AS Roma ultrák

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2011.02.22. 19:09


bocs takacn, tetszik, de azért nem ragáltunk mert több éves már - ide is beidéztük páran anno
de persze jó újra olvasni :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2011.02.22. 18:53


ha ezt fészbukon irtad volna egyből ráküldeném a like jelet :)
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2011.02.11. 22:38

:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10400
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Greenfish Dátum: 2011.02.11. 21:20


szabodonat írta:Sziasztok!

Gyerekkoromban láttam egy filmet az AS Roma kemény magjáról, s nem jut eszembe a címe...:(
Tud valaki segíteni???
A Juve elleni meccsről szólt.

Köszi


Szia!

A film címe "Ultrá" ("Kemény mag" címen ment) rendezte Ugno Tognazzi.
Nekem megvan egy Duna TV-s felvétel, bár nem borotva éles.
Üdv

Bocsánat a fia rendezte Ricky Tognazzi és ajánlotta a papa emlékének:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Greenfish 2011.02.15. 12:39-kor.
Greenfish
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.02.11. 20:52

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Puttóállat Dátum: 2010.08.18. 11:53


Huhh, megy még ez a fórum? Négy hónapja nem írt ide senki...
Valakinek vannak bennfentes infói az egykori BISL nevű csoportról? Mikor alakultak? Hol vannak az egykori tagok? Politika, stb.
Valaki?
Avatar
Puttóállat
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.02.20. 11:19

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Mecső Dátum: 2010.04.23. 09:02


Nincs valami hír-hírek hogy mi-mik történtek lazio-Roma meccs előtt-után?
Avatar
Mecső
 
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2007.01.27. 14:40
Tartózkodási hely: Csorna

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Puttóállat Dátum: 2010.04.17. 17:04


A jelenleg a Nord-ban (esetenként a Teverén) székelő ultrák, akik lényegében a Curva Sud alsó részét alkották - vannak kapcsolatban a Panathinaikos, a Groningen és a Nantes egyes szurkolóival. Régebben az ASR Ultras-nak volt egy lazább kapcsolata a CSZKA Sofiával, és a PAOK-kal (de ezek inkább csak személyes kapcsolatok voltak). A Grupo Manks Benfica-val talán még mindig él a kontakt a Fedayn és a Boys részéről. Sőt, az Inter ellen egy CSKA Moskva kiszászló is ott lógott a Fedayn előtt (de lehet, hogy ez csak az Inter ellen szólt).
Olasz kapcsolatok. Hát ez elég összetett, azt hiszem... Táborok szintjén nincs barátság senkivel.
Avatar
Puttóállat
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.02.20. 11:19

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: stem03 Dátum: 2010.04.02. 16:29


Üdvözletem minden fórumozónak!

Azt szeretném kérdezni, hogy a római ultrák kivel szimpatizálnak és miért?
Esetleg argentin csapatokkal van-e kapcsolatuk vagy sem.
Ha valaki tud segíteni szívesen venném.

Előre is köszönöm!

SG

Ui.: Miénk lesz a SCUDETTO!!!!
stem03
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.01.21. 23:34
Tartózkodási hely: Pécs

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.03.18. 18:18


...ez sajnos nem csak a BL, KEK esetében van így ..régebben az sem fordulhatott volna elő hogy 5-6 nem "hazai" játékos játszon egy csapatban....sajnos én már nem abban a korszakban nőttem fel így nem tudom visszasírni sem...de meg kell mondanom neked őszintén F72Quadraro, pokolian irigyellek ezért...szerintem még az unokám se fogja azt látni mint te és még sokan mások...akármi változzon, mozduljon akármerre....bár nem úgy néz ki hogy bármi fog is bármerre változni...mármint sokak számára pozitív irányba, ez a "posvány" már csak mélyebb lesz... (bocsánat az offért)
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2010.03.18. 10:32


Na akkor nagyon röviden én is leírom a véleményemet.

Ha valaki Rómában él, de meccsre nem jár, a szurkolói mozgalomhoz semmi köze és nem is ismeri, akkor kb. ugyanúgy tudja megítélni, mint aki Magyarországon él. A római napilapokat már számítógép előtt bárki elolvashatja, számtalan csapattal, szurkolókkal foglalkozó honlap szinte percenként frissíti híreit.
Ez engem bevallom őszintén, hogy kissé zavar is. Régen, hogy információhoz jussál, római újságot olvassál, meccsre menjél, bizony komoly lemomndásokkal járt. Kellett valami alázat. Ma fél éve érdeklődsz, kijutotottál egy meccsre és már mindent tudsz, meg is írod a Curva Sud történetét. Kell persze hozzá önbizalom, nem is kicsi...

A szurkolók egy része sajnos nagyban hozzájárult ahhoz, hogy most hol tart és milyen körülmények között kell léteznie. Hogy ki lehet találni a szurkolói kártyát, betiltani mindent, utazást, görögtüzet.
Livornóba nem voltam ott, két éve megfogadtam, hogy többet nem megyek. Előtte azonban átéltem elég sok mindent, sok mindent láttam saját szememmel. Másnap meg elolvastam az újságokat és teljesen mást olvastam, mint amit előző nap láttam, átéltem. Éppen ezért a hasonló híreket, írásokat erős fenntartssal fogadom.
Voltak a vonaton 400-an. Egyikük megütött egy rendőrt. Ezt le lehet úgy írni egy újságban, hogy 400 szemét hulign támadt rá a szegény rendőrökre. Nagyjából ez így működik.

Bevallom őszintén, hogy Internek, Milánnak, Laziónak nem tudok szurkolni... Semmilyen esetben sem. Esetleg a Milánnak kicsit, ha a Lazióval játszik az Olasz Kupa döntőjében...
Az meg igazából vicces, hogy egy bajnokságban a 4. helyezet Bajnokok Ligájában induljon. Mitől bajnok? Esetleg története során még egyszer sem volt bajnok... Az UEFA Kupának régen volt rangja... Az Olasz Kupának is, mert a győztes indult a KEK-ben. Visszasírom azt a focit, azokat a szurkolókat.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.03.17. 23:53


Trigo az én szememben meg Te kezdesz hiteltelen lenni azzal, hogy "48 órán belül" a de Falchit meggyilkoló Milannak és az Internek szurkolsz és ezzel tkp dicsekedsz is.
Bocs hogy nem élek kint, hogy nem vagyok ultra, és nem drukkolok úgy ahogy elvárod... még egyszer: Ne haragudj! :(

Ha leírad volna rögtön az elején hogy mi történt és nem támadsz, nem lett volna vita. Egyszerű ez.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2010.03.17. 21:59


snatch írta:
Trigoria írta:Daniele:
az akitől idéztem, Rómában él

az, hogy ott él nem garancia semmire. Nekem ő is messziről jött ember :). Hiszen nem volt ott és azokhoz a hírekhez, amikhez ő hozzájut, azokhoz innen is hozzá lehet jutni.

amihez itt hozzájutsz, az nem első kézből van, hanem harmad vagy negyedkéz, s nem most lenne az első eset, hogy aldila mailben helyesbíti mondjuk valamelyik goal com vagy hasonló cikket vagy mondja el a teljes anyagot, amiból sok minden kiderül...
De nem ez a lényeg, hanem az, hogy az "ULTRAT" megérteni nem lehet, csak ha az vagy :D ( ezt ők mondják, és ezzel nem is akarok vitatkozni )

ezt a csontot már lerágtuk ezerszer, parttalan vita
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2039
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2010.03.17. 18:20


Pusztán az AS Roma és az olasz labdarúgás érdekeit figyelembe véve, nagyjából minden épeszű ember szurkolt egy kicsit vasárnap este a Milannak, kedd este meg az Internek.
Kérdések:
Te szeretnéd, hogy 150edszer egymás után is az inter legyen a bajnok?? Már csak a változatosság kedvéért is jó, hogy egy picit szorosabb a bajnokság mint az elmúlt években.
Te mit szólnál ha két év múlva a Roma "csak" 4ik a bajnokság végén, de mivel időközben a németek megelőznek minket eredményességben, a 4ik hely már csak Európa Ligát érne??
Te mit szólnál, ha az udinei vendégdrukkereket a hétvégén felspannolná néhány rendőr és ezért csak úgy hobbiból szétvernék Rómát, az Olimpicot és törnének zúznának?
Elfogadnád azt a választ, h bocs h törünk zúzunk, de minket igazából csúnyán felhergeltek idefelé a rendőrök...??
Ugye te nem vagy olyan ember, aki örül annak h néhány huligán másoknak szenvedést okozva lehet h egy élet munkáját tette tönkre, csak mert őket felspannolta néhány rendőr? Ugye nem??
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2010.03.17. 12:40


tehát csak ez a két lehetőség van?
forza milan, vagy dögöljenek meg?
az szép világ...

arról nem beszélve, hogy az internek duplán is drukkolni kellet önös érdekből. aztán itt jön egy érdekes kérdés: a roma-szereteten felülkerekedett az inter-gyűlölet?
szép világban szép érzések...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10400
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2010.03.17. 12:19


már nem azért, de nem a milan gyilkolta meg, hanem pár idióta...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10400
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2010.03.17. 07:28


Trigoria írta:Daniele:
az akitől idéztem, Rómában él

az, hogy ott él nem garancia semmire. Nekem ő is messziről jött ember :). Hiszen nem volt ott és azokhoz a hírekhez, amikhez ő hozzájut, azokhoz innen is hozzá lehet jutni.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8178
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.03.17. 02:04


Daniele:
az akitől idéztem, Rómában él
egyelőre te meg egy messziről jött ember vagy, arról meg tudjuk mit szoktak mondani
én csak beidéztem egy infót, mivel sötétben tapogatózunk ezügyben
szóval vagy kifejted mi is történt valójában (vagy szerinted), vagy kezdesz hiteltelen lenni
nem is bezsélve arról hogy nálunk nem szokás egymás rendreutasítása

(És ha közbetlenül utána reagálsz egy hszre, akkor nem kell idézgetni. Köszi!)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2010.03.16. 22:40


Daniele írta:Illetve előbb tájékozódjon, mi történt valójában!

Megköszönném ha elmondanád mi történt valójában!
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: blint63 Dátum: 2010.03.16. 22:23


Trigoria írta:idézek aldilától indexről:
Hazafelè kb. 400 ultra àllt meg egyszerre egy Autogrillnèl, amit mòdszeresen kifosztottak, mìg az alkalmazottakat sakkban tartottàk...

Érthető, én is imádom a kajáikat, pláne ha ingyen lenne. :D
Azért elképzelem, amint az alkalmazott fejéhez nyomják a gázpityut, hogy süssed a rusticellát b.meg!
Avatar
blint63
 
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2006.04.23. 15:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.03.16. 20:22


idézek aldilától indexről:
Alliteràlok. A Roma-ultràk rohadjanak rakàsra Ròma vàrosàban. :)

Kaptak egy lehetosèget, hogy utazzanak egy forrò helyszìnre, Livornòba. A vasàrnap reggeli szemèlyvonatot ( ill. egy kocsijàt) pukkravàgtàk, szerintem azèrt, mert a kaller jegyet mert kovetelni toluk (50-en utaztak vonatjegy nèlkul). A livornòi tengerparton kocsikat, motorokat gyùjtottak fel, rongàltak meg. A stadionban dobàltak, sèrulèst okozva. Hazafelè kb. 400 ultra àllt meg egyszerre egy Autogrillnèl, amit mòdszeresen kifosztottak, mìg az alkalmazottakat sakkban tartottàk...

A csapat sem nyert veluk Livornòban. Hasznuk? Maradjanak az Olimpicòban òbègatni... Akinek meg tetszik ez, menjen tapsoljon, lùdborozzon veluk.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2010.03.16. 10:21


ugggggggyanmár
csak nem hiszed, hogy ezek a szimpatikus rajzszakkörös srácok képesek lennének akár a légynek is ártani??
biztosan rendőrök voltak.

daniele, had kérdezzem meg: te pontosan milyen csőcselékhez is tartozol?
ill. miben nyilvánul meg a csőcselékséged? ( Isten látja lelkem: csak érdekel a dolog, nem kötekedésképpen)
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10400
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2010.03.15. 23:54


Folyt. köv: mintegy 400 főnyi romanista csürhe útban Livorno-ból vissza megrohant, szétvert és kifosztott egy Autogrillt :(
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2010.03.15. 00:26


végre lehetett korlátozás nélkül menni egy idegenbeli meccsre, de a 2 csőcselék persze nem bírt magával. Szórványos összecsapások voltak a meccs előtt és után is, 5 "szurkoló" megsérült. Szép volt, fiúk....
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Mecső Dátum: 2010.03.14. 21:38


Köszönöm a válaszod!
Avatar
Mecső
 
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2007.01.27. 14:40
Tartózkodási hely: Csorna

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Mecső Dátum: 2010.03.14. 12:05


Daniele írta:
A filmben rengeteg tárgyi tévedés van és igencsak sok pontatlanság. Nem is igazán szubjektív, időtöltésnek jó, de utána rögtön felejtsd is el! :)

Elhangzott a filmben, hogy a lazio egyik szurkolói csoportját, éves bérletekkel, és a koreográfiák anyagi támogatásával segíti a klub.Gondolom ez máshol sincs másképp.

Arra lennék kíváncsi (ha egyáltalán publikus és igaz), hogy a Románál ez mely csoportoknál, és milyen mértékben jelenik meg.
Avatar
Mecső
 
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2007.01.27. 14:40
Tartózkodási hely: Csorna

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron