Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2019.08.20. 10:47


jól tudom, hogy aug.23-án zár a húspiac?!

egy védő jól jönne, szvsz rugani lesz belőle
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8282
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.08.20. 10:24


Igazából az a nagy kérdés, hogy reálisan tudunk-e BL-helyre eséllyel befutó csapatot összerakni, mert ha nem, az erőn felül költekezés eladásokban fog visszaütni megint.
Nyugi, a vezetőség is pont ugyanezt a kérdést fogalmazza meg egész nyáron. :)

Flo akkor is kezdő nálam, ha miatta buknánk a bajnoki címet. Pont.
Támadásban csodadolgokat mutat néha. Leszarom mit művel hátul.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28039
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.20. 10:19


Nem kérdés, hogy van Florenzinél jobb szélső védő. De nekem úgy tűnik Fonseca fullback játékára eléggé alkalmas karakter. No és persze római, azaz a szememben mozdíthatatlan.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9934
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.19. 23:02


Florenzi előre? Hová? Kinek a helyére? Ündert kirakni miatta a kezdőből baromság lenne. Tőle vagy most jön breakout év vagy soha. Az alternatívája pedig Zaniolo. A másik oldalon szintén ketten is vannak kezdő szinten. Középen még sűrűbb a keret. Ebben a szerkezetben Flo vagy RBt játszik, vagy padozik. Zappacosta tökéletesen felesleges pénzkidobás lenne. Valószínűleg őt is a padra igazolnánk.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9934
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.08.19. 22:48


snatch írta:Olasz csapat az EL elődöntőjében?!? Viccelszbolondozol? :) főleg egy olyan csapattól, amelyik küzd majd a bl-t érő helyekért. Ahh, felejtős.
Nem is tudom mi lenne könnyebb, első négyben végezve bl, vagy el-t nyerve bl. Esély mindkettőre ugyanannyi...

Teljesen komoly. Ha egy Manchester United, Chelsea, Arsenal, Atletico Madrid komolyan tudja venni a sorozatot. Akkor illene nekünk is most már.
EL legjobb 8 az elvárásom, akkor is azt írtam. EL 4 a szép eredmény, ami egyre nehezebb, mert már nem csak a spanyolok, de a franciák és az angolok is komolyan veszik a sorozatot.

Cejas, egyértelmű, hogy előrelépes lenne, mivel így Florenzi mehet előre megint. Kicsit gyengék vagyunk elől még, Florenzi jó erősítés lenne. De egyértelmű, hogy CB kellene.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.08.19. 22:26


Azt mondja ez a cikk, hogy a legjobb védelmek nyerik a bajnokságot:
https://www.football-italia.net/140451/bring-calcio-back-basics

Akkor mi nem idén nyerünk.
Vajon egy Santon - Zappacosta csere mennyit ér? Mármint ér nekünk annyit?
Inkább a belső védőre költenének. Tapasztalt és gyors játékost szeretne állítólag Fonseca, de vagy tapasztalt vagy gyors játékos van látótérben. A kettő együtt komoly. Olvastam, hogy Nkoulou ingyen érkezett a Torinoba. Még mindig hiszek a játékosmegfigyelőkben, hogy lehet ezt ingyen és olcsón is, nemcsak 25 M felett.
Vagy költenénk előre... Dzeko kedve meghatározza a mi eredményességünket is.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.08.19. 21:14


Olasz csapat az EL elődöntőjében?!? Viccelszbolondozol? :) főleg egy olyan csapattól, amelyik küzd majd a bl-t érő helyekért. Ahh, felejtős.
Nem is tudom mi lenne könnyebb, első négyben végezve bl, vagy el-t nyerve bl. Esély mindkettőre ugyanannyi...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8139
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.08.19. 20:14


Meg lehet az a BL jövőre szerintem, de még kell 1-2 ember. Egy Zappacosta-Pezzella kettőssel már azt is mondanám, hogy sőt kötelező. De ha nem jönne senki akkor a FAZIO-JJ-Mancini hármastól nem várok sokat...
Ja és azt se felejtsük el, hogy EL 8 az alapelvárás, de inkább ott is az elődöntő vagy döntő lenne a szép eredmény.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.08.19. 19:50


Annyi kölcsön plusz kötelező opciónk van, hogy jövőre Zaniolo és Under eladása nem tudom, hogy fedezi-e a kiadásokat.
Egyesek már találgatják a Genoa elleni kezdőt és Lopez kivételével nincs új ember a kezdőben. Már a Real ellen is írták a rosszmájú firkászok, hogy 90 M EUR értékben vettünk játékosokat a padra:
https://m.vocegiallorossa.it/rassegna-stampa/90-milioni-a-rischio-panchina-183539

Ez valóban nem year zero. Az év azonban hosszú, meglátjuk, hogy mi történik. Az biztos, hogy minden a BL helynek van alávetve. Ha nem jön be jöhetnek a primaverasok. :D
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2019.08.19. 17:38


F.Totti írta:Na, akkor megmondom mi lesz:
1. Kiestünk
2. Bajnokok leszünk
3. Egyik sem.
Megkockáztatok egy tippet a 3-as opcióra. Viszont jövőre bajnokok leszünk, valamelyik párhuzamos univerzumban biztosan.
cejas írta:Úgy olvastam, hogy negyedik kapus poszton óriásit léptünk előre. :D
És tényleg. Nem hiszem, hogy valakinek még ebben a ligában van jobb negyedik számú kapusa, mint nekünk.
Ha nem megy minőségben, pótoljuk mennyiségben Alissont. Ügyes húzás.


Úgy néz ki Santon a La Liga felé veheti az irányt, a Mallorca és a Sociedad érdeklődik; az előbbi ajánlata nem elég jó, ezért az utóbbi a valószínűbb.
Helyére, RB posztra továbbra is Zappacosta a fő kiszemelt, kölcsön+opcióval.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.08.18. 08:32


Ennel sokkal durvabb volt, mikor artur volt a 3ik vagy 4ik szmu kapus, aki kesobb el-dontoig ment a benficaval (?)
Meg hat ugye alisson, mint masodik szamu....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10358
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.08.18. 08:08


Ráadásul Fuzato az olimpiai keretbe került be, nem a felnőtt csapatéba. Bár fehér, ez mindenképpen pozitív.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8139
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.08.17. 22:59


Fuzato a 3. számú kapusunk. Olsen a 4. számú.
Szóval van valakinek még a ligában válogatott szintű 4. számú kapusa?
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2019.08.17. 20:44


cejas írta:Úgy olvastam, hogy negyedik kapus poszton óriásit léptünk előre. :D
És tényleg. Nem hiszem, hogy valakinek még ebben a ligában van jobb negyedik számú kapusa, mint nekünk.

ha jól tudom, ez a fuzató itt van 1 esetleg 2 éve, én még nem láttam, de bekerült a brazil keretbe, akkor csak tud vmit, ami a braziloknak elég. :)
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8282
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2019.08.17. 20:12


F.Totti írta:
Egyébként az eladások hiánya baromi fájó.


komolyan?! nem mondod :)
teljesség igénye nélkül moncsilla munkássága.
1, karsdorp defektesen jött, defektesen ment, de ez jó roma szokás, romában szeretik a sérült játékost leigazolni, értem én, miért, olcsóbb, más normális csapatnak sérült játékos a kutyának nem kell, csak nekünk, 17 milla tanulópénznek talán megteszi.
2, zombi, ez a csóka az öreg istenben soha nem volt piacképes, bocsánat, tévedek, moncsi azzá tette, hogy 25 milláért és bónuszokért hozta, onnantól lufi, gyakorlatilag mint doumbia vagy defrel, játék nélkül látszott, hogy nem ide valók, de moncsillának kellett.
3, defrel, ott és akkor 2 választás volt, defrel vagy papu gomez, ő előbbit hozta, holott utóbbi egy perotti szintet hasznosságban tuti megütött volna, a francia nem idevaló, ezt az elején lehetett látni, ha nyitva lenne az angol piac, vmi kieső megvette volna, de így...
4, sikk, a juvénak és az internek sem kellett, szívzűr, koko, mit tudom én mi, 25 millát adott volna érte a juve, miután kiderült, amit imént leírtam, nekünk 40ért kellett, bexarás, ez ám az üzlet moncsikám :mrgreen:
5, olsen, moncsi állítólag kapus volt, ehhez legalább értenie kéne, de úgy látszik, még ehhez se....
6, m mint moncsi, a bűvös m bettú, moreno és marcano, amilyen gyorsan jöttek olyan gyorsan mentek is, és mindezt úgy, hogy állítólag ismeri a spanyol piacot, persze, persze moncsi mindenhez ért. :mrgreen:

úgy hogy nagyon nincs min csodálkozni, idehozott egy rakat hulladékot drágán, teljesítményt nem adtak le, ergo a kutyának nem kellenek, evan, köszönjük moncsi. :twisted:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8282
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.08.17. 18:49


Úgy olvastam, hogy negyedik kapus poszton óriásit léptünk előre. :D
És tényleg. Nem hiszem, hogy valakinek még ebben a ligában van jobb negyedik számú kapusa, mint nekünk.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.08.17. 18:32


Érdekes lesz a csapat, mert így hogy nincs SES valakinek rúgnia kell majd a gólokat. Ünder jobb lesz nem kérdés, de másik oldalt Kluivertnek vagy Perottinak fel kell nőnie a feladathoz. Középpályát most erősnek érzem. Pellegrini-Diawara-Veretout jó lesz szerintem. Nem egy NINJA-STROOTMAN-DDR hármas, de nem is lesz BL legjobb 4. Kapus poszton óriásit léptünk előre, ez a védelemnek is biztonságot fog adni. Manolasért nagy kár, de lehet Mancinival aranyat fogtunk.
Ha hozunk egy védőt, akkor azt mondom, hogy a támadósoron kívül mindenhol erősödtünk, tehát 4. hely meg lehet. Ha nem hozunk védőt, akkor 5-6. hely köré várom a csapatot.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.08.17. 18:29


Idozavarba kerultel? :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10358
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.17. 16:42


Na, akkor megmondom mi lesz:
1. Kiestünk
2. Bajnokok leszünk
3. Egyik sem.

Szezon végén majd beidézem magam, hogy már mikor megmondtam :)

Egyébként az eladások hiánya baromi fájó. Dzeko 3 év gáz, 3.5 milka egy senkiért hülyeség. A többi nem volt rossz. Persze csak a körülményekhez képest. Petrachi háromnegyed.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9934
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.08.17. 08:19


Szerintem Dzeko hosszabbításánál a cél a fizuja csökkentése volt. Ő semmiképp nem kapott emelést most a hosszabbítással, sőt szerintem ha ügyesek a klubbnál, akkor több teljesítmény arányos bónusz jött be.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3995
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2019.08.17. 07:59


Vegyes érzéseim vannak, amikor olvastam -magam is meglepődtem miért- valamiért örültem a hírnek. Talán a meglepő volta miatt, talán a pozitív előszezon miatt. Volt pedig nemrég hír arról, hogy dolgoznak a hosszabbításán, de egy percig se gondoltam, hogy van most erre reális esély.

"2. fázis:
Nincs már eladási kénszer. Dzeko menne, a helyére szánt Higany nem jönne. Megpróbáljuk Dzekot jobb belátásra bírni. Cimborája, Kolarov biztosan marad (CD legyen?), SES -akivel nem jött ki jól- pedig el lett küldve. Az edző folyamatosan dicsérte."

...úgy látszik működött az általam leírt 2. fázis, azt hittem, Interes híreket olvasva, hogy nem vált be.

Örülök, mert -ahogyan többen írták- nincs reális esélyünk jobbra limitált pénzzel. Így a meglévő pénzeket védőre költhetjük, persze ha van. Az is biztató, hogy ezek szerint ő jónak látja/véli a jelenlegi irányt, lát javulást, másképp lépett volna. Az is jó jel, amilyen motivált volt az előszezonos sörmeccseken, és hogy jól ment neki. Lehet, idén egy motivált Dzekot látunk.

Nem örülök, mert szerintem anyagilag jobban megérte volna eladni. Persze, ha ezen múlna a jó szereplés (aminek köszönhetően a többi játékos értéke is nő) és a BL elérése (legfőbb pénzforrás), akkor természetesen anyagilag is megéri. Ezt sose tudjuk meg, mással mi lett volna, az meg majd kiderül vele meglesz-e a BL. Nem örülök, mert van rizikó a motiváció elvesztésében, és nem örülök, hogy egy 33 évesnek 3 éves szerződést adunk, ahelyett, hogy eladjuk jó áron. Nem örülök, mert szeretnék fiatal csatárt látni elől. Remélem Csikket jó helyre kikölcsönözzük ezek után, ez a minimum, szegényt nem nézném még egy idényig végéig a padunkon.

Ja és örülök annak, hogy Higany a Dzsuvások nyakán marad, a Sintérek meg pánikvételbe kezdhetnek.
Összességében most inkább örülök a maradásának, elől jók lehetünk. Már csak a védelmet kéne befoltozni még egy hátvéddel, és futhatunk egy jó szezont.


Cejas gondolataival egyetértek, bár most a bő esztendő van a 3 ffp-s szezon közül, de anyagilag nagyon elszálltunk. Kérdés van-e még pénz védőre. Jövőre két opció is életbe lép, azokat is ki kell fizetni valamiből. A létszámfelettiek pedig nem eladhatóak, most már csak Defrel van, akiből láthatunk pénzt. Csoda esetén Schickből jövőre, ha jó helyre megy kölcsönbe. Jövőre el kell adnunk, és az is kérdés, hogy még az átigazolási időszak előtt kell megint vevőt keresgélni, vagy idén legalább rendben leszünk, és csak az átigazolási időben kell a legtöbbet ajánlónak eladni. Most kiköltekeztünk, de ehhez kell a jó szereplés, akkor 1-2 eladással, és azok pótlásával megúszhatjuk.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.08.17. 07:33


Spinazzola nem fiatal, cengiz fiatalabb volt es nem 3,5 millio, hanem tizenvalamennyi.
Osszesen, ha 120 percet fog jatszani es legalabb 2 golt kapunk rola. Es akkor meg optimista voltam.
Remenykedni persze mindig lehet, az is lehet, hogy megnyerjuk a bajnoksagot...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10358
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.08.17. 07:15


Dzeko mint vezér...
Hát mellette szerintem kimondottan frusztráló játszani. De ezt már ezerszer leírtuk. Ő csak lebasz, számon kér, mutogat, fintorog. Nyilván a rúgott góljai a lényeg, de lehet ő gólkirály, ha a többiek nem tudnak mellette kiteljesedni. Most megint minden meccsen kezdő lesz teljesítménytől függetlenül. Majd megint rájön, hogy az ő klasszisa mögé milyen balfasz csapatot szedtek össze a vezetők, és beleszarik az egészbe a harmadik forduló után.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11655
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2019.08.17. 05:58


Cejas minden gondolatával egyet értek.
Dzekonak nagyon örülök, higgyétek el jelenleg nekünk nincs jobb megoldás ár-érték arányban.
Nekem tetszik a Petrachis vonal. Sokkal jobb ez a koncepció, amelyből azt érzem, hogy tudjunk hol a helyünk, nem mint a Moncsicsi féle lufi korszak.
Igen, kellenek a 3, 5 milliós olcsó, fiatal játékosok, akik akarnak fejlődni, szerintem Cengiz se volt sokkal ismertebb annak idején.
Igen, kellenek a fiatal olaszok (Mancini, Cristante, Pelle, Spina), és ha tetszik ha nem kellett egy vezér is , ez pedig Totti és DDR hiányában nálam is Dzeko lett volna.
Én optimista vagyok, és várom a szezont.
Forza Roma!
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.08.17. 03:01


Petrachi jöhetett volna korábban ezzel a szerződés hosszabbítási mániájával... Mondjuk úgy május közepe felé :cry:
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6577
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron