Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.07.29. 19:42


Követtem a gondolatmenetedet,jnzsblzs,megint mondtál jó dolgokat.Meg olyanokat is,ami ütközik a valósággal.
"Ha az alapvető életkörülmények veszélybe kerülnek..." Írtad.Hány meg hány olyan család van hazánkban,akiknél fennáll ez a helyzet a cigányság közelsége miatt?!
Engem még nem fenyeget ez a veszély.Még.Bőven kibírom őket a városban vagy a munkahelyen.De szomszédként már biztosan nem.Nekem nincsenek katasztrofális tapasztalataim velük kapcsolatban.Tanárként kinyílt egy párszor a bicska a zsebemben,de civilként még nem nagyon.Tisztességesen bánnak velem,szeretnek,és én is igyekszem segítő emberként közeledni hozzájuk,tiszteletet,humort és egy kis segítséget is adva nekik. (A héten használt ruhát hordoztam a felnőttképzésre.Ők hoztak nekem cserébe főzni való kukoricát.)
Szóval az emberi kapcsolat kialakulhat cigány és magyar között.De akkor sem szeretnék a közelükben lakni.Nem és nem.És nem feltétlenül azért,mert az alapvető életkörülményeim veszélybe kerülnének.Egyszerűen csak a tudat.Olyan kulturális különbség van köztünk,hogy számomra az együttélés szempontjából áthidalhatatlan.Akkor is,ha a normálisabb cigány családokról van szó.
Amúgy nem mindegy,hogy a cigányok által a magyarokon elkövetett gyilkosságok faji alapúak,vagy sem? Ha kétezer forintért teszik rá az ágyat az öreg nénire,hogy aztán ugráljanak rajta... Kit érdekel,hogy faji vagy anyagi okai vannak a gyilkosságnak.Nézzük a tényeket:cigány ember jóval több magyart ölt,mint fordítva.Óriási arányeltolódás van ezekben a brutális gyilkosságokban.Ha nem is módszeresen,de tizedelik a magyarságot. (Tényleg,miért nem nyugdíjas cigány asszonyokat ölnek meg 2000 forintért?)
Szóval,jnzsblzs,olykor el tudok rajtad képedni,mert a mondataidból arra a következtetésre jutottam,hogy ha valakik nem veszélyeztetik a te alapvető életkörülményeidet,azzal te együtt tudnál élni (nem egy háztartásról beszélek).Ez nonszensz.Annyi dolog van,ami ezt kizárja.
Én nem tudnék cigányok közt lakni.Ez lehet,hogy rasszizmus.Előítélet.Vagy utó.
Hivatásomból és humánus magatartásomból kifolyólag viszont nagyon sokat teszek értük.Persze nem úgy liberálisan,hanem a valósághoz közelebb.
És téged továbbra is komázlak. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.07.29. 18:19


tomm írta:hogy a hirek miről szólnak az egy dolog. de én tényleg senkivel nem beszéltem, aki ezt a multikultit kultiválta(haha) volna, mint életvitelt. csak turistaként jön be, egyébként akkor sem, ha nem óhajt az ill. hazajönni, nyilván itt kezdődik a korpásodás

egyébként mi is pontosan a te oldalad? hogy meg lehet szokni egymást? nos, ez esetben az én oldalamon meg az egész történelem áll. üss fel bármilyen törikönyvet bárhol: sok mindent fogsz ott találni, de merőben eltérő kultúrájú emberek békés együttélését pont nem.
az arabok és a zsidók is tök jól megszokták egymást. pedig volt néhány ezer évük, nem tegnap kezdték...

Szerintem meg lehet egymást szokni.

MInden egyes pilanat amikor két eltérőjű kulturájú ember békében élt az engem támaszt alá és csak az a kevés nem amikor éppen háboruztak. Kétségtelen tény hogy a különböző kulturális alapú háborúk a történelem során folymatosan jelen voltak de minden háborúra jutott töbször annyi békeidő. Én hiszek benne hogy a kulturális akülönbségek csak akkor zavarók valójában ha az alapvető életkörülmények (melyek definiciója időben és térben is változik) veszélybe kerülnek. Addig ameddig minden birka jól tudd lakni addig nem igazán fognak egymásnak esni.
Bár igazából az egész mindenség amit mondtam az csak árnyékboksz, a valóságban már a kérdésed is értelmezhetetlen.
Azt mondtad üssek fel egy törikönyvet és találjak neked példát "merőben eltérő kultúrájú emberek békés együttélésére" Ezzel a kéréseel három alapvető problémám van.
Mi az merőben eltérő kultúra? Szerintem például a görög és az egyiptomi kultúra merőben eltért mégis kibírták túl sok háború nélkül. Pedig még olyan is volt hogy ugynahhoz az országhoz tartoztak.
Mi az együttélés? Egy háztartásban élés? Arra millió és egy példa van, a vegyes házasságokkal. Egy országban? Hát az ország nagy az egyes részei meg elég messze eshetnek egymástól és amikor egy hét hajózás választ el a másik csoporttól akkor elég dühösnek kell lenni rá hogy megtámadd. Egy városban. Hány de hány multikulti város volt az ókortól kezdve napjainkig amik viszonylagos békében elvoltak egymással az emberek. Babilon kárthágó bizánc róma és még sorolhatnám.
És legfőképp mi a béke? Békében éltek az inuitok és az ausztrál benszülöttek? Hát valószínüleg nem is halottak egymásról szóval nem sok okuk volt nem békében élni. Békében éltek a vikingek és az indiánok? Hát vörös erik alatt kicsit odacsaptak egymásnak de azért történelmük nagyobbik részében azért nem egymással voltak elfoglalva. Mondjuk ők se valószínű hogy az együtt éltek kategória holott kisebb távolság választotta el őket egymástól mint Moszkvát és Vlagyivosztokot. (ők pedig beleesnek az együtélésbe nem? Mindeketten oroszok.) Békében éltek egymással az olasz városállamok? Hát.... Kurvára nem. De aztán meg egyszer csak egyesítették saját magukat (kind of) és utána már nem volt velük sok baj. Persze ebbe meg bele lehetne kötni, hogy valójában azok nem merőben eltérő kultúrájuak... Hát azért én egy olaszt is megkérdeznék erről (azokról az arcokról beszélünk akik nápolyt már északafrikának hívják), de tegyük fel hogy nem merőben eltérő kultúrájuak. De igazából itt is csak a számat tépem. mert még mindig nem mutattam rá mi a baj a béke szóval.
Tehát akkor a kérdés. Békében éltek e a magyarok és a zsidók. Együtéltek? Pipa. (lényegében akárhogy definiáljuk) Merőben különböző kultúrájuk van? Hát én tudok valamicskét a zsidó kultúráról, talán többet is mint te, de szerintem annyira nem térünk el tölük. Viszont tegyük fel hogy igen, mert sokan szeretik ezt hangoztatni. Szóval békében élünk e a zsidókkal? Alapvetően kifejezetten. Az 1930-as évekig nem volt nagyarányű zsidóüldözés. (zsidó állam hiányában háború szóba se jöhet) Volt persze néhány dolog mint például a pestisjárvány után sokan őket tették felelőssé. Viszont azér megkülönböztetés érte őket rendesen. Például nem lehetett földjük. Viszont vallási okok miatt csak ők kölcsönözhettek pénzt. Nem igazán lakhattak a középkorban egy csomó helyen. Erősen szegregálva is voltak sokszor. Amire talán belső igényük is volt. De konkrét létüket fenyegető atrocitás nem érte őket (vagy sokszor) Még a megélhetésüket is tudták biztosítani különböző rendszeren kívüli módszerekkel, amikkel mindegyik fél megbékélt. Például csak ők adhattak kölcsön mert ezt a keresztényeknek tiltotta a vallásuk.
De még talán ez sem a legjobb kérdés szóval hozzuk elő a nagyágyút. AMivel mindenkinek meg kell birkóznia minden nap. Békében élünk-e a cigányokkal. Hát jó kérdés. Valaki aki több kurucinfót olvas mint én utánaszámolhat hogy 2014-ben hány magyart öltek meg cigányok. Legyünk nagyvonaluak és monjuk azt hogy mindegyiknek faji indokai voltak (ami persze szerintem faszság de miért ne?) Most ezt a választ értelemszerüen nem olvashatom el úgyhogy kénytelen leszek röhelyesen túlbecsülni a valóságot. Oké legyen mondjuk napi három romák általl elkövetett magyargyilkosság. az kb ezer ember. Ez posztulátumunk szerint mind rassz alapú gyilkosság. Tegyük fel magyarok mind köcsög rasszisták, szóval őket se hagyjuk ki a képből és duplázzuk meg ezt a számot. Ez kb 2000 rassz alapu haláleset magyarországon. Ez röhejesen sokkal több mint ami a valóságban van. Lehet ezt békének hívni? Nehezen. Viszont amikor az ember rájön hogy évent több mint 60.000 ember hal meg szív és keringési rendszeri panaszokban, és további 30.000 rákban akkor azért elgondondolkozik, hogy valóban vállalhatlan lenne hosszútávon egy tizmilliós országnak egy eféle "háború"? Szóval a kérdés még mindig ugyanaz. Mi a béke? Mert szerintem a magyarok még akkor is realítve békésen élnének a romákkal ha valóban igazak lennének az erről improvizált statisztikáim.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.07.28. 21:40


Kemény ez a Merkel által megríkatott kislány. :)

http://alfahir.hu/izrael_megszuneserol_ ... lt_kislany
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.07.27. 09:35


Ha valaki azt szeretné,hogy a bicska kinyíljon a zsebében,nézze meg ezt a két videót.
Száva Vince vs. Tyirityán Zsolt
A Betyársereg vezetője inkább a második részben kap szót.Egyre jobban kedvelem ezt a fickót.
Ez a Száva elképesztő.Aki őt végighallgatja,és nem jobbikos,az tuti jobbikos lesz. :)

https://www.youtube.com/watch?v=CUbsjEC1loM
https://www.youtube.com/watch?v=bv0r5yiDtgE
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.07.22. 12:51


tomm írta:egy nő közben leszállt, hogy ő nem birja elviselni a rasszizmust

amit a feka a bácsival művelt, mi? :) meg is értem.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.07.22. 11:52


a feketék egyelőre kevesen vannak, ezért kevésbé zavaróak.
múltkor egy nagyon kedves élményem volt, egy feka srác majdnem kiabálva beszélt magában(!), egy papa meg szólt neki, udvariasan, hogy legyen kedves halkabbra fogni. erre a dzsungelharcos, nyálfröcsögve kezdett ordibálni, hogy neki joga van. a papa azt mondta magáról utólag, hogy judo oktató, úgyhogy kár, hogy nem lett bunyó, bár az esemény közvetlenül mellettem történt, úgyhogy fostam is, hogy mikor rántja elő a machetéjét, mindenesetre a bucslibicskát (ami egyébként véletlenül volt nálam, nem hordok fegyvert) marokra fogtam és imádkoztam, nehogy bele kelljen vágni(ami visszagondolva teljes képtelenség, de ott nem tűnt annak). egy nő közben leszállt, hogy ő nem birja elviselni a rasszizmust, csak, hogy egy kis rejtői hangulat is költözzön vidám kis társaságunkba.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.07.22. 08:29


én sem tudok megszokni és nem érzem, hogy ez változni fog már. sosem. engem még mindig elfog az undor, amikor bemegyek az érdi tescoba és jönnek velem szemben a papucsos, rövidnadrágos, ujjatlan fehér pólós kövér (vagy éppen tök gizda) cigányok hangoskodva, mellettük a zasszony, akinek a derekán ott lóg az egyik purgyé és mocskosak, büdösek...
egyszer leírtam, nekem nagyon durva megoldásaim lennének. de ez jelenleg nem szalonképes.

és zavar a feketék látványa is, mert kibeb*szottul tájidegen. és lehet bármilyen jó arc, nem érdekel, legyen a saját földjén jó arc.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.07.21. 21:47


hogy a hirek miről szólnak az egy dolog. de én tényleg senkivel nem beszéltem, aki ezt a multikultit kultiválta(haha) volna, mint életvitelt. csak turistaként jön be, egyébként akkor sem, ha nem óhajt az ill. hazajönni, nyilván itt kezdődik a korpásodás

egyébként mi is pontosan a te oldalad? hogy meg lehet szokni egymást? nos, ez esetben az én oldalamon meg az egész történelem áll. üss fel bármilyen törikönyvet bárhol: sok mindent fogsz ott találni, de merőben eltérő kultúrájú emberek békés együttélését pont nem.
az arabok és a zsidók is tök jól megszokták egymást. pedig volt néhány ezer évük, nem tegnap kezdték...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.07.21. 16:39


https://kuruc.info/r/35/145893/
cigányölés lesz a vége
remélem nyilvános
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.07.21. 12:56


Hát azért nem arról szólnak a hírek, hogy a magyarok angliából sírva futnának haza, úgyhogy azthiszem még így is az én oldalamon állnak többen :D Persze lehet hogy csak van az a pénz amiért korpásodik az ember haja.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.07.21. 06:56


érdekes, az ismerősi körömben, akik ilyen multikulti helyen élnek/éltek, azok inkábbmegutálták a dolgot és azon imádkoznak, hogy itt ne az legyen.
mellesleg én magam is úgy érzem, hogy a negativ érzéseim, gondolataim azóta csaptak át konkrét undorba és tuálatba a igányok ellen, mióta egyre több helyen ott vannak..

szal ha a módszer nálad bevállt is, ez inkább egyedi esetnek számit jnzsblzs, sztem zsolti (meg még sokan mások) sikitva futnának haza pár hét után, egy év után meg lehet, hogy úgy d9ntenének, soha nem utaznak nyugatra
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.07.20. 23:39


szép új világ Zsolti
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.07.20. 13:41


Általában a délázsiaiak vannak a legtöbben. India pakisztán bangladesh. Egy rakás perzsa és afgán erre jönnek még rá néhányan afrikai néger, és ha találkozol egy fehérrel akkor a legbiztosabb ha azzal köszönsz rá, hogy Polak, Węgier, dwa bratanki! Biztos érteni fogja csak elképzelhető, hogy magyar lesz az illető, és akkor téged néz lengyelnek. És nem Birminghamben nem éltem, én Walsallban éltem. De annak a nevét kevesebben ismerik.
https://www.google.hu/maps/place/Walsal ... 177589404d
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.07.20. 13:23


Annyi a fekete ott? Vagy a cigány? :)
Voltál már Birminghamban?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.07.20. 13:12


Nem ez szimpla önkinzás. Költözz birminghambe egy évre és elmúlik.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.07.20. 11:22


Szombaton kimentünk a családdal az ózdi strandra. Ott lakik az egyik nagymamám, meg szoktuk látogatni.Azt sejtettem, hogy a fürdőhelyen lesznek romák.De amikor beléptünk,nem hittem a szememnek.Nem akarok túlozni:a strandon tartózkodók 50-60%-a roma volt. Nem hangoskodtak,nem balhéztak,de mégis...Borzasztóan éreztem magam.Akármerre mentünk,ott voltak mellettem tömegével.Még egyszer:a viselkedésükkel nem volt semmi probléma,de a kultúrájukat, a szokásaikat soha,de soha nem tudnám megszokni.Csendesség és békesség volt Ózdon,de...
Ezt nem tudom elviselni.
Ez akkor rasszizmus? :(
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.07.20. 10:53


nekem eddig úgy volt elmentve a könyvjelzők közé, és működött is - eddig
lehet most változtattak valamit
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.07.20. 08:35


én soha nem használok www-t. az az oldal, ami csak www-vel hajlandó betöltődni, az gagyi, ócska, lúzer és egyben sz*r :).
sajnos 2015-ben is van ilyen. szerencsére kuruc nem ilyen :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.07.19. 20:46


nálam az jön be h pillanat és hamarosan visszatérünk, addig meg egy klip

de fura, exploreren meg bejön
na, az van hogy ahogy eddig a könyvejlzőből úgy nem jön be, de www nélkül meg igen
https://www.kuruc.info/ így nem
https://kuruc.info/ így igen

fura
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.07.19. 14:21


nálam okés. él és virul
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.07.19. 11:10


mi van a kurccal? két napja elérhetetlen
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.07.18. 10:35

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.07.18. 08:49


http://nemzeti.net/gunter-grass-utolso- ... 57367.html
nem is tudtam, hogy meghalt
Isten nyugosztalja
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.07.17. 22:42


arról nem is beszélve, hogy az ország és a város legfőbb bevételi forrása a turizmus, aminek meg a legnagyobb rákfenéje a rossz látvány ugyebár

mindegy, ez is csak egy újabb szarság a listán
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.07.17. 08:29


a minap megint kibuktam a batthiány téren: tavaly a választásokkor olyan szépen kipaterolták a csöveseket, élmény volt a felújitott, szép téren átmenni. aztán jöttek a kiabálók, hogy a jogok, elkezdték visszaengedni és most alig látni, hogy megszépült a tér, egyszerűen elvonja a figyelmet a rengeteg kannásboros koszos-büdös csöves. nem emberileg van bajom velük, sőt, én az alkoholista csövesekre specializálódtam, ami a jótékonykodást illeti, de ne éljenek már ott a téren! undoritó és rossz hatással van az emberek közérzetére!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég