Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.02.24. 18:16


Ez biztos csak a kígyózó tömeg farkincája.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.02.24. 17:52

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.02.24. 11:15


BRÉKING
a polgármesternő rosszul lett, kórházba vitték. :shock: Vsz elmarad a ami tárgyalás a stadionról :bah:

közben kiderült, nem komoly, csak késik a megbeszélés
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.02.24. 08:45


Hát sajnos ez egy eleve elcseszett ügy volt, amiben minden résztvevő sáros. Pallottáék, a beruházó, az előző városvezetés és a jelenlegi. De mégsem a felelősök fognak felelni érte, hanem a város és csapata :(

Amúgy azt írják, a városháza jogászainak a szakvéleménye szerint jogilag rendben vannak, a kártérítéssel való fenyegetés gyenge lábakon áll.
Politikailag viszont kényes a helyzetük, pláne, hogy igen nagy volt az átfedés a M5S populizmusra fogékony szavazótábora és a romanista köznép között. Eddig :wink:
(mondjuk az is igaz, hogy országosan más a helyzet. a választók 63 %-a ellenzi a stadiont és u.ez az arány a M5S támogatói között)

A lehetséges megoldás a további időhúzás: Megsemmisítik az előző városvezetés határozatát, amivel közérdekké minősítette az egész beruházást (nemcsak a stadiont, hanem az egész projectet, a tornyokkal együtt), és
kezdik előlről az egész eljárást.

Szóval még nincs veszve semmi, 2050 körül lesz ebből stadion! :bah:

[url]
https://www.facebook.com/teleradiostere ... 997459485/[/url]
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2017.02.23. 22:39


Gondolom nem tisztázott bankgarancia és jogi aggályok. Ebben semmi meglepő nincs. Nem a csapatátvétel a lényeg, hanem hogy ha egyszer az övék a csapat, akkor hidd el, hogy elég hamar elérnék, hogy lenne stadion. A "kínai üzleti modellek" errefelé is működnek - bár európai értelemben kevésbé "konzervatívok". Lezsíroznák, na.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.02.23. 22:34


Ennek a kinais resznek nemileg ellentmond a milan felvasarlasa koruli ceco.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2017.02.23. 22:22


Fogalmam sincs az M5S tevékenységéről és lehet, hogy vannak normális célkitűzéseik, ugyanakkor a viccpárt annyiban stimmel, hogy amíg az aktuális elitet kellett kifigurázni, addig ment a szekér, amint hatalomra kerültek - és én csak ezt a történetet ismerem - előkerül a széthúzás, a vádaskodás, a korrupció, a tesze-toszaság és a döntésképtelenség. Meg a nonszensz.
Bármennyire is mutagatnak az elődökre, hogy hiba volt eleve lefogadni, azt azért az elején el lehetett volna mondani, hogy ha hidrogeológiai szempontok miatt értelmetlen belevágni. Egyébként a szakértők mást mondanak, másrészt a terület besorolását tekintve nem árvíz fenyegetett. De majd átsorolják...

A másik érdekes dolog, hogy egy magánbefektető pénze. Szerintem a város simán megteheti, hogy megszabja a tornyok magasságát vagy hogy kiköti - metro nem lesz, elővárosi vonatokkal oldd meg. Ez rendben van. De az, hogy egyszer ebbe kötünk bele egyszer abba ez politikai szerencsejáték. Az egyik szerencsés a pártból pedig a stadion kérdésre méltatlankodott, hogy a szegények, munkanélküliek, hadiárvák stb. mellett komolyan ez a kérdés a leginkább kardinális?
Mondja le a város a metrót, lehajtót stb. Magánbefektető épít. Autópálya úgyis van a közelben, normális vasúti megálló kell és ennyi. Ebben a projekben őszintén mi a negatív a város számára? Dögöljön meg a szomszéd tehene.

Az egész egyébként tehetség kérdése is. Szerintem ha kínai lenne a tulaj már vígan épülne a stadion. Higgyétek el, az megoldaná!

Ja, és a híradások alapján ne lepődjön meg senki, ha a március elejei határidőt ismét meghosszabbítanák. Neverending story! Jövő hónapban az épületek színe lesz a probléma.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.02.23. 20:40


Oksa. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.02.23. 20:03


off:
pontosan tudom hogy nem kell oda kötőjel :wink:
azért tettem, hogy elkülönítve mutassam, hogy hogy van helyesen a szó

de sok lesz már ebből a témából szerintem itt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.02.23. 19:34


Tényleg, basszus! :D
"Nainggolanba."
Nem kell kötőjel a rag előtt ebben az esetben, Trigo.
Kukacoskodás, nyugi. :wink:
De mivel már többször láttam több embertől, inkább szólok.
Amúgy egyáltalán nem szúrja a szemem.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.02.23. 19:14


aeser írta:
fradista romanista írta:Manolas, Nainnggolan (hú, jól írtam? :oops: ) Strootman stb piacra dobva.
A Rmának annyi.

Végül csak a csapat nevét szúrtad el :D

És nem csak azt. Senki se veszi észre??? :shock: :)
Mondanám, hogy feladvány is lehetne, de inkább lelövöm a poént: Nainggolan-ba eggyel több n-t írt


na végre F72, írhatnál gyakrabban! De ezt mindig elmondjuk. :)

Amúgy ezt az a hidrogeológiát valahogy nem értem ott. Folyópart. És? A történelemben azért építettek néha ilyen helyekre. Hogy messzebbre ne menjünk, a Műszaki Egyetem és az egész ELTE Lágymányosi Campus ártérre, sőt a régi folyómeder helyére épült. (Igaz a Műszaki süllyed is miatta:))

http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... on-2553915


"Az alternatív helyszín katasztrófális lenne a klub, az olasz futball és Róma városának jövőjét illetően, valamint a jövőbeli olaszországi üzletek szempontjából."- fűzte hozzá Pallotta.
nem
nem
talán
hát neki tuti :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2017.02.23. 18:35


aeser, a szurkolók nem egy plexi miatt maradnak távol, de szerintem ez már párszor le lett írva,
ettől Te még leírhatod újra sokszor, hogy plexi miatt maradnak távol.
Távol maradó szurkolók egy része meg szerintem pontosan látja, hogy egy meccsjegy ára az
új stadionban sokuk számára talán megfizethetetlen lenne / lesz. Populáris részre a kapu
mögé majd mehetsz 50 euroért, mostani Monte Mario jellegű tribünre 150 euroért.
Persze ettől még kell egy új stadion (nekem a Flaminio is pont jó lenne), mert az Olimpico tragédia...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.02.23. 18:14


Amúgy valóban számon lehet ezt a késedelmet kérni a szurkolókon, aeser, írtam.
(Kísértetiesen hasonlít ez a szituáció a mostani magyarországi "tüntetésre". Ám mivel megígértem, hogy nem hozom be ide a politikát, legyen elég csak annyi, hogy még a másfél év is stimmel. Ha a mi szurkolóinkat megfedjük ezért, akkor a magyar aláírásgyűjtők is érdemelnek egy koppintást. Ha ők nem, a szurkolók sem.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.02.23. 17:38


Ez a beszed! Rajuk kell boritani az asztalt!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.02.23. 17:36


Az első szerintem az hogy kik futkároznak a pályán, nekem Magyarországról mindenképpen, de az évek óta köztudott hogy a tulajdonos szerepvállalása és a csapat minősége az ingatlanberuházás függvénye. Amúgy engem sem aggasztana hogy nem lesz új stadion, ha befektető nem lesz az viszont minden szurkolónak fájni fog.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.02.23. 17:31


Aeser, jogosnak tűnő felvetés.
Ám az egyszeri szurkolónak első az, hogy bemehessen, a második az, hogy hova.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2017.02.23. 17:24


Grilloban mondjuk elég vicces h büntetett előéletű így nem teheti be a lábát a Parlamentbe (ha jól tudom)
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2017.02.23. 17:17


fradista romanista írta:Manolas, Nainnggolan (hú, jól írtam? :oops: ) Strootman stb piacra dobva.
A Rmának annyi.

Végül csak a csapat nevét szúrtad el :D


Ha pedig a szurkolók másfél évig képesek tiltakozni egy plexifal miatt, de a stadionért az utolsó pillanatban mozgolódnak csak, akkor milyen csapatot érdemelnek? Pallotta azért biztos megkapja tőlük a magáét ha lelép.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aeser 2017.02.23. 17:24-kor.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.02.23. 16:57


Fradista, légy kemény, ne félj a helyesírás-maffiától. :)
Nem fognak betonba önteni.
(Ez a gúnyosság nem fog bejönni Trigónak,fr.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.02.23. 16:25


James jelentkezett végre:
Megtvítelte :D: ha péntekre nincs pozitív döntés, akkor itt a katasztrófa
https://twitter.com/OfficialASRoma/status/834484736898822144?ref_src=twsrc%5Etfw
bővebben: ha nincs stadion, semmi sincs. Semmi befetetés Olaszországban, sőt minden le lesz építve: Manolas, Nainnggolan (hú, jól írtam? :oops: ) Strootman stb piacra dobva.
És pesze a tervezett kínai üzlettárs se jön a 10%-ért 100 milliójával....
A Rmának annyi.

amúgy mellesleg belengetett egy esetleges 1 milliárdos kértérítési pert is..... :wink:

a holnapi megbeszélésre a szurkolók tüntetést szerveznek a Városháza elé

És mintha már is beszartak volna a 5 stellében, többen is nyilatkoztak, hogy nyugi, lesz stadion, csak folynak az egyeztetések, bla bal bla...

amúgy, kedves Cejas, a 5 Stelle sajnos nem viccpárt. Bár csak az lenne! Nagyon is komolyan veszik sajnos magukat. Csak a vezetőjük egy ún. "humorista", de szerintem benne sincs semmi humoros.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2017.02.23. 11:58


Még jó hogy írta itt valaki egy hónapja, hogy Itália azért nem Magyarország. Ott nincsenek annyira vad dolgok. Hát...
Miután kábé 3 éve megy az engedélyeztetés és minden részlet ismert hirtelen műemlékvédelemben részesül a romos lovi. Persze gondolom, hogy senki sem tudott róla, hogy volt egy ilyen ügy valahol, ami épp most zöld utat kapott.
Mai hírek szerint meg Grillo a viccpárt vezetője "hidrogeológiai" okokra hivatkozott, miközben ez kábé egy éve nem téma már.

Politika önmagáért. Az a helyzet, hogy minden döntést lehet kritizálni. Ha igen, akkor azért, ha nem, akkor azért. Populista viccpártként ez biztos nagyon jól is ment az M5S-nek. Persze, amikor nekik kellene döntést hozni, az már nehezebb, mert azzal ütőkártya kerülne az ellenzék kezébe. Legjobb tehát ha nem döntünk. Húzzuk mint a rétestésztát, egyszer az a baj, másszor amaz, két év múlva újra előszedünk egy már rég átbeszéltnek vélt témát. De dolgozunk és az emberekért csináljuk stb. A stadion klassz, de torony nem kell, aztán a stadion klassz, de nem itt - ja ez is volt már. Sebaj!

Majd beperlik őket az amcsik, de addigra már más vezetése lesz a városnak, a mostani pedig majd mutogat, hogy az ellenzék miatt van az egész, mert el sem kellett volna kezdeni tárgyalni erről az egész projektről.

Az amcsiknak el kellene húzni ezt az ügyet, hátha jön egy új vezetés, akinek már csak rá kell nyomni a pecsétet és kész.

Hasonló magasságokat nyaldos ez az ügy, mint kis hazánkban a Nemzeti Színház volt...
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2017.02.22. 22:43


Legyen is. Ha nem lesz itt stadion, lelép Spaletti, lelép Palotta és a bandája, persze közben lelép mindenki, Manolas, Ninja, DDR és Totti visszavonul. Majd jön valaki aki végre átveszi a kilátástalan csapatot(ami nem, hogy a scudettoért nem fog küzdeni, de ilyen Lazio-Milan szintre visszasüllyed 5-8. helyre a bajnokságban), elkezd újra helyet találni a stadionnak, terveket felvázolni, stb, stb. Aztán mire megépül... 5 év kilátástalanság várna ránk alsó hangon az tuti.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.02.22. 17:02


Elég döbebnetes, de mára szinte a legfontosabb aktuálpolitikai kérdés lett Olaszországban (na jó, a baloldal szakadása után), hogy mi lesz a Roma stadionjával. Úgy tűnik, ez lehet a szakitópróba a 5 stellében is.
a dolog már rég nem a stadionról szól.
(ahogy sajnos az egész project eleve sem arról szólt igazán.... :(

Más. Ma megvolt Spal szokásos meccs előtti sajtája. És Spalnak megint sikerült valami meglepőt húzni: nem mondott semmit, amin lehet csámcsogni. csak unalmas tárgyszerű megállapítások..... :)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2017.02.21. 21:42


http://www.gazzettagiallorossa.it/2017/ ... lo-stadio/
Lehet tényleg ez lenne a legjobb megoldás, max átnevezik a csapatot AS Fiumicinonak, nagy kaland... :D
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.02.21. 10:04


Jaja, emlékszem. És az idő téged igazolt/igazolni fog! :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9918
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég