Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.17. 07:28

Gyöngyösi Márton beszéde a palesztin szolidaritási felvonuláson.Marci for President!

http://www.alfahir.hu/palesztina_szabad ... ttek_kepek

Újabb 18 pluszos képek Gázából,csak hogy fokozzam a gyűlöletet:

http://kuruc.info/r/4/130484/

jnzsblzs:neked pedig válaszolni fogok hamarosan,ne is kérd azt,hogy ne replikáljak.Köszönöm,hogy végre írtál. :wink:
Zsolti

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.17. 00:21

jnzsblzs:
most én nem mennék a kérdéseiden végig, csak ha szeretnéd

viszont erre reagálnék (nem kötekedésképpen, csak a tények kedvéért):
viszont az első világháborúban rohadtul nem vett részt a fél világ és a történészek egy jelentős része vitatja az elnevezés jogosságát

mivel három kontinensen zajlott a harc, és minden kontinensről voltak résztvevők, így szerintem ez erőteljesen kimeríti a világháború fogalmát :wink:
persze a 2. VH-hoz képest nyilván kevesebben és kisebb mértékben
érdemes ezt összehasonlítani:
1. VH résztvevői:
http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1jl:WWI-re.png
2. VH résztvevői:
http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1jl:WWII.png

van különbség, de látható, hogy ez bizony világháború volt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Trigoria

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.07.16. 23:15

zsolti, ez nem jobbik-paradoxon, ez ember-paradoxon.
lásd: megy a nagy egytértés, hogy igaz beszédet irt a gyerök, minden szava arany. ugyanakkor az első olyan helyzetnél, amikor nektek magatoknak kéne átültetni a szöveget a valóságba (nem is akármit, a legveszedelmesebb elemről beszélünk), rögtön poénra van véve a figura, meg reménykedünk. pedig ez újabb hiba, tovább tetézed a bajt, az irás szerint. azt mondja ne vedd poénra, ne reménykedj.
ilyen az ember. sokrétű, sokszinű, még akkor is, ha szálfa derékkal, fekete-fehéren közlekedik is.
tomm

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.07.16. 20:55

Igazából csak a zsolti féle felsorolásos kommentet olvastam az újabbakat nemigen, úgyhogy lehet azokkal együtt már nem sok értelme lesz annak, amit írok, de van néhány kérdésem azzal a kommenttel kapcsolatban.
Valaki elmagyarázná nekem, hogy cionista világuralom az mit jelent és miért lenne nekem olyan rossz bármihez máshoz viszonyítva? Valamint hogy miért olyan fontos az hogy ez megvalósuljon a zsidóknak? Ha tényleg olyan dörzsöltek mint ahogy az antiszemiták hiszik akkor úgyse lehet majd észrevenni, hogy eljött a cionizmus, hiszen nem lehet olyan birodalmat kiépíteni amit hivatalosan elismernek, hisz az úgy is megdől. (Amúgy szerintem az összes többi is, de ezen nehéz vitatkozni, ami nem volt, az most sincs, tehát nem lehet megdönteni sem.) Miért volt fontos az uralkodó családok kiirtása az első világháborúban és miért nem érdekel senkit sem az a tény, hogy sok országban már, akkor is csak dísz volt a király amikor a háború kitört. Miért csak ez két háború fontos a cionizmus szempontjából, amikor az általad említetten kívül, az egyetlen tulajdonságuk ami megkülönbözteti az összes többi háborútól, az, az, hogy mindkettőt világháborúnak hívjuk, viszont az első világháborúban rohadtul nem vett részt a fél világ és a történészek egy jelentős része vitatja az elnevezés jogosságát? Miért nem veszi senki sem észre hogy az usa már a hattyúdalát énekli és az elkövetkezendő évszázadban minden valószínűség szerint Délkelet-Ázsia fog diktálni, (csak hogy aztán az ottani hatalmak is majd megbukjanak. De ez most nem fontos) egy hely ami klasszikusan kimarad az összes cionista összeesküvésből rendkívül kényelmes módon? Miért nem raksz space-t a pontok és vesszők után? Hogy nem veszed észre zsolti (és trigo ha már itt tartunk) ez a mondat: "és erről elvileg írásbeli dokumentum is van" nem csak az adott érvedet vágja teljesen tönkre, de közvetetten az egész bizbaszt amit írtál? Honnan a faszomból van a zsidó kongresszusról megbízható adatod, ha a zsidók annyira titkosan csinálnak minden hogy az egész világot meg tudják vezetni egy maximum néhány milliós (és akkor most egy nagyon nagylelkű számot mondtam) kisebbség kivételével. Miért nem veszi senki sem figyelembe azokat a demográfiai adatokat amik szerint az égész izraeli állam elég gyorsan annyira túl lesz szaporodva a muszlimok által hogy egész egyszerűen nem fognak tudni velük versenyre kelni semmilyen szinten? A hit gyülekezete nem egy keresztény szervezet? (ezt most komolyan kérdezem tényleg nem tudom.) Mi a helyzet tükmenisztánnal kazahsztánnal malajziával azerbajdzsánnal katarral indonéziával törökországgal franciaországgal :D és az egyéb amúgy többé kevésbé stabilan működő iszlám állammal? Azokat nem kéne destabilizálni? Mikor volt az a viszonylagos béke a közelkeleten, azóta hogy Izrael állama megállapításra került?
Na jó zsolti még ötezer kérdést írhatnék ha durvábban utánanéznék a dolgoknak ezek most csak legnyilvánvalóbb logikai bukfencek az érvelésedben. Egyvalamire megkérnélek, ami nagyon fontos lenne számomra személyesen. Ne válaszolj egy kérdésre sem. Véletlenül sem. Legyél te az erősebb. Én ugyan nem voltam elég erős hogy ellenálljak a kísértésnek, amit a te nyilvánvaló baromságaid miatt éreztem, de hiszem, hogy te elég erős lehetsz ehhez. Bizonyítsd be hogy te vagy kettőnk közül a jobb. Én ugyan hibáztam hogy nem mondtam ellent a bennem fortyogó dühnek, de ettől neked még nem kell ugyanerre a bűnös ösvényre lépned.

U.I. És mielőtt még világtörténelmi jelentőségű következtetéseket vonnál le - amihez a történelmi tudásod kevés, mint az erdőtűzhöz a vízipisztoly (Ezt ne vedd személyes sértésnek mert szerintem a világ egyik történészének sincs meg hozzá a tudása. Te meg valószínűleg nem is vagy az.) - azelőtt felhívnám a figyelmedet egy érdekes logikai gondolatmenetre. Ha a világon minden esemény véletlenek következménye lenne (Szerintem ez amúgy többé kevésbé így van de ez annyira filozófiai kérdés, hogy nem érdemes rajta vitatkozni) akkor az a történet ami mögöttünk áll az annyira valószínűtlennek tűnne, hogy mindenki az gondolná valami szándékosság vezérli az egész történelmet. Viszont mindenki elfelejti azt a tényt, hogy valahogy a dolgoknak történnie kellet, és lényegében akárhogy történt volna a történelem, az rendkívül valószínűtlennek tűnne, hiszen rengeteg véletlen egymásutánjából alakult ki, aminek összes valószínűsége elhanyagolhatóan valószínűtlen. Ez emberi nyelvre lefordítva azt jelenti, hogy azt kijelenteni, egy adott állapot a történelemben nem jöhetett volna létre véletlenül, arra hivatkozva hogy ez variáció túlságosan valószínűtlen, (amúgy te pontosan ezt tetted) hibás, hiszen minden egyéb lehetőség is összehasonlíthatóan valószínűtlen.
Zsolti bammeg sikerült felhúzni idegileg :D Azért valahol megnyugtató(és elszomorító), hogy az igazán fontos kérdésekben az életben egyetértünk. (Ha nem esett volna le mi ez a kérdés akkor nézd meg az álírásomat.)
U.U.I. Bocsánat a helyesírási, remélem a szövegem nagy része ettől még értelmezhető, de elképesztően dühös voltam, amikor ezt írtam
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.16. 19:10

Gondolom a Titkolt Ellenállás Gyurijára gondolsz...
A DK-sok poénkodtak is egyet a zenekaron.
Egyből azonban nem engedek,pedig jól tudjátok,calderoni,hogy a harcostársatok vagyok:a zsidó genetika,a zsidónak születés,a zsidó vér még önmagában nem hordozza a cionizmust.Csak ha teletömik az ember fejét a kiválasztottság képzetével, a faji felsőbbrendűség ideológiájával.Szerintem sok "tudatlan" zsidó társunk is él,aki tengeti a mindennapi létét,mit sem tudván a cionizmus fortélyairól.
A baj akkor kezdődik,ha ez az ember egyszer találkozik az eszmével.Azonnal beáll a sorba.De ez nem genetikai kérdés.Ezért kell rengeteg párbeszéd,és még annál is több.
Az ember meggyőzhető.
És ebből most kihagyom a Jobbikot.
A cionizmus terjedését meg kell állítani.
Nyilván nem a Jobbiknak.
A közgondolkodásnak.A közbeszédnek.Az emberiség lelkiismeretének.
Zsolti

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2014.07.16. 18:58

Gondolkoztam a napokban: írjak, ne írjak, mit írjak, mert a fölkérést keringőre szokás elfogadni, de F72 megkönnyítette a dolgomat. Nyilván íly választékosan nem tudtam(?) volna összeszedni gondolataimat eme nemes témakörben, mert egy antiszemita, egy alja-, neonáci nép sarja erre nem is lehet képes. Hisz nem kiválasztott, csak egy darab szar a víz felszínén. A fönt említett írásban minden benne van, elvenni, illetve hozzátenni súlyos vétek, az elsőtől az utolsó betűig igaz, és azonos oly sokunk véleményével. Zsolti: az általad vázolt két alternatíva kimeríti a két véglet fogalmát, nyilván te is tudod, hogy nem ennyire fekete kontra fehér a dolog. Ha ez a két pont a vélemény nyilvánítás intervallumának végpontja, akkor én már az 1-es számúba sorolnám magam, jó ideje. Nem hiszek a mesékben, a vér nem válik vízzé...sorolhatnám a lózungokat.
Aki szereti zeneileg a radikális vonalat biztos értesült a hírről. Isten nyugosztalja!
calderoni

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.16. 17:23

Szabó Dezső...Azt a kutya mindenit...Hát nem egy Sartre,az biztos.
Tomm:mindig nagyon jól rá tudsz tapintani a jobbikos paradoxonokra. :wink: Szegedi Dovid Chanad már elhasználta ezt a lehetőséget.Jakabbal semmi gond nem lesz.Remélem nem fogja követni azt a köpönyegforgató,ráébredtem-a-zsidóság-valódi-értékeire senkiházit.
Trigo:köszi a képet,király. :wink:
Zsolti

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.07.16. 15:54

jobbikos polgármester jelölt?

De nem is azokat a zsidókat szoktuk ám mi becsületesnek nevezni, akik tényleg azok. Az ilyenek nemigen törtetnek kegyeinkért, s nyíltan fajuk emberének vallották magukat. A mi "becsületes" zsidónk az a zsidó, aki átkeresztelkedik, ha kell, naponta kétszer, aki azt sem tudja, hova legyen a magyarságától, úgy köpik, mintha népszínműben volna, aki zokog a magyar határon, mint a vajszívű Vázsonyi, aki a nemzetiszínű határcövek láttára majdnem fizikai zsidóságából is magyarrá integrálódott. Ez az a zsidó, mely abban a pillanatban, hogy a csehek Lőcsére beléptek, dühös csehhé, s Kolozsváron az első oláh katona láttára felgerjedt oláhhá fett.

Ez a legveszélyesebb típus, ezt küldi a félelmetes faj előre, hogy a népek kebelében elfoglalják az elővárakat. A kommunizmus alatt a zsidó imperializmus legféktelenebb harcosai katolikus, református s volt nemzeti színű zsidók voltak. Egy zsidó író, a zsidó uralom egyik komikus, torz figurája, a háborúban még "mérhetetlen faji gőggel" nézte a magyar katonákat, s a kommunizmus második napján már piszkos szavakban köpte le a magyar fajt. A zsidó zsidó ellen harcolok teljes erőmből, de tisztelhetem, mint nemes ellenfélt. De ezek a nemzeti színű, magyar és keresztény zsidók az emberiség leghitványabb söpredékei, s életösztönünknek ezeket kell legelőbb eltüntetni a magyar életből.
tomm

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.16. 11:52

http://vimeo.com/50531435
összefoglalás - viccesen :)

F72: kiváló írás - nyilván
az egész olyan, mintha ma írták volna
semmi se változott (max rosszabb lett)
Trigoria

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.07.16. 11:22

zsolti írta:Arra én is.Nos, calde? :wink:

Nem lekicsinyelve calderoni nagyságát, itt van Szabó Dezső írása. A Virradatban megjelent publicisztikái megjelentek könyvben is, ajánlom Neked zsolti.
http://alfahir.hu/node/39264
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.16. 08:53

https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos ... 7144_n.jpg

Kép

http://kuruc.info/r/6/130444/
a világ egy része ugyanígy mozizna fordítva

195-1 az arány
végre szépítettek a palesztinok :wink:

http://kuruc.info/r/2/130420/
megnyugodtam, talán mégse lesz baja a kurucnak
Trigoria

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.15. 22:55

2ezerért kb rányomják bárhol bármelyik pólódra ha viszed egy pendriveon a zászlót
Trigoria

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.15. 14:21

Oké,ha nem tetszett,hát nem.Igényesség,tökéletességre törekvés,még több elemzés,ezt már szeretem. :wink:
Jó lesz úgy a fb-ra,ahogy írtad.
Tud valaki eladó palesztin zászlós pólót?
Zsolti

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.15. 13:32

már ki is raktam "egy kedves ismerősöm gondolatai" címmel. :wink:

kuruc betiltásakor felháborodás? mégis hol?hogy? hisz épp azt az oldalt tiltanák be, ahol eleve háborogni szoktak/szoktunk
sajnos nem látok nagy konfliktust egy ilyen lépés után (sem) :(

a Szaniszlós beszélgetés nekem akkor sem tetszett. Kedvelem a palit tudod, de ez kivételesen nem tetszett. Ez van :)
(Nem az esetleges igazságtartalmát kérdőjelezem meg tudod, csak az egész felépítése nem tetszett, ennyi.)
Trigoria

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.15. 13:17

Kirakhatod nyugodtan.Név:Mose Jálon izraeli védelmi miniszter.
Na jó,nem:egy Zsolti nevű Roma-szurkoló.
A kuruc betiltásakor lesz egy kis felháborodás.És lesz egy újabb oldal helyette.Puzsér meg majd ír egy liberális védelmező kommentet értünk.
A szaniszlós beszélgetés pedig kőkemény elemzés volt,Trigo. :wink: Évszámokkal,nevekkel,helyszínekkel,boncolgatásokkal.Kell ennél több? :wink:
A dicséretet pedig köszönöm.
Számomra a Hamasz harcosai nem terroristák.Nem a három zsidó fiú meggyilkolásával kezdődött a mostani konfliktus.Az első rakéta sem a palesztin fiú haláláért repült Izrael felé(Tudjátok,akit megitattak benzinnel,majd elevenen elégettek.)Az már csak a hab volt a tortán.Izraeli katonák földműveseket,fogyatékos asszonyt gyilkoltak,ezért ment az első viccrakéta.
Zsolti

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.15. 12:30

de szép írás amit a végén írtál zsolti!
Ezt kéne kirakni mindenhova.
Vazze ki is rakom fb-ra asszem.
Mit írjak alá, ki írta? :wink:

Amúgy a tegnapi on the spothoz még egy gondolat.
Indián bennszülött falu, de a kormány "jóindulatából" és "támogatásával" kb minden viskóban volt szélesképernyős tv :D
nézték is most a vb-t meg a híradót már évek óta. Úgy hogy előtte a közeli városon kívül semmit se láttak (azt is nyilván csak a felnőttek max)
De a legdurvább, ami engem majdnem megindított, hogy néztek egy filmet, amit nyilván nem sokan értenek, mert nincs lefordítva a nyelvükre gondolom. de nézték (szerintem többedszerre), és a törzsfőnök elmagyarázta, hogy azért nézik, mert ez egy az egyben róluk szól. Még most is libabőrös leszek ahogy ezt leírom, hogy mennyire tökéletes a hasonlóság.
Ez a film az Avatar volt.

http://index.hu/kulfold/2014/07/14/kana ... meltetoje/
nagyon úgy érzem, szorul a hurok a kuruc körül
az lesz az évtized mélypontja nekem asszem, ha lecsapják :(
Trigoria

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.15. 11:34

10 pontban összefoglalva a lényeg:

1. Az Iraki és Levantei Iszlám Állam (ILIÁ) nevű szervezet létrehozta az Iszlám Állam elnevezésű kalifátust.Nagyrészt Irakban van az új államuk,de terjeszkedni akarnak,európai részeket is beleértve.
2. Vezetőik között ausztrál,amerikai és európai emberek is vannak,akik kijelentették,hogy ők soha nem támadják meg Izraelt.
3. A minden közel-keleti eseményre szuperérzékeny amerikai és izraeli titkosszolgálatok tétlenül nézték a kalifátus létrejöttét,pedig nyíltan szélsőséges iszlám csoportról van szó.Az iszlám félremagyarázásán alapuló fundamentalista-wahabista irányról,amely egyértelműen terrorista vonásokat mutat.
4. Az iraki katonák által otthagyott amerikai fegyverekkel szerelték fel magukat,és dolgukat senkitől sem zavartatva,nyugodtan végezhetik.
5. A 19. században a szabadkőműves mozgalom egyik szellemi vezére,Pike kijelentette -és erről elvileg írásbeli dokumentum is van-, hogy három világháború szükségeltetik ahhoz,hogy a cionizmus berendezkedjen a világon.
6. Az első világháborúban a nemzetállamok és az uralkodó dinasztiák megdöntése volt a cél.Sikerült.A második célja a kommunizmus kiépítése. A bolsevista rend lett volna szerinte a legalkalmasabb berendezkedés a világuralom megvalósítására.Részben sikerült.A harmadik világháború pedig az iszlám és a cionizmus nagy harca lesz.Ez elvileg -apró részletekben- mér évtizedek óta zajlik,és az USA mindig úgy alakítja a dolgokat,hogy a kistestvérének,Izraelnek jót tegyen.(Számomra lényegtelen,hogy hogy nevezzük ezt a "harmadik világháborút".Szerintem nem az,ám csak ezért nem kell Szaniszlót egy beteg állatnak,a gondolatokat pedig összeesküvés-elméletnek nevezni.)
7. A cionizmus az iszlámot egy legyőzendő,elpusztítandó jelenségnek tartja.Ezt a Zsidó Világkongresszuson -amely a zsidólobbi legnagyobb fóruma- burkoltan ki is mondták.A Hit Gyülekezete konferenciáin is elhangzik ez a kijelentés.
8. Ronald S. Laudert, a Világkongresszus vezetőjét,izraeli politikusokat rendszerint fogad a magyar kormány,és a Fidesz tette történelmi egyházzá a Hit Gyülekezetét is.
9. A Közel-Keleten évtizedek óta radikális iszlamista erőket juttat hatalomra az USA és Izrael,pedig mérsékelten iszlamisták uralkodtak,és viszonylagos béke volt a beavatkozásokig.Aztán a kinevezett radikális vezetőket már könnyű volt terroristának bélyegezni,ezáltal megint megdönteni a hatalmat.A cél egyértelműen a térség destabilizációja.Oszd meg,és uralkodj.A jelentősebb államok közül itt Iránnak és Szíriának nincs amerikai katonai ellenőrzése eddig.Ezért támadgatják folyamatosan ezt a két országot.Ami sikerült Afganisztánban,Irakban,Jordániában,Jemenben,Szaúd-Arábiában;Egyiptomban,Tunéziában,Líbiában,stb.,az még Szíriában és Iránban nem.Ezek az utolsó bástyák.Felnagyítják a siíta-szunnita konfliktust,pedig az teljesen másodlagos a cionizmus és az iszlám közötti háborúban.
10. Fizetett zsoldosok harcolnak tudatosan vagy tudattalanul a cionizmus előretöréséért,hogy aztán az legyen a jutalmuk,hogy ők is bevégzik.Az "iszlám" Iszlám Államnak (1.pont) esze ágában sincs segíteni Gázában a palesztinoknak,akiknek ők kellenének hogy legyenek a legfőbb harcostársaik.Ki érti ezt?Mindenki.

A kör bezárult.Lehet ezt összeesküvés-elméletnek nevezni nyugodtan.Meg beteg emberek agyszüleményeinek.Minden összefügg mindennel.Véletlenül,világtörténelmi folyamataikban nem alakulnak így a dolgok.És a háttérben ott lapul a cionizmus.Kígyóként,féregként,kányaként,hogy lecsapjon az áldozataira.Aki mást gondol,az őrült;aki kérdez,az tudatlan;aki mást hirdet,az a törvények szellemében bűnös.
Tomm,biztos,hogy a Közel-Keletet kellene leszőnyegbombázni...?Vagy az ott kialakult helyzetért felelős hatalmakat?(Ez most nem tüske neked,csak eszembe jutott,hogy a jómúltkorában te írtál egy ilyen mondatot. :wink: )
Nagyon nem szeretne békét itt valaki.
És a médiában megfelelő partnert találtak erre.
A Hamasz nem akarja elfogadni a tűzszünetet.

Betörnek a házadba,a feleségedet megerőszakolják,mielőtt elvágják a torkát,a gyerekeidet csak szimplán kizavarják.Felgyújtják a kertedet,elfoglalják a pincét,a kamrákat,a vécét, a fürdőszobát.A gyerekeid nem jöhetnek be.Aztán övék lesz a folyosó,a nappali és a gyerekszobák.Te konyhakéssel mész a fegyveres támadóknak,de mindig visszalöknek.A szádból csörög a vér,ereid kidagadnak,de nem tudsz megszólalni.Napok óta ott vannak.Az újságok szerint kisebb csetepaté volt nálatok,a vendégek még mindig ott vannak.A gyerekek továbbra is kinn.A támadóid tárgyalni akarnak veled.Maradj a hálószobában,ha kiteszed a lábad,többé nem jöhetsz vissza.A ház többi része az övéjük.Nem tudsz mit tenni.Telnek-múlnak az évek,és már átlépték a küszöböt.Te tiltakozol ez ellen,a polcodon lévő könyvekkel dobálod a gyilkosokat,de hajuk szála sem görbül.Te viszont kapsz olykor néhány pofont és rúgást.De még élsz.Legszívesebben megölnéd őket.Ők viszont nem végeznek ki téged,mert nem akarnak embertelennek tűnni.A gyerekek kinn.Az újság azt írja,hogy valami nincs rendben,talán a házigazda fogva tartja a vendégeket?A feleségedből már semmi nem maradt.Pedig végig ott volt melletted a szobában.Amúgy is hót bűz az egész háló.Vízivási jogod nincs.Csak nagy néha.Közben a támadók vezért választanak.A ház vezérét.Te mint tulajdonos nem szavazhatsz.Már nem sokáig bírod.Nem hiszed el,hogy nem segít senki.Hol a rendőrség?Nem tűnt fel senkinek,hogy eltűntünk?A gyerekeid már felnőttek,de azóta nem láttad őket.A gyilkosok már rég átlépték a küszöböt a hálóban,már az ágy sarkáig jönnének.Küzdesz,de már alig állsz a lábadon,érzed,hogy itt a vég.De még egy utolsó erőt veszel magadon.Összeszorítod a fogad,és átgondolod a helyzetedet.A halálodig fogsz küzdeni,mert nem maradt semmid.A becsületedért.A házadért.A nem létező családodért.A média szerint te nem engeded ki az egykori vendégeket,pedig ők már nagyon mennének.Hiányoznak a gyermekeid.A feleséged nem,mert ő végig ott van veled.Megkapod a huszadik békeajánlatot a támadóktól:feküdj az ágyban életed végéig,és akkor maradhatsz.Addig nem bántunk,amíg nem döntesz.Áll a fegyverszünet?Egy pillanatra megfordul az agyadban,hogy jó lenne megpihenni.A feleségedet lassan ildomos lenne eltemetni.De nem.Nincs egyezség.Hisz mit ér az a pár óra annyi év távlatából?Ordítasz egyet,a világ megszűnik körülötted létezni,és hadonászol a késeddel magad körül.Még hallod,hogy átkoznak a gyilkosok.A késed megsebesítette őket.Ők viszont humánusak.Nem lőnek agyon.Ütnek,vágnak,rúgnak.Még utoljára megjelenik előtted a családi fotó.Kicsordul az első könnycsepped.A puskatus ütését már nem érzed a fejeden...
Volt egy ház.
A gyerekek kinn.
Ti megkötnétek a tűzszünetet a Hamasz helyében?
Zsolti

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.15. 11:19

nekem ez most annyira nem tetszett zsolti
inkább vélemények, mintsem komoly elemzések
Trigoria

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.15. 10:04

Indián holokauszt.Kutyát sem érdekel...

Világpanoráma.Szaniszló beszélget egy szakértővel.Nagyon helyre teszi a srác a közel-keleti helyzetet.Ezeket kellene nyomatni az M1-en.

http://www.alfahir.hu/vilaghaboru_zajli ... lam_kozott
Zsolti

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.14. 22:19

hát nézem ezt az On the spotot az M1-en
elképesztő tényleg, hogy a saját kormánya b.sztatja az indiánokat, és akarja eltüntetni a föld színéről
és mindezt a haszonért, a vízenergiáért, a fákért...
ennyire ne akarjanak már hasznot mindenből
borzasztó :(
Trigoria

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.14. 17:07

Interjú Shlomo Brom nemzetbiztonsági szakértővel a gázai helyzetről.Nem mond rossz dolgokat,de egy jelenség kimaradt a beszélgetésből:az ártatlanul lemészárolt civilek.Most már kezdem azt hinni,hogy a palesztin fél a hibás,és minden megtorló akció jogos. :roll: :twisted: Az újságíró sem mert rákérdezni a halott gyerekek és nők tömkelegére.Én már nem értem ezt,világosítson fel engem valaki,mert már az összes cikket elolvastam más-más nézeteket valló médiumból,de nem értem,hogy miért nincs felháborodás a szerkesztők részéről.Jó,ítéljék el a Hamasz viccrakéta-kilövéseit,de a megtorló mészárlásokról hogy lehet objektíven tájékoztatni?Érzelem nélkül?Megáll az eszem...
A hiba bennem van.

http://index.hu/kulfold/2014/07/14/inte ... o_brommal/
Zsolti

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.14. 00:25

mindegy hogyan definiáljuk, én kőkeményen az vagyok
Trigoria

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.13. 17:47

Arra én is.Nos, calde? :wink:
Zsolti

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.07.13. 17:39

egyátalán nem.
kiváncsi vagyok, calderoni szemszögéből mit jelent antiszemitának lenni.
tomm

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.13. 17:14

Tudom,hogy költői volt,tomm,de azért is válaszolok. :wink:
A két véglet:
1. Büdös zsidók,dögöljetek meg! (Ez nagyon távol áll tőlem.)
2.Létezik a világon némi zsidólobbi.(Ennél azért én tovább mennék.)

Akik definiálják az antiszemitizmus fogalmát,azok szerint mi bőven azok vagyunk.Bőven.Sőt,még fradista is az,mert olykor szóba áll velünk,és mert anno linkelt egy olyan cikket,miszerint a meleglobbi szoros összefüggésben van a zsidósággal.Szóval senki nem menekül.Ez van.
Legyünk büszkék.
Zsolti

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó