Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.24. 19:43


És egy mai végszó még belefér. :)
Szóval Mou elérte azt, hogy a két kupamenetelés miatt minden mást megbocsássanak. Hasonlít ez a fideszes kétharmadokhoz. :) Túl korán, túl gyorsan kezdték el bálványozni, és nem tudom, hogy ki tudná őt kontrollálni.
A következő szezonban hatodik helyezettnél nyilván jobbak leszünk. Több gólt fogunk rúgni. Lehet lesznek kétgólos győzelmeink is. Szóval a "fejlődés" borítékolható. És magyarázat lesz egy negyedik hely egy korábbi kupakiesésre. Érted, marco, attól tartok, hogy mindig lesz magyarázat valamilyen irányból.
Ha egyáltalán a nagyérdeműnek szüksége van bármiféle magyarázatra...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.24. 18:25


Azt a betyár kutya mindenit, marco! Te aztán nem apróztad el. :wink: Brutál kemény vagy. :)
Érvekre vágytam egész évben, és most csak úgy ömlik rám. :) Hát ezer köszönet érte, tényleg hálás vagyok.
Megkaptam, amit akartam. A többiektől is részletekben, de ez most a nagy EGÉSZ.
Nyilván ennek a műnek ugyanígy meg lehet írni az antitézisét. Szerintem én azt csináltam egész évben. :)
Nehéz ilyenkor szétválasztani a saját megérzéseidet a tényektől vagy a szinte biztosan bekövetkező jövőtől. Nekem sem megy. Hát ha ezeknek a nagy része igaz lenne, minden átmenet meg lenne bocsátva. Irigyellek most a benned lévő pozitivitás miatt. Ahogy te ezt az egészet látod, tök jó érzéseket válthat ki belőled. Nyilván nagyon-nagyon rózsaszínűnek tűnik, amiket leírtál, de elképesztő ez a pozitív és bizakodó hozzáállás. És hogy vetted a fáradságot, és megosztottad velünk.
Egy-két észrevételt leírok, de most akkora tisztelet van bennem irántad, hogy ezeket inkább csak azért írom le, hogy ne maradjon bennem.
Ezeket a sikereket azért az AS Romával érte el Mourinho, és nem mondjuk a Torinóval. De a két hatodik helyet simán letudod azzal, hogy sokkal rosszabb is lehetett volna. :) És hogy a két kupamenetelés közepette ez így jól volt. A Torinóval korrekt lett volna, ja. :wink:
A másik a győztes mentalitás. Nyilván aljas kukacoskodás, de hol volt ez az El-döntőben ? :wink: A győztes mentalitás nálam kábé ott "jött" le, hogy itthon a Lecce nem tudott kiegyenlíteni ellenünk 60 perces emberhátrányában, és a végén profi módon megtartottuk az egy nullát. :) És ez nem egyedi eset volt. A bajnokságban nyoma sincs a győztes mentalitásnak, marco. A nagy csapatok ellen ha nem is lesújtóak, de gyengusok az eredményeink.
A betonvédekezés dicséretes. Én azért szoktam tövig rágni a körmeimet a meccsek végén, hogy lőjük be a győztes gólt. Sokszor nem sikerül.
Szerintem azt te is megerősíted, hogy a Mou-imádat alapja a Konferencia-arany és az Európa-liga-ezüst. Az ott érzékelt győztes mentalitás. Az egyenes kieséses szakasz brusztolása. Ott tényleg egymásra találhatott csapat és közönség. Máshol nem igazán.
Amit pedig az aranykorról és a Bayern-szintről írsz, elég furcsának tűnik. Viccesnek meg lufinak azért nem akarom nevezni, mert azzal megsérteném az érzéseidet, és azt nagyon nem akarom, miután ennyi energiát áldoztál ebbe az egészbe. Kábé miattam. :wink:
Szóval irigyellek téged és a hozzád hasonló gondolkodásúakat.
Szerintem esélytelen a levezetett történet, de innen szép győzni.
Jó nyaralást, és köszönöm még egyszer! :) :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2023.06.24. 16:41


3. MOURINHO

Hát, ez lesz a legmegosztóbb része. Vágjunk bele.
Nézzük a nem-foci részét a dolognak, aztán a játékunkra is rátérek.
Ki nem állhattam a palit korábban, de megszerettem. Imádom, hogy kiáll a játékosaiért. Nagyon tetszik a győztes mentalitása. Régóta mondom, hogy nálunk ez hiányzott a klub DNS-éből. Sokszor volt meg a keret minden téren, de az a győztes/gyilkos ösztön hiányzott. Ezt plántálja most nap mint nap a klubba. Nem 5 perces folyamat, de enélkül örökre másodikok lennénk.

Nagyon sok pozitívumot tudnék felsorolni mellette, de mondok mást. Szerintem itt hosszú távra tervez. Építkezik. Ez lesz az ő mestermunkája. Ha ezzel a klubbal bajnokságot (netán BL-t) nyer, megkérdőjelezhetetlenül a legnagyobb lesz. Szerintem az elsőt meg fogja csinálni, a másodikat pedig talán - ha van rá még 3-4 évünk.
Kifejezetten szeretem, hogy ki meri mondani azt, amit korábban senki: nevezetesen hogy az északi csapatok milyen hátszelet kapnak. Mert nálunk korábban mindenki a jólfésült kisdikák volt. Imádom az eleganciát, de az elmúlt 20+ évben bennem felgyűlt annyi, hogy nem bánom, ha valaki kimondja, hogy "na a jó édes..."

Nevel, felépít, tanít. Kumbulla is elmondta tavaly, hogy José szétszedte a norvég meccs után, de aztán tanította is, hogy miként tudja ezt legközelebb megelőzni. Mit csináljon, hogy ne forduljon ez elő még egyszer. Mancini sárgái és pirosa az idei szezonra kvázi megszűntek (kapott 7 sárgát a tavalyi 14-hez (+1 piros) képest, amiből 1 azért volt, hogy a rangadón biztosan játszhasson).
Ugyanakkor pénzügyileg is megéri alkalmazni.
Ráadásul a személye sokkal jobb játékosokat vonz. Most is többen miatta is jöttek ingyen ide.

Jöjjön a foci része.
Kérdés sem férhet hozzá, hogy messze nem a leglátványosabb a játékunk, sőt. DE! Nekem az év meccse a hollandok elleni visszavágó és azon belül is Matic játéka volt. Imádtam.
A védekezésnek is van szépsége. Egy tanárt láttam a pályán. De mondok mást. Az, hogy az év nagyrészében nem kellett attól fosnom, hogy épp mikor kapunk a semmiből gólt (kivéve ha Ibaneznél van a labda), akkora megkönnyebbülés. Igen, már-már unalmas. Amit nem bánok, mert nem tudom hány ősz hajszálat hoztak korábban a tipikus rómás meccsek, amikor a helyzetek alapján 4-5 góllal nyerhettünk volna aztán a semmiből kaptunk 1-2 gólt kutyaütő csapatok ellen és dobáltuk el a pontokat és nem ritkán bajnoki címet. Na ez nála véget ért és én ezt szeretem. Nem akarom tövig rágni a körmöm 1:0-ás vezetésnél. Néha unalom a négyzeten? Igen.
Ugyanakkor a támadó játékunk gyatra. Látom, nem vagyok vak.
De azt is le kell írnom, hogy néhány játékosunk a kihagyhatatlant is kihagyta idén.

Végül pedig ami a legfontosabb:
Konferencia liga győzelem. Nálam ez nem a "futottakmég" trófea. Sőt. Számomra külön hatalmas az értéke azáltal, hogy elsőként nyertük meg. Ez egy európai kupagyőzelem. Lehet Josét szidni érte, de hát abban a kupasorozatban indultunk, így hát azt lehetett megnyerni. Ő pedig megnyerte. Nem tudok azzal mit kezdeni, hogy ezt lesajnáljuk. Évente 3 - különböző értékkel bíró - kupát lehet nyerni az európai porondon és tavaly mi az egyiket megnyertük. Mikor nyertünk utoljára nem Bonsai Kupát??? Ne nézzük már ezt le. Sértőnek gondolom, ha ezt lekulázzuk.

Európa liga döntő. Őszintén, megérdemeltük volna, mert voltunk elég jók. De el is jutottunk odáig. Egy olyan szezonban, ahol volt közben egy VB ami mindenkit megzavart és Mourinho terve az idei évre valahol akkor dőlt össze, amikor Afena stoplisa találkozott Gini sípcsontjával…
Lehetne szebb a játékunk, de én ezt megbocsátom. Nekem elég a kupaszereplésbeli siker, különösen, mivel hiszem, hogy ez egy folyamat. Többször leírtam, én hiszek abban, hogy ez átmenet. (Zsolti kézikapus voltál. Te is tudod. Mindig a jobban védekező csapat nyer.) Nincs játékosállományunk ennél sokkal többre, de lesz. Egyik barátom mondta sokszor, 8 évembe tellett, hogy 4 hónap alatt (dollár) milliomos legyek. Itt is ez van. Majd lesz ez sokkal szebb is. (Na ne a City féle támadófocira számítsunk, hanem arra, hogy szétszedjük az ellenfél játékát, megfojtjuk és a kontráink sokkal jobbak, pontosabbak, hatékonyabbak lesznek).

(Megjegyzés: A BL elődöntő és a Barcelona elleni siker anno óriási katarzis volt. De az igazi élmény a végső győzelem. Mert így legalább akkora mértékben ott van nekem a Liverpool elleni ordas idegenbeli zakó, ami főként Dzeko miatt lett vállalható és miatta lett esély a visszavágón, majd a hazai be nem fújt tizi, stb-stb. MIt akarok ezzel mondani? Lehet, hogy egyesek szemében az nagyobb szakmai tett, mint a Konferencia győzelem. De nekem az utóbbi többet jelent, mert azt megnyertük. Az ott van a trófeán.)

ÖSSZEFOGLALVA

Azt látom, hogy egy abszolút felfelé ívelő pályán van a klub, de a gödör aljáról indultunk. Egy alapvetően nem sikeres klubból (és vállalatból) eredményes, nyereséges céget építeni idő és baromi sok energia. Miközben nem a 11-ik helyen kullogunk, hanem pariban voltunk idén már mindegyik nagyobb csapattal.
A bajnokságban még nem jött ki az eredmény, de Európában már bőven. Egy leendő igazán nagy csapat alapjait rakják le előttünk. A csapat történelmének elképesztően fontos időszakát éljük. Bayern szintre fogunk emelkedni néhány éven belül, ezt látom, érzem.
Úgyhogy én pozitívan látom a jövőt.

(ui. most elmegyek nyaralni, úgyhogy nem fogom tudni olvasni a válaszokat, de érdekelnek a gondolataitok.) Köszi, hogy elolvastátok.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2023.06.24. 16:32


2. PINTO

2021.01.01. Ezzel a nappal állt munkába Trigóriában.
Üljünk le és fogjuk meg a szék karfáját. Sorolom, hogy mi volt, amikor idejött, mert egy ordenáré méretes szarkupacot örökölt. Márpedig az FFP miatt ezt nem lehet 5 perc alatt kitakarítani. És ez sajnos áldozatokkal jár, ha tetszik, ha nem.

Emlékeztek ezekre a nevekre: Nzonzi, Olsen, Cetin, Coric, Fazio, Santon, Bruno Peres, Kluivert, Pastore, mind-mind a mi havi bérszámfejtési listánkon voltak.

Kiket igazolt mióta itt van?
El Shaarawy. Brian Reynolds. (Ő marketing fogás volt és mindenki tudta. Megy is most, talán keresünk is rajta.) Rui Patricio, Ibanez (véglegesítette), Kumbulla, Vina, Darboe, Maitland-Niles (kölcsi), Shomurodov, Abraham, Afena-Gyan, Segio Oliviera (kölcsi), Matic, Vilar, Celik, Dybala, Wijnaldum (kölcsi), Belotti, Camara (kölcsi), Solbakken, Llorente (kölcsi).

A fenti névsort ha összehasonlítom azzal, hogy mit örökölt, nálam a vastaps kategóriája. Merthogy kontextus ban kell nézni a dolgokat, hogy az FFP mennyire köti a kezét és bizony az ő szakmájában hiába tervezel előre, beüt a gebasz (Gini, Tammy, Marash, hogy csak a legfrissebbeket említsük). Tesóm csinálta ezt a szakmát. Amikor sok hónap tárgyalás után megállapodsz egy válogatott játékossal, végre beépül a csapatban és egy válogatott meccsen elszakad a keresztszalagja, akkor azért tudod kaparni a falat...

Ehhez képest most a fontos láncszemek sorra újítanak meg, van aki 1 millióval kevesebbért. Llorente jön újra, a ballaszt meg megy. Sajnos vannak áldozatok a fiatalok közül. Remélem, hogy Calafiori aki visszajön még talán használható lesz valamire.

Tévedhetetlen? Nem. De Monchi vagy Petrarchi a lába nyomába sem ér. Ha más nincs, legalább nem sztárolja magát és nem viszi csődbe a klubbot. (Persze nem is Sabatini, de az öreg meg szerintem egy szerencsejátékos, akinek néha kiadja és akkor istenítik.)
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2023.06.24. 16:25


Miért látom nagyon pozitívan Roma drukkerként a jövőt? (Azoknak akik kérdezték és Zsoltinak, hogy ne csak Mourinhoval foglalkozzon.) :)

NAGYON hosszú lesz. Elnézést. Lehet, hogy inkább cikknek kéne lennie. De azért megírom.

1. FRIEDKINÉK

Van egy új tulajdonosa a klubnak, aki az elmúlt 3 évben keveset jártatta a száját, viszont van egy fejlesztési koncepciója, amit követ. Ráadásul Friedkinék nem azért vették meg a klubot, hogy pénzt csináljanak belőle, legalábbis nem rövid távon.

Egyszerűen arról van szó, hogy Dan Friedkin szeretne VALAKI lenni Európában. A faszi egy kevésbé jóképű Tom Cruise, akit nem a profit érdekel, hanem el akar érni valamit a klubbal. Az a csávó, aki egyébként II. Világháborús repülőkkel kaszkadőrködik filmekben, más filmeknek a producere, az nem a profitért vette meg a klubot. Viszont az előzőt tulajjal ellentétben nem egy tőzsdei arc, hanem egy brick&mortar business tulajdonosa, ami sokkal nehezebb dió. Ő tudja mivel jár egy fejlesztés, sokkal pontosabb képe van egy megfogható biznisznek, mint az előző tulajnak volt. Élvezi az alkotást és ez az övé. Itt építhet valamit. Dan Friedkinnel megütöttük a főnyereményt.

Nézzünk csak néhány eredményt:
    Új stadion zöld lámpát kap (már nem kérdés)
    Új mezszponzor
    Új támogatók (pl. Toyota)
    Szatellit csapatokkal megállapodás, amit épp a Hull City kapcsán a napokban jelentettek be.
    Kivezették a klubot a tőzsdéről
    Kifizettek több száz millió euró adósságot…

De ha mást nem akarok mondani, ott vannak a lelátón, nézik a meccseket és személyesen foglalkoznak ügyekkel, tárgyal ha kell a Bournemouth vagy épp a PSG tulajokkal, akiket ismer. Részt vesz benne. Nem nyilatkozgat, hanem csinálja. Olyan embereket vesz maga köré - lásd új CEO - akikkel láthatóan arra törekednek, hogy itt valami igazán nagyot építsenek.

Az, hogy saját maga repteti Dybalat vagy másokat, az micsoda gesztus. De arról se feledkezzünk meg, hogy Rosella Sensit rendszeresen meghívják egy-egy fontosabb eseményre, Totti, De Rossi ott ülnek a lelátón, stb. Értik és tisztelik a klub múltját, ahogy a nemzetközi színtéren is én úgy érzem jól látnak. Ők nem befektetők, hanem tulajdonosok. Mourinhot azért igazolták le, mert a világ egyik legsikeresebb edzője. Kötöttek egy szerződést, ami 3 évig tart és tisztelik az abban leírtakat. Ha nem jön az, amiben megállapodtak, távozni fog a portugál. A Konferencia liga siker után sem verték a mellüket. Teszik a dolgukat csöndben, elegánsan és roppant hatékonyan!

Összességében nálam ők 10/10.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.24. 10:49


Trigo, amúgy nyilván vannak az életemben negatív dolgok (hálistennek nem nagy horderejűek), és azok felerősíthetik a Mourinho generálta dolgokat. Nem tagadom. És igen, én már a lejtő alján vagyok, utcahosszal lehagyva mindenkit. :wink:
Most először olvasgattam bele hosszabban rövidebb elemzésekbe (pl. goal.com), valóban jók a fordítóprogramok. :wink: (Persze kutya idegesítőek is.)
Szóval hihetetlen, de ha nem Roma-szurkolókkal beszélgetsz a Mourinho-jelenségről, szinte ugyanazt hajtogatják, mint én.
Olyan stábot, játékosokat, szurkolóbázist épít maga köré, amely egymásért bármit megtesz, de a valós és nem valós problémákat azonnal másokra kell kenni, és másokon kell levezetni a feszültséget. Mindenkit meg lehet alázni, aki az útjába áll. Ha egy saját játékosát alázza meg, akkor idővel vele is elhiteti, hogy az jogos volt (Karsdorp). Kívülről szinte mindenkinek unszimpatikus ez, aki nem belső ember vagy nem szurkoló.
Megmondom őszintén, nekem jó volt ezeket olvasgatni, mert nem az irigység beszél belőlük, hanem kábé a tények. Mégis mire lennének irigyek...?
Ha pedig megbüntetik a viselkedéséért, akkor jön a hiszti, amit Pintóék felülről még meg is erősítenek.
Lehetne ezt hosszan folytatni.
Rengeteg emberben a Roma összetartozásának, identitásának, szívének metaforája Mourinho. Aki hitet és erőt adott az ínséges időkben. Aki bármire kész a csapatáért és a játékosaiért.
Én viszont szégyellem, hogy ő a vezérünk. Nem szívlelnek minket sehol. Szinte gáz, ha ellenfélként megjelenünk valahol.
"Kijött" most az a tulajdonságom, hogy szeretek mindent kívülről látni, nézni. Sokszor nem sikerül, de törekszem rá. És mivel ebben a szezonban végig éreztem ezt a förtelmet mondjuk Mancini viselkedésén, kezdtem eltávolodni a csapattól. És a nagy római közönségtől is. Akiknek ez bejön: mindent a csapatért, de közben gázoljunk át mindenki máson. Aztán vagy komolyan gondoljuk, vagy a büfében adunk neki egy pacsit. Hát én ettől játékoskoromban is mindig hánytam.
Szóval sokat nem érek vele, de önigazolásnak jó volt kicsit "kinézni".
A játékunk Kakasülőre sem méltó (kocsmai nyelven ótvar szar), a megítélésünk a béka segge alatt. Deeeee: van egy Konfettink a Bonsai mellett. És persze hihetetlen nagy hype-unk belülről. A branddel kapcsolatban meg azt érzem, hogy nem új szurkolókat sikerült megnyerni, hanem a meglévőket egyesíteni és háborús állapotba hozni. Persze ez is nagy szó. Viccen kívül.
Én meg azt hittem, hogy tényleg ilyen elfuserált vagyok. Hogy csak én látom bele ezeket a negatív dolgokat ebbe a hősies küzdelembe. Nyilván Trigo, feree, Hunszi, eric, snatch, F.Totti is bizonyos részleteiben (elnézést, akit hirtelen kihagytam), de a kívülről szemlélők megerősítettek egy kicsit. Még azt is mondhatnám, hogy lenyugodtam egy cseppet. Persze hosszabb távon ez mit sem ér, mert Roma-drukkerként nem tűzbe menni a csapatodért elég gáz.
Szerintem Friedkinék elbacták.
Remélem minél hamarabb vége lesz ennek a korszaknak.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.24. 07:17


Nem tudom, mi lesz Mourinho után. És ez a legnagyobb aggodalmam. Persze ez a néhány éves Mou-korszak is baromi hosszú, de ha utána sem lesz érzelmi helyreállás, akkor beszoptam. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.23. 23:03


https://www.nemzetisport.hu/angol_labda ... os-2964097
na, legalább ő elment hivatalosan is. Bár hozzáteszem, hogy Bellottinál jelenleg nem lenne rosszabb ő sem, sőt.. :)

Off:
Csak Zsolti tartson ki addig a 1,5 évig még :)
Elején azt hittem, csak olyan stádiumban lehetsz Zsolti mint én. Valszeg már akkor sem olyanban voltál. :) De ha igen, akkor én maradtam abban, te meg zuhantál tovább.
Nálam a fociban való kisebb hátralépés (focijaim csökkentése - öregszem:)), a bicaj előtérbe hozása, a Roma-imádatból való lejjebb-adás, és a foci szabályrendszerének elb.szott elbarmolása okozta kevesebb focinézés együttesen jelentkezett szinte egyidőben, az utóbbi 2-3 évben. Nyilván vannak ezekben amik összefüggnek, de kb inkább szerencsés egybeesésnek tartom ezt a konstellációt, mint tudatosnak vagy szerencsétlennek. A bicaj pozitívuma önmagában tudja nekem ellensúlyozni jelenleg a többit. Ezt most csak azért mondom, mert neked valószínűleg nincsen olyan, ami jelenleg ellensúlyozni tudja a sok szarságot. És ez a baj, illetve ettől őrülsz meg.

Haveromat példaként hoztam csak, nem kell elemezni a helyzetét :)(amúgy pia az ok. És nem durva a helyzet már tudtommal, de 15 év az már viselkedésre, agyra, mindennel hatással van sajnos)).
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.23. 20:57


Zsoltinak más lesz a sorsa. A pia, a drog vagy bármi egyéb amitől el kell vonni a haverodat (erőt neki hozzá), az mindig ott van és elérhető. Mou vagy csodát tesz jövőre és akkor könnyű lesz szeretni, vagy marad ami most van és akkor max 1.5 év múlva lelép. Onnantól nincs önsanyargatás Zsoltinál se :D :D

Szóval ez a helyzet így vagy úgy, de magától megoldódik. A haverodra ennél sokkal keményebb menet vár. Szurkolok neki!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.23. 19:22


Sajnálom a haverodat.
Gyűlölöm, hogy Mourinho ezt tette vele.
Bocsánat, magas labda volt. Nyilván nem vicc. Remélem idővel javulgatni fog.
Én csak a nyárra nem tudok "menni". Nyilván a bajnokságra nem kéne itt lennem. A Mou-t kedvelők vajon mennyire bírnák, hogy ugyanezeket fogják tőlem olvasgatni hónapokon át...? Már téged is kikészítelek vele. :)
Most szimplán az dühít vele kapcsolatban, hogy irányítja a transzfereket. De minden bizonnyal nem úgy, ahogy egy edzőnek kéne.
Szóval csak a nyárra nem lehet elengedni a témát. Drasztikus lépés kell, amit most még nehezen tartok elképzelhetőnek. A maszatolásnak nincs értelme. Sajnos tényleg jó az elvonós analógia.
Nem vagyok kíváncsi Mourinho Romájára. Meg az egész jelenségre, a brandre és a marketingre, a közönségre sem.
De rátok meg nagyon. Ám ha benézek, úgyis írok. De nem akarok írni.
Megoldás? :) :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.23. 17:57


Zsolti bammeg, nem kell már egy kukkot sem tudni olaszul. A fordítóprogramok sokat okosodtak ám, ugye tudod!? :D

Másrészt amit marco24 mondott:
Zsolti neked a fórum az életed - és ezt tök megértem. Ez itt már egy kvázi család - jófej tesókkal, feketábárányokkal, apuval anyuval, minden :D Nyilvánvalóan nem ezt kéne itt hagynod, csak a Mou témát elengedned a nyárra. Csak hát ugye, akkor miről írnál... :D
de tény, hogy marco leírta engedd el, a válasz hsz-ben egyetértesz vele alapvetően, és a köv hsz-edben ott folytatod ahol abbahagytad: Mou elemzés megint :D Ez így semmi. :D
Folyamat próbálod megfejteni ezt az egész Mou-jelenséget. De hidd el, nem fogod tudni ennél jobban. :)

Legjobb haverom most megy 5 hónapra elvonóra, pontosabban valami elzárt elvonulásra vagy tudja a tököm mi ez. Másfél évtizede nézem a leépülését, és vívódását. Kezdek félni, nehogy te is valami hasonlóra juss itt. :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2023.06.23. 22:47-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.23. 14:54


Tomm, be van kapcsolva háttérnek.
De az milyen má'... :)
Az esti El-meccsek meg bőven jók voltak fórumról.
Eric, ezt a folyamatot én is "vizsgáltam". Hogy mitől jó most Roma-drukkernek lenni. Mert a romások 80%-ának jobb, mint ezelőtt.
Nyilván a játék kapásból kihúzva.
A Konfetti és az ezüst elég jó indok, de szerintem egy Fiónál nem lenne ekkora flash ilyen eredmények esetén sem.
Marad tehát Mourinho személye és hatása. De az hogy? Többet láttak belőle, mint mi? Több nyilatkozatot, több videót, több sajtótájékoztatót, több meccs közbeni kamerafelvételt?
Vagy ugyanazt látjuk, csak amíg bennünk egy kicsit taszító hatást ért el, addig a többségben szeretetet és áhítatot?
A bírózás jön be? (Most adtak ki valami nyilatkozatot a sporik a Romával kapcsolatban.) Az odamondogatás? A volt és a jelenlegi játékosainak pozitív mondatai róla?
Nem tudom...
De rombol is maga körül keményen, de hát arról senki sem tesz említést. Mintha az nem számítana. Tényleg van a faszinak egy mágiája. És ehhez megtalálta a terepet Rómában. Nem kell világot megváltania, nem kell extrát nyújtania, és mégis meghajolnak előtte.
Nyilván én még mindig azt érzem, hogy nem lesz ennek jó vége, és beigazolódik idővel mindaz, amit anno F.Totti prognosztizált itt.
Szóval nagyon érdekel a jelenség, csak lusta vagyok utánajárni, meg olaszul sem tudok.
Egy biztos: amit a pályán látunk, abból nem lenne ekkora hype.
Marad a körítés.
Jól van az.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.06.23. 14:46


Marco, megkérdezhetem, hogy ezt a hurrűoptimizmust mire alapozod?
Ha azt mondod, Friedkin, oké, bennük én is bízom.
De amúgy? Gondolom Mourinho, de neked ennyire pozitiv a munkája? Vagy csak a személye neked garancia, hogy jövőre minden jobb lesz?
Nem akarok belemenni, mert számtalanszor leirtuk, de semmit nem léptünk előre tavalyhoz képest.
Az tényleg tök jó, hogy imádják a játékosai, meg biznak benne, ezek fontos dolgok, enélkül nem lesz sikeres egy edző. A baj, hogy csak ettől sem lesz.
A jövő játékosait épp most adogatjuk el a Sassuolonak meg az Ajaxnak + Frattesi sem jön. Tudom, muszáj volt eladni, nem az eladást kérdőjelezem meg, de pont a saját nevelésű játékosok miatt jó Roma drukkernek lenni, ők adják a klub arcát.
Most Mourinho a klub arca, ami szerintem nem jó irány.
Nem kötekedés, tényleg érdekel, hogy mitől ennyire jó most Roma drkkernek lenni.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.06.23. 14:05


Ha ennyire nem birsz semmit, csinalj valami mast is meccs kozben
Fekvotamaszozz, olvass hireket vagy fenyesitsd a tokeidet. Mindegy, csak a fel szemed ott legyen.
Minnya ertekelheto lesz az 1 0
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.23. 11:52


Marco, teljes mértékben igazad van. Én is próbálom elkapni a jó megoldást. A meccsek nem nézését már simán kibírom. (Mondjuk azok meg kellenének ahhoz, hogy legyen véleményem.)
Az viszont egyáltalán nem menne, hogy ezt a fórumot ne olvassam. Nekem ez túl családias ahhoz. Azt kéne kibírnom, hogy ne írjak be egy ideig. De még azt sem bírom ki.
Pedig ez lesz a terápia kulcsa. Olvaslak titeket, de nem nézek meccset, és nem írok. Szar lesz nagyon, de nem látok más kiutat.
És köszönöm a baráti szavakat és tanácsokat. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.23. 11:39


Feram, ebben hol van az, hogy megszűnt Roma drukker lenni?
Pont hogy nem tagadja, hogy romanista, csak épp kénytelen volt tudomásul venni, hogy ennek kevés a jelentősége amikor az átigazolásáról kell döntenie.
Még csak azt sem mondja a csávó, hogy nem akart Rómába jönni. Valószínűleg a klub nem akarta őt, amit kénytelen volt tudomásul venni.
Nem tudunk Roma ajánlatról. Azt viszont tudjuk, hogy nekünk került volna a legkevesebbe leigazolni.
Tök nyilvánvaló mi történt. Mourinhonak nem kell. HA neki kellene akkor július 1-én már bordósárgában vigyorogna.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feram89 Dátum: 2023.06.23. 09:37


Frattesi is hirtelen megszünt Roma drukkernek lenni... https://romapress.net/davide-frattesi-r ... -my-brain/
Jó nyilván ez nem igaz de azért ha akkora nagy Roma szurker csak megérti a pénzügyi dolgokat és nem kezd el ilyeneket nyilatkozni.
feram89
 
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2013.03.13. 08:13
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2023.06.23. 09:29


Zsolti, ha megengeded azt javasolnám, hogy egy ideig NE foglalkozz a csapat dolgaival. Nem azért mert engem zavarnak a hozzászólásaid (egyébként nem jó olvasni őket), hanem azért, mert egy olyan spirálban vagy, ahonnan nehéz kijönni. Kicsit olyan, mint amikor egy házasság válságban van és nem vesszük észre a másik félben a szép dolgokat. Te AKAROD szeretni ezt a klubot és ez így van rendjén. De ehhez néha kell egy kis távolság. Ahogy Máté Péter énekli "a kis tüzeket kioltja, a nagyokat fellobbantja." Engedd el egy picit és gyere vissza a bajnokság kezdetekor. Hátha...

Én most nagyon jól érzem magam ASR drukkerként magam a bőrömben. Százszor jobban, mintha Milán drukker lennék, vagy Lazio, hovatovább Juve vagy akár PSG drukker. Friedkinék nekem sokat adnak. Hosszú távon nagyon jó lesz ez. Lehet, hogy kell pár év, de itt minden nagyon szép lesz. Olaszországszerte irigykednek ránk. Bízom benne, hogy 1 éven belül Te is újra meglátod a szépet is a csapat körül és újra lángol ez a szerelem.

Barátsággal :)
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.23. 04:38


Köszi, CaptRizzo! :)
De hát ezeket tudtuk nagyjából.
Vegyük fel csapatpszichológusnak, azzal nincs bajom. :)
A viccet félretéve, én rajongok az ilyen típusú mentális vezérekért.
Ha nem minimálfutballal párosulna ez a történet, én is imádnám őt. Eredményektől abszolút függetlenül. Nem is értem, hogy miért nem fociztatja a csapatait. Vagyis hát vannak sejtéseim...
Miközben 40 ezer bérlet már elkelt, nekem ő marad a fickó, akinél 20 év után elkezdtem nem nézni a Roma-meccseket.
Mikor tavaly jött Dybala, a gyerekeimmel néztem a köszöntővideókat. Nagyon be voltam pörögve. Mintha megmozdult volna valami. Aztán jöttek azok a 90 percek szép sorban...
Ma már teljesen hidegen hagy, hogy milyen csodaigazolás érkezik a nyáron. Sejtem, milyen meccsek várnak ránk/rátok.
Nem tudom hova tenni az idén történteket. Ami a pályán és a szurkoĺók lelkében történt, az számomra nincs párhuzamban egymással, és ez olyan meghasonlottságot eredményezett nálam, hogy minden bizonnyal Mourinho távozásával sem jön vissza a régi szerelem.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: CaptRizzo Dátum: 2023.06.22. 20:27


Zsolti!
Hatha ez megmagyaraz valamit a Mou effektrol Zlatantol, akit szerintem mindenki elismer. ( bocsanat, nem tudom hitelesen forditani, inkabb bemasolom angolul )
Zlatan Ibrahimovic : "With José Mourinho, I went from being a cat to feeling like a lion. He is the one who made me."

"My knee was hurt, so I needed less competitive football, I thought of the American championship. I said to Mourinho, 'José, you need to get me away from Manchester for free.' Mou replied, 'Considering everything you've done for me, I'm happy to help.'"

"Mourinho is the disciplinarian. Everything with him is a mind game, he likes to manipulate. His tricks were new for me, all the time doing one thing to get another thing, all the time triggering me. I like these games and it worked for me."

"That guy says whatever he wants. He's the leader of his army. He would text me all the time at Inter, wondering how I was doing. Mourinho became a guy I was willing to die for. I felt that this guy gives everything for the team, so I wanted to give everything for him. It was a quality he had. People were willing to kill for him. That guy is special."

José Mourinho warned Zlatan Ibrahimović that it would be a mistake to leave Inter for Barcelona because Inter were the ones that were going to win the Champions League. And that season inter won The TREBLE.
Avatar
CaptRizzo
 
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2020.10.29. 15:34
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.22. 18:53


Mert akkor nem Mourinho volt az edzője. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.06.22. 18:42


Trigoria írta:féloff
Dzeko megy a Fenerbe
https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... oz-2963787

és az a durva, hogy mindenhol nyert valami trófeát, kivéve ott, ahol a leghosszabb ideig futballozott... (a gólkirályi címet nem számolom)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.06.22. 18:42


Trigoria írta:féloff
Dzeko megy a Fenerbe
https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... oz-2963787

és az a durva, hogy mindenhol nyert valami trófeát, kivéve ott, ahol a leghosszabb ideig futballozott... (a gólkirályi címet nem számolom)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.22. 16:08


A Sevilla meg fizethetné a kitaposott virágágyásokat.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.22. 12:50

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég