Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.07.17. 12:11


Szerintem Zaniolonak sosem volt a fejében a Juventus... Ezt legalább annyira határozottan ki lehet jelenteni, mint hogy oda akart menni.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2022.07.17. 11:05


Érdekesek ezek a százalékok. Nem is az, hogy éppen hol tart, hanem hogy merre alakul. Most már szinte az lenne meglepetés, ha Dybala nem nálunk kötne ki.
https://www.romanews.eu/trattative-calciomercato-roma/
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.07.16. 21:47


Hát eddig két meccs, két gól és ma már rajta volt a karszalag. Nagyon jó lenne, ha megkapná azt a szerződést, ami kiveri a fejéből a bundikat.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.07.16. 14:38


Szuper lenne, ha Zaniolo maradna és Dybala érkezne.
Aggaszt viszont, hogy Zaniolo inkább menni akar a Juvébe, mint maradni; Dybala pedig inkább az Interbe menne, mint máshova. Egyikőjüknek sem mi vagyunk az első számú vágyuk.
Persze ráérek ezeken aggódni akkor, ha majd szeptember elsején mindketten nálunk lesznek. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.16. 14:18


A legfrisebb hír meg már az, hogy mivel a Juve nem hajlandó a Roma igényeit kielégíteni, így marad Zaniolo. Arról is biztosították, hogy Dybala érkezése esetén is maradna alapember, így most már jó eséllyel szerződést hosszabbít. :D

Azért én még várnék ezzel.
Lewa most lett eladva a Barcába, így több zseton áll a Bayern rendelkezésére, hogy megvegye de Ligtet, akinek kedvenc klubja a bajor együttes.
Nos, de Ligt távozásával a Juvénak lesz zsetonja, hogy Zaniolot elhozza, ha akarja, akinek meg a Juve az álom kategória.
(Dybala addig is vár az Inter ajánlatára.)
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.07.16. 14:05


Szerintem (tehát semmi alapja de leírom) Zaniolo távozik, mert távozni szeretne és igazolunk valakit helyette. Amúgy ha marad és jön Dybala és jön még Frattesi mondjuk vagy valakit kölcsönveszünk (Wijnaldum vagy Saúl) akkor azért elég jó csapatunk lesz.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.16. 07:39


marco24 írta:Igen, a piac utolérte Friedkinék ajánlatát a 0,45 Eur-t. Jövő hét végéig szerintem ez meglesz. Fontos, hogy ajánlott minden eladónak egy csomagot, amit a klubnál lehet beváltani (talán kedvezőbb bérlet és ilyenek vannak benne), de csak akkor jár mindenkinek, ha sikerül elérni a küszöböt. Vagy mindenki, vagy senki.

Engem meglepne, ha ebből a párosból Dybala Nápolyt választaná. Az más kérdés, hogy aki ugyanebből a duóból határozottan minket szeretne, konkrétan Solbakken, az Dybala esetleges érkezésével mit lépne. Valószínűleg neki akkor maradnak a kékek.
Az olasz linkemben van szó a csomagokról, vicces dolgok vannak bennük, 3 szint van, a legfelsőbb szinten évente egy vacsora a Friedkinékkel (ha jól értettem a dolgot) a legjobb. :D

Solbakken dolog jogos, szinte meg is feledkeztem róla. Ő cserének jönne ide, papíron Zaniolo mögé, Perez helyett.
Dybala érkezésével viszont borulna ez. 3 védős rendszerben 3-an lennének egy poszton, azaz egy fölösleges. Én továbbra is azt gondolom, hogy ha Dybala jön, Zaniolo megy, ha nem jön, marad. Az a Juve és Inter szintje, hogy két ilyen kaliber legyen egy poszton, és Zaniolo játékpercei bánnák (kivéve ha sérülés, rossz forma stb lenne Dyabalánál). Ez esetben Solbakken valóban mehet délebre.
(4 védős rendszerben egyébként Pelle szorulna ki a CAM posztról Dybala révén, Zaniolo maradhatna szélen (és még Solbakken is elférne RW csereként).)

Szóval én jelenleg Dybala/Solbakken, vagy Zaniolo/Solbakken duót látok inkább ezen a poszton. Előbbire egy hangyányival nagyobb esélyt látok most, de ez nem rajtunk múlik leginkább. Meglátjuk,, hogy alakul.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.07.15. 21:16


és tényleg, jó kis párhuzamok :D
- egy parádés trequartista
bár itt nem tudom kire gondolsz a maiak közül :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2022.07.15. 19:16


Dybala kapcsán még 1 gondolat. Talán nem csak Maradona jut neki eszébe, hanem Batistuta is... és hogy mi történt, amikor ő Rómába érkezett. Számos párhuzam van:
- az előző évben a Lazio előrébb végzett,
- volt egy feltörekvő zseni
- a sztáredző a 2. szezonját kezdte
- volt egy technikás balösszekötőnk
- egy megbízható kapusunk
- egy parádés trequartista
- széles kínálat a középpályán
- és a számmisztika kedvelőinek, csupa 2-esből és 0-ból állt az évszám. :P

Persze, minden évben reménykedek.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2022.07.15. 16:41


Igen, a piac utolérte Friedkinék ajánlatát a 0,45 Eur-t. Jövő hét végéig szerintem ez meglesz. Fontos, hogy ajánlott minden eladónak egy csomagot, amit a klubnál lehet beváltani (talán kedvezőbb bérlet és ilyenek vannak benne), de csak akkor jár mindenkinek, ha sikerül elérni a küszöböt. Vagy mindenki, vagy senki.

Egyébként Dybala érkezését én sanszosnak gondolom és Zaniolo eladása nélkül látom esélyesnek. Több okból is.
    1. Nincs sok kérője
    2. Anglia nem Olaszország. Sokkal több a sztár, ott egy a sok közül. Fizikailag oda ő kevés lehet. Meg hát esik is...
    3. Nápolyból nagyon sokan távoznak, kérdés mi lesz. Koulibaly is menni fog.
    4. Nápoly Torinó után nagyon más kultúra. Róma is az, de Nápoly már totál más.
    5. Mi feljövőben vagyunk. Siker van, más a hangulat. Ők megint lecsúsztak a bajnoki címről...
    6. Spalletti vs. Mourinho. Örök második vagy a focitörténelem egyik legsikeresebb edzője?

Engem meglepne, ha ebből a párosból Dybala Nápolyt választaná. Az más kérdés, hogy aki ugyanebből a duóból határozottan minket szeretne, konkrétan Solbakken, az Dybala esetleges érkezésével mit lépne. Valószínűleg neki akkor maradnak a kékek.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.07.15. 16:14


hát ha Dybala maradni akar, és az internek nem kell, akkor jah, van remény :D
amúgy biztos megfordult a fejében, hogy ő is argentin, Nápoly, Maradona...
És ott biztos hogy kirobbanthatatlanul kezdő lenne.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.15. 13:26


Dybalaáról az a hír kering, hogy az Inter még sem annyira érdeklődik. Nekik tele van a támadó pozíció, előbb ki kellene onnan szórni embereket.
Ugyan van érdeklődő a PL-ből, de ő itt szeretne maradni ebben a ligában.
Ezért Dybala az igényeit lentebb vette.
A hírek szerint mi bejelentkeztünk, amire a Napoli is reagált.
A gond nálunk az, hogy előbb Zaniolot kellene eladnunk, a Napolinál meg a képjogok (hogy mondják ezt?) kérdése -Di Marzio szerint.
Aztán arról is hallani, hogy nálunk nem szükséges annyira a fentebb említett feltétel.
Dybala meg még reménykedhet az Interben, de ez egyre esélytelenebb. Ultimátumról is pletykáltak a részéről az Inter felé.

Részünkről azt hallani, hogy Mou nagyon akarja ezt az üzletet. (Lehet a 'frusztrációja' is ez volt, vagy a 95%-os sztori?)

Ez a pletyka része. Aztán, hogy mi a valóság, az más kérdés. Az viszont egyre biztosabb, hogy -jelen állás szerint- a befutó leginkább ebből a két csapatból kerülhet ki, szóval a helyzetünk már nem teljesen reménytelen. Aztán majd kiderül.

Az viszont más kérdés, hogy Dybala jövetele Zaniolo távozását jelenti-e? Taktikailag nagyon hasonló profilú játékosokról beszélünk...
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.15. 13:17


marco24 írta:Ma 0,43 € volt az árfolyam, ami 50%-kal magasabb, mint mondjuk fél éve volt. Úgyhogy egyre drágább vásárolni és nem kicsivel.
Most már 0,45, a 94%-ot elérték, de el lehet halasztva egy héttel (22-éig) a dolog. Nem olyan egyszerű a sztori, eltarthat még, de bíznak a felvásárlásban (egyébként távolabbi időpontra halasztanák=B terv kijátszása).
Egyébként ahhoz képest, hogy az utóbbi fél évben estek a tőzsdék, valóban drága az a 50% emelkedés. :) Nyilván az ok egyszerű, hála nekik, van vételi erő bőven. :)

Miközben arról cikkeznek, hogy Pinto arra vár, hogy Friedkinék zöld lámpát adjanak a Dybala igazolásra. ...

Ha ez megtörténik, akkor jöhet a bevásárlás. Úgyhogy Pinto pávatánca mögött ez is van és abszolút érthető és logikus ami most történik. Mourinho majd 1-2 héttel később kapja meg a játékosait,
Dybala esetében még talán, de az sem olyan egyszerű történet. Más igazolásnál (pl. Frattesi) szerintem nem ez a gond, ezért írtam, hogy nem tudom, ez mennyire igaz pletyka. Annyit nem ad hozzá egy átlag igazolás szerintem (egy Dybala más), itt sokkal inkább a 95% sztori az amire a befektetők/kereskedők rájátszanak.

A tulajokat én is kedvelem, engem leginkább a jegyek árának levitelével vettek meg (amellett, hogy láthatóan komolyak a szándékaik (Mou idehozása pl.), foglalkoznak a csapattal (pl. látni őket meccseken is)). A kezdeti lelkesedés mellett remélhetőleg tényleg hosszabb távon is kitart ez a törődés.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.07.15. 12:44


Köszi az összefoglalókat srácok, ez így valóban más megvilágításba helyezi a dolgokat.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.07.14. 21:51


úú srácok köszi ezt a tőzsdei összefoglalót.
Ez is csak azt bizonyítja, hogy a felszínét kapargatjuk az infóknak, döntéseknek mindig.

Állítólag mintegy 100 főnek van tőzsdéhez köthető munkája az ASR-nél jelenleg (a 466 alkalmazottból).
mindkét szám brutális, de az előbbi elképzelhetetlen nekem.

Arról nem is beszélve, hogy minden a tulajdonos által kiejtett mondatnak jelentősége ÉS törvényi felelőssége is van.

ja, hogy akkor ezért nem nagyon nyilatkozgattak Friedkinék eddig amióta itt vannak:))
félvicc

zsolti:
hogy a tulaj talán most ínyünkre lesz.
nekme eddig is ínyemre voltak, amióta itt vannak
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.07.14. 21:39


Köszönet mindenkinek, aki folyamatosan magyaráz, és segít megérteni a dolgokat. Mindent: pénzügyeket, igazolásokat, taktikát.
Én a közgazdasághoz és a pénzügyekhez semmit sem értek, a tőzsdés dologról sincs fogalmam, de jó azt olvasni, hogy a tulaj talán most ínyünkre lesz. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2022.07.14. 21:18


Sziasztok!

Tőzsde témához szólnék hozzá. Egyszerűen azért, ilmert volt "szerencsém" magyarországi tőzsdei cégnél dolgozni, illetve egy tőzsdei bevezetésben - kicsit csak - de közreműködni. (Bocs, hosszú lesz.)

Mit jelent ez a tőzsdei dolog és miért abszolút fontos jelenleg?
Állítólag mintegy 100 főnek van tőzsdéhez köthető munkája az ASR-nél jelenleg (a 466 alkalmazottból). Ezt túlzásnak tartom, ugyanakkor irdatlan bértömeg, 7 millió euróról írnak. Ezt a bért, illetve ezen személyek munkáját szeretnék Friedkinék más területre vezényelni. Elképesztő mennyiségű törvényi kötelezettség van. Arról nem is beszélve, hogy minden a tulajdonos által kiejtett mondatnak jelentősége ÉS törvényi felelőssége is van. Nem beszélhet össze-vissza, mert az árfolyamot befolyásolhatja. Úgyhogy ha nincs pénzügyi nehézsége egy cégnek és a tulajdonos nem akar a tőzsdei bevezetéssel meggazdagodni vagy külső tőkét bevonni, akkor nem indokolt a tőzsdei jelenlt. Nálunk ez a helyzet.

De most a Mercato alatt különös jelentősége van.

Hiszen Friedkinéknek meg kell szerezniük holnap tőzsdezárásig a részvények 95%-át. Ezt megtehetik tőzsdén (felvásárolhat egyszerűen tőzsdei kereskedés keretében aktuális árfolyamon) vagy azon kívül is, egyedi, akár nem nyilvános árfolyamon is. Mivel venni akarnak, ezért értelemszerűen nem érdekük, hogy az árfolyamot magasra tornázzák, hiszen akkor többe kerül megvásárolni a fennmaradó tulajdonrészt. Ma 0,43 € volt az árfolyam, ami 50%-kal magasabb, mint mondjuk fél éve volt. Úgyhogy egyre drágább vásárolni és nem kicsivel.

Miközben arról cikkeznek, hogy Pinto arra vár, hogy Friedkinék zöld lámpát adjanak a Dybala igazolásra. Csakhogy holnap estig ez biztosan nem történhet meg, mert azzal az egekbe tolnák az árfolyamot. (Igaz, akkor biztosan sikerülne megszerezni a többi még részvényestől az 1,25%-ot). Mindenesetre a holnapi nap kritikus. Még kábé 3,5 millióba fog ez kerülni Friedkinéknek, ha sikerül a maihoz hasonló mennyiséget vásárolni. (95%-os tulajdonrésznél dönthet úgy a főtulaj, hogy a többiek megkérdezése nélkül kivezeti tőzsdéről a céget.)

Ha ez megtörténik, akkor jöhet a bevásárlás. Úgyhogy Pinto pávatánca mögött ez is van és abszolút érthető és logikus ami most történik. Mourinho majd 1-2 héttel később kapja meg a játékosait, de közben az árfolyamkülönbözetre elment volna 10-15 millió Euró, mert ennyivel többet kellett volna kiperkálniuk a kisrészvényesek irányába Friekinéknek.

Röviden: végre van egy tudatos és brutál profi tulajdoni köre a klubnak. Nagyon jó lesz ez, még akkor is, ha nem azonnal. De hosszú távon ilyen tulajdonosokra vágytunk! :)
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.14. 11:55


Voelkerling Persson ügyletéről a corrieredellosport oldalán részleteket is találni, ez alapján 800k eladás volt, amire jön 1,5 misi visszavásárlási opció, jövőbeli ajánlatok tartására opció, illetve 50% továbbadási díj. Úgy gondolom ebbe nem nagyon lehet belekötni, remélhetőleg ifik eladásánál ehhez hasonló formulákat használunk máskor is.

Más, fontosabb dolog:
Angol fórumon olvasgattam, hogy a klub tőzsdei kivezetéséről írogatnak.
Ez alapján a részvények 95%-át kellene megszereznie Friedkinéknek. Ehhez a következő lejárati idő az péntek, azaz holnap lesz.
Itt egy angol cikk: https://romapress.net/friedkins-ownership-stake-in-roma-up-to-91-7-ahead-of-fridays-opa-deadline/
illetve egy frissebb, részletesebb olasz: https://www.calcioefinanza.it/2022/07/12/roma-opa-al-rush-finale-obiettivo-delisting-nel-mirino/

Előbbinél egy hete 91,7%, utóbbinál 93,75% ez az arány, azaz közelít a 95%-hoz, amikor ki lehet vezetni.

Miért lenne ez fontos?
Ezzel átvennék teljesen a kontrollt a tulajok,ami szabadságot adna nekik.
Időt és pénzt lehet ezzel spórolni a jövőben, mivel költséggel és bizonyos kötelezettséggel jár tőzsdén lenni. Időbe telik még egy játékos igazolásának a bejelentése is, mert át kell esni dolgokon. Emellett sok mindent kell kommunikálni, sokkal nyilvánosabb a működés, a költések, bevételek is nyíltak.

Miért lehet ez jó a csapatnak?
Ezzel szemben a kivezetés könnyebbséget jelentene. Gondoljunk csak az FFP-re, és annak a gazdag klubok általi megkerülésére. Ezután a Romának se kellene tovább tű pontosan megfelelni mindenben. Elveszne ez a versenyhátrány. Megnyitná a lehetőséget, hogy Friedkinék több pénzt biztosíthassanak a klub számára, azaz többet invesztálhassanak a klubba. (Nem hinném, hogy azonnali pénzesőt jelentene ez, szerintem hosszabb távon gondolkodnak a tulajok, folyamatos építkezésben.)

Arról is írogattak, hogy ezért se nagyon igazolunk még, mert előbb ezt a lépést akarjuk meglépni, aztán jöhetnek majd a bejelentések. Nem tudom, ez mennyire igaz. Emellett vannak pletykák lehetséges szponzorokról is, mezszponzorról is, amik a kivezetés után jelennének meg.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.13. 19:47


Egyébként állítólag az első ajánlatot megkapta Dybala. Ez az ajánlat pedig tőlünk érkezett. Meglepne, ha elfogadná, vélhetően ez az ajánlat hasznos lehet neki, hogy másokat is mozgásra ösztönözzön.

Joel Voelkerling Persson ificsatárt pedig eladtuk véglegesen a feljutó Leccenek. Sehol sincs semmi infó konkrét, transfermarkt szerint 800k-ért. Meglepne, ha nem lenne benne valami százalékos cucc.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.13. 19:40


mcsabi írta:
jazon írta:Azért nem maradtunk 'igazolás' nélkül most sem:
Mancini hosszabbított 2027-ig, illetve 4 ifijátékos kapott szerződést 2026-ig.

Hurrá, az átigazolási szezon közepén nincs is más teendője Pintonak, mint a szerződésekkel foglalkozni, mert azt szezon közben nem lehetett elintézni. Nyilván nagyon örülök Mancininek, de a csapat már Portugáliában készül a következő szezonra. És lehet van Tiagonak B, C, Z terve, de a terveket nem tudja José beépíteni a csapatba. Persze tudom, nekem semmi sem jó :twisted:

...majd elkezdünk nézelődni a piacon, hogy kit hozzunk a helyére.
Erre reagálva írtam, hogy nem, nem akkor kezdünk el nézelődni, hanem már most van erre B C terv. A terv pedig azt jelenti, hogy már van kapcsolatfelvétel stb.

Egyszerűen nem tudom, mit olyan nehéz felfogni azon, hogy hogy működik a piac; persze drámázni egyszerűbb, mint realitásokat elfogadni.
A mercato 2 hónapos, a második hétben járunk csupán... Mi csak a kész igazolásokat látjuk, azt, ami a háttérben megy nem, már most több félkész üzlet lehet már, ami még nem végleges.

Mou meg úgy épít be játékosokat, mint az összes többi csapat edzője, van rutinja ebben. Ritka az a csapat, ahol már most kész lenne a keret, sőt.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.07.13. 17:48


jazon írta:Azért nem maradtunk 'igazolás' nélkül most sem:
Mancini hosszabbított 2027-ig, illetve 4 ifijátékos kapott szerződést 2026-ig.

Hurrá, az átigazolási szezon közepén nincs is más teendője Pintonak, mint a szerződésekkel foglalkozni, mert azt szezon közben nem lehetett elintézni. Nyilván nagyon örülök Mancininek, de a csapat már Portugáliában készül a következő szezonra. És lehet van Tiagonak B, C, Z terve, de a terveket nem tudja José beépíteni a csapatba. Persze tudom, nekem semmi sem jó :twisted:
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.13. 08:06


Azért nem maradtunk 'igazolás' nélkül most sem:
Mancini hosszabbított 2027-ig, illetve 4 ifijátékos kapott szerződést 2026-ig.

Ma délben játszunk a Sunderland ellen, szóval az első komoly felkészülési meccs. (A delet nem értem, remélhetőleg 40 fok van ilyenkor Portugáliában. :D)

Pletykák:
Az érkező oldalról változatlan, de végre lehet hallani esetleges távozókról is.
Kluivert a leginkább esélyes név, miután ki lett hagyva a Portugáliába utazó keretből. Ő iránta a West Ham mellett francia klubok érdeklődnek (hallani lehetett már 10 milliós ajánlatról a Marseille részéről). Korábban 15, most 12 misit írnak a kért összegnél.
Villar az, aki közel van a távozáshoz, a Monza venné kölcsön, kötelező opcióval, ami bennmaradás esetén lépne érvénybe. Összesen 10 misi + bónusz lenne az üzlet, ha az opció életbe lép.
Afena-Gyannal most hosszabbítottunk, de már távozhat 10-12 misi értékben. A C.Palace az érdeklődő, vélhetően csereügylet lenne, a részükről természetesen Zaha lenne a távozó játékos.
Veretout iránt francia klubok érdeklődnek.
(C. Perezt most épp az Atalantával pletykálják, de ez szerintem nem komoly.)
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.13. 07:35


mcsabi írta:Tényleg nem értem, hogy miért kell ebbe belecsúszni minden egyes évben. Mostanra már a kezdőnek nagyjából meg kéne lennie, ehhez képest hiányzik egy kulcsjátékos a középpályáról és fogalmunk sincs, hogy Zaniolo-val mi lesz. ...
Vina, Darboe, Diawara, Villar, Coric, Kluivert, Shaarawy, Perez, Gyan ügyében viszont továbbra sincs előrelépés. Nem vagyok meglepődve a híreken, hogy José aggódik és frusztrált.
Valakinek semmi sem jó. :D Az élet nem egy managerjáték, hogy minden simán megy, itt bizony előfordul, hogy közbejönnek akadályok (pl. a játékos kitalálja, hogy az előzetes megállapodáshoz képest több fizut akar, így a már kész megállapodás az eladásról összedől, vagy a játékos nem akar menni, vagy a játékos nem tudja mit akar, más klub ajánlatára vár, és akkor nem beszéltem a másik klubokról, ügynökökről). Pinto is tudja ezt, ezért vannak B, C, Z opciók, akik iránt már vélhetően volt érdeklődés. Rugalmasnak kell lenni.

Érkező oldalon egy játékossal van gond, ott a klub makacs, hasonlót tol, mint mi a Juventussal Zaniolo ügyében. Hosszú a szerződés, nincsenek eladási kényszerben, ezért ráérnek. Nekik nem tragédia, ha marad a játékos, és jövőre lehet, még többet ér majd.
Van olyan hír, hogy ultimátumot adtunk a Sassnak, és a héten várható a végső döntés. Szóval amit hiányolsz -kiemelem: pletykák szerint- megtörténhetett.
Rajta kívül teljes a keret, csupán cserék lehetnek akkor, ha eladunk (Zaniolo, Veretout, Kluivert stb. ha megy, akkor jöhet helyére más). Ezen kívül valóban vannak fölös játékosok, akiket ki kell még szórni (egyébként Vina nem ide tartozik, elvileg ő marad). A mercato elején járunk, még futhatnak be ajánlatok (illetve zajlanak a tárgyalások is).

Zaniolo ügyében már korábban írtam, mikor mozdulhatnak a dolgok: ha a Juve eladja de Ligtet, akkor lesz rá pénzük. Szóval a logikád szerint most bénázik a Chelsea, a Bayern, a City, hiszen még mindig nem tudta egyikük se megvenni. A Juve is bénázik, hiszen még mindig nem tudta eladni, és Zaniolot még mindig nem vették meg, nem beszélve de Ligt pótlásáról. Pedig jóval pénzesebb klubokról beszélünk a miénknél, kevésbé megkötött kezekkel. Az elvárásaid irreálisak.
Elképzelem, mit gondolhatnak a Chelsea szurkolók, miután 3 középhátvédet veszítettek el ingyen a nyáron (Rüdiger, Christensen, Clarke-Salter), de még mindig nem igazoltak egyet sem, de Ligtről meg már lemondtak, vagy a Juve, akik elvesztették eddig Demiralt, Chiellinit, és de Ligt a távozás szélén, de még nem igazoltak senkit a helyükre, és a támadósoruk sem áll jobban.

Abban teljes mértékben egyetértek, hogy mostanra meg kellett volna érkeznie egy IM-nek, hogy teljes kerettel utazzunk Portugáliába. Ez nem jött össze. Legfeljebb helyette Faticanti megy, ami nem baj.
Az ügyletek a háttérben folynak (a vasak a tűzben vannak), sok lehetséges végső kimenetellel, ilyen egy mercato.

Az meg hogy Mou "frusztrált" azt a kijelentést nem tudom kinek szánta: tulajoknak (hogy megnyíljon a pénztárca), eseményeknek (x, y játékos jó ajánlat ellenére sem akar jönni/menni), vagy Pintonak. Utóbbi esetben szerintem az ilyet négyszemközt illik megbeszélni.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2022.07.12. 12:10


Romagnoli...merda!
adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.07.12. 10:04


A csapat ma elutazik Portugáliába, hogy megkezdjék a felkészülést a szezonra, ami 1 hónap múlva kezdődik. Reméljük Mourinhonak sikerül beépíteni a kezdőbe a bérkeret csökkentést és azt a 3-4m-t, amin másfél hónapja megy a bénázás Frattesi ügyében és mindkettő hasznos játékosnak bizonyul majd.
Tényleg nem értem, hogy miért kell ebbe belecsúszni minden egyes évben. Mostanra már a kezdőnek nagyjából meg kéne lennie, ehhez képest hiányzik egy kulcsjátékos a középpályáról és fogalmunk sincs, hogy Zaniolo-val mi lesz. Sajnos ismét csak oda tudok kilyukadni, ahova korábban. Pintonak végre a sarkára kéne állnia és közölni a Juvéval, hogy július 15. után a kezdőből nem adunk el játékost. Ha kell nekik Nicolo, akkor addig küldjenek egy csekket 60m-ról, vagy nézzenek más után. Ehhez képest most türelmesen várunk rájuk, hogy kitalálják végre mit akarnak, majd elkezdünk nézelődni a piacon, hogy kit hozzunk a helyére. Addigra két opciónk lesz: elhozunk valami selejtet, aki már nem kell a csapatának (ugye ilyenkor jöttek az olyan csodák, mint NZonzi), vagy rohadt drágán szerzünk meg valakit (lásd Schick).
Bő egy hónap alatt mit csinált eddig Pinto? Hozott két ingyenes igazolást és Celiket, illetve eladott, a Milan által alaposan lealkudott árért egy válogatott olasz játékost, illetve jelentéktelen pénzekért megszabadult pár tehetséges ifitől. Vina, Darboe, Diawara, Villar, Coric, Kluivert, Shaarawy, Perez, Gyan ügyében viszont továbbra sincs előrelépés. Nem vagyok meglepődve a híreken, hogy José aggódik és frusztrált.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 44 vendég