AS Roma ultrák

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Budo Dátum: 2014.05.17. 21:53


aeser írta:Ki-ki meccsen dőlt el a spanyol bajnoki cím egy Barcelona-Atletico meccsen. A vendégek sokezer szurkolóval érkeztek, mégsem hallani balhéról, de Spanyolországból máskor se nagyon, pedig ők is ugye a sztereotípia szerint olyan vérmes latin emberek, gazdaságilag sem sokban különböznek az olaszoktól, szeretik a focit, hagulatot is tudnak csinálni. Az angolokhoz hasonló szigorú intézkedések sincsenek.
És a meccs végén a hazai szurkolók megtapsolták a vendégcsapatot akik ellenük szerezték meg a bajnoki címet.

Nem a sztereotípiából kell kiindulni. Azért ha a Boixos Nois ott lett volna ma a Camp Nou-ban, akkor nagyon nem biztos, hogy minden ilyen békés lett volna. A vérmes latin emberek nagy részét (,már akik a stadionban is azok) már rég kitiltotta a két nagy a saját stadionjaikból. Cserébe a turistáké szinte az egész stadion, akik nem szurkolnak (elég megnézni, hogy mi volt amíg az Ultras Sur-ral nem tudott megegyezni a Real, és ki voltak tiltva hetekig) , és nem mennek meccsre, amikor nem úgy megy a csapatnak, mint ahogy ők azt szeretnék (pl.: Barça). Ezek mellett már a 90-es években keményebben felléptek ott a hatóságok, de attól még ott sincs semmi megoldva; többek között a kupa döntő előtt/után is volt balhé.
Budo
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2013.01.13. 00:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Puttóállat Dátum: 2014.05.17. 20:02


aeser írta:Ki-ki meccsen dőlt el a spanyol bajnoki cím egy Barcelona-Atletico meccsen. A vendégek sokezer szurkolóval érkeztek, mégsem hallani balhéról, de Spanyolországból máskor se nagyon, pedig ők is ugye a sztereotípia szerint olyan vérmes latin emberek, gazdaságilag sem sokban különböznek az olaszoktól, szeretik a focit, hagulatot is tudnak csinálni. Az angolokhoz hasonló szigorú intézkedések sincsenek.
És a meccs végén a hazai szurkolók megtapsolták a vendégcsapatot akik ellenük szerezték meg a bajnoki címet.

Ha jól tudom, akkor pontosan 447-en voltak a vendégszektorban. A jegy oda egyébként "mindössze" 93 Euro volt...
Avatar
Puttóállat
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.02.20. 11:19

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.05.17. 19:25


Én azért nem cserélném el a kanyart -minden balhéjával együtt sem- arra a 90 ezer színházlátogatóra.

Ám a végén a gesztus szép volt.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11730
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.05.17. 19:14


na jah
nem is értem, mindjárt jön értük az űrhajó és hazamennek a távoli bolygójukra gondolom :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2014.05.17. 19:05


Ki-ki meccsen dőlt el a spanyol bajnoki cím egy Barcelona-Atletico meccsen. A vendégek sokezer szurkolóval érkeztek, mégsem hallani balhéról, de Spanyolországból máskor se nagyon, pedig ők is ugye a sztereotípia szerint olyan vérmes latin emberek, gazdaságilag sem sokban különböznek az olaszoktól, szeretik a focit, hagulatot is tudnak csinálni. Az angolokhoz hasonló szigorú intézkedések sincsenek.
És a meccs végén a hazai szurkolók megtapsolták a vendégcsapatot akik ellenük szerezték meg a bajnoki címet.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.05.17. 15:06


Majd a hangfalak, ahogy az Olimpicóban mindig is szólnak Inikozénál :)

fr: félreértettél
nem azért mondtam, hogy kemény idegenbe járni mert tortúra. Egyszerűen erre áldozni szabadidőt, pénzt, energiát, "életet", hogy minden második hétvégén utazzak... Erre mondtam hogy ez kemény és nekem nem menne.
De amúgy abban amit írsz igazad van.

A labdarúgás és minden tömegsport tökéletes fórum az agresszív embereknek, hogy kiélhessék magukat különböző minősíthetetlen viselkedésükkel!
sajnos ez így van. Ez az alapvető probléma.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2014.05.17. 13:03


Magától az erőszaktól én magam is elhatárolódom 100%-ban! Viszont azokra az emberekre hatalmas szükség van minden percben, akik meccsről meccsre kint vannak a lelátókon és csinálják a hangulatot. Az a kérdés, hogy az egy azon tábor és közösség? Vagy nem. És ami a meglátásom, hogy azok az emberek akik egyébként is erőszakkal övezve élik az életüket, azoknak nem fog megváltozni a világnézetük és a természetük, mert nem engedik be őket a meccsekre! Mit ahogyan MO-n is elintézik a pályán kívül a szurkolók a pályától több kilométerre adott esetben!! A labdarúgás és minden tömegsport tökéletes fórum az agresszív embereknek, hogy kiélhessék magukat különböző minősíthetetlen viselkedésükkel! Ezt Angliában úgy kezelik, hogy már a mérkőzés előtt a kompetens egyéneknek be kell vonulnia egy a rendőrség által megjelölt fogdára és a meccs után x órával hagyhatja csak el azt! Nehéz dolog ez, de megfelelő ráfordítással kezelhető lenne! Csak akkor kik drukkolnák végig a meccset? És ki énekelné Trigónak Az Inikozét?...... :lol: :evil: :lol:
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.05.17. 07:27


nas itt kezdődik a baj. te már el nem tudod képzelni, hogy a meccsre járás idegenbe az nem feltétlenül tortúra.
Ha normális világ lenne, akkor nem is létezne olyan , h. (sic!) "a vendég". Neked ez természetesnek tűnik, pedig gondolj bele, milyen eszement dolog az apartheid, azaz elkülönítés azon az alapon (is), h. egyesek más csapatnak szurkolnak. Mint bizonyos ragadozó állatokat, akiket külön ketrecben kell tartani, nehogy kárt tegyenek egymásnak menjenek. És ezt tenni homo (állítólag) sapiensekkel.....!
persze régen is volt ilyen, azoknak, akik ezt preferálták, de egyáltalán nem kényszerítették a normál földi halandókat oda adminisztratív eszközökkel.
na például ezt köszönhetjük az általános züllésnek, bunkóságnak (inkluzíve az ultráknak, vagy legalábbis a hangadó kömény magjuknak)

még a békés svejc is ... ide jutottunk :(
https://www.youtube.com/watch?v=9VGbyspceSE
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.05.16. 23:13


persze hogy vannak ilyenek mint te sokan
De mentél mindig idegenbe is? Ha nem is mindegyikre de a legtöbbre? Kemény. Én sosem tudnék.
A többiben igazad lehet nyilván. Nekem fogalmam sincs milyen arányban vannak a ma is vendégbe járó szurkolók között azok akiket ultrának lehetne nevezni, és a sima fanatikusok.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.05.16. 18:58


Én sok minden vagyok, de nem "fanatikus hülye"./ F.a.sz. (független autonóm szeméyliség :D ) viszont igen, és gyűlölöm a csordaszellemet./ Annak idején viszont én is jártam még meccsre idegenbe minden gond nélkül. Beállt az ember a sorba, megvette a jegyet, aztán bement a helyére és kész. Minden idióta előirás, korlátozás, szervezett galerihez való tartozás, csoportos utaztatási kényszer, motozás (!!) stb nélkül. Többek között (tehát azért nem kizárólag) azért nem járok meccsre, mert ma sajnos ez már nem ilyen egyszerű. Hála az ún. "ultráknak", illetve a kordában tartásuk miatt intézményesült szekatúrának. És szerintem nagyon sok magam fajta egyszerű drukker ezért lett fotelszurkoló.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2014.05.16. 18:26


Legalább nem kellene több ezer férőhelyet meg teljes szektorokat biztonsági zónának lezárni. Bár a mostani olasz nézőszámok mellett ez nem akkora probléma.
(Azért sok országban meg sok sportágban utaznak szurkolók balhék nélkül.)
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.05.16. 18:19


egy biztos
ultrák nélkül nem nagyon lennének a vendégszektorokban szurkolók
mert ki az aki rendszeresen vendégmeccsekre kíséri a csapatát, ha nem egy fanatikus "hülye"? :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.05.16. 13:24


Nyilván van egy klasszikus ultra-definíció,de én azt nem tudom.A balhé nem alapeleme az ultraságnak.Évekkel ezelőtt talán F72 írt egy jókora cikket az ultravilágról,az ultraérzésről,és akkor libabőröztem,amikor olvastamAzóta gondolom úgy,hogy szükség van rájuk,és a kisebb balhékat el is kell viselni miattuk.
Szerintem egy szurkoló joga:
-káromkodni
-fütyülni
-ordibálni
-szidalmazni
-petárdázni
-görögtüzet gyújtani
-bármilyen zászlót kitenni
-mutogatni

Nem joga:
-verekedni
-fegyvert használni
-rongálni

Nem tudom,hogy mit gondoljak ezekről,úgymond ambivalens jogok:
-lelki megfélemlítés
-köpködés
-rasszista és antiszemita rigmusok
-konkrét játékos durva szidalmazása
-önkényuralmi jelképek használata

És imádunk,F72.Legalábbis néhányan biztosan. :wink:
Erőt és hitet adsz az embernek,hogy érdemes küzdeni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11730
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.05.16. 13:01


de most akkor ultra=balhé?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10400
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.05.16. 11:47


ez továbbra is az ultra-kérdés, vagyis hogy mi szükség rájuk

F72: mondtuk már százszor: írhatnál többször, mert mindig jó olvasni téged, és olyan infókat mondasz, amikről gőzünk sincs.
Minden írásod után (ahogy most is) azonnal árnyaltabban látom az adott kérdést.

A futballnak nagyon sokat ártanak a rátelepedő "'ultrák", és a velük járó ilyen és hasonló ügyek.
És ezekben a zsaruk is csak azért tudnak előszeretettel "túlkapni", mert a csőcselék ürügyet mindig szolgáltat rá. :(

Ezzel nagyon egyetértek. És az első mondat az alapigazság. De változtatni ezen valszeg soha nem fognak tudni amíg a futball létezik. Nem is biztos hogy kellene egyáltalán, ez nem ilyen egyszerű.

A valahova tartozas pedig eleg fontos a mai tarsadalomban.
itt is a legalapvetőbb válasz a miért kellenek az ultrák kérdésre
Van akiknek ez jut. Így nőnek fel, elképzelésük sincs másik közösségről.

Ez az egész ultra-kérdés majdnem a cigány-kérdéssel egyenlő súlyú szerintem. Nem egyszerű a megoldása.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.05.16. 10:09


azért az nagyon gáz, hogy egy ember mellbe lő egy másikat és erre nem az a reakció, hogy fujjfujjfujj, hanem hogy rohadt zsaruk

és kövezzetek meg, de engem nem érdekelnek az egyéni problémáik, sem a világnézetük. a focimeccsen focit akarok nézni, és buzdítást hallani, az összes többire alkossanak vmi önsegélyező kört, és hajrá
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10400
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.05.16. 10:03


nem is azt mondtam, hogy minden esemeny ilyen. Csak elofordulRengeteg ilyen eermenyen voltam es sosem vertek ossze :D Az ultrak meg egy kozosseget alkotnak, rengeteg tarsadalmi frusztracioval es vannak egy paran akiknek csak ez az egy kozossegi erzes marad. A valahova tartozas pedig eleg fontos a mai tarsadalomban. De egy szo mint szaz, a csapatot buzditani kell a meccsen utana meg hazamenni nyugiba vagy beulni egy hideg sorre beszelgetni :)
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2014.05.16. 09:06


Virga írta:Tomm neked meg annyit hozzátennék, hogy van, amikor a rendőrök/biztonságiak (sajnos tapasztalat) is hergelik a népet és kétlem, hogy a többség egy feszített érzelmi állapotban nem reagálna valamit a provokációra. Meg ilyenkor előjön a tömeghatás is.

Sok rendezvény van ahol fiatalok nagy tömegben, sokszor beállva jelennek meg, például fesztiválok, rockkoncertek, mégsem csapnak össze a biztonságiakkal, rendőrökkel. Talán mert nem katonásdit játszani mennek oda.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.05.16. 07:42


Virga, a konkrét ügyben, ahogy ezer másikban sem az igazságot esélyed sincs kideríteni. Nyilván mindkét fél torzít.
De a konkrét "igazság" a lényegen amúgy sem változtat. A futballnak nagyon sokat ártanak a rátelepedő "'ultrák", és a velük járó ilyen és hasonló ügyek.
És ezekben a zsaruk is csak azért tudnak előszeretettel "túlkapni", mert a csőcselék ürügyet mindig szolgáltat rá. :(
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.05.15. 23:30


Hát f72, ha ezeket a dolgokat nem írnád le akkor én mégis honnan tudnám? :) nyilvánvaló, hogy arra támaszkodom, ami megjelenik, mert ez az ami elérhető. De ha már így többet tudtunk meg. Azt értem,hogy koncepciós per a dolog, de valami nemzetközi jogorvoslatot nem próbált meg Speziale? Vagy erről nem volt semmi hír? (nem kötekedem, csak mostmár tényleg érdekel ez a dolog).
Tomm neked meg annyit hozzátennék, hogy van, amikor a rendőrök/biztonságiak (sajnos tapasztalat) is hergelik a népet és kétlem, hogy a többség egy feszített érzelmi állapotban nem reagálna valamit a provokációra. Meg ilyenkor előjön a tömeghatás is.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.05.15. 23:20


tehát a tanulság: örökre el kell tiltani az összes balhézó erőszakos stb embert (mert maguktól nem hagynak fel) és akkor soha többé nem kell majd csillag alakú nyomokról beszélni, mert ugye az összes igazságtalanság úgy kezdődik, hogy balhé volt...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10400
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.05.15. 22:54


Néhány kis apróság... mert néhány hozzászóláson látszik sajnos a média hatalma. Azt írta mindenki, hogy az a nápolyi Genny engedélyezte a kupadöntőt, megfenyegetett mindenkit, az ő engedélye kellett... Olyan szépen hangzik, hát el is hisszük.

Antonino Speziale...
2007-ben szicíliai derbi: Catania - Palermo. A mérkőzés után a stadion mellett a rendőrség összecsap néhány száz hazai szurkolóval. Nagy a kavarodás, a rendőrség nagy számban vet be könnygázgránátokat. Nemsokára jön a hír, az egyik rendőr életét vesztette az összecsapások során. Majd cáfolják a hírt, majd sajnos újra megerősítik. Egy rendőr valóban életét vesztette. Akkoriban igen élénken követtem az eseményeket... Természetesen óriási volt a közfelháborodás, ugye az eset után vezették be a szurkolói kártyát, lett mindenhol kikiáltva újra az egész szurkolói réteg a társadalom aljának...
Néhány kis részlet: találnak egy fiatalt, rendőrségi kihallgatás, minden televíziós hírműsorban ezt mutogatják... Megkérdezik tőle a kihallgatás során: te ölted meg? Majd a kamera a fiatalt mutatja... néz maga elé, majd bólogat... Megvan hát a gyilkos, rohadék, életfogytiglant neki... Az már kevesekhez jut el, és nem is érdekel senkit, hogy hamar kiderül: összevágott képek voltak és egy egészen más kérdésre bólogatott. Na íg kell hinni ezeknek a híreknek...

Közben az orvosi vizsgálat szerint az áldozat máján csillag alakú benyomódás, ez okozhatta a halálát. Na itt egy könnygáz lövedék, milyen érdekes formája van...
Kép
Na persze az mégis hülyén venné ki magát, hogy egy kolléga eltévedt lövedéke okozta a szerencsétlenül járt rendőr halálát. Azzal nem lenne elégedett a "vérre szomjazó" közvélemény.
Ezért sok év után jön egy tanú, aki vallomást tesz... ő volt az... A 2007-ben 17 éves Speziale pedig börtönbe vonul 8 évre. Nincs bizonyíték, csak egy ember, aki néhány év elteltével úgy gondolta, hogy megszólal. A szurkolói társadalomból pedig sokan jelzik, s ennek hangot is adnak: erősen koncepciós per jellege van a dolognak... Mindenképpen valakit el akartak ítélni, s találomra rámutattak valakire, aki nagy valószínűség szerint nem a tettes... De Olaszország egy olyan demokratikus ország, hogy ezt nem szabad gondolnia senkinek. Aki ezt meri gondolni, arra a törvény súlyt le (amikor törvényben foglalják, hogy mit kell gondolnunk és ha nem azt gondolom, ami a "hivatalos" álláspont, különben büntetnek, az mindig módfelett gyanús...).
A valaha szebb napokat látott Cosenza labdarúgója, Pietro Arcidiacono az egyik gólja után megmutatja a meze alatt lévő saját maga által készített pólót, rajta a felirattal: "Speziale innocente", vagyis Speziale ártatlan. Ejnye-ejnye, egy demokratikus országban ilyet nem szabad csinálni, három évre gyorsan ki is tiltják minden sportrendezvényről a játékost.

Genny... egy nagydarab, morcos tekintetű, tetovált nápolyi fiatalember. Pont jó lesz a gonosz szerepére. Egyébként lehet, hogy az is. Lehet, hogy valóban alvilági figura, kétes előélet, bűnöző... mind lehetséges. De az ominózus kupadöntőn éppen az égvilágon semmi rosszat nem tett. Viselt egy "Speziale libero" feliratú pólót (3 év) + bemászott a pályára (2 év).
A pólóval természetesen nem az áldozat emlékét mocskolják be, nem a gyilkolászásra buzdít, hanem egy szerintük koncepciós perrel elítélt szurkolótársuk perújrafelvételét kérik. Ráadásul bemászott a pályára... Nos valóban... Hamsik kimegy a szurkolókhoz, s mivel láthatóan nagy a hangzavar, s alig hallják egymást, az ott lévő rendőrök és rendezők támogatásával átmászik a kerítésen... A kapitány jelzi, hogy a szurkoló nem halt meg, küzd az életéért, Genny visszamászik... Micsoda elképesztő, szörnyűséges történet. Egy olasz pszichoanalitikusnak van egy egészen jó írása erről az egész kupadöntős történetről s az azt követő hisztériáról, ahogy politika és véleményformálók hirtelen mind meg akartak szólalni...

Mindez egy olyan országban, ahol a mai napig folynak a bírósági kihallgatások az elmúlt évtized elcsalt mérkőzéseiről, megegyezett eredményeiről, telefonbeszélgetésekről az ellenfelek játékosai között, hogy kinek mi a dolga a másnapi találkozón... Nos míg a mérkőzések eredményének befolyásolásáért vagy felmentés jár vagy egy-két "kisebb halnak" néhány hónapos büntetés, addig egy "Speziale ártatlan" pólóért három év.
És csodálkozunk ha valaki bedob egy görögtüzet a pályára...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.05.15. 21:39


tomm írta:egyrészt a zsaruk maguk közt ünnepeltek, a transzparenszes dolog meg milliók előtt történt, másrészt ha szerintetek hasonlóság van a két dolog akkor egy véleményen vagyunk mindannyian: a transzparenszesek seggfejek. ugyanúgy seggfejek mint a zsaruk.


Lehet, hogy számodra apró kis különbség csak, de a rendőrök el lettek ítélve, a szurkoló csak gyanúsított, aki ráadásul a vizsgálat szerint nem is használt lőfegyvert...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: giobarath Dátum: 2014.05.15. 15:11


Olasz (európai???) egységfront a Rómaiak ellen??? Valaki leír valamit (ami jó eséllyel lehet a saját vágya, képzelgése, ötletelése stb.) és kp-nak vesszük? Hát nem tudom, én bizitos hinnék itthon a Népszabadság vagy a 444.hu újságírójának :) Egész évben a fél liga szurkolótáborát szívatták a Napoli elleni rigmusok miatt, kb a politikai korrektség jegyében, tehát amit nekik szabad mások ellene, azt velük nem lehet lehet (lásd itthoni kisebbségi politika). Mindenkinek a töke kivan tőlük, baromira leszarja mindenki a Napoli szurkolókat kb a Genoa szurkolókon kívül.

Én néztem a kupadöntő napján egy 6-7 perces légifelvételt a nápolyiak vonulásáról törés-zúzásáról (az eset előtt persze) ne gondoljuk már, hogy fordítva nem történhetnének ilyen dolgok.

Volt szerencsém a Distintiben lenni a juventus ellen, az egész kanyar sztrájkolt egységesen a De Santis ügy miatt, pontosabban De Santisért, a kanyar, tehát számomra maga az AS Roma. K.rva nagy szópárbaj és majdnem tettlegesség volt, mivel a Distintiben és a Teverén helyet foglalóknak nagyon nem tetszett az egész és ők szurkolásra buzdítottak, amivel én teljesen egyet értettem, mivel személy szerint elítélem az esetet, speciel hányok az erőszaktól.

De mivel én is kiállnék a testvéremért nem vitatom el a jogot, hogy a kanyar kiálljon a testvéréért, főleg úgy, hogy lehet jobban képben vannak, hogy mi történt pontosan.

Azért az olasz újságírók jelentős része antiromanista erősen azon belül, hogy még a saját csapatuk ultráit sem szeretik, el lehet képzelni, hogy mennyire utálják a Sud fanatikusait, arról nem beszélve, hogy k.rva jól jönne, ha a következő évben is jó sokszor büntetnék meg a klubot szektor- és stadionbezáráskkal. (Újra túl erős a Roma...)
giobarath
 
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2008.01.04. 14:52

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2014.05.14. 15:13


Akkor várom hogy a magyar ultrák is elkezdjenek demonstrálni ilyen Genny transzparensek alatt.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég