NFL és amerikai sportok

ide jöhet minden

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2019.03.26. 19:56


Az ilyen helyzetekben tanitják hogy a játékosok ne menjenek oda segíteni mert 190% eséllyel rontanának csak a helyzeten. Amúgy a bírók mozgásából is ez látszik, hogy terelik elfelé a játékosokat, azért is botlik meg a bíró Nurkic lábában mert a játékosoknak magyaráz. (bár ez nem menti fel őt, pont az ilyen véletlen de nagyon veszélyes kontaktokat igyekszik elkerülni a szabályozás)

Ha megnézed ezt a videót amikor Nurkic már rögzítve van, akkor azért ott van körülötte a fél csapat és a csapatkapítány is segít rátenni arra a kocsira a hordágyat amin leviszik.
https://streamable.com/nj6d7
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.03.26. 17:26


http://www.nemzetisport.hu/amerikai_spo ... 18-2691219
hát ilyet még nem láttam
mármitn azt, hogy láthatóan kettétört a lába, a bíró még véletlenül bele is rúg pont abba a lábába, miközben ÁTLÉP rajta, és senki oda nem fut hozzá :twisted: ott rohadjon meg mind
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2019.03.25. 22:43


F.Totti írta:https://index.hu/sport/amerikaifutball/2019/03/24/nfl_new_england_patriots_rob_gronkowski_visszavonulas/

Emlekezzünk meg róla itt is. Szó szerint és átvitt értelemben is hatalmas játékos volt. És soha nem felejtem el, hogy a Bengals 1/21re Jermain Greshamet draftot előtte. Gronk 2/42re ment csak ki. Hát mit mondjak, Greshamből nem lett kétszer olyan jó játékos :)

Gronk igazi Steelers gyilkos volt. Imádtam azokon a meccseken.


én nem annyira... :D
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.03.25. 22:08


bírtam a srácot
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.03.25. 00:34


https://index.hu/sport/amerikaifutball/ ... zavonulas/

Emlekezzünk meg róla itt is. Szó szerint és átvitt értelemben is hatalmas játékos volt. És soha nem felejtem el, hogy a Bengals 1/21re Jermain Greshamet draftot előtte. Gronk 2/42re ment csak ki. Hát mit mondjak, Greshamből nem lett kétszer olyan jó játékos :)

Gronk igazi Steelers gyilkos volt. Imádtam azokon a meccseken.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.02.22. 23:49


http://www.nemzetisport.hu/amerikai_spo ... sa-2685569
és akkor elképzelem, ahogy Kraft bevonul a börtönbe
áhhhhá
:D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.02.04. 20:50

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.02.04. 19:52


Rooney-nak volt jó megjegyzése
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.02.04. 17:29


Na most beleneztem. Pont a tacsdaunra sikerult odakapcsolnom.
Az amerikai foci ugy viszonyul a focihoz, mint az iszapbirkozas a birkozashoz.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.02.04. 04:10


Ha valaha elbeszélik történetem, mondják el majd, hogy óriások közt éltem. Az ember úgy dől és kél, akár az őszi búza, de e néhány név soha nem merül feledésbe. Mondják el majd, hogy láthattam Tottit, labdák szelídítőjét, s mondják el, hogy Brady korában éltem.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.02.02. 23:10


https://index.hu/sport/amerikaifutball/ ... n_edelman/
b.ssza meg utálok ilyeneket olvasni, mert így nem tudok tiszta szívből drukkolni majd a Patsnek:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2019.01.28. 23:00


Igen láttam, új tévét is kellett venni utána :D szóval nem maga a saints izgat, nem bírom őket, egyszerűen csak ez már nagyon durva volt. tegnap a pro bowl-t 5 percig néztem először dobtak egy PI-t, aztán az ellentámadásnál a labda még csak úton volt már a nyakában lógott a védő, mögöttük 2 méterre a spori, zászló sehol... ki is kapcsoltam, ez így xar, még igazságtalanabb mint a rendes foci.
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.01.25. 18:21


Jelenleg nem challengelhető semmi, ahol a bíró megítélése is döntési faktor. Valószínűleg így is marad.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.01.25. 13:36


Mindig minden meccsen lesz ilyen. Felesleges vele foglalkozni. A játék része. Hosszabb távon kiegyenlítik egymást a döntések.
nyilván az lenne az ideális, hogy amikor ilyen égbekiáltó a hiba, akkor egy visszanézés után változtassák meg. Lehessen ilyet is visszanézni. Na mindegy, nem nagyon érdekel az NFL :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.01.25. 11:09


Bármit be lehet nézni. Nem okvetlenül kell csalni ehhez. Egyébként biztos láttad a Steelers-Saints meccset. Ott a Steelersre egy olyan szitunál repült zászló, amikor Kamarát épp hogy egy ujjal érintette a corner. Utána csinált TDt a Saints. Akkor Sean Payton röhögve válaszolgatott az újságíróknak, hogy milyen jó a DPI szabály. Most visszanyalt a fagyi. Amúgy is gusztustalan volt, amit Peters-szel csinált. Egy edző ne kezdjen már alázni egy ellenfél játékost. Ez is visszahullt a fejére. Totál megérdemli. Jó edző, de rettentő köcsög.

A szabálytalanságok megítélése örök vitatáma marad a videóbíró ellenére is. Az amcsi foci olyan szituációs játék, ahol minden akció után szükséges a bírói döntés. Sokkal többet kell beavatkozniuk, mint bármilyen más sportban. Ennek megfelelően sokkal több a vitatható ítélet is. Nézz meg egy totál képet bármilyen akcióról. Legalább 2-3 olyan párharcot találsz, ahol lehetne holdingot, DPI-t vagy szabálytalan blokkot fújni. Az edzők ráadásul direkt feszegetik is a határokat. Lásd példának a Chiefs-Pats meccsen az utolsó Chiefs drive-ot, ahol Belichick robbant fel egy szabálytalan WR route miatt. Azt is eltérően ítélték meg oda-vissza. Mindig minden meccsen lesz ilyen. Felesleges vele foglalkozni. A játék része. Hosszabb távon kiegyenlítik egymást a döntések. Ahogy a Saintsnél is. Ha a Steelers veri őket, akkor ez a meccs Los Angelesben van. Ott simán lehet, hogy tét nélküli lett volna az utolsó támadásuk.

Egyébként miért akarta volna a liga jobban a Ramst a döntőben? Pont hogy a Brees-Brady összecsapás lett volna az álomdöntő. Akkor lenne igazi mediahype.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2019.01.24. 23:00


Hogy lehet egy ilyet benézni?? mert én erre csak azt az egy választ találtam h csak úgy ha nem akarják észrevenni. akkora orbitális pass interference volt h nem lehetett nem látni, főleg nekik, akik elvileg ott állnak pár méteren belül!!
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.01.24. 00:44


Dehogy volt az csalás. Egy szar döntés volt, semmi több. Egyetlen orgánum vagy résztvevő sem írt / mondott csalást. Ez nem a serie a.

De a lényeg ne ez. Két döbbenetesen jó főcsoport döntő volt. És a vicc az, hogy a Pats döntőzése ellenére új korszak kezdődött az NFLben.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2019.01.22. 22:51


Csak bizonyos eseteket lehet visszanézni videóbíróval, az ilyen esetek nem tartoznak bele, sőt ilynre az edző sem dobhat talán piros zászlót. ez undorító volt.
én nagyon szeretem, pont a lassúsága miatt, egy meccs teljesen kitölti az estémet, ezer dolgot tudok mellette még végezni (általában dolgozatokat javítok vasárnap esti meccsnézés közben), nekem totál megfelelne, de ebben a szezonban nagyon feltűnt a rengeteg visszás ítélet.
az egy axióma h az nfl juventusa a new england, valahogy ha ők hazai pályán vannak, akkor röpködnek a zászlók az ellenfélre, ezzel együtt tudok élni, de most már hetek óta minden meccsen amit nézek orbitális bírói tévedéseket látok, amelyek aztán valahogy a meccs kimenetelét is befolyásolják. és itt azért most a Super Bowl volt a tét!

A két magyar kommentátor is kikelt magából, csak próbálták cizellálni :) egyértelmű csalás, erre nincs más válasz!
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.01.22. 00:20


de, de ott is emberi döntés van végül, csakúgy mint a VAR-nál. És ha a pályán hozott ítéletet nem lehet egyértelműen megcáfolni, akkor nem módosíthatják.


csalás, ez egyértelmű csalás, mondhat bárki bármit, aki látta, az tudja!
állítólag Troy Aikman is kikelt magából a kommentátorkodás közben. Vlazsge hallottam is, de nagyon le volt még az a meccs halkítva.:)

De lényegében én már tojok az NFL-re. Unom. Lassú.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.01.21. 23:05


Itt nincs videobiro???
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2019.01.21. 22:15


Rettenetesen kezd idegesíteni ez a játék is... én nem vok Saints szurkoló, nem is kedvelem őket, de amit tegnap ellenük művelt a bíró az már gyalázat kategória volt a végén. egy egész év munkáját, dollármilliók sorsát teszik tönkre ilyen ítéletekkel. ettől nincs nagyobb pass interference, és nem igaz h nem látták, ott állt a közelben kettő is! csalás, ez egyértelmű csalás, mondhat bárki bármit, aki látta, az tudja!
ezt az amúgy szenzációs játékot is tönkreteszik a bírók!
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.01.21. 13:12


első meccset félszemmel, a Pats meccsét (idén először) teljesen néztem. 14-0-nál mondom megyek aludni, ennyit nekem már nem ér egy eldőlt meccs, majd már ágyban ránéztem eredményre, 14-7, mondom ok belenézek kicsit még telón. Majd utána már nem lehetett lerakni :) A hosszabbítást nem akartam, mert így 3 óra alvás lett csak belőle, de azért na, nem volt szar meccs :)
OT-ben úgy tolta végig a győztes támadást Brady, ahogy mindig szokták. :)(bár az OT-ben lévő rendszert ma sem tartom fairnek)
Amúgy olyan Brady szerintem már, mint Federer. Öregszik, már nem olyan mint régen volt, de még így is a legjobb kb.
Go Pats!

ez a jelenet:
A záró játékrészben különösen izgalmas jeleneteket is láthattunk: a Kansas City Chiefs egyik puntja után Julian Edelman közelítette meg a labdát, ám nem vette fel – bizonyos kameraállásból úgy tűnt, mintha hozzáért volna, és mivel utána a Chiefs begyűjtötte a labdát, a hazaiak jöhettek volna. Ám a visszanézés után a játékvezetők úgy ítélték meg, a Pats 11-ese nem ért a labdához, így jöhetett Brady...
hát ez azért nem mindennapi volt :)) Ahogy végigment a labda a keze mellett, és millimétereken múlt hogy nem ért hozzá.
és ugye a Sors azonnal visszaadta:
...ám vélhetően még az előző szituáció motoszkált Edelman fejében: a Hazafiak 12-esének passzát az elkapó nem tudta megfogni, a róla felpattanó labdát megszerezte Daniel Sorensen, a Chiefs pedig két játékból megszerezte a vezetést Damien Williams révén – 21–17!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.01.16. 12:28

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.01.07. 23:55


én már nem nézek NFL-t. Majd a két három pats meccset fogom max.
ezt a kapufás sztorit csak olvastam és megnéztem
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2019.01.07. 23:19


Élőben láttam, hajnali kettő magasságában, konkrétan lezuhantam az ágyról, nagyon sok éve nézek nfl-t de szinte minden meccs hoz vmi egészen újat. pl ilyet se láttam még soha. hzai pályán, dupla kapufa és kifelé pattan...
mi lesz a pitts-el szerintetek? ez a Brown botrány hiányzott mint xar a zsebben... minden évben egy világsztár kiveri a hisztit... nálam lassan érik Tomlin cseréje! itt oltári nagy baj van pályán és azon kívül is!
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég