bigg írta:
Zsolti írta:Mi nem is kárörvendtünk annyira a vásárhelyi eredmény miatt, mert tudjuk, hogy mi az országos helyzet. Tükörsima.

Tükörsima lenne? Ebben egyre kevésbé vagyok biztos.
Ha egy ilyen futottakmég kategóriás lúzer mint ez a Márkizaj nyerni tud egy csontfideszes városban akkor nem tudom mit lehet várni a választáson. :roll:


Ez igazából csak a kampányt teszi majd mocskosabbá. Habony használhatja a teljes eszköztárát. De a végeredmény a Fidesz által rajzolt választási rendszerben igazából nem kérdés. Gondolj bele, honnan lenne ereje és vagyona az ellenzéknek minden körzetben így fellépni? egy-egy körzetre esetleg tudnak koncentrálni, lehet szép, látványos győzelmeket felmutatni, de az országos választásra ez kivitelezhetetlen.
Oda egy sokkal értelmesebb ellenzék kellene. Fleto és a momentumos "mi nem szövetkezünk senkivel" féle hülyegyerekek nélkül.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.26. 12:43


Fúha, elég volt egy fófax helyközi és elszabadultak az indulatok? Mi lesz itt a választások után :D :D :D Trigó, javasolhatok 2 hét kényszerszünetet? Tényleg félek, hogy elszabadulnak a verbális indulatok.

Tomm, te mitől rettentél így meg? A választási győzelmetek olyan biztos, mint az Elios befutása a közbeszereken. Túlreagálod szerintem.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.26. 12:28


A nep a rezsim szot elnyomo uralmi rendszerekre hasznalja. Ha helytelenul teszi, hat helyrelenul teszi. A nep megis igy teszi. En meg a nephez tartozonak erzem magam. Ha te a nepen kivuli vagy feletti vagy, azzal semmi gond, csak akkor neked kene megtanulni azt a nyelvet, amit a magyar nep hasznal.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.02.26. 12:27


Zsolti írta:Mi nem is kárörvendtünk annyira a vásárhelyi eredmény miatt, mert tudjuk, hogy mi az országos helyzet. Tükörsima.

Tükörsima lenne? Ebben egyre kevésbé vagyok biztos.
Ha egy ilyen futottakmég kategóriás lúzer mint ez a Márkizaj nyerni tud egy csontfideszes városban akkor nem tudom mit lehet várni a választáson. :roll:
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.02.26. 11:53


Én jobboldali szavazó vagyok, Európában pedig nincs jobboldali párt. Naná hogy nem pártra szavazok. Értékekre szavazok. Ezeket sérti olyan mértékben a Fidesz hogy a védelmükben hajlandó vagyok amúgy nem igazán szimpatikus dolgokra szavazni. Ilyen lehet egy rakás tejfölösszájú lelkes egyetemista suhanc, egy bosszúszomjas oligarcha által gründolt nemzeti baloldali párt, egy zöldnáci párt, vagy akár egyeni szinten még akár az egyik számomra egymástól teljesen megkülönböztethetetlen mikorbalos pártok egyike. A Maszop és DK lényegében semmiképp se elfogadható alternatíva. Ezekhez képest akkor már inkább a Fidesz, én ebben a két esetben úgyis a saját útlevelem fénymásolt verziójának elégetésével hajtott gőzhajón megyek ki legalább amerikáig, viszont legalább édesanyám megnyugszik.

És a nevem még mindig kisbetű.

Pl fradista romanista rendszeresen rezsimezik. Szoval szerinted o nem ertelmes. Nem tudom, lehet, hogy neked van igazad...

A rezsim szó definiciója. Fidesz uralom pedig van ezt te is elimered. Autoriter de nem teljesen totalitárius , és pláne nem diktatúra. Szóval akár azt is mondhatnám hogy ideje lenned megtanulnod magyarul, de figyelembe véve hogy milyen szavakról beszélünk ez nem tűnik annyira jó tanácsnak. :D
Plusz az is lehet hogy Fradista se néz meg mindig mindent az idegen szavak szótárában mielött leír úgyhogy ha azt is mondta hogy totalitárus rezsim van én azt gondolom hogy nem gondolta komolyan. Ha igen, ha tényleg azt hiszi, hogy diktatúra van, akkor viszont igen azt mondom, hogy igen, FR nem értelmes.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.26. 11:20


Jnzs, ha jol ertem te nem valamelyik part mellett allsz ki, hanem orban ellen.

Zsolti, dehogy baj. En is orulok. Legalabb megoldodott a kire szavazak kerdes....

Mondjuk attol nem felek, hogy hatarzarat bontananak, mert, ha mindannyian akarjak is, sose egyeznek meg arrol, milyen eszkozzel vagjak a drotot :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.26. 11:03


Tomm, ne legyél már ilyen. Miért baj az, hogy jó néhány ember örül a kormány részvereségének? Olyan, mintha a fideszes sértődöttség beszélne belőled, pedig elvileg nem kedveled túlzottan a pártot. Mi lenne, ha csontfideszes lennél? Kapsz egy normális választ jnzs-től, erre megint jön a cinizmusod. Változtass ezen. Mert jókat mindig akkor dumálunk, ha a másikat tiszteljük. Mi nem is kárörvendtünk annyira a vásárhelyi eredmény miatt, mert tudjuk, hogy mi az országos helyzet. Tükörsima. Te meg itt jól lebaszol minket, mert nyert a szalámiválogatott.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.26. 10:46


Pl fradista romanista rendszeresen rezsimezik. Szoval szerinted o nem ertelmes. Nem tudom, lehet, hogy neked van igazad...

Ugy tudtam nem erdekel a velemenyem.

Szavazz csak oda, ahova akarsz. Lelked rajta. -meg az orszagunk-de hat ez kit erdekel, ugye? Teged nyilvan annyira nem, ugyis nyugatra keszulsz.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 102 vendég