Primavera bajnokság

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.05.01. 21:21


Lehet, hogy a Lazio primavera sem lesz olyan béndzsa a Youth League-ben. Ment a fanyalgás, hogy ha a nagycsapat csak 3., akkor nincs YL indulás a fiataloknak, pedig milyen messze jutottak. Hát akkor most majd a Lazio mutathatja meg. Na bumm!

Primavera szinten az utóbbi években nem sok csatát nyertünk a kékek ellen. Emlékszem tavaly a bajnokságban oda-vissza ütöttek minket. Nagyobb probléma, hogy a nagyoknál is borsot törnek az orrunk alá. Pfuj de rühellem azt a hájas disznót, meg az albán maffijózót... :mrgreen:
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2015.05.01. 19:37

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.05.01. 17:56


nálam nem megy az sajnos (ez a bővítmény nem támogatott. De melyik?:))
amúgy a bet365 adja, de se a régi regem, se bármlyik itteni régi közös regünk már nem él
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: Bandee Dátum: 2015.05.01. 17:49

Avatar
Bandee
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.01.12. 18:31

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.05.01. 17:49


http://www.asromachannel.eu/
na már rájöttem, a hang innen jön :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.05.01. 17:45


jó hogy mondod
keresek streamet , megnyitottam egy rakat oldalt, egyiken se látok képet, de hallom a meccset
de nem sikerül kideríteni melyik oldalon :D :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2015.05.01. 17:35


folyik a visszavágó. emár a 7. percben vezetést szerzett a lácijó. Nem tudja vki, hogy hol lehet nézni?

egyébként a felnőtt csapat is képvseltetve van (az igazi romanisták ? :D). Zeman és Rudi is kiment.
http://www.forzaroma.info/2015/05/01/fi ... tti/434373
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.04.28. 22:56


No. Találtam egy összefoglalót a kupadöntő első felvonásáról. Visszavágó pénteken.

http://www.raisport.rai.it/dl/raiSport/media/Coppa-Italia-primavera-Roma---Lazio-1-0-f55c57d5-7bcb-44a2-bee5-1404dc257333.html
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.28. 12:54


http://www.nemzetisport.hu/angol_labdar ... je-2410275
azért jó az a chelsea ifi, aki agyonvert minket, az látszik
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.04.26. 00:53


Hidd el jobban érdekelne, mint a nagycsapat játéka, de 1 nappal a meccs után sem képesek még egy összefoglalót sem feltenni a netre. :bah:

Egyébként látszik, hogy komolyan veszi De Rossi, mert a legjobb csapattal állt ki. Verde és Sanabria a bajnokikon nem játszanak. (Verde a nagycsapatnál van, Sanabria pedig a bajnokikhoz túlkoros.)
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: torito9 Dátum: 2015.04.25. 01:26


Amúgy senkit sem érdekel, hogy időközben a jövőbeni reménységeink :P a Coppa Italia Primavera döntő első meccsén 1-0-ra legyőzték a Laziot? :)
71. perc: Verde, tizenegyesből.
http://romanews.eu/it,a141905/Primavera ... -Minuti-Br

A döntő második meccsét tudtommal május elsején, pénteken, 18.15-től játsszák. Helyszín ismét a Stadio Olimpico.

FORZA ROMA!!!
"Omnes viae Romam ducunt."
Avatar
torito9
 
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2013.11.25. 23:20
Tartózkodási hely: Kőszeg / Sopron

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.13. 17:37

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.04.12. 23:02


Minél több ilyen vérgyenge meccset játszunk annál inkább elképzelhető, hogy a mai Roma-t egy cselszki U19 verné. Sajnos. Többi a megfelelő topicban.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.11. 21:04


láttam a meccset
vicc volt, nézhetetlen (legalábbis nekem)
a chelsea négerei jól mozogtak ez igaz. Szépen is játszottak, de egy nagycsapat lerombolja ezt, megeszi a fiatal testeket reggelire
de ha ezekből a meccsekből a nagycsapatokra nézve messzemenő következtetést kéne levonni, akkor a szatyor donyeck a világ legjobbja? :)
ez olyan mint Komanék vb bronza Egyiptomból. Aztán mire vitték.

ezeknek a srácoknak is nagy része senki se lesz a nagyok között

mindegy nem vitatkozni akarok, csak a véleményem az, hogy az utánpótláscsapat és a nagycsapat nagyon más szint. 10-ből 1x talán megvernék a nagycsapatot. Talán...
persze tévedhetek én is :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.04.11. 20:23


Ez nem korosztályfüggő. Ezek a gyerekek úgy futnak, mint Lajajic sohasem tudott és olyan haverságban vannak a lasztival hogy Iturbe a felét sem éri egyiknek sem. Láttad a meccset? Legalább a második félidő összefoglalóját ajánlom.
Nem jobbak, mint a Roma nagy csapata. Úgy ránézésre. De ha a játékot nézem, hogy mit művelt a Chelsea és mit játszik mostanában a Roma. Hát... Én emlékszem, hogy az angol csapatok korábban is nagy fejtörést okoztak. Egyszer a BL-ben játszottunk az akkor nem túl acélos Arsenallal és az "angolok" szimplán oldották meg a dolgot: fogta a gyorslábú középpályás és elszalad a lasztival a 16-osunkig. Mert mi területet védekeztünk, de ők még a passzoláshoz sem értettek. :D

De Rossi is azt nyilatkozta a meccs után, hogy ezek a srácok brutál jók fizikálisan és ehhez - sajnos - még tehetségesek is (magyarul tudnak a labdával bánni). A Roma nagy csapata ehhez lehet, hogy technikailag jó, de fizikálisan és motívációban nem. És ezért engedtem meg magamnak a lenti kijelentést.

Egy kis adalék. Milyen korosztály rúgott ma gólt a Juvénak és nyert a Parma a góljával? 18 éves srác. Nem. Ez nem korfüggő. Ha kilövi a pipát akkor kilövi a pipát.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.11. 18:37


Állítom, hogy a jelenlegi nagycsapatunkat is megverték volna.
azért ne túlozzunk szerintem. Ég és föld azért a két korosztály.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: torito9 Dátum: 2015.04.11. 13:34


cejas: "Ez a sorozat nagyon jót tett szerintem a csapatnak. Iszonyat sokat fejlődhettek, hiszen nagyon sokféle játékstílus ellen játszottak és igen - elvárások felett bejutottak a legjobb négy közé. Nem véletlenül toltak De Rossi papa elé új szerződést. Idén ha büszke lehet valamire a Roma, akkor a fiataljaira mindenféleképpen. Ezt úgy nem túlzás kijelenteni, hogy még a bajnokság és kupa sem fejeződött be.
Bajnokságban szorosan ugyan, de vezetjük a tabellát; a kupában pedig döntösek vagyunk, a primavera szinten nagyon mumus Lazio ellen lesz oda-visszavágós meccs (04.24 és 05.01)."

Hajrá! :)
"Omnes viae Romam ducunt."
Avatar
torito9
 
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2013.11.25. 23:20
Tartózkodási hely: Kőszeg / Sopron

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.04.11. 13:08


Anocicot ritkán láttam, de most tényleg iszonyat lassú volt. Amikor jó helyen állt, akkor közbe tudott lépni, volt nagy mentése. Ennek ellenére ha egy szélső védőt körbefutnak, akkor az veszett ügy.
D'Urso a többi középpályásunkhoz képest fiatal. Neki még van egy éve a Primaveraban. Tegnap kicsit körülményesnek éreztem, de múltkor volt egy hosszabb cikk róla, hogy mennyire jól fejlődik és nagy reménység. Tény, hogy tegnap Pellegrini és Machin sokkal jobbak voltak. Machin - a Malagától szerváltuk, mint az "új Yaya Touré"-t - eleinte nagyon béndzsa volt, de tegnap tényleg jó tolta. Pellegrini pedig már megérett egy B csapathoz.
Nem adogattuk el a labdákat tegnap, de sokszor jól szereltek minket és ezért kevés helyzetünk volt. A cselszki sokkal gyorsabb és pontosabb volt a támadásoknál. A kommentátor is mondta, hogy nem rossz csapat ez a Roma, de elől élesebb a cselszki + néhány egyéni hiba (ha hiba az, hogy körbefutnak). A meccs végén a jobb oldalon már durván cicázott a cselszki, nagyon technikásak.

Szerintem középen a védelemben nem volt gond. (Marchizza is rohadt fiatal és nagyon jó lesz.) Inkább az, hogy a jobb szélen bármit megcsinálhattak. Túl sokszor jött rá a védelemre a cselszki. Ezért írtam hogy az angolok voltak a jobbak, nem mi voltunk béndzsák. Jók voltunk, de a Chealsea kíméletlen. Ez teljesen más, mint amikor a nagycsapatunk szenved egy Parma vagy Chievo ellen. Itt a Roma játékosok a belüket kitették még 0-4-nél is. Vestenicky nem kapott sok labdát, de letámadott minden védőt még ha egy félidő alatt le is futott 10 km-t. És ez a többiekre is igaz. Nem volt apátia és összomlás. Figyelmetlenségek voltak, de mentek mint a gőzős. A nagy csapat 0-0-nál sem hajt és ha csak a fele motíváció meglenne bennük, mint a fiatalokban, akkor most nem azon izgulnánk, hogy lesz-e második hely.

Ez a sorozat nagyon jót tett szerintem a csapatnak. Iszonyat sokat fejlődhettek, hiszen nagyon sokféle játékstílus ellen játszottak és igen - elvárások felett bejutottak a legjobb négy közé. Nem véletlenül toltak De Rossi papa elé új szerződést. Idén ha büszke lehet valamire a Roma, akkor a fiataljaira mindenféleképpen. Ezt úgy nem túlzás kijelenteni, hogy még a bajnokság és kupa sem fejeződött be.
Bajnokságban szorosan ugyan, de vezetjük a tabellát; a kupában pedig döntösek vagyunk, a primavera szinten nagyon mumus Lazio ellen lesz oda-visszavágós meccs (04.24 és 05.01).

Én őszintén remélem, hogy lesz valami ebből a Serie A fiatalításból, mert nagyon kellene mind a válogatottnak, mind az olasz focinak, hogy ezek a srácok ne kallódjanak el, hanem egy VB-n is versenyképes olasz válogatott oszlopai legyenek. Emellett persze azt is várom, hogy a nagycsapatnál több szerepet kapjanak. Inkább nézek egy saját nevelést küzdeni, mint egy sztárt lébecolni.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.04.11. 10:29


Szerintem inkább pluszban van ez az év mint negatívban. Elődöntővel szerintem senki sem számolt. Hatalmas taps. Amúgy nincs ekkora különbség a csapatok között. Pl. Anocic előző meccsen a City ellen jól játszott. Most valahogy nem bírta sebességben, de az előző meccsen néztem is, hogy milyen jó, most meg gyenge volt. D'Urso gyereket nem tudom hova tenni. De Pellegrini simán volt olyan jó, mint a többiek. A Machin meg most jött annyira elveszettnek ő sem tűnt. Verde simán a legjobb a saját korosztályában. Sanabria és ívestenicky nem kaptak sok labdát talán játszhattak volna egyszerre is a pályán. Di Marianoból első osztályú focista lesz szerintem, mert látszik, hogy jó csak nem biztos, hogy Roma szint. ő is kb olyan Menez mentalistással van megáldva ahogy figyeltem. Visszatérve előző mondataimhoz. MArchegiani idáig bírta, eddig kb minden megfogott, egy mini Neuer volt, most pedig kijött belőle minden baki. Ennyi. NIncs 4 gól a két csapat között. Ő viszont szerintem nagyon jó kapus lesz. A védelmünk meg nagyon gyenge volt a meccsen. Nem is érdemes tovább firtatni. Szép volt srácok!! Reméljük jövőre ismétlés!!
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.04.11. 07:11


Éjszaka leadta az Eurosport, pont beleszaladtam.
0-4 lett. Sima. Anocic még csak 17 éves, ő a bal hátvédünk. Tavaly nyáron hozta Sab horvát csodagyerekként. A helyzet az nem ügyetlen, de hogy 17 évesen körbefutják az gáz. Gyorsabb már nem lesz, ő ennyit tud sebességben. Hol Calabresi lépett ki neki segíteni, hol Pellegrini lépett vissza. -1 ember. Úgy látszik fiatalok szintjén is küzdünk a szélső hátvédek problémájával.

A többiekkel nagyobb gond nem volt és a kapusunk is védett azért nagyokat is a lepkézés mellett. Nagyon jó viszon támadásban csak Verde volt. Vestenicky is rohangált minden szituációban, de ez kevés volt. Általában a csapat rendben volt, nem rúgtuk ki az oldalvonalon, talán nem 0-2 után kellett volna többet támadni.

Ami inkább jellemző volt, hogy a cselszkinek van 5-6 játékosa, akik rohadt gyorsak, rohadt technikásak, stabilak és lőni is tudnak. Zservinyó mind gyorsaságban és technikában, de még lőni is tudnak és pontosan. Állítom, hogy a jelenlegi nagycsapatunkat is megverték volna. De hát ez az élvonal! Ehhez nagyon kevesek voltunk. Nem voltunk rosszak, de ez a cselszki sokkal jobb játékosokból áll. Ennyi!
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.10. 23:29


milyen volt? nem láttam ezek szerint
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2015.04.10. 22:51


Nem szivatják a gyerekeket... :( Azért ddr papa arcát a levonulásként - azt kellene mindenkinek látni
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.10. 21:56


ugye itt nincs harmadik helyért meccs?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2015.04.10. 17:48


altaky írta:Marchegiani


Papa elég jó kapus volt, de rossz csapatban védett! A fiú jó útra tért! :D
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Primavera bajnokság

HozzászólásSzerző: altaky Dátum: 2015.04.10. 17:39


Marchegiani 2 gólban benne volt vastagon, viszont még emlékszem az ajax ellen kifogta a szemüket is, nagyon jó volt
Tu non vedrai nessuna cosa al mondo maggior di Roma!
Avatar
altaky
 
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2008.04.28. 15:29
Tartózkodási hely: Siófok

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 113 vendég