Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.07.20. 20:11


Amúgy Pastorénak is volt pár jó meccse az elején amikor idejött. Emlékszem volt 2 sarkazós gólja is az elején. Monchit csúnyán megvezették, mert első PSG-s időben még Ibrával asszem teljesen korrekt számokat hozott, de aztán ott is sérült volt. Akkor amikor mi adtunk neki 5 évre 5 milliót akkor ha jól emlékszem ott már 2 éve peremember volt kb. Ilyen felesleg, aki ott maradt a hosszú szerződése miatt. Mi kb szívességet tettünk a PSG-nek. Szerintem ha nem lett volna állandóan sérült és picit fejben jobb lett volna akkor tuti jobb karriert fut be. Palermoban emlékszem nagy zseni volt plusz 8-10 éve a PSG-ben is. Nálunk persze értékelhetetlen kivéve 2 hónapot.

Dybala tavaly abban a szezonban amikor már teljesen megromlott a viszonya Allegrivel és a Juve vezetőivel 15 gólt rúgott és 5 gólpasszt osztott ki. Világsztár a csávó. Dybala pár éve még Messi és Ronaldo alatti polcon volt emlegetve. Sajnos sokat volt ő is sérült és volt gyengébb szezonja ami miatt ez már nincs így, de milliószor jobb mint Pastore.

35 misi amúgy egy 29.5 éves játékosért szerintem nem rossz pénz aki 1 éve ingyen jött ha jó lesz. Ez jó deal nagyon. Max akkor érné többet ha most nálunk rúg 25-30 gólt, de erre kevés az esély. Akkor talán többet elkérhetnénn érte. Azért Jesus volt 45 misi (igaz fiont) aki jobb korban van és nem rosszabb játékos.
Szóval nekem már jobb a kedvem ez nem rossz deal.

Szerintem nagyon jó lesz. Valahogy Romaban vagy nagyon jól érzik magukat a játékosok vagy menekülnénem hamar. Rengeteg játékosunknak esze ágában sincs eligazolni és sokszor nem értem miért. Ennek a csapatnak varázsa van. Tammy is lehet romanista lesz, lehet Dybala is beleszeret a közegbe. Nem élek kint, nem tudom mitől van ez, sőt szerintem Róma nem is annyira élhető, de valamiért maradni akarnak (főleg ha nincsenek Pallotta által eladva).

Amikor Rudiger a Chelsea BL győzelme után bekiabálta a kamerába, hogy Forza Roma nálam az mindent vitt. Ilyen kb máshol nem létezik.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.07.20. 20:09


Gondolom snatch arra célzott a Pastora hasonlattal, hogy nem fog hasonlóan a nyakunkon maradni, 0 teljesitménnel, feltéve persze, ha nem lesz túl sokat sérült.
Az Internek amúgy jövőre mindenképpen támadót kell igazolnia, Dzeko és Sanchez szerződése lejár, Lukaku is 1 évre ment oda egyelőre, 35ért kézenfekvő igazolás lehet.
A másik oldal viszont, hogy ha az Internek annyira kellett volna, vihették volna most, akár úgy is, hogy Sanchezzel szerződést bontanak, olcsóbban kijött volna, mint ha jövőre fizetni kell érte, lehet a pénzügyi éves keretbe nem fértek volna igy bele, nem tudom. Marrotta okosan igazol, oka van, hogy most nem ott kötött ki.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.07.20. 19:07


Kizárásos alapon is több van benne. Mert kevesebb nem lehet. :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.07.20. 19:01


a jelenlegi Dybalában egészen biztosan több van, mint Pastoréban amikor ideigazolt, ez nem is lehet kérdés.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.07.20. 16:32


Dybalában talán több van, mint Pastoréban.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.07.20. 14:21


Ez mindenképp vékony jég. Ha jó lesz, akkor bőven megér majd 35-öt is az Internek. Ha pedig nem lesz jó, akkor nekünk sem ér meg évi 6 milkát.
Azaz vagy rajtunk marad túlfizetve vagy megy és kerestünk rajta.

DE kettő között ott az a vékony jág, amit már boncolgattunk itt:
1. imádni fogja a várost, a csapatot és a közeget annyira, hogy lemond a scudettokról és a BLről. Erre azért van 5-10%-nyi esély.
2. jobbak leszünk mint az Inter, scudettot nyerünk és szobrot kap Rómában. Erre is van vagy 1%-nyi sansz. Sőt jobban belegondolva lehet az 2% is.

De az olasz emelt összeg mindenképp jó. HA idén nem akart eligazolni Itáliából, akkor valószínűleg jövőre sem akar majd. Így ezek az emelt számok fontosabbak, mint az alap 15-20 milka.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.07.20. 13:56


Az inter szurkolók nagyon örültek, hogy 20ért vihetik jövőre Dybalat. Nos a szerződése szerint az Inter számára 35m, a Milannak pedig valamivel több, mint 31m a kivásárlási záradék. Okos húzás Pinto-tól
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.07.20. 13:51


mert adsz infót, nagyon jól egészíti ki a Szanicsot.
mármint azt akarod mondani, hogy Szanics egészíti ki őt/minket :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.20. 12:18


F.Totti írta:Dybala hivatalos.

Nem kell tovább Pinto társaságát (felügyeletét) élveznie. :D

Mindeközben úgy tűnik, hogy Solbakken a Napoli felé veszi az irányt (Rómában volt ma orvosin). Nem túl meglepő módon nem akar harmadik számú lenni a poszton/inkább nekünk nem kell Dybala érkezésével.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2022.07.20. 11:59


Szuper, köszi az infót! :-)
adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.07.20. 11:52


jaja, nem kell tovább várni
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.07.20. 11:36


Dybala hivatalos.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.20. 11:16


Mouval kapcsolatban én azt gondoltam, amikor idejött, hogy nem illik a csapathoz, mert a Roma egy hagyományosan támadó szellemiségű csapat. Ezt most is így gondolom.
A kupagyőzelmet hozta, és valahol Dybala érkezésében is benne van a Mou-faktor. Azért a Lazio elleni 3-0 szép volt ugyancsak, erős piros pont. Ahhoz hasonló teljesítményt kellene állandósítani, de abban szerintem jogosan kételkedhetünk, hogy sikerül-e ez.

Mellékes hír, hogy Salvatore Pezzella a C-ligás Triestinába igazolt 2 + 1 évre. Nem tudni, hogy ez most kölcsön, vagy eladás.
Veretout Marseillbe hírek úja felerősödtek, a Tottenhammal és Milannal egyetemben, de legutóbbit cáfolták. (Ő maga korábban állítólag azt mondta, hogy marad.)
Perezzel kapcsolatban legújabban a Celta Vigot mondják, kölcsön + opció révén menne oda.

Érkezőnek középpályás hírek a legerősebbek. Wijnaldum (fele fizuval kölcsönbe) Ndombélé (Mou exe, kihagyták az utazó keretből, de állítólag nagyon sokat kérnek érte). A rendőrök által bűnözőnek nézett Bakayoko neve is felmerült, mivel a két éves kölcsön felfüggesztésében gondolkodnak, a Chelsea pedig ajánlaná nekünk. :D Egyiket se tartom nagyon valószínűnek, de az első a legvalószínűbb, az utolsó név a legkevésbé. Sajnos Torreiráról rég hallottunk, Grillitsch a Galata felé tart (nagy a fizuigény), és egyéb, régebben hallott nevek is eltűntek.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.07.20. 09:18


Az NFLben gyakori koncepció, hogy védekezésguru a főedző, a támadást pedig megoldja a "tehetség". De már ott sem igazán működik, pedig ott azért külön csapat játszik labdával és külön labda nélkül (plusz van külön edző a támadásokhoz, meg minden szarhoz). Kicsit olyan érzésem van, hogy mi is leginkább a tehetségtől reméljük majd a gólokat.

Ezzel a kerettel azért elég nagy vétek lenne a tömörülős-hosszúlabdás játékunkat tolni nullahuszonnégyben. DE valami azt súgja nekem is, hogy Josét ez nem fogja zavarni. Leámadni Dybalával és Zanioloval egyszerre a pályán, plusz egy hátrébb vont Pellegrinivel még kevésbé fogunk, így marad a reaktív foci, az átadott kezdeményezés.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.07.20. 07:22


Mourinho akkor fogja feladni az vedekezesre epito focijat, amikor guardiola beparkolja a buszt. Nem varhatod egy 60eves, kivetelesen sikeres embertol, hogy szembeforduljon eddigi palyafutasaval, csak mert te azt nem tudod ertekelni!
De aztan lehet, hogy megis neked lesz igazad es felmegyunk egeszen 36%ig… de ez esetben egy szavad nem lehet!

Hozzaadott edzoi ertekben en kis igenyu vagyok. Tavaly is megelegedtem hozzaadott ertekkent a megnyert kupaval es iden is igy lesz.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.07.20. 05:43


Remélem Dybalával nem fog annyira ragaszkodni Mourinho a 35%-os labdatartáshoz és a 4 kapura lövéshez.
Oké, a tegnapi edzőmeccs volt, meg gúnyolódok is itt, de kiscsapatok ellen is gyakran belefutottunk ilyesmibe a szezon során.
Szerintem én ugyanattól tartok, mint F.Totti és még jó páran: a hozzáadott edzői érték hiányától.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2022.07.19. 23:44


Trigoria írta:
feree80 írta:de most elnézünk bármit bárkinek :)

Akkor még nekem is! -
Jazon, nagyon köszi az írásaidért, sok-sok nem regisztrált barát/ismerős is olvassa már a fórumot - mert adsz infót, nagyon jól egészíti ki a Szanicsot.
Köszi mindenkinek, aki leírta a cég tőzsdei alakulását. Majd a héten is lécci.
(Sporting sztem megleckéztetett minket - de jobb most, mint ...
Éééés, én 2, helyet látok! :)
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.07.19. 22:04


Elég bonyolult a kivásárlás és az ügynöki jutalék miatt. De a deal már megköttetett. Egyébként zseni a marketing részlegünk. Ha a mai tweetek kezdőbetűit összeolvassuk, akkor Paulo Dybala jön ki belőlük. :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2022.07.19. 20:28


Azt tudja valaki miért csúszik a hivatalos bejelentés? (Dybala) Azt olvastam több helyen, hogy még a szerződés utolsó részleteit egyeztetik. Ez furcsa nekem, én azt hittem már mindenben megállapodtak. Ilyen bonyolult a szerződés, hogy emiatt ennyire elhúzódik?
adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.07.19. 19:24


ő nálam is olasz. egy rendes lengyelolasz
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.07.19. 17:19


Zsolti írta:Zalewskinek is megadtad az állampolgárságot. :)

Meg hát. :D
Ő nekem olasz, csak romantikus, így a lengyelt választotta. Mondjuk abban az élethelyzetben mindenki így döntött volna.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.07.19. 16:00


Az a baj, hogy amennyire én ismerem Wijnaldumot, abból nekem az jön le, hogy ő egyáltalán nem védekező középpályás, sőt inkább Pellegrini és Mikhi féle előre menő kreatív játékos. Nagy fogás lenne nekünk, de most már annyi támadó játékosunk van, hogy tényleg kellene egy De Rossi féle betonkozeppalyas és az nem Wijnaldum. De vele mondjuk átallhatunk ultrabrutál támadó focira a bunkerből.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.07.19. 15:51


Zalewskinek is megadtad az állampolgárságot. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.07.19. 13:57


Wijnaldum tavaly rohadtul tetszett volna. egy éve nem láttam játszani, nem tudom most milyen. Azért az valószínű, hogy nűla készebb és jobb játékost nem fogunk tudni hozni. És akkor már inkább Frattesi. Az sem baj, ha gyengébb. Pelle, Zaniolo, Zalewski, Spina, Frattesi, Cristante, Mancini. Mennyire olasz és mennyire szerethető csapat lennénk már. Imádnám.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.07.19. 13:30


Pellegrini jól érzi a passzsávokat, jól támadott le, tudta hol kell helyezkedni, ezt csinálta az elmúlt években egy sorral feljebb, de amúgy a régi időkben a 4-3-3-as időkben ő középpályás volt. Sima CM, nem pedig AM. Szerintem Pellegrini simán jó lenne Mikhi helyett. Ha tartjuk a 3-4-2-1 felállást, akkor amúgy simán van elég középpályásunk.
Pellegrini-Matic-Cristante-Veretout-Bove
De felőlem a keret mélyítése miatt jöhet ide valaki.

Elöl is bőven megvagyunk
Tammy/Shoma, Dybala/Perez és Zaniolo/Zalewski vagy Elsha ha marad.

Ezt itt bőven lehet rotalni, mert Zalewski több posztos, Pelle több posztos...

Ha Tripi és vagy Calafiori tud játszani belső védőt akkor amúgy oda sem igazolnék. Szerintem pad végére mindig jobb a saját nevelés kevés pénzzel, mint az öreg tapasztalt nagy pénzzel... Vagy a beragadt játékos mint Perez. Aki se nem öreg se nem fiatal, de nem is jó.

2 nappal ezelőttig úgy számoltan, hogy Zaniolo távozik és akkor örültem volna Frattesinek... Szimpi lett volna a Tammy-Dybala-Pellegrini-Cristante-Frattesi mag, szerintem ez top4 csapat. De így hogy Zani marad és kész egy Tammy-Dybala-Zaniolo-Pellegrini mag Frattesi/Cristante/Matic szerintem kevés már. Ide kell egy bomba középpályás egy De Rossi vagy Nainggolan és akkor azt mondom újra fent vagyunk a csúcson. És nyerhetünk jövőre is egy kupát. Ha Fonseca EL legjobb 4-be ment a gyengébb csapattal, most az erősebbek is ott kell lenni.
De ez azon múlik ki jön a középpályára. Lehet Matic hoz egy Kolarovot és húzóember lesz. De nem számítok erre.
Frattesi aranyos jó igazolás, mi szintünkön logikus, de ha hozunk egy sztárt (nem Wijnaldum) akkor készek vagyunk. Beton kezdő lenne.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég