Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.25. 08:27


Tomm,te egyáltalán nem vagy tőlünk olyan messze,mint mondjuk fradista,és én továbbra is szeretném,ha politikai fórumozó is lennél.
Csak egy nagyon picit változz meg,legyünk itt családiasabbak,barátiabbak egymással.
A földkerekség egyik legliberálisabb és legbefogadóbb "szélsőséges" politikai fóruma vagyunk,úgyhogy tiszteljük csak nyugodtan egymást.
Jólesett,amit rólam írtál (Trigo persze most egy kanál vízben meg tudna téged fojtani :D ),de én sem vagyok különb a többieknél.Csak én képes vagyok több bekezdésnyi írást szentelni a megbékélésnek és a párbeszédnek.Ez viszi előre gondolkodásunkat.És ebből nem engedek.
Nem véletlenül linkeltem már ide be Steiner Kristóf-, Alföldi Róbert- vagy Tamás Gáspár Miklós-interjúkat,-írásokat.Szeretem ütköztetni a véleményt.
Na,egy szó mint száz:mi már nyitott könyvek vagyunk (by Trigo),és mutasd meg te is egy cseppet magad,tomm.Mondjuk lapozz egy oldalt.Hadd ismerjünk meg kicsit jobban.
És Trigo szíve is fölenged majd. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.10.25. 08:16


én most sem tudok mást tenni, mint maximálisan egyetérteni zsoltival és trigóval. amit zsolti megfogalmazott, azt teljesen helytálló, sajnos...:(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.25. 00:00


tomm:
ok, elég volt a cirkalmas és kacskaringós szurkálódásból, nyílt leszek és őszinte:
A hiteltelenné válást megint könnyű ideböfögni egy deka magyarázat nélkül. Bár ezt tőled várni totál felesleges is asszem. Mi a szívünket lelkünket idetesszük zsoltival úgy, hogy egy nyitott könyv vagyunk már kb nektek (tudom nem kérte senki). Ehhez képest rólad mit lehet tudni politikai témában? Szegény zsolti még mindig csak találgat. Persze nem kötelező olyannak lenni mint mi, de hogy még így is van képed kioktatni arról a fajta hazafiságról, ami elől ezek szerint te a Déli sarkig futnál, és ezzel mondjuk az 1848-as és az 56-os stb résztvevőket kb kis hülyegyerekeknek titulálni... Hát öregem ez azért kemény volt. :)
Az meg egyenesen érthetetlen, hogy a hiteltelenné válásunk ellenére mégis itt vagy a topikban nap mint nap.
Ja de, mégis érthető:
Viszont te is mindig támadsz,vagy csak arra reagálsz,amit gúnyosan le tudsz húzni
így már világos (köszi zsolti, magam sem fogalmazhattam volna szebben). Szeretjük ám ezt az embertípust nagyon... Építő kritika, érvelés, vita, egyenrangúság... Ja nem, várj, hisz ez pont nem te vagy. :D

Pontosan bejött az, amitől ennek a topiknak a nyitásánál féltem. Hogy emberek a politika miatt összeugranak illetve személyeskedésbe mennek át. És pont nálam "szakad el a cérna". Szép. :(
Bár a vicces, hogy épp nem a politika miatt történik ez, hisz azt tommtól nehezen kapunk.
Könnyű fikázni mások gondolatait, belekötni mindenbe amit mondanak, egy büdös pozitív kritika vagy saját rendes érvelés nélkül. Tenni magaslóról a nagy felnőttet, és titokzatost. De még ez is egyfajta embertípus, van ilyen, megszoktuk. Messziről kerülöm az életemben, a közelemből meg elhajtom. De hogy mindezek után az egész eddigi itteni pályafutásomat HITELTELENNEK nevezni? :?: :shock:
Érdekelne is hogy mi az az "egész más miatt", ami miatt így gondolkodsz rólam, de igazából mégsem érdekel. Nincs kedvem veled vitázni, de még csak kommunikálni sem nagyon ebben a topikban tovább.
És ez nem sértődés, hanem nem vitázom politikáról olyanokkal, akikkel nem lehet egyáltalán vitázni sem.
Megmaradunk szépen Roma-drukkerek egymást közti kapcsolatban. Jobb lesz mindkettőnknek hidd el.


Totti8:
Most azt várod tőlem, hogy hosszasan elmagyarázzam, hogy mitől lenne jobb az országnak, ha nem lennénk az EU-ban? Vagy azt, hogy a Jobbik miért gondolja így?
Azt mondanám, hogy minimum az utóbbi éveik pályafutása errefelé irányult leginkább. Hogy megreformálni, vagy ha nem lehet akkor kilépni. Levezették sokszor, hogy szerintük ez mitől lenne jobb, és én egyetértek vele.
Eleve több pénz folyik ki, mint be az országba. Én nem óhajtok az Európai Egyesült Államok tagjává válni. Ne diktáljon nekünk az EU olyan dolgokban, amihez alapesetben az égvilágon semmi köze nem lenne egy másik országnak (pl akácfák kivágása, hogy egy durva példát mondjak). A Jobbik kormányra kerülésével az államadósság újratárgyalható lenne, ami simán az EU-ból való távozásunkat hozhatná. Van egy csomó dolog, amit nem tudok most mind felsorolni (max zsolti megteszi, vagy a google :) ).
Nyilván nem véletlenül mondja a Jobbik sem azt, hogy végső esetben ki kell lépni. Szakértőbbek a kérdésben mint én. Az EU szerintem 10 éven belül atomjaira fog szakadni úgyis.

De itt a lényeg az eredeti gondolatomban az volt, hogy a Jobbik nem azonos okokból távolodna az EU-tól mint a Fidesz most hirtelen.


https://www.youtube.com/watch?v=OkjGtpFV6hg
Nagyon szeretem Szántai Lajost hallgatni (pedig borzasztóan hosszúak az előadásai). Még ha a fele akár hozzáköltés/kiszínezés is, sokkal jobban járnánk ilyen történelemórákkal fiatalabb korban. Hasonlít eleink szájhagyomány útján terjedő legendáihoz/mondáihoz az ilyenfajta előadásmód.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.10.24. 22:53


Trigoria írta:...
Csak míg a Jobbik azért lépne ki az EU-ból, mert az országnak lenne jobb...

Ezt kifejtenéd, ha kérhetem?
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.10.24. 21:25


dehogyis, egész más miatt.
tulajdonképpen rajtad kivül az összes zsidózó, nagy hazaszerető hiteltelenné vált a szememben.(mármint itt a fórumon)

ja és nem én hiteltelenitem ezt én csak igy látom. aki hiteltelenné vált, az saját magát hiteltelenitette
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.24. 19:20


Most Trigo jönne,de beelőzöm.
Tomm,ne mondj már ilyet,hogy Trigo politikailag hiteltelenné vált a szemedben.Nyilván ezt te sem gondolod komolyan.Oké, ő is bekóstolt téged a "survivor" kifejezéssel,de ha valakit hiteltelenítesz,azért az durva,na. Azért,mert jobbikos? Azért,mert vannak túlkapásai? Vagy most csak kimondottan ezért a tüntetősdi témáért?
Vagy akkor én is hiteltelenné váltam? (Ha esetleg mégsem,akkor is kuncorogsz rajtunk otthon,hogy milyen kis dedósok vagyunk?) :wink:
Tomm,nehéz belőled kimenni,de egyet tisztelek benned.Reagálsz dolgokra,és vicces vagy.Viszont te is mindig támadsz,vagy csak arra reagálsz,amit gúnyosan le tudsz húzni.A fórumozás arról is szól,hogy olykor egyetérts velünk,erősíts meg minket.Persze ha valami nem stimmel,akkor azonnal húzd le, ez természetes.De legyenek közös pontok is.Mert így egyoldalú az egész.Hány meg hány gesztust kaptál és fogsz még kapni tőlünk Trigóval...Mi nem sokat kapunk tőled.Vagy vegyük úgy,hogy amire nem reagálsz,azzal mind egyetértesz.Akkor jók vagyunk. :)
Fradistával ellentétben te nem száműzted magad innen,és én ezt őszintén köszönöm neked.(Rajta a mai napig nem tudok napirendre térni,de várom vissza...)
Úgyhogy egy kicsit több beleérzést,egyetértést és megértést kérünk. :wink:
Ui.: és természetesen léteznek pozitív baloldali eszmék. Nem biztos,hogy ezeket hazánkban bármelyik párt is képviselni tudja,de léteznek.
Mindenkinek baloldalinak kell lennie egy cseppet,és azok is vagyunk.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.10.24. 19:02


mondjuk úgy, hogy tiszteletben tartom a véleményed.
de minekutána teljes mértékben hiteltelenné váltál -politikai témában- a szememben, nem nagyon rendit meg a véleményed.

de most, hogy mondod, kb 16 éves koromban nekem is voltak ilyen gépfegyveres gondolataim a horn kormánnyal szemben. azóta azért sikerült legalább kis mértékben felnőnöm...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.24. 18:52


köszi tomm, hogy felvilágosítasz, hogy hogyan lesz nembékés egy békés tüntetésből
mindenesetre az már látszik, hogy te az a típus vagy, aki akkor sem küzdene meg az igazáért, ha a kezedbe nyomnák a fegyvert és ezrek kérnék, hogy gyere már. Aztán utólag meg csapódnál oda, ahova kell. Igazi survivor! :wink:

http://www.origo.hu/itthon/20141024-kov ... szelt.html
funny
Csak míg a Jobbik azért lépne ki az EU-ból, mert az országnak lenne jobb, addig ez a f.szszopó banda azért, mert nekik személy szerint lenne jobb. Zavarja őket a sok csesztetés.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.10.24. 18:00


amikor baloldali értékekről beszélünk, akkor konkrétan erről van szó, ugye?

http://nyilasi.hu/blog/2007oktober_files/image061.jpg
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.24. 17:53


Most mondjam azt,hogy szinte teljesen egyetértek veled...? :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.10.24. 17:28


Zsolti: értem én, hogy szar volt gyurcsány korszak, meg ilyesmi, de ezt nem szabad a teljes baloldali eszmével azonosítani. Messze áll a kettő egymástól. Én azért nem tüntetek, mert ez egy demokratikusan megválasztott kormány, a zembereknek úgy látszik erre van szüksége :)
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.10.24. 16:28


56 sem forradalomnak indult, csak egy "hétköznapi" tüntetésnek....

ha fegyvert adnak a kezedbe, az sose lesz úgy, hogy bemondja az echo tv, hogy holnap 3 és fél5 között gépfegyverosztás a margit krt. 34-es szám alatt. el köll járkálni ilyen békés cuccokra, oszt egyszer majd csak nem békés lesz. de aztán nem megsértődni ám, ha seggbedurrantanak! :wink:
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.24. 14:54


lehet csatlakozni a gaz kormány ármánykodásai elleni tüntetőkhöz
minden igaz szittyának ott a hejje

a szolidaritási tüntetések, és békés felvonulások ideje lejárt szerintem




https://kuruc.info/r/6/134857/
jó írás
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.24. 14:05


Újabb jó "cikk" a cigányságról.
ATV-s interjú: Kálmán Olga Cserdi falu cigány polgármesterével beszélget.Megéri végignézni.

http://www.youtube.com/watch?v=NgLK1Ompcpk

A fickóban van még némi "rettegés",de jó dolgokat mond.
Ha ezeket egy jobbikos mondja,akkor nyíltan rasszista,így azonban,hogy egy cigány mondja,remek gondolatok.
Kálmán Olga körbenyalja a polgármestert,ám ez a Bogdán tényleg példakép lehet a cigányságnak.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.24. 11:08


Érzem az iróniát,tomm.
Megmondom őszintén,hogy telibesza.om ezt a leendő internetadót.Szerintem az lesz,amit te prognosztizáltál,azaz durva formában nem fogják bevezetni.
Menne a bánat liberálisékhoz tüntetni...
Ez az internetadó most a legkisebb problémám a kormánnyal.Komolyan.Jelentéktelen ügy.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.10.24. 10:29


ehun e
https://www.facebook.com/nemnemulunkel
http://index.hu/belfold/2014/10/24/leti ... untetoket/ -hehehe

lehet csatlakozni a gaz kormány ármánykodásai elleni tüntetőkhöz
minden igaz szittyának ott a hejje
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.24. 07:42


A baloldali Mécs Imre...
Egyem a szívét az ilyen diktatúrázóknak.
Hogy volt pofája 56 után belépni egy baloldali pártba?
Hiteles személy.
Trigo:teljesen igazad van,lustaság és kényelem.És ez ugyanúgy vonatkozik rám is,mint a Fidesz-birkákra vagy az apolitikus emberkékre.
De engem ki lehet mozdítani ebből a tespedtségből.
Mármint fizikailag is.
De ahhoz valami nagy dolog kellene.Erőszakmentes,de nem tüntetés meg felvonulás.
Nem tudom,mi lenne az.
Ja,és említésre sem méltó,de az index többet foglalkozott az LMP meg az Együtt megemlékezésével,mint a Jobbikéval.
Langyosnak nevezték a Jobbik-társaság hangulatát.Ennyi tellett tőlük.
Bekaphatják azok is.Mikor a legjobban túrós.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.23. 22:38


https://www.youtube.com/watch?v=8lbxbGC6TRo
El Risitas és az internetadó :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.23. 22:05


na közben fennt voltam anyáméknál
szegény panaszkodott rendesen a kormányra - de ez már rendszeres
azt mondja a tv-ben a szolidaritási tüntetésen vagy hol látta Mécs Imrét, aki ugyebár végigélte 56-t, a börtönt stb, és most kimondta, hogy ez diktatúra
közbe meg is találtam:
http://mno.hu/ahirtvhirei/diktaturanak- ... cs-1254912
(amúgy szerintem pont a Roma meccs után hazafelé láttam őt a villamoson kedden :) )

amúgy ha az emberek egyszerre tennének valamit, lennének engedetlenek (pl nem fizetnének internetes adót), akkor a kormány feldughatná magának a hülyeségeit. Csakhogy az ember alapvetően nem ilyen, hanem birka

a szolidaritási tüntetések, és békés felvonulások ideje lejárt szerintem
ha nekem adnának egy fegyvert a kezembe (egy egyórás gyorstalpalóval a működéséről :) ), és tudnám, hogy legalább 10ezren még jönnek velem, akkor már ma este mennék elkergetni ezt a fattyú bandát. Nem, nem megölni, csak elkergetni őket az országból is. Bennem bennem van a tenni akarás, de amíg értelmetlen módon akarják, addig csak itt puffogunk zsoltival
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.23. 21:39


régen ilyenekért vasvillával ment a nép a fejekért
de persze volt mindig aki vagy akik vezessék őket
az uralkodóknak meg volt saját behozott népcsoportjuk/testőrségük/támogatóik (bajorok, szászok, kunok pl), akik meg őket védték, akikre támaszkodhattak
most Orbánéknak itt vannak a nemhiábaszületettek, meg a csillagosok, meg akiknek a király a földeket (trafikokat, melókat stb) osztotta :)
a különbség az, hogy kiveszett az emberekből a tett- és szabadságvágy, és életük része lett a lustaság és kényelem, mivel alapvetően létbiztonságban élnek
továbbá anno nem tolta a pofájukba minden nap egy beszélő doboz, hogy az ország tök jó, fejlődünk, tulajdonképpen ti is jól éltek, és mindenki mással rosszabb lenne
akkoriban elkergették akivel rossz volt, és jött ami jött utána
nagyvonalakban hirtelen gondolatokkal
vagy legalábbis nehéz mással magyarázni a társadalom birkaságát
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.23. 21:03


Ózd után Érpatakon is meg kell ismételni a szavazást.
Én nem értem az okokat.Ezt nem gúnyból mondom,szakmailag nem értem.
Elég ennyi egy újraszavazáshoz,hogy aláíratunk néhány emberrel egy formanyomtatványt,hogy pénzt kapott egy jelölttől a szavazatáért?
Hát akkor mindenhol lehetne újraválasztás.Meg hogy hiányzik néhány szavazat az urnából?
Vagy ehhez fideszesnek kell lenni,és máris neked ítél az ítélőtábla?
Az ellenük indítványozott dolgokat meg dobálják visszafele?
Hú,gyerekek,eddig minden fórumon baromságnak és dilettantizmusnak neveztem és hittem -úgymond a bukott baloldal napközis hisztijének-,hogy a Fidesz rendszerét Orbán-rezsimnek hívják.
De ez már nem vicc.Még néhány hónap,és felköpök,majd aláállok:nálam a baloldal lassan utoléri a Fideszt.Ha valamit,ezt soha nem gondoltam volna magamról.Azok legalább következetesen nem tesznek semmit a magyarságért,de ez a köpönyegforgató,aljas banda egészen elképesztő...
Ám én bízom a magyar népakaratban.Tegyék azt,amit jónak látnak.Ózdon és Érpatakon nyerjen az,aki eddig úgy hitte,hogy nyert.Magyarországot pedig tegyék a Fidesz kezébe.Egyszer úgyis buknak ők is.
De kik váltják őket???
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.23. 07:37


És tényleg,tomm,nem te vagy a keceli polgármester???
Olyan hasonló a habitusotok.A felszín alatt belőled is előbújik olykor az ördög. :wink: :)
Bár ő nem tomm...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.23. 07:35


Köszi,jnzsblzs,jólesett. :wink:
Remélem egyre többször elő fog fordulni.És ne tegyél úgy,mintha mi homlokegyenest mást gondolnánk a világról.Apró különbségek vannak a gondolkodásunk között,nem lényegiek.Ha valaki betéved ide,és meglátja,hogy te csak egyszer az életben értesz velem egyet,akkor azt hiszi majd,hogy szélsőséges vagyok. :)
Fradistával nem hiszem,de veled tudnék egy minisztériumban dolgozni.
Persze ha Trigo hívna minket. :wink:
Ui.: kíváncsi lennék,hogy a pártok közül melyik helyeselné a Trigo által linkelt cikk ötleteit,alternatíváit.
Fogadni mernék (10000 ft max. :) ),hogy a szélsőjobboldal.Mert ők valóban tenni akarnak valamit a probléma ellen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2014.10.23. 07:46-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.22. 22:57


örülök hogy valami jót is találtam. Nem véletlenül hagyom, hogy fb-on Puzsér gondolatait lássam (és ne tiltsam le)

ahogy zsolti mondta, ebből ki lehet indulni
ha aktuális lenne, biztos ki lehetne találni valami jó megoldás, vagy legkevésbé rosszat.

Puzsér megoldása nem jó mert ha beválik (ami a legjobb eset) akkor olyan mértékű lesz a demográfiai csökkenés, hogy az önmagában fogja megroppantani az országot.
Mitől roppantaná meg? Nemdolgozó tömegből lenne kevesebb, akikre viszont kevesebbet kéne költenie az államnak. Igen, a cigányokra utalok elsősorban. :wink:
De ötlet lenne bőven. Nyilván a téma fejeseinek is lenne, ha hagynák őket megvalósítani.

ez pedig haláli :D :
Kép
https://kuruc.info/r/6/134785/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.10.22. 22:46


Trigo, ez kiváló cikk,basszus!
Nem véletlenül idézem zsolti hozzászólását, nem hiszem, hogy ilyen minden nap előfog fordulni. Még egy dologtól lehetett volna még jobb, hogyha fel tud valami önálló gondolatot is a megoldás témakörében, de enélkül is a legjobb cikk amit az utóbbi időben (valaha?) a témában olvastam. Az én véleményem szerint a Puzsér megoldása nem jó mert ha beválik (ami a legjobb eset) akkor olyan mértékű lesz a demográfiai csökkenés, hogy az önmagában fogja megroppantani az országot. Szerintem ha már jó megoldás kell, akkor meg kell őket is bolondítani a nyugati halálkultúrával, ha pedig megvalósítható, akkor meg az észak koreai rendszer jut az eszembe ami szerint a túl szegény családok gyerekei állami gondozásba kerülnek. Talán ez sem megvalósítható mert ehhez meg bele kéne ölni egy tonna pénzt az állami nevelőintézetekbe, hogy azok értelmes embereket tudjanak kibocsátani. De ott legalább az európai értékeket tanulnák meg, (a tanulás mértéke megkérdőjelezhető, de legalább az alapgondolatok el lesznek ültetve a fejekbe) és ha azok nem is feltétlenül jobbak, de legalább könnyebb egy homogén emberközösséget kezelni állami szinten. Amúgy megjegyezném hogy amint erre a cikk rámutatott ez (a nyomorgó gyerekek állami begyűjtése) lenne az egyeneságú következménye annak, hogyha Puzsér ötlete nem válna be.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég