Ötletek, javaslatok

újítás, javítás, hibabejelentés, ki mit akar

Re: Ötletek, javaslatok

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.11.05. 19:12

Marco írta:
zerző: marco24 Dátum: kedd nov. 05, 2013 13:29

Megkaptam a weboldal leírását, át is beszéltük a vezető fejlesztőmmel. Ahogy írtam, most nálunk sűrű a műsor, úgyhogy jövő hét végén tudunk a fejlesztésnek nekiállni, de semmi akadályát nem látom a kivitelezésnek. Szóval egy két hét múlva lehet grafikai/arculat tervezésről beszélni.

Mosolygós napot mindenkinek!

:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.11.04. 23:27

Az új oldalnál az új címer legyen! :D NEm hagyhattam ki bocs.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
fogkefe1

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.11.03. 20:40

Ha ebbe a topicba mutatjatok, akkor nem lesz sok velemeny ;)
No Totti
No party
Xaba

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.11.03. 02:57

Marco24 is felajánlotta a cégét
szóval el vagyunk most látva lehetőségekkel :wink:
köszönet is mindenkinek

Xaba: semmit nem lehet úgy készíteni, hogy sok ember véleményét kérjük ki, mert ahány ember annyi vélemény :wink:
de majd elválik mikor mit tudunk megmutatni

>:ölel:< :D
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: steve Dátum: 2013.11.02. 23:26

Levy ASR írta:Steve!
Légy kedves, mesélj nekünk arról, hogy egy ilyen wp alapu oldal, amit magadnak csinálsz, menyi idődet vesz el? Esetleg egy link?
Arra is kiváncsi vagyok, h hogyan szerkeszted, és ha hozzá kell nyulni, változtatni, az milyen bonyolult?
Nem kötözködni akarok, laikus vagyok ebben a témában, csak szeretnék rálátni.
Amit a pénzügyi oldalához hozzá tudok tenni, megkérdeztünk több céget, ismerős és ismeretlent is, az igények alapján az elképzelésünk szerinti weboldal kb. mindenhol ennyibe kerülne, plusz minusz 10%.
Ezt a srácot snatch ismeri, bizik benne. Készül terv , skicc, ha nem tetszik, nem olyan, mint amit elképzelünk, nem úgy lehet a háttérben szerkeszteni, akkor nem vesszük meg.
És még egy dolog; ha bemész egy IT szervizbe, csekkold le az oradíjakat. :( Szomorú, de 5-6k + Áfa alatt rá se néznek/ óra.

röviden: a wp kezelése gyerekjáték, iszonyúan felhasználóbarát. Mégis, egy weblapkészítő azt fogja mondani, hogy egy saját fejlesztésű rendszert mindig egyszerűbb kezelni. Ezt csak úgy mondom, szerintem egy wp is már fájdalmasán egyszerű. èn úgy mondanám, hogy a wp megfelel a legmodernebb weblap rendszer terveknek, ideértve a könnyű módosíthatósávot.
De inkább azt javaslom, hogy jobban nézzétek meg azt a focis wp témát, amit korabban linkeltem. Olvassátok el a a részleteket, mert sokat írnak a kezelésről pl.
Ennél többet most nem írok, mert közben felvettem a kapcsolatot egy weboldal-programozó barátommal a projekttel kapcsolatban. Snatchel egyeztetnek a továbbiakról emailben.
steve

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.11.02. 18:03

Nagyszerű :) Akkor majd szóljatok, ha aktuális lesz.
Továbbá szeretném javasolni, hogy ne úgy legyen, hogy "tádá új oldal". Hanem mutassatok nekünk is valami részleteket, és talán rávilágítunk az esetleges negatívumokra :oops: és dícsérjük a pozitívumokat :)

Gyere Trigo >:D< :D
No Totti
No party
Xaba

HozzászólásSzerző: mole Dátum: 2013.11.02. 09:10

koszi Xaba! :) de ne felj az ujtol, figyelunk majd ra, hogy megmaradjon a mostani oldal elonyos dolgai es atgondolt legyen az uj oldal szerkezete is, amellett, hogy korszerubb lesz es egyszerubben kezelheto az admin oldalrol. ;)
es szerintem minden segitseg jol jon persze, es pont ebben lesz hasznos az uj oldal, hogy ilyen segitsegekhez az elerest konnyen ki lehessen osztani a kozossegnek.
:gyigyigyi:
mole
Site Admin

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.11.01. 21:58

aktualizálni lenne majd mit :wink:
bammeg tényleg úgy érzem, mintha minden rómás bevett volna valami segítségnyújtási tablettát :) vagy ennyit jelent hogy szárnyal a csapat?
vagy mi az úristen van?
keblemre ölelném most az összes fórumozót, de tényleg :oops: :)
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.11.01. 21:43

Xaba írta:Én őszintén szólva félek az újítástól :( Elhiszem, hogy nehéz kezelni az oldalt, de a jelenlegi formája nekem nagyon tetszik :) Ahogy a fórum is! De bízom benne, hogy az új oldal is ilyen stílusos és szép lesz :)
Közben szeretném felajánlani az én segítségemet is a későbbiekben, új oldal elkészítése után. Aktualizálni bizonyos dolgokat, vagy akármi. Ha egyáltalán van szükség ilyen típusú segítségre.

ezek a szavak minden bizonnyal mole számára hízelgőek :).
amúgy minden segítséget elfogadunk, ahogy tettük eddig is :)
snatch
Site Admin

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.11.01. 21:23

Én őszintén szólva félek az újítástól :( Elhiszem, hogy nehéz kezelni az oldalt, de a jelenlegi formája nekem nagyon tetszik :) Ahogy a fórum is! De bízom benne, hogy az új oldal is ilyen stílusos és szép lesz :)
Közben szeretném felajánlani az én segítségemet is a későbbiekben, új oldal elkészítése után. Aktualizálni bizonyos dolgokat, vagy akármi. Ha egyáltalán van szükség ilyen típusú segítségre.
No Totti
No party
Xaba

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.11.01. 13:45

csatlakozom mole-hoz, én is vevő vagyok minden egyéb más javaslatra. Két embernek máris tovább küldtem az anyagunkat, amit csináltunk, hogy min szeretnénk változtatni. Szívesen meghallgatok ötleteket, alternatívákat és egyértelmű, hogy nem kötelező a magasabb árfekvést választani. A célunk most elsősorban az volt, hogy felmérjük annak lehetőségét, ha fizetni kell egy komolyabb összeget, akkor össze tudjuk-e gyűjteni a szükséges összeget és lám, nagyon úgy tűnik, hogy igen. Aminek én személy szerint rohadtul örülök és tényleg büszkeséggel tölt el ilyenkor, hogy ezt csinálom, ez ad erőt, lelkesedést.
De visszakanyarodva, én már régebb óta szerettem volna újítani, de soha, sehonnan nem jött konstruktív tanács, segítség. Nem tudtam előrébb lépni sehogy. Most ez onnan jött, hogy kollégám ilyenekkel foglalkozik és náluk hostoltatom az oldalt és hónapokba telt, mire egyáltalán megfűztem, hogy segítsen. Aztán elindult a dolog és most itt tart.
snatch
Site Admin

HozzászólásSzerző: mole Dátum: 2013.11.01. 12:02

steve írta:Bocsánat, hogy "kötözködöm", csak szeretem ilyeneken megfogni a pénzt, jelen esetben snatch és a közösségünk pénzét :) na meg ismerem az ügynökségek, weboldalszerkesztők árképzését.

en nem veszem annak, orulok, hogy konstruktivan allsz hozza. Ahogy mondtam, en nem kovettem a wp fejlodeset, szoval biztosan vannak jo megoldasok mar abban is, csak nekem ugy tunt regebben, hogy ha komolyabban akarja az ember szemelyre alakitani a wpt, akkor szinten elegge bele kell maszni, es nem biztos, hogy sokkal egyszerubb karbantartani. Viszont a demo amit kuldtel, ha az tenyleg konnyen kezelheto plugint takar amiben benne van minden amire szuksegunk lehet, akkor siman lehet egy jo es olcso alternativa. Alaposabban utana kell nezni. Reszemrol en csak orulni tudnek annak, ha talalunk olcsobb es jol mukodo megoldast, de ezt nem nekem kell eldonteni.

koszi
mole
Site Admin

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2013.11.01. 09:44

Steve!
Légy kedves, mesélj nekünk arról, hogy egy ilyen wp alapu oldal, amit magadnak csinálsz, menyi idődet vesz el? Esetleg egy link?
Arra is kiváncsi vagyok, h hogyan szerkeszted, és ha hozzá kell nyulni, változtatni, az milyen bonyolult?
Nem kötözködni akarok, laikus vagyok ebben a témában, csak szeretnék rálátni.
Amit a pénzügyi oldalához hozzá tudok tenni, megkérdeztünk több céget, ismerős és ismeretlent is, az igények alapján az elképzelésünk szerinti weboldal kb. mindenhol ennyibe kerülne, plusz minusz 10%.
Ezt a srácot snatch ismeri, bizik benne. Készül terv , skicc, ha nem tetszik, nem olyan, mint amit elképzelünk, nem úgy lehet a háttérben szerkeszteni, akkor nem vesszük meg.
És még egy dolog; ha bemész egy IT szervizbe, csekkold le az oradíjakat. :( Szomorú, de 5-6k + Áfa alatt rá se néznek/ óra.
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Levy ASR
Admin

HozzászólásSzerző: steve Dátum: 2013.11.01. 01:11

Alapos válasz. :)

Röviden és tömören: a mai nyílt forráskódú tartalomkezelő rendszerek, WP, Joomla, stb. rég túlnőtték a blogmotor státuszt, és tapasztalatom szerint ki tudják szolgálni az igények 90-99 százalékát. Mostanában több WP oldalt is építgetek (saját célra) és nagyon elégedett vagyok. Az iszonyú mennyiségű plugin és nagyon jó support miatt gyakorlatilag bármi megvalósítható velük. Amúgy több cég vállal WP alapú weboldalkészítést is - olcsóbban.

Csak így kapásból egy WP-re épülő sablon: http://themeboy.com/footballclub/
Ahogy látom alapból benne van szinte minden, ami kellhet.
Bocsánat, hogy "kötözködöm", csak szeretem ilyeneken megfogni a pénzt, jelen esetben snatch és a közösségünk pénzét :) na meg ismerem az ügynökségek, weboldalszerkesztők árképzését.
steve

HozzászólásSzerző: mole Dátum: 2013.11.01. 00:04

hali, meg egy kis adalek arrol, hogy miert is kerul ennyibe es mondjuk miert nem eleg egy wordpress kiszolgalni az oldalt:

Ugyan viszonylag keveset foglalkoztam wp-vel, de azt nem szabad elfeledni, hogy az alapvetoen egy blogmotor, es ez az oldal azert joval tobb jelenleg - es varhatoan az tobb is lesz - annal.
Erdemes vegigmenni a jelenlegi oldalon az egyes menupontokon, hiszen ezt neztuk at, amikor az igenylistat osszeirtuk...
Minden menupont tok mas szerkezetu oldalt jelent, amit karbantartani is kell (ez a legfobb indok a megujulasra) azaz kell minden oldaltipushoz egy admin resz is-ami szinten nem egy kaptafara keszul, hiszen csak a hirek olyan, ami mondjuk egy blogszeru oldalnak megfelel, a tobbi oldal mind mashogy epul fel.
Szoval mindhez kell majd kesziteni egy olyan admin feluletet, amin ezeket egyszeruen lehet karbantartani. [ mert ez ahogy irtam, ez legfajobb resze a mostani oldalnak, hogy baromi korulmenyes frissiteni dolgokat rajta (lenyegeben statikus html oldalakat ir at snatch a szerkesztesnel) ] Peldaul a csapat osszetetele valtozik idenyrol idenyre, es ezt adatbazisban kellene tarolni, esetleg lehetoseget biztositva, hogy vissza lehessen menni pl regebbi idenyekre is (ha mar elkeszultek a jatekosokrol az infok, ne vesszen el). En ahogy ismerem, a wp erre alkalmatlan, vagy csak ugyanugy ganyolassal, hegesztessel lehet ilyen dolgokat belerakni es kb pont ezt szeretnenk kikuszobolni.

plusz - ha minden igaz, ezen egy grafikus is fog dolgozni, aki alapbol elker egy ilyen bonyolultsagu oldalert 70-80kt alsohangon es az meg csak a grafikai terv... abban meg nincs egy deka kod sem - ezeket sajat tapasztalatbol tudom, mert volt, hogy ebbol [marmint grafikai terv alapjan egy oldal osszerakasa+ admin] kellett megelnem :)..

persze nem mondom, hogy lehetetlen ezt olcsobban kihozni, de amit a fejlesztesert kernek, az egy normal ar egy ilyen igenylista mellett - amit kozosen osszeallitottunk a jelenlegi oldalon szereplo tartalom alapjan...

..es igen, meg lehet csinalni akar ingyen is, en is annyiert csinaltam a mostanit :), de kb ez volt az elso weboldal amit 10 eve csinaltam teljesen hobbi alapon es total amator modon keszult. emogott most nincs admin, korulmenyes karbantartani, meg amugyis elavult (mar akkor is az volt, de azert elsonek jo volt :) ). Ahhoz, hogy ingyen, vagy bagoert keszuljon, az kell, hogy az embernek sok szabadideje es foleg nagy adag motivacioja legyen, valamint az olvasok es a szerkesztok reszerol nagyfoku turelem, mert az biztos, hogy nem fog elkeszulni olyan gyorsan, mintha valakinek ez uzletet jelent (elismerem ez nem csak a penzen mulik, de az sokat segithet :) )
mole
Site Admin

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.10.31. 20:19

csikk0 írta (átraktam ide):
Nekem így igazi, átlátható, megszokott, egyszerű ez az oldal ahogy van. Nem örülnék, neki ha megújulna, azzal elveszne a varázsa, a gyerekkorom oldala, fóruma. Persze ez csak az én véleményem. Kb olyan érzés, mint a stadionkérdés a klubnál. Bárcsak soha nem hagynák el a Stadio Olimpicot, a katlant, a kolosszeumot, az emlékekkel teli stadiont. F*ck modern football 'n system. :) Forza Roma!
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.10.31. 16:15

steve írta:Szimpla weblap alatt azt értettem, hogy "csak weblap", tehát nincs benne hosting költség, éves weboldal karbantartási díj, meg egyéb kreatív költségtételek.

Ha elküldöd privátban azt az ajánlatot, amit a weblapkészítő cégnek küldtél, megnézem, hogy mit tehetek.

azt írtuk, hogy az már megvolt. a hosting éves díja ki van fizetve, plusz a domain is.
átküldöm a doksit, de adj egy email címet.
snatch
Site Admin

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.10.31. 15:37

gondoltunk a nike-ra de az max jövőre lesz aktuális pl
vagy a google beépített reklámjaira
de előbb legyen meg az új oldal (ha lesz)

amúgy meg azt sosem szabad elfelejteni, hogy ez egy kislátogatottságú oldal aránylag
nem nagyon éri meg a legtöbb cégnek a sima reklám

na de majd elválik
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: steve Dátum: 2013.10.31. 15:30

snatch írta:Mi a szimpla weblap? :) Az oldal teljesen megújulna. Most iszonyat statikus, ezen is változtatnánk, meg a kinézeten.

Biztos vagyok benne, hogy van programozó, meg aki olcsóbban (akár ingyen) megcsinálná, mert ért hozzá, de mégsincs ilyen. Ahogy Te is írod "ha lenne időd". De nincs, ahogy senki másnak nincs, ezért kell úgymond külsőst megkérni, aki ennyiért vállalja. Persze ahogy írtuk is, lehet nem lesz belőle semmi, mert mondjuk nem jön össze rá a pénz.

Szimpla weblap alatt azt értettem, hogy "csak weblap", tehát nincs benne hosting költség, éves weboldal karbantartási díj, meg egyéb kreatív költségtételek.

Ha elküldöd privátban azt az ajánlatot, amit a weblapkészítő cégnek küldtél, megnézem, hogy mit tehetek.
steve

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.10.31. 14:59

fogkefe1 írta:Nem muszáj pont lazios. Biztos van számtalan oldal ami csak szimplán olasz focival foglalkozik vagy csak simán focival, de jó ötletnek tűnne nekik.

nekik lehet, de nekem nem. Aki ismer tudja, hogy rühellem az olasz focit :) (mondjuk van az a pénz, amiért imádni fogom :mrgreen: ). innentől kezdve pedig nincs értelme arról beszélni, hogy milyen más olasz csapat honlapját, vagy olasz focival foglalkozó honlapot reklámozhatnánk :)
snatch
Site Admin

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.10.31. 14:52

Nem muszáj pont lazios. Biztos van számtalan oldal ami csak szimplán olasz focival foglalkozik vagy csak simán focival, de jó ötletnek tűnne nekik. Amúgy nyilván a sima reklám lenne a legjobb, de gondolom az ismeretség alapon működik.
fogkefe1

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.10.31. 14:40

volt már ilyen, emlékezhetsz, emlékezhettek. Betclick-es is pl. Valamennyi jött is belőle be, de mivel ezeknél általában az hoz igazán pénzt, ha rajtunk keresztül kattintva regisztrál újonnan és fogad. Ilyen meg nem volt, mert kb mindenki, aki fogad annak van/volt már accountja. Az ilyen bannercserélős hülyeségeket meg mindig visszautasítottam, nem akartam laziós, interes stb. oldalakat reklámozni. Nekem nem célom az oldal látogatottságának a növelése, én nem akarom, hogy minden szedetvedett láziós ezt olvasgassa. én azt akarom, hogy a Roma szurkolói olvassák, fórumozzanak. Ez a réteg pedig eléggé behatárolható és egy-egy ilyen jobb sorozatnál lehet kicsit növekszik, vagy sorozatos kudarcok esetén csökken, de általában állandó :).
volt annó próbálkozás olyan is, hogy egy bolt ajánlott fel ajándékokat a tippjáték havi nyerteseinek, cserében kint volt a logójuk, aztán semmit nem váltottak be az ígéreteikből, ment is kérdezés nélkül a levesbe a logó.
A pénzt hozó hirdetésekre nyitott lennék, de csak ésszel, nem akarom hogy az oldal ilyen villogó, mindenféle láciálés színben megjelenő akármilyen oldalakat reklámozzunk.
snatch
Site Admin

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.10.31. 14:34

nekem nincs semmi konkrétumom csak egy javaslat. Más oldalakon szokott lenni ilyen vékony csík vagy pop-up reklámpl. nso-n sokszor reklámozzák a betclicet, pl mint most a hatharom.hu-nál vagy pl az nba1.hu főoldalán van ilyen autostatos reklám. Meg ahogy nézem nagyon gyakoriak a partneroldalak, azzal is lehet szerintem látogatottságot növelni. Vagy pl. támogatói oldalakkal, pl. kirakom a te oldaladat ilyen linkbe ha kapok érte pénzt és ilyen szép képet mellé. Még egyszer mondom nem tudom, hogy megy ez csak gondoltam felvetem.
fogkefe1

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.10.31. 14:24

steve írta:snatch, nem tudom, hogy kivel akarsz dolgozni, de a 180 ezer forint iszonyatos költség, szimplán a weblap-készítésért (vagy ebben más költségek is vannak?)

Mi a szimpla weblap? :) Az oldal teljesen megújulna. Most iszonyat statikus, ezen is változtatnánk, meg a kinézeten.
steve írta:én inkább ott indulnék el a fórumban, hogy tud-e valaki olcsóbb megoldást (hátha van programozó). A példa kedvéért, egy Wordpress alapú weboldalnak tökéletesen elegendőnek kell lennie az asroma.hu-nak (szerintem), az pedig pár tízezresből megvan, sőt, ha lenne időm, ingyen megcsinálnám, frankó dizájnnal.

Biztos vagyok benne, hogy van programozó, meg aki olcsóbban (akár ingyen) megcsinálná, mert ért hozzá, de mégsincs ilyen. Ahogy Te is írod "ha lenne időd". De nincs, ahogy senki másnak nincs, ezért kell úgymond külsőst megkérni, aki ennyiért vállalja. Persze ahogy írtuk is, lehet nem lesz belőle semmi, mert mondjuk nem jön össze rá a pénz.
steve írta:A pénzgyűjtés részéhez pedig: mikor lenne a kifizetés (tehát melyik hónapra kalkuláljam az összeget?)

december vége a cél. Mi benyújtottuk az igényeinket, hogy miken és miképpen szeretnénk változtatni, elvileg a jövő héten kapunk már vissza valami anyagot arról, hogy mi az ő elképzelésük.
snatch
Site Admin

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.10.31. 14:18

fogkefe1 írta:Reklámon gondolkoztatok már? Szerintem elég sokan megfordulnak itt a fórumon. Nem tudok pontos adatokat, de tuti 100 megnyitás fölött van egy nap.

milyen reklámra gondolsz?
snatch
Site Admin

ElőzőKövetkező

Vissza: javaslatok, hibák, újítások