Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Aquilani Dátum: 2022.07.23. 11:12


Wijnaldum-ról megkérdeztem egy pool szurkoló ismerősömet, azt mondta, hogy a legjobbjuk volt, szinte mindig elérhető volt, tehát nem az a sérülékeny típus, és baromi jól fedezi és játssza meg a labdát, a pool-nál igazi box to box lett. Fél évig tárgyaltak vele, hogy ne menjen el, de ő új kihívásokra vágyott.

https://www.youtube.com/watch?v=75nJC0YxBmM
"Amikor nagyon szeretnél segíteni a csapatnak, de nem jönnek az eredmények, olyankor még jobban szenvedsz. Viszont a szenvedélyt és szeretetet, amit ez a mez jelent, sosem szabad megkérdőjelezni." - Il Capitano
Avatar
Aquilani
 
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2010.01.24. 13:14
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.07.22. 20:46


Mindez szép és jó. És akkor? Nem válasz arra, hogy mi a szarért adnánk el Ibanezt és Kumbullát, ha amúgy is kevesen vagyunk a poszton. Ráadásul akikkel szóba hoznak gyengék. Mindezt 4 mondaton belül képes a sajtó lehozni.

Vedd úgy hogy költői kérdés volt. Nem feltétlenül kerestem rá választ. Nem a klubot kritizáltam, csak az eredeti football italia hírt, ami tipikus mercato/holtszezon baromság ebben a formában.

Ja, a "Zagadou fiatal" témában azért várnám Sn véleményét :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.22. 19:50


Igen.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.07.22. 19:46


Ibanez jobbos, nem?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.22. 18:18


F.Totti írta:Miért adnánk el Ibanezt vagy Kumbullát? Egyelőre 4 belső védőnk van, mert még az idejátszatott ifik sem igazi belső védők.
Ha 3 védős játékra készülünk (és erre készülünk), akkor igazolni kell embert nem eladni. Sem Ibanez, sem Kumbulla nem volt annyira rossz, hogy ki kelljen szállnunk belőlük. Senesi szerintem mindkettőnél rosszabb opció, a 43 éves Zagadou meg még rosszabb.
Ne menjünk már át Monchiba.
Ahogy korábban írtam, úgy tűnik, 3 védő lesz, és kell még Ibanez mögé egy cserevédő, aki bal lábas. A csapatunkban nincs ilyen (csak szélső hátvéd), ezért a piacról akarunk hozni. Szóval a felmerülő nevek alapvetően cserének jönnének, Ibanez mögé.

Az, hogy valaki iránt érdeklődnek, az nem jelenti azt, hogy egyáltalán ajánlatot tesznek, azt meg mégannyira sem, hogy elfogadjuk azt, és eladjuk.
A védőket együtt tartani jó dolog, mert megvan egy összeszokottság köztük. Ezért szerintem nem elsődleges célunk az eladás.

Ibanez egyedüli ballábasként kulcsemberünk volt, labdakihozatalban is a leginkább használható, ő játszotta a 3. legtöbb időt a csapatban Abraham és Karsdorp után. Ettől függetlenül sokat hibázik, hullámzó a teljesítménye, ezért én nem lepődnék meg, ha Mou nem ragaszkodna hozzá minden áron. Három státusz létezik egy játékos esetében: nem eladó, megfelelő ajánlat esetén mehet és végül eladó, ő szerintem a középső kategória.
A mercato elején volt már rá kereslet, most a hírek konkrétan arról szólnak, hogy nem ragaszkodnánk hozzá (lehet, ki lett téve a piacra?), 20-ért vihető. Az, hogy megfelelő ajánlat esetén vihető, az részemről ok (a sok hiba miatt), de szerintem a 20 misi az kevés érte. Fiatal, érhet még, és annál többet ér a csapategység.
Ahogy utaltam rá, egyedül a Newcastle részéről látok esélyt arra, hogy valóban ajánlat is érkezik, de szerintem nem fogjuk eladni, ha igen, akkor pótolni fogjuk (talán Ndicka a jelölt erre az esetre?).

Szóval, Zagadou nem a helyére jönne, hanem a padra, hogy legyen még bal lábas védőnk. Ingyen lenne, fiatal, papíron nem rossz, hatalmas hibája, és kockázata, hogy üveglábú. Mivel csereember lenne, és nem kerülne sokba, ezért ez a kockázat beleférhet. Egyelőre nem igazoltuk le.

Kumbulla iránt szerintem az érdeklődés nem akkora a Toro részéről. Nem hiszem, hogy eljutnának ajánlattételig, de majd kiderül. Szerintem ő is marad, viszont szerintem ő sem mozdíthatatlan. Akik azok a védelemből az Smalling és Mancini.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.22. 17:50


https://www.milanofinanza.it/news/in-porto-l-opa-dei-friedkin-sulla-roma-ora-il-delisting-del-club-202207221731532248
Úgy néz ki, megvan a 95%, így augusztus végéig megtörténhet a levétel a tőzsdéről. :)

Egyéb dolgok:
https://www.fitchratings.com/research/infrastructure-project-finance/uefas-new-financial-rules-to-steady-football-clubs-finances-07-06-2022
A másik topicban szó van a fizetési sapkáról. Véletlen találtam, és lusta voltam elolvasni, de átfutva, ha jól értelmezem az FFP helyett egy szigorúbb intézkedést hoznának, ami a fizetésekre lenne kihegyezve. Fokozatosan lesz bevezetve, és nem lesz mindegy, hogy milyen bérstruktúra van egy csapatnál.

https://www.bavarianfootballworks.com/2022/6/5/23143490/fifa-agents-lewandowski-zahavi-alaba-uefa
Amire kerestem az ez volt. Beszéltünk nem rég az ügynöki díjak szabályozásáról. Elvileg lesz ilyen. Mostanra tervezték bevezetni, de jövőre halasztották. Lehet, ezért van ennyi szabadon igazolható játékos? Még egy utolsó szüret? :D Ez alapján a bér 3% és 6%-a, és az átigazolási díj 10%-a (attól függően, hogy melyik félt képviseli) lenne felső határ a jutalékban, de ezt se olvastam el, csak átfutottam.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.07.22. 11:46


Miért adnánk el Ibanezt vagy Kumbullát? Egyelőre 4 belső védőnk van, mert még az idejátszatott ifik sem igazi belső védők.
Ha 3 védős játékra készülünk (és erre készülünk), akkor igazolni kell embert nem eladni. Sem Ibanez, sem Kumbulla nem volt annyira rossz, hogy ki kelljen szállnunk belőlük. Senesi szerintem mindkettőnél rosszabb opció, a 43 éves Zagadou meg még rosszabb.
Ne menjünk már át Monchiba.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.22. 10:29


Közben az általam hiányolt középpályás (ő viszont DM), Torreira esetében is lehet hírt újra hallani. Ő is kimaradt az utazó keretből, 10 misi körül hozható. Róla korábban írtam, hogy miért nem lenne rossz igazolás szerintem. Gyanítom tartalék opció lehet, eladás esetére.

Kimenő oldalon a pletykák:
középpálya:
Veretout, továbbra is Marseille (állítólag közel van);
Cristante iránt a Juve érdeklődik (hááát... :D -ezt a hírt nem venném komolyan);
Villar Monzába való kölcsöne nem halad előre.

védelem:
Ibanez iránt érdeklődik a Newcastle, a Milan, halványan a Barca; ezek közül az első vehető komolyan, állítólag 20 misiért vihető;
Kumbulla: a Juvéba összesen 50-ért eladott Bremer helyére a Toro edzője korábbi játékosát is el tudja képzelni pótlásnak.

támadók:
Perez közel van a Celta kölcsönhöz;
Kluivert esetében van némi remény, hogy visszatér a francia bajnokságba.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.07.22. 10:09


Amúgy lehet Wijnaldum csak B terv Frattesi mellette.
Fabrizio Romano (szerintem mindenki ismeri, de aki nem kb az egyik ha nem a legbiztosabb forrás jelenleg) szerint Wijnaldum és a PSG megállapodtak, hogy idén nyáron távozni fog a holland és jelenleg csapatot keresnek neki. Írta, hogy nagyjából a Roma érdeklődése a legaktívabb, de hivatalosan ajánlatot még nem nyújtottunk be, egyelőre még csak egyezkedések folynak.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.22. 09:33


F.Totti írta:
jazon írta:Gyakorlatilag Frattesi helyett lenne hozva. Frattesi leigazolásának örültem volna (mi fiunk, DDR a példalépe, és fiatal, van benne fejlődési lehetőség), de sajnos az az üzlet teljesen megállt, nincs előrelépés.


... és meg is jött a hír, hogy nekifutunk még egyszer a Frattesi deal-nek :D
A helyzet az, hogy szerintem sok változás most sem várható. Vagy sokat engedünk, vagy nem lesz üzlet. Szerintem, ha meglesz a 95%, akkor lehet esély arra, hogy valóban több pénzt ajánlunk, feltéve, ha megér annyit nekünk.

A Sass csak kikölcsönzött játékost adott el eddig, de szép bevételük volt (főleg Boga eladása hozott jól a konyhára), meglévő játékost nem adtak el.
A bejövő pénzt már elköltötték erősítésre, gyakorlatilag teljes a keretük. Nincsenek eladási kényszerben. Ők alapvetően szeretnék megtartani a kertet.
Ezzel szemben a játékosaikra nagy a kereslet, ezért magas árakat kérnek. Az edzőjük nemrég nyilatkozta, hogy várja már a mercato végét, mert unja ezt a bizonytalanságot.
Gyakorlatilag azt csinálják, mint mi Zanioloval.

Zaniolora érkezett ajánlat a Tottenhamtől: 29 misi + Rodon (védő) volt az ajánlatuk, de hasonlóan elutasítottuk,mint a Juvét: 50 misi minimum. Oda egyébként se szívesen menne Zaniolo, de ez más kérdés. Mi alapvetően megtartani akarjuk, nem eladni.

Középpályára továbbra is Wijnaldum a legnagyobb esélyes jelenleg. Ő jönne, Mou állítólag felhívta, ami ha igaz, akkor az elég erős jel, továbbá a két klub között jó a kapcsolat.
Egy probléma van: ők eladni akarnak, mi kölcsönt. Az ajánlatunk kölcsön +15 misi opció. a részükről viszont ezt az opciót kötelező jellegűnek szeretnék látni, cserébe, hogy a fizetés felét állják a kölcsön ideéig. (Egyébként vannak kérők a PL-ből is.)

Úgy gondolom, hogy csak kölcsönként ez az üzlet kicsi kockázatú, de megvenni viszont nagy lenne. Vélemények szerint nem volt jó tavaly (tippre vagy azért, mert az erőteljes stílusa nem annyira érvényesül már (idősödik), vagy mert motiválatlan, lusta volt (zsoldosnak ment oda, szóval nem lepne meg)). Az utóbbi esettel, ha valaki, akkor Mou szerintem tud kezdeni valamit.

A másik név Ndombélé, a Tottenham eddigi legdrágább igazolása, és legnagyobb fizujú embere lenne, aki hasonló gondokkal küzd (motiváció?), és hasonlóan ki lett hagyva az utazó keretből. Ő azért jóval fiatalabb, Mou ismeri közelről. Kölcsön + kötelező vétellel jöhetne.
Ez utóbbira szerintem kisebb az esély,.

Én még mindig Wijnaldumra látok a legtöbb esélyt jelenleg (hírekből kiindulva).
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.22. 09:00


https://www.iltempo.it/sport/2022/07/22/news/adidas-roma-sponsor-tecnico-nuova-maglia-dybala-mourinho-stadio-pietralata-progetto-32491161/

Jó hírek.
Ahogy mcsabi írta, jövőre adidas, a Juve után az egyik legnagyobb szponzorpénzzel.
A stadion projekten dolgoznak, a terv egy kb. 55 ezres, BL-döntő rendezésére alkalmas létesítmény, ami legkésőbb centenáriumra (azaz 5 éven belül) elkészül.
A részvények 94,1 körül voltak egy ideje, tegnap ez az arány felugrott 94,6%-ra szóval közel a 95%. Ma fél 6-ig van a határidő.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.07.21. 19:26


F.Totti írta:Darboe nagyon fáj


Hat meg neki mennyire faj! Keresztszalag, mutet…
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2022.07.21. 15:33


Én Frattesinek örülnék leginkább, remélem valahogy meg tudunk egyezni a Sassuoloval. Megtartanám Veretout, én nem kockáztatnék a hollanddal.
Ma olvastam olyat is, hogy csatárnak hoznánk Icardit. Csak azt ne... Akkor már ezerszer inkább Belotti. Vagy Muriel is király.
Én a védelembe inkább az ifjakat építeném be, nekik adnék több lehetőséget, csak ha megy valaki max. akkor pótolnám és olasz fiatallal.
Csak vigyék el a sok peremjátékost, szabaduljunk a bérektől, legyen egy kis bevétel.
adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.07.21. 12:40


jazon írta:Gyakorlatilag Frattesi helyett lenne hozva. Frattesi leigazolásának örültem volna (mi fiunk, DDR a példalépe, és fiatal, van benne fejlődési lehetőség), de sajnos az az üzlet teljesen megállt, nincs előrelépés.


... és meg is jött a hír, hogy nekifutunk még egyszer a Frattesi deal-nek :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.21. 11:09


Gyakorlatilag Frattesi helyett lenne hozva. Frattesi leigazolásának örültem volna (mi fiunk, DDR a példalépe, és fiatal, van benne fejlődési lehetőség), de sajnos az az üzlet teljesen megállt, nincs előrelépés. Ezért B opciókat keresünk, és a holland egy eléggé alacsony kockázatú üzletnek ígérkezik -papíron. Rövid távú megoldás, addig talán az ifik is érnek, Frattesit is könnyebben elhozhatjuk (mert mondjuk nem hosszabbít).
A padra pedig maradnak a fiatalabbak, rotálásra.

Afena éretlen, Shomuban pedig láthatóan nem bízik Mou. Szóval lehet cserecsatár is jön, itt már volt szó erről (Muriel, Belotti). Ezt leszámítva, szerintem Dybala érkezésével már támadó nem kell több, eladni kellene inkább.

Ami nagyon hiányzik még a keretből, az középső védő, főleg bal lábas. Ott a kezdetektől Senesi nevét hallani. (Nála 10 misi fölé nem akarunk menni, 16-t kérnek, de elvileg van közeledés.) Hozzá hasonlóan Ndicka is utolsó éves szerződéssel rendelkezik, illetve egy brazíliai ifi neve is felmerült újabban (Natan) a lehetséges nevek között. Kb. ezt is tartom a valószínűségi sorrendnek, Senesi szerintem a leginkább esélyes, Natan a legkevésbé. (Aztán ott van Mou exe Rodon is egy ideje a pletykákban, de ő jobb lábas.)

Összességben (pletykákból kiindulva) egy kezdő CM, egy csere CF és egy csere CB (bal lábas) az, akit keresünk még.
Kifelé meg rengeteg embert tolnánk, ha lenne kereslet.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.07.21. 10:15


Az egész biztos. Még ha csak a felét is fizetjük a bérének, nálunk akkor is húzóember kell legyen. Különben nem éri meg.
Jó játékosnak tartom és az nem is kérdés, hogy Mourinho baromi jól tudja mire számíthat tőle. Attól meg még szimpatikusabb is lesz, ha a Messi/Neymar/Ramos-féle öltözővel nem találta meg a hangot :)

Egyedül az zavarna, hogy a Matic+Wijnaldum párossal lemondunk a fiatalokról (Darboe nagyon fáj, de Tripi igazi posztja is ez, Villar meg már most a múlt), de még félig Cristante-ról is. Veretout is szeretem, de ő mondjuk sokkal nem fiatalabb a hollandusnál. Szóval én pont nem ide hoznék embert, de ha jön, majdnem biztos hogy azonnali erősítést jelent.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.21. 10:04


Milyen jól emlékszel a meccsre. :)
Taktikához nem értek, de nekem az a tippem, hogy 3 védős rendszerbe lehet, beleférhet Mounál egy ilyen CM egy DM mellett. 4 védősben kellene a két DM a védősor elé. Szóval, ha lehet hinni ezeknek a pletykáknak, biztosan nem 4 védős rendszerben gondolkodik Mou. (Eddig a barikon se volt nyoma mondjuk.)
Azt, hogy 3 védősnél befér-e egy ilyen CM a taktikánkba, azt Mou tudhatja igazán, majd kiderül. Őt nem padra hoznánk -ha hozzuk-, meg nem kiscsapatok ellen, az tuti.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.07.21. 09:45


fogkefe1 írta:Mondjuk emlekeikben mindig az van még, hogy ő megy előre mindig, aztán lehet csak az maradt meg nekem


Sejtem honnan a bevésődés. A BL elődöntő odavágóján Oxlade-Chamberlain sérüléséig tök jól néztünk ki. Aztán bejött helyére a holland kb a 25. percben és úgy rohant át a Radja, DDR, Strootman középpályánkon, mintha ott sem lettek volna. Annak meccsnek nálam a Salah dupla ellenére is ő volt a nyerőembere. Ott ugye a sima Klopp-féle 433-ban volt a jobb oldali CM. Salah mindig a szélre nyitott és ő ment be a helyére. Néha tök középre, mert TAA jött mögüle a félterületekre. HA a tavalyi 3421-es alapunkat nézzük, akkor nagyon hasonló lenne a feladata. Zaniolo nyit ki a szélre és a helyére ő érkezne.
Persze egy éve nem láttam, de Poch 433-a is nagyon hasonló ehhez. Gondolom Di Maria is a vomal mellett mozgott és mögötte játszhatott.
Ha nálunk a labda, akkor pont olyan a karaktere, mint ami nekünk kell. Viszont labda nélkül osztom az aggályaidat. Nálunk ütközni, szerelni és területet védeni kell a posztján. Ilyet sem a Poolban, sem a PSGben nem játszott. Ott a letámadáson volt a hangsúly. Nálunk nagyon máson lesz. És valóban öreg is. Főleg, hogy Matic még öregebb, így a korfánk nem lenne a legjobb a posztjukon.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.07.21. 09:42


jazon: Dybala elemzéseddel maximálisan egyetértek. Szakértelem és mögöttes tudás nélkül is ugyanezt gondolom róla és a döntéséről
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.21. 09:13


fogkefe1 írta:Tavaly PSG-ben megint össze vissza játszott, volt szélső támadó is és középső középpályás is. De meccs számokat nézve teljesen játékokban van, tavaly 31 meccs a bajnokságban + 7 meccs a kupákban.
Mégsem elégedettek vele, lehet, játékban nem volt jó? Pletykaként annyit hallottam, hogy öltözőbeli gondok voltak, Messiék nem kedvelték, nem tudom.
Mindegy is, náluk most új edző van, nagy átalakításba kezdtek, és ő fölöslegnek lett kikiáltva. Klopp sokra tartotta, egy igen jó játékosról beszélünk. Már 30 fölött, de még 1-2 jó év lehet benne bőven. Az más kérdés, hogy jobban örülnék, ha maradnánk relatív fiatal keretnél.
Mellé kell egy jó DM, jelenleg Matic lenne ez.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.21. 09:01


F.Totti írta:
mcsabi írta:Az inter szurkolók nagyon örültek, hogy 20ért vihetik jövőre Dybalat. Nos a szerződése szerint az Inter számára 35m, a Milannak pedig valamivel több, mint 31m a kivásárlási záradék. Okos húzás Pinto-tól

Ez állítólag mégsem így van. 20M a kivásárlás mindenkinek, de az olasz ajánlatoknál tudjuk feljebb vinni, ha nyújtunk a szerződésén vagy emelünk a fizuján.
Igen, sőt -ha jól értem-, így akár blokkolni is tudjuk, illetve, ha eladnánk, akkor pár % őt illetné abból (cserébe, hogy most alacsony a bére).
Magyarul: ha meg akarjuk tartani jövőre, akkor emelni kell majd. Egyéb esetben megy olcsóé, ha lesz kérő.
https://gianlucadimarzio.com/it/dybala-roma-contratto-clausola-calciomercato-20-luglio-2022 -itt van részletesebben Di Marziotól.

ericcartmen írta:A másik oldal viszont, hogy ha az Internek annyira kellett volna, vihették volna most, akár úgy is, hogy Sanchezzel szerződést bontanak, olcsóbban kijött volna, mint ha jövőre fizetni kell érte, lehet a pénzügyi éves keretbe nem fértek volna igy bele, nem tudom. Marrotta okosan igazol, oka van, hogy most nem ott kötött ki.
Sancheznek ajánlottak 4 misit, hogy takarodjon, de elutasította. Továbbá, állítólag időt kértek még Dybalától, de nem várt tovább.

OFF
Eléggé spekulatív lesz amit írok most. Sokat foglalkoztam személyiségekkel stb. Nem ismerem őt semennyire, de szerintem tippre ő simán 4, pontosabban 4w3 az enneagramban. Röviden összefoglalva: 4w3-ra jellemző a kreativitás, egyéniség, különcség, as különbözőség keresése; művészek, előadok, jellemző az egyedi név (La Joya), védjegy (gólörömre gondoljunk). Ambiciózusak, igyekeznek sikeresek lenni, de a saját egyedi módjukon. Szeretnék, ha ezért szeretnék őket, elismertek, ezért sokat beletesznek a prezentációba. Szociálisan érzékenyek, miközben másokat kicsit megvetnek. A 4-ekre általában jellemző a borderline-szerű érzelmi hullámvasút (ami hullámzó teljesítményben kijöhet).
ON

Szerintem őt simán az győzte meg, hogy kereste Totti, Mou, a tulajok, és érzete, hogy ide nagyon kell. (Anno nem hiszem, hogy lelkileg jót tett neki, hogy pl. CR a Juvéba ment.) Nem akart a Pl-be menni, ahol egy lett volna a sok közül. Itt fog maradni Rómában, ha azt érzi, hogy szeretve van, ha a közönség a tenyerén hordozza, és a csapatban is kiemelt státusza lesz. Illetve ha érzelmileg rendben van (és persze fizikálisan is), szerintem a pályán is várható lesz a jó teljesítmény, nála extrán fontos az, hogy ez rendben legyen.

A legfőbb lehetséges problémának a Zanioloval való viszonyt látom. Azonos poszton vannak, hasonló ambíciókkal (és még a tetkójuk is hasonló :) ). Nagyon fontos lesz, hogy ők kijöjjenek egymással (ne jöjjön elő egészségtelen irányú rivalizálás), ezáltal az öltöző is rendben legyen.

Szóval, tippre nem rövid távra tervez itt, szerintem inkább érzelmi alapon döntött. Amennyiben megtalálja itt a számítását, és jól érzi magát, nem fog elvágyódni. Neki fontos a szereplés, ezért a BL elérése fontos lenne viszont a megtartásához.
Az Interben nem lett volna kiemelkedő, csak egy rotációs játékos. Itt az lehet. A téli VB miatt sem mindegy, hogy egy csereember, vagy kezdő a csapatában, így racionális oldala is van ennek a döntésnek. (Egyébként a VB miatt speciális az idei év, sok játékos keres játéklehetőséget most, illetve télen újra lehet rendezni a sorokat majd a csapatoknál.)
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.07.21. 08:47


Wijnaldumot egyre jobban írják, amit nem értettem, mert nálam támadó középpályásként van még. De megnéztem a statjait rosszul. Igaz a PSV-ben és a Newcastle-ben az volt illetve a Pool első éveiben, de aztán fokozatosan egyre inkább sima CM és DM-et játszott. Illetve akkor is volt a csúcson 2019-ben volt maxon az értéke. Tavaly PSG-ben megint össze vissza játszott, volt szélső támadó is és középső középpályás is. De meccs számokat nézve teljesen játékokban van, tavaly 31 meccs a bajnokságban + 7 meccs a kupákban. Azelőtt bajnokságban Angliában 38 meccsből 38 meccsen játszott, azt megelőzően 37 és 35 meccsen plusz BL. Tehát végig alapember volt és CM-ként játszott.
Mondjuk emlekeikben mindig az van még, hogy ő megy előre mindig, aztán lehet csak az maradt meg nekem
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Csebi977 Dátum: 2022.07.20. 22:31


snatch írta:Dybalában talán több van, mint Pastoréban.


Mindenkiben több van…
Csebi977
 
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2019.03.20. 20:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.07.20. 21:37


Akkor így megint más. :D
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.07.20. 21:05


mcsabi írta:Az inter szurkolók nagyon örültek, hogy 20ért vihetik jövőre Dybalat. Nos a szerződése szerint az Inter számára 35m, a Milannak pedig valamivel több, mint 31m a kivásárlási záradék. Okos húzás Pinto-tól

Ez állítólag mégsem így van. 20M a kivásárlás mindenkinek, de az olasz ajánlatoknál tudjuk feljebb vinni, ha nyújtunk a szerződésén vagy emelünk a fizuján.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 40 vendég

cron