Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.27. 23:45


aztak.rva:
https://kuruc.info/r/6/124472/
nem antiszemita, gyakorlatilag semmi rosszat nem csinált, de fizessen ekkora összeget :twisted:
na jó inkább nem húzom fel magam

https://kuruc.info/r/4/124453/
ez viszont jó volt így lefekvés előtt :wink:

drukkolunk zsolti!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28033
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.27. 20:19


Egy félévben 4-6 jegyet szereznek a diákok irodalomból.Ezekkel kell jól bizniszelni.
Jogos a felháborodásotok amúgy a srác tettével kapcsolatban,és lehet,hogy néhányan megalkuvónak tartotok.
Higgyétek el:ha ez a kölyök egy sunyi ge.i lenne,szakadna a cérna.
De nem az.Vagy még nem tudom,hogy az-e.Két évvel ezelőtt már tanítottam szakiskolában.
Szerintem ő egy szimpla eltévelyedett,identitászavaros (by calderoni) tanuló,aki még nem tud mit kezdeni a zsidóságával.
Tiszetelettudó.Az órát soha egy másodpercre nem zavarta.Csúnyán még soha nem beszélt.
Persze nem örültem,amikor "visszautasította" a Himnuszt.
Ha mégis megalkuvó lennék,az általam rendezett március 15-ei műsor után már biztosan nem leszek az. :)
Nemsokára showtime.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11646
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.02.27. 14:12


manapság hogy mennek a jegyek?
ha jól emlékszem, gimiben nem volt túl sok jegyem, 3 db karóval már erősen kellett volna küzdeni a bennmaradásért, főleg nekem...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10356
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.27. 12:44


sn: asszony mit szólt a témához végül?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28033
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.02.27. 12:17


nem! én komolyabb fellépést várok Zsoltitól! :)

Amúgy ez a senkiházi itt él Magyarországon, abban az országban, amelyiknek az alkotmánya felsorol pár dolgot, köztük azt is, hogy mi mondjuk az ország himnusza. Ezt ilyen szinten meggyalázni, ledegradálni nem lehet, megengedhetetlen!

Ja, és én sem szerettem felelni/szavalni/verset mondani, én is inkább írásban tettem volna (már csak a puskázás nagyobb lehetősége miatt is :D), ha lehetett volna. De nem volt sz*rakodás, csinálni kellett és eszembe sem jutott megtagadni, pláne nem a Himnusz elmondását!
Pofám leszakad na.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8138
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.27. 09:51


na ezért imádom (zsoltival együtt) Cét! :!:
kíváncsi leszek a következményekre, és a kettős mércére :)

hogy ha valaki közömbös a holokauszt témával kapcsolatban az már valójában antiszemita. Szóval jól vigyázzatok nehogy bűnbe essetek :P
már sose tudnék közömbös lenni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28033
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: torito9 Dátum: 2014.02.27. 08:01


Szervusztok!

Nem tudom volt-e már...

Csodálkozom, hogy a nagy nyilvánosság előtt nem kezdik ki (vagy nem hallottam volna róla?) az ilyen jellegű megnyilvánulásai után (mint tudjuk nem ez az első):
http://ultrasliberi.hu/cristiano-ronald ... lkosokkal/

Persze mondjuk úgy "én mellette állok", de az biztos, hogy mást már rég kicsináltak volna.

A meccs:
http://int.soccerway.com/matches/2013/0 ... D=PL_MS_03

A jelenet (~):
http://www.youtube.com/watch?v=Q9KbzqtF5rk

------------

Egy szurkoló kitiltása...
http://ultrasliberi.hu/hat-evre-kitilto ... eil-miatt/

Egyetértek az egyik hozzászólóval. A gyász pillanatában ilyet nem engedhetne meg magának, ez ízléstelen gesztus volt. Kihasználni hogy éppen mindenki csöndben van (megemlékezés, pl. éppen ima), hogy csak úgy bekiabáljon valamit, amivel amúgy botrányt is kelthet (az más kérdés, hogy jó páran jót derültek ezen). Azután tőlem kiabálhatta volna egész meccsen, nem érdekel.

A büntetéséről nincs különösebb véleményem.

http://www.youtube.com/watch?v=L0BzEjDy9T8

Itt a videónál túlzás az, hogy ezért "náci"-nak nevezik az illetőt (főleg úgy, hogy tudjuk ők mit értenek ez alatt), de hát ezt már megszokhattuk. Végül is Szanyi kapitány is félrek.r munkaidő alatt, utána meg "hülye náci"-zik egyet, és ezzel azt hiszi le van tudva az ügy. Ez ma már csak így megy.

Erről jut eszembe valamikor rádióban hallottam egy "kedves német (!) bácsit", aki arról magyarázott, hogy ha valaki közömbös a holokauszt témával kapcsolatban az már valójában antiszemita. Szóval jól vigyázzatok nehogy bűnbe essetek :P
"Omnes viae Romam ducunt."
Avatar
torito9
 
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2013.11.25. 23:20
Tartózkodási hely: Kőszeg / Sopron

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.27. 00:54


A többi diák lesz.rja.
Egészen biztos lehetsz benne, hogy ez nem igaz. Nem akarlak véletlenül sem kioktatni cimbora, hisz ez a te szakmád, és a te nebulóid, de mi is voltunk kölykök (a hátsó udvarból :)) és tanulók, és az alapvetően igaz, hogy ha egy csoporton az látszik, hogy egységesen gondol valamit, ott mindig vannak kivételek. :wink: Csak nem teszik szóvá, előtted.
Nézd meg: tomm, én, és gondolom calderoni is azonnal rácsapna a kiskapura, hogy akkor mi se szavalunk. Ez 3/3 (persze már nem gyerekagyunk van). Elég ha csak egy valaki panaszolja majd otthon el ezt. És amikor a szülő megkérdezi a gyereket, hogy mégis miért nem kell Dávidkának szavalni, a válasz a nem tudom lesz. Ha én lennék az a szülő már másnap menne a kérdés a suli felé. :)

A többiek nem tudják,hogy zsidó származású,de egyszer majd elmondom nekik,mert nem akarom,hogy bárki is szóljon egy hülye poént,és a srác kellemetlenül érezze magát.
Már megint a pozitív diszkriminálás :). Egy egész osztály kussoljon az ócska zsidrák poénokkal, csak mert van köztük egy??

Mint például tegnap.Így szólt jelentés után az egyik gyerek:
- Tanár úr,letöltöttem egy olyan játékot,ahol szét kell bombázni Izraelt...
Ebben meg aztán nulla problémát látok. Ennek a Dávidnak a hazája MAGYARORSZÁG!!! Izrael egy másik állam, amit lehet szeretni és nem szeretni. És ennek lehet hangot adni.
Ha a srácnak ebből hosszútávon problémája lesz, majd úgyis átviszik másik suliba a szülei.

Világ vicce, hogy egy gyerek (és családja) eltévelyedésének/meghülyülésének/baromságainak/magyarellenességének az legyen a hatása, hogy haptákba vágja magát miatta az osztály és tanára.

Na erről ennyit azt hiszem. Zsolti majd megoldja.És bárhogy cselekedsz zsolti, mi szeretünk. :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28033
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.26. 21:33


A Trigónál és nálam is személyi kultusszal bíró ( :) ) Gáborunk folytatta álruhás országjárását.
Kutyamenhely,Ózd mellett:

http://www.alfahir.hu/alruhas_orszagjar ... amenhelyen

Nem tudom,hogy tényleg csak kampánycélja van-e ezekkel a műszakokkal,de nem is érdekel.Szép dolgok ezek.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11646
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.02.26. 19:21


ha szólsz nekik, hogy a srác bibsi, az első dolguk az lesz, hogy "lefitymálják" :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10356
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.26. 19:08


Az egyes már azon az órán bekerült a naplóba,hiszen ő kérte.Azt nem akarom megtenni,hogy órákon keresztül írogatom neki az egyeseket,míg fel nem mondja.A többi diák lesz.rja.Ők elmondták/eldadogták,megkapták érte a kis egyestől különböző jegyüket,nekik ez doszt elég.Én csinálhatnék belőle elvi kérdést,de most még nem fogok.
Amúgy szoktunk beszélgetni ezzel az osztállyal azon dolgokról,amelyekről itt a fórumon is társalgunk (ilyenkor borzasztó objektív szoktam lenni,de azt nem fogom engedni,hogy a diákjaim hülyén hagyják el a sulit):cionizmus,antiszemitizmus,zsidóság,cigányság,stb.
És az Dávid nevű fiú egy hónappal ezelőtt került hozzánk.A többiek nem tudják,hogy zsidó származású,de egyszer majd elmondom nekik,mert nem akarom,hogy bárki is szóljon egy hülye poént,és a srác kellemetlenül érezze magát.
Mint például tegnap.Így szólt jelentés után az egyik gyerek:
- Tanár úr,letöltöttem egy olyan játékot,ahol szét kell bombázni Izraelt...
:lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11646
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2014.02.26. 18:08


ja igazad van, ezt így ebben a formában nem tudná zsolti kimagyarázni. pedig kénytelen lesz, ha ilyen privilégiumokat biztosít valakinek. nem túl sportszerű a többiekkel szemben, és még jobban erősíti benne a téves, torz tudatot, hogy neki kiváltságai vannak, neki mindent lehet. már fiatalon megtanulja - ha még a zsidó apuka nem nevelte belé - a zsaroláson alapuló előbbre jutást. zsolti vágd be neki az elégtelent, mert nagyobb szarba kerülsz. így még ki tudod magyarázni, van rá 20-30 tanud, megtagadta a szóbeli feleletet, azt akarta, hogy vésd be neki az egyest. nincs miről beszélni. nem lehet kivételezni senkivel se. demokrácia, esélyegyenlőség, a fasza kis lózungjaikkal te is tudsz takarózni.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.02.26. 15:05


ebben mondjuk teljesen igazad van.

én lettem volna a legelső, aki visszautasít bármiféle versmondást, ha ilyet látok. :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10356
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.26. 10:09


nálam a leírt vers nem vers
mindig azt kell nézni, hogy a többi diákhoz képest ez hogyan veszi ki magát
én is utáltam szavalni, és hangosan verset mondani gyerekként. Mindig inkább leírtam volna. Ezzel a tanulók többsége így van szerintem most is. Tehát az, hogy ő leírhatja, de a többiek nem, az pozitív diszkriminálás. Ezt hogyan magyarázza majd zsolti a többi diáknak illetve azok szüleinek pl, ha egyszer rákérdeznek?

A szülei BIZTOSAN felelősek a gyerekükért. Ha tudnak róla, akkor azért, ha meg nem, akkor azért.

más:
http://kuruc.info/r/4/124389/
ezek egy akcióval többet ölnek, mint az egész ukrajnai hajcihő :(
Goodluck Jonathan elnök
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Spouse: Patience Jonathan
:D :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28033
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.26. 08:35


Még most nem érzem vesztesnek magam.És megalkuvónak sem.Csak hoztam a szokásos higgadt formámat (kösz,tomm :wink: ).Ám az a baj,hogy én is hirtelen be tudok pipulni.Cigányoztam én már annyit,hogy csak na.Rúgtam már föl széket és padot is.Szóval szokott szakadni a cérna.
Amúgy itt Vasváriban a cigányokat már évek óta térítgetik.Nem tudom,hogy a Hit Gyülekezete-e az,de tény,hogy nagyon sok roma felhagyott az alkohollal,a káromkodással,és munkát keres,mióta járnak ezekre az összejövetelekre.Hogy milyen erők munkálnak a háttérben,fogalmam sincs.De ez alapvetően jó.
A zsidó fiúcskát meg majd meglátom...Ha leírja a Szózatot meg a Nemzeti dalt egy papírra,akkor szerintem lesz.rom,hogy nem szavalt.A szülei nem tudom,mennyire felelősekaz agyamentségében.Az apja zsidó,az anyja nem.És lehet,hogy ők nem is hitgyülisek,mert a srác csak az interneten űzi a"vallást".
Meglátjuk.
Én is kíváncsian várom a fejleményeket.
Első az ember,utána jön minden más.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11646
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.02.26. 01:19


azt csinálja jól, hogy nyugalommal, türelemmel, kompromisszumkereséssel próbálja terelni a gyereket.hogy segít-e rajta vagy sem, az majd elválik, de sztem drasztikusabb módszerekkel csak rontana a helyzeten.

és egyrészt nem 1-0, mert a gyerek leírja a szózatot meg a nemzeti dalt; nálad (meg nálam is) csak újabb 2 karó ment volna.
másrészt zsolti nem, csak a gyerek tud veszíteni
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10356
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.26. 00:11


mit csinál jól zsolti?
eddig a gyerek vs nemzeti tanterv/zsolti 1-0

persze lehet a vége pozitív is majd - nem zárom ki

ja és az így igaz, hogy mivel a gyerek titkolni is akarta, hogy miért nem mondja el a verset, ezért nem kell vádolni semmivel. 1-es és kész. Ezért mondtam, hogy majd a sokadik ilyennél úgyis valakinek valamikor magyarázatot kell adnia.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28033
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.02.25. 18:19


ha pl agy voltaire művet nem lenne hajlandó elszavalni, akkor is megpróbálnád meggyőzni, vagy gondolkodás nélkül bevágnád neki a karót?
ez egy irodalomóra, és a himnusz itt csak egy vers. karonfogni, be az dirihez: nem hajlandó verset szavalni, és állandóan kihangsúlyozni, hogy szó sincs magyar jelképekről, a srác nem hajlandó verste mondani.

persze valószínűleg zsolti csinálta jól, hiszen ez az igazi pedagógia...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10356
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.02.25. 14:50


Azért én a gyereket is jól elverném.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8138
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.25. 13:57


nem is a gyereket kell osztani
a szüleit viszont nagyon, azok a felelősek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28033
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.02.25. 13:33


zsolti írta:Snatch: talán tanárnő a kedves feleséged? :wink:

van valami olyas végzettsége, bár nem tanít :) de nem ezért fogom elmondani neki, csak úgy, érdekességképpen.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8138
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.25. 12:26


Snatch: talán tanárnő a kedves feleséged? :wink:
Köszönöm mindenki "aggódását"és reflexióit,kábé nekem is átfutottak az agyamon ehhez hasonlók.Én most nyelek egyet,és csinálom tovább.
A tavaly leballagott osztályomban szintén volt egy gyerek,aki azért nem jött el a március 15-ei ünnepségre,mert hitgyülis volt.Ha "tömegesedni" kezd ez a dolog,akkor lépni fogok. Addig nyugalom.
Nekem is nagyon észnél kellett lennem.Azért nem kezdtem el "osztani" a kölyköt,mert alapvetően normális.
Identitászavaros,de normális.Ha egy balhés tanuló lett volna,nem úszta volna meg ennyivel.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11646
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.02.25. 11:23


délután én is elmesélem a feleségemnek, kíváncsi vagyok mit szól majd hozzá :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8138
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.25. 11:09


anyámnak meséltem
őt is felb.szta, és azon a véleményen van mint én

trigó, ha csak símán bevágja neki zsolti az egyeseket, minden további nélkül, szerinted mennyi idő alatt fogja apuka- anyuka kijátszani az antiszemita kártyát?
naná hogy kijátsszák, nyilvánvaló. Zsolti ezért óvatos (gondolom), de kell is hogy kijátsszák, mert akkor a sulin belül kapna nagyobb nyilvánosságot az ügy, amit már nem lehet a szőnyeg alá söpörni. HISZEM, hogy még nem tartunk ott, hogy egy ilyen mondjuk igazgatói ülésen az hangzana el, hogy ok, a Hitgyüliseket nem kell feleltetni irodalomból. HINNÜNK KELL ebben.
És ha mégis? Mehet is a nyilvánosság elé az ügy.
Én biztos nem mérlegelnék egy ilyen után, annyira felk.r a téma. Ha az állásomba kerül egy ilyen, akkor állok elébe, de mocskos nagy pereskedésnek nézne elébe a suli.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28033
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.02.25. 11:08


Mi 1-4 -ben énekeltük a destapta te romanet, mint a virág.
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég