NFL

ide jöhet minden

Re: NFL

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.01.11. 21:32

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.01.02. 19:07

http://www.nemzetisport.hu/nfl/nfl-mari ... eo-2544413
még jó hogy ez a szakmájuk és leblokkol az agyuk így is :D
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.11.15. 15:31

Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2016.11.15. 08:24

Nem tudomh milyen a szezon második felének sorsolása, de mivel épp 3 hete kaptunk ki a liga leggyengébb csapatától tükörsimán, így én még várnék azzal a 10-6-al. jobban szokott menni a szezon második fele, de most már bravúr kell.
Az OC kérdésben nagyrészt egyetértünk, de a defense kérdése nagyobb probléma jelenleg. Azért ha egy steelers hazai pályán 4 td és 1 fg-al zár, akkor nem szokott veszteni. Szegény Polamalu ha most negyvenakárhányévesen visszatérne, komolyab védő lenne mint bármelyik. Rengeteg pontot csinálnak ellenünk és ha Big Ben nincs, Landryvel nem tudunk erre érdemben válaszolni...

Helyesbíenem kell, mióta minket megvert, szárnyal a Dolphins, annyira h már meg is előztek :D elnézést, nem nagyon szoktam tabellát nézegetni, csak a 11-12 fordulótól, meg a steelers, aktuális ellenfeleit nézem meg, és amikor a dolphins levert minket még utolsó volt nyeretlenül ez tuti!
ForzaRoma34

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.11.14. 23:51

Ez is tipikus NFL. Tomlinék kiszámolták, hogy a tejes szezonra vetítve jobban járnak a kettes kísérletekkel. Így csinálják. Egyébként most is csak az elsőnél volt döntéshelyzet. Miután az kimaradt, a többit meg kellett próbálni. Én ezt nem láttam nagy hibának.
A keret felépítését cseszte el a Steelers és Haley szerintem nem jó OC. De nem vagyok nagy szakértő.

Ja és így is simán PO csapat a Vasas. Könnyű a schedule második fel. 10-6tal meg be fognak jutni. Más kérdésé, hogy a Pats ellen a rókalyukban mennyi esélyük lesz. De láttunk már ennél nagyobb csodát is.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
F.Totti

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2016.11.14. 23:05

F.Totti írta:Na aki eddig nem tudott megbarátkozni az amerikai típusú focival, az szánjon 25 percet az életéből a mai Steelers-Cowboys meccsre. Elég ha az utolsó negyedét megnézi. Ha ezután is teljes a közöny, akkor ez eldőlt ;-)

Az ideg majd szétvág a kétpontos kísérleteikkel állandóan, a francért kell erőltetni! Idén ebből így nem leszrájátszás... go steelers!
ForzaRoma34

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.11.14. 08:25

fradista romanista írta:én a 7végén néztem pár percet a francia - szamoa és olasz - kivi rugby meccsről. És éppen azt állapítottam meg újfent belőle, hogy mennyivel élvezetesebb, mint az amerikai futball. Lehet, h. kevesebb benne a stratégia, de ez egy őszinte sallangments játék, a kűzdelem nagyobb, több a spontaneitás, és (ez a fő!) folyamatos a játék, nincsenek benne állandó játékmegszakitások, üresjáratok. (mondjuk ebből a szempontból az aussie-rules football még jobb :D ).

Nincs azzal gond. Szeretem a rögbit és az ausztrál focit is. Mondjuk fordulat mindkettőben (de főleg a rögbiben) sokkal ritkábban van, mint az amerikai fociban és az élmezőny sem annyira sűrű. Nekem inkább ez számít. Egyébként az NFLt is nézheted játékmegszakítás nélkül. Van a RedZone tévé, ahol mindig azt a meccset mutatják, ahol esemény van. Ez mondjuk maximum akkor élvezhető, ha 3-4 meccs megy egy időben. Ha ennél több, akkor nagyon kapkodós.
Illetve ha nem a kedvenc csapatom játszik, akkor gyakran utólag nézem meg a meccseket. A TYT-ra pedig már a hirdetésektől megtisztítva kerülnek fel. Így is megszakad persze a játék, de egy snaphez felállás is izgalmas, mert lehet találgatni, hogy mi lesz a hívás.

De engem a hosszabb szünetek sem zavarnak, mert a reklámok is érdekelnek valamennyire, illetve olyankor lehet fórumozni, vitatkozni a látottakon. Plusz ha angolul nézed, akkor azért elég sok az elemzés és az érdekesség a szünetekben.

Élőben pedig egész döbbenetes, hogy milyen gyorsan eltelik a kieső idő. Londonban ültem úgy végig egy 3 és fél órás hosszabbításos meccset, hogy csak a nagyszünetben ugrottam ki sörért. Mindig volt valami esemény a stadionban. Ha más nem, akkor a cheerleaderek :)
F.Totti

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2016.11.14. 08:21

én a 7végén néztem pár percet a francia - szamoa és olasz - kivi rugby meccsről. És éppen azt állapítottam meg újfent belőle, hogy mennyivel élvezetesebb, mint az amerikai futball. Lehet, h. kevesebb benne a stratégia, de ez egy őszinte sallangments játék, a kűzdelem nagyobb, több a spontaneitás, és (ez a fő!) folyamatos a játék, nincsenek benne állandó játékmegszakitások, üresjáratok. (mondjuk ebből a szempontból az aussie-rules football még jobb :D ).
fradista romanista

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.11.14. 01:56

Na aki eddig nem tudott megbarátkozni az amerikai típusú focival, az szánjon 25 percet az életéből a mai Steelers-Cowboys meccsre. Elég ha az utolsó negyedét megnézi. Ha ezután is teljes a közöny, akkor ez eldőlt ;-)
F.Totti

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.10.14. 11:18

:D ez de jó. Nem is láttam, köszi a linket Virga!

A Rómáé kicsit németes lett. Többet ki lehetett volna hozni a farkasunkból.
F.Totti

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2016.10.14. 08:58

http://www.espnfc.com/espn/feature/stor ... 38806072=1

Van benne ASR is, gondoltam itt jó helyen lesz
Virga

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2016.10.03. 22:10

Egy Omaze nevű jótékonysági szervezet számára kalapoznak (https://www.omaze.com/experiences/Matt-Ben-Tom), ezért nem hiszem hogy túlságosan komolyan kell venni ezt a dolgot.
Többet ér egy Scudetto a Romával, mint 10 a Milannal vagy a Juventus-szal.
Francesco Totti

2013 - The epic journey of wizard Totti and his Fellowship of the Wolf
mcsabi

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.10.03. 21:47

http://www.nemzetisport.hu/nfl/video-ki ... to-2529159
én is pislogtam, de már nem hoz lázba :D
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.09.12. 17:47

:D
már tavaly vagy mikor hallottam erről, hogy visszafogják az ünneplést. Szánalmas az egész.

off: írtam privit
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.09.12. 17:24

Trigoria írta:a világ is halott

:D félvicc

Akkor mond el a másik felét is, mert ezen jót röhögtem :-D
F.Totti

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.09.12. 16:03

a világ is halott

:D félvicc
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.09.12. 08:01

Lement az első kör. hihetetlen szoros meccsekkel, de nem is erről írnék. Szabályok.

Ahogy az európai fociban, úgy Amerikában is elkezdték üldözni a túlzott ünneplést. Oké, az ellenfelet ne alázzuk, ez tiszta sor. De a csoportos koerok az egyik legjobb részei voltak a meccseknek. Kreatívak, viccesek, sokszínűek. Én akkor is bírtam, ha a kedvenc csapatom kapta a TDt.
Most pedig, ha csak egy hangosabbat ordítasz, jön az unsportman -15 yard.
A Raiders 40mp-vel a vége előtt egyenlíthetett volna -17 pontról felállva a Saints ellen. Ehhez csak annyi kellett volna, hogy berúgják a TD után az extrát 1 pontért. De az irányítójuk megsérült az utolsó driveban, így a hosszabbítást elkerülendő rámentek a 2 pontos kísérletre. Európai foci hasonlattal az egyik 11es, kapus nélkül, a másik szabi 20méterről. De most bejött és beverték a "szabi". Az elkapó jó hogy megőrült. Nagy örömébe feldobta magasra a labdát. -15yard... És ezt kihasználva a Saint majdnem fordított. 2 gyors passz után az újonc rúgójuk kb. 50cm-vel tévesztett célt. Rohadt igazságtalan lett volna.

De tavaly AJ Green azért kapott 15ezer dolláros büntetést, mert egy TD után kidobta a labdát az ereklyevadász szurkolóknak.
Tiszta f@szság.
F.Totti

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.09.06. 07:27

akkor jatszak le neki a deutschland detschland uber allest
tomm

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.09.05. 22:14

Biztos olvastátok a múlt hét nagy storyját. Colin Kaepernick nem volt hajlandó állva hallgatni a fekete társait elnyomó állam (történetesen az ő hazája is) USA himnuszát. A médiavisszhang vegyes, de inkább a szólásszabadságba belefér irányba ment, az emberek búzzák, fütyülik, a társak közül páran mellé álltak, de a többség nem. Szerintem egy igazib is pöcs Kaep. Pedig imádtam a játékát. Nagyszerű fizikummal, de gyenge fejjel és nulla alázattal. Az országa pedig őt úgy elnyomta, hogy fehér szülők fogadták örökbe és fehér munkáltatók tették dollár milliomossá. Ficsúr.

És miről jutott eszembe? Erről a mai képről:
https://twitter.com/SerieAPics/status/7 ... 99872?s=03
F.Totti

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.08.19. 23:35

Trigoria írta:http://www.sport1tv.hu/Hirek/hu-HU/2016/08/19/nfl_brady_serult8
:D :D :D Tommy boy ejnye ejnye

Cipő, ollóval? Mi mással? :-D
F.Totti

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.08.19. 15:08

Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: jordynelson#87 Dátum: 2016.08.14. 18:56

F.Totti írta:Back to football! :-D
Jordy, Paxton Lynch összefoglaló alapján egész jól dobált. Mondjuk a hatótáv max 15 yardnak néz ki, de gondolom egyelőre biztonsági playbookot játszattak vele. Ő fog kezdeni vagy a vakegér Sancho? Bár a szakírók Siemiant is dicsérik. Meccsen milyen volt Lynch?

Nem néztem a meccset, pre season sajnos nem tud lekötni annyira, a fontos dolgokat úgyis meg tudom a beszámolókból. Igen, Siemianról valóban jókat írtak, én bíztam/bízok benne hogy amolyan Brady módon szépen csöndben sleeper módban berobban :D Lynch egészen biztosan nem fog kezdeni, még nem NFL kész. De akármelyikük is kezdjen, Peyton papa tavalyi événél rosszabbat nem fognak hozni. (Egy legenda, de ez az utolsó év finoman szólva se az övé volt)

Offenseben a kulcs a támadófalon kívül az lesz hogy végre legyen(ek) megbízható elkapó(k) DT-n és Sandersen kívül,akiket nyugodt szívvel meg lehet célozni, illetve a tight endeket többet bevonni a passzjátékba majd.
jordynelson#87

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.08.12. 22:39

Back to football! :-D
Jordy, Paxton Lynch összefoglaló alapján egész jól dobált. Mondjuk a hatótáv max 15 yardnak néz ki, de gondolom egyelőre biztonsági playbookot játszattak vele. Ő fog kezdeni vagy a vakegér Sancho? Bár a szakírók Siemiant is dicsérik. Meccsen milyen volt Lynch?
F.Totti

HozzászólásSzerző: jordynelson#87 Dátum: 2016.08.10. 00:52

F.Totti írta:Oké, de még mindig jobb a szünetben bealudni, mint Forma1 alatt az ötödik és a tizedik kör között valahol :-D

Amúgy az milyen már, hogy a preseasont felvezető HoF meccs a sérülésveszélyes pálya miatt maradt el? Ahogy a calcio moderno, úgy ez a football moderno is egyre viccesebb. Ne legyen már egy fullkontakt sportágban a legfontosabb szempont a játékosok testi épsége. Fontosnak fontos, de iszonyatosan túllihegett. 40 év zúzását akarják 2 év alatt kompenzálni.

De most itt tényleg sikerült úgy elb.szni hogy a beszámolók szerint néhol beton keménységű volt a pálya :D Az azért nem vicc.
jordynelson#87

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.08.09. 21:40

Oké, de még mindig jobb a szünetben bealudni, mint Forma1 alatt az ötödik és a tizedik kör között valahol :-D

Amúgy az milyen már, hogy a preseasont felvezető HoF meccs a sérülésveszélyes pálya miatt maradt el? Ahogy a calcio moderno, úgy ez a football moderno is egyre viccesebb. Ne legyen már egy fullkontakt sportágban a legfontosabb szempont a játékosok testi épsége. Fontosnak fontos, de iszonyatosan túllihegett. 40 év zúzását akarják 2 év alatt kompenzálni.
F.Totti

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó