Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.04.15. 17:30


Most már értem köszi. Ez egy nagyon király összefoglaló volt. Tehát a 100%-os helyzet sem 1, mert lehet kihagyja. Illetve Diawara lövése 2 védő között a gyengébbik lábbal középre gyengén 0.2-t ér, mert mi van ha üresen van és jobbik lábával lövi és nem ő hanem mondjuk Mikhitaryan. Na most értettem meg akkor igazán, még egyszer köszi.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.15. 11:14


fogkefe1 írta: Ha jól tudom ez a golhekyzetek számát mutatja, igaz F.Totti? Na addig értem, hogy Ajax ellen két pontrúgás gól 1 alatti helyzetnek számít, de az számomra már vicces, hogy Mayoral helyzete amikor üres kapura viszi a labdát nem számít helyzetnek? Vagy tudnál ebben segíteni, lehet nem értem.


Az xG elég ingoványos terep, bár sokat tisztult az elmúlt években. Kezdetben fű-fa számolta és ahány cég, annyi metódus volt rá. Szerencsére (és sajnos) ez mostanra egységesedett. Szerencsére, mert nagyjából ugyanazok a számokat hozza már minden statisztika és sajnos, mert egy ezzel kicsit le is butult. Régen csak a nagy meccsekre dobták ki, de azok informatívabbak is voltak.

De mi is az xG?
Expected Goal, azaz várható gól. Minden helyzet kap egy xG értéket, ami annál magasabb, minél nagyobb a ziccer. A 11esé például 0,76 és 0,78 között mozog. Mayoral helyzete a Bologna ellen 0,51-et ért az Understatnál és 0,55-öt az Optánál. De pl Soriano kapáslövése a 9.percben az ötösön belül, tök tiszán egy szöglet után, még ennél kicsit nagyobb xG hozzárendelést is kapott (0,55 és 0,65 közöttit és valóban nagyobb ziccer is volt). Pellegrini szabija az Ajax ellen a legoptimistább elemzőknél is csak 0,1-es xG-t ért, ami azért mutatja, hogy ha nem potyázik a kapus, akkor milyen eséllyel lett volna gól belőle.

Hogy jönnek ki ezek az értékek?
Minden helyzetet lepontoznak. A pontszámok alapja a statszitikai előzmény. Ami általában vizsgált szempont minden cégnél, az
- a kapott passz milyensége (hosszúlabda vagy rövid, erős vagy gyenge),
- fejelsz vagy lősz,
- a kaputól milyen távol vagy,
- milyen szögben látod a kaput,
- zavarnak-e védők és ha igen hányan
- rögzített helyzet vagy open play.
Megnézik, hogy a hasonló szituációkból korábban milyen százalékban született gól és ebből egy szupertitkos algoritmussal mindneki számol egy értéket. Azért kell a számolás, mert a vizsgált 8-10 szempont alapján tök ugyanolyan helyzet alig lesz még a giga adatbázisokban is. Nem elég ezeket nézni. A kicsit hasonlókat is figyelembe veszik, de kisebb súllyal. Ezeket a számolt értékeket adják össze és a meccs végén szumma mutatja, hogy milyen mennyiségű és (a lényeg) milyen MINŐSÉGŰ helyzeted volt. Fontos, hogy nem nézik hogy ki rúgja. Azaz tök mindegy hogy Mbappe lép ki ziccerben vagy Böde Dani. A kapusokra osztogatott xGA-nál sem szerepel ez súlyozási pontként.

Mi az nPxG?
Non penalty expected goal. Azaz a normál xG-ből levonják a bünetőkből kapott xG-k értékét. Én sokkal jobban szeretem, főleg ezekben a zűrzavaros VARos időkben, mert a támadójátékod minőségét inkább ez mutatja. Ha két szögletedbe beleüt kézzel az ellenfél, máris 1,6 xG-nél jársz, de azért az nagyon más, mintha kidolgoztál volna 3db egy-egyes ziccert. Holott az xG-je annak is kb 1,6 lenne.

És mi az, amit nem mutat?
Pl, ha egy helyzet nem ér véget lövéssel, akkor azt nem számolják. Vagy ha egy ziccerből kipasszolod a labdát és messziről lövik a végén el, akkor alig kapsz rá pontot, pedig a támadás szépen végigfutott. Az ingyenes elemzések nem nézik azt sem, hogy a védők hogy állnak hozzád képest. Nem mindegy, hogy előtted áll egy lépéssel és takarja a kaput vagy mögötted eggyel és próbál utolérni. Nem nézi azt sem, hogy a jobbik lábára jön ki egy passz a csatárnak vagy a gyengébbikre. Minden lövésre legalább 0,05-öt szoktak adni, ha jól figyeltem. Márpedig egy Fazio 35 méteres kísérlet biztos hogy ennyit sem ér. A free mutatók azt sem súlyozzák, hogy Premier League meccsen volt egy helyzet vagy a megye 1-ben. Sajnos gépi algoritmus, annak minden hibájával. Nem egy perdöntö dolog, úgyhogy nem is szívesen hivatkozom rá olyan meccsnél, amit nem láttam. Leginkább hosszabbtávú mutatókat érdemes elemezni, mert itt is igaz, hogy egy féléves perióduis 500 helyzete, pontosabb képet fog mutatni a játékodról, mint egy meccs 20 elemzett szituációja. Persze itt is vannak olyan előfizetős rendszerek, ahol a gépi algoritmust átnézik emberek is. Pontosítanak rajta. Azok már baromi jó mutatók, de ingyenesen és kompletten nem elérhetőek.

Csabi nem tudom honnan vette az 1 alatti xG-t a Bologna meccsre. Ott minden elemzőnél 1 felett voltunk. Én 1,3 és 1,5 közötti értékeket láttam. Normális helyzetünk csak egy volt, de volt sok pici. Diawara lőtt 12-13 méterről kicsit balról. Bruno peres középről 18ról tök tisztán. Ezek legalább 0,2-es xG-s helyzetek. Aztán volt még 11 egyéb lövés (összesen 14 lövéssel zártunk), amiket nem igazán tudok felidézni, de 0,08-at azok is biztos átlagoltak. Ebből sehogy nem jöhet ki 1 alatti szumma. Mondjuk ha Csabinak fizetős hozzáférése van, akkor nála lehet hogy ezeket az aprólékokat nullára húzták és így jön ki 1 alattira a szumma. Az Ajax meccs tényleg katasztrófa volt xG szempontból. Ott bőven 1 alatt maradtunk 0,6-0,7 közötti számokat láttam. Amszterdamban reálisabb eredmény lett volna a 4-1, mint az 1-2. De néha kell ilyen is :)

Trigoria írta:Zaniolot asszem külön kiemelte mindig is
de mivel régóta sérült, így az aktívakról beszélt ha jól rémlik csak


Szerintem őt a sérülése miatt szimplán kifelejtette, olyan rég láttuk már pályán. És inkább az eladhatóság (vagy még inkább várható eladás) alapján rangsorolt, nem a tehetség alapján. Villar egyelőre ígéretes, épp ezért baromi könnyen eladható. De hogy tehetségesebb lenne, mint Pellegrini? Talán eladhatóbb, bár őt szerintem hajlamosak vagyunk fiatalabbnak és jobbnak hinni, mert csak idén jött és mindnekit meglepett milyen jó. De már 23 éves (Lorenzo 24) és a játéka nem túl letisztult. Nálam még nem bizonyított annyit és a posztját sem látom tisztán. Az én tehetség/eladhatóság sorrendem: Zaniolo, Pellegrini, Spinazzola (az egyetlen fix válogatott kezdőnk, aki a legdivatosabb 3 védős rendszerben nagyon jó), Ibanez (de leginkább az őszi), Villar, Veretout, Mancini és Mayoral is erősen feljövőben. De persze ez rohadtul szubjektív. Igazából bármilyen listát el tudok fogadni, ha ezzel a két névvel kezdődik :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.14. 23:09


Zaniolot asszem külön kiemelte mindig is
de mivel régóta sérült, így az aktívakról beszélt ha jól rémlik csak
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.04.14. 22:17


Megnéztem Szanics újabb videóját. Egyetértettünk, hogy gyengébbek voltunk mint a Bologna és az Ajax. Hozta is az xG mutatót, hogy 1-et se értük el. Ha jól tudom ez a golhekyzetek számát mutatja, igaz F.Totti? Na addig értem, hogy Ajax ellen két pontrúgás gól 1 alatti helyzetnek számít, de az számomra már vicces, hogy Mayoral helyzete amikor üres kapura viszi a labdát nem számít helyzetnek? Vagy tudnál ebben segíteni, lehet nem értem.

Másik: szerinte Ibanez és Villar a két legtehetségesebb... Vicces, hogy nem mondja Zaniolot, Pellegrinit, Mancinit.
Azért szerintem ez meredek, pedig egyet szoktam vele érteni.
Amúgy ha igaza lesz akkor Petrachi a zseni. Ő hozta mind a kettőt.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.14. 17:49


Ez az EL-menetelés, ami reméljük holnap azért folytatódik, amiatt jó, mert így a koffeinpontokat gyűjti a csapat, és ez egy későbbi esetleges BL sorsolásnál legalább nem az n+1. kalapot jelenti majd. De ezek persze távoli dolgok, de a pontokat addig is gyűjteni kell.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2021.04.14. 15:34


Andreazzoli és győzelem rangadón? A második meccsén vertük a Juventust Totti bombagóljával :D
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2021.04.14. 12:26


Trigoria írta:én írtam is alá anno, hogy akár fogadnék is ezen elmélet ellen :)

https://www.hitc.com/en-gb/2021/04/13/r ... ke-offers/
Nem bántásból, de valahogy ezt a hírt könnyebben elhiszem és ez a szint közelebb is áll Fonseca képességeihez.
Csabinak az edzővel kapcsolatos nézeteit nem igazán tudom hova tenni. Nem látom azt az okot, hogy miért merülne fel Fonseca neve a Realnál. Szerintem a vezetőség és a szurkolók részéről is elvárás volt az EL helyek egyike, ehhez 8 mérkőzés alatt 5 pontot kéne hozni a lazion. Mindkét csapatnak van 3 rangadója, ebből az egyik egymás elleni. És itt következik a másik fő érv Fonseca ellen, hogy rangadókon a győzelmi mutatója szerintem még Aurelio Andreazzolinak is jobb lehetett, így az esélyünk a 6. helyre finoman szólva se túl jó. Amit mégis fel tud mutatni, hogy az EL-ben még versenyben vagyunk, aminek igazából akkor lenne jelentősége, ha be tudnánk húzni. Erre viszont az elvakult Roma szurkolók se tennének egy fillért se. Amúgy meg nagy menetelést európai kupákban mutatott már be fiatal római edző és tudtommal ő se ült még le nagyobb csapat padjára. Az elmúlt évekre visszatekintve én Spallettit és Rudit is jobbnak gondolom, igaz mindketten idősebbek a portugálnál, így nyilván nincs már bennük egy esetleges nagyobb fejlődési ív.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.14. 07:58


Zsolti írta:Istenem, de jó lenne megélni egy scudettót Contéval.
Azok az erőltetett mosolyok snatchnél bármennyit megérnének. :D :wink:

ahh, olyat én is szeretnék. és nem lenne erőltetett a mosolyom. csak sajnos erre 0% az esély. soroljam miért? :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2021.04.13. 19:18


mcsabi írta:Ha már szóba került Pallotta, nekem az is furcsa, hogy az elmúlt 2 hónapban kb. több interjút adott a csapattal kapcsolatban, mint ameddig tulajdonos volt. És természetesen mindegyik interjújában belerúg egyet Monchiba :lol:. Itt a legutóbbi:
https://www.gazzetta.it/Calcio/Serie-A/ ... 5602.shtml

Amúgy érdekelne, hogy ha a spanyolt nem hozza ide, hanem Massarára bízza a dolgokat, akkor most hogy állna a csapat.


Mert részvénytársaság vagyunk. Most már nem tulajdonos, szabadon pofázhat. Akkor más szerepben volt, minden mondatára reagált volna az árfolyam. Persze utólag okoskodik, de nem is baj, ha belelátunk abba, hogy mi történt. Az szimpi, hogy magát sem menti fel teljesen. Azért biztos vagyok benne, hogy a váltással előre lépünk.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.13. 18:23


Istenem, de jó lenne megélni egy scudettót Contéval.
Azok az erőltetett mosolyok snatchnél bármennyit megérnének. :D :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.13. 15:43


Contét ide, azonnal! Talán meglenne a 6. hely is....
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.13. 11:43


Innen tényleg mennie kell.
Sokáig védtem (főleg Dzekóval szemben, ugye), de nincs előrelépés.
Nem tragédia a 7. hely, nem égette meg magát szerintem, ám vele csak toporogni-motyorogni fogunk, fejlődni már nem.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.13. 10:23


Csabi azért elég sok pletykát és saját teóriát közöl úgy, mintha félhivatalos hír lenne. Lásd pl a "Pellegrini Fonseca mellé állt" meglátás a Dzeko balhé kitörésekor.
Fonseca itt megbukott. Lehet magyarázni a bizonyítványt a szar kerettel meg akármivel, de hetedikek leszünk. Az az alja. Ezt még Conte is hozta volna snatch szerint:)
A Fonseca rajongóknak az önigazolás miatt fontos hogy hova megy. Felőlem mehet bárhová, csak ne maradjon. DE nagyon meglepne, ha egy római bukás után BL top16-os csapat keresné. Így még a Porto is soknak tűnik.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.12. 21:05


én írtam is alá anno, hogy akár fogadnék is ezen elmélet ellen :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.04.12. 20:16


Falkaösztönt valaki nézi? Most hallgattam és abban mondta Csabi, hogy Fonseca nagy csapathoz megy innen, például Real Madrid...
Elsőre nagyon meglepődtem, aztán rájöttem van benne valamennyi logika. Védekezni úgysem tud, Realnál pedig talán a támadójáték működhet.
Mondjuk én inkább egy Portot tudok elképzelni vagy egy francia csapatot inkább.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.06. 14:52


imádom ezeket a statjaidat F.Totti! Köszi!

az meg valahol evidens, hogy portugál vonalon akarnak maradni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.06. 13:16


FélOFF
Olvastam egy nagyon korrekt kis elemzást, hogy miért éri meg majd a világ összes pénzét Guardiolának kifizetni Haalandért.
Pár szám a 20-21-es szezonból, amiben Dzekot is listázzák:
xG/lövés, azaz ki lövi el csak a nagy helyzeteket és ki az aki minden szart rálő.
0. Mayoral 0,235 (de neki nincs meg a kellő lövés száma, ezért nem volt listán)
1. Haaland 0,23
2. Aleksander Isak (svéd :), Sociedad) 0,215
3-4. Calvert-Lewin, Lukaku 0,21
5-6. Ekambi (Lyon), Dzeko 0,208
7. Lewandowski 0,195
... Ibra 0,17
... Muriel 0,16
... CR7 0,13
medián 0,122 (top5 bajnokság összes csatárára)
... a törpe 0,108

És 90 percre vetítve kinek mekkora az xG-je.
1. Muriel 0,87
2. Lewa 0,86
3. Haaland 0,77
4. CR7 0,75
5. Ibra 0,73
...
8. Dzeko 0,665
9. Lukaku 0,66
... Mayoral 0,615
... a törpe 0,61
... medián 0,34 (top5 bajnokság összes csatárára)

Szóval Dzeko nem is önző és többet is kerül helyzetbe, mint Mayoral :) Na jó, ez persze nem is csak ezt jelenti, mert nagyon nem mindegy hol várod a labdát átlagosan és mi a csapatod játéka.
Az viszon már egészen döbbenetes, hogy a norvég gyerek 11,6-tal rúgja felül az xG-jét. Az EPLben Maddison a vonatkozó lista vezetője 4,92-vel, a LA Ligában Llorente 5,78-cal, a Serie Aban pedig Muriel 6,26-tal. Lewa is közel 9-cel rúg többet, ami nála magasan karriercsúcs. A kiscsávó pedig első szezonjában tol egy 11 feletti értéket. Tarthatatlan. Ja, Dzeko -2,3 (ez is karriercsúcs gyanús :)), Mayoral +1,5.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.06. 10:44

"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.06. 10:38


Nagyon adnám én is. Egyrészt Fonseca ha ért valmaihez, akkor az a 4231. Másrészt a keretünk is tök jó hozzá. Nem is kellene feltétlenül az egekbe tolt fullback-ekkel játszani. Az invertált pozíció (DM és a középhátvédek között félúton kicsit beljebb a vonaltól) tök jól menne Karsdorpnak, de akár a túloldalon Calafiorinak is. Ahog yírod is egyszerre lehet pályán és nagyjából természetes feladatkörében Veretout, Villar és Pellegrini. Spinazzola akár mehet fel szélsőbe. Elég hozzá két (gyors) középső védő. Szóval bőven lenne előnye papíron.
Persze rohadtul más, mint amit most játszunk, azaz biztos nem menne flottul az átállás, de legalább az látszana hogy próbálkozunk valmaivel. Egyébként meg egy jó köztes lépés Sarri 433-a felé :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.04.05. 20:44


Igen, bárcsak tartanánk ott. Sajnos Fonsiban már nem bízok, hogy váratlant húz. Bár tavaly is akkor kezdett el jó lenni a csapat a leállás után amikor átállt a 3 vedos rendszerre. Mi lenne ha visszáallna? Lehet megint jó lenne a csapat. Szerintem butaság lenne nem megpróbálni, persze tuti nem fogja. Nincs 3 egészséges belső védőnk, szélsőink formán kívül és így Villar, Veretout és Pellegrini egyszerre lehetnének a pályán. 4231-re érdemes lenne átállni szerintem.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.05. 20:26


fogkefe1 írta:F.Totti, szerintem Villar tudná helyettesíteni Jorginhot, de Pellegrini foci IQ-ja biztos képes lenne rá, mind a kettő védekezése simán fejlődhet. Cristante nem tudom képes lenne e fejlődni


Igen, ők hárman az esélyesek. Én nem is a védőmunkájuk miatt aggódnék. Oké, Villar esetében azért is. Mit tud Jorginho, amit ők nem (mind)? Hihetetlen nyomásálló, alig ad el labdát és baromi pontosan olvassa az ellenfelet. Pellegrini jól passzol és olvas, Villar a leginkább nyomásálló, Cristante pedig baromi jól olvas. Ha összegyúrjuk őket meg is vagyunk. De... Pellegrini jelenleg (a leendő poszton elvárthoz képest) rengeteg labdát ad el és nem tudom hogy a láthatóan vele született kockázatvállalását mennyire tudná levetkőzni. Illetve nyerünk vele, ha levetkőzi? Cristante egész egyszerűen nem elég pontos (technikás?). Villar pedig életveszélyes, mert rettentő szertelen.
Ugyan Lorenzo szerintem a legjobb játékosunk, de én is azt gondolom hogy Villar lehet a legjobb a posztra. Egyszerűen azért, mert a nyomásállóságot nem tudod jelentősen fejleszteni. Abban pedig ő messze a legjobb. De ettől még korántsincs kész a feladatra. Valószínűleg Sarri sem őt próbálná. Tartok tőle, hogy Cristantét. Azzal pedig a spanyolnak kb reszeltek nálunk. Pellegrini jó egy sorral feljebb, vagy szélső kp-ként is.

De ez nagyon korai még. Mindenesetre jó eljátszani a gondolattal :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2021.04.05. 15:21


Ha már szóba került Pallotta, nekem az is furcsa, hogy az elmúlt 2 hónapban kb. több interjút adott a csapattal kapcsolatban, mint ameddig tulajdonos volt. És természetesen mindegyik interjújában belerúg egyet Monchiba :lol:. Itt a legutóbbi:
https://www.gazzetta.it/Calcio/Serie-A/ ... 5602.shtml

Amúgy érdekelne, hogy ha a spanyolt nem hozza ide, hanem Massarára bízza a dolgokat, akkor most hogy állna a csapat.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2021.04.03. 17:28


Azért az fura, hogy a Roma marketing csapata a Hyundai-os autós dumcsizást a Villaros pingpongozgatásokat feliratozva angolul yt-on, a meccsek előtti és utáni edzői és játékos interjúkat/sajtótájékoztatókat még nem. Ami jó volt és működött Pallotta idejében azt miért nem folytatják? Igazi amatőrök.
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.04.03. 15:42


F.Totti, szerintem Villar tudná helyettesíteni Jorginhot, de Pellegrini foci IQ-ja biztos képes lenne rá, mind a kettő védekezése simán fejlődhet. Cristante nem tudom képes lenne e fejlődni
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.03. 15:34


Top 3ban lennenk. Ezt en garantalom!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 32 vendég

cron