Politika a lelátón és a római ultrák életében

ide jöhet minden

HozzászólásSzerző: Conti Dátum: 2005.04.13. 19:48

semmi extrát. egy "haverom" volt, aki elég keményen megtalált utána rendszeresen, de az meg nem érdekelt.
asromatiamo
Conti

HozzászólásSzerző: Conti Dátum: 2005.04.13. 19:47

nevetséges és szánalmas ami itt megy, ebben tökéletesen egyetértünk. a kettes-beli emberek nagyrészt 40 körül nyomják már, a 16nak a fele meg sitten van. látványban meg sem közelítik a kintieket, pláne, h már alig járnak meccsre az emberek kis hazánkban. régebben azért más volt a bugi. na tessék, már én is a régi időkről nosztalgiázom, pedig azért még nem vagyok olyan vén, h a szar is bottal járjon bennem
asromatiamo
Conti

HozzászólásSzerző: Conti Dátum: 2005.04.13. 19:42

a zoránék, ha jól emlékszem (elég régen volt már, és eléggé össze vannak mosódva a dolgok), inkább a 16os elődjénél működtek, de ez már 92 körül volt, amikor én már besokalltam ettől és befékeztem.
asromatiamo
Conti

HozzászólásSzerző: Conti Dátum: 2005.04.13. 19:35

meg. olyan 86-87 előtt egyben volt mindenki, kb. azidőtájt kezdték el a hypós feriék csinálni a kettest (de lehet, h egy-két évvel később, ha jól emlékszem a Fradi-antwerpen meccs környékén). én egyébként nagyrészt a "fejbőrös" zoránékkal mozogtam, ha mond ez a név vmit, és velük is inkább az idegenbeli meccseken.
asromatiamo
Conti

HozzászólásSzerző: Conti Dátum: 2005.04.13. 19:26

akkor leírom kissé érthetőbben. a terrorista szarokat azokra értettem, akikről a nevüket vették a Fedayin-csoport tagjai. azokról a szarháziakról, akik a 72es olimpián betámadták az izraelieket. arra utaltam a kérdésemmel, h most vagy fasiszta az ember, vagy terrorista-rajongó, mert csak ez esetben lehet tökös Roma-ultra? egyébként, csak h lásd nem viccből értetlenkedek, annak idején kb 10 évet mozogtam ilyen környezetben a Ferencváros akkor meglévő és később alakuló "renitenskedő" csoportjaiban (82től 92ig), persze kicsiben, a mi kis magyar viszonyaink között, és meg kell h mondjam, abszolút nem kaptam ezektől a dolgoktól annyit, h megérte volna. az állandó rendőri balhék (nem mentünk le úgy vidékre, h ne lett volna dráma, legtöbbször el is vittek) a matekok az ellenfelekkel, az ártatlan, éppen arra járó emberekkel, rendkívűli módon visszataszító mostmár.
asromatiamo
Conti

HozzászólásSzerző: Conti Dátum: 2005.04.13. 19:07

a terrorista szarokat a fedayinos gyerekek ikonjaira értettem.
asromatiamo
Conti

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2005.04.13. 19:05

Daniele írta:Snatch!Remélem olvastad!Pedig ezt nem is én írtam hanem az Irriducibili Lazio néhány tagja!Ők pedig nem ma kezdték,éppen ezért néhény tagjuk túl van a negyvenen!
És szerinted melyik jobb, végigverekedni egy mérkőzést, vagy végigszurkolni? Én megvagyok győződve az egyikről és az nem az első...
snatch
Site Admin

HozzászólásSzerző: Conti Dátum: 2005.04.13. 19:05

nem jön be kommunizmus sem, mint lejjebb már leírtam. egyetlenegy diktatórikus rendszert sem csípek. igazából az nem tetszik az egészből, h miért kell ideológiát gyártani egy klub szeretetéhez? pláne ilyen lúzer ideológiákat, amik már bemutatták, h mennyit érnek. ez vonatkozik a livornóra is, bár a nyugat-eu-s kommunizmus azért nem ugyanaz volt, mint amit errefelé megtapasztalhattak a népek.
asromatiamo
Conti

HozzászólásSzerző: Conti Dátum: 2005.04.13. 18:54

Daniele,

szerinted csak az lehet ASR-fan, aki egyben fasiszta is, v legalábbis olyan terrorista szarok a példaképeik, akik embereket gyilkoltak halomra?
asromatiamo
Conti

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2005.04.13. 15:45

Daniele írta:Ha így lenne talán még a chievosok is elvernének minket
De mióta szól egy futballmérkőzés a verekedésről? Szerintem a verekedés sosem volt alapvető része a focinak, és remélem nem is lesz soha! Sokáig ellehet menni a szurkolásban, de a verekedés az, amire egyszerűen nincs szükség, és lenézem azokat, akik azért járnak focimeccsre, hogy verekedhessenek. Ez szánalmas... És azt gondolom, az, hogy én és még sokan mások nem verekedni járnak meccsre az nem minket minősít...
snatch
Site Admin

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2005.04.13. 08:41

ASR: "Néha nem értem az embereket, miért vannak a vörös csillagra úgy kiakadva."
Javaslom, hogy olvasgasd a Kommunizmus fekete könyve című több száz oldalas kiadványt, talán majd elkezded érteni... Kambodzsa, Kína, Kelet-Európa, Kuba... 100 000 000 halott... Szerintem azért érthető...

Egyébként kb. 5 hónappal ezelőtt valamivel kapcsolatban megkérdezted a véleményemet, amit hosszasan kifejtettem Neked. Reméltem megtisztelsz egy válasszal. Hiába... Persze most már inkább ne is válaszolj, hiszen nekem az, hogy nem válaszoltál, minden válasznál többet mondott.

Mindezek mellett szerintem se politizáljunk itt, legyen csak szó az AS Romáról.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő

HozzászólásSzerző: mole Dátum: 2005.04.13. 08:07

Csak moderatorkent szolok kozbe.
Szeretnem, ha ez a topic nem osztana meg tulzottan a forumozokat. Ugyan a tarsalgoban van, de azert kerek mindenkit, hogy tulzottan ne terjenek el attol a tenytol, hogy alapvetoen ez AS Roma forum, es nem kifejezetten politikai celbol allitottuk rendszerbe :). Igazabol nehez helyzetben vagyok, mert ha azt mondom, hogy ne politizaljunk, akkor ennyi erovel torolhetnem a topicot is. Viszont ezt sem akarom, mert azert valamilyen szinten jogos a topic cime is. Szoval hmmm, csak annyit kerek, hogy egymast ne 'bantsuk', es ne lobbizzunk egyik iranyban sem (foleg a magyar viszonyokat tekintve, mert azt be kell latni, hogy kicsit mast jelentenek a mi kis hazankban es kulfoldon a kulonbozo partok/oldalak hitvallasa, mast jelentenek a fogalmak, stb. ) Maradjunk meg a topic cimenel, akinek van velemenye, persze irhat hozza, de tenyleg ne itt doljon el a 2006os szavazas.
Koszi
mole
Site Admin

HozzászólásSzerző: Conti Dátum: 2005.04.13. 07:27

Daniele,

igaza van Levinek, ezt a hova xelünk, hova nem-dolgat tényleg nem itt kéne megtárgyalni. különben is, honnan tudod, h melyik helyre tettem a zsugát, ha tettem egyáltalán?

mussolinire és a fasizmusra visszatérve. írod, h a nácizmust, amit más szóval nemzeti szocializmusnak hívunk, gyűlölöd és ez helyes is. írod azt is, h a fasizmus tulajdonképpen egy nemzeti szociális program, azért a kettő között van egy kis egybecsengés, nem? a hitlerkutya annak idején ugyanazzal a programmal (legalábbis rendkívűl hasonlóval) nyert választást, ami alapján a mussolini is politizált, már a 20as évektől itáliában. munkát adtak sok embernek, virágzott a nehézipar (katonai megrendelések), a könnyűipar (dettó), a német sztrádákat nagyrészt akkor építették, megígérte, h helyrerakják a német öntudatot, szal úgy nézett ki, minden okés, szavaztak is rá vagy 30millióan. tudjuk a történet végét, h mibe kergette az országot és jóformán az egész világot az a kutya, többek között a mussolini brada aktív közreműködésével. ha egy rendszernek az a vége, ami a nácizmusnak vagy a fasizmusnak, h ti. kiírtanak a nevében tömegeket, népeket nyomorítanak meg, akkor szart sem ér az a rendszer, az egy embergyilkos rendszer, induljon akármilyen szépen. itália a háború után, amibe még a csodálatos duce vezette, olyan nyomorba került, h azóta nevezi az olaszokat macskazabálóknak a világ rosszindulatú része. ha ez volt az egésznek a gyümölcse, akkor kösz szépen, ebből nem kérek.
asromatiamo
Conti

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2005.04.12. 22:26

Ez a topic kezd átmenni politikai propaganda "röplapba" . Biztos hogy ennyire, és itt és így kell erről ideológiázni? :!: :?:
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Levy ASR
Admin

HozzászólásSzerző: Conti Dátum: 2005.04.12. 19:12

én rühellem a fasizmust is, a nácizmust is ugyanúgy, ahogy a kommunizmust is. hányingert kaptam a hétvégi lációs akciótól is.
én a Romát szeretem, remélem, nem kell ezért vmelyik gyökér elnyomó rendszert ünnepelnem.
asromatiamo
Conti

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2005.04.08. 10:20

Az idézett cikket én írtam. Sok minden már nem aktuális belőle, nem tudom, hogy mikor jelent meg pontosan, de szerintem még a '90-es évek végén.

Daniele! A CUCS nem 1997-ben szűnt meg, hanem az 1999/2000-es szezonban. Az AS Roma Ultras akkor már létezett!
Giallorosso23! Pedig igaz, az AS Roma Ultrast többek között a Fedayn néhány fiatalabb tagja is alapította, sőt az ASRU első megszűnéséig a két csoport kifejezetten összedolgozott és egy hullámhosszon volt. Ekkor született vagy 15 új dal, azóta is ezeket hallod a többi olasz stadionban is más szurkolótáboroktól.

A politikát illetően meg... el sem lehet képzelni, hogy egyes fogalmak alatt mennyire mást értenek a két országban, így ítélkezni és szentenciákat gyártani is ezek ismeretében kell.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2005.04.07. 18:19

Ahogy gondolod....
Hál isten nem vagyunk egyformák... ( és itt konkrétan nem Rád gondoltam )

a lényeg, hogy egy csapatért szurkoljunk, ki - ki vérmérséklete szerint :oops: 8)
Levy ASR
Admin

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2005.04.07. 16:53

Nem tudom, hogy ott kinn ez hogy működik, de szerintem az ilyenek miatt nem járnak - pl. Mo-n - gyerekek és nők, és normális keretek között élő férfiak focimeccsre.

Sajnos csak az angol példát és a huliganizmust tudom erre felhozni, de azt hiszem az elég jó példa.

Amellett a sport és apolitika találkozása soha semikor nem vezetett jó irányba. Az Aranycsapat például miért nem lett soha VB győztes csapat?

Szerintem a szurkoló vagyok és ennek ürügyén azt teszek, amit akarok típusú emberek nem emelik egyetlenegy sportrendezvény színvonalát sem.

ASR -rel tökéletesen egyetértek, és a lényeg :

ROMA - The One and Only
Levy ASR
Admin

Előző

Vissza: Társalgó