Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2012.04.17. 18:15


Neztem a csapat hivatalos facebbok oldalát, vannak jó képek. Ami érdekes, hogy a srácok egymás közti játéknál, sípcsontvédő nélkül nyomják. Mit ne mondjak elég bátor... vagy edzésen csak lötyögnek egyet, nem csapnak oda a párharcokba? Akkor értem már miért szerzünk ilyen kevés labdát :D
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.04.17. 17:45


még egy gondolat:
amikor autóversenyben meg bicajban meg akárhol történt valami, mindig jöttek azzal hogy az elhunyt is a folytatás mellett lett volna, hogy miatta ne álljanak meg, ő is így akarná blabla

ezt is mindig álszent vacak dumának tartottam, hogy a show nyilvánvaló muszájbóli folytatását (anyagiak miatt legfőképpen) ráhúzzák szegény elhunytra
de most mégis azt gondolom hogy Morosini (ahogy az életéből és megpróbáltatásaiból ki tudok indulni) valóban azt akarná hogy miatta ne álljon a bajnokság

ugyanakkor abból a szempontból meg tisztelem a döntéshozókat, hogy a mai modern elanyagiasult világban (és fociban) ezt a döntést így bevállalták
na erről ennyit
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.04.17. 11:02


imrovic: Értjük mire gondolsz. Ezért mondtam én is, hogy minden ember máshogy éli ezt meg. Te nyugodtan beültél az autóba és hazajöttél meccs helyett. Engem szétvetett volna a düh.
Te nem vagy jobb ember emiatt, én meg nem vagyok a sátán. :wink:

És én vállalom, hogy egyáltalán nem érzem át ezt a tragédiát. Meghalt egy srác - tragédia lenne? Nyilván az. Naponta többezerszer megtörténik. Az többezer tragédia.
Nagyon remélem, hogy ha én itt a pincében lévő könyvtárban megpusztulok a mostoha körülmények miatt, az egész magyar könyvtáros szakma megpihen egy napig és gyászol majd! Gondolom jogosan várnám el :wink:

Amúgy egyetlen egy dolog van amiért a focisták (és a legtöbb sportág űzői) kicsit más megítélés alá esnek. Kb. ők a modern kor gladiátorai. Akik mint ilyenek, a figyelem középpontjában vannak. Épp ezért jogos lehet a megemlékezés. A forduló elhalasztása sztem nem.

és :
A szerdán megrendezésre kerülő mérkőzések nagy része 15 órakor kezd majd, ez alól a 12:30-kor kezdődő Novara-Lazio és a 18 órakor kezdődő Cesena-Juventus, valamint a Milan-Genoa mérkőzések kivételek.
tehát nem elég h néző sem lesz annyi, de még anyagilag is rosszul jár ezáltal a legtöbb csapat. Egyik rossz döntést követi a másik.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: reaosns(Roma bella) Dátum: 2012.04.17. 10:07


az hogy az olasz egy összetartó nép az akkora hülyeség ahogy van...Észak-Dél úgy utálja egymást mint az albánok és szerbek kb. szóval nagyon aki nem tudná. Az északiak szerint ők tartják el a délieket (ami részben igaz is, mert ahogy haladsz dél fele egyre jobban kiüt a szegénység és a munkanélküliség) viszont a déliek meg azt mondják hogy ők még igazi olaszok nem ugy mint az északiak akik szinte már teljesen elnémetesedtek és ebben pedig nekik van igazuk. Az én véleményem is az hogy egy teljes fordulót elhalasztani túlzás volt, a pályán is ugyanolyan szépen meg lehet emlékezni rá. Most csak tegyük fel hogy Te(bárki aki olvassa) dolgozol egy adott ágon ( tök mind1 mi) amiért meghal valaki még nem fog leállni a teljes "üzem"...az természetes h mindenki megáll egy pillanatra és elgondolkozik hogy uhh szegény de aztán minden ugyanugy megy tovább. Lehet furcsa de engem szándékosan így neveltek, akinek mennie kell azt el kell engedni mikor eljön az ideje sirasd meg és búcsúzz el tőle, ha szeretted elfelejteni úgysem fogod soha de ettől még az élet nem állhat meg. és itt most nem arról van szó hogy nem sajnálom mert sajnálom, de naponta halnak meg emberek most ebben a pillanatban is és nem lehet emiatt csak ugy megállni mindenkinek. Piermariotol is ugyanolyan szépen el lehetett volna búcsúzni meccs előtt, és közben is, aztán a temetésén is.
reaosns(Roma bella)
 

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: imrovic Dátum: 2012.04.17. 06:25


Ennyire nem érted mit próbáltam volna leírni.Úristen ilyen lelketlen etikátlan világot élünk.hmmm piedone......ennyi.
imrovic
 
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2010.02.10. 15:44

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.04.17. 01:22


és még hány és hány ember hal meg -naponta- akik szintén nem akarnak meghalni.
persze rossz volt nézni a videón, hogy kb az utolsó mozdulatai, de én nemigen lepődöm meg egy nem-közeli ismerős halálán...
és hogy az olasz nép összetartó lenne? ez nekem új... észak-dél kb mint mi meg a románok, vagy talán még rosszabbak. egyik piedone filmben van: -maga is olasz? -nem. én nápolyi vagyok. ennyit róluk, meg a fene nagy összetartásukról...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: imrovic Dátum: 2012.04.16. 23:04


Őszintén sajnálom,hogy sokan nem érzik át ezt a tragédiát.Ez nem a fociról szól hanem az együttérzésről a fájdalomról a tehetetlenségről a kétségbeesésről.....egy ember meghalt....aki a szívét adta a sportért...aki belehalt abba amit a legjobban szeretett.Igen az olaszok ilyenek eggyüttéreznek mert katolikus összetartó nemzet.Higgyétek el nekem sem esett jól megszakítani az 5 naposra tervezett házassági évfordulómat ami majdem tökéletesre sikeredett (egy ilyen Udinei 3-1-es siker után amit köszönök a jó istennek,hogy élőben láthattam)ugyanis a Fio elleni meccs lett volna a záró momentuma,de elfogadtam a döntést beültünk az autóba és hazajöttünk.Nagyon szomorú voltam,hogy így alakult de belegondoltam ez a srác nem akart meghalni.....

Nyugodj békében PierMario Morosini
imrovic
 
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2010.02.10. 15:44

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2012.04.16. 17:30


Állítólag meg akarják hosszabbítani Kjaer kölcsönszerződését. Szóval nyáron se várhatóak nagy igazolások. Ha a védelembe ilyen Kjaer félékkel számolunk jövőre is garantált, h nem leszünk az első háromban
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2012.04.16. 12:52


feree80 írta:http://www.youtube.com/watch?v=jheOje6pTVY&feature=player_embedded
Ma délután a Livorno játékosa Morosini szívinfarktust kapott a pályán és meghalt :( majd ez követően a szövetség felfüggesztett minden labdarúgó mérkőzést olaszba....


Azért az érdekes, hogy a csávó haldoklik a pályán, többször is feláll, majd elesik és senki nem "mer" (?) befutni, hogy segítsen, amíg a labda elhagyja a pályát.. Lehet ez csak utólagos okoskodás, de szerintem az oldalvonalról fel lehet ismeri, ha valakinek rohama van..
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.04.16. 08:46


szerintem sem, de nem ismerhetem mindenki gondolkodásmódját
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2012.04.15. 23:31


Trigoria írta:Én őszintén azt gondolom hogy egy Totti vagy akármelyik játékos (kivéve a nagyon vallásosokat) jóesetben öt azaz 5 percet gondol erre az esetre kb. Meg amikor felveszi és leveszi a fekete karszalagot (ha kell majd viselni egyáltalán jövőhéten). Jó eséllyel semmiben nem zavarná őket a meccs lejátszásában.
(Persze lehet csak magamból indulok ki, és tűnök szívtelennek. Nem akarom megbántani esetleges mélyen vallásos szurkolótársaimat! Szigorúan magánvéleményem ez!)

Ez szerintem nem vallás kérdése.
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.04.15. 23:11


(haldoklott - ezek szerint nem csak nálam)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2012.04.15. 23:04


nekem az jut eszembe a dologról, hogy az olasz futballgépezet könnyen leállítható (most nem feltétlen erre az esetre gondolok, de benne van ez is), ellentétben az angollal, ahol meg megy a dara karácsonykor, húsvétkor és gyakorlatilag akkor, amikorra ki van írva a forduló. (apropó gépezetek, haldoklott ma az oldal?)
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.04.15. 22:07


kicsit tegyük félre h mi meccset szerettünk volna nézni,
abszolút nem magunk miatt mondtam én pl amit eddig mondtam az ügyben.
De vettem, hogy neked meg ez a véleményed az ügyről.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2012.04.15. 21:54


Óriási tragédia, nyugodjék békében, nem Totti és nem a többi labdarúgó miatt lett elhalasztva a forduló, hanem az emlékezés és a gyász miatt, így aztán lehet h mindenki játszott volna szíve szerint és 5 percnél többet nem gondol az esetre (bár ez utóbbiban kételkedem), de ezt a fordulót el kellett halasztani morális okok miatt. Ilyen formán úgy gondolom nem volt egy túllihegett döntés, kicsit tegyük félre h mi meccset szerettünk volna nézni, itt most meghalt egy ember a pályán, meccs közben, illik ezt a hétvégét játék nélkül az emlékezés fényében eltölteni. Mármint nem nekünk, hanem az olasz játékosoknak, ez az a morális indok ami miatt elfogadhatónak tartom a döntést, bár tény én is készültem az esti meccsre :D
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2012.04.14. 18:04


Trigoria írta:(Persze lehet csak magamból indulok ki, és tűnök szívtelennek. Nem akarom megbántani esetleges mélyen vallásos szurkolótársaimat! Szigorúan magánvéleményem ez!)

ez nem vallásosság kérdése szerintem. Ez túl lett reagálva, ennyi. Illik megemlékezni, de egy teljes fordulót elhalasztani...gyermeteg döntés
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2012.04.14. 17:35


Nem szerettem meg jobban az olasz mentalitást emozione ide vagy oda...

Bogdán Ádámmal volt egy interjú a múlt héten a rádióban. Beszélt a csapattársa szívrohamáról és elmondta, hogy sajnos a Premier Leage-ben nagy dohány van és nagyon színvonalas minden létesítmény, minden adott, mégis az éves orvosi vizsgálatok elég egyszerűek, nincsenek rendszeres terheléses vizsgálatok stb. Azt mondta, hogy annak ellenére, hogy a helyszíni stáb meg tudta menteni a játékos életét, és felkészültek voltak, mégis a rendszeres orvosik lehetnének keményebbek. Ebben van hova fejlődni.

Nos, ha ez ilyen színvonalon működik Angliában, akkor Olaszországban pláne el tudom képzelni...
Nem jó egy játékos haláltusáját nézni a pályán...

A forduló helyett a Rai stúdiójában ülők elcsacsognak majd ezekről a dolgokról. Valaki azt is fel fogja vetni, hogy milyen bogyót kapnak a játékosok és van-e összefüggés. Erre mások felháborodnak. Mindezt megtekintheti 2x45 percben aki akarja.
Nem hinném, hogy bármi változna és bármin változtatna.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.04.14. 17:22


Én őszintén azt gondolom hogy egy Totti vagy akármelyik játékos (kivéve a nagyon vallásosokat) jóesetben öt azaz 5 percet gondol erre az esetre kb. Meg amikor felveszi és leveszi a fekete karszalagot (ha kell majd viselni egyáltalán jövőhéten). Jó eséllyel semmiben nem zavarná őket a meccs lejátszásában.
(Persze lehet csak magamból indulok ki, és tűnök szívtelennek. Nem akarom megbántani esetleges mélyen vallásos szurkolótársaimat! Szigorúan magánvéleményem ez!)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2012.04.14. 17:13


Sajnálom a Livorno játékosát, mégis úgy érzem, hogy ezt az esetet kicsit profibban reagálják le akár az angolok, akár a németek.
Hét közben meghalt a Lazio egyik ifistája. Szörnyű! És? A Lazio meccsét elhalasztották? Nem.

Elhalasztottak magyar bajnokit Fehér Miki halála miatt? Nem. Hogy nincs is kapcsolat a portugál élvonal és a magyar között? A Serie A és a B között is annyi, hogy egy országban játszák.

Amikor a Grande Torino gépe lezuhant, akkor a maradék néhány meccset az ifi csapat játszotta le. Pedig ott a Torino teljes felnőtt kerete meghalt... Már csak három vagy négy forduló volt hátra, mégis ki kellett állniuk. Mondhatták volna a szervezők, hogy a baleset miatt itt a vége a bajnokságnak és ez a végeredmény. De nem tették.

Igen én meccset szerettem volna nézni. És tényleg őszintén sajnálom Morosinit, és a megemlékezéseknek és a gyásznak helye van, de kicsit túlzás a forduló elhalasztása.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2012.04.14. 17:08


Trigoria írta:vajon ha meghal egy építőmunkás, minden építkezést leállítanak az országban...?
.. csak egy gondolat volt.... :(

Nyugodjék békében Morosini!

http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... ta-2125925


Az olaszok nagyon allergiásak az ilyen esetekre, szerintem se kéne elhalasztani a teljes fordulót.. Ettől függetlenül természetesen sajnálom szegény fiút, de ez eléggé értelmetlen.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.04.14. 17:02


vajon ha meghal egy építőmunkás, minden építkezést leállítanak az országban...?
.. csak egy gondolat volt.... :(

Nyugodjék békében Morosini!

http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... ta-2125925
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2012.04.14. 16:46


http://www.youtube.com/watch?v=jheOje6p ... r_embedded
Ma délután a Livorno játékosa Morosini szívinfarktust kapott a pályán és meghalt :( majd ez követően a szövetség felfüggesztett minden labdarúgó mérkőzést olaszba....
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2012.04.14. 16:29


Padra felesleges igazolni Caninit. Oda bárki le tud ülni a Primaveraból. Vagy egy akár egy nyugger közeli, tapasztalt védő.
Csak néhány percet néztem a Bologna-Cagliari meccsből, de épp akkor csúszott be egy nagyon kószát sárgáért cserébe.

Marquinhot említette most LE. Védekezésben nem a legklasszabb, de sokat fut fel és sokat tesz a támadásokhoz. Sőt a szabadjaiban is van fantázia. Vele tényleg támadóbbak lettünk nem hiába kezdő mostanában.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2012.04.14. 13:52


reaosns(Roma bella) írta:ez a Canini gyerek sztem egyáltalán nem lenne erősítés de mind1 :D ők tudják :D bár lehet hogy aztán nem lenne rossz mint anno mikor vészhelyzet miatt elhoztuk Diamoutene gyereket, mindenki be volt sz*rva hogy rossz lesz és hiba nélkül lehozta az összes meccset mikor játszott...


Nem Diamoutene-hez kell hasonlítani, inkább egy Cassetti féle Romás karriert várnék tőle, ha már olasz és nem egy Loria (legalábbis remélem).
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: reaosns(Roma bella) Dátum: 2012.04.13. 17:05


na akkor G. Rossi már biztos nem jön, vagyis remélem nem veszik így már meg. Alighogy felépült, a mai edzésen térdszalag szakadást szenvedett EB kilőve, 6-7 hónap pihi. Sajnálom szegényt pedig nagyon jó kis csatár
reaosns(Roma bella)
 

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég

cron