NFL és amerikai sportok

ide jöhet minden

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.23. 12:23


És tényleg, ez fel se tűnt, de így van.
Az NBA is tele ilyenekkel: LeBron, DeAndre, LaMarcus, DeMarcus a régiek közül, de az ifjaknál is rengeteg: LaMelo, Jae'Sean, De'Andre, De'Anthony.

Ők az ottani Armandók és Krisztoferek :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.23. 12:05


huhh, elég lett volna egy "én is" is:DDD
ennyire engem már nem érdekel az NFL tudod :D
és nyilván mindig nagy a hype, de most pont emiatt érdekel :)

viszont kérdezek egyet:
ezek az NFL-es keresztnevek mostanság... máshol is van vagy csak itt tényleg? Ja'Marr-ról jutott eszembe. DeVonta, DeMarco, meg Dont'a, meg sok ilyen fura (amúgy jól hangzó) keresztnév van manapság NFL-ben. Mintha specifikusan NFL-esekre lennének létrehozva :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.23. 11:30


Elég sok fősulis meccset néztem miatta. Jó a srác, atomjó, de ez egyelőre csak a szokásos draft előtti hype. Ráadásul szegény Jacksonville-be fog kerülni, egy szintén a college-ből érkező edző csapatába. DJ Chark, Shenault és Marvin Jones lesznek az elkapói, tight endje pedig azt sem tudom ki. Oké, majdnem minden 1/1 így kezd. Nem véletlenül tökutolsó a csapata. De mentálisan erős a gyerek és nem is idén kell robbantania.
Vele együtt úgy néz ki, hogy az első 4 pick QB lehet. A tuti 1/2-es Zach Wilson egy Mahomes klón. Simán benne van hogy még jobb is lesz mint Lawrence. Aztán jöm majd MAc Jones, akiért felcserélt a drafton a 49ers. Neki mondjuk mocskos nagy mázlija van, mert a 49ers a QB-t leszámítva jó csapat. Csak az a gond, hogy Mac jones nem feltétlenül lesz jó. Aztán van még Justin Fields és Tray Lance. Állítólag valamelyikért megpróbál majd felcserélni a New England.

Jön még idén egy szintén korszakos tehetségnek mondott TE: Kyle Pitts. személyes kedvencem a srác. Olyan test és olyan atletikusság, hogy foghatatlan. A CB-knél sokkal erősebb, az LB-knél sokkal gyorsabb.
És jön még két nagyon jó tackle: Sewell és Slater. Jön 3 olyan CB is, akinek a faterja korábban sok évig NFL kezdő volt. Azért az menő lehet, amikor a pro bowler elkapó faterod tanít, hogy hogyan kell védekezned az elkapókon.

Aztán nagy sztori lesz, ha a Bengals 1/5-ön kihúzza Ja'Marr Chaset, aki az egyetemen a tavalyi 1/1-es sztárirányító Joe Burrow csapattársa volt. Az ő támadóegységük (LSU) minden fősulis rekordott megdöntött 2019-ben. Tényleg mindent. Most ők állhatnak össze az NFL-ben.

Kikopnak az öreg sztárok Brees, Rivers és Alex Smith visszavonult, BigBen az utolsó évét húzza, de Bradyben, Ryan-ben és Rodgersben sincs már sok. Viszont itt az új generáció: Mahomes, Wilson, Watson (akit mondjuk most 20 masszőr vádolt meg kekszuális zaklatással), Lamar, Burrow, Lawrence és még ki tudja kik. Szépen átveszik a stafétát.

Szóval hatalmas a draft hype és a várakozás minden szinten. De hozzá kell tenni, hogy a COVID miatt a tavalyi egyetemi bajnokság elég kusza volt. Sokan ki is hagyták. Idén nem volt combine (egyetemisták csoportos felmérője) és prodayek is csak hellyel-közzel. Azaz soha nem kellett ilyne kevés infó alapján dönteni a csapatoknak. Izgi lesz, várom nagyon.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.23. 10:59


https://index.hu/sport/amerikaifutball/ ... az-nfl-be/
hűűű na ez felvillanyozott. Lehet újra nézek majd NFL-t picit?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.12. 19:00


továbbvittem a témát :)
Öcsém egy olyan kínai tulajdonú cégnél melózik, amelynek van drónhajója ami szonárral keres. Mondta is, hogy szuper reklám lenne a cégnek, és mennének azonnal megkeresni :)))
https://hvg.hu/tudomany/20190604_tek_ha ... zonarkepek
Így kell elképzelni ugyebár. Ha elég szonárnyaláb elkapja a trófeát hogy kirajzolódjon, akkor megtalálják. :) Szerintem nagyon kicsi egy ilyenhez maga a tárgy, de azt mondja, hogy szerinte előbb utóbb tuti megtalálható ilyen módszerrel.
Na most maxoltuk ki a témát.:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.12. 13:40


egy legendának kijár :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.12. 13:39


Azt hiszem maxoljuk a témát :D :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.12. 13:33


szerintem nagyon be volt b.szva :)))

F.Totti:
továbbra is nagy összeggel fogadnék rá, hogy az csak egy másolat volt :wink: És logikus, hogy nem vallják be.

https://titanbuvar.hu/milyen-melyre-merulhet-buvar/
hmm, lehet ez gond lett volna akkor tényleg ( bár lemegy akkor egy kistengerealattjáró, nem gond, van pénz :))
de főleg az, hogy mozgó motorcsónakról esve meghatározzák a trófea helyét. Na ez a bajos inkább. Fémkeresővel is pepecs munka.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.02.12. 11:34


F.Totti írta:Azért Brady a szezon végén kicsit lelazult:
https://twitter.com/espn/status/1359606 ... 31943?s=20

https://twitter.com/MySportsUpdate/stat ... 10528?s=20

Avokádós tequila. Na, attól én még szarabbul néznék ki. az milyen lett volna, ha a Lombardit beleb@ssza a tengerbe :)


Amúgy szerintem nem volt annyira részeg, mint amennyire kinéz itt a videón, csak valamelyik embere figyelt rá nehogy hülyeséget csináljon. Az hogy tartani "kell" sokat ront az öszképen. Vagy javít nézőpont kérdése. :twisted:
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.11. 22:20


Trigoria írta:ez de állat :D :D
a tökéletes élet egy napra kukába landolt :D :D

ha beleesik az lett volna a kérdés, hogy az amatőr búvárok találják meg gyorsabban, vagy a profi búvárok
(amúgy nyilván csak egy másolat)



Nem másolat. Az NFL be is jelentette, hogy a történtek miatt megfontolják, hogy a jövőben csak másolatot adjanak ki. Amúgy 80 méter mély helyenként ott az a csatorna. Kemény menet lett volna felhozni. A legszebb az lett volna ha nem is sikerül. Brady így is legenda, de ha ő tüntette volna el örökre a Vince Lombardi trófeát az nem is tudom mekkora mítoszt faragott volna a fasziból. Kb olyan sztori lenne, amit ha nagypapaként elmesélsz az unokádnak, legyintene, hogy színezi az emlékeit az öreg. nyilván a zinternet mindenre emlékszik, de ilyet én is csak akkor hinnék el, ha videó van róla.
Kicsit sajnálom, hogy nem a vízben landolt a dobás :D

És persze pont azért amit írsz. Egy napra kukában a tökéletes élet. Még szerethetőbbé tette volna nálam a faszit. Két tequilától tinédzser csínytevővé válik a profizmus szobra. Mozivászonra való. Affene, de kár hogy elkapták :(
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.11. 20:05


ez de állat :D :D
a tökéletes élet egy napra kukába landolt :D :D

ha beleesik az lett volna a kérdés, hogy az amatőr búvárok találják meg gyorsabban, vagy a profi búvárok
(amúgy nyilván csak egy másolat)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.11. 13:59


Azért Brady a szezon végén kicsit lelazult:
https://twitter.com/espn/status/1359606 ... 31943?s=20

https://twitter.com/MySportsUpdate/stat ... 10528?s=20

Avokádós tequila. Na, attól én még szarabbul néznék ki. az milyen lett volna, ha a Lombardit beleb@ssza a tengerbe :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.10. 20:05


ja látom itt ios egy cikk erről:
https://www.nemzetisport.hu/amerikai_sp ... lt-2809587

Ha ez nem lenne elég, Tom Brady az első játékos, aki bajnok lett, miután 50 touchdownpasszt osztott ki az idényben – a rájátszást is beleértve.
jó azért az amcsi statkészítőktől néha falra mászom már :DDD É Brady az első aki úgy nyert SB-t hogy este 8-kor már alduni szokott, meg aki xy shaket iszik , meg így vágja a lábkörmét, stb :D

azért a KC büntetéseinél nem mindegyikkel értettem egyet, illetve vicces irányba megy el az NFL, de hát ez van
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.10. 19:39


hát ezt a videót nagyon köszi :!: :!: :D :D :D :D
ha ők is hüledeznek, akkor megnyugodtam
én most láttam asszem Mahomest másodszor játszani. Tavalyi SB és most. Van szemem akkor az ilyenhez:DDDD

Az igazi MVP a Tampa védeleme volt vasárnap illetve Todd Bowles a védőkoordinátoruk.
nem tudom hogy csinálták, de nagyon egyetértek. Ok, hallottam hiányoztak a támadófalból emberek a Fönököknél,de akkor is...
MIndegy, ennyire érdekel már csak max az NFL, de most minden úgy alakult, ahogy kellett. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.10. 16:01

"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.10. 15:54


Bradyről van stat, hogy az esti meccseken szarbbul játszik. Kérdezték miért? Azt válaszota, hogy hetente nem hajlandó felborítani a bioritmusát egy-egy meccs miatt. Hétközben mindig lefekszik 8-kor, így az esti meccseknél a szervezete már "alvó üzemmódban" van. Csak a rájátszásban hajlandó átszabni úgy a napirendjét, hogy este is 100%-os legyen.
Persze lehet hogy túloz, de gondold el mekkora lemondás évente 5-5,5 hónapot így élni. Tele van pénzzel, bármit csinálhatna, de 8-kor mindig ágyban van. Agyament. Ezt vesd össze a Dwayne Haskins-féle nightclubozó, füvező fiatal qb-k hozzáállásával. Az egyikből legenda lesz, a másikból xfl játékos. (oké, nem csak emiatt, de emiatt is).

Mahomes. Van videó a Bucs WR-ekről, akik nézik mit művel ezeknél a dobásoknál. Evans, Godwin és talán AB hüledezve beszélgetnek, hogy ez meg megint mi volt? Mahomes ebben verhetetlen. Oké, nem kapták el, de dobott 4 olyat, amit más nem tud és kettő abszolút elkapható volt. A srác zseni. 3,5mp-ig tartotta átlagosan a labdát, hogy legyne célpontja. Ez baromi sok. Az átlaga 2,8. 497 yardot futott passz előtt összesen. Szarrá kergették. ÉS így is 20% fellett vállalt olyan dobásokat, ahol szoros őrizetben volt a célpontja. Az igazi MVP a Tampa védeleme volt vasárnap illetve Todd Bowles a védőkoordinátoruk.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.10. 15:31


A superbowlok 18%-ban résztvevő volt
atyaúristen és tényleg :D :D :D :D

amúgy tegyük hozzá Brady nyugodtan dobálhatott a zsebben, míg Mahomes folyton szarban volt. De ami bámulatos, és tényleg mástól nem nagyon láttam ilyen mennyiségben soha (igaz 2-3 éve már csak az SB-t nézem), az Mahomes vetődés közbeni dobásai. Hát az valami brutális :D :D :D Esik el, és nem pár méterre olyan forintos labdákat hajít, hogy leesett az állam. Valszeg az elkapóinak is, mert nem fogták meg egyiket sem kb. (jó nyilván nem tökéletes átadások, de akkor is)

És igen, Brady úgy szórja az rettenetesen messzi dobásokat, mintha nem öregedne:)
De kb olyan mint Cé, vagy Cé mint TB12, minden de mindent alárendelnek a karrierjüknek és annak meghosszabításának
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.10. 10:03


Aki csak kicsit is érdeklődik úgy általában a sportok iránt, annak ezt látnia kellett.
Az elmúlt tizenpár év legendája játszott akövetkező tizenpár év legendája ellen. Mahomes persze még megsérülhet vagy megelmeroggyanhat vagy akármi, de ha nem történik ilyesmi és Andy Ried is kitart, akkor ők a következő Brady Belichick páros. Olyan meccs olt ez, mintha Pelé játszott volna Maradona csapata ellen a BL döntőben. Korszakok találkozása, valószínűleg soha vissza nem térő alkalom.

És az eredmény is az lett, aminek lennie kellett. Bradyben (főleg a csapata miatt) valószínűleg nincs több SB run. Bár ilyet elég kockázatos vele kapcsolatban leírni:)
Megverte hát az utódot és átadja neki a stafétát. 43 évesen ilyen formában lenni. Hihetetlen. Brees, Rivers vagy épp Roethlisberger mind fiatalabb. És durván megkoptak már. TB12 meg szórja a 40+-os labdákat. Biológiai csoda is egyben az ember. A superbowlok 18%-ban résztvevő volt :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.08. 21:38


https://www.nemzetisport.hu/amerikai_sp ... nt-2809289
Aki figyelte a közvetítést, elkaphatta azt a pillanatot, amikor a Super Bowl második negyedében – közvetlenül a félidő vége előtt – felküldték Leonard Fournette-et a pályára, az irányító viszont kinézett az oldalvonal felé, s üvöltötte, hogy öt elkapóval játsszák a playt. Hallgattak is rá, Fournette lekocogott, a Bucs pedig touchdownnal zárta a támadósorozatot.
bizony bizony, láttam én is élőben ezt. Nagyon nagy volt :)

Olyan történelmet látunk élőben íródni tovább, amit soha de soha nem fog megközelíteni sem senki.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.08. 10:38


Néztem.
Brutális erődemonstráció volt.
Imádtam.
Brady a király.


NFL - Tom Brady has now won more Super Bowls than any franchise

7 - @TomBrady
6 - New England Patriots
6 - Pittsburgh Steelers
5 - Dallas Cowboys
5 - San Francisco 49ers
4 - Green Bay Packers
4 - New York Giants
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.07.23. 20:59


"Seattle Kraken néven szerepel majd az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) új, 32. csapata a 2021–2022-es idénytől."
http://www.nemzetisport.hu/amerikai_spo ... at-2774381

JÖN A KRAKEN!!!!!! :D :D :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.07.06. 12:32


https://index.hu/kultur/media/2020/07/0 ... rttevehez/

Aki esetleg magyarul szeretne amcsifocit nézni, az kezdje el szolgáltatót keresgélni hozzá :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.04.22. 19:21


jogos :D :D :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.04.22. 12:42


Iden?
Ezt hogy erted pontosan? :D :lol:
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.04.22. 11:24


https://www.sport1tv.hu/sztori/91684/uj ... G4_YEzLfms
idén drukkolni fogok nekik, nem kicsit
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég