Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.17. 21:03


majd aggódunk utána, ha a vitában mégsem szerepelt jól
addig is legyen vita :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.17. 16:28


Számomra is furcsa Vona miniszterelnökjelölt-vitával kapcsolatos magabiztossága.Mit tudhat?
Vagy csak bekamuzott valamit a levegőbe?
De legyen.
Engem kiemelten érdekelne egy Orbán-Vona vagy egy Mesterházy-Vona vita.Hármasban már nem lenne jó.Elszipkáznák a levegőt egymás elől.
Ha megvalósulna,akkor Vonának lenne a legkeményebb ez a vita.Mindenki más százszor elmondta már a véleményét a saját médiájában,ám Vonának kábé egy órába kellene belesűrítenie mindazt,amit a többiek már rongyosra beszéltek.Egy órája lenne bemutatni a választási programot,lemosni a fasiszta koszt,és esetleg beszélni összeesküvés-elméletes finomságokról.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.17. 15:13

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.17. 12:00


http://www.youtube.com/watch?v=viymQR4c ... e=youtu.be
:D :D :D :D
de lerendezte azt az "újságírót"

de nagyon érdekes, amit a vitáról mondott
ha igaz, hogy biztos a dolgában és lesz vita, akkor vajon mi lehet a tarsolyukban, amivel Viktort oda tudják állítani a pulpitusra? :shock: hmmm
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.17. 09:11


Köszönöm szépen a kedves szavakat a műsorhoz!
Remélem nem érezték úgy a díszvendégek és a kollégáim,hogy meggyaláztam március 15. emlékét.
Három célom volt az előadással: provokáció, elgondolkodtatás,szórakoztatás.Ez utóbbi sikerült.A többit még nem tudom.
A mai fiatalságot szerintem ilyen "botrányos" darabokkal lehet felrázni a tespedtségükből,de hogy hosszabb távonmi marad meg nekik ebből,fogalmam sincs.Valószínűleg nem sok.De nekem megérte a sok kínlódás és próba.Jó volt látni,hogy a darab sikere okozta eufóriában a gyerekek a fellegekben jártak.
A Kárpátiával és az alkohollal sokat kockáztattam,de hidegen hagy.Akinek nem tetszett,igaza van.
Nekem óriási élmény volt.
Klassz dolgokat ingyen is szívesen csinál az ember.
Ha már 2-3 diákot megfogott az előadás, már megérte.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.17. 01:10


mert manapság a cégek amik csinálják így csinálják pl
és mert az emberek többségében fel se merül hogy máshogy is lehetne (a gyártóban sem pl, hisz mindig így látta)

ez a lengyel zászlós gondolat nekem új. Nem is találok róla ilyen infót.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.03.17. 00:06


De fura, mert figyelgettem és nem láttam olyat, ahol a piros belül van. Zsoltiéknál is mindenkinek kívül van. Néztem képeket a neten…s pl: Vonának is úgy van.

Mondjuk lehet, h tényleg nem ez a lényeg. Ez olyan, mint a Lengyel zászló. Ott is eredetileg a piros van felül, csak valaki elkrta, aztán úgy maradt
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.16. 23:35


belenéztem zsolti! Grat!

Xaba: mi a kérdés?
Hivatalosan az a helyes, ha belül van a piros. A katonai felségjelzésnél is így van vagy így kéne.
De ahogy a cikkben is szerepel, amióta létezik annyiszor hordták így is úgy is
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.03.16. 23:10


höhöhöö, ezek sem énekeltek még rock alapra himnuszt :)
Köszönöm, hogy belinkelted. Én megnéztem és nagyon tetszett, még így is. Alig pár éve még én is hasonló színészecske voltam, szóval tudom, hogy milyen nehéz lehetett gördülékenyre betanulni egy 65 perces előadást. Maga a szöveg kíváló, vannak nagyon ügyes, talpraesett, kreatív megoldások. Néhány helyen, picit lapos de ki a francot érdekel, amikor Kárpátia alapra van építve?? :D

Merész, pofátlan és kitűnő!
Minden tisztelet!


Amúgy nem értem ezt az egész kokárdás dolgot...
http://kecel.jobbik.hu/?q=hogyan_helyes_a_kokarda
http://hu.wikipedia.org/wiki/Kok%C3%A1rda
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.16. 21:20


No ehun van e a március 15-ei iskolai műsor,amelyet péntek délelőtt adtunk elő Tiszavasváriban.
A helyi tévé felvette, és még aznap le is játszotta.
Nyilván élőben ezerszer "élhetőbb" a színdarab,de szerintem így sem rossz.
Az oldalsó projektoros kivetítések nem mindig látszanak jól.A Kárpátia-számok hangzása sem a legjobb tévén keresztül,pedig élőben nagyon brutál volt.
Ezzel most nem nagyzolni szeretnék előttetek,de Xaba kérte,hogy ha megvan az előadás,küldjem el.Én meg nemcsak neki linkeltem privátban,hanem mindenkinek.
Lehetne jobb minőségű,lehetne rövidebb is,de lelkes kis bandámmal most ezt alkottuk.
Kb 5.00-nál jövünk mi.Az elején nagyon akadozott nekem a műsor,de aztán "kitisztult".Meg kell oldani valahogy,hogy ne recsegjen.Úgy élvezhető.
Jó szórakozást annak,aki végignézi! :wink:

http://www.tiszavasvaritv.hu/index.php? ... Itemid=131
Innen a március 14-15-öt kell választani,majd a középső képre kattintva adja ki a mi felvételünket.(Bocsi,hogy ilyen bonyolult.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.16. 19:39


pont az a lényeg, hogy a kormány semmit nem tehetett sem cselekedetben, sem szóban kárpátalja kapcsán
ezt te így gondolod, rendben. De mi meg máshogy gondoljuk. :wink: És igazából helytelen a kifejezés hogy Kárpátalja ebben a témában, mert mindig a kárpátaljai magyarokra gondolunk csak elsősorban (nem egész Kárpátaljára - az csak egy későbbi lépés lenne max).

https://kuruc.info/r/2/125194/
ez pedig még mindig a hónap vicce :D
kicsit olyan mint a Rizikó társasjáték. Elég ha van neked egyetlen egységed, amíg a környéken egy sincs, és máris tied az egész :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.03.16. 17:21


ha félreértettem volna is valamit, pont az a lényeg, hogy a kormány semmit nem tehetett sem cselekedetben, sem szóban kárpátalja kapcsán.

persze ha ti a semmit hiányoltátok, akkor én kérek elnézést... :wink:
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.16. 14:24


tomm: ha eddig nem értetted, hogy mi mit szerettünk volna Kárpátalja kapcsán, akkor mindegy is...
zsolti válaszolt is rá
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.16. 10:19


Tomm,tomm.Senki nem beszélt revizionista nyilatkozatokról.Azt mindenki tudja -te is, én is-, hogy a történelmi igazság az lenne.A terület-visszacsatolás.De ez lehetetlen.Most.Ezzel tisztában van az elvakult Jobbik-sereg is.Önrendelkezési jogokat,autonómiát sürgető, tökös Fidesz-nyilatkozatokra vágytunk.Persze én megértem őket,hogy miért nem tettek ilyet.Innen nekem is csak a szám nagy.
Amúgy már beletörődtem az index-cikkek iszonyú demagógiájába és félretájékoztatásába,de csak azért is elolvasom az általatok linkelt cikkeket,és nekem is kezdőlapnak van beállítva.A kiegyensúlyozottság érdekében.De amit a tegnapi Jobbik-megemlékezésről is közöltek,szánalmas volt.Már az is baj nekik,hogy a cigányok helyett Vonáék 26 éves borsodi nagypapákról beszéltek.Gúnyos,antimagyar tudósítást tettek közzé.Könyörgöm,segítsen valaki: Hogy lehet úgy a cigány-magyar együttélés visszásságairól beszélni,hogy nem mondod ki,vagy nem írod körül a cigány szót?A két nép közül melyiket lehet egyértelműen hibáztatni - nem általánosítással - a kialakult helyzetért?Hogy beszélsz erről a problémáról polkorrekt módon úgy,hogy egyszer ez a kibas.ott index is bólogasson,hogy "ez így rendben volt,Vona"?
Sehogy,soha.Rothadék cionista bagázs az origóval együtt.
És a Hit Gyülekezete természetesen kiküldi országszerte a fiatal iskolásokat -többek között a saját iskoláikból -,hogy hirdessék a molinóikon:"Szavazz a Jobbik ellen!"
És ebben a posvány,gaz,bűzös közéletben kell odafigyelnie a Jobbiknak,hogy miket mond.Eddig én is úgy gondoltam,hogy csillapodniuk kellene a szavazatokért.
De nem.Mondják ki,basszus,nyerni úgy sem fognak.A sajtónak úgyis véres szájúak és skinheadek maradnak,figyelne a fas.om arra,hogy mit mondok.Úgysem jó ennek a szennyes liberális sajtónak semmi.Akkor legalább maradjak igaz.
Nyilván a nyolcanvalahány éves mezőkövesdi bácsi rokonai is vágynak a polkorrekt beszédre.
Meg a cigányok által brutálisan legyilkolt többi magyar áldozat családja is csak ezt óhajtja.
De a halálbrigád mészárlása ért 70 milliót...
Köszönjük,Viktor.
Most már igazán megéri kockáztatni.Nem magam miatt.Én még viszonylag békességben,tisztességben éldegélek.
De néhányan napi rettegésben.Olyan félelemben,ami után te sem tudnál higgadt nyilatkozatokra gondolni,tomm.
Nyilván tudjuk,hogy nekünk már ebben a rendszerben kell élnünk,meghalnunk.A cionizmus körülbástyázta magát a világban, és néhány száz év múlva megnyerik a csatát.
Persze most még jó nekünk.
Legyen is.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.03.16. 07:29


most mér? egy madárnak a saját anyja hány a szájába! nekik szabad nekünk nem?

http://index.hu/kulfold/2014/03/16/ukra ... s_hataran/

valószínűleg sok esélyünk lenne akár 1 nm-re is... az erre vonatkozó, hiányolt nyilatkozat nem is tudom milyen mélységekbe taszította volna magyarország megítélését és mindenképp segítette volna a kárpátaljai magyarok helyzetét. egyébként ebbe belegondoltatok, vagy csak saját nosztalgikus érzéseitek miatt akartátok a revizionista nyilatkozatokat, az ottani magyarok meg nyugodtan dögölhetnek rakásra (el tudom képzelni, hogy néhány túlvezérelt kozák gyorsan összeszurkált volna 1-2 magyart a felfokozott helyzetben)?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.03.15. 23:10


http://vilaghelyzete.blogspot.ro/2014/0 ... -gaga.html

Khm, kicsit megzavarom a politikát.
"amit most csütörtökön este Austinban tartott koncertjén művelt, az még a híres TMZ média csatornát is magyarázkodásra késztette"
Hát arra azért kíváncsi lennék
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.15. 22:41


hogy sokkal jobbikosabban lehetne cselekedni komoly negatív hatások ill. szankciók nélkül.
állunk elibe
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.03.15. 21:15


szimpla pártpolitikai rendezvények. pénzt kéne tőlük kérni, hogy megjelennek a tv-ben, mint kampányfelületen.

figyelembe véve, hogy így is milyen össztűz zúdul magyarországra, nem hiszem, hogy sokkal jobbikosabban lehetne cselekedni komoly negatív hatások ill. szankciók nélkül.
az csak a simcityben működik, hogy majd én megmutatom, hol lakik az Úristen, lesz ami lesz...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10303
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.15. 21:05


Kösz,fradista.Kösz,kösz.Megnyugtattál. :wink: Amúgy ez a hozzászólásod bravúros.Őszintén kacagtam rajta. :)
"Összeszarás","békamenet". :)
A központi rendezvény meg a sok lengyel zászló nem a műsor közepén volt?Az elején is? Mert Viktort láttam,és utána már nem volt Jobbik.De akkor lehet,hogy az elején nagyobb terjedelemben foglalkoztak a központi dolgokkal.Mindegy is.
Az ún. Jobbikot miért nevezed szerencsétlennek? :D Ez nem esett jól.Csak harmadik erő,no. :)
És már többször is említetted anno,hogy ezeket a megemlékezéseket a pártok elbass.ák,és senki nem tud nyugodtan,meghitten ünnepelni.Talán igazad van.De én még mindig azt érzem,hogy a Jobbiknak a legőszintébbek ezek a "kampányai".A Fidesz viszont tényleg mindig durván jobbikosan beszél...aztán megalkuvóan,MSZP-sen cselekszik.
Na,megnyugodtam,és fel is dobott ez a kis szösszeneted.Kösz.(A jobbikos félmondatot leszámítva.) :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.03.15. 20:31


soha nem szoktam nézni, de most véletlenül láttam.
Mutatták viszonylag röviden a kp-i rendezvényt, majd jó hosszan és élvezettel csámcsogtak az Összeszarás viharos bénázásán, majd jött tömören a többi szerencsétlen , kezdve az ún. jobbikkal. aztán a békamenetes lengyelekkel foglalkoztak szintén elég részeltesen
de nem mindegy? az egész olyan, de olyan szánalmas
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.15. 20:24


Nem nézi/nézte valaki a közszolgálati média híradóját? Kicsit későn kapcsoltam az M2-re.A Jobbik-megemlékezésről volt szó,nem tudja valaki?Mert azt már láttam,hogy Schmuck Andorék,a Munkáspárt és az LMP megemlékezéséről volt anyag,de a Jobbikét nem láttam.Lehet,hogy az elején volt.
Ám ha nem volt,akkor...
De nem akarok elhamarkodottan ítélni.Nyugtasson meg,valaki... :wink:
Mondjuk az önkormányzati megemlékezéseknél mindenhol kiírták a megszólaló polgármesterek nevét és pártját,kivéve a tiszavasváriét nem.És ez a közszolgálat,bassz'...
Kutya élet.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.15. 00:52


https://kuruc.info/r/9/125113/
újabb történelmi cikk
újabb döbbenések részemről
nagyon durva, hogy a történelmi emlékezet folyamatos misztifikálás és túlzás, nameg az idő miatt, mit fel nem épít egy emberről

A magyar népnek kormányzó kell, mégpedig Kossuth személyében. Táncsics Kossuth iránti naiv rajongása olyan mértékűvé fajult, hogy 1849. március 15-én született leányát a népvezér iránti tiszteletből, eszelős módon Lajoskának nevezte el.
:D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.14. 21:35


http://kuruc.info/r/49/125117/
ezzel zárult az Anelka-saga
ha ő döntött így, akkor megértem
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.03.14. 19:36


Nézegetem itt a politikai elemző műsorokat.
Parlament TV
ATV:Csatt
Hír TV:Csörte

Ugye ezekbe az amúgy nem rossz műsorokba meghívnak baloldali és jobboldali elemzőket,újságírókat,közvélemény-kutatókat,és intelligensen egymásnak esnek.Jó ezeket nézni,és szerintem így van értelme a vitának.
Viszont szinte mindegyik vitaműsorban van egy közös vonás:vagy nem is beszélnek a Jobbikról,vagy ha felhozzák,általában mindkét félnek egyezik róla a véleménye.Ott azonnal megszűnik a vita.
És én ilyenkor már hányok mindenkitől,de azért végignézem a műsorokat.
Egymást oszthatják úgy,ahogy akarják.
De a Jobbik az közös ellenség.
Engem simán meg lehet győzni a Jobbik mutyijairól,gyengeségéről és aljasságáról.Simán.
Ám a felhozott érvek nevetségesek.Komoly emberek szájából.
Egymással persze "csattognak".
Ami a cionizmusba belefér.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.03.13. 22:45


én se mennék a helyében
de ezt kielemeztük itt már

de ettől még mi, Jobbikosok nagyon szeretnénk, hogy menjen :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég