NFL és amerikai sportok

ide jöhet minden

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.14. 18:16


pedig azt írják, minden idők legjobb HT showja lehetett. :) Azt megnéztem ma nagyjából, hát nem ájultam el. Pláne a díszlet miatt, amit (amikor benne énekelt pl 50Cent), a másik oldalról nem is látták. De amúgy nem volt rosszabb, mint a többi. Eleve halálom, ha egy előadó az ismert számait összemixeli rövidítve. Akkor inkább egy két legjobb számát tolja le. Itt ha jól láttam, inkább ilyesmi volt.

Amúgy reggel melózni mentem, de ha nem mentem volna, megnéztem volna végig. De fel is b.sztam magam azon, hogy a 12 perces 1. negyed kb 40 percig tartott - hála az irgalmatlan mennyiségű reklámnak. Elszoktam én ettől már. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.02.14. 12:40


Sokat nem veszítettél. Semlegesként kifejezetten szar meccs lehetett. Egyedül az izgalom és a tét faktor emelte az átlag felé. A végén persze jött a dráma, de az amerikai média úgy húzta fel a meccset, hogy mindenképp hollywoodi story legyen, kimeneteltől függetlenül. ÉRtenek hozzá.
Én mondjuk baromi jól szórakoztam, de ha ez egy Pats-Packers, akkor tuti nem nézem végig. Legkésőbb a félidőben bealszok. MErt a halftime só maga volt a katasztrófa. Fogatlan, vén négerek próbáltak meg n+1-dik bőr lehúzni sablonos zenékről.

A szezonunk mindenestre baromi szép emlék lesz így is. Remélem többet profitál belőle a franchise, mint a ROma a BL elődöntőből. Arra Rómában nem sikerült építeni. Err eBengáliában kellene.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.14. 11:55


1. negyedet néztem, aztán mentem aludni:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.02.14. 04:35


Almost.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.02.03. 14:03


Nálam Détári volt az első nagy kedvenc visszavonuló, de most szerencsére ő visszatér. Kicsit más pályán, de jön! :)

Amúgy SBt játszik a Bengals. 2006 óta szurkolok nekik. Soha nem hittem, hogy idáig jutunk valaha. Ez sokkal meglepőbb, mint egy Roma BL-döntő lenne. Igazából el sem hiszem :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.01. 23:28


Brady visszavonult - hivatalos
asszem ezzel visszavonult az utolsó kedvencem is a generációmból, akiknek a karrierjét végigéltem kvázi
Forlán, Iginla, Brady, Totti, DDR, Sampras, Federer (szerintem 1 éven belül bejelenti), Valentino Rossi, Kobe Bryant, Manny Pacquiao, Beckham
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2022.02.03. 16:23-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.12.13. 21:39

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.07.05. 15:15


Jaja, meg valszeg balkezes, ezért is ballal kap a labdáért, de ha ezekbe jobban nem gondolsz bele, akkor epic, hogy ha választani kell a sör-gyerek páros közül, akkor gondolkodás nélkül engedi el a gyerekét.
És utána parádés a onehand catch+gyerek megmentés kombó. Aztán megünnepli, hogy nem borult ki a söre. Hatalmas. :D

Komoly értéke lesz annak a labdának az ebay-en.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.05. 14:45


beszarok :)))

de azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy a kisgyerek állt a széktámlán, és a fater csak tartotta. Persze így is elengedte, amitől a gyerek elesett volna, de nem a karjában tartotta.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.07.05. 08:16


Nálam elvitte az év sportpillanatát. Az évét? F.szt, minimum az évtizedét:
https://fansided.com/2021/07/04/diamond ... tch-video/
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.04. 20:29


https://index.hu/sport/2021/07/04/pippe ... acksonnak/
azért micsoda image-rombolás ez Scottie :(
fura... (mondjuk a hajára nézve, lehet vannak gondok..:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.06.08. 06:58


Well this buck seems to be a gelding. De a Denver-Phoenix csata is jó lesz majd. Kiváncsi vagyok arra vajon zátonyra fut-e majd az a klipper (nem beszól, így van magyarul) a nagy sós tóban, én alapvetően azt mondanám igen, azok mormonok módfelett masszívnak mutatkoztak mindezidáig.

(amúgy pedig elvenembe tapostál az agyagemberrel Klay Thompson a kedvenc játékosom)
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.06.07. 22:56


Jól összefoglaltad a lényeget. Akkor erről ennyit....
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.06.07. 09:05


Klay.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.06.06. 21:26


:D
Érezted nagyon! De Roma szurkolóként gondolom úgy sem szereted a nyerő csapatokat ;)

Steph mondjuk korszakos, de hiába jön vissza Clay, tartok tőle hogy nem lesz az igazi. Wiseman mondjuk javulni fog, de nyugaton ez is kevésnek tűnik a hazai pályához. Oké, a Kingsnél így is jobbak lesznek.
Azt ugye tudod, hogy Webber is a GSWben kezdte (és onnan is vonult vissza)? És ott volt akkor Chris Mullin is, aki egy haverom kedvence volt. Sokat néztük őket (virtuálisan). De nem tartott sokáig. Talán 2 év után elcserélgették őket. Az egy igazi katasztrófa korszak volt Oaklandben. Szerencsétlen Sprewellt sajnáltam. Aztán meg utáltam, mert átment a Minnesotaban és Garnettel kiverték a Kingset Webber utolsó egészséges szezonjában.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.06.06. 20:56


Én 2016-ban kezdtem el NBA-t nézni, úgy voltam vele hogy 10 éve nem nyert semmit a csapatom, most kiválasztom a legjobb csapatot hogy véletlenül se történhessen ugyanez. Így lettem GSW fan.

2016-ban...

Hát, ő... mit mondjak... Végül is bejött nem? :lol:
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.06.06. 20:28


A Nets a nagy tréd után jobb védő csapat lett, mint előtte. Ez mindenkit meglepett. Mondjuk a 3 sztár a sérülések miatt kb csak 10 meccsen volt együtt a keretben. De akkor is elég meglepő fordulat volt. Deca playoff azért más.
Egyébként annyira utalják őket Amerika szerte, hogy én csak azért is szurkolok neki.

Divac? Játékosként imádtam. Még LAben is. GMnek röhej. Szegény a szabályokkal sem volt tisztában, mikor az első trédjeit csinálta. Volt baj. Most hogy ő már nincs, csak Waltont kellene elzavarni és lehetne újra potens csapat Sacramentoban.

Te kinek szurkolsz?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.06.06. 18:52


F.Totti írta: Harden remélem visszajön, mert kíváncsi vagyok rá, hogy lehet-e védekezés nélkül bajnokságot nyerni. Mondjuk most a Bucks valószínűleg gyorsan el is dönti a kérdést. És akkor nyugati bajnok legyen a talpán, aki megállítja őket.

Amúgy nem mondom hogy sok Brooklyn meccset néztem, de Harden Kyrie meg KD egyáltalán nem egy rossz védekező csapat alapja. Nem is egy jó-é, de egy jó szisztémával egy közepeset simán lehoznak a playoff-ban annál többet meg nem kell.

F.Totti írta:Webber személyes kedvencem, úgyhogy ne bántsd!

Amúgy véletlenül nem pickeltél egymás után kb ötszáz mocsok nagy bustot mostanában? :D (Vlade Divac, a Sacramento GM-je két dologról híres, az egyik hogy nem tud draftolni, a másik pedig, hogy óriási spanok Webberrel.)
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.06.06. 15:34


Webber személyes kedvencem, úgyhogy ne bántsd! :)
A sérüléséig úgy nézett ki, hogy Shaq szintű domináns játékos lesz belőle (csak egy poszttal lejjebb). 94es RoY. Hardaway? Ja, ő határeset. Újat hozott a ligába és közel foghatatlan volt a sérüléséig, de az 4-5 év csak, viszont az telibe a 90es évek. Iverson is szerintem 2000ben lett MVP, úgyhogy ő év újonca volt Jordanék második sorozata alatt vmikor. Azért ő már a 90es években is meghatározó játékos volt.
A tehetségkoncetrációban minden szakíró a 90es évek végére hivatkozik etalonként, úgyhogy nem saját kútfő volt. Webber kikopása után én elengedtem a ligát. Tavaly kezdtem újra nézegetni és a bubble teljesítményektől leesett az állam. Oké, nézők nélkül könnyebb volt, de most hogy megjöttek a nézők ugyanúgy folytatódik a show. És ja, baromi sok a sérülés. A Lakers és a Suns szerintem egy fél meccset sem játszott sérült sztár nélkül egymás ellen. Más lett volna a CP3 és Davis is egészséges. Harden remélem visszajön, mert kíváncsi vagyok rá, hogy lehet-e védekezés nélkül bajnokságot nyerni. Mondjuk most a Bucks valószínűleg gyorsan el is dönti a kérdést. És akkor nyugati bajnok legyen a talpán, aki megállítja őket.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.06.06. 12:19


F.Totti írta: A 90-es évek vége óta nem volt ennyi zseni a ligában. Akkor MJ, Malone, ONeal, Iverson, Duncan, Garnett, Webber, HArdaway... atyaég...

Duncan meg Garnett mint 90-es évekbeli játékos. Értem én hogy 99-ben ujoncként bajnokságot (és Finals MVP-t nyert,) de azért ő a 2000-es évek ásza volt. De amúgy is fura dolog épp a kilencvenes évek végét említeni. Értem én hogy két generáció éppen összeért ezért papíron sok mindenkit fel lehet sorolni, de azok közül akiket mondtál Malone és MJ már az utolsókat rúgták (és még mekkorákat!) Barkley Olajuvon Peyton meg a korszak többi zsenije már lényegében azt sem, Garnett Duncan meg bizonyos szintig Iverson még elég tacskó volt (Bryantről Novitzkyről és Nashről nem is beszélve, bár technikailag már mindegyiket draftolták eddigre) O'Neal rendben van, ő tényleg ekkoriban ért el a pályája csúcsára de Webber meg Hardaway igazából hiába jók korban a többi felsorolthoz képest labdába se rúgnak

Amúgy meg Harden meg benézett egy combhajlító sérülést ha az úgy marad akkor nem hiszem hogy KD meg Kyrie átvinné őket akárkin aki kijön nyugatról. Keleten mondjuk elég lehet, az Embiid nélküli Phyli a töketlen Bucks meg a tacskó Hawks ellen. (Én nagyon szeretném hogy Giannis nyerne valamit, de az elmúlt két évben ehhez egy Jrue Holydaynél több hiányzott nekik.)

Ezzel együtt a liga tényleg jó kezekben van, a 2018-as draft atomkeménynek tűnik egyelőre, és idén kezdik megmutatni az oroszlánkörmeiket.

De jövőre mi lesz bammeg nyugaton? Mészárszék. Oké a Rockets az OKC meg a Kings fosok lesznek, de mindenki más a playoffra fog hajtani elég keményen. Ráadásul a top 6-ra hogy kikerüljék a play-int
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.06.06. 10:41


Nem. De egyébként ott kevésbé idegesített. Tele vannak gettósrácokkal. Tőlük elfogadhatóbb ha túlreagálnak. Egyébként egy-két médiakurva kivételével helyén kezelik. Páran nagyon véleményvezérek akarnak lenne, ők túltolják, de ez tényleg csak 4-5 ember. Ez azért nem ugyanaz, mint amikor a kimosakodott angol feketék habzó szájjal BLMeznek és folyton térdelgetnek. Az NBA a feka jogoknak mindig "élharcosa" volt a származások és az etikai arányok miatt. Ahhoz képest, tényleg nem gáz.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.06.06. 09:53


Már nem térdelnek meccs előtt ?
:lol:
Csak viccelek.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.06.05. 23:37


A foci EBig van még pár hét. Addig ajánlom figyelmetekbe az NBA-t. A 90-es évek vége óta nem volt ennyi zseni a ligában. Akkor MJ, Malone, ONeal, Iverson, Duncan, Garnett, Webber, HArdaway... atyaég... Most Giannis, Doncic, Curry, Harden, LeBron, Durant, Leonard, Trea, Zion, Booker, Lillard, Embiid. Higgyétek el, lesznek ők is akkora játékosok.
Már a playoff első köre zseniális meccseket hozott. A Suns hazaküdte Lebronékat, Doncicék úgy állnak 3-3ra a Clippers ellen, hogy mindenki indegenben nyert csak. Jön a all-time legjobb támadócsapat (Brooklyn Nets) meccse a legjobb formában lévő Bucks ellen, ahol az MJ óta legjobb two way játékos Giannis Antetokunmpo játszik.
A fiatal zsenik csapata (Atlanta Hawks) Embiid sérülése miatt esélyt kep a keleti döntőbe jutásra a Philadelphia ellen, közben pedig a soha nem látott stílusú MVP center Jokic, a Lakerst kiütő Phoenix Suns ellen próbál one man showt rendezni.

Doncic, Jokic, Giannis vagy Trea Young olyan egyéniség, amilyenek tényleg nagyon-nagyon ritkán kerülnek felszínre. LaBron ugyan már pihen, de a tavalyi gyűrűje óta reálisan felmerülhet a kérdés, hogy utolérte Jordant. A meccsek tömege dől el utolsó másodperces kosarakkal. Végre vannak nézők is, van hangulat. Ha van időtök és adtok pár meccsnyi esélyt a kosárnak, a mostani NBA be fog szippantani. Akit érdekel írjon és küldök oldalakat, ahonnan minden meccs letölthető. Podcast formájában pedig rengeteg a jó magyar kontent is... köszönhetően többek között Szanicsnak is.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.23. 22:49


de nekem tényleg az a fura, hogy amikor nem sportolókról olvasol, akkor ilyen nevek soha nem jönnek elő odaátról
mintha valaki amikor sportoló lesz, már változtatja is meg a nevét valami érdekesre :D :D

de valóban, lehet arrafelé is változnak a keresztnevek, és csak így tűnik fel nekem :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.04.23. 16:00


Trigoria írta:viszont kérdezek egyet:
ezek az NFL-es keresztnevek mostanság... máshol is van vagy csak itt tényleg? Ja'Marr-ról jutott eszembe. DeVonta, DeMarco, meg Dont'a, meg sok ilyen fura (amúgy jól hangzó) keresztnév van manapság NFL-ben. Mintha specifikusan NFL-esekre lennének létrehozva :D

:D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron