Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.13. 23:38


Menezt a pályán keresd. Mivel csak a felsőtest az övé, tök ortopéd a tartása. A 17es pedig másfélszer látszik a pályán. Egyébként az egyik ötleted talált. Csak a képet nem találtad meg hozzá. Nem konkrét edzői hiba. Csak egy elképzelt.

És köszi, hogy ennyit foglalkozol vele :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2021.02.13. 20:46


Cosmiról nekem is felemás érzéseim voltak anno, mikor cikkeztek róla, egyrészt szimpi lenne egy ilyen ember a padon, másrészt viszont szerintem sem elég jó.
Valószínűleg jó döntés született, talán neki is jobb így, mint ha kinevezik aztán a szezon felénél elküldik.

F.Totti, most megfogtál, nem tudom mi az a 17, meg hogy mi az az edzői hiba.
Egy tippem van, 17 játékos az 11 + 6 csere, de ilyet ugye csináltunk, és nem rúgták ki Fonsecát. A Juve 5-öt cserélt a meccsen + a bíró + a kezdő 11, az pont 17.
De más tippem nincs, se a statisztikákban, se mezszámokban, sehol nem jön össze edzői hibával a 17.

A másikon se tudom, ott az utolsó ünneplős képen a kék maszkos csávó kicsit hasonlít Menezre, de szerintem nem ő az.

Ezúttal nyertél :)
Adsz még kapaszkodókat vagy elárulod?
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.12. 22:42

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27952
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: zkristof Dátum: 2021.02.12. 16:53


Érdekes ez a Roma szint dolog tényleg, amit említesz F. Totti. Annyira benne van a szurkolói nyelvhasználatban, de nem egy definiált fogalom.
Számomra a mindenkori Roma szint azt jelenti, hogy az üti meg, akinek a munkája adott körülmények (pénzügyi lehetőségek, keret erőssége stb.) között nagy valószínűséggel a csapat fejlődését fogja eredményezni, de biztosan (már ha ilyen létezik a sportban) fent tudja tartani az éppen aktuális, célokhoz igazított, reálisan elvárható szintet. Legyen szó edzőről, játékosról, sportigazgatóról, szertárosról, elnökről, akármilyen pozícióról.
Ezek alapján Cosmi sajnos számomra is távol van a Roma szinthez. A velünk szóba hozott edzők közül Sarrit bármennyire is nem kedvelem, talán ő állhat a legközelebb hozzá. Allegri pedig az adott körülményeinknek köszönhetően nem tartozik a Roma szinthez. Vagy legalábbis nehéz elképzelni.

Pár meccs előtti infó, megint a romanews-ról és a forzaroma.inforól:
- A legtöbb újság azt valószínűsíti, hogy még mindig él a bizalom (és Fonsecánál a bizalom a legfontosabb) Mayoral irányába, ezért továbbra is ő lehet a kezdő csatárunk. Pellegrini visszatérésével és Smalling sérülésével a kezdő eléggé adottnak tűnik, pluszt csak az jelenthet, hogy a Fáraó már szinte biztosan kerettag lesz.
- Reynolds is jó úton van efelé, ugyanis ma már a teljes edzést a csapattal végezte
- Dzeko pedig jó úton van a távozás felé. Ez persze nem újdonság, valószínűleg nem vice Mayoralként képzeli a pályafutása hátralevő részét, ezért ügynököt váltott, csatlakozott Alessandro Lucci csapatához. Az irány egyértelmű, ha Lucci korábbi római pártfogoltjait nézzük: De Rossi, Florenzi.
- Egy kis mercato, ezek a hírek mindig kellenek: elvileg a Lipcse 10-13 millió euroért véglegesítené Kluivertet. Néhány hete még az járta, hogy nem szeretnék a kölcsön után a hollandot, úgyhogy a legnagyobb eséllyel szerintem pénzfeldobással dönthetnénk el, hogy melyik hírnek higgyünk.
- A végére pedig egy kis múltidézés a nem is olyan régi szebb (?) időkből: https://twitter.com/UEFAcom_it/status/1 ... 4957755392
zkristof
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2021.02.01. 00:03

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.02.12. 16:50


Zeman?
Nemcsak romaban bukott meg, hanem az elmeorvosi vizsgalaton is azzal a huzasaval, hogy taxidist jatszatta derossi helyett
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.12. 13:18


Cosmi valószínűleg nem Roma szint, már ha létezik ez a kategória. Én szegény Bruno Contit sajnáltam nagyon, amikor Tottiék rábeszélték, hogy 2005ben vállalja el a mentálisan teljesen szétesett csapatot. Ha jól emlékszem rengeteg vereség és döntetlen mellett egyetlen győzelme volt szegénynak és az sem az Olimpicoban. Ő ült a padon a számomra legelviselhetetlenebb, legfertelmesebb, okádék meccsen is. A bajnokság legvégén játszottunk egy 0-0ás közmegegyezéses bundát a Lazioval. Komolyan szégyelltem magam miatta. Valószínűleg Conti is. El is ment örökre a kedve az edzősködéstől.
Mondjuk ha nincs az a pokoljárás (tényleg abban az évben égettünk meg egy másik romanistát is, Rudi Völlert), akkor lehet nem all-time kedvencem a következő év Spalletti csapata. Akkora volt a kontraszt, hogy örökre beleszerettem a kopasz játékába.
Cosmi persze nem ilyen karakter, de attól hogy vki romanista, még bukhat nagyot.

Zeman nálam nem bukott meg. szar választás volt, de ő Romában soha nem bukhat meg. Se Conti, se Zeman nem volt a kornak megfelelő ember a padon. Egyszerűen nem voltak partnereik a játékosok. De bukni az edző tud.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: zkristof Dátum: 2021.02.12. 12:39


Tényleg különleges figura Cosmi, köszi a cikket Gabesz!
Én is megőrülnék, ha ő kerülne a padra, csak fordított előjellel. :D Színt vinne a bajnokságba az biztos, de ugyanolyan hamar jönne a kiábrándulás mint Zemannál anno.
zkristof
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2021.02.01. 00:03

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.02.12. 12:37


Úgy bírnám, ha ezt a Contét egyszer dicsérned kéne, snatch. :lol:
-egy bajnoki cím a Romával
-Nedved pofán vágása
-Lukaku 42 évesnek nevezése
Van azért esély... :wink: :D
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.02.12. 08:37


Olasz, imádja a Romát, mi kell még? Azonnal jöhet :D. Conténál nem rosszabb.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8102
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.02.11. 20:33


Biztosan nem egy edzőpápa a fickó.
De megőrülnék érte.
Mennyire szerettem volna őt mindig a padon látni, istenem...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.11. 20:16


szépen beszél, köszi a linket
ilyen embert szeretek a padon látni nálunk. Őt szívesen látnám pl.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27952
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2021.02.11. 18:45


Jó kis cikk, Cosmi Romahoz való kötődéséről :wink:
https://www.asroma.com/en/news/2021/2/c ... -roma-boss
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.11. 09:54


https://www.chiesaditotti.com/2021/2/10 ... -this-club

most akkor ezt mennyire vegyük komolyan? Itt maradna, ha hívná a Juve? Mázlink van, hogy az Intertől jött, oda tuti nem fog visszamenni.
De ha egészséges marad 2 évig, tartok tőle nem csak olasz kérői lesznek. Remélejük kitart akkor is a szerelem.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.10. 21:19


:D
Na végre! A Spezia Menez pedig elég béna lett. Ott ne keress trükköt. Az a poén, hogy még bőven az előtt tettem rá, hogy Jeremyt szóba hoztad. A kommented után jutott eszembe.

A Juve rejtvény tényleg genya. Igazából ilyen hibát nem fog elkövetni egyetlen edző sem, de ha valahol elkövetnék az tuti a mi klubunk lenne. Persze lehet hogy akkor sem rúgnák ki Fonsecát. És még egy kapaszkodó: 17.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2021.02.10. 20:30


F.Totti írta:A speziáson keresed? A juvéson inkább keress egy olyan edzői hibát, amiért tuti kirúgnák Fonsecát! ;)

Ezzel rendesen feladtad a leckét, mióta olvastam ezt a kommentet reggel, azóta többször is végignéztem a kakasülőt, de egyelőre semmi...
És még nyitva van a Speziás Menez kérdés is. Szerintem sose örültem még annyira Meneznek mint ha itt megtalálom majd
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.10. 19:46


Gabesz írta:Valalki felvilágosítatna, hogy egyáltalán van-e olyan, hogy egy edző elveszi és valakire ráadja a karszalagot? Ezt nem mindig a játékosok szavazzák meg egymás között?

ahány csapat , ahány edző, annyi verzió szvsz
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27952
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.02.10. 19:30


Hat akkor vagy a jatekosok -foleg az olaszok- seg.hulyek es semmit nem tudnak a focirol vagy dzeko megsem az a belesz.ros jatekos, mint aminek hittem.
Es miert nem zavarja oket, hogy leteremti oket, ha nem passzolnak neki? Relytej.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2021.02.10. 18:28


Valalki felvilágosítatna, hogy egyáltalán van-e olyan, hogy egy edző elveszi és valakire ráadja a karszalagot? Ezt nem mindig a játékosok szavazzák meg egymás között?
Ha a hír igaz, akkor Fonseca megint beégette magát.
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.10. 15:24


az olasz játékosaink
még van ilyen?:)
amúgy asszem mondtam, hogy lehet Dzeko úgy állt ki az öltöző nevében mint Szalai a Mainznál. Úgy tűnik valóban így lehetett, és akkor jó csk-ként viselkedett.

off:
:) nálam viszont tényleg semmi sem változott ennyi év alatt sem. Szurk tornákra még járunk néha, itt vagyok fórumon azóta, focizom, nincs család
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27952
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2021.02.10. 10:10


Trigoria írta:off:
Jogos, marco24, téged nem is említettelek, bocs :oops: Voltál te is védeni egyszer kétszer. Talán még akkor is amikor én már voltam (2006-tól)
A pálya a Fehérvári úti pálya volt, és az az autó csak Sign autója lehetett (Dodge Intrepid), meg a sebesség is az övé :DDD Ő volt akkor még a csk.
(És a tornák addig voltak jó hangulatúak, amíg Zé szervezte őket)


Igen, valóban. Zé volt osztálytársam.
Jó buli volt. Szép emlékek. :)

De mégis a legszebb, hogy eltelt 17 év és mi még mindig itt vagyunk, továbbra is drukkolunk a csapatnak. Nálam közben már 2 pöttöm csajszi is drukkol Apával és már a kisebb is tudja a csapat nevét. Van annak némi bája, amikor egy 2,5 éves fürtös kiscsaj kérdezi, hogy ma milyen színű mezben játszik a Róma?

Off vége.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.10. 09:29


Egy adalék a Dzeko sztorihoz: tegnap az olasz játékosaink kérték, hogy dzeko kapja vissza a karszalagot. Igen, Pellegrini is.
Ezzel nagyjából megdől az a feltételezés, hogy csak Dzeko-Fonseca ellentét volt és az öltöző egyébként az edző mellett állt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.09. 21:22


A speziáson keresed? A juvéson inkább keress egy olyan edzői hibát, amiért tuti kirúgnák Fonsecát! ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2021.02.09. 20:57


De olvastam, de nem tudtam, hogy megint feladat van!
Egyelőre nincs meg :(
Amúgy kösz szépen, most egész este ezt fogom keresni :)
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.09. 17:55


Ki mondta hogy nincs itt Menez? Látom a Spezia kakasülőt kihagytad ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2021.02.09. 10:58


Már sosem tudjuk meg miért nem írtam meg anno, de attól, hogy nem írtam meg, még nem lesz kevésbé igaz a dolog :)
Azért arra kíváncsi vagyok, hogy ha most itt lenne Menez, róla is ilyen lelkesen tennéd-e be a statistikákat, mint Dzekoról :)
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: tomm valamint 38 vendég