Serie A

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.20. 07:40


Ok a korrupt csapatokat utaljak, te a korrupt szervezetet. Nincs ezzel semmi problema. Sot! A korrupcio utalata egy pozitiv dolog, ugyhogy ez dicseret volt a reszemrol!
Vagy a rosszabbik fajta volt a gond? Akkor a jobbik fajta vagy!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.20. 06:56


Trigo, a szurkolókat kifejezetten azért kérdeztem, mert nem tudom hogy van-e erről bármilyen kimutatás, közvéleménykutatás globálisan. Az első kommentek 90%-ban (de lehet hogy még magasabban) negatívak. A "véleményvezérek" pedig 99%-ban elítélik az új ligát. De elképzelhető, hogy a top12 úgy ment neki egy ilyen helyzetnek, hogy meg sem próbáltak piackutatni? Hatalmas hiba lenne. Én nem nézem ki belőlük. De az is lehet, hogy volt felmérés, ki is jött, hogy ez a közhangulat. Akkor viszont rohadt nagy lehet a baj, hogy mégis meglépték.
De azt is el tudom képzelni, hogy van egy csendesebb szurkolói réteg, aki az új ligának örül. Csak ők nem visznek ki drapikat. Nem tudom, de rohadtul érdekel. Ezért kérdeztem.
Fura, hogy valaki szurkol egy csapatnak és konzerválni akar egy olyan helyzetet, ami hosszútávon (gazdaságilag) tönkreteszi a klubot. A megoldás esélyét kínáló alternatívát pedig kapásból gyűlöli. De Roma szurkoló vagyok, úgyhogy lövésem sincs milyen lehet most a top12 szurker lelkiállapota. Én azt hiszem helyükben örülnék egy sikeres új ligának. Eddig is imádták a gazdasági fölényt, miért ne szeretnék a négyszer-ötször akkorát? Eddig is imádták, hogy csak nekik lehet Messijük, Neymarjuk, Ronaldojuk. Ezután még inkább csak nekik lehetne. De nem vagyok a helyükben így vastagon tévedhetek.
Trigoria írta:te kérdezted a szurkolókat, én elmondtam szerintem hogy vélekednek, majd azt mondod, hogy nem számít :)

Ilyet nem mondtam. A "többi" nem számítot úgy értettem, hogy ha Agnelli lennék, aligha érdekelnének a Roma szurkolók, vagy a napolitanok. A sajátjaim legyenek mellettem, akik utálnak azok pedig úgyis nézni fogják a meccseimet (ahogy eddig is), azaz a nézetségi adatok jók lesznek. Ezért nem számítanak. Ettől a véleményed (és másoké is) még nagyon is érdekel, mert annyira nem értem a nagy ellenszenvet a top12 szurkolók részéről. Tudom, hogy te sem vagy az, de lehet sokkal jobban érzed mi az ő problémájuk. Lehet hog ysokkal többet jelent pl egy juventinonak az ezredik scudetto, mint a BL serleg?

Én biztos hogy nézni fogom az új ligát is és még biztosabb, hogy a Serie At is. Akár a három naggyal, akár nélküle. Ezért vagyok tök semleges. Mindegy mi a vége, foci volt, van, lesz. Olaszként valószínűleg zavarna az olasz foci globalizálódása, de magyar vagyok és a magyar focit már rég lesz.rom. A nemzeti fociról nagyon másképp gondolkodunk, tudom.

Az UEFA vs top12 vitában pedig egyértelműen a top12 mellett vagyok. Gondoljatok már bele, hogy a megtermelt bevételed 75-80%át lenyúlja valaki és a fejed felett osztja szét. Ti hogy viselnétek? Amíg nyereséges vagy így is, addig még csak-csak elvagy ezzel a tudattal, de ha a hosszútávú léted múlik rajta, akkor nem tennél ellene? Rohadtul tennék. Lehet hogy hülyeséget és még rosszabb lesz, de megpróbálni muszáj. Hát most megpróbálják.
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2021.04.20. 08:14-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.04.20. 06:19


Amúgy nagyon csalódott vagyok most. Sajnálom, hogy az UEFA ezt engedte idáig süllyedni. (Mármint, hogy ennyire pénz éhesek)

Perez nyilatkozatát olvasva szerintem tárgyalni akarnak, hogy jobb legyen a BL és cserébe törlik a szuperligát. Azt is nyilatkozta, hogy az 5 szabad helyre olyan csapatokat várnak majd mint az AS Roma és Napoli, de nekünk kvalifikálnunk kell majd magunkat.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.20. 04:20


F.totti, a megn,ilatkozasaid alapjan te is hater vagy. Raadasul a rosszabbik fajta, az altalad hatereknek nevezettek kozul sokan azt mondjak, nem nezik azbuj ligat. Te viszon ugy haterkedsz, hogy nezed a heterelt szervezet meccseit.

De ez jo. Nem szamitanak a helyi nezok. Es akkor mi lesz? Marad az algoritmus altal gemeralt muszurkolas? Mondjuk a mostani generaciot, lehet, hogy nem zavarna.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.19. 22:39


te kérdezted a szurkolókat, én elmondtam szerintem hogy vélekednek, majd azt mondod, hogy nem számít :) így nehéz beszélgetni :D
Előre szólok, hogy én mint hater nem nézném. Egyetlen meccsét sem. Nem is érdekelne, és már csak elvből sem. És én az elvi döntéseimet örökre megtartom. De persze igazad van abban, hogy a nézettsége nyilván nagy lenne ... egy ideig
Amiről meg írod, hogy nem érted.... hát én ebbe tényleg nem megyek bele. Ezt vagy érzi az ember, hogy mit jelent ez az egész a labdarúgásra nézve, vagy nem. Pontosabban vagy érzi és úgy gondolja, ahogy én, vagy nem.

Én a hivatalos döntésekig kiszállok ebből a beszélgetésből, bocs :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2021.04.19. 22:39


Én részemről már most szívesebben néznék egy olasz bajnokságot a top3 nélkül. Egyszerűen unalmas már, hogy mindig ez a 3 nyeri a bajnokságot, másnak esélye sincs, mert sokkal kevesebb a lehetőség és ha egyszer véletlenül másnak ki is jönne a lépés, akkor is jönne egy bíró és elcsalná a mérkőzéseket, max fél évig eltiltják attól, hogy az adott csapatnak fújjon, nagy cucc.
A top3 mögött meg mindig nagyon volt a rotáció, izgalmasabb lenne a bajnokság. Mindegyik sztár se menne át, ha a nemzeti keretből repülésnének.
Ami meg a másik oldalt illetti, szerintem naivság lenne azt gondolni, hogy ilyen Florentino Perezek és Agnellik vezette liga teljesen tiszta lenne. Tőlem aztán olyan bunda meccseket rendeznek, amilyeneket csak akarnak, nem igazán érdekelne a dolog.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.19. 22:00


Trigoria írta:az érintett induló csapatok drukkerei között is tuti 50-50 max az arány, de a többi klub drukkerei között meg nem is kérdés


A 'többi' nem hiszem hogy bármit számít. Bár talán a nézettség miatt valamelyest. De a haterek is nézni fogják a meccseket (csak épp más miatt) , úgyhogy tényleg közel nullát számít a többi.

Egyébként fel nem foghatom mi a baj ezzel. Miért áll egy a saját csapatát a biztos csőd felé vezető rendszer és egy egyértelműen korrupt szervezet mellé a szurkoló? A 'többit' értem. Roma szurkolóként nekünk is szívás. A tízenkettők szurkolóit nem.

Az egyetlen indok a nemzeti bajnokságok gyengülése lehet. De azok a BL miatt is gyengülnek és a klubok maradnának is a saját bajnokságukban. Az UEFA akarja őket kizáratni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: feram89 Dátum: 2021.04.19. 21:40


Eddigi tervek , lehet sok kacsa is: Bevételed 55% költheted csak játékosfizetésre,bírok mint az nfl-be mikrofon segitségével megmagyarázzák a döntéseket,csapatok bl győzelmeket tovább viszik mint szuperliga győzelem.
Bl-be Bayern, Porto és Dortmund játsza le az elődöntőket a kizárt csapatok helyett
feram89
 
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2013.03.13. 08:13
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.19. 21:32


A szurkolók véleménye pedig mi?
elsöprő többséggel a szuperliga elleni, ebben egészen biztos vagyok
az érintett induló csapatok drukkerei között is tuti 50-50 max az arány, de a többi klub drukkerei között meg nem is kérdés
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.19. 20:56


Oké, de mindkét oldalon a felsoroltak vannak tomm. :)

A szurkolók véleménye pedig mi?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.19. 20:50


Amerikai befektetők, posztszovjet oligarchák, arab sejkek, dúsgazdag ázsiaiak pénze. Európa és az európai szurkolók véleménye alig számít.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.04.19. 20:50


F.Totti írta:
fogkefe1 írta:Tényleg annyi kellene mint kosárban amit a Fiba művel.


A FIBA konkrétan engedett, ezért jött létre az Euroleague és ezért maradtak a nagyok a saját bajnokságukban is. Az UEFA sosem fog így meghátrálni.

Igen.
Szerintem ez lenne a jó, csak ésszerű keretek között.

Nekem mindegy, hogy BL a neve vagy Szuperliga. Csak ne a Molde a Dinamo Kiev és a tököm tudja ki játszom benne.
Hanem mondjuk egy Zenit, Fener, Porto helyettük.
Szép, hogy kijutott a Fradi, de nem BL-be való csapat. Valszeg rajtunk kívül nem is érdekelt senkit a meccsei

Valószínűleg valahogy megegyeznek majd, mert ahogy Trigo írta ha kettészakadnak, ott lesz vége a focinak.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára fogkefe1 2021.04.19. 20:55-kor.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.19. 20:45


fogkefe1 írta:Tényleg annyi kellene mint kosárban amit a Fiba művel.


A FIBA konkrétan engedett, ezért jött létre az Euroleague és ezért maradtak a nagyok a saját bajnokságukban is. Az UEFA sosem fog így meghátrálni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.19. 20:40

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.04.19. 20:38


Engem azért bosszant, mert korruptak mint az állat, de sajnos minden a világon. Nyissátok fel az újságot, nézzétek meg a netflixen a hálászatról szóló filmet.

Az Európa Liga is pár éve fos volt, napjainkban elkezdtek komolyan venni. Régen ott játszott a B csapatunk mindig, most már a bajnokságban játszik a B csapatunk.
UEFA vicc, de tényleg próbálják jobbá tenni. 32 csapatos EL jövőre, hogy ne minden jött-ment jusson be, elindítják a konföderációs kupát, ami aztán tényleg nem fog senkit sem érdekelni, de ott játszhatnak a kicsik.

Tényleg annyi kellene mint kosárban amit a Fiba művel.
BL-ben legyen a 26 legjobb csapat még 6 kiscsapat a kirakatba aztán kész. Nekem az is tetszett, hogy 3 éve vagy mikor elindították, hogy a topligákból 4 csapat kerül be, ugye ezzel szívünk, hogy nálunk csak 3 volt. Jobb is lett a bajnokság.

De ez a szuperkupa nekem nagyon büdös.
Remélem annyi lesz, hogy most izmoznak aztán megegyeznek, mert ezután bárhol lesz a Roma nem fogok tudni neki szurkolni. Ha a tarcsi pályán akkor azért, ha a szuperligában akkor azért.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.19. 20:37


Trigoria írta:tudtommla Uefa és Fifa egybeen van most ebben



A FIFA semmilyen szankciót nem említett eddig. Közzétettek egy "nem örülünk" kommentárt és azóta kuss. Infantino nem hülye. Kivár. Nincsenek az UEFÁhoz kötve. A sját tornájuk nézettségét nem okvetlenül akarják a béka segge alá rántani. Esik az így is.
AZ alternatív EB alatt nem válogatott tornát érts, hanem bármilyet, amin Cé, Messi és társaik játszanak. Szemben pedig menne szlovák-északmacedón rangadó vagy akár egy olasz-portugál a top12 járékosok nélkül. NEm kérdés melyiket nézné több ember.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2021.04.19. 20:42-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.19. 20:29


tudtommla Uefa és Fifa egybeen van most ebben

Cé pedig nem tévén fogja nézni az EB-t, hanem játszik majd egy másik tornán, az alternatív EBn. És akkor kíváncsi leszek ki mit fog nézni tévén :D
na ne vicceljünk :D :D
Pontosabban úgy lehetne igazad, hogy az Uefa és Fifa megszűnne , mert életképtelen maradna és más venné át a helyét, aki vinné tovább az EB-ket Vb-ket. Kettő párhuzamosan nem létezhet hosszú távon. (Értsd, akár 3 év múltán is)

mindegy is, én tudom mit szeretnék, vagy mit nem, innentől kár ezen gagyognom addig, míg el nem dől :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.19. 20:13


tomm írta:Ha a szuperligaban szereplo jatekosok fifa engedelyet torlik, akkor vege is a szuperliganak es a topklubok meg labon is lottek magukat.
De amugy hajra, a futbal reneszanszat hozhatna el, ha ujra nyitottabbak lennenek a bajnoksagok


FIFA engedélyek törléséről szerintem nincs még szó. Az UEFA hisztizik csak.

Amúgy a mostani posványnál tényleg csak jobb jöhet. Úgyhogy részemről is hajrá, öldössék le egymást. A bajnokságunknak úgyis vége. Kellett egy kis izgalom :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.19. 20:09


Szerintem simán lesz Szuperliga. Az UEFA ezt semmiképp nem tudja megakadályozni. Az mocskos, korrupt, ingyenélő UEFA remélem jó gyorsan bedől. Bár annál sokkal opportunistábbak, úgyhogy inkább meg fognak egyezni.
Kik maradtak ki? A németek, akik mindig nagyon figyelnek a látszatra és akiknél messze a legerősebb a szövetség. Aztán a katariak egyik fele, akik meg katariak. Agyfaszt kapnék, ha egyfajta royalty költségként a bevételeim 80%át elvennék és a fejem felett döntve osztanák szét. A BLben kb ezt teszi az UEFA. És persze jó szöveg, hogy nem lennének nagyok, ha nem lenének kicsik is, de pontosan tudjuk hogy miről szól ez. Szimpla szavazatvásárlás, azaz korrupció. Felrobbantani, beszántani, sóval behinteni.

Simán lehet, hogy az új rendszer még szarabb lesz, de a jelenlegi sem fenttartható, így logikus, hogy keresik a megoldást. AKkor pedig egyszerűbb egy nagyot dobni, mint a szart passzírozni jobbról balra, majd vissza.

Ha tényleg valid az a forrás, amire a ligát építik, akkor nincs az az UEFA szankció, ami hosszú távon hatásos lenne. Cé pedig nem tévén fogja nézni az EB-t, hanem játszik majd egy másik tornán, az alternatív EBn. És akkor kíváncsi leszek ki mit fog nézni tévén :D
Azaz a döntés a játékosok kezében van. Aki mellett a sztárok kiállnak, azt fog győzni. És mivel a nagyobb pénz a Szuperligában van, a fizetéseket pedig a klubok osztják, ráadásul a reklmérték is nagyban a kluboktól függ, így szerintem logikus, hogy a sztárok ki mellé állnak.

Ceferin meg maga a megtestesült szánalom. Az ő az egyik főfőszélhámos és zokog, hogy átb@szta a cimbi, aki azért lett cimbi, mert fasza szélhámos :D :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2021.04.19. 20:28-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.19. 18:43


nem lesz szuperliga. Így semmiképpen ahogy kigondolták.
mindkét fél bedobta a blöfföt, meglátjuk melyik call-olja le a másikét előbb :)

ha mégis lenne, és úgy, hogy olasz csapatok kiszállnak a serie-a-ból (legyen az akár nemRoma vagy a Roma), nekem befejeződik a focinézés
Nem is mondanék erről mást. Totál őrület az egész elképzelés szvsz. Számomra 0%-ig tolerálható

Kár is erre több szót vesztegetni. Meg kell várni a f.szméregetéses pár napot, aztán majd amikor kimegy a vér a kisf.szukból, lenyugodva majd reformálnka egy kicsit a BL-en, átenged az UEFA a bevételekből egy jelentős szeletet, és meg is vagyunk.

(és mivel tökéletes időzítéssel a BL elődöntők előtt jelentették be, kényszerhelyzetet és gyors döntést generálva, pár napon belül tényleg el is dől majd)

Ott van Andrea Agnelli (a Juventus elnöke – a szerk.), ő az, aki leginkább cserbenhagyott. Sosem találkoztam még olyan emberrel, aki ennyit hazudott volna. Szombat délután azt mondta nekem, ezek csak pletykák. Azt mondta, egy óra múlva felhívlak, majd kikapcsolta a telefonját.
na kit lep meg hogy a juvénál csalnak lopnak hazudnak?:))) :D
https://www.nemzetisport.hu/bajnokok_li ... bl-2821721


azért elképzelem , ahogy Cével közlik, hogy fiam, akkor most tv-n nézheted az EB-t :D
abban a pillanatban elhagyná a juvét
és a sztárok fele így tenne a klubjában - ha jogilag valahogy meg lehet oldani
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.19. 17:51


Ha a szuperligaban szereplo jatekosok fifa engedelyet torlik, akkor vege is a szuperliganak es a topklubok meg labon is lottek magukat.
De amugy hajra, a futbal reneszanszat hozhatna el, ha ujra nyitottabbak lennenek a bajnoksagok
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.04.19. 17:03


Most olvasom, hogy a JPMorgan kapásból 400 millióval megfinanszírozza csapatonként a szuper ligát. Na ha ez igaz, akkor mindenkit össze fognak vásárolni ennyi pénzből. Úgy néz ki el kell felejteni azt amit eddig hívtunk focinak.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.19. 16:58


mcsabi írta:
F.Totti írta:Nem vagyok kifejezetten Szuperliga ellenes. Mi jogon tiltaná meg bárki, hogy a klubtulajok a saját üzleti érdekeiket szemelőtt tartva egy új ligát szervezzenek?

Azért ilyenkor azt vedd figyelembe, hogy ha nem tiltják ki őket, az nekünk nagyon nem lenne fasza. Így is elég nagy a különbség az anyagi lehetőségeket illetően a két milánói gárda, illetve a juve javára. Ha ehhez még hozzáadsz további iszonyatos mennyiségű pénzt, az olyan izgalmas versenyt eredményezne a bajnokságokban, mintha egy autóversenyen indulna 3 Ferrari és 17 Trabant. A független közönség manapság szerintem Leicesterhez hasonló történeteket vár, ezzel még azt a kevés esélyt is elvennék, ami az ilyen ritka csodákra eddig volt.


Sajnos ez igaz és hosszabb távon valóban elértéktelenedhet a nemzeti foci. A Szuperliga jelenlegi formájában a Romának nem jó. De attól, hogy sokak üzleti érdekét sérti, miért ne lehetne létrehozni? Márpedig ha létrejön, akkor inkább maradjon a 3 Ferrari is a ligánkban. Egyrészt és elsősorban azért mert a üzletileg is jobban járnánk, másrészt pedig inkább legyünk másodikak a 3 nagy jelenlétéban, mint bajnokok egy kiherélt serie a-ban.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.04.19. 16:53


Szerintem most is jelentkezhetnénk tárt karokkal várnának. Azzal nekem sincs problémám amúgy, hogy legyen szuperliga, de szerintem így nagyon gyenge. A 12. Barca-Arsenal olyan unalmas lesz már mint az állat. Főleg H semmi tétje nem lesz. Jó a végén lesz egy kupa, de azon kívül semmi, mert jövőre ugyanez.

Vagy maradjon meg a nemzeti bajnokság is és legyen mellette szuperliga. Vagy amit írtál legyen mondjuk 3 osztály 3*16 fővel Európa szerte, na azt adnám.

A másik meg, hogy igen a Corotone meccseket nem kell nézni, de engem special tényleg jobban lekötött a hétvégi Sassuolo-Fiorentina, Cagliari-Parma, PSG-St.Etienne, mint a 142. Barca,Bayern, Pool meccs.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.19. 16:44


jnzsblzs írta:
feram89 írta:Egy bajom van a szuperligával, nincs kieső csapat , sokkal jobb lenne ha lenne ott is tét hogy bent tudsz e maradni illetve másnak lenne esélye feljutni.

Igen ez tényleg jobb lenne. Lenne három négy liga egymás alatt, darabonként 16 csapat keresztül kasul európából, harminc meccs harminc héten át, aztán 4 hét rájátszás/osztályozók utána szünet. Már csak valahogy a draftot kéne bevezetni és már jók is vagyunk.


Ezt nagyon adnám én is :)
Ja, kicsit gáz, hogy nincs kieső, de első lépésként megteszi. Ha sikerül lenyomniuk az UEFAt, akkor pár éven belül szinte biztos, hogy lesz még egy "osztály" annyi jelentkező lesz és annyi pénz, hogy megérje. Ez már nekünk is jó lenne, mert 24-32 csapat közé már a mi Románk is beférne.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég