Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.04.10. 12:00


Ha a Kásás fivérek mennek Madridból, akkor idejöhetne hozzánk levezetni..... :shock: :shock: :shock:

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... on-2406405
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.04.10. 09:08


"Roma, emeld a szemeidet az ég felé, az egyetlen dolog, ami nagyobb nálad" emelkedik magasba az üzenet a Curva Sudban... "Az is világoskék-fehér" jön a válasz.
Ez 80 évig így volt, senkit sem zavart, sőt... Ma már nincs így, ezt is kivégezték.


de itt pont, hogy arról van szó, én is ezt papolom, hogy miért nem ilyen drapikat készitenek? miért könyvmegjelenésekkel foglalkoznak, meg mindden egyébbel? úgyhogy ez egyszerűen egy öngól. tényleg kivégezték: azok, akik a libri-vonalon mozognak. soha nem hallottam-olvastam, hogy a fentiekhez hasonlók ellen bárki is felszólalt volna..
egyébként, ha soha senki nem sütné el, mindenkinél lehetne gépfegyver is
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10304
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.10. 08:56


Tudom,csikk. :wink:
Vagy te arra utalsz a mondatoddal,hogy az ultra szurkol, a huligán meg drapériát feszít ki?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: csikk0 Dátum: 2015.04.10. 01:36


Az ultra es a huligan szo ket kulonbozo jelentessel bir.
Avatar
csikk0
 
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2009.07.29. 20:35
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.09. 21:15


Na sebastian,ez igen.
Gratula az új aláírásért!
Aztán az ultrák majd kifeszítenek megint valami drapériát,és jövő héten jöhet a következő. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.04.09. 20:31


Megvettük a Barcától?.... FULL RESPECT PALLOTTA!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2015.04.09. 20:03

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.04.09. 19:52


Tottiból meg cézár lett!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Sárga galléros cézára Rómának... :shock: :shock: :shock: :shock:
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.04.09. 19:36


5 perc és megtörténik a változás.....
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.04.09. 19:32


Pellegrini szabad lesz nyáron szerintem. Ő jó edző, bár öreg.
Bár érdekes, hogy már nincs edzőkérdés.
Ha másodikak leszünk marad Rudi, ha nem akkor repül. ENNYI. :D
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.09. 19:29


Pedig lesz egyszer,meglátod. :wink:
Amúgy nem úgy szólt az eredeti cikk,hogy az eddigi csapatai közül hova menne vissza?
A szavahihetősége meg... Csak azt mondta,hogy a Milan kedvéért hagyná ott a Madridot.
Azt meg csak én teszem hozzá,hogy a Roma kedvéért meg a Milant. :wink:
(Lassan találd ki az aláírásodban,seba,hogy Carlo után kit akarsz. :D )
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.04.09. 19:01


Annyira hangoztatta, hogy egyszer szívesen leülne a Róma padjára!!!! Nem az Ikon nyalt vissza, hanem Carlo lett szavahihetetlen számomra! Soha nem akarom ez után a nyilatkozata után a padunkon látni!!!!
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.09. 18:11


Na mi van,seba ?! :D :wink:
Visszanyalt az ikon? :wink:
Azért jó lenne egy Milannal harcolni az 5-6. helyért,ha az ellennél egy Ibra-Carlo duó tevékenykedne... :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.04.09. 18:08


A köcsög!!!

http://m.nemzetisport.hu/spanyol_labdar ... ot-2406035

Akkor le is fogom szedni az aláírásomat meg az avataromat!!!!...
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.09. 18:08


Bence,hidd el, én sem tudom hova tenni azt az Ultras Liberi-cikket.Ez ugye gyakorlatilag a szurkolói kurucinfó (nekem semmi bajom velük),épp ezért fura (de nagyon),hogy hogy pocskondiáznak minket.Mivel ők a "szélsőség",ezért épp hogy ki kellett volna állniuk mellettünk.Ultras Liberi,ugye,benne van a nevükben.Érthetetlen.
Lehet megjavultak a fiúk. :)
Amúgy persze hogy banális volt az a szövegrészletem.Demagóg,egysíkú és nevetséges.
Mint az F72 által jól körülírt világ/közeg/környezet.
Nekem csak ilyen stíluseszközeim vannak ebben a groteszk világban.
Marad a billentyű.
Ha már molinókat nem gyártok. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2015.04.09. 18:13-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2015.04.09. 17:56


zsolti írta:De a mai,21.századi,demokratikus,liberális (?), antirasszista,antifasiszta,jogállami,gyűlöletbeszédek ellen harcoló világban ez a transzparens büntetést ért.Ez a kettős mérce.Legalább 3-4 oldalról kettős mérce érte a klubot.
Következő meccsen molinó: Pallotta,te is kussolj...
Aztán hátha beindul a Kubatov-henger nálunk is.Legyünk mi is családi csapat.

Zsolti, azért elég banális ez a szövegrészlet, a köztudottan szélsőjobboldali Ultras Liberi cikkének és a facebookon alatta a szurkolóinkat pocskondiázó kommentek függvényében, tegnap linkeltem is. :wink:
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.09. 17:53


akkor is túl sokat fogom látni, de legalább nem hetente :D

Pallottának csak annyit írnék ki az ultrák helyében, hogy: lásd aláírásom :wink:

vagy: "Róma 2800 évvel előtted született. Utánad is létezni fog."
vagy valami hasonlót, de hogy írnék az egyszer biztos
megértem Pallottát is, de azért ilyen kemény szavakat nem fognak válasz nélkül hagyni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.04.09. 17:23


Trigo jó hír!!!!

A sisakos kazuár a Sintérekkel állapodott meg. Tehát nem nálunk fojga védeni a kaput..

Forrás NSO.. Táblagépről nehéz linkelni...Sorry

Nahh jóóó megharcoltam vele...

http://m.nemzetisport.hu/olasz_labdarug ... ir-2406203
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.09. 17:02


Talán.Csak ne büntessék.
Bár ha le van írva feketén-fehéren,hogy mit nem szabad,akkor nincs mese sajnos.
És most jön az,hogy kik hozzák a törvényeket,és jók-e azok a törvények (szurkolói viselkedés,holokauszt-tagadás,szabálysértés 50 ezer forintig,stb.)
De nem okoskodok tovább,mert a joghoz annyit értek,mint...
Lósza.t se.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2015.04.09. 16:54


F72Quadraro írta:Legjobb hír a romanews.eu oldalon, ami úgy nagyjából összefoglalja az egész történetet: STRISCIONI, TROVATI I COLPEVOLI MA NON ANCORA IL REATO...
Szánalmas. Megvannak már a bűnösök, aki tartották a transzparenseket, csak még meg kell találni, hogy mi is a bűnük... Kell találni egy bűnt nekik ebben a "szabad" világban.


ez nyilván egy hatásvadász zsurnaliszta fordulat. Nem vagyok jogász, de azért nem nehéz rájönni, h. "nagy nyilvánoság előtt elkövetett becsületsértés" vagy vmi hasonló lehet a tényálladék.
De lehet még a közrend megzavarásra irányuló tervékenység, uszítás, rágalmazás, stb, stb.
Amúgy a vádemelés mindig később történik meg, nincs ebben semmi különös. van ennek egy jogállami procedúrája.
Úgyhogy ez inkább arra vonatkozik, hogy a szóbejöhető alternatívák közül melyik legy ne hivatalos vád.
De még ha nem is találnának paragrafust, amit ráhúzhatnának (amit jogászokról nemigen tudnék elképzelni :D ), attól még a dolog undorító, nem?
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.09. 16:04


F72,mindig elsöprőek az érveid.Biztos lesz majd olyan téma is,melyben nagyon nem fogunk egyetérteni,de arra még várni kell.
Aki éveken keresztül járt Roma-meccsekre,az nekem hiteles.Aki átélt egyet s mást,az szintén.Nem tudom,hogy te anno ultrának tartottad-e magad,de hogy az életérzésüket elég jól ismerted,az tuti.
De a mai,21.századi,demokratikus,liberális (?), antirasszista,antifasiszta,jogállami,gyűlöletbeszédek ellen harcoló világban ez a transzparens büntetést ért.Ez a kettős mérce.Legalább 3-4 oldalról kettős mérce érte a klubot.
Következő meccsen molinó: Pallotta,te is kussolj...
Aztán hátha beindul a Kubatov-henger nálunk is.Legyünk mi is családi csapat.
Öljék ki a hangulatot,az érzést és a szenvedélyt az Olimpicóból.
Az új stadionba már nincs rá szükség.
Hú,de felbas.tam az agyam már megint ezen a rohadt ügyön.
Minden médium hozza a hírt:gyomorforgató,gyalázatos,undorító ultrák,stb.
Kész.Elvesztünk.
Én a legendás türelmemet és higgadtságomat mindenképp elvesztettem.
Eddig a normalitás talaján próbáltam végigreagálni ezt az eseményt,de most már hajrá,ultrák,hajrá,gátlástalan idióták:üzenjetek Pallottának valami frappánsat.Csúnya szavak nélkül,csak egy kis fricskát.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.04.09. 13:37


Teljesen feleslegesnek tartom az ilyen jellegű drapériák elkészítését, beengedését a stadionokba, és főleg a mutogatását! Itt elsősorban a biztonsági szolgálat hibázott. Ha pedig nincsen korlátozva, akkor az egyesület. Mindennek meg van a maga helye és ideje. Ha valakinek nem tetszik, amit az anyuka csinál, akkor menjen el a háza elé aztán feszítsen ki ott üzenetet neki. Ha többen vallják azt ami a drapin van, akkor pedig álljanak alá és skandálják. De ennek semmi, de semmi köze nincsen a sporthoz!!!!!!!
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.04.09. 13:17


F72Quadraro írta:
snatch írta:de sosem írtam ki semmit transzparensre, nem üzengettem molinókon stb.


De ugye nem baj snatch, ha valaki ezt teszi? Ezért még nem jár kitiltás, börtön, büntetés?
Mert 50 éve nem járt, 30 éves sem, 10 éve sem...

nem, nem, semmiképpen sem. viszont azt továbbra sem értem, hogy minek kell üzengetni annak az asszonynak? foglalkozzanak a csapattal, üzenjenek nekik, vagy az ellenféllel, üzenjenek a napolinak, tartalmazzon a felirat focihoz kapcsolódó üzenetet, ahogy régen is ettől volt a derbi derbi (ahogy írtad te is). Én az ilyen üzengetésekre gondoltam.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8105
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2015.04.09. 12:46


snatch írta:de sosem írtam ki semmit transzparensre, nem üzengettem molinókon stb.


De ugye nem baj snatch, ha valaki ezt teszi? Ezért még nem jár kitiltás, börtön, büntetés?
Mert 50 éve nem járt, 30 éves sem, 10 éve sem...

Egy római derbynek a kiírások, üzengetések ugyanúgy részei voltak, mint a gólok, a kihagyott helyzetek...
Enélkül már nem is igazi a derby, megölték azt, amitől a derby derby volt, a hangulatot, a szenvedélyt.
Ma már szégyen, lezárt szektorok, hangulattalan tucatmeccs.
'80-as, '90-es években 3 órával a kezdés előtt már megtelt mind a két kanyar és bizony sokszor 70-80 kiírást emeltek fel egy-egy oldalon.
A másik ugratása, cikizése, gúnyolása... Hol szellemes, hol durvább... A derby része volt. Hány és hány emlékezetes, történelemkönyvekbe bekerült fricska...
Egyék fél tudta, hogy mi lesz a kiírás, mert volt egy kém vagy valakinek eljárt előre a szája, a másik fél így már előre készült a válasszal...

"Roma, emeld a szemeidet az ég felé, az egyetlen dolog, ami nagyobb nálad" emelkedik magasba az üzenet a Curva Sudban... "Az is világoskék-fehér" jön a válasz.
Ez 80 évig így volt, senkit sem zavart, sőt... Ma már nincs így, ezt is kivégezték.

De a lényeg... a Roma-Napoli mérkőzésen nem történt semmi, de semmi!!! Kiírtak egy üzenetet, ami egy vélemény, nem támad senkit faji alapon, egy ronda szó nincs benne, semmi...
De ami miatt máshol egy szót sem ejtenek (Juventus-Fiorentina, Heysel tragédia emlegetése... ugyan, meg se halljuk...), abból Rómában egyből botrányt kreálnak. Ráadásul a Roma újra nyert, a végén még második lesz a csapat, ezt olyan nagyon sokan azért nem szeretnék...
Sensi asszony szavaival értek maximálisan egyet.

Legjobb hír a romanews.eu oldalon, ami úgy nagyjából összefoglalja az egész történetet: STRISCIONI, TROVATI I COLPEVOLI MA NON ANCORA IL REATO...
Szánalmas. Megvannak már a bűnösök, aki tartották a transzparenseket, csak még meg kell találni, hogy mi is a bűnük... Kell találni egy bűnt nekik ebben a "szabad" világban.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.04.09. 08:10


én tomm mondandójával most maximálisan azonosulni tudok és egyetértek.

csak a saját példám. igaz nem most, jó 20 évvel ezelőtt, de igen intenzív meccsre járó voltam. nem csak a hazai meccseken voltam kint, folyamatosan jártam idegenbe is. viszont én mindig a meccs, a csapat buzdítása miatt mentem meccsre, a hazai találkozókon sosem voltam a B középben, mindig oldalról néztem, mert engem érdekelt a meccs és onnan is lehetett ám szurkolni! idegenben persze kénytelen voltam valamilyen szinten a maghoz csapódni, leginkább a vidéki városokban, mert pesti idegenbelinél megoldottam magam, de ott is a meccs érdekelt, nem a balhé. És sok balhét láttam, de valahogy mindig sikerült elkerülni, sosem keveredtem bele. sosem volt nálam sem pisztoly, sem kés, sem más egyéb szúró/vágó eszköz. Mert nem balhézni mentem, hanem meccset nézni. és igen, szidtam játékost, bírót, akit kellett, vagy aki úgy éreztem megérdemli, de sosem írtam ki semmit transzparensre, nem üzengettem molinókon stb..
Ja, hogy én akkor nem voltam ultra? csak egy paraszt hobbiszurker? nem tudom, ezt döntse el mindenki saját maga...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8105
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 100 vendég