Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Augustus C. Dátum: 2019.06.11. 22:56


Fonsecaval kapcsolatban szkeptikusak vagyunk, ami nem is baj. :D Ne kiabáljuk el, de ez mintha be szokott volna jönni. :) Ott volt pl. Rudi 1. szezonja, vagy EDF kiesünk az EL-be ebből a csoportból, oszt BL elődöntő.

Fogkefével értek egyet. Bármely irányelv és gazdaságpolitika szerint is érthetetlen, h egy hasznavehetetlen Pastore miért kereshet évi 5 milliót, vagy miért adunk egy Schickért 42-t, amikor egy normális (nem középszer) edzőt nem tudunk/nem vagyunk hajlandók megfizetni. Contét is meg tudtuk volna kínálni annyival h jöjjön, kár ezen rugózni. :)

Reális helyezés: 5., (Juve-Napoli-Inter-Lazio-Roma)
Optimista: 2. hely :D (bízzunk egy qrva jól sikerülő mercatoban meg az előttünk lévők botladozásában :D)
Pesszimista: 6.-10. hely (ekkor már februárban legalább nem Fonseca lesz :D)
I found Rome a city of bricks and left it a city of marble.
Avatar
Augustus C.
 
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2019.05.29. 07:17

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.06.11. 21:29


Húú tomm, mintha nem ezt elemeztük volna eddig. :shock: Egyrészt azt írtam, direkt hangsúlyosan nagy betűvel hogy Conte MAJDNEM realitás lehetett volna.
És bezséltük, hogy akkor sem jönne ide nagy edző, ha megfizetnénk az igényét. Mert meg tudnánk fizetni szerintem. Jó nem 10 millát, de 6-8-t igen.

Fonsecának sem azért fizetünk 2,5 millát mert csak ennyit tudunk, hanem mert nála ennyi a realitás, ennyit ér.
De onnantól, hogy nem értük ela BL-t, és DDRt elzavartuk, már mindegy.

Reális cél: 5-6 hely.
Optimista cél: 1-4 hely.
Pesszimista: 7-20. hely.

hát mondom szerintem hogy van:
Reális hely: (4)-5-6. hely
Optimista: 3. hely
Pesszimista: 7-8. hely
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.06.11. 19:16


Áh nem realitás itt nagy edző. Szaros 2-2.5 milliót adunk egy edzőnek... Nézzük meg Ancelotti, Sarri, Allegri, Conte, stb mennyit keres... Amíg nem nyúlunk a zsebünkben nem jön ide sztár edző. Fonseca jó edző is lehet, de megmutatta a következő 3 év irányát.
Reális cél: 5-6 hely.
Optimista cél: 1-4 hely.
Pesszimista: 7-20. hely.
Ez tiszta. Amikor Conte, Ancelotti és vélhetőleg Sarri ül a többi csapatnál a padon, plusz kíváncsi vagyok ki lesz a Milan edzője, mi pedig villantunk egy Fonsecát az annyit jelent, hogy mi a Tottenham helyett átmentünk Evertonba. Pont a nagyok után fogunk kullogni. Legalább jó csaták lesznek a Lazio-Torino-Atalanta trioval. Több ragadó lesz egy szezonban.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.06.11. 17:58


Gasp igen. Sarri nem tudom mennyit keres, de nekem gyanus, hogy a felet se tudnank kifizetni
Es megintcsak ott vammak az igazolasok. Amig nem szuntetik meg ezt az orult tescozast, addig nevesebb edzoben ne remenykedjetek.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10401
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.11. 17:28


Trigo, szerintem Conte soha nem volt realitás. Sarri és Gasperini az lehetett volna BLlel.

Fonseca abból a szempontból jó választás, hogy a játékrendszeréhez egész jól passzol a keretünk. Nem kekl 5 új játékos a kezdőbe. Dzeko is elengedhető. Ismeri áfaszi azt a piacot, ahonnan még mi is tudunk igazolni. Megtanult fiatalokat beépíteni. Van néhány kifejezetten előnyös tulajdonsága.
De kib.szott nagy hátrány, hogy közel ilyen ligában sem játszott vagy szerzett edzői tapasztalatot.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9986
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.06.11. 16:54


Ezt most komolyan mondod? Conte realitas lett volna? Fonsecanak 2,5 misit fizetnek. Hogy lenne realitasa annak, hogy 12 milliot fizessunk egy edzonek? Es ha az intertol megkapja es van penz igazolni is, akkor miert valasztott volna minket?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10401
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.06.11. 16:15


snatch írta:Mondjuk Contenél jobb...

Altaky, én elengedtem EDF-et, csak kíváncsi vagyok azokra, akik annyira Contéban tudtak csak gondolkodni, miközben a realitás akkor is ugyanaz volt, mint most.

Azért ez így nem teljesen igaz sn. Amikor EDF-t menesztették, még lehetett volna BL, és még nem volt DDR-ügy. BL-be érve DDR-ügy nélkül egy Conte MAJDNEM realitás is lehetett volna.

Idén nyárra szerintem megfogadom Trigoria és feree tanácsát és nem olvasok Romával kapcsolatos híreket...
idei nyárra tuti nem mondtam ilyet :) feree meg eleve ilyenkor habfürdőzik a merctaos hírekeben majd. :D
Idén én kivételesen kíváncsi vagyok, hogy milyen irányt vesz a klub. Megyünk a középszerbe (szerintem) vagy egy két sztárigazolást behúzva még tartjuk magunkat.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.06.11. 15:45


snatch írta:EDF 100% jobb nála. Te jó ég, idáig süllyedtünk...remélem boldog minden EDF-et a p*csába kívánó szurkoló, és nem csak a magyarok, mert már akkor tudni lehetett, hogy ide egy Guardiola, egy Pochettino és tsai nem fog leülni. Meg is kaptuk. Szuper...

Ne csináld már Snatch. Vitathatatlan, hogy EDF-nek volt egy jó bl szezonja. Az, hogy eladták a játékosok nagyrészét szerintem legalább annyira az ő sara is, mint ahogy Monchié (ha hozzájárult akkor az ő hülyesége is volt, ha nem járult hozzá akkor meg elég gáz, hogy ennyi tekintélyt se tudott kiharcolni, hogy a kulcsjátékosai egy részét legalább megtartsák). Egy jó edzőnek valamilyen szinten rugalmasan tudnia kéne alakítani a taktikát/elképzeléseit az adott kerethez, hát valahogy ez se jött össze. Se szép játék, se eredményes játék, taktikailag is volt pár csúfos buktája (a cseréire ne is térjünk ki). De lépjünk túl ezen is, tegyük fel hogy annyira selejt volt az egész csapat, hogy az volt a maximum, amit ki lehetett hozni velük, ettől függetlenül az öltöző teljesen kicsúszott a kezei közül, a játékosok egymáshoz való viszonyulása rég nem látott szinten volt, mintha teljesen idegeneket zavart volna fel a pályára nulla kohézióval. Ebből az évből EDF mellett sajnos nem tudok semmi pozitívumot mondani, számomra hatalmas rejtély, hogy mi a fészkes fenének nem rúgták ki már novemberben, de legkésőbb a karácsonyi szünet alatt.
Összességében nem mondom, hogy EDF amúgy rossz edző, mert szép eredményeket ért el a Sassuoloval is, de szerintem nem képes túllépni egy szintet, nincs meg az a rutinja/tekintélye/karizmája ami jó falkavezérré tenné. Fonsecaval is ez a bajom, hogy egy középszintű edző, akit fel fognak falni elevenen mielőtt elszámol 10-ig. Ameddig nem szerzünk egy olyan embert, aki odabasz az asztalra, hogy ha eladod/nem veszed meg ezt a játékost Jim, akkor nem lesznek eredmények, vagy leordítja a Dzekohoz hasonló játékosok fejét, hogy ha hisztizel, ha nem kapsz labdát, de a ziccerek 80%-át flegmán mellérúgod, akkor szépen lemész az ifik közé gyakorolni a lövéseket vagy aki nem tudja a csapatot eggyé kovácsolni és emiatt testidegenként mozognak játékosok, addig nem egy darab serleget se fogunk nyerni.
A legjobb példa erre a Pool, próbálkoztak ők is mindennel, de az eredmények azóta jönnek, mióta leigazolták Kloppot, aki csapatot tud faragni a játékosokból és vannak elképzelési hova kit igazoljanak le.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6578
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.06.11. 15:31


Idén nyárra szerintem megfogadom Trigoria és feree tanácsát és nem olvasok Romával kapcsolatos híreket... (vagyis csak ezen az oldalon) már most annyi hülyeséggel találkoztam mint tavaly egész nyáron...
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.06.11. 15:02


Mondjuk Contenél jobb...

Altaky, én elengedtem EDF-et, csak kíváncsi vagyok azokra, akik annyira Contéban tudtak csak gondolkodni, miközben a realitás akkor is ugyanaz volt, mint most. Meg is kaptuk. Nem vagyok én senki ellen, kívánom, hogy legyen sikeres, szerethető csapatunk vele.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8178
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2019.06.11. 12:37

Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.06.11. 12:30


Hunszi írta:DDR közben Los Angeles FC...

link? bármi?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.11. 12:27


Pontosan. Ő számunkra egy elérhető edző volt. Kockázatosabb, mint egy közép feletti olasz lett volna, de talán többre is juthatunk vele. Abban biztos vagyok, hogy a szerződésének az opciós részét nem fogja kitölteni.

Nézzük pozitívan. Legalább van edzőnk. Az pedig mindenképp jobb annál, mintha nem lenne :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9986
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.06.11. 12:21


DDR közben Los Angeles FC...
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 4011
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.06.11. 11:46


Szerintem együtt képesek leszünk különleges dolgokra.
abban biztos is vagyok :D

Nekem semmilyen érzésem nincs a hír kapcsán. Ez a mi szintünk jelenleg. Elsülhet jól is, rosszul is.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2019.06.11. 11:12


Mondjuk én nem írnám le teljesen az arcot. Nem kapott el tőle a hurrá hangulat, de azért csak kivárom, hogy mit tud/nem tud.

(@cejas: nem volt fölödleges az olvasás :D )
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.06.11. 11:12


mi a baj? ez a Fonseca pont beleillik az LE, Rudi, ESF vonalba.
(Csak az a kérdés, h. utána ki lesz a kármentésre szerződtetett újrázó tapasztalt ex . Mert már azok is elfogytak. :bah: )
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: altaky Dátum: 2019.06.11. 11:04


snatch írta:EDF 100% jobb nála. Te jó ég, idáig süllyedtünk...remélem boldog minden EDF-et a p*csába kívánó szurkoló, és nem csak a magyarok, mert már akkor tudni lehetett, hogy ide egy Guardiola, egy Pochettino és tsai nem fog leülni. Meg is kaptuk. Szuper...

ideje lenne szerintem túltenni magad rajta :D mennie kellett, Monchi mellett ő is felelős volt a csapat szerepléséért, én is sajnálom hogy így alakult, de nem maradhatott.
Tu non vedrai nessuna cosa al mondo maggior di Roma!
Avatar
altaky
 
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2008.04.28. 15:29
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.06.11. 10:10


EDF 100% jobb nála. Te jó ég, idáig süllyedtünk...remélem boldog minden EDF-et a p*csába kívánó szurkoló, és nem csak a magyarok, mert már akkor tudni lehetett, hogy ide egy Guardiola, egy Pochettino és tsai nem fog leülni. Meg is kaptuk. Szuper...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8178
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.11. 09:57


Olcsójános.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9986
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.06.11. 09:35


Ha még nem lett volna eddig is elég biztos, most már megtörtént a hivatalos bejelentés.

Fonseca az új edző. 2+1 év, 2 milla.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 4011
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.06.10. 16:12


Másfél-2 évvel ezelőtti Dzeko hiányozni fog, a tavalyi már nem. Mi is a kukázások nagymesterei vagyunk mint a Milan. Xy kölcsönbe plusz opció. Balotelli, Higuain (ha Sarri lelép), André Silva stb. Amikor nem volt pénz, akkor is mindig kukáztunk egy csatárt. Boriello, Luca Toni, Borini stb. Destro is volt legtöbbet rúgott csatár nálunk. 15 ért meg simán tudnunk Destro szintű játékost hozni, plusz be felejtsük el h a Roma legdrágább igazolása ott ül a padon, vele is megnéznék fél évet, ha jövőre úgy is az EL a cél. Sokat már nem veszítettünk.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.06.10. 09:02


Snatch, azt tudtuk, hogy EDF-mániás vagy, de hogy Dzekóba is ennyire... :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11732
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.06.10. 08:24


Augustus C, nem kellett egy nap hozzá, kettő és fél órámat vitte el egyik este.
Dzeko pedig maradjon, kell az ő 20 gólja jövőre
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8178
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.06.10. 07:03


OFF
Jaja, Bence, kemény lesz. :)
Aranyos, mikor odaül nézni a PS-meccset. Hatévesen felsorolja az olasz csapatokat címer alapán a tabelláról. Olvasni még nem tud, de azt már leírja, hogy ha mondjuk a Parmával játszok, akkor: PARMA, 4-3-3. És hozzáteszi, hogy most akkor a néger bácsira kell figyelni. :D
Zsolti
 
Hozzászólások: 11732
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég