Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.05.13. 19:35


Mit csinált már Kumbulla a mester lábával ?
Ráejtett egy 20 kilós súlyzót ?
:)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: CaptRizzo Dátum: 2022.05.13. 10:00


F.Totti!
Abban legalább egyetértünk, hogy az Ata és a Napoli játszik szépen ...és alapvetően abban is, hogy a bírók ezt nem szándékosan csinálják, de szerintem sokkal inkább a tudatalatti berögződés az oka, hogy egy inter, juve, milán meccseken, kétes helyzetekben sokkal könnyebben ítélnek számukra kedvezően, mint ellenük. Nálunk meg pont fordítva. Nem véletlen az, hogy 5 bírót is eltiltottak szar játékvezetés miatt a meccseink után, ez nem Mou hatás. Tudják , érzik ott is, hogy ez nem úgy működik, ahogy kellene. Nem csoda, hogy felreppent a hír, hogy változtatni akarnak rajta, be akarják tán vezetni a teniszből és amerikai fociból ismert challenge-t, azt még nem is sejtem, hogy miként .
A Karsdorp esethez annyit fűznék hozzá, hogy ha jól emlékszem, a bíró nem fújt, majd a VAR szólt rá. Ha jól ismerem a szabályokat, akkor a bíró abban az esetben változtathatja meg a pályán hozott ítéletét, ha minden kétséget kizáróan, 100%ban bizonyított az ellenkezője. Sehol nem mutattak ilyen felvételt, ahol nincs kétség és 100%ban bizonyított a szabálytalanság. Ahogy Te is írod, 90%-os. Az pedig barátok közt sem 100.
Persze a meccs nem ezen múlt,a FIO jobb volt, szarul játszottunk, X-ért jöttünk, nagy alibi volt az egész, nem érdemeltünk egy fél pontot se, de az ilyen apró dolgok idegesítőek.
Ha már a hollandnál tartunk, egyszerűen nem értem a helyét a csapatban. Nem hiszem, hogy Mou nem látja hogy egy nagy fos. egy nihill, egy semmi. 90 %ban hátrafele játsza a lasztit, nincs egy csel, nincs egy jó beadás, kontráknál megáll nála a labda, nem tudja megjátszani, helyzetbe hozni Zaniolot, vagy éppen aki ott játszik, egyszerűen megölte a jobb oldalunk. De legalább a védekezése egy cafat. Nincs egy primaveras aki eggyel jobb? vagy eggyel rosszabb, de lehet pár meccs után kettővel jobb, úgy mint a másik oldalon Zalewski ?
Avatar
CaptRizzo
 
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2020.10.29. 15:34
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.05.13. 08:51


Alapvetően másképp látom. Nem érzek bírói részrehajlást az elmúlt szezonokban (kivéve a Lazio és a Juve meccseket, mert azoknak a tetveknek akkor is csalnak, ha 4-0ra kikapnak :)). Vannak hülye ítéletek, de ha vki csalni akarna, akkor nem így tenné. Még csak azt sem godnolom, hogy több ítélet súlyt minket, mint ami kedvez nekünk. Hogy ez a szaldó hogy áll, mindig azon múlik, hogy milyen periódust nézel. Az elmúlt 2 hónapban lehet, hogy a bré rosszabbik végén voltunk (ott voltunk?), de előtte meg lehet, hogy pont nem. A VARt ezzel együtt gyűlölöm, de arra pont jó, hogy a bírók ne húzzanak tudat alatt is a nagyobb vagy a hazai csapatok felé. Nem tudom elépzelni, hogy vki a saját hírét, presztizsét, karrierjét szándékosan kockáztatná azért, hogy egy egyértelmű VARos szituációban a bírói testület informatívan megfogalmazott csalási vágyait szolgálja.
A football italia cikket sajnos nem olvastam, de biztos össze lehet szedni olyan ítéleteket, amelyek számunkra kedvezőtlenek. Persze össze lehetne szedni pont az ellentettjét is, de gondolom nem erre törekedett a cikkíró. Fiorentina meccs nem a bírói döntéseken múlt. Egyszerűen nem voltunk élesek. Ami persze érthető az Aranycsokitallér Kupa elődöntője után. A Karsdorp eset szerintem VAR nélkül 90%-ban nem 11es. VARral pedig 90%-ban az. Pedig ha a játék szellemét nézed, akkor ilyenekre nem kellene büntetőt adni. Erre pont szar a VAR.

A másik, hogy az Atalanta és a Napoli elmúlt éves eredményeit simán aláírnám a következő éveinkre. Nem hiszem, hogy annál magasabbra jutnánk. Persze scudettot egyik sem nyert, de nem látok reális esélyt rá, hogy mi nyerni fogunk. Tök mindegy milyen játékkal és milyen edzővel. Gasperini és Spalletti fociját imádom. A sarri-féle Nápoly pedig rajtuk is túltett. Ha ilyen játékkal folyamatosan top4ben vagyunk, néha-néha menetelünk a BLben és felépül a stadionunk is, akkor elégedett lennék. Majd ha lesz saját arénánk, utána lehet reálisan ennél többet várni. Addig csak tulajdonosi apportból lesz tőkéje a klubnak. Friedkinék pedig nem olajsejkek.

(... nem akarok olajat önteni a tűzre, de meg kell jegyeznem, hogy ha az elmúlt évek Atalantája vagy Nápolya elindult volna az idei EKLben, akkor nekik is lenne nemzetközi sikerük illetve tavaly sem feltétlenül kaptak volna egy hatost Manchesterben)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: CaptRizzo Dátum: 2022.05.13. 08:17


Még mindig úgy gondolom, hogy először legyenek jó eredmények, és aztán majd kialakul az áhított szép játék is. És erre pont megfelelő Mou. Szerintem Olaszhon két legszebb fociját játszó együttes a Napoli és az Ata, de semmi kimagasló eredmény, semmi trófea se olaszban, se nemzetközi szinten. Semmi. Nem kifizetődő a szép játék. A sikerekből meg lehet építkezni. Ehhez kellene egy megfelelő bírói hozzáállás. A Fio elleni meccs után, megint felmerült a VAR és a bírók kompetenciája, ne adj isten részlehajlása. A Football Italia-n van egy összeállítás, hogy ebben az évben kb 10-12 pontot veszítettünk a hibás bírói, illetve VAR döntések miatt. Persze tudjuk, hogy MOu mindig keres felelőst az eredmények rossz alakulása magyarázataként, csak ne ő legyen ez, de ha jobban megnézzük, azért ebben a story-ban van valami .. Több érdekes hozzászólás van, az egyik megalapozza ezt a "hiányt", azzal, hogy alátámasztja, hogy 5 hibás Roma-meccsvezetés után is eltiltották az aktuális bírót több meccsre. Egy másik hozzászólásban, pedig azt kérdezik, hogy miért van az, hogy az utóbbi években nemzetközi szinten a legjobban teljesítő olasz csapat, a ROMA ( BL halálcsoportból továbbjutás, BL elődöntő, EL elődöntő, majd idén EKL döntő ) a hazai fronton miért nem tud valamit alkotni. Ha ezt a 10-12 pontot hozzátesszük a mostani eredményhez, akkor igencsak dobogóért küzdenénk.
Persze ez csak teória, meg összeesküvéselmélet, de az tutti, hogy nálunk nem úgy működik a bírói testület ahogy annak kellene. És ez nem csak a ROMÁ-ra vonatkozik, hanem az összes feltörekvő csapatra.
Ti hogy gondoljátok ?
Avatar
CaptRizzo
 
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2020.10.29. 15:34
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.04.28. 21:03


Nekem azért nem elit, mert végül Internél megbukott, sajnos Bolognához is odavitt sok jó embert, de aztán elküldték, meg most a Salernitanához is vitt mindenkit akit tudott, de kevés lett a bentmaradáshoz.

Viszont nálam Pinto sem jobb, mint ő, Vina és Shoma betli, őket sajnos tuti Pinto hozta. Maitland-Niles is az. Oliveira és Rui sem lett kedvenc nálam, mondjuk őket tuti Mourinho akarta, ahogy Tammyt is. Eladni pedig nem tud. Pau és Ünder nevetséges pénzért ment el. Kluivertért is asszem valami 10 millió alatt kérünk és a Nice meg abból is alkudni akár.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.04.28. 20:52


persze, és azokhoz képest ő magas szint, vagy semmivel sem alacsonyabb
de mondom, más stílus, és épp ezért imádtuk
A pólómat a rajzosított arcképével (hála Levynek) azóta is hordom :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.04.28. 20:47


Trigoria írta:Sabatinivel is elfogult vagyok, meg nincs is összehasonlítási alapom igazán más csapatok ilyetén szakemberével

Azért a nálunk tevékenykedőkre csak emlékszel. Bár azt a spanyolt egy lapon se lehet említeni Walterrel
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.04.28. 20:42


Ha őszintén megnézem biztos, hogy messze nincsenek az elitben, sőt sima átlagos szakemberek
hááát, aki PL-t nyer... és nem olyan csapattal, amivel anyám is nyerne, hanem pont az ellentétével, az biztos, hogy nem átlagos. Persze nincs és nem is volt soha a top 20-ban.
Sabatinivel is elfogult vagyok, meg nincs is összehasonlítási alapom igazán más csapatok ilyetén szakemberével, de szerintem magas szintet képviselt. Oldschool de magas szint.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.04.28. 19:06


Tudom mindig leírom, de kedvenc edzőm volt. Egyszerre volt zseni és sajnos balfék. Érthetetlen, hogy miért volt nálunk jó anno, hogyan lett bajnok a Leicester Cityvel és miért bukott meg nagyon simán szinte az összes többi csapatnál.

Nálam ő és Sabatini örök kedvenc lesz. Kicsit ez Roma számomra. Érdekes figuráknak szurkolunk és szorítunk. Sabatini papa is hatalmas figura volt. Ahogy dugdosta a hamutartót, meg betűrte a pólóját a sima öv nélküli farmer nadragjába és minden évben hozott nekünk egy kis indiánt, aki tuti jó volt. (Igazából úgy nézett ki borostásan cigivel a szájában, mint egy hajléktalan)

Ha őszintén megnézem biztos, hogy messze nincsenek az elitben, sőt sima átlagos szakemberek, de nekem nagyon szimpik voltak. Ahogy Rosella Sensit is bírtam, menő volt szerintem, hogy nekünk egy nő a tulajunk és ott ül a meccseken és örül, stb...
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2022.04.28. 15:39

adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.04.26. 14:47


Abraham a főoldalról:
Hihetetlen érzés kilépni a pályára, miközben a szurkolók a nevedet és a csapatodat éljenzik. Csodálatosak a szurkolók."

na igen, Angliában ez már csak a múlt a PL-ben? :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Aquilani Dátum: 2022.04.24. 09:56


Zsolti írta:Mondjuk azt az Intert edzőstül együtt rühelltem. Valószínűleg csak irigy voltam. :)

Plusz velük versenyeztünk a Scudetto-ért, régi szép idők... :)
https://www.youtube.com/watch?v=NTMWx71JFgQ
"Amikor nagyon szeretnél segíteni a csapatnak, de nem jönnek az eredmények, olyankor még jobban szenvedsz. Viszont a szenvedélyt és szeretetet, amit ez a mez jelent, sosem szabad megkérdőjelezni." - Il Capitano
Avatar
Aquilani
 
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2010.01.24. 13:14
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.04.24. 06:50


Olaszhonban nyilván a legerősebb, de amúgy nem világverő.
Inkább tényleg jó edzőik vannak manapság.
Contéval taknyosra gyakorolták ezt a 3-5-2-t, amit Inzaghival még inkább csiszolgatnak, mivel a Lazióval is ezt játszatta a Simone száz éven át.
Mourinho Intere sem volt bombakeret. Mondjuk azt az Intert edzőstül együtt rühelltem. Valószínűleg csak irigy voltam. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.04.24. 04:29


Amikor mourinho arrol beszel, hogy az inter erosebb csapat, akkor azt ugy kene tennie, hogy "kezdve mimdjart a nagyszeru edzojukkel"
Egyebkent nem olyan nagy eresztes az a keret.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.04.23. 17:21


Simán aláírnám én is. Zaniolot és Dybalát is szeretem. Sőt Dybala szerintem simán a Juve legjobb játékosa lehetne és nálunk is simán a legjobb lenne, Tammy mellett nagyon tudna ficánkolni.
Jobban örülnék persze ha Zaniolo maradni akarna és rúgna legalább 15 gólt jövőre.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.04.22. 17:15


azonnal aláírnám
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feram89 Dátum: 2022.04.22. 16:49


https://romapress.net/juves-paulo-dybal ... ee-agency/ Sose történik meg, de örülnénk neki ha Dybala ingyen ide Zaniolo meg sok pénzért Juve?
Gazdaságilag tuti jól jönne nekünk, és mivel Zaniolo juve drukker egyszer tuti elmenne hozzájuk , szóval számomra kicsit fájna az elején de hosszútávon jól járnánk.
feram89
 
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2013.03.13. 08:13
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.04.18. 11:36


https://www.romanews.eu/di-canio-sminui ... 52s2spkOCk
:D :D :D
ahogy nem bírják leállítani... :D
(halkan mondom, hogy valahol igaza van)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.04.18. 10:26


Egyreszt felole akkor is eleg csunya lenne 2 evnyi rendeloi padkoptatas es egy felhozo felev utan lelepnie a juveba.
Masreszt a vezetok, ha megelegszenek 40millioval, akkor bolondok.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.04.14. 19:49


Zaniolo juve-drukker. Én elfogadom, hogy esetleg menni akar oda, ha hívják. Csak ne bagóért adjuk már el könyörgöm. Bár a 40 nem bagó, de manapság nem sok, és semmilyen négus nem kell még pluszban a bizniszbe. Megvesszük ha akarjuk majd magunktól.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.04.14. 18:03


Ha eladjuk zaniolot 40ert akkor teljesen ertelmetlenne valik radja elpasszolasa. Amellett, hogy ez az uzlet onmagaban feler egy hazaarulassal.
Ha ez igaz,akkor mar maga az otlet is sajna azt jelenti, hogytiago pinto a sajat nemehez vonzodik
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.04.13. 11:02


"Tehát a scoutok, a megfigyelők nem dolgoznak rosszul Rómában"
Schick-en (aki óriásit bukott itt) és Vucinicen kivül van más aki nem Sabatini szerzemény? Őt kéne visszahozni
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.04.12. 21:31


ismerjük azt a listát a cikk elején... hogyne ismernénk
de így leírva azért brutális
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2022.04.12. 15:50

Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.04.05. 20:53


Az Inter gyalázat óta veretlenek vagyunk, ami már 9 meccs. Igaz kb ugyanannyi az iksz, mint a győzelem. Mondjuk a szezont jobban kezdtük. Akkor 6 győzelem jött zsinórban. Reméljük ez a forma tartósabb lesz.
Tavaly? A derbi zakó után volt vagy 8-9 meccsünk, ahol két rangadót buktuk (Juve ellen az egyiket egy Ibanez öngóllal), de a többit nyertük. Akkor azt hittem jó úton járunk. Aztán jött egy borzalmas sorozat tavasszal. Torino, Cagliari és még sokan mások. Ott lett vége a Fonseca dalnak.

Idén szinte biztos jobbak leszünk a végén. Még szép.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég

cron