Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2012.11.16. 19:19


mért kell minden kósza hírre egyből ugrani.
különben is, ha tényleg ott járt, akár Ballotelli átigazolása ügyében is tárgyalhatott, nem? :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Phoenix100 Dátum: 2012.11.16. 18:08


slider írta:Gondolom a másodedző pedig Di Canio lenne, reális.

és még Klose meg Mauri is átigazol! :mrgreen:
Nah meg Rocchi is :lol:
"Veretlenek vagyunk, kint lesz 50.000 szurkoló, ezért nyilvánvaló, hogy 11 éhes farkast láthatunk majd a pályán." -Garcia
Avatar
Phoenix100
 
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: 2011.07.14. 19:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2012.11.16. 17:32


Mancini? Nem is értem kinek a fejében fordulhat meg ilyen...inter, moratti, calciopoli numero due...ennek mancini mind része volt. ha ez nem lenne elég, akkor ott van a lazios múlt. hápog a dolog.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: slider Dátum: 2012.11.16. 14:34


Gondolom a másodedző pedig Di Canio lenne, reális.
slider
 
Hozzászólások: 1167
Csatlakozott: 2006.08.29. 19:59

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.11.15. 23:05


Mancininek olyan kis csapat vagyunk, hogy elmondani nem tudom. Rémálmaiban ül a padunkon max. Ez a lehetőség kizárva.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Phoenix100 Dátum: 2012.11.15. 21:31


fradista romanista írta:Azt írják, hogy ma délelőtt a Ropa ügyvéfdjének irodájában tárgyalt Roberto Mancini. Arról csak spekulálnak, mi lehetett a téma: DDR? kispad?

mindkettő egyszerre.....:) DDR marad és Mancini lesz az edző!!!! :D Úgy látszik hogy most az a divat, hogy volt laziósok vezetik a csapatot, Sabatini, Zeman ,Mancini... :roll:
Lehet hogy direkt beépített ügynökök, hogy rosszul menjen nekünk???? :mrgreen:
"Veretlenek vagyunk, kint lesz 50.000 szurkoló, ezért nyilvánvaló, hogy 11 éhes farkast láthatunk majd a pályán." -Garcia
Avatar
Phoenix100
 
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: 2011.07.14. 19:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2012.11.15. 14:41


Azt írják, hogy ma délelőtt a Ropa ügyvéfdjének irodájában tárgyalt Roberto Mancini. Arról csak spekulálnak, mi lehetett a téma: DDR? kispad?
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2012.11.13. 21:42


Üdv! Minden ilyen infó jöhet :wink:
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.11.13. 21:15


Üdv köztünk!
Már hogy a viharba ne érdekelne minket az ilyen beszámoló! :wink: Köszönjük előre is!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: rbeni Dátum: 2012.11.13. 19:42


Sziasztok!

Már évek óta olvasgatom a fórumot, most gondoltam én is csatlakozom főleg hogy másodkézből sikerült egy érdekes hírt elcsípnem.

Osztálytársam a Vasas u19-es utánpótlásban játszik és van egy csapattársa Varga Szabolcs akit a héten próbajátékra hívott a Róma. Hétfőn indult és egy hétre ment ki. Annyit tudok a srácról hogy 17 éves, de a Magyar U19-es válogatott mérkőzésekre meg volt hívva és be is talált egyszer. Európa- bajnoki selejtezők voltak és Andorra ellen talált be, asszem. Próbálok majd valami élménybeszámolót szerezni tőle, ha érdekelne valakit. Ja, és még az Ajax érdeklődik iránta.

rbeni, Forza Roma! :)
one...two...three...Forza Roma! - Peyton Manning
rbeni
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.11.12. 14:38
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2012.11.10. 02:42


Off
F72Quadraro írta:, Marco Amenta.

Talán a legszimpatikusabb mai rendező Marco Amenta, a "Sziciliai lány"-t mindenkinek ajánlom. A Corleonést is, de más magyarként. Bocs Trigo, de ez ezek szerint többekből jött most így a Palermo után! :) :)
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2012.11.09. 23:06


OFF Cattanitól én is bekattantam. nagy szerepe volt bennem, hogy annak idején lehúztam majd fél évet Palermóban ON
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.11.09. 19:34


Valahogy nem tudom elképzelni, hogy ne rendezték volna el maguk között ezeket a szerepeket a vezetők. Max kívülről nem látjuk. Persze ettől még simán lehet, hogy nem.

off: adtatok egy jó tippet, nagyon nagyon rég láttam a Polipot és nem is végig. Neki fogok állni megint.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2012.11.09. 14:27


A valaha készült legjobb sorozat... Az első 4 széria zseniális, a többi sem rossz, de azok már nem az igaziak.
Utóbbi 15 évben vagy ötször néztem végig a sorozatot elsőtől az utolsó részig.
Van egy kb. 500 filmből álló olasz DVD gyűjteményem, nagyon sok ehhez hasonló remek filmmel. Talán túl sok ilyet nézek... :-)

Egy fiatal palermói rendező készített két jó filmet, Marco Amenta.
Antonio Capuano is elképesztően jó, a nápolyi camorráról vagy 5-6 nagyon komoly filmet rendezett.
Marco Risinek van 4-5 nagyon-nagyon jó filmje... Tullio Giordana Marco szintén sokat foglalkozik filmjeiben a témával.
Mindegyik remekmű.

Az írásod második fele teljesen jogos kérdés, szerintem ez a fő probléma. Hogy lehet úgy vezetni valamit, hogy ott se vagyok. Hát úgy, ahogy most Rómában van... Én vagyok a tulajdonos, de kinevezek egy elnököt, aki ott van végig a csapat mellett, ha kell dönt, ha kell leszid, ha kell megvéd...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.11.09. 12:29


mint a polipban.... ha már itt tartunk, bár ez off téma volt, mindenkinek ajánlom kedves figyelmébe, sztem a legjobb sorozat amit valaha is csináltak, nemrég fejeztem be az 5. évadot (innentől állitólag csökken a minőség) és majd' összepiszkitottam magam, annyira jó, izgalmas stb volt. lényegében minden rész felért egy önnálló filmmel.

de ha ez igy van, akkor nem is értem.... hogy a túróba lehet úgy vezetni valamit, hogy ott sem vagyok? miért nem neveznek ki egy elnököt, akinek az a feladata, hogy elnököljön és a csapattal foglalkozzon? olvastam vmi olyasmit, hogy az elnökség nem vesz fel fizetést. ez önmagában szépen hangzana, de inkább vegyen fel rendes fizetést, és törődjön a csapattal...
decemberben megyek a milan elleni derbire, majd én beszélek a fejükkel... :)
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2012.11.09. 12:14


Azt még hozzátenném, az valóban nagyon rossz, hogy nincs egy tiszta viszony, ki miért dönt, ki miért felelős pontosan.
Ki miért felelős? Mert így Amerikából, hogy két hónapban egy meccsre elutazom, közben a csapat háza táján meg keverhetik a sz...rt... szóval így nehéz.
Ha lenne egy Dino Viola, aki nyugdíjas volt és minden percét a csapat mellett töltötte, ha valaki nem hajtott, akkor még aznap számon kérte, egyből lerendezett újságírót, játékost, edzőt... Volt egy fej. Ez most kicsit hiányzik.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2012.11.09. 12:09


slider írta:Világos, de mi a valós tét? Mit nyernek azzal ezek az érdekcsoportok, ha például Zemant elüldözik, hogy lesz ez nekik kifizetődő? Ők hozzák majd a következő edzőt, vagy valami ilyesmi?


Nem hiszem, hogy Zeman zavarja őket. Inkább az új amerikai tulajdonos, Baldini és Sabatini... De mivel Zemant ők hozták, így ha Zeman és az új játékosok buknak, akkor az általuk támadott célcsoport is bukhat... Fogalmam sincs, hogy ki van a háttérben. Az egész Roma helyzete annyira kusza most. Valamelyik bank? Egy római üzletember, aki potom pénzért akarja megszerezni a Romát? Tényleg nem tudom. De azt biztosan látszik, hogy ez a Pallotta - Sabatini - Baldini trió és velük persze Zeman valakinek, valakiknek nagyon az útjában van. S ezek a valakik nyilván nem sajnálnak pénzt újságírók, véleményformáló emberek megvételére...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.11.08. 23:52


Az a baj ezzel az egésszel, hogy olyan mint a politika. Vagy kikapcsolod az egészet (de ezt nem tudod megtenni itt, hiszen szurkoló vagy - politikánál már inkább), vagy kénytelen vagy azok alapján ítélni, hinni, dönteni, érzékleni, amiket mondanak, és megtudsz. Tisztában vagyunk vele, hogy féligazságokat vagy igazságtöredékeket kapunk, hallunk, de nem tudunk mást tenni, mint ezeket véleményezni. Ma Magyarországon a politikához ténylegesen érthet kb 1000 ember. Slussz. (Plussz azok akik azért jól belelátnak a dolgokba.) Mégis az egész nép politizál, és hülyítik, vezetik (mint a birkákat), szavaztatják őket stb. A Roma körüli dolgokban ugyanez mehet, csak kicsiben.
Néha jó hogy F72 kinti infók alapján azért visszaránt minket a földre!
Én amúgy mindig azt mondtam, hogy DDR kezébe adnám a döntést (szerintem így is tettek). Ha maradni akar maradjon, ha menni akar menjen.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: slider Dátum: 2012.11.08. 14:47


F72Quadraro írta:három hete ezeket a baromságokat sulykolják az agyakba a különböző érdekcsoportok által fizetett újságírók, véleményformálók, ex szurkolók...


Világos, de mi a valós tét? Mit nyernek azzal ezek az érdekcsoportok, ha például Zemant elüldözik, hogy lesz ez nekik kifizetődő? Ők hozzák majd a következő edzőt, vagy valami ilyesmi?
slider
 
Hozzászólások: 1167
Csatlakozott: 2006.08.29. 19:59

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2012.11.08. 13:45


Állítólag ugyan nem volt teljesen egészséges, de játszhatott volna. Zeman mondta, hogy ma most nem a Palermo az ellenfél, hanem derby van, akkor játszott volna.
Most a héten is volt valami baja, hasfájás vagy hasonló, erre írta a szurkolók egy része, hogy nyilvánvalóan szimulál...

Tegnapi vagy keddi edzésen valamije fájt, előbb otthagyta az edzést. Zeman ment utána, érdeklődött, hogy hogy van, mi a baja, beszélgettek 10 percet.
Ez valamelyik újságban úgy jött le, hogy Zeman és DDR a derby napjáig tűzszünetet kötött egymással... Mintha hadban állnának egymással. Azt kell sugallni.

Persze lehet, hogy Baldini nyilatkozatának is van egy üzenete. Ha van ajánlat, meghallgatják.
Valóban jelenthet sok mindent.

Egyik római fórumba írta egy ember, ha az eszére hallgat, akkor menjen is. 30 éves, a Romában tényleg évek óta csak régi önmaga árnyéka, eladásával a fizetését is beleszámítva 65-70 millió eurót "spórolna" a Roma. Ha a szívére hallgat, akkor egy Roma szurkoló, római játékos, el ne menjen soha...
Ha elmegy, mi lesz a 65-70 "megmaradt" millióból? Újabb játékosokra költik vagy nem forgatják vissza?
Lehet találgatni és beszélni hosszan a semmiről.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.11.08. 13:24


de most nem azért padozott, mert nem volt teljesen egészséges?

azért baldini nyilatkozata adott nem csekély okot a találgatásokra: nyáron azt mondta, 100 millió a kivásárlási ára(magyarul semmi pénzért nem adjuk) most meg, hogy ha jön ajánlat, akkor azt megfontoljuk
nyilván nem véletlenül mondta, tudja ő is nagyon jól, hogy a legártatlanabb nylatkozatból is miket kreál manapság a média, hát még egy ilyenből...

de lehet, hogy csak be akarnak kerülni az újságba (a negativ reklám is reklám) és jelen pillanatban az egyetlen játékos, akivel a világsajtóba bekerülhetnek, az ddr...

egyébként a szurkolók alapvetően mindenhol rettentő ostobák, szinte soha senkivel nem elégedettek, egyik pillanatban mennyben utána rögtön a pokolban látják a csapatot.
nem mondom, engem is elragadott múltkor a hév rendesen (bár alapvetően most is tartom az akkori gondolataim, csak az érzelmek csitultak, ill. új nap új remény), de mindig sirok/röhögök mikor oly könnyen árulóznak vagy épp istenitenek valakit
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2012.11.08. 12:47


Ebből a butácska kiírásból látszik a média hatalma...
Az egész történet egy kitalált sztori, amiről Rómában 3 hete folyamatosan beszélnek, megszólal az ügyben mindenki, megosztják a szurkolókat.

Van egy klasszis játékos, aki a klasszisát a saját csapata mezében úgy jó 3-4 éve sajnos nem nagyon csillogtatja, mondhatjuk úgy is, hogy igen középszerű vagy semmi emlékezetes produkciót nem nyújtott. Ennek miértjét találgatták már sokan, főleg az ex feleség, távollevő gyermek, zűrös család és egyéb magánéleti dolgok lettek az okok. De igazából mindegy is a miért. Idén talán még 6-os osztályzatot sem nagyon kapott. Di Biagio nyilatkozta, hogy ügyes játékos, a tőle elvárt gyors, egyérintős játék már ment neki korábban, most szemlátomást nagyon nem. Kétszer tehát a kispadra ült.

Erre ugye Rómában jön az egyik csoport: szándékosan Zeman ellen játszik, mert nem bírja a terhelést, pedig ennyi pénzért, a 6 milliójával meg kellene feszülnie, adjuk el azonnal. A neve már nem Capitan Futuro, hanem Capitan Furto (olaszul lopás, lenyúlás).
A másik csoport: el akarják szegényt zavarni, csak a pénz érdekli őket az eladásából és Zemant ráveszik, hogy ezért ne játszassa őt...

S három hete ezeket a baromságokat sulykolják az agyakba a különböző érdekcsoportok által fizetett újságírók, véleményformálók, ex szurkolók... Valaki úgy látszik bele is esik ebbe a klassz csapdába. Erről szól az egész, hogy nincs egy nap, amikor ne lenne a Roma körül valami műbotrány. Nem igaz belőle semmi, de ha minden rádióban egész nap mondogatjuk, akkor azért csak elhiszik... Nem hagynak egy csepp nyugalmat sem. Valami érdekcsoportot nagyon nagyon zavar a Roma új vezetése, ez szerintem nyilvánvaló.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2012.11.08. 12:09


Azt azért tisztázzuk,hogy De Rossi UGYANAZON a poszton játszik a Romában,mint a válogatottban.Itt sem és ott sem ő a védelem előtti söprögető.A középpálya közepén játszik,csak olykor-olykor ki kell húzódnia valamelyik szélre.Semmivel sem játszik mást,mint az elmúlt években akárhol.Középső középpályás,és kész.Csak MÁS-MÁS taktikai feladatokkal van megbízva.Neki SOHA nem volt olyan feladata,hogy látványosan játsszon.Az a fantasista dolga.Szűrni kell,csúszni-mászni,robotolni,a labdákat megjátszani,megjáratni,bizonyos esetekben pedig odakerülni az ellenfél kapuja elé.
Mindezt csak azért,hogy a posztra ne fogjunk semmit.
Esetleg az elvégzendő feladatokra.Az már más tészta.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: slider Dátum: 2012.11.07. 20:25


blint63 írta:de nehogy már egy-két szurkolói csoport döntse el.


Ezzel egyetértek, de azt azért vegyük figyelembe, hogy az említett három névből tavaly még kettő (Sab, Baldini) sziklaszilárdan kiállt LE és a barcás játékrendszer mellett, aztán nyáron 180 fokos fordulatot vettek: lecserélték a keretet, az edzőt, a játékrendszert. Most ugyanezek az emberek akarják eladni De Rossit, mondván, hogy most aztán tényleg jó úton járunk... DDR tényleg csak árnyéka mostanában önmagának, de mentségére szolgáljon, hogy nem a rendes posztján játszik és az akarására soha nem lehet panasz.
slider
 
Hozzászólások: 1167
Csatlakozott: 2006.08.29. 19:59

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2012.11.07. 17:19


zsolti írta:Biztos vagyok benne,hogy a római Roma-drukkerek többsége pontosan tudja,hogy DDR teljesítménye hétről hétre közepes,vagy annál egy lehelletnyivel jobb.Sztárgázsiért.Amíg Totti 4-5 év után meg tudott újulni,és sokadvirágzását éli,addig De Rossi 3-4 éve nem tud kiemelkedő félévet produkálni.Ez nem vélemény,ez tény.Lehet,hogy Tottinál sem tart majd sokáig a szivárvány,de hogy a régi DDR-t látjuk-e még valaha Roma-mezben parádézni,az kétséges.
Nem értek egyet ezzel a szurkolói transzparenssel.
Ellenben ha Daniele elkezdene nyomokban emlékeztetni ficsúr önmagára...

Sosem voltam az a nagy DDR fanatikus, de azért azt figyelembe kell venni, hogy nagy különbség van a válogatottbeli feladatai közt és a klub feladatai közt. A válogatottban inkább látványosabb, itt meg inkább zongoracipelős munka jut rá. Én nem hiszem, h szídnunk kéne. De ha majd megy a szekér és Bradley kiszorítja őt a csapatból, akkor biztos vagyok benne, hogy kétszer annyira fog kűzdeni mint más. De ezt ZZ döntse el, h mennyire jól teljesíti azt a feladatot, amit rábízott.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég