Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2015.04.22. 14:34


tomm írta: mégiscsak elképzelhető, hogy létezik minőségi szurkolás drapik és egyéb, oda nem illő dolgok nélkül?


Nehéz szokásokat, kultúrákat összehasonlítani. A drapik márpedig oda illenek, mert oda illetek olasz meccseken 70 éve, 30 éve és 10 éve is.
A stadion, a futball, a szurkolók, a folklór része. Más kultúrákban ez talán máshogy alakult ki, Olaszországban mindig így volt. Így oda illik.

Ki milyen mintát vesz át? A németek vették át az olasz mintát. Azt, ami Olaszországban volt évtizedekig, csak most nem lehet.
Németországban inkább lehet. A kiírásokat is Olaszországból vették át, mivel volt Bayer meccsen is több kifogásolt kiírás.

Kép

Igen, tényleg úgy gondolom, hogy vissza lehet(ne) hozni a 80-as éveket, nagyon sok sem kellene hozzá.
Néhány teljesen, de teljesen értelmetlen törvényt és tiltást kellene megszüntetni, kellene olyan foci, mint a 80-as 90-es években volt.
Ennyi. Esetleg még a Juventusé mellett néhány értékelhető stadion, de ez kevésbé lényeg.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.04.22. 09:26


néztem tegnap a bayern-portót és az jutott eszembe, hogy aki ezt szinháznak nevezi, az konkrétan hülye. végig énekeltek, doboltak, lengettek, buzditották a csapatot. igazából bármikkor nézem a meccsüket, szünet nélküli buzditást hallok. zászlók tengere stb. viszont érdekes, drapikat nem láttam. mégiscsak elképzelhető, hogy létezik minőségi szurkolás drapik és egyéb, oda nem illő dolgok nélkül?

hazudik a média, akik megpróbálják elhitetni, hogy mindenről az ultrák tehetnek. de ugyanúgy hazudnak azok, akik megpróbálják elhitetni, hogy a szurkolói magatartásban a változásnak feltétlenül negativ hozományai lesznek, szinház, meg a többi hazugság.
gy.k.: nem kell feltétlenül átvenni egy-az-egyben a német mintát. de ha finomitanak a módszereken, az nem feltétlenül jelent szinházat. a szurkolókon múlik, hogy mit hoznak ki az adott helyzetből. az angolok teátrumot voltak képesek összehozni, a németek egy teljesen elfogadhatü közeget. lássuk, olaszaink mire mennek. ha csizmában is szinházasdi lesz, azért én csak részben fogom felelőssé tenni a döntéshozókat, sztem a szurkolók is ugyanúgy hibásak lesznek. sőt!

azt már rég meg szerettem volna kérdezni, hogy akik a régi idők szurkolását hiányolják, azok valóban azt gondolják, hogy vissza lehet hozni a 70es, 80as éveket? vagy akár csak a 90es éveket? vagy csak úgy szimplán nosztalgiáznak és biznak Jézus második eljövetelében?
ahogy alant is irva vagyon: stop da wolrd, wanna get off
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10374
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.21. 20:23


Az utolsó lehetőséget elnézegetném szívvel-lélekkel. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11696
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2015.04.21. 20:06


Kétlem hogy olyan helyzetben lennénk hogy lecserélhetnénk a csapatot. Nem túl kapósak a játékosaink, a keret fele idős, a gólképtelen támadók csak veszítettek értékükből, ha kiárusítást rendeznénk még kevesebbet látnánk belőlük. És ha Pallotta fejében meg is fordulna hogy belerakjon egy zsák pénzt, azt sem teheti a FFP miatt.

De azért elrémiszt a gondolat hogy esetleg megtörténhet, a pénzmaradékból leigazoljuk Garcia összes régi kedvencét, aztán két év múlva jön Zeman hogy az ifiket benntartsa az első osztályban.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.04.21. 18:55


Idén már nem érdemes mezt rendelni, mert a nyár végén már nem biztos, hogy itt játszik a kiszemelt kedvenc:
http://www.asroma.co.uk/news/transfer-t ... in-to-stay?
Mindenesetre ha tényleg ekkora kisöprésre és "árufeltöltésre" kerül sor, remélem azt a nyár elején gyorsan lezavarják, hogy az első bajnokin ne bemutatkozással kezdjünk.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6577
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2015.04.21. 17:43


nem akarom védeni az elnököt, de azért nem gondolom, h mindent az ő nyakába lehet varrni...
ez most úgy néz ki, h beszólt a szurkolóknak és ettől máris jól fociznak a fiúk, minden ok, Garcia a zisten, és csak Ibarbó és köpködő maradt a gond... :(

lófaxt!
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2039
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: bangbang187 Dátum: 2015.04.21. 16:30


Corriere dello Sport arról ír, hogy a milan tuti hogy nem fogja megvenni Destrot. Főleg azért, mert sokallják érte a 16 milliót, és nem tudnának/fognak érte annyit adni. :o
Azt hiszem, hogy ezt tudtuk előre...
Avatar
bangbang187
 
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2014.07.24. 01:10

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.04.21. 15:00


Ez valahol azon a részen van, ahol azt is írják, hogy Pjanic bokáját lehet, hogy műteni kell?
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6577
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2015.04.21. 14:56


JÓ HÍR!!!!!
rámegyek a romanewsre, és ezt olvasom fő hírként nagy betükkel: 'A csapat még az öltözőben. Jó hírek Dumbiáról.
Nos, hát ez nagyon felcsigázta az érdeklődésemet. Csak nem felmondott, hazament, sportágat váltott? Rögtön rá is klikkeltem, és itt a válasz: gerincbántalmai voltak, de már javul neki és egyre jobb fizikai állapotban van! :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.04.20. 19:47


Simán kivezetheti a srácokat egy barimeccs keretében 44 évesen. Tök mindegy kivezeti ki őket. Ha UCan az szerintem nagyszerű lenne, mert akkor az azt jelenti marad. Amúgy Szaniszló Csabi mondta még valamikor, hogy igazából nem az ő hibájuk, hogy nem tudják elkezdeni. A város nagyon nem akarja a stadiont, szóval ahol tud keresztbe tesz Pallottáéknak, közben meg a médiának mondja, hogy mennyire örülnek ennek a Projektnek. A fenét!
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.20. 19:37


Olaszország, én így szeretlek...
amúgy lehet a város érdeke is a helyszínváltoztatás, és akkor gyorsan kiadja az engedélyeket
remélem azért a stadiont nem tervezik újra, mert az lenne az igazi pénzpazarlás


amúgy tudom, hogy ez itt off, de:
http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... rt-2408585
ennek fényében ítéljük meg a mi ultráinkat :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28093
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2015.04.20. 19:20


Nem Totti fogja kivezetni a csapatot az új stadionba, nem is De Rossi, hanem a visszavonulás előtt álló tar fejű Ucan.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2015.04.20. 17:42


BRÉKING
Lehet, hogy a stadion tervek gyökeresen módosulnak. U.i. egyre több a probléma a jelenlegi helyszínnel (víztisztító, kisajátítási gondok, szűk a hely, környezetvédelem, stb).Úgyhogy komolyan felvetődött, hogy ejtik az egészet, és helyette Róma keleti széléra, Tor vergatába telepítik az egészet. Oda eleve is asportközpontot terveztek, de csak egy félkész uszoda valósult meg belőle. Hely pedig bőven van, annak idején 2 millió fiatalnak misézett ott a pápa.
http://goo.gl/maps/2udJ7
persze ehhez újra kellene kezdeni az egész engedélyezési procedúrát.......

Kép
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2015.04.19. 18:59


Carlos Paredes? :D
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2015.04.19. 15:08


Vicces ahogy Puzsér a másikat túlüvöltve, elnyomva érvel a kultúráról. A maga közegében pont azt az agresszív stílust képviseli amit közben nagy hangon ekéz, némileg választékosabban fejezi ki magát mint a lenézett büdös prolik, de a viselkedése nem sokban különbözik.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.19. 14:53


hát meghallgattam közben
pokoli stílusú vitatkozás ez Puzséréktól, de sok igazsággal
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28093
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.19. 14:18


zsolti írta:Ezt nagyon érdemes megnézni.Mindegyik mond jó dolgokat.Ez a Bognár nevű különösen jó arcnak tűnik.

Mielőtt bármit mondanánk, ez a Bognár pl nem közülünk itt valaki? Csak hogy tisztázzuk :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28093
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.04.19. 14:13


Nem!

Azokat kell kiszűrni akik a balhét csinálják! Nyilván ez majd az új stadionban lehet csak megoldani!
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.19. 13:48


És így 100 miatt nem megy be 3000,seba? :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11696
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.04.19. 12:08


Ahogy beszélgetnek az katasztrófa! Egymás szavaiba üvöltenek bele...:) Azon felül nagyon egyszerűen meglehetett volna fogalmazni, amit itt boncolgatnak, csak elfelejtettek egy réteget. Nem lehet szerintem egy kalap alá venni az Ultrákat és a huligánokat! Az én nézetemben az Ultra szervezetekbe tömörülve napi szinten tesz a csapatáért. Rendezvényeken népszerűsíti azt, tagdíjat fizet, amiből általában adakoznak vagy a drapikat készítik el esetleg utaznak. Semmiképpen sem ártanak sem erkölcsileg, sem anyagilag a klubnak!

A huligánok, akik gyilkolásznak, rendet bontanak, huhognak és folyamatosan erkölcsi és anyagi károkat okoznak a klubnak! Na rájuk én sem vagyok kíváncsi. És egy kicsit Off: nagyon helyesnek tartom, hogy a Fradipályáról is kizárták ezeket a személyeket!

On:
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.19. 12:04


A stílusa igen agresszív és bugyuta,de a mondanivalójának a tartalma nem.Egész jól körbejárják az ultratémát 25 perc alatt.Nekik sincs fekete és fehér,próbálják keresni a konszenzust.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11696
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.04.19. 11:18


Vinicius írta:https://www.youtube.com/watch?t=226&v=Tb9dVFRpyuc

Ettől a fazontól mindig felfordul a gyomrom. Már a kinézete alapján se szimpatikus, de a mesterkélt színpadias előadásmódja görcsbe rántja az öklömet.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6577
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.19. 11:15


Ezt nagyon érdemes megnézni.Mindegyik mond jó dolgokat.Ez a Bognár nevű különösen jó arcnak tűnik.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11696
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Vinicius Dátum: 2015.04.19. 10:30

Ieri, Oggi, Domani...Faccia a terra sotto gli occhi dei Romani!
Avatar
Vinicius
 
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2006.11.20. 11:08
Tartózkodási hely: Balatonalmádi

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.04.19. 09:27


Jöjjön! Jöjjön!!
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég