Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.08. 18:10


Feram, szereti a klubot. Ez soha nem volt kérdés.
Totti nem bírta volna ezt a trágya focit, az hétszentség. A nevekkel meg felesleges dobálózni. Ez is csak azt erősíti, feram, hogy neki klasszisok kellenek a dobogóhoz vagy a kupákhoz. Sarrinak nem kellettek klasszisok például. Nehogy már őt töltsük fel klasszisokkal, inkább tartogassuk őket egy jó kis edzőhöz Mourinho utánra.
Vajon miért nem volt formában az a három ember? A saját kapud előtt 30-40 méterre csak a védők lesznek formában. Ebben az évben úgy visszaálltunk a tavalyhoz képest is, hogy az szörnyű volt. Pedig azért sokszor volt Dybalánk is.
Mondjuk a következő év csak előrelépés lehet. Annál lejjebb már nem lesz nyilván. Szóval a következő nagy siker egy 5. hely és az Olasz Kupa-elődöntő lesz.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11465
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feram89 Dátum: 2023.06.08. 18:03


És ha mondjuk ténylég kevesebb pénzért ír alá akkor is még mindig azt mondanátok hogy a klubb iránti szeretete csak PR szöveg? Azt megértem hogy szar a játék , de évekig egy ilyen edzőre vártunk én 100% team Mou vagyok.. ha kap csapatot csodát fog tenni.. Képzeljük el mi lett volna ha akkor edzőnk amikor van egy Totti DDR Strootman Ninja a csapatban.... Hiába egy EDF Garcia, szerettem őket, de ők sose tudtak volna ilyen neveket megmozgatni még ha pénz is lett volna rá.
Volt pár emlékezetes momentum az elmúlt években de szép játékkal se voltunk semmivel se jobbak, csak voltak húzó emberek akikkel volt pár 2. hely. Ha Abraham/Belotti/Pelle formában lenne akkor teljesen más az idény, jelenleg ez a 3 ember nem tesz ki egy közepes formában lévő Tottit.
feram89
 
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2013.03.13. 08:13
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.08. 18:01


Hadd dobbantsom, feram. Most is dobbanthatna.
Annyi kiéhezett közönség van, mégis mindenhol helyén kezelik a dolgokat. Ez Róma. Tényleg ez Róma, bass.a meg. Ezt pont itt lehet eladni. Sehol máshol. Számomra egymásra talált ez a fickó és a közönség.
Fog a fa.szom még három évig böjtölni.
Elnézést mindenkitől, és remélem csak én ültem fel egy kacsának.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.06.08. 18:07-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11465
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feram89 Dátum: 2023.06.08. 17:58


Az hogy hosszabít szerintem semmit sem jelent.. simán eltudom azt is képzelni hogy enged a béréből mivel ha jól tudom jövőre már mi fizetnénk.. De ha nem is ez miatt akkor bevédjük magunkat ha a következő év véletlen sikerülne akkor ne dobbantson csak úgy az öreg.
feram89
 
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2013.03.13. 08:13
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.08. 17:50


Amúgy ez még csak pletyka, ugye?
Első olvasásra még csak sztoikusan írtam, amit.
De így, hogy ez a hír végigszlalomozott az agyamon, és előbújik a nem polkorrekt énem, azt mondom: elmegy ott mindenki a ku.va anyjába. Ne szórakozzanak már, baz.meg. De hát ez mind-mind a közönség, a közeg miatt van. Na majd ha ki kell neki pengetni vagy két lufi évet, akkor abba fulladjon bele a klub most már.
Remélem semmi nem lesz ebből.
Na most már én is taccsra vágódtam. Hű, de felbas.tam magam ezeken a birkákon.
Egy év múlva már normális focimeccseket akartam nézni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.06.08. 18:02-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11465
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.08. 17:38


Hát ha ez így lesz, akkor csak mi hittük Friedkinéket vérprofinak.
Akik átgondolva előre megtervezték a klub felvirágoztatását.
Valójában csak sodródnak az árral.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11465
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.06.08. 17:01


Na, ez a hir nekem is rendesen odavágott a napomnak.
Azért legalább a következő szezon felét várjuk meg azzal a hosszabitással.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.08. 13:05


Neeee, Zsolti, most azonnal rakd el a borotvát!!!!! A kötelet is! A mérget pedig elő se vedd! :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2023.06.08. 13:00


Zsolti, készülj: José 2026 :D
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.07. 15:52


Xaba, de ezt a kupaszámolósdit Italiano is hozza a Fiónál. :)
És jó ez a szembecsukósdi is, de én nézni akarom a meccset. :)
Nem úgy, ahogy Trigo szokta. :)
F.Totti, te mekkora egy brutálkirály vagy, he. :)
De ha egyszer kiderül, hogy te vagy a Kele Janó...:)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11465
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.07. 12:53


Fura ez amit többen is írtok, hogy 5 év múlva úgysem emlékeztek rá milyen volt a játék.
Bennem sokkal inkább az marad meg, hogy egy időszakban hogyan játszunk. Spalletti felforgatott 4231-e, Tottival trequartistában, ami a modern éra valószínűleg első hamis 9-es szerepköre volt, vagy amikor Garcia ugyanezt vette elő a már vénségesen vén Tottival és ahogy támadásban váltottunk 433-ra. A mai napig előttem van, ahogy Totti visszamozogva teret nyit Gervinhonak és mindig tökéletes ütemben indítja, vagy az ahogy a DDR-Strootman-Pjanic középpálya forgott védekezésből támadásra váltva, 4231-ből 433-ra majd vissza 532-re, uh... merevedésem van :)
De ugyanígy megvan, mikor Ranieri erőltette a 4231-et, kicsinálva ezzel az akkori nagy igazolásunkat Schicket, majd próbálta a 442-t (Schick-kel és Dzekoval), ami totál idegen volt a középpályásainknak és folyamatosan hátul tartottuk a labdát, mert lövésünk sem volt, hogy kellene létszámfölényt kialakítani. Ugye az első időszakában is ezt játszottuk, de akkor Perotti és Taddei volt a két szélső kp, az EDFtől átvett csapatban pedig Ünder, Kluivert, Zaniolo és talán SES. Fogalmuk nem volt mit kellene csinálni és a 442-ből gyakorlatilag 424-et alakítottak. Középen pedig két posztra volt vagy 4 játékosunk (DDR, Pelle, NZonzi, Cristante) aki mind a kezdőbe vágyott. Vayg Luis Enrique próbálkozása a 433-mal, ami támadásban 343 lett úgy, hogy DDR lépet vissza harmadik védőnek ls a két fullback ment fel, de hátul olyan lassú volt a 3 védő, hogy folyamatosan megkontráztak, mert Burdisso még egy U14-es női csapat ellen sem nyert volna futóversenyt.

Szóval nekem inkább ezek maradnak meg. Pár hónap után látni lehetett mit akarunk, mi nem működik, hogy próbáljuk kijavítani, milyen posztra, milyen karatereket keresünk, stb.
Mourinhoról az marad meg, hogy a meccsek végén nagyon koncentráltak vagyunk és a pontrúgásaink rohadt veszélyesek. Meg az, hogy szaruk a labdára, mert Dybala egyszer úgyis megoldja.
Fasza emlék lesz persze az EL döntő, de ha nem Bp-en szívunk, akkor rohadt gyorsan tompulna. De ha ezt nem veszem, akkor a leverkuseni 0-0 a legszebb emlékem, ahol röhögtem mindenkin, aki azt hitte gólt kaphatunk. Azért más ez, mint egy elbaszott Fonseca-féle 3241 vagy mi, amikor meccs után minden portál eltérő szerkezetet adott meg, annyit változattunk meccs közben. Izaglomfaktor nulla közelében, a pragmatizmus pedig az egekben. Nem mondom, hogy rosszabb, csak azt, hogy bennem ez marad inkább meg.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2023.06.07. 10:17


Én nagyon leegyszerűsítettem magamban az egész Mou jelenséget az alábbi (nagyjából pontos) képletre:
AS Roma Európai kupadöntők száma:
Mou előtt: 94 év: 2 döntő.
Mou: 2 év, 2 döntő.

:D

Hogy tetszik-e a játékunk? Egyáltalán nem! A szememet becsukom az meccsek nagyrészében.
De 5 év múlva nem fogok emlékezni úgyse egyre sem. Ahogy most se nagyon emlékszem az 5 évvel ezelőtti meccsek nagyrészére.

Szóval madártávlatból és majd utólag nézek vissza.
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.07. 09:50


Fridkinék vérprofik. Egész biztos hogy nem Mou köré építettek stratégiát. Számunkra fontos poszt az edző, mert a csapat eredményeit leginkább ő határozza meg, de üzleti szempontból nem releváns. Ennyi pénzért tudnak más nagy nevet is hozni, így nekik majdnem tök mindegy. Nincs is napi kapcsolatuk vele, a munkájához pedig nem értenek. Szerencsére nem is akarnak beleszólni. Majd akkor foglalkoznak vele, ha cserélni kell vagy hozni kell a helyére valakit.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.07. 09:46


kirúgni nem rúgják, ez 100%
mindenki imádja, ökörség lenne a részükről
sőt, ha a köv év szarul megy majd, akkor sem ők fogják kirúgni, hanem megoldják, hogy Mou menjen magától
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27952
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.06.07. 07:26


Mi persze találgathatunk, de nem hinném, hogy Friedkinéknek nincs egy megalapozott stratégiájuk, ami alapján működtetik a klubot. És ezt nem most találták ki szezon közben.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8101
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.06.07. 06:56


Zsolti írta:Amennyiben viszont a marketing megalapozása volt Friedkinék eredeti célja néhány évre, akkor telitalálat felsőfokon, ezt el kell ismerni.


nekem az a véleményem, hogy nagyjából erről van itt szó
igazából van 3 út, ami működhet az alapján, amit én eddig tapasztaltam futballban ahhoz, hogy stabilan nagycsapattá váljunk
1. irgalmatlan pénzt beletolni, hozni a sztárokat, stb
ebből lett 2001ben egy scudetto, aztán meg kb csőd, ráadásul manapság az arabokkal esélytelen felvenni a versenyt, nekem meg szeméy szerint nem hiányzik ide egy szaúdi stb befektető
2. szisztematikus építkezés évről évre, apró lépések, saját nevelések, olcsó igazálások felépítése
lásd még pl Atalanta, és próbáld elképzelni ezt a római közegben? láttuk, hogy egy EDFet is fütyültek már a végén, sztem ebben a környezetben szintén nem megy (bár menne, teszem hozzá...)
3. hozol egy nagy nevet, felrakod magad a térképre, és abból próbálsz építkezni a jövőre nézve
sztem nálunk ez van most, ez a hibrid az első kettőből
megalapozta a marketinget, érzésre 2-3szor gyakrabban találkozok semleges felületeken is a csapat nevével, mint előtte
hozott egy kupát és egy kupadöntőt
a laikus hírolvasót, futballfogyasztót nem nagyon érdekli más, mondjuk kis mintából dolgozom (saját ismerősök), de talán 1-2en említették, hogy amúgy bitang szar nézni ezt a játékot, mindenki más csak addig jutott, hogy wow, döntő, nem semmi
az, hogy borzalom a játékunk, az pont csak minket zavar :)

na most... nekem az az egyetlen gondom, hogy egyelőre nem látom a hogyantovábbot a stratégiában
ide jött egy neves edző, pipa
idehoztak pár nagyobb nevet mondjuk a második, harmadik polcról (Dybala, Matic, Tammy, Belotti)
éééééééééééééés ide várnám, hogy mi a következő lépés :)
ha ez az, hogy a Mór megtette a dolgát, a Mór lelép, és van fent koncepció, hogy mi és ki a következő szint, akkor sztem jók leszünk
optimális megoldás nyilván az lenne, ha a Mór kitalálna vmit, amivel a jelenlegi struktúrával előre lehetne lépni, de ebben bízom sajnos legkevésbé, pedig marha jó lenne
nem hiszem különben, hogy kirúgnák, akármilyen trágya is lesz a játékunk a kövi szezonban, mert akkor pont a felépített marketingnek rúgnának alá
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.06.07. 06:43


Sirni fogtok dzeko utan, mikor lelep a repter flaszterjara icardi
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.06. 19:48


én így látom ezt a dolgot, ami pedig az eredményeket illeti, van olyan, aki a szezon előtt egy bajnoki 6. helyezést és egy EL döntőt nem írt volna alá? Én ezt a következő szezonra is gondolkodás nélkül elfogadnám.
Hát ez így nem pontos/csúsztatás picit.
- Ha kupakiesést, 6. helyet, EL ezüstöt és szar játékot, akkor soha a büdös életben.
- Ha úgy van a feltevés, hogy 6. hely és EL-döntő (amiből akármi lehet), kupát nem tudjuk, és a játékunkat sem előre, akkor azt már aláírom
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27952
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.06.06. 18:41


el kéne hozni maldinit sportigazgatónak. :idea: :wink:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8263
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.06. 17:41


Csak nehogy jövő ilyenkor a negyedik évre várjuk ugyanezt... :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11465
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.06.06. 17:39


ja, és ez a Mou második éve mindig a legjobb sem jött be, de talán mostantól majd új szlogen lesz, hogy a harmadik éve a legübertutibbodab*szós...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8101
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.06. 16:59


Tomm: :lol: :wink: Ez jó volt.
F.Totti: szó sem lehet szerelemről! :) :wink:
Mcsabi, na pont ilyen érvelésekre gondolnék. Bizonyos pontjaiba nehéz belekötni. Csak engem is idegesít a nagyon magas fizu melletti minimális eredmény. Nyilván marketingszempontból bőven visszahozza az árát. De ezt így egy haladóbb edzővel, kevesebb pénzért is tudtuk volna hozni. Lásd Italiano, Fio, EKL. Jó, még nem nyerték meg, de döntősök. Tehát nincs meg a nagy durranás. Nem mondhatjuk azt, hogy bacca kutya, nem támadó a focink, de elértük a BL-t, úgyhogy csituljunk. Akkor nekem is nehezebb dolgom lenne itt a szapulással.
Hidd el, ez az apa- és nagypapaszerep nekem is megmelengeti olykor a szívemet. Én bírom az ilyen embereket. De ez már tényleg csak a marketingről és a reklámról szólhat a klubnak, mert mást nemigen tudunk felmutatni. És jól írod: minden apróbb bírói hibát a világ legnagyobb cselszövésének gondol. Vagy csak mond. Mindegy.
Olykor olyan érzésem van, mintha más edző nem tudna az öltözőben motiválni, nem tudna a szurkolókkal bánni, vagy kiállni egy klubért. Mintha ezt csak Mourinho tudhatná.
Meg az is kaki számomra, hogy a keret megerősödött nyáron (persze Dybala és Wijnaldum használhatatlan volt hosszabb távon), és mégis még jobban visszaálltunk. Emlékeztek, hogy kezdtük az első szezonját? Öt győzelem. Azóta építi le azt. Ha igazán zseni edző lenne, simán megtalálná az egyensúlyt a játékban. Mint mondjuk Ancelotti. Így csak szimplán egy szerethető, jó edző. De nem zseni. Nincs ezzel baj. Baj azzal van, hogy aki sok fizetésért sztáredzőként érkezik, és szisztematikusan megsemmisíti a támadójátékunkat, annak eredményt kell felmutatnia. Nincs mese. Minden más csak marketing és Roma-szíves blablabla. Ezt az eredménysort el lehetett volna fogadni Fonsecától, EDF-től, Garciától, Ranieritől, de Moutól nem. Ilyen trágya játékkal nem. Számomra ezért szemfényvesztés ez az egész. És akkor Mou egy El-körrel jobb Fonsecánál. (A Konfettit hadd ne nézzem, könyörgöm. Szép volt, jó volt, eksztázisban voltam még akkor én is.)
Szóval nekem nagyon bejönne az, ahogy idomította a római közeget. Elképesztő tett. De nincs mögötte semmi játék és semmi nagyobb eredmény.
Amennyiben viszont a marketing megalapozása volt Friedkinék eredeti célja néhány évre, akkor telitalálat felsőfokon, ezt el kell ismerni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11465
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2023.06.06. 14:21


F.Totti írta:A kiskölöknek adott mez szimpi persze. De ilyet a legnagyobb türhő fodbalisták és edzők is számtalanszor tesznek. Mindegyik tudja, hogy megy majd a videó a közösségi médiára. Kell a PR. Ettől nem lesz jó ember valaki. Ezzel persze nem azt mondom, hogy Mou nem jó ember (nem ismerem, médiából pedig nem ítélek), de ettől nem lenne az. Igazából tucatjelenet.

Lehet kár volt azt odaszerkesztenem a végére. Nem gondolom én se, hogy emiatt jó ember és nyilván pr az egész, de attól még megtette és örök élményt szerzett annak a srácnak. Van pár focista, akitől látni ilyet, de szerintem annyira nem jellemző, vagy én nem nézek túl sok ilyen videót.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.06. 14:02


mcsabi írta:...., ami pedig az eredményeket illeti, van olyan, aki a szezon előtt egy bajnoki 6. helyezést és egy EL döntőt nem írt volna alá? Én ezt a következő szezonra is gondolkodás nélkül elfogadnám.

F.Totti, azt hittem ezt a videót linkeled: https://twitter.com/MourinhoPics/status ... 0569218055 Engem ezekkel a dolgaival is teljesen megvesz ez a manus.


Mcsabi, én ezt szezon előtt biztos nem írtam volna alá ezt az eredménysort (és akkor a kupából való szégyenletes kiesést még hozzá sem vettem). Minimálcél volt a top4, de inkább a dobogó. Az EL döntős bukta nem kompenzálja az egész éves vergődést, a BL kvalikikáció elmaradását. Az idei év számunkra azért volt kicsit kivétel, mert Bp-en volt a döntő. Így azért más volt. Folyamatosan élt a remény, hogy jönnek ide döntőzni. Naná, hogy kevésbé zavart a bajnokikon mutatott fertelem. De isten ments' hogy még egy ilyen év jöjjön.

A kiskölöknek adott mez szimpi persze. De ilyet a legnagyobb türhő fodbalisták és edzők is számtalanszor tesznek. Mindegyik tudja, hogy megy majd a videó a közösségi médiára. Kell a PR. Ettől nem lesz jó ember valaki. Ezzel persze nem azt mondom, hogy Mou nem jó ember (nem ismerem, médiából pedig nem ítélek), de ettől nem lenne az. Igazából tucatjelenet.

Ja és akkor osztályozok én is:

Játék 10/3 (a kereterőséghez képest inkább 10/2)
Eredmény 10/5 (a bajnoki helyezés a legalja, az olasz kupa mehhh, az EL pedig nem lett meg. Kizárólag az EKL kompenzál)
Brand, szív, marketing 10/9 (Mou hozzáadott értéke elvitathatatlan és hajlok rá, hogy őszintén ilyen a faszi)

A verdikt, hogy maradjon legalább télig. Lássuk épül-e valamerre a projekt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2023.06.06. 13:47


Azért a José előtti években sokszor voltunk karnyújtásnyira rendkívüli dolgoktól és sokszor önhibánkon kívül (bundázás, bírói tévedések, vagy részben az ffp miatti gyengülést is írhatnám) estünk el nagy lehetőségektől. Már évek óta nincs Rómában egy ikon, aki vezetné a csapatot, akinek a képe ott figyelne minden római kisgyerek falán, akinek a nevét skandálnák a lelátón. A szép korszaknak vége, az eredmények se jönnek már és azt se mondanám, hogy pl. a Fonseca-féle foci legalább a szemnek maga volt a kánaán. Erre jön egy edző, aki már mindent megnyert, amit csak edző megnyerhetett. Az érkezésével a közönség és a csapat így egyszerre kap egy legendát és egy apafigurát is, aki minden egyes apró bírói tévedés után kiáll az igazságtalanság ellen, nekimegy bárkinek, közben megfeddi azokat, akik nem tesznek meg mindent a mezért. Hát hogy ne zabálnák ezt az emberek a lelátókon?
Ami a mutatott játékot illeti, azt nyilván nem sokan élvezik. De érdemes meghallgatni pár játékos nyilatkozatát Joséról - köztül Zlatanét is - akik mind azt mondják, hogy a tűzbe mennének érte. Ezt pedig lehet látni a játékosokon is, amikor Pellegrini a 90. percben hulla fáradtan sprintel vissza, hogy megakadályozzon egy támadást, vagy Belotti törött bordával felmegy a pályára és összeszorított fogakkal, de lenyomja a meccset és még sorolhatnánk. Ezek olyan dolgok szerintem, amit lehet értékelni a lelátóról is.
Emellett vegyük azt is figyelembe, hogy az elmúlt években érkező játékosok közül hányan igazoltak ide azért, mert egy bizonyos Mourinho ül a kispadon? Dybala biztosan és gyanúsan Matic is. De azok, akiket most szóba hoztak velünk (Ndicka, vagy Aouar) is egészen biztos talált volna nálunk jobb csapatot magának.
Szóval Zsolti, én így látom ezt a dolgot, ami pedig az eredményeket illeti, van olyan, aki a szezon előtt egy bajnoki 6. helyezést és egy EL döntőt nem írt volna alá? Én ezt a következő szezonra is gondolkodás nélkül elfogadnám.

F.Totti, azt hittem ezt a videót linkeled: https://twitter.com/MourinhoPics/status ... 0569218055 Engem ezekkel a dolgaival is teljesen megvesz ez a manus.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 57 vendég