Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.04. 16:22


mcsabi írta:Isco-t kihagytad, most éppen ő az újabb jelölt.

Szerinted mennyi maradna a pénzünkből? Mert én meglepődnék, ha akár 1 euró is maradna Pinto pénztárcájában és nem húznának le még azon felül egy ifivel. A másik kettőre nem is pazarolnék szót, inkább maradjon Perez, többet érne. Megérné nekünk ez a csere? Ahogy F. Totti is írta, Zaniolo egy zseni. Én úgy gondolom, hogy ha egyszer van egy ilyen embered, akkor meg kell próbálnod mindenáron megtartani és felépíteni rá a csapatot. Minden tiszteletem Pellegrinié, de nálam ő inkább az a játékos, aki pótolható.
Szerinted miért jönnek fel ezek a nevek? Azért mert már megkeresések voltak részünkről, arra az esetre, ha... Másfelől a kivárás sokszor nem drágít, hanem olcsóbbá tesz játékosokat, szóval korántsem biztos, hogy rosszul járnánk anyagilag a kivárással, sőt. Az sem biztos, hogy ezek közül lesz a befutó. Iscot meg írtam a 3 védős rendszerhez, de elnézve ő is játszatható szélen, azaz 4 védős rendszerhez is jó, a probléma az, hogy megint csak bal szélen. Azaz nem Zaniolo oldalán.

Zseni vagy nem, hatalmas kockázat van benne. A kockázatot érdemes vállalni, de észszerű keretek között. Nálam Pellegrini egyfelől jóval kisebb kockázat, másfelől érinthetetlen. Ezerszer inkább menjen Zaniolo. Harmadfelől szerintem jobb játékos, többet tett le az asztalra jóval Zaniolonál, és megérdemli azt, hogy a legjobban kereső legyen a csapatban, Zanioloval ellentétben.

Nicolo helyében te maradni szeretnél, amikor a fizetésed annyi, mint Diawara-nak és a klub elzárkózik attól, hogy egy magasabb polcra kerülj, miközben azért csak te vagy az egyik arca a csapatnak? https://www.capology.com/club/roma/salaries/
Szerinted Diawarát miért nem tudjuk már évek óta eladni? Szerinted miről írtam akkor, amikor a túlfizetett játékosokról -és azok problémáiról- írtam? Pont erről a jelenségről. Azt meg senki nem vitatja, hogy több bért érdemel, a kért bér mértékével van gond.

Itt is értelmetlennek tartom a vitát, Zaniolo nem ment még el. Én nem látok abban gondot, ha értelmezhető áron eladjuk, de nem hiszem, hogy ez lenne a cél. Majd ha eladtuk, akkor vitázzunk erről. Részemről befejeztem, ha majd eladtuk, konkrét összeget tudunk, akkor mehet tovább.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.04. 16:08


F.Totti írta:Guedesnek nem hely kell, hanem pénz rá. Ezért akarjuk eladni Zaniolot. Pörögjön az üzlet. Egy játékosügynök pont nem abban érdekelt, hogy a sztárok egy klubban töltsék a pályafutásukat. Mi tökéletes terep vagyunk számukra.

Megjegyzem Guedes 4231-ben pont Zalewski elől veszi el a levegőt. Az miért jó nekünk? Jövő ilyenkor őt áruljuk majd, hogy legyen pénzünk Di Mariara, Renato Sanchesre vagy El Ghazira? Csak hogy mondjak 3 olyan Mendes játékost még, akire licitáltunk már és tuti jövőre is csapatot fognak keresni.
Guedeshez máshonnan is szerezhetünk pénzt: Veretout 15-ért, Kluivert 15-ért, Sári 10-ért van kinn (az más kérdés, hogy utóbbi kettő ennyiért nem menne el jelenleg). Pont ennyi a kért összeg, 40 misi. Emellett Diawara és Perez állítólag mehetne cserébe oda, amivel csökkenteni is lehetne a kért összeget. Szóval egy jó adag kalmárkodással megszerezhető, Zaniolo eladása nélkül is.

A fentebb említett 3 név egyikéről se hallottam, hogy komolyan érdeklődtünk volna irántuk. Di Maria a Juvéba tart, RS-t a Milan akarná, ha tudná.

Értem én a Zaniolo fanságot, de ha valaki 50-60 misit ajánl egy olyan játékosért (ez nem történt meg), aki két ilyen sérülésen van túl, életében lőtt kb. egy tucat gólt támadóként, szerintem bőven eladható kategória. Jóval több a kockázat benne, mint a potenciál.
Azt meg hogy el akarjuk nagyon adni, hogy kifelé toljuk a klubból, én kétlem. Majd ha eladtuk, akkor folytassuk tovább erről a vitát, mert nagyon nem adtuk még el, és így értelmetlen.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.07.04. 12:37


Isco-t kihagytad, most éppen ő az újabb jelölt.

jazon írta:Majd he eladjuk, pótoljuk is. Például Berardi, vagy mint korábban írtam, Bernardeschi ingyen igazolható, aztán Politanot is írták pletykának erre a posztra stb. ..és kb minden esetben arra az esetre, ha eladásra kerülne.

Azért ezt egy kicsit megmosolyogtam. Tegyük fel, hogy Zanioloért kifizeti a Juve az 50m-t egyben (bár már csak 10m kölcsön + bizonyos opciók esetén 30-35m körüli kötelező vásárlást írnak). Ennek az összegnek a 15%-át rögtön utalhatjuk is az Internek és akkor elkezdhetünk tárgyalni Berardiról úgy, hogy lépéskényszerben vagyunk és nincs sok időnk. Szerinted mennyi maradna a pénzünkből? Mert én meglepődnék, ha akár 1 euró is maradna Pinto pénztárcájában és nem húznának le még azon felül egy ifivel. A másik kettőre nem is pazarolnék szót, inkább maradjon Perez, többet érne. Megérné nekünk ez a csere? Ahogy F. Totti is írta, Zaniolo egy zseni. Én úgy gondolom, hogy ha egyszer van egy ilyen embered, akkor meg kell próbálnod mindenáron megtartani és felépíteni rá a csapatot. Minden tiszteletem Pellegrinié, de nálam ő inkább az a játékos, aki pótolható. Ha elmegy, hozol helyette egy Soler-t 30-35m-ból és kb. még lehet, hogy erősebb is lenne vele a csapat. Vitatkoztunk itt arról, hogy megérdemelne-e magasabb fizetést Nicolo. Lorenzo mivel érdemelte ki? Nicolo helyében te maradni szeretnél, amikor a fizetésed annyi, mint Diawara-nak és a klub elzárkózik attól, hogy egy magasabb polcra kerülj, miközben azért csak te vagy az egyik arca a csapatnak? https://www.capology.com/club/roma/salaries/
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.07.04. 10:44


jazon írta:Pinto üzenete erre az volt, hogy nem kell nekünk játékos, pénz kell, 50 milla alatt szóba se állunk velük. (Nekem ez nem azt mutatja, hogy szabadulni akarnánk tőle.)


Megszabadulni tényleg nem akarunk tőle. Eladni szeretnénk. Pont ezt írtad le te is Pintot idézve és ezt írtam én is. Rátettünk egy árcédulát és alkudozunk róla hola Milannal, hol a Juvéval. Az ügynökével majd csak pár hét múlva ülünk le a szerződéshosszabbításról beszélni. Tehát elsősorban eladni akarjuk, de ha nem jön jó ajánlat, akkor megtartjuk. Melyik klub marasztalja így a fiatal sztárját? Én jobban örültem volna egy olyan üzenetnek Pintotól, hogy "Húzzatok anyátokba északiak. Zaniolo a miénk. Szarrá verünk vele benneteket". Valószínű az árra is jobb hatással lett volna, ha már mindnképp kalmárkodni akarunk. És feltehetően Zaniolo is jobban érezte volna, hogy érdemes hosszú távon terveznie Rómában.

jazon írta:Guedest pedig nem helyette igazolnánk le. Erősen kétlem, hogy azért akarjuk eladni Zaniolot, mert helyet akarunk teremteni Guedesnek.


Guedesnek nem hely kell, hanem pénz rá. Ezért akarjuk eladni Zaniolot. Pörögjön az üzlet. Egy játékosügynök pont nem abban érdekelt, hogy a sztárok egy klubban töltsék a pályafutásukat. Mi tökéletes terep vagyunk számukra.

Megjegyzem Guedes 4231-ben pont Zalewski elől veszi el a levegőt. Az miért jó nekünk? Jövő ilyenkor őt áruljuk majd, hogy legyen pénzünk Di Mariara, Renato Sanchesre vagy El Ghazira? Csak hogy mondjak 3 olyan Mendes játékost még, akire licitáltunk már és tuti jövőre is csapatot fognak keresni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.07.04. 08:24


remélem nem az van, hogy Mou egy kupagyőzelemmel elérte, bármit megtehet a klubnál...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.04. 08:11


Még egy dolog: kiemeltem, hogy mennyire fontos, hogy Pinto rendbe teszi a bérstruktúrát.
Egyértelműen nem akarjuk túlfizetni a játékosokat, ami üdvözlendő.

A túlfizetett játékosok problémája egyértelmű.
Ha padra kerül, vagy sérült, akkor fizethetjük a bérét a semmire, miközben az értéke esik.
Ilyenkor kölcsönadni nehéz, kivéve, ha átvállaljuk a fizuját.
Eladni még nehezebb, hiszen alacsonyabb fizut nem akar, miközben a legtöbb klub ilyen fizut nem hajlandó kifizetni. Pláne, hogy egy csapat padjáról általában kisebb klubok igazolnak, akik kisebb bérekkel dolgoznak.
Egyetlen esély az eladásra, ha jóval alacsonyabb áron adod el a piaci értékénél.
Nézd meg a Juve középpályásait: Arthur, Rabiot, Ramsey csupa túlfizetett játékos, akikkel nem tudnak mit kezdeni. Messzire nem kell mennünk, láttuk Pastore, Zombi sorsát a mi középpályánk esetében. Ez egy ördögi kör ilyenkor: minél többet vársz az eladással, annál jobban esik a játékos értéke, miközben fizeted a teljesítményhez mérten irreális bért.

Jelen helyzetben Zaniolonak megadni a kért bért túlfizetés lenne. Ekkor nem az lenne, hogy most hosszabbítunk, aztán majd eladhatjuk legfeljebb máskor, ez nem ilyen egyszerű. Amennyiben nem hozza azt, amit várunk tőle, akkor abba az irányba mehet, mint a fent említett nevek. Vele hosszabbítani egyértelműen megéri (ez nem kérdés), de ekkora összegért hatalmas rizikó.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.04. 07:32


Nekem úgy tűnik, hogy Muo vissza szeretne állni a 4 védős rendszerre, a 4231-re. Nem értek a taktikához, de a 3 védős rendszer inkább volt kényszermegoldás a gyönge szűrőjáték, és a gyönge szélső hátvédek miatt.
Az eddigi igazolások egyértelműen ezt jelzik:
Matic személyében hoztunk egy igazi szűrőt, és Celik profilja is sokkal védekezőbb Karsdorpénál, ő 4 védős rendszerhez szokott.
A Guedes pletyka is erről szól: kell balszélső a 4231-ben. Sáriban nem bízik (pedig szerintem nem volt idén rossz, de állítólag piacon van), Zalewski pedig fiatal még.
Szerintem most úgy állunk, hogy nincs előrelépés Gudes ügyében, helyette viszont megnézi Kluivertet, mit tud.
Egy Zalewski/Kluivert balszélt sem zárok ki idénre, ha meggyőzőek lennének.
Vannak hírek még szűrőről, gyaníthatóan Verető eladás esetére, ami jó eséllyel meg fog történni.

Ami a háromvédős rendszer mellett szól:
Némileg Frattesi. Szerintem inkább illene ilyen felállásba, de mondjuk ő is sokoldalú.
Aztán keresünk bal lábas középhátvédet, amire azt írták, hogy a meglévő 4 védőn felül igazolnánk. 5 védő kell is 3 védős rendszerhez. Azért ebben nem vagyok meggyőződve, hogy ehhez keresünk (annyira nem erősek a hírek), nem tartom kizártnak, hogy Ibanez eladása esetére keresünk csak védőt. Ibanez azért hibázott idén annyit, hogy Mou ne ragaszkodjon hozzá, kérői meg vannak. Szóval ez se tiszta még, hogy egy új 4. vagy 5. védőt keresünk itt.
Végül a támadó középpályás pletykák, Dybala, Isco ingyen, vagy Aouar olcsóé. Nem hinném, hogy Pelle cseréi lennének, oda sokkal inkább Bove tűnik esélyesnek, illetve Zaniolo és Guedes (amennyiben jönne) is tud ott játszani.

Szerintem Mou vissza szeretne állni 4231-be, de az sem kizárt, hogy emellett megtartaná a lehetőséget a 3 védős rendszerre.
A védelmünk Celik érkezésével megvan, középpályára kell még ember, pláne, ha Verető megy. Bal szélső kell, kivéve, ha Kluivert (esetleg Sári) marad. Ez esetben itt rizikózik Mou fiatalokkal egy kicsit. Jobb oldalon Solbakken a csere, Zanioloval számolunk, de ha megy, akkor lesz igazolva helyette. Elől marad Abraham/Somu, mögöttük Pelle/Bove szerintem.

Tehát Frattesi érkezésével teljesek leszünk, meg lesz a keret, Verető eladása esetén (eléggé esélyes) jön be új ember ide, de csak eladás után.
A bal- és jobbszél kérdőjeles, itt ha Kluivert nem kell, vagy Zaniolo megy, akkor kell új ember, illetve Ibanez esetleges távozása esetére kellene új védő (csak eladás után). Vannak fölöslegek rajtuk kívül, akiket ki kell még szórnia Pintonak.

Én így látom a keretet jelenleg. Papíron még egy középpályás kell, ez pedig Frattesi lehet.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.04. 06:59


Én viszont nem értek egyet azzal, hogy el akarnánk adni.
Volt szó hosszabbításról.
Viszont nem vagyunk meggyőződve arról (az eddigi játéka után), hogy megérdemel annyit, amennyit kér. Ez a bérigény sokkal inkább a sérülés előtti Zaniolo, és az esetleges potenciálnak szól, semmint amit Pinto és Mou látott eddig.
Szerintem alapvetően meg akarjuk tartani, de ha jó ajánlat érkezik, mehet. Pláne, ha menni akar.
Az eddigiek alapján Zaniolo se akar menni feltétlenül. Most még nem. Nem nagyon nyilatkozott ilyet, és hosszabbításról volt szó az ő részéről is. (Amit nála hiányolok, az egy kis alázat a klub felé, hálás lehet a klubnak.)

Tehát az se kizárt, hogy még fél évet láthatjuk bizonyítani, és akkor előkerül az, hogy hosszabbítunk-e vagy sem?
Kivéve, hogyha jó árat adnak érte már most.
Megkérjük az árát, ez azért látszik.
Sok az érdeklődő, de a legtöbb láthatóan alábbhagyott, és több hír szól arról, hogy sokallják.
Egyedül a Juve tűnik hajthatatlannak, de ők se hajlandóak ennyit fizetni. Alapvetően túlfizetett középpályást akarnak ránk sózni a pénz mellett.
Pinto üzenete erre az volt, hogy nem kell nekünk játékos, pénz kell, 50 milla alatt szóba se állunk velük. (Nekem ez nem azt mutatja, hogy szabadulni akarnánk tőle.)
Amíg nem adják el de Ligtet, nem lesz elég pénzük. Amint eladják (van rá esély), lesz pénzük Zaniolora. Onnantól lesz érdekes a dolog.

Guedest pedig nem helyette igazolnánk le. Erősen kétlem, hogy azért akarjuk eladni Zaniolot, mert helyet akarunk teremteni Guedesnek.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.07.03. 22:37


F.Totti jól összefoglaltad, nem is gondoltam rá, hogy mi akarjuk vagyis a klub akarja eladni Zaniolot, de ahogy írod teljesen logikus minden. Ebből én csak annyit láttam, hogy tele van a net már mindenféle cikkekkel, hogy miért megy a Juvéban Zaniolo, meg Juve fórumon is ez a téma, hogy jó lesz nekik, stb... Így hogy mi akarjuk eladni szomorú. Zaniolo nehéz téma. Idén rossz volt, de nem meglepő ez, Karsdorp is rossz volt sérülése után, aztán jobb lett. Mondjuk Strootman sose lett már az mint előtte, de mondjuk ő 10 évvel idősebb is nála. Zaniolo egy lutri. Adunk neki 6 milliót kb (szerintem ekörül ker) és lehet kidobott pénz lesz vagy 50 misiert eladják mint biztos pénz és lehet egy 80-100 milliós játékost ad el a klub féláron, mert lehet jövőre rúg 15-20 gólt sok gólpasszal.

Amúgy én hosszabbítanék vele, aztán ha menni akar ő vagy van egy jó ajánlat akkor is el lehet még adni. De az, hogy mi akarjuk eladni őt, ez meglep engem. Mourinho és Pinto nem láthat benne sokat, ami meglep.

Zaniolot nem lehet viszont majd pótolni, ő kicsit pótolhatatlan. Max tényleg Dybala, de ez tudjuk kacsa.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.03. 20:56


mcsabi írta:
jazon írta:Guedes nem Zaniolo posztjára érkezik. Szerintem 4231-et (is) akar Mou játszani, ahhoz kell balszélső. (Zalewski lehetne a cseréje, esetleg Kluivert)

És kit fog jobbra berakni? Perezt, akinek Solbakken lesz a cseréje? Mendes amúgy a Valenciából is nagy csapatot csinált, pár ügyfele megfordult ott, remélem itt nem abba az irányba igyekszünk.
Majd he eladjuk, pótoljuk is. Például Berardi, vagy mint korábban írtam, Bernardeschi ingyen igazolható, aztán Politanot is írták pletykának erre a posztra stb. ..és kb minden esetben arra az esetre, ha eladásra kerülne.
Pereztől meg akarunk válni, Solbakken cserének van szánva, és még nem eldöntött, hogy most, vagy télen jön.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.07.03. 20:48


jazon írta:Guedes nem Zaniolo posztjára érkezik. Szerintem 4231-et (is) akar Mou játszani, ahhoz kell balszélső. (Zalewski lehetne a cseréje, esetleg Kluivert)

És kit fog jobbra berakni? Perezt, akinek Solbakken lesz a cseréje? Mendes amúgy a Valenciából is nagy csapatot csinált, pár ügyfele megfordult ott, remélem itt nem abba az irányba igyekszünk.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.03. 20:44


F.Totti írta:Egyébként mi az az irreális bér? Nem is tudjuk, hisz nem tárgyalunk róla.
És mi fájna jobban: túlfizetni Zaniolot vagy elengedni a Juvéba? Nehéz kérdés...
Nekem olyasmi hír jött szembe, hogy Zaniloék részéről nem akarnak tárgyalni szeptemberig, de lehet rosszul olvastam.
Igen, Zaniolo túlfizetése sok kockázatot rejt magában:
Mi van, ha újra megsérül?
Mi van, ha az idei teljesítménynél nincs több már benne?
Továbbá megboríthatja a bérstruktúrát a csapatban.
Úgy gondolom, a csapattól kapott annyit, és egyelőre nem tett le annyit, hogy kisebb legyen az elvárása a klub felé.

Amennyiben nem sérül, és valóban jól kezd játszani, akkor megéri bőven hosszabbítani, annyiért is. Ez nem kérdés. Én szimplán csak kockázati oldalról közelítem meg. Az alapján közel sem biztos. Az alapján most még jó áron eladható.

Személy szerint én is bízom abban, hogy nem lesz gond, nem lesz sérülés, és az idei csak felhozó év volt. Viszont, ha nem tudunk hosszabbítani, akkor még ez esetben is most van az ideális eladási időpont. Más esetben viszont lehet hosszabbítani később is.

Személy szerint én sem adnám el, kivéve, ha egy tényleg jó ajánlat érkezne (nem tartom valószínűnek). 1-2 Juve ifit én szívesen elhoznék azért.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.03. 20:32


F.Totti írta:Én kicsit másképp látom. Mou rohadt nagy haverja Jorge Mendes. Pinto pedig az ő kezéből eszik. Rámegyünk az összes Mendes ügyfélre. Vagy árat hajtunk fel vagy meg is vesszük és perkálunk csinos jutalékokat. Mert Mou így akarja.
Azt korábban írtam, hogy problémásnak tartom, hogy szerintem Mou túlságosan beleszól az igazolásokba. Nagyrészt ennek köszönhetőek a tavalyi vételek.
Amit írsz, azok viszont erős vádak, de lehet benne ráció. Amennyiben ez igaz, akkor a klub tulajai ezt nem látják ezek szerint? (Egyébként ha valakinél, akkor nekem Monchinál volt/van az az érzésem, hogy nagy üzleteket kötött akkor ő, csak nem a klub számára.)

"Mondjatok egy értelmes okot, ami miatt jobb lesz nekünk Guedes." -Guedes nem Zaniolo posztjára érkezik. Szerintem 4231-et (is) akar Mou játszani, ahhoz kell balszélső. (Zalewski lehetne a cseréje, esetleg Kluivert)
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.07.03. 20:16


Egyébként mi az az irreális bér? Nem is tudjuk, hisz nem tárgyalunk róla.
És mi fájna jobban: túlfizetni Zaniolot vagy elengedni a Juvéba? Nehéz kérdés...
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.07.03. 20:14


jazon írta: Viszont, ha maradni akar, akkor hosszabbítani fog, a többi pedig médiacincogás. ...és ne, ne fizessünk neki olyan bért, amiért nem dolgozott meg. Nem és nem.

Ha az egyik játékosodért európai topcsapatok állnak sorba, akkor két dolgot tehetsz: elengeded, vagy adsz neki egy magasabb szerződést, hogy nálad maradjon. Pellegrininek sem volt különb szezonja, mielőtt megkapta azt a szerződést, amit Nicolo kér.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.07.03. 20:10


Én kicsit másképp látom. Mou rohadt nagy haverja Jorge Mendes. Pinto pedig az ő kezéből eszik. Rámegyünk az összes Mendes ügyfélre. Vagy árat hajtunk fel vagy meg is vesszük és perkálunk csinos jutalékokat. Mert Mou így akarja. Persze a vételhez pénz is kell, így kiszórjuk Zaniolot. Ja kérem, hogy ő Juve szurkoló? Ki vette elő ezt a témát? A Tuttosport? A lófaxt, a CdS. A házi lapunk. Így már bocsánatos bűn lesz az eladása. Miben nyilvánul meg az hogy el akar menni? És honnan vesszük hogy jövőre vagy télen nem tudnánk eladni? Hány játékos megy el brutális áron másfél éves szerződéssel. Nyakam rá hogy a klub intézte a cikket. És azóta egy k szóval sem mondott olyat Pinto, hogy nem eladó, vele tervezzük a jövőt, de még a szerződéshosszabbításáról is csak annyit, hogy nem e nyári prioritás. Ennél tökéletesebben a gobbok ölébe lökni nem is lehetne. Még szép hogy pofátlanul alkudoznak és szokás szerint le fognak húzni. De ezt kizárólag azért tehetik, mert ők is tudják hogy el akarjuk adni. Zseni a srác, ordít róla. De nekünk nem kell, nem nyaljuk a seggét, nem könyörgünk neki vagy akármi. Inkább cikkeztetünk a Juve szurkerségéről, meg nevelési célzattal padra ültetjük szezon közben. A Mancini balhé során sem állt ki mellette a klub, se Mourinho.

Mondjatok egy értelmes okot, ami miatt jobb lesz nekünk Guedes. Azt tudom Mendesnek miért lesz jobb és sejtem azt is hogy Mourinhonak miért (véletlenül sem arra gondolok, hogy pénzt kap Mendestől). A CR7 paródia ugyanez a sor. Minden Gestifute játékosnál besegítünk. Akit nagyon kell meg is veszünk. Mendes klubja lettünk. Okádok tőle.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2022.07.03. 20:19-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.03. 19:34


mcsabi írta:Én nem tudok tapsolni Pintonak...
Az eddigi teljesítménye nekem sem tetszik, de amit eddig az idei mercatoban látok, nekem rendben van teljesen.
Az, hogy posztra keresünk embereket.
Az, hogy igyekszünk jó áron venni, nem túlárazottan.
...és igenis fontos az is, hogy a fölösleg kikerüljön a keretből, ezzel szenvedtünk évek óta.
Az átigazolási szezon első napjaiban vagyunk, van 3 új játékos + 1-nél előrehaladottak a tárgyalások. Szerintem teljesen jól haladunk.

Szerintem tavaly túlárazottan vettünk pár embert, akkor annak gondoltam, és azok is lettek. Vinanál sem értettem mi került 10+ millióba, Somunál sem értettem az árat, és Patricionál se (utolsó éves szerződése volt, nem fiatal, és az utolsó két évében szar volt). Abrahamnél is elég rizikósnak, és soknak gondoltam a 40-et. Szóval azt éreztem, hogy durván túlárazottan vettünk. A nevekkel nem volt gondom, csak közel duplaáron vettünk mindenkit.
Eladási oldalon meg nagyon olcsón adtunk el, kedvezőtlenül (kölcsönök). Viszont érthető, amit tett, egyszerűen iszonyatosan felhalmozódott a fölösleg a csapaton, kényszerpálya volt, de meg kellett tenni.

mcsabi írta: Ha annyira fontos a pénz, hogy 1-2m-n mennek a tárgyalások, akkor miért adtunk kapásból egy 40%-os kedvezményt a Milannak Florenzinél? Vagy hogy adhattuk oda 8,4m-s kivásárlási záradékkal Ünder-t a Marseille-nek?
Szerintem szánalmas az, hogy a Milan képtelen volt kifizetni a megegyezésben szereplő 4,5m-t (egyébként ezt eljátszották Messias kapcsán Crotonéval is) pláne, hogy az ottani sportigazgatónak (Massara, aki elképesztően jó munkát végez ott) van bőven múltja velünk. A helyzet az, hogy Flo kijelentette, hogy a Milanban hajlandó csak játszani, az a tény nem zavarta, hogy a Milan szarik kifizetni a kivásárlási árat. Innentől kényszerpálya. Azzal senki nem jár jól, ha visszajön, és fizetjük a bérét. Szóval ez legalább annyira Flo+Massara is, mint Pinto.
Ünder ára szerintem is nevetséges, ez van. Nem hiszem, hogy sok lehetett hátra a szerződéséből (akinek van ideje, nézzen utána), és az utóbbi szezonjai nem sikerültek jól, Mounak nem kellett. Innentől nyomott áron vihető volt, éltek vele. Ha hosszú szerződése van még, kölcsön lehetett volna adni opció nélkül (hogy felhozza az értékét), ha Mounak kell, lehet hosszabbítani vele, így maradt az, hogy vigye bárki, csak legyen belőle pénz.

Kiszórunk mindenkit, aki nem kell, és ebben benne van az, hogy áron alul. Vagy azért, mert magas a fizuja, vagy azért, mert nincs sok hátra a szerződéséből. Egy nagy rakás kupacot kapott Pinto. Nekiállt eltakarítani.
A tavalyi vételekkel nem vagyok én se elégedett, de az ideiek eddig szerintem rendben vannak árazásban (és ránézésre minőségben is, de ez úgyis a pályán derül ki).

F.Totti írta:Nem nehéz kitalálni a klub kommunikációjából. Egyébként engem is kiakaszt. Alapból nem adnám el, de hogy még mi engedünk areális árból csak azért hogy jöhessen pár sehonnani, 'talán jó lesz' játékos. Ráadásul pont a Juve a kérő. Agyrém.
Florenzi távozása is. Egyszerűen nem értem mi miért történik. Kb olyan, mintha a játékosügynökök irányítanák a klubot.
Pedig mindkét esetben ugyanaz a sztori. Flo a Milanban akart maradni, Zaniolo meg a Juvéba akar menni. ...hacsaknem fizetünk nekik irreális bért.

Én még Zaniolo távozását egyáltalán nem tartom biztosnak. Valószínűnek tűnik, de nem fogjuk csak úgy elengedni. Sok múlik a játékoson. Nekem azzal nincs gondom, ha valaki menni akar, akkor megy, mert nem akarok olyan játékost a csapatban, és szerintem Mou sem, aki kifelé kandikál. Zanioloval, ha nem hosszabbítunk, akkor jövőre a mostani ár feléért tudjuk eladni, kivéve, ha valami extraklasszis szezont hoz. Viszont, ha maradni akar, akkor hosszabbítani fog, a többi pedig médiacincogás. ...és ne, ne fizessünk neki olyan bért, amiért nem dolgozott meg. Nem és nem.

Frattesi esetében eddig mi vagyunk tökösek (a hírek szerint). Állítólag 20-at adunk, ők 30-at kértek. Már levitték 25-ra azóta, mi még tartjuk a 20-at. (Ezek az összegek elvileg bruttóban érthetőek, ha minden igaz ezekről jön le a 30%) Hamarosan látjuk majd, mire jutnak, utána lehet értékelni.

Pintonak voltak túlárazott vételei tavaly, de Monchihoz képest ég is fold. Mochi egy romhalmazt (túlfizetett, drágán vett, értéktelen játékosok) hagyott maga után egy BL-elődöntős csapatból.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.07.03. 11:24


Köszi F.Totti, pontosan így látom én is. Ha a Sassuolo tud keménykedni Frattesinél úgy, hogy a jövőbeli átigazolási díj 30%-a a miénk, akkor nálunk miért nem tud tököt növeszteni az illetékes személy? Ha a Juve akarja Zaniolot, akkor 65m + választunk tőlük egy ifit. Vagy ha nincs ennyi pénzük egyben, akkor 25-35m most, 50-40m jövőre + egy ifi. De igazából még így se tudom, hogy kivel lehetne őt pótolni ebből a pénzből. Nem mondom, hogy nem örülnék pl. egy Guedesnek, de így hirtelen nem tudnék mondani olyan játékost aki nálunk nagyon jól teljesített és közvetlenül a La Liga-ból érkezett. Pedig aztán voltak próbálkozások, José Angel, Krkic, Mayoral, Pau Lopez, Carles Perez most így hirtelen, akik eszembe jutnak. Szóval ha úgy nézzük, hogy a 23 éves Zaniolot elcseréljük a Serie A-ban teljesen tapasztalatlan, 26 éves Guedesre + 10m-ra, akkor azt ostobaságnak gondolom. Inkább idén mondjunk le az olyan fantasztikus átigazolásokról, mint Reynolds, Shomu, Vina és az ezekre szánt összegből adjuk meg Nicolonak a Pellegrinivel azonos nagyságú fizetést, az eladásokból pedig hozzuk el Frattesit (és Celiket, ha már holnap érkezik úgyis).
És ha már szóba került Fratte, kíváncsi vagyok, hogy végül mennyit gombolnak le rólunk, de ennél még jobban érdekel, hogy Volpatot milyen opcióval dobjuk nekik oda. Ha nem kerül rá egy fix, értelmes visszavásárlási ár + a jövőbeli eladási ár 20-30 %-a, akkor Pinto nálam nem lesz sokkal magasabb polcon, mint Monchi (bár ez nyilván őt nem fogja meghatni).
Ja és akkor még nem tértünk ki arra a részre, hogy Cancellieri-t, akit egyébként nemrég Mancini behívott az olasz keretbe is, elvitték a csirkék. Nagyon remélem, hogy ez olyan transzfer, amit nem bánunk meg évek múlva, főleg hogy az ő esetében is volt részesedésünk az eladási árból.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.07.03. 10:13


Nem nehéz kitalálni a klub kommunikációjából. Egyébként engem is kiakaszt. Alapból nem adnám el, de hogy még mi engedünk areális árból csak azért hogy jöhessen pár sehonnani, 'talán jó lesz' játékos. Ráadásul pont a Juve a kérő. Agyrém.
Florenzi távozása is. Egyszerűen nem értem mi miért történik. Kb olyan, mintha a játékosügynökök irányítanák a klubot.

Egyedül Frattesi tetszene. A csávó is jönni akar. De az ő leigazolásáhiz miért kellene eladni Zaniolot? Miért nincs még itt?

CR7 nyilatkozta hogy azért igazolnia el a ManUtd-ből, mert a bl-ben akar játszani. Pontosabban nyerni. Ennyit a római pletykákról. Hál isten.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feram89 Dátum: 2022.07.03. 10:08


Amúgy te Pinto melett dolgozol vagy honnan tudod hogy mindenáron elakarjuk adni?
feram89
 
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2013.03.13. 08:13
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.07.03. 09:20


Én nem tudok tapsolni Pintonak... José visszatért Rómába, jövő héttől már edzések lesznek, ráadásul idén korábban kezdődik a szezon. Megint úgy akarunk igazolni, hogy augusztusban a bajnoki mérkőzések előtt mutatkoznak be egymásnak a játékosok? Ha annyira fontos a pénz, hogy 1-2m-n mennek a tárgyalások, akkor miért adtunk kapásból egy 40%-os kedvezményt a Milannak Florenzinél? Vagy hogy adhattuk oda 8,4m-s kivásárlási záradékkal Ünder-t a Marseille-nek?
Zaniolo egyébként hetek óta nyomja az edzéseket, hogy idén rendkívüli szezonja legyen. Ezt az embert akarjuk mindenáron eladni és állítólag már abban is benne lennénk, hogy kölcsönbe menne 10m-ért és a szezon végén 40-ért megvehetnék a bundások. Nem tudom Pinto hova tette a középső ujját, de erre válaszul azt kellene lengetni. Tammynek szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja nálunk, emiatt nagyobb energiákat fektetnék Nicolo megbecsülésébe.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.07.02. 15:20


Plusz van még egy érkező: Justin Kluivert. Annyira nem kellett senkinek, hogy nálunk kezdi meg a felkészülést, aztán elválik a sorsa. Mondjuk amennyire egyre jobban tele van a net, hogy Zaniolo távozik, úgy ez egy biztonságot is ad azért. Nyilván egyértelmű, hogy ő nem pótolja, de legalább van egy játékos edzésen, akit be tudnak rakni a helyére. :D
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.02. 08:09


Lejáró szerződésű játékosok témához még: a Lazionál volt pár ember, aki nem igyekezett náluk maradni (érthető).
A nagyobb nevek közül Strakosha és Luiz Felipe ingyen igazolható jelenleg. (Érdekességként: a kis Lukaku se váltotta meg a világot, lejárt a szerződése sok kölcsön után.)
Friss hír, hogy Pepe Reina is távozni akar, és kölcsönösen szerződést is bontottak, így kedvenc csapatunk hirtelen értelmezhető kapus nélkül maradt. :)
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.07.02. 07:53


Akkor megvoltak a hivatalos bejelentések tegnap.

Miki ingyen ment az Interbe (egyébként Onanát is ingyen elhozták).

Florenzit megvette a Milan. Az eredetileg megállapított 4,5 milliós opció helyett, hosszas alkudozás után 2m+bónuszért vették meg (máshol 2,7 m van, de szerintem az régi infó). Szóval gigantikus összeget kaptunk érte. 3 évre írt egyébként alá.

A többi távozót írtam már korábban, rajtuk kívül a transfermarkt szerint Greco a cserekapus vált ingyen igazolhatóvá, illetve Ciervot vette meg a Sass (2 misiért), még a téli kölcsön kereteként.

Érkező oldalon a már korábban hivatalosan bejelentett Matic mellé tegnap ingyen csatlakozott honfitársa Mile Svilar https://www.transfermarkt.com/mile-svilar/profil/spieler/338670 is, 5 évre. Ő lesz az új B kapusunk.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.07.01. 21:59


köszi jazon ismét!

látva ahogy Rómában megőrülnek Mouért, és szó szerint elszállt a város agya az EKL győzelem után, szerintem Cének már az első meccse előtt szobrot emelnének a Colosseum helyett - egy Colossust :D
Érzem, hogy megőrülne a város érte. Főleg a tudatért, hogy nagycsapat lennénk tőle :D
De igazából Cének nem pálya a Roma. MU 2.0 lenne.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég