NFL és amerikai sportok

ide jöhet minden

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.08. 22:48

Nem biztos hogy teljesen kamu volt a hír Kraft és BB közti balhéról. Belichick állítólag komolyan berágott, amiért elengedték. 100as ratingje van úgy, hogy a Patsben a cseréknek dobált a garbage timeban, a 49ers elkapói meg cefet szarok. Aki az öreg Celek-kel, Luis Murphyvel és Goodwinnel 5 meccset nyer zsínórban, az tud valamit. Úgy hogy ebből az utolsó 3 PO csapat ellen volt.
Könnyen lehet, hogy korszakos irányító lesz. De csak a Houston ellen láttam. Ott nem volt extra. Ami viszont szembetűnő, a nulla majré. Nyugodtabban játszik nyomás alatt, mint Brady. Ez pedig tanulhatatlan.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
F.Totti

Re: NFL és amerikai sportok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.08. 20:15

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Trigoria
Moderátor

Re: NFL

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.07. 10:27

http://www.nemzetisport.hu/amerikai_spo ... ez-2617521
hoppá bizony

szerk: F.Totti. Valszeg az lesz amit elemez a cikkíró, hogy ő lesz a köv HC a Patsnél.

bence:
az idei szezonból ha 10 meccset láttam eddig akkor sokat mondtam. :( Az a 60 egy kiugró év volt, amikor nem dolgoztam, vagy nem olyat amihez reggel kelni kellett. De tény, hogy nézném ha tudnám.
Szerintem amúgy sok a 82 alapszakaszmeccs. G.cisok. Értelmetlenül sok. De hát ott az embereknek ez a szórakozás.
Amúgy a korongot látni megszokás és rutin kérdése. Idő után TUDOD merre van a korong. :D Viszont egy kapu előtti kavarodásban se így se úgy nem látsz semmit.

A csapatok átkerülése számomra is döbbenetes, hogy létezik. És fura, hogy most mondod, amikor pont Calgaryban vannak rossz pletykák épp. Régi a Dome amiben játszanak (nem magyar szinten persze :)), és egy újhoz vitázik a várossal a tulaj, és elemzők szerint jobban járna, ha költözne, pontosabban eladná a csapatot valamelyik ligába pályázó városnak. És, hogy ez reálisan felmerülhet az nekem is döbbenetes. Felnő egy generáció Calgary Flames drukkerként, leül a tv elé kétnaponta, majd egyik évről a másikra buknák az egészet.
Van egy magyar srác, aki kint él Calgaryban és természetesen Flames drukker. Kérdeztem mi lenne vele, ha eladnák a csapatot. Válasza:
Roviden: HA odajutunk (ne jussunk) akkor nekem ennyi volt a csapatnak szurkolas; ebben mindig is kemenyfeju voltam (mas kanadai csapatnak se vagyok hajlamdo szurkolni PO-ban, sot), tehat ha ez a keret mashova kerul, akkor meccseket nezek majd biztos, de kedvenc csapatom nem lesz; a Flames meg megmarad emleknek. De ne ugorjunk ennyire elore

de azért valszeg megállapodnak majd, és nem megy sehova a csapat. De ha menne én minden bizonnyal az egész NHL-el végeznék. Mert mint sportot, a hokit nem űzöm, sosem űztem, és így nem érdekelne napi szinten, mint pl a foci.

A draftrendszer tetszik, igazságos, de az általad felvázolt probléma szerintem is durva benne, de gondolom az ottaniak erre fel vannak készülve.

A szurkolók fanatizmusa meg nekem pont nem hiányzik. Sokszor volt már szó az ultra topikban, hogy ki szereti és ki nem őket. Én pl nem. Persze látványban a stadionban jól néznek ki, kellenek is oda, és nem szeretem a színházas stadionokat. De ők az életben is fanatikusok és balhésok (nyilván nem mind).
Egy major-sport meccsen elképzelni nem tudnám ezt a fajta szurkolást. Nem is való oda. A kintieknek ez tényleg egy program, esemény, szórakozás. Az európai ultráknak meg háború.

És az egyetlen örök szerelem nekem is a Roma. ;-) Nekem sincs , nem volt, és nem is lesz soha második csapatom fociban. De a Calgary (ideiglenesen?) mérhetően bekúszott a kedvenc-skálára egy ideje.
Szoktam mondani, hogy ha a Roma 100, akkor a Calgary 30, New England 1, és Boston 0,01.
(ja, amúgy az olasz válogatott is 100, Uruguay meg szintén 30 kb)
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.07. 10:04

JMD maradt a Patsnél. De fura. Imádhatják most a Colts szurkolók :)
F.Totti

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.07. 01:02

Trigo többször rácsodálkoztam már a Calgary imádatodra, durva nagyon az a hatvan végignézett meccs. Én a korongot se látnám hajnalok hajnalán. Pont ezért nem szeretem amúgy közvetítve a hokit, csak élőben.
Én két dolog miatt nem tudok igazán azonosulni egyik amerikai csapattal sem. Az egyik, hogy nem tetszik, hogy csak úgy átkerülhet egy csapat székhelye egy másik városba, gazdasági, vagy ki tudja milyen okokból. Nyilván van pár város ahol ez kb. elképzelhetetlen, de sokszor megtörténik. Ez az európai fociban szinte elképzelhetetlen. Talán a Wimbledonból lett MK Dons, ez az egyetlen ami hirtelen beugrik.
A másik a draftrendszer, kb. ugyanezen okokból. Nyilván ha ledraftolnak bárkit is, bármelyik nagy ligában az nem szomorkodik, elvégre minden valószínűséggel meg van alapozva az élete, kivéve ha az illetőt Len Biasnak hívják. De én furának tartom, hogy a játékosnak szinte semmi beleszólása nincs, hogy hova kerüljenek. Ha én gyerekkorom óta hatalmas Lakers fan lennék, biztos fura lenne ha draftolna a Clippers, vagy értitek, ez nekem kicsit személytelen.
Egyébként a draftot ezen kívül jó és érdekes rendszernek tartom. Jókat lehet röhögni, hogy milyen lúzereket vittek el, milyen jövőbeni klasszisok előtt. Van amúgy egy nagyon jó film erről, szellemesen Draft Day a címe, nézzétek meg.
Mondanám, hogy a szurkolók fanatizmusának hiánya miatt se tudok azonosulni, de ez nem igaz. Rajonganak ők nagyon is, elég megnézni Philadelphia utcáit a győzelem után. Csak ők máshogy rajonganak, mint mondjuk egy fociultra.
Szimpatizálni ettől függetlenül tudok a csapatokkal, de nekem az egyetlen örök szerelmem a Roma. Nincs második kedvencem gurulós fociban, meg semmilyen más sportban sem.

ForzaRoma 34, kiváncsi leszek most a Lions mire megy Patriciával, illetve a Pistons Griffinnel. Szerintem mindkettő nagy húzás volt.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
bence

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2018.02.06. 23:56

NFL: Lions és Pittsburgh :D a jóisten verje a Jacksonville-be mekkora meccs volt, sosem láttam még ilyet NFL-ben!
NHL: Red Wings, bár évek óta ótvar szarok vagyunk, de h Datsyuk-Zetterberg a világ legjobb duója volt az tuti.
NBA: annyira nem követem, de mivel Detroit a kedvenc városom odaát, azért a pistons-ra odafigyelek :)
ForzaRoma34

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.06. 23:11

Lindrost én is, de a válogatottból
amúgy maga az NHL annyira nem hat meg, más meccseket sose nézek a Calgaryn kívül. :) Fura... :)

Signról privátban
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.06. 15:36

Érdekes engem az NHL soha nem kötött le. Eric Lindrost szerettem és a Legion of Doom időszakban szurkoltam is a Flyersnek, de aztán szétestek. Én meg tök elengedtem az NHLt.

Tényleg, Sign focizik még? Ő jár a szurkertornákra?
F.Totti

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.06. 15:09

nekem NBA (és a Boston :wink: ) csak Sign hatására volt egy pár évig (te tudod kiről beszélek F.Totti)
NFL pár éve már csak NE és a rájátszás
de az NHL-ben a Calgary, na az amikor nem kell korán kelnem akkor mindig. Volt olyan év ahol a 82 meccsből kb 60-t láttam. De azért átlag magyar embernek ez lehetetlen időpont egy nyugati konferenciás csapatnál. :)
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.06. 14:57

Jaja, nekem is felváltotta az NFL az NBA-t. Már néha ez is sok az olasz foci és a BL mellett.
Mike Bibby, tényleg. Hogy felejthettem őt ki. Az igazi szupertörpe :)
F.Totti

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.06. 13:48

Igen, szerettem nagyon a Kings-et, bár nekem korom végett a korszak vége van csak meg, Stojakovic, Bibby és Webber ugye, a három nagy kedvenc. Jó kis csapat volt, a mostani Kings borzalmas viszont.
A Bucksért szorítok, de nem követem most már én se akkora hévvel a bajnokságot.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
bence

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.06. 13:05

Nocsak, ezek szerint te is a Kingsnek szurkoltál? Nekem Chris Webber volt az utolsó aktívan követett NBA kedvencem. A 90es évek végén imádtam a Vernon Maxwell, Vlade Divac, Webber, Stojakovic, Barry, Jason Williams féle csapatot. Sajnos a play offban a O'Neil-Bryant páros ellen soha nem volt esélyük :(
F.Totti

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.06. 12:49

Imádtam én is, bár nekem a legnagyobb kedvencem Peja Stojakovic volt. :)
bence

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.06. 10:21

Nash az egyik kedvencem volt
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.06. 09:46

Igazad van F.Totti, a gladiátorok között tényleg vicces Brady, de korántsem biztos, hogy annyira lassú mint amennyire látszik.
Bár a Draft Combine videója ellenfél nélkül is mókás, de azóta nyilván elég sokat fejlődött.
Egyébként nyertem egy fogadást annak idején; egy barátom állította, hogy Nash nem lehet magasabb 190-nél, ellenben hídba le*zopja magát. Fogadtunk, 191 centi, a mutatványt nem próbálta meg tudtommal, de egy ezrest nyertem. :D Pedig tényleg törpének tűnt az NBA-s óriások között.
bence

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.06. 09:41

Természetesen Brady lassúságát nem a saját szintemhez mértem. :)) 1000%-ig biztos vagyok benne, h fénysebességgel futna el mellettem - hiába vagyok edzésben én is, de egykorúak vagyunk és már évek óta lassulok, ő meg profi sportoló. :)

Patricia megégett? Szeretnék én így megégni egyszer, hogy aztán hazamegy , ránéz a vitrinre, és elmosolyodik :)) MIndenkinek lehet egy egy rossz meccse.
Nekem inkább az a durva, hogy meccs közben sem tudtak olyat húzni/váltani, hogy visszafogják ezt a rohanást.

Timberlake elmegy kategória. Pontosabban mindig a Half time show alatt szoktam menni zuhanyozni (ha nem érdekel, ami általában igaz), így a végéből láttam kicsit, meg utána videókon. Kedvelem a palit, de ez most nem jött át :D
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.06. 09:03

Az az igazán embertelen, hogy Brady kb lefutna mindannyiunkat, ha fél óra sportolás után kellene 40 yardot sprintelnünk ellene. Mi emberek vagyunk, ők meg robotok. Londonban néztem őket közelről. Basszus egy 2 méter magas 110kg-de DE olyan irányváltásokra képes, hogy bármelyik magyar kézilabda válogatott játékos cserélne vele. És nem Khalil Mack-et vagy JJ Watt-ot láttam, hanem a liga szinten max közepes Dunlop-ot, Jean Fransois-t, M Johnsont. Vagy egy 130kg-s falember első 3 lépésében annyi dinamika van, hogy 20 méteren nem biztos, hogy legyorsulnám. Nyilván tele vannak koksszal, de akkor is ijesztő volt.

Brady vicces, ha Kendricks vagy Bradham fut mellette, de egy átlagosan sportos halandó így is lassabb nála.
Egyébként tényleg zseniális meccs volt. Ugyan az Eaglesre fogadtam és verhetném büszkén magam, hogy én tudtam, de a lófaxt. Teljesen más meccset vártam. Azt hittem, nem fog tudni haladni a Pats támadósor és azért buknak. ilyen pontgazdag meccsre álmomban sem gondoltam. Patricia csúnyán megégett. Kezdhetnek aggódni a Lions drukkerek.

Timerlake mennyire gáz volt már a félidőben?!

Ja és még két a lentihez hasonló szám. A modern érában a Pats az első, aki úgy veszít rájátszás meccset, hogy nem puntolt. És szintén ők az elsők, akik 600+ támadóyarddal buknak meccset. Nem döntőt, nem rájátszás meccset, meccset. És természetesen az össz támadóyard (1151) is all-time NFL rekord. Megint láttunk egy kis sporttörténelmet.
F.Totti

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.05. 18:33

miután NE drukker vagyok (ha ezt lehet annak nevezni még), így azért én jobban bántam nálad :)
és Jah, Folesé könnyebb volt, mert jobb passzt kapott, és Bradynél a 30cm már nem áthidalható a levegőben. :) Amikor néha futni kezd...."futni"... az a sebesség... az valami paródia... :D

Most olvasom, hogy Brady lett az első irányító, aki 500+ passzolt yarddal és 3+TD-vel meccset vesztett. Meccset, nem döntőt!
ezt nem is olvastam. Iszonyú durva. Mintha fociban mondjuk 6 rúgott góllal vesztenél.

ezek annyira amerikás sztorik, de annyira aranyosak:
http://www.nemzetisport.hu/amerikai_spo ... ni-2617233
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.05. 13:07

Én is virrasztottam, megérte.
Trigo, azért Foles elkapása némileg könnyebb volt, de tény, hogy Bradyé is a simán elkapható kategóriába volt.
Most olvasom, hogy Brady lett az első irányító, aki 500+ passzolt yarddal és 3+TD-vel meccset vesztett. Meccset, nem döntőt!
Egyébként én is örültem az Eagles győzelmének, nem szeretem a nagyon domináns csapatokat, meg a Legyőzhetetlen című film megnézése óta szimpatizálok velük.
Bradyt sajnáltam, Belichick bukásának viszont örültem. Egy zseni a csávó, de gyökérnek tartom.
bence

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.05. 11:14

de jó meccs volt gecc
A New England először szerzett pontot egy Super Bowl első negyedében – nyolc finálét kellett várni erre.
és ez is kevés volt
amit Brady nem kapott el, azt Foles elkapta. Ez elég is volt :)
Kicsit sem bánom, hogy nem nyert a NE. Megérdemelte az Eagles
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.05. 01:56

féltávig igencsak mókás a SB :D
van itt minden
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.01.22. 01:46

jó volt ez így. Illetve ha kevésbé lett volna izgalmas, kevesebbszer kellett volna elnéznem a Romáról oda:)
idén már csak NE PO meccseket nézek
meg kivételesen most a másik főcsoportdöntőt, meg hát a SB-t mindenképpen, de ez most (megint) egybeesik a NE meccsel :D

ja, amúgy tényleg kegyetlenül unalmas lehet - annak aki nem nekik drukkol :)
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.01.22. 01:17

Unom már a Pats-t. Túl juventusos. De jó meccs volt. Belichick zseni. Szerencsére nem a Brownsnál jött belőle ki. :)
F.Totti

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.01.22. 00:51

Trigoria írta:hűűű ez mekkora meccs volt
a Roma se volt ma rossz meccs, de ez azért ....

én beértem volna egy unalmas 42:10-es Pats győzelemmel. De ez a döntőre is igaz, idén jó lenne simábban lehozni mint tavaly, ott szerintem páran szívrohamot kaptak :D
Többet ér egy Scudetto a Romával, mint 10 a Milannal vagy a Juventus-szal.
Francesco Totti

2013 - The epic journey of wizard Totti and his Fellowship of the Wolf
mcsabi

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.01.22. 00:03

hűűű ez mekkora meccs volt
a Roma se volt ma rossz meccs, de ez azért ....
Trigoria
Moderátor

Következő

Vissza: Társalgó