Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.03.23. 11:06


Vagy pont, hogy te csapod be magad. En most talalkoztam eloszor nagyobb tomegben feketevel, semmi bajom veluk, nagyresze total normalis, dolgos, jofej stb, de meg a vaknak is kiszurja a szemet, hogy mennyivel ostobabbak. Nem mindegyik es nem mindenkinel, de altalanossagban veve szembetuno a kulonbseg. Es mindezt ugy sikerul osszehozniuk, hogy a norvegok nem gondolkoznak. Nem butak, csak mennek a kijelolt uton es nem szeretnek gondolkozni.
Hogy ez genetika, kornyezeti hatas vagy a malnaszorop teszi, az mindegy. Igy van es kesz.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.03.23. 09:18


F.Totti írta:Ja, tuti kamu a cikk, mert túl látványosat akart írni. De ettől még igaz, hogy a 4 nagyrassz közül egyértelműen a negrid átlagos intelligenciája a legalacsonyabb. Nem ennyivel, de kimutathatóan. Oké, önmagában az IQ mérés baromság és torzít, de nem is ez a lényeg.

Meh, erről én is hallottam, de ammennyire tudom a különbség ilyen +-2 átlagban. Ami két szempontból is nagyjából értelmetlenné teszi a további kutatásokat. Egyrészt ez különbség annyira kicsi hogy egy sereg mindenre elszánt statisztikus se tudná kirostálni hogy ebből mennyi a genetika és mennyi a szocializáció. A másik oldalról pedig az emberek szórása jóval nagyobb ennél szóval míg ez megmagyarázná azt hogy miért van kiemelkedően sok extrém alacsony intelligánciájú negrid, és miért van kiemelkedően kevés extrém magas intelligenciájú negrid, addig az átlag környéki populációban, avagy a mindennapi életben, soha nem fogod tudni megtapasztalni a különbséget, ha meg mégis akkor csak becsapod magad.

F.Totti írta:Ennél sokkal érdekesebb és szomorúbb, hogy ezt sem kutatni sem leírni nem szabad. Ezért nem születnek ilyen tanulmányok.

Amúgy ne aggódj ennél sokkal rosszabb a helyzet. :D Valójában ha egy kutatás, vagy bármiféle tapasztalati tény kimutat valamit, ami nem egyezik meg a kedvenc liberális elitünk egyenlőség doktrinájával akkor nyilvánvaló, hogy a módszer amivel kutatták a témát az nem megfelelő (értsd: rasszista) Ergo csak olyan következtetések történhetnek jó eszközökkel amik azokat a következtetéseket vonják le amiket amúgy is akartunk látni.

Tehát egy kutatási módszer csak akkor lehet tudományos hogyha azt következtetést vonja le amit látni akarunk, ami nyilván a helyes következtetés, mert minden tudományos eredmény ezt igazolja. Quod erat demonstrandum
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.03.23. 08:53

:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.23. 07:21


Ja, tuti kamu a cikk, mert túl látványosat akart írni. De ettől még igaz, hogy a 4 nagyrassz közül egyértelműen a negrid átlagos intelligenciája a legalacsonyabb. Nem ennyivel, de kimutathatóan. Oké, önmagában az IQ mérés baromság és torzít, de nem is ez a lényeg.

Ennél sokkal érdekesebb és szomorúbb, hogy ezt sem kutatni sem leírni nem szabad. Ezért nem születnek ilyen tanulmányok. Azt viszont nyugodtan elemezhetik biológusok, fiziológusok, hogy mely néger törzs tagjai a legalkalmasabbak atlétának és miért. Ez kutatható, de az mondjuk nem, hogy miért van 500szor annyi fehér sakknagymester, mint fekete. Pedig ez sem kizárólag az intelligencián múlik. De ha csak felsejlik, hogy köze lehet hozzá, már tabu a téma.
Valakik valahol eldöntik, hogy mi az az infó, ami közreadható és mi az ami nem. Agyrém.
És mivel az ilyen döntések kizárólag politikai alapon születnek, így a világ nagy liberális jótevői pont olyan hazugok, mint a MTVA szerkesztői.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.03.23. 06:46


Trigoria írta:
Miközben a finnek átlag IQ-ja 102, addig a nemzetközileg elfogadott IQ-tesztek, valamint a Wealth of Nations szerint a szomáliaiak átlag IQ-ja alig 68, ami a lap szerint egyértelművé teszi, hogy hiába minden integrációs kísérlet, ezek a csoportok mindig is hajlamosabbak lesznek a bűnelkövetésre.
skandalum, felháborító, hogy ilyet mernek kimutatni. Vegytiszta rasszizmus

Főleg hogy nincs mellette semmilyen link sem egyetlen tudományos folyóiratra sem. Így bár egy kicsit tudományosabbnak mint amikor én leírom hogy:

Egy 2007-es üzbék kutatás az ABC 43 betűjéhez tartozó rigók intelligenciaszintje átlagosan száz, addig T típusú rigók intelligenciája mindösszen 42, az is csak akkor hogy összeadjuk a faj összes tagjának eredményét.

Valójában nem tudományosabb.


Amúgy pedig biztos vagyok benne, hogy ez a cikk hazugság. Nem hiszem hogy értitek mennyire alacsony a 68-as átlag IQ. Lényegében nem találnál el vele finnországig segítség nélkül. Plusz ez azt jelenti hogy szomáliak 15%-a 43-as vagy az alatti IQ-val rendelkezik az pedig már közelebb van a nyáladzó húskupachoz mint az emberhez. Sőt ha rákeresnék szomália népességére szerintem matematikailag tudnám bizonyítani, hogy nincs igazad. De annyi munkát nem ér meg ez az egész.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.22. 18:18


https://magyarjelen.hu/a-nok-hibaja-hog ... si-tanacs/
Miközben a finnek átlag IQ-ja 102, addig a nemzetközileg elfogadott IQ-tesztek, valamint a Wealth of Nations szerint a szomáliaiak átlag IQ-ja alig 68, ami a lap szerint egyértelművé teszi, hogy hiába minden integrációs kísérlet, ezek a csoportok mindig is hajlamosabbak lesznek a bűnelkövetésre.
skandalum, felháborító, hogy ilyet mernek kimutatni. Vegytiszta rasszizmus
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.22. 15:26


https://www.youtube.com/watch?v=UYyftqdCQsA
na erre jó Puzsér :)
de erre tényleg jó
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.03.19. 17:49


F.Totti, lécci ne. Inkább akkor ne menj el. csak ne a moslékra. lécci! :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.19. 15:53


https://velvet.hu/gumicukor/2021/03/19/ ... paign=link
kimosdatja a fidesz a kopaszt? persze hogy ki :D
minden szavával hazudik:)

friss:
https://index.hu/belfold/2021/03/19/vid ... ogo-obuda/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2021.03.19. 18:52-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.19. 15:12


Hrutka Rudit kibaszta a Spíler, mert nyilatkozni mert a 444-nek és a 24.hu-nak. A faszi konkrétan semmi rosszat nem mondott Orbánékra. Sőt védte a focit és védte a rá költött pénzt. Mindkét interjút olvastam. Elképzelni nem tudom mi lehetett vele a baj. A 24.hu mondjuk genya módon a Gulácsi melletti kiállását emelte ki címnek, de ott is mindösszesne annyi volt a véleménye, hogy jó hogy el merte mondani Péter. Pont, mint Rossinak. Okádok az ilyen dolgoktól. Ezért fogok az okádékkoalícióra szavazni. Rohadtul felhúzott ez.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.03.19. 14:15


hát jahh, megértelek. kicsit én is ennyire elkeseredett vagyok, csak a jobb oldalon nem találok ilyen szintű bohócot :D Bár páran kezdenek "jó" irányba haladni...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.03.19. 11:23


Ami jól mutatja az elkeseredésem a rendszerben :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.03.19. 09:19


Puzsér egy nárcisztikus bohóc.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.19. 01:08


jnzsblzs írta:És az OSZK alapítója pont szerinted nem az ország hőse? :lol: Ez a baj a mai munkásokkal, nincs bennünk semmiféle lojalitás. :lol:

miután csúnyán ért véget a közös kalandom az OSZK-val, így valóban nincsen :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.03.18. 23:26


Zsolti írta:De a Momentum nem csatlakozott ebbe a sorba ? Csak kérdem. Mindazt, amitől tartasz, ők nem képviselik ?

De egyre inkább. De a Momentumban mindig is megvolt egyfajta klasszikus liberalizmust vivő vonal. Ezért is léptem be a pártba. Most is megvan, és ha egyedül kellene szembeszállnia a fidesszel nem is félteném. De ebben az ellenzéki hangzavarban a leghangosabb clickbait fog nyerni. Az meg ritkán a centrista opció. Szóval balra tolódik minden. (talán a jobbik is, de mint az egyetlen deklaráltan jobboldali hang a karban, lehet hogy ők jobbra tolódnak majd)

Nekem az a bajom hogy nagyon nincs ma magyarországon képviselete konzervatív liberalizmusnak. Igazából az emberek nem is értik mit jelent, azt hiszik önellentmondás, pedig csak egy kicsit kéne tudni latinul, hogy be lehessen látni hogy ez nincs így. Én konzervatív liberalista vagyok. Permanens pártnélküli.

Ha legalább budapesti lennék legalább lenne nekem egy Puzsér mint politikai jelenség akit támogathatnék (a helyi választásokon, mert sokszor elmondta hogy nem érdekli az országos politika). Puzsér egyértelműen centrista liberális, viszont mivel minden más liberális lehetőség progresszív, ő az effektív konzervatív liberális választás.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.03.18. 23:11


És az OSZK alapítója pont szerinted nem az ország hőse? :lol: Ez a baj a mai munkásokkal, nincs bennünk semmiféle lojalitás. :lol:
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.18. 20:28


na nekem ilyenkor van elegem a Fideszből:
https://index.hu/belfold/2021/03/17/ret ... ai-parton/
https://www.balatontipp.hu/balatoni_hir ... edsagaban/
elképzelhetetlen, hogy ezt az okádékot így lenyomják a nép torkán, és mégis lenyomják
Mintha a Várba egy vidámparkot és cirkuszt raknának a Szent György térre óriáskerékkel és elefántokkal - örökre
ilyenkor nagyon kinyílik a bicska a zsebemben
Most ezt olvasva, hirtelen felindultságból még Fletóékra is szavaznék:))
nekem a Balaton a szívügyem... :(

F.Totti: igen, te ezekben jobban benne vagy, és többször is találkozol az életedben ezekkel a falakkal

jnzsblzs:
Széchényi (Ferenc) az OSZK alapítója, Széchenyi (István) meg a Legnagyobb Magyar :wink: (és utóbbi az előbbi fia)
az írásmódját sokan összekeverik, csak ezért mondom :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.03.18. 17:36


Jnzs, ilyen embert ne ebben a forumban keress.

F.Totti írta:Ott tartunk hogy a szavazók fele nem is a "ki utláok kevésbé?" kérdés alapján dönt, hanem a "kit utálok legjobban?" kérdést válaszolja meg és arra szavaz, aki azt legyőzheti.
Ez a teljes reményvesztettség állapota.


A baloldali szavazok egy jelentos resze mindig is azert szavazott az aktualis libafosra, merthogy fuj fidesz.
Nem remenyvesztettseg van,hanem ez a fajta lelkiallapot arrafel tobbe-kevesbbe alapvetes.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.03.18. 17:31


Hű, de egyetértek veled, jnzs.
Fura, hogy a baloldalról ilyeneket írsz, ezek szerintem teljesen jó meglátások. Az amerikai és a nyugat-európai baloldali tendenciák is helytállóak. Mondom ezt laikusként, hírolvasóként.
De a Momentum nem csatlakozott ebbe a sorba ? Csak kérdem. Mindazt, amitől tartasz, ők nem képviselik ?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.03.18. 16:37


Nem értem ezt a kérdést. Ha a "nem" szócska nincsen ott, akkor értem. De nekem mondjuk lényegtelen, mert soha, semmilyen formában nem szavaznék rájuk. De nem soha, hanem SOHA


Well, mint te is rámutattál nem neked szólt. De vannak emberek akik nem ennyire elutasítóak a szivárvány koalícióval szemben (Például én) és ők alapvetően rájuk is akarnának szavazni, de lehetnek olyan potenciális miniszterelnök jelöltek akikre nem lenne hajlandó szavazni. Az ilyen embereknek szólt a kérdés.

Azért is írtam, hogy igazából azoknak akik így se, úgy se szavaznának a koalicióra, azoknak nem fontos válaszolnia.

Ami miatt én feltettem ezt a kérdést az az, hogy az utóbbi időben rájöttem hogyha a Fidesz és az amerikai baloldal közt kellene választanom akkor könnyen lehet hogy a Fideszt választanám. Valószínűleg a Fideszt választanám. Egy korrupt hataloméhes undorító bagázs, de legalább nem akarják elhitetni velem hogy a fiú az lány a lány fiú, hogy Széchényi valójában nem a magyar történelem hőse mert teszem azt rabszolgákat tartott. vagy nem akarnak numerus clausust bevezetni. És ezek mind programpontok amit amerikai baloldali (gyakran helyi) kormányok vagy intézetek eröltettek. (Széchényi nevét ki kell cserélni nyilván.) Ezektől a programpontoktól lehet hogy jobban félek mint a fidesz ismerős, szinte otthonos fenyegetésétől.

Nyilván magyarországon alapvetően magyar baloldal van, és a legtöbb dolog amit az amerikiakról írtam jelenleg nem igaz rájuk. De ez csak idő kérdése és ide is megtalálja az utat. És akkor már késő lesz.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.03.18. 16:01


így van F.Totti, és brutál sokan utálják már szívből a Fideszt, és nem zavarja őket sem a Jobbik ha gyurcsányista, sem a DK ha jobbikista, de inkább szavaz az összefosásra. Én képtelen vagyok. De úgy érzem az MH-ra sem... :(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.18. 14:33


Ott tartunk hogy a szavazók fele nem is a "ki utláok kevésbé?" kérdés alapján dönt, hanem a "kit utálok legjobban?" kérdést válaszolja meg és arra szavaz, aki azt legyőzheti.
Ez a teljes reményvesztettség állapota.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.03.18. 14:13


Lehet a régi, 20%-os Jobbikban még ennél is sokkal több bohócság volt, no de akkor ők voltak az újak, ők voltak a remény, és hát 20%-uk volt, na...
Szomorú ez. Én, a nagy politikaimádó a Jobbik-hanyatlás óta már nem olvasgatom ugyanakkora élvezettel a politikai híreket, mint anno.
Mindig azt mondtam, hogy soha nem szavaznék a Fideszre.
Szégyellem, de 2022-ben bőven adva lesz az a szitu, hogy mégis...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.03.18. 11:45


én most vagyok ott, hogy nem tudom, vagyis nem vagyok biztos benne, hogy mit tegyek. Összefosás szóba sem jöhet, ahogy Trigó írta, SOHA, kb feszítővassal, heggesztőpisztollyal kínoznának, akkor sem. Mi marad? Fidesz, MH. És itt lenne akkor a MH, de mostanában kezd kicsit bohócpártnak tűnni az én szememben is. Csomóan kiléptek az utóbbi időben onnan is, ez a Fülöpcsávó is, a nagy állatvédő.
Vannak bizonyos dolgaik, amikkel nem értek már én sem egyet, és azon kívül, hogy folyamatosan ezt hajtogatják, hogy ők az egyetlen gyurcsánymentes ellenzéki párt, többet nem látok tőlük, ami értelmes lenne. Csak f*szságokat...és ez elszomorít.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.18. 10:16


Tomm, annyiban volt más, hogy azt nem a kormány irányította és alakította ki így. A sajtó tradícionálisan balliberális volt Mo-on. Nem a komcsi múlt miatt, hanem mert a rendszerváltás után ez a kör (főleg a zs betűsök) láttak üzleti lehetőséget a médiában. De ez egy piaci folyamat volt. És szépen elkezdett változni, ahogy a jobboldal is felébredt. Ha nincs erőszakos beavatkozás, akkor is beállt volna középre, egyszerűen azért mert volt piaca a jobboldali termékeknek is. Fletoék is toltak pénzt a baloldali sajtóba, de összehasonlíthatatlanul kevesebbet, mint a Habonyék. Hasalt számok, meg már olyan rég volt, hogy alig emlékszem rá, de azzal a piactorzítással a normál 50-50%-hoz képest max 60-40-re tudták volna elbillenteni az egyensúlyt. De még ez sem biztos. Hol vagyunk most a 60-40-től?
Ha volt is véleménydiktatúra, az nagyon soft volt a mostanihoz képest. Elsősorban azért, mert be tudtál lépni a piacra egy új, jobboldali termékkel is. A Reform, Magyar Hírlap, Echo Tv, Téma lapcsalád, Class FM, Lánchíd Rádió mind jobboldali pénzből indultak és túlélték balos kormányzást is. A Heti Válasz még jobb példa. Állami pénzből indult, nulla olvasóval. Amikor kiveték mögüle az állami támogatást, akkor is meg tudott maradni. Mert voltak hirdetéseik (és persze többen is olvastak még printet).

A Gyurcsány kormányok ideján az állam hirdetéspiaci jelenléte soha nem érte el a 20%-ot (a lopott pénzből kötlő Leisztinger-féle MSZP közeli arcokkal is számolva). Jelenleg 80% feletti. 2018-ra nullázódott a baloldali print médiában elköltött állami pénz. Jelenleg csak azért nem nulla, mert a Népszavát baloldalinak számolják, de tudjuk, hogy nem az. Ilyen körülmények között egyzserűen nem tudsz piacra lépni vagy piacon maradni. Ezért sokkal durvább most a médiapiaci diktatúra.

Félre ne érts, egyáltalán nem sajnálom a baloldalt. Loptak volna okosabban, fogta volna őket rövidebb pórázon Horn és Fleto. Balfékek voltak, hagyták szétlopni az országot úgy, hogy nem forgatak belőle semmit vissza a pártokba. Amikor pedig kérni kellett a balos oligarcháktól, beintettek. Orbán központosított rendszere ennél sokkal profibb. És ezért ilyen eredményes. De ettől még a mostani diktatúra sokkal durvább és áttörhetetlenebb, mint a rendszerváltáskori volt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég