ASR történelem...

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2016.01.29. 18:10


Trigoria írta:Arról beszéltünk - mondjuk ki - hogy a zsidó származású embermentők (Raoul Wallenberg) és áldozatok (Weisz Árpád) a mai korban kiemelt helyet kapnak a megemlékezésekben.

Három bajnoki címet nyert a Bologna edzőjeként és 80 év után elneveznek róla egy lelátót. Túltolták?

Néhány hozzászólást inkább betudok annak hogy lefagyott a rendszer mert értelmezhetetlennek találunk egy olyan kifejezést hogy háromszoros bajnok a csapattal.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.01.29. 17:46


Trigo: Corso nagy R-rel kezdte a Roma szót,nem hiszem,hogy F72 félreértette. :wink: A faji dolgokat Quadraro így valószínűleg a zsidó témára jelezve írta.
Corsóban meg egyet nem értek,gyerekek:ha a hajnali írásai az alkohol miatt érthetetlenek,akkor miért nem vét betűhibákat? A gondolatok már-már megfejthetetlenek,de a szavak tökéletesek.Egy spicces nem így ír hajnalban. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.29. 15:56


F72: de bizony félreértetted, vagy én nem értelek :)

Roma származásáról tudottakhoz képest... én meg ezt nem értem. Ne faji alapon közelítsük meg a Roma származását, edzőit vagy elnökeit, mert pont ez visz nagyon félre.
ezt mire érted akkor, ha nem arra, hogy Roma az roma (cigány) szerinted a szövegben? Meg miért beszélsz faji alapról, amikor Corso egy büdös szóval nem említett faji témát? :?: :wink: (kivéve ha félreértetted ugyebár)


Kertész ügyben én nem kérdőjeleztelek meg. Csak rád hivatkozok, mivel nem tudok másra. (De mivel a zsidó-bujtatás nekem árnyalja a képet, ezért jó lenne, ha többet tudnék meg az életéről pár mondatnál, ami a wikin fent van.)


F.Totti: de szépen mondtad :D jaja
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2016.01.29. 15:28


Trigoria írta:F72: félreértetted a hajnali Corsot, amit nem nehéz :D


Nem értettem félre...

Kertész meg pont nem az volt F72 szerint.


Mivel sajnos nem ismertem személyesen, így kénytelen vagyok hagyatkozni könyvekre.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.01.29. 15:16


Én a hajnali Corso kommenteket szeretem a legjobban. De viccen kívül, minden félmosoly nélkül. Tökéletesen emberi és érezni rajta a küzdelmet a karakterkészlettel és a gondolatokkal. Heroikus és igazi stílusjegy. A topik egyik komoly értéke. Tényleg bírom :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.29. 15:03


fr: milyen móricka-effektus?

F72: félreértetted a hajnali Corsot, amit nem nehéz :D

Olvassátok, mert nagyon fontos a Roma származásáról is tudottakhoz!
Itt nem Kertész származásáról ír, hanem a AS Roma származásáról! :wink: Lefordítom: " Olvassátok, mert fontos részlet ez is a Roma már eddig megismert történetéhez!"
Remélem így érthető volt. :) 100%, hogy így értette.

amit meg beidéztél cikket. Cimbora hányszor mondjam el, hogy nem tudunk olaszul!!! :!: :)
Google fordítóba benyomtam, de az agyzsibbasztóan sem érthető rendesen. Márpedig jelen esetben fontos lenne, ha már ez az igazság.

Zsolti: A Corso-szabály:
Corso ír - mi olvassuk - ránézünk az írás idejére - hopp ez hajnali - nem akarjuk értelmezni :wink: :)
(bocs Corso, de tudod, hogy ez jogos :D )

Corso:
Arról beszéltünk - mondjuk ki - hogy a zsidó származású embermentők (Raoul Wallenberg) és áldozatok (Weisz Árpád) a mai korban kiemelt helyet kapnak a megemlékezésekben. Kertész meg pont nem az volt F72 szerint.


ja és könyvet évek óta nem olvasok :(
pedig jó könyvnek tűnik
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.01.29. 14:27


Tényleg nem akarom én itt boncolgatni,de milyen félrekacsintásról beszélsz,Corso? A Trigóéról,amivel reagált F72-re? Vagy mire?
Lehet,hogy megint túltolom a témát (Móricka),de attól még elég szomorú az a helyzet,hogy érdektől függően emelik ki a vészkorszak embermentőit.
Ha ez a hsz-ed a "szélsőségesek" összekacsintására szólt,akkor nem értelek...
Ám ha nem,akkor elnézést kell kérnem. (Kacsintó szmájli.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2016.01.29. 14:22


Corso22 írta:Hahó!

Olvassátok, mert nagyon fontos a Roma származásáról is tudottakhoz! (A könyv írója tudtommal - fanatikus Roma szurkoló! - meccsre is jár tudásom szerint :)
...........................................................................
És egyszerűen nem értem ezeket a félrekacsintós beszólásokat. Kérem, olvassátok el ezt a könyvet. Utána beszélgessük meg a történelmet - olasz foci - Roma - 2016 - Spall - 3. hely összefüggesben. :flagbig: :flagbig:


Corso22, a félrekacsintós beszólásokat nem érted, pedig érthető.
Roma származásáról tudottakhoz képest... én meg ezt nem értem. Ne faji alapon közelítsük meg a Roma származását, edzőit vagy elnökeit, mert pont ez visz nagyon félre.
Szerénytelenség nélkül 130 könyvet olvastam végig az AS Romáról, könyvárban kutattam évekig, ismerem a Roma történelmének legnagyobb kutatót. Több doboznyi korabeli újságcikkem van a '20-as évektől a '80-as évekig az AS Romáról.
Lehet, hogy sokaknak fáj, más örül neki, valakit meg nem érdekel... de az igazság röviden ennyi:
http://romanews.eu/2016/rutelli-io-lazi ... mussolini/

Ettől még az AS Roma sem faji, sem politikai alapon nem köthető senkihez, ezért nem is érdekel, hogy ki melyen származású volt. Az AS Roma meg Róma csapata és kész.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2016.01.29. 08:19


OFFcsak a szokásos móricka-effektus , szóra sem érdemes, ne foglalkozz velük :wink: ON
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2016.01.29. 02:14


Hahó!

Ha az egész kezdetére valóban kiváncsiak vagytok, akkor nagyon-nagyon ajánlom ezt a könyvet:

http://bookline.hu/product/home.action? ... 08&type=22

az eddig írt legteljesebb leírása annak az időszaknak, amikor mi magyarok elkezdtük alakítani az olasz focit. ( ebből is kiderül, hogy szégyen, hogy Weisz Árpád táblát 2015-ben avattak Solton, miután az olasz foci alapozójának tartják, és emlék helye van a San Siro-ban évtizedek óta, és a Bologna díszpolgára kb...).

Olvassátok, mert nagyon fontos a Roma származásáról is tudottakhoz! (A könyv írója tudtommal - fanatikus Roma szurkoló! - meccsre is jár tudásom szerint :)
...........................................................................
És egyszerűen nem értem ezeket a félrekacsintós beszólásokat. Kérem, olvassátok el ezt a könyvet. Utána beszélgessük meg a történelmet - olasz foci - Roma - 2016 - Spall - 3. hely összefüggesben. :flagbig: :flagbig:
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.29. 00:54


én kristálytisztán értelek mindig :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2016.01.28. 23:07


Trigoria írta:
Ezt követően visszatért Magyarországra, és aktív részt vállalt a budapesti ellenállásban, valamint a zsidók mentésében.
F72, én nem ismerem az életét (wikin két mondat sincs róla kb), de ebben a kiemelésemben pont nem a nemzeti érzelműt látom. Hacsak a budapesti ellenállást nem úgy érti, hogy az oroszok ellen.


Szerintem embertársakat mindenféle oldaltól függetlenül mentettek meg... Kertész az írások szerint erősen nemzeti érzelmű volt.
Ezért neki nem olyan hálásak, mint mondjuk egy svéd diplomatának, aki meg erősen nemzetközi. Próbálok finoman, de érthetően fogalmazni.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.01.27. 19:17


örülj, hogy nem vmi abdullah
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.27. 18:12


bezzeg ez (hisz minden nap emléknap manapság) :
http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... ja-2463675
persze szép dolog, csak miért nem jutott ez eszükbe eddig...


http://index.hu/sport/alapvonal/2016/01 ... _emleszik/
Ezt követően visszatért Magyarországra, és aktív részt vállalt a budapesti ellenállásban, valamint a zsidók mentésében.
F72, én nem ismerem az életét (wikin két mondat sincs róla kb), de ebben a kiemelésemben pont nem a nemzeti érzelműt látom. Hacsak a budapesti ellenállást nem úgy érti, hogy az oroszok ellen.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2016.01.27. 11:23


Kertész Géza egyébként azért merült feledésbe s nincs kultusza Magyarországon, mert nemzeti érzelmű volt.
Ha nemzeti érzelmű ment meg embertársakat az nem hír, az feledésre van ítélve. Nem illik bele a "képbe"...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2016.01.27. 00:15


mér', 50 évvel később Zeman is így csinálta .... :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2016.01.26. 23:46


Hogy volt ez anno, hogy a lazio után minket irányított?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.01.26. 22:05


Ha a nevetséges Csatáry-ügyre gondolsz,akkor azt most nem kellene belekeverni szerintem. Nem is tudtam,hogy ennyi jó zsidó származású edzőnk volt Olaszországban.Meg úgy a nagyvilágban.Tisztelet nekik.
Amúgy Magyarországon nemhogy egy Csatáry-molinó nem fér bele a lelátón a jelenlegi szabályok szerint,hanem egy Nagy-Magyarország zászló sem.
Örkény imádta volna ezt a groteszk helyzetet.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2016.01.26. 19:14



És akkor eszembe jut hogy ilyen emberekre lehetnének büszkék a Fradi szurkolók, és kire emlékeznek molinón.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2016.01.26. 18:04


a futball Schindlere, egy volt edzőnk...
[img]http://index.hu/sport/alapvonal/2016/01/26/olaszorszag_a_futball_magyar_schindlerere_emleszik/
[/img]
http://www.pressreader.com/@Froleandro_oleandro/eU5R97y5XYEmIjSTlTKoCLP8d9JubDkzkrTBtVuR-Ao1
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2016.01.15. 14:15


Trigoria írta:ezzel egyetértek :wink:
nagypapi, miért van rajtad ennyi tetoválás? Hát kisunokám, hol is kezdjem...


off
ibra se kutya aze'
on
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.10. 19:08


ezzel egyetértek :wink:
nagypapi, miért van rajtad ennyi tetoválás? Hát kisunokám, hol is kezdjem...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2016.01.10. 14:11


Trigoria írta:más világ volt nyilván
Radja fejével abban a korban kivágják az utcára. A régi frizurákkal a mai korban hülyének néznek.
De tény, hogy a kitágult világ az internetnek hála nagyon megváltoztatta a sportolókat.



Azért naingolan kinézete a mai kizökkent világban is egy vadbaromé :lol:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.01.10. 14:03


sot belegondolva regen sokszor tenyleg nem a focirol szolt a szurkolas, elsosorban a kulfoldi csapatokra ertve. ma sokkal inkabb szol arrol, hiszen ma mar nem csak egy ujsagcikk vagy egy teletex-eredmeny (nehanyan sztem azt sem tudjak itt, hogy mi az :D ) egy-egy meccs, hanem eloben nezheted az osszeset es tenyleg a focinak, maganak a szo szoros ertelembe vett labdarugasnak szurkolhatsz
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2016.01.10. 13:28


nem latom sok ertelmet osszehasonlitani a regi vilagot a maival;
ma leszukult a vilag, egy nap alatt megkerulheted a Foldet, regen egy nap alatt ertel Udinebol Napolyba
a hirekre, ujsagokra napokat, heteket vartal, ma max 10 perc, amibe ezek telnek, s naprakesz vagy
az infonak mar ezer csatornaja van

tetovalas, testekszer, ruha frizura... ez meg divat, korok hozzak, az evek viszik
A mult mar csak romantika, es nem csak a focirol, a Romarol beszelek, hanem minden masrol :(
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég

cron