Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.07.19. 22:38


itt is:
http://www.nemzetisport.hu/angol_labdar ... ub-2648375

snatch írta:És immár hivatatalos is. F@szom Monchiba, buktam a nyáron 10 rugót miatta :lol:

:wink: danke schön
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.07.19. 22:34


közben kijött a hivatalos közzlemény az eladásról
https://pbs.twimg.com/media/DifsOCUXsAUxCnG.jpg
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.07.19. 22:34


És immár hivatatalos is. F@szom Monchiba, buktam a nyáron 10 rugót miatta :lol:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.07.19. 22:11


Csak köszönettel tartozom Alissonnak, sosem éreztem a részéről olyan nyomást, hogy távozni akarna. (Monchi)
Szóval nagyon akart menni. :)
Amúgy én nagyon kedvelem ezt a Monchit.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.07.19. 21:42


jaja, ez nekem is megfordult a fejemben, hogy azért biztosan jó érzéssel tölti majd el, hogy a világ legdrágább kapusa lett. És lesz is egy ideig. Nagypapa korában nem szomorkodva fog visszagondolni erre a nyárra.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.07.19. 21:29


szerintem is minden rendben van
Alisson nagyon menni akart. Monchi maga mondta, csak egy szóval mondta volna a brazil, hogy maradni szeretne, akkor nincs az az összeg...

azért azt is hozzátenném, hogy ha egy ilyen biznisszel összegszinten beírod magad a történelemkönyvekbe (ki tudja, lehet majd 20 évre mint Gigi), akkor már csak ez is jelenthet egy igen nagy vonzerőt egy váltásra
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.07.19. 21:28


Márpedig Undert most kellene eladni. Ilyen áron meg főleg. 1 year wonder. Én szóltam :)

Alissonhoz én kicst sem kötődtem. Nainggolanhoz nagyon. De van biztos aki fordítva érez. Tök mindegy mennyire logikus lépés egy eladás, a szurkolók efy része kicsit mindig belehal. Mi most évente halunk bele kicsit :(
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2018.07.19. 21:31-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2018.07.19. 21:23


mcsabi írta:Természetesen értem a gazdasági hátterét a most folyó tevékenységeknek, de nem tudom mennyire lehet erre egy brandet építeni. Elismerem Monchi munkásságát, nagyszerű szakember DE ki fog ebbe a csapatba beleszeretni így? Ki megy ki az új stadion avatójára? Egy csapatba kellenek a fix emberek, akik miatt a gyerekek elkezdenek focizni, akiknek a poszterei ott lógnak majd a falaikon, akik mezeiben játszanak a grundokon és akik képei, nevei végül felkerülnek a zászlókra, drapikra. A foci az érzelmekről szól, rajongsz a mezért, de kellenek olyan emberek akik miatt ez kialakul. Ha minden évben 10-15 ember nevét kell megtanulnunk és az átigazolási szezonban mindenkit eladunk, akiért jön egy ajánlat akkor ki veszi meg a mezt? Aki az io ci sono kampány hatására megvette Nainggolan mezét, az pl mit érezhet most? Ki fog ezek után pl. Under, Schick, Manolas mezt venni, amikor ők felkerültek a játékos piac virtuális polcaira és bárki, bármikor megveheti őket. Én bevallom, ha Monchi a 10-15 évvel ezelőtti Roma sportigazgatója, akkor most szerintem Real szurkoló lennék, mert 100%, hogy eladta volna Totti-t Madridba.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy folyamat a szurkolók képébe hazudnak, tavaly ugye az volt hogy Rüdiger nem fog távozni, semmi pénzért nem eladó. Idén Alisson csak akkor távozik, ha Monchi reaktiválja magát ő lesz az új kapusunk. Ezúton is sok sikert kívánok neki, remélem időben elkezdte a felkészülést a szezonra. Blődség volt ezeket a nyilatkozatokat tenni, mert senki nem fog adni a szavára.
Sajnos nem tudom elképzelni, hogy mi lesz a De Rossi utáni Roma-val. Persze Florenzi személyében marad egy római születésű játékos, de ő nem az a típus, aki képes a csapat élére állni és húzni magával a többieket. Radja ilyen volt...


Általában hasonlóan látok dolgokat, de most nagyon mások az érzéseim. Illetve nagyon máshonnan nézem talán a dolgokat.
A belga tavaly igen komoly fizetésemelést kapott, ahogy hallottuk voltak kérések felé a viselkedésével kapcsolatban, ezekre nem igazán reagált.
Elmúlt 30 éves, egy nagy csalódáson van túl (nem került be a VB csapatba). Én megértem az eladását.

A brazil kapusét még inkább. Ennyi pénzért nem lehetett nem eladni. Rekord összeg a futballtörténelemben kapusért,
rekord összeg a Roma történelmében. S persze mondhatjuk, hogy a világ legjobb kapusa. De igazából egyelőre volt egy jó éve.
Emlékszik még valaki Didára? Szintén brazil kapus, Milánban volt egy remek idénye, ő is világ legjobb kapusának lett kikiáltva, utána sosem tudott
ahhoz az évhez még csak hasonlót sem produkálni. S ráadásul kiderült az is, amit korábban is írtak már: Alisson nagyon menni akart. Monchi maga mondta, csak egy szóval mondta volna a brazil, hogy maradni szeretne, akkor nincs az az összeg...

S közben a Roma azért elég komolyan igazol. Nem "Ronaldókat", de őt nem is szeretném. Nagyon fiatal játékosokat, akik viszont koruk ellenére szerintem jóval többek csak ígéreteknél. S a fiatal fiúk mellett ott egy nagyon ambiciózus, szerintem nagyon agilis, nagy kisugárzású edző. Alig várom, hogy a 19 éves Kluivert és a 21 éves Under alázza a Serie A védelmeit. Nekem nagyon jó előérzetem van a lassan induló szezonnal kapcsolatban...
Végre van felkészülés is, VB-n se volt szinte senki a csapatból, aki később érkezne... Mit nekünk Cristiano Ronaldo... Kezdődjön már a bajnokság!!!
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2018.07.19. 21:14


Ponce az AEK Athén játékosa lett kölcsön+opcióval.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.07.19. 19:53


Trigoria írta:Azt úgy szokták, hogy nem eladó. De Monchi ezt annyira cifrázta, ahogy nem szokták

Pontosan. Mondta volna azt, hogy nincsenek pénzügyi gondok, Alisson marad ha nem érkezik be érte egy 80m-s ajánlat. És akkor a kérők is tudják, hogy mi a helyzet.

BTW legfrissebb hír, hogy a spurs 32m fontot adna Ünderért. Remélem őt is eladják :evil: :x
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.07.19. 19:53


Én sokat "osztottam" Dzekót. Nagyon fognak hiányozni a nem várt ballábas góljai a 16-oson kívülről, meg úgy általában a góljai. De Schick beépítéséhez és folyamatos játszatásához valóban fontos lenne, hogy ne legyen itt. Márpedig itt lesz. Reméljük nem lesz sértődős, elviseli olykor a kispadot is, és termel 10-15 gólt. De nagyon fontos lenne, hogy Schick legalább annyiszor kezdjen, mint a bosnyák. Tartok tőle, hogy ez az év sem a cseh csatárról fog szólni...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2018.07.19. 19:38


Monchi taktikája szerintem csak simán annyi volt, hogy 80-90ért hirdesse Alissont, hogy minél több pénzt csikarjon ki a kérőkből, és bárhogy vesszük, ez sikerült, mert a nyár elején nagyon óckodtak megközelíteni még a 60-at is...aztán ahogy melegebb lett a pite s közeledik a szezon kezdés, hamar órák alatt megadják, amit másfél hónapig nem akartak :P én azt mondom ebből úgy ahogy van kihozták a maxot...s még így is megy a fikázás sok helyen, hogy idióta Monchi s nem érti a dolgát. Hát nekem azért nem úgy tűnik :D
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.07.19. 19:08


egy hsz Alisson-hír alól nso-n:
Ja, egyébként láttam tegnap az ESPN-n, hogy Allison 80%-ban védi a kapura tartó lövéseket a Serie A-ban, ez a statisztika hiányzott még róla. Brutálisan jó érték, egészen kicsit van De Gea mögött csak. Nyilván a statisztika csak egy részét tudja leképezni a játékos tudásának, de a kapusok esetében ez a legfontosabb mérőszám, egy jó támpont azért, hogy mire lehet számítani.
na igen, mi tudjuk

Az érinthetetlenség látszata...sokkal kelendőbb lesz egy "portéka" ha azt mondod nem elérhető senki számára. Pszichológiai hadvisélés sztem csak simán és lássuk be, vagy így vagy úgy, de bevállt.
Azt úgy szokták, hogy nem eladó. De Monchi ezt annyira cifrázta, ahogy nem szokták :)) És mivel a szurkolókból él egy klub, azért azokat nem kéne ennyire pszichológiai hadszíntérre vinni és ott szopatni. :))
Amúgy persze akkor is tudtuk, hogy kamuzik a spanyol, és ha mi tudtuk, akkor nyilván akik a foci világában mozognak, pláne tudták


és ja Schick játéka nekem elejétől fogva tetszik. Mehetne már Dzeko valahova...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.07.19. 18:25


Flo kapott egy orrbavágást. Konkrétan. Perrottitól edzőmeccsen. V.sz. törés :(
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2018.07.19. 13:10


Navast nem hiszem eladja a Real, max ilyen kupa kapus lesz, de azt is elhinném, hogy megy a belga helyére a Chelseabe. Jobb, mint az a lehetőség, amiről cikkeznek, hogy visszahozzák Cechet.

Ami Olsent illeti...hát ha tényleg ő jön akkor nem tudom mit gondoljak, B kapusnak oké, de direktbe a kezdőbe? Vagy akkor Mirante lesz a kezdőkapus? :lol: még a transfermakt is alig 2,5 millára taksálja Olsent...28 évesen a Koppenhágáig jutott, nem valami bizalom gerjesztő, akkor már Areola.

Malcom ügynöke közben hivatalossá tette, hogy le van beszélve már a találkozó Monchival, szóval az érdeklődés az ügyfele iránt valós.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.07.19. 11:10


Kiborulok, ha Alissont Olsennel akarjuk pótolni. Jobb lenne megvárni, hogy ha Courtois elmegy a Madridba, akkor hátha Navast olcsón meg lehetne szerezni és akkor 4-5 évre még kb. lenne egy kapusunk.

Közben Olsen ügynökei megérkeztek Romába :( :x Mit akarunk egy ilyen emberrel a bl-ben?
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.07.19. 11:01


https://twitter.com/ASRomaEN/status/1019865722066014208

Istenem ha ennek a csávónak a technikai tudása és Dzeko pragmatizmusa egy személyben testesülhetne meg... Tudom, akkor az a személy nem Romában játszana :)

Malcom volt már itt téma? Állítólag ő is kiszemelt (ha Gersont sikerül eladni). Ő a szegény ember Douglas Costája. Fizikailag szerintem a francia bajnoksághoz is kevés és rettentően egylábas. A jobb lábával véletlenül sem ér a labdához. De Gersonnál még így is jobb.

Szerk: közben olvasom, hogy az Everton 30 milka körül ajánl érte. Ennyit a szegény emberről :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2018.07.19. 11:36-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2018.07.19. 05:24


Trigoria írta:valszeg Monchi felvázolta a tervét, a módszereit, az irányt, és a vezetőség elfogadta, vagy pont ezért hívták őt.
a Románál most ez az irány megy, ilyen korszak van. Ezt kell elfogadni.
(és ne felejtsük, a mezért, a címerért drukkolunk elsősorban. Persze egy római lakosnak ezt még könnyebb átérezni)

Idén Alisson csak akkor távozik, ha Monchi reaktiválja magát ő lesz az új kapusunk. Ezúton is sok sikert kívánok neki, remélem időben elkezdte a felkészülést a szezonra. Blődség volt ezeket a nyilatkozatokat tenni, mert senki nem fog adni a szavára.
na ezt az egyet tartom hibának én is. Nem is értettem akkor ezt a nyilatkozatot.


Az érinthetetlenség látszata...sokkal kelendőbb lesz egy "portéka" ha azt mondod nem elérhető senki számára. Pszichológiai hadvisélés sztem csak simán és lássuk be, vagy így vagy úgy, de bevállt. A nyár elején mindenki nevetett Alisson árán...most meg 1 nap alatt megadták :D Ennyit jelent, ha nem kell figyelni af FFPre és türelmes lehet lenni.

Közben a felmerülő nevek, mint helyettes. Areola, Cilessen, Schmeichel (uuu de örülnék neki, mondjuk szerintem túl drága lenne a Leicesterből kiindulva). E mellet pedig felröppent egy szélső igazolása, Suso vagy Malcom személyében. Na most itt arra lennék kíváncsi, hogy ennek ki inná meg a levét? A Fáraó vagy Perotti? Vagy egyikük se akkora rotálható kerettel vágnánk neki, hogy szinte nem is B csapat állna fel pl. a kupában? :D Kezdünk lassan a bőség zavarában lenni, itt az ideje az eladásoknak is.

Ilyen megváltóként várják Alissont Poolban:
https://www.facebook.com/Omar.Momani.Cartoons/photos/a.295842520580601.1073741827.142205569277631/1045747228923456/?type=3&theater
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.07.18. 22:35


Monchi felmentve. Azé' ez az üzlet a "nincs az a pénz.... - na de ha van az a pénz?" kategória :wink:
7,5-ért vettük, 75-ért adjuk!!!! 8)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.07.18. 22:19


valszeg Monchi felvázolta a tervét, a módszereit, az irányt, és a vezetőség elfogadta, vagy pont ezért hívták őt.
a Románál most ez az irány megy, ilyen korszak van. Ezt kell elfogadni.
(és ne felejtsük, a mezért, a címerért drukkolunk elsősorban. Persze egy római lakosnak ezt még könnyebb átérezni)

Idén Alisson csak akkor távozik, ha Monchi reaktiválja magát ő lesz az új kapusunk. Ezúton is sok sikert kívánok neki, remélem időben elkezdte a felkészülést a szezonra. Blődség volt ezeket a nyilatkozatokat tenni, mert senki nem fog adni a szavára.
na ezt az egyet tartom hibának én is. Nem is értettem akkor ezt a nyilatkozatot.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.07.18. 21:41


Ha eligazol nekem tök mindegy hova megy. Ha a Beitar Jeruzsalem 1 Euróval többet ad mint a Pool, felőlem mehet oda is. Tök mindegy.

Mcsabi, tökéletesen osztom a gondolataidat. Sajnos nem egy szerencsés irány ez. Kérdés mi mást tehetnénk. A választ meg nem tudom.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.07.18. 21:40


Természetesen értem a gazdasági hátterét a most folyó tevékenységeknek, de nem tudom mennyire lehet erre egy brandet építeni. Elismerem Monchi munkásságát, nagyszerű szakember DE ki fog ebbe a csapatba beleszeretni így? Ki megy ki az új stadion avatójára? Egy csapatba kellenek a fix emberek, akik miatt a gyerekek elkezdenek focizni, akiknek a poszterei ott lógnak majd a falaikon, akik mezeiben játszanak a grundokon és akik képei, nevei végül felkerülnek a zászlókra, drapikra. A foci az érzelmekről szól, rajongsz a mezért, de kellenek olyan emberek akik miatt ez kialakul. Ha minden évben 10-15 ember nevét kell megtanulnunk és az átigazolási szezonban mindenkit eladunk, akiért jön egy ajánlat akkor ki veszi meg a mezt? Aki az io ci sono kampány hatására megvette Nainggolan mezét, az pl mit érezhet most? Ki fog ezek után pl. Under, Schick, Manolas mezt venni, amikor ők felkerültek a játékos piac virtuális polcaira és bárki, bármikor megveheti őket. Én bevallom, ha Monchi a 10-15 évvel ezelőtti Roma sportigazgatója, akkor most szerintem Real szurkoló lennék, mert 100%, hogy eladta volna Totti-t Madridba.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy folyamat a szurkolók képébe hazudnak, tavaly ugye az volt hogy Rüdiger nem fog távozni, semmi pénzért nem eladó. Idén Alisson csak akkor távozik, ha Monchi reaktiválja magát ő lesz az új kapusunk. Ezúton is sok sikert kívánok neki, remélem időben elkezdte a felkészülést a szezonra. Blődség volt ezeket a nyilatkozatokat tenni, mert senki nem fog adni a szavára.
Sajnos nem tudom elképzelni, hogy mi lesz a De Rossi utáni Roma-val. Persze Florenzi személyében marad egy római születésű játékos, de ő nem az a típus, aki képes a csapat élére állni és húzni magával a többieket. Radja ilyen volt...
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.07.18. 21:23


Alisson már el is repült. Közben állítólag a cselszkij ráigért (70 millió font) :shock:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.07.18. 17:06


A pénznek nincs szaga, de azért jó, h. végülis oda kerül, és nem a realba v. a cselszkibe. :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.07.18. 16:50


bárhogy nézzük, szép summa, nagy deal lesz

mcsabi: ugord át a hszeinket :wink: . Amúgy de, már privátban beszéljük, de egy bizonyos pontig nem, nem lehetett. Ráadásul totál a Roma és Alisson a téma :)
na de mindegy, vége.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: danikov valamint 45 vendég