Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.07.09. 14:18


zsolti írta:Cejas,köszi a transzfersegítséget. :wink:


Látod fogy a listád! Balasa és Ricci megy a Crotoneba kölcsön. A többieket is vagy kölcsönadjuk vagy elköszününk tőle. Sok értelme nincs, hogy sehol nem játszanak...

http://www.forzaroma.info/2015/07/09/ufficiale-balasa-ricci-crotone-in-prestito/452729
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.07.09. 14:17


zsolti írta:Cejas,köszi a transzfersegítséget. :wink:
És igen,tomm tapintott rá a lényegre.
Ilyen esetekben nincs egyeztetés.(Részeshatározó vs. alany.) Ha több játékosnak egyenként van egy-egy szerződése,akkor egyes számban használjuk a "szerződése" kifejezést. :wink:

aham, így okés, de van egy csomó eset, amikor nem ilyen a példa, mint most, hogy egy-egy szerződése van, hanem szerintem passzolna a többes-többes, de többes-egyessel használják. most hirtelen nem tudok példát mondani, majd ha hallok, szólok, kérdezek.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8099
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.07.09. 14:13


Ha a teljes listára nem is tudom a választ - azt majd az "Idő" azonosítóval rendelkező felhasználó adja meg - , a két utolsó kérdésedre véletlenül meg tudom adni.

Kevin Mendez télen jött és a Perugia-ban volt kölcsönben. További egy évet fog ott eltölteni - remélhetőleg több játéklehetőséggel.
E. "The Tank" Ponce az argentín bajnokságban épülget (sokáig sérült volt, nem is baj ha formába lendül). Megvettük most télen, de egy évre azon nyomban kölcsönadtuk az anyaegyesületének. 2015 decemberében teszi át a székhelyét Roma-ba.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.07.09. 13:16


Cejas,köszi a transzfersegítséget. :wink:
És igen,tomm tapintott rá a lényegre.
Ilyen esetekben nincs egyeztetés.(Részeshatározó vs. alany.) Ha több játékosnak egyenként van egy-egy szerződése,akkor egyes számban használjuk a "szerződése" kifejezést. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11444
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2015.07.09. 13:15


sky szerint babára az ajánlatunk, 8 millió kölcsönért, és plusz 8 milla rá az opció, ami nem kötelező....

hát nem tudom, qrva soknak tűnik elsőre, meg a cselzivel is versenyezni kell érte, németeknek ez sztem csábító, plusz ha nem válna be, akkor teszem azt "csak" 8 millát buknánk rajta(teszem azt mintha most megvennénk egybe 15ért).
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8255
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.07.09. 10:11


Romeronál egyszerűen nincs jobb választás. Ingyen van, jó korban és mégis a világ egyik legerősebb válogatottjának kapusa.

Baba megszerzésénél meg az lehet az előnyünk (ha egyáltalán van), hogy a Chelseanél van egy kispadmelegítő honfitársa, aki lehet, hogy beszélt a fejével.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2015.07.09. 09:53


kacsa, állítólag baba a romát preferálná a cselzivel szemben, csak a jó isten adná hogy jó legyen, vagyis beváljon ha jön
áll. ingyé romero érkezhet a kapuba, valahogy semmilyen érzelmet nem vált ki belőlem ez a csávó, nyilván nem őt hoznám

vrjaskora ráment a juve, ők is tudják, hogy van benne potenciál
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8255
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.07.09. 09:38


én is ezt mondom:
ha több szerződésük akkor amit irsz, ha egy, akkor: ezeknek a játékosoknak van a klubbal szerződése.
de most már tényleg grétsy urat :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10291
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.07.09. 08:13


tomm írta:én már csak azért is a többes-egyesre tippelnék, mert ha ez több-több, akkor hogyan fejeznéd ki, ha minden játékos több szerződéssel is rendelkezne.


"Ezeknek a játékosoknak vannak a klubbal szerződéseik" Hm? Bár ez is határeset.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.07.09. 07:57


én már csak azért is a többes-egyesre tippelnék, mert ha ez több-több, akkor hogyan fejeznéd ki, ha minden játékos több szerződéssel is rendelkezne.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10291
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.07.09. 07:26


zsolti írta:Valami átigazolási szakember tudna segíteni nekem? :)
Ez a transfermarktos lista mit jelentene? Hogy ezeknek a játékosoknak még van a klubbal szerződése,de nem kerettagok?

OFF
Nekem meg mint magyartanárbácsi, segíts léci!
Ez már régóta érdekel, de lusta voltam utána járni. Ez a mondatod érdekelne: "ezeknek a játékosoknak még van a klubbal szerződése" Hogy helyes? A játékosoknak van szerződésük, vagy van szerződése? Mert a többesszámhoz többesszám passzolna, de nagyon sok esetben csak egyesszámot használnak. Én a többes-többesre tippelnék.
ON
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8099
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.07.08. 22:29


Talált másik állást! Hagyjuk ott!
http://www.asroma.it/images/gallery/lg/29706_DIE5397S.jpg

És néhány igazolás is, hogy ne csak kacsa legyen.

Tomaselli
https://pbs.twimg.com/media/CJZ2rBAWUAAuwFH.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=ZbioLCCaXv4

Sadiq Umar
- a Primavera új csodacsatára... :D
https://pbs.twimg.com/media/CJaQerLWoAA3_-t.jpg
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.07.08. 22:05


zsolti írta:Valami átigazolási szakember tudna segíteni nekem? :)
Ez a transfermarktos lista mit jelentene? Hogy ezeknek a játékosoknak még van a klubbal szerződése,de nem kerettagok?

http://www.transfermarkt.de/as-rom-weit ... rein/41109


Ez azt jelenti, hogy az olasz csapatoknak nincs sem U21-es, sem B csapatuk. U19-es van és a nagycsapat. Aki nem fér be a nagycsapatba (még - vagy sohasem fog), de kinőtte a Primavera-t. Na azok vannak ezen a listán. Van szerződésük, de nem tudnak hol játszani...
Többségük 1-3 éve még a Primaveraban játszott, majd kölcsönadták... Van itt értelmes név és sok kuka is. Szerintem már a fele el van boltolva.
Ferrante off lett, Ciciretti is, Piscitella nem futott rossz szezont, kár hogy elmeszelték dopping miatt 2-3 hónapra (ő szerintem kölcsönbe megy majd valahova). Somma! Tavaly a felkészülés során ő szerepelt fiatalként a legjobban. Ősszel a padot melegítette, aztán kölcsönadtuk az Empolinak, hogy ott se játsszon... Én túl sok fantáziát nem látok benne. Nagyon sok remek középhátvédünk van a fiatalok között.
Pl. Rosato, Frascatore, Mladen, Frediani, Scardina is biztos off lesz.

Aki a lista alapján marad a látőkörben biztosan: Mazzitelli (most B-be adják majd kölcsön, középpályásként benne látnak potenciált, még állítólag Garcia is), Piscitella (lásd fent). Talán számolunk vele: Golobuvic, Balasa, Ricci.

Ó és itt a nagy egocenter Radonjic. Na hogy vele mi lesz! Ő rakott fel kicsit túl extrovertált selfie-ket magáról tavaly Roma mezben a leigazolása után, hogy aztán az első napja után kirakják a csapattól. :D El is kallódott volna, de valamiért az Empoli felszedte és fél évet edzett ott a Primaverasokkal (meccs nélkül). Állítólag meggyőzte Sabatinit, hogy megváltozott. Nagyon gyors balszélső, csak agya nincs. Szerintem neki is csapatot keresünk.

Pettinari tavaly olyan statokkal került vissza a csapathoz, mint anno Florenzi. Nem volt hely neki. Kölcsönadtuk, ahol zéró volt... Egynyári fellángolás - el kellene engedni ingyé...
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.07.08. 21:51


feree80 írta:talán egy olcsó vice dzeko se ártana(mondjuk ez lehet hogy nem is kell, mert cejasnak :) van egy délamcsi haverja, aa nevét nem tudom, aki asszem ez év végén csatlakozik a romához, asszem argentin)....


Jaja! Jöne Ezequiel Ponce az eltiporhatatlan minibatistuta. Kár, hogy sérült volt. Ezek a fél éves kiesések nem tesznek jót egy játékos teljesítményének. Ha a csodacsatárunk nagyon béndzsa lesz, akkor látok rá esélyt, hogy játszik bár Garciát ismerve ránéz az életkorára és jegeli a padon idény végéig mondván nem beszél jól olaszul.
Dzeko jól nyomja a taljánt? :D
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.07.08. 21:22


fogkefe1 írta:Legboldogabb ember lettem volna a világon, de ha jön Dzeko akkor ne menjen el. Dzeko lelkének kell ő ide.

Ha.nem jön dzeko, eladnám 20-25 millióért

Van jobb verzió: nem jön Dzeko, Pjanic pedig Ljajic haverjával együtt 65 m-ért távozik bárhova :D
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.07.08. 21:15


Legboldogabb ember lettem volna a világon, de ha jön Dzeko akkor ne menjen el. Dzeko lelkének kell ő ide.

Ha.nem jön dzeko, eladnám 20-25 millióért
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.07.08. 19:48


fogkefe1 írta:Azt olvastam, még egy kicsit vár ránk és ha befut az ajánlat a Romától, akkor lemondja a járat foglalását Newcastlebe. Ha nem akkor, marad.
Érdekesség, hogy a sokszor összeboronált Cabaye, a Palace-ba megy. :D 10 millióért.

Akkor tényleg számíthatunk egy Pjanicra érkező ajánlatra.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.07.08. 19:44


mcsabi írta:No, közben Mitrovic lelépett a Newcastle-höz, mivel nem hajlandó tovább várni a Romára, Dzekoért meg a City a 14 m fontos ajánlatot 20 m-ra emelné. Remélem akkora marhák nem leszünk, hogy ezt elfogadjuk. Szóval ezt a két nevet remélhetőleg lehúzhatjuk a listáról. Most már csak Lukaku maradt aki drága lesz, így ezt megelőzendő el is kezdhetnénk koncentrálni Lacazettere :D

Azt olvastam, még egy kicsit vár ránk és ha befut az ajánlat a Romától, akkor lemondja a járat foglalását Newcastlebe. Ha nem akkor, marad.
Érdekesség, hogy a sokszor összeboronált Cabaye, a Palace-ba megy. :D 10 millióért.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.07.08. 19:38


No, közben Mitrovic lelépett a Newcastle-höz, mivel nem hajlandó tovább várni a Romára, Dzekoért meg a City a 14 m fontos ajánlatot 20 m-ra emelné. Remélem akkora marhák nem leszünk, hogy ezt elfogadjuk. Szóval ezt a két nevet remélhetőleg lehúzhatjuk a listáról. Most már csak Lukaku maradt aki drága lesz, így ezt megelőzendő el is kezdhetnénk koncentrálni Lacazettere :D
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.07.08. 15:20


Valami átigazolási szakember tudna segíteni nekem? :)
Ez a transfermarktos lista mit jelentene? Hogy ezeknek a játékosoknak még van a klubbal szerződése,de nem kerettagok?

http://www.transfermarkt.de/as-rom-weit ... rein/41109
Zsolti
 
Hozzászólások: 11444
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.07.08. 15:20


Amiben egyetértünk:
Szaki44 írta:gólbaszók kellenek

Amiben nem az az, hogy ez a személy Dzeko.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Szaki44 Dátum: 2015.07.08. 14:55


Szép, szép, de miből? Ha kiszórjuk a nem kellőket, akkor lesz 40 milkánk jó esetben. Épp ezért nem kell ilyen áron egydimenziós ember. Mert való igaz, nagyon kevés az igazi több posztos játékos, de olyan azért akad bőven, aki több játékszituációban, több helyzetben bevethető. Dzeko nem ilyen. Pont mint Destro. Dzeko picit jobb játékos, de öregebb és nem olasz. Az 5 milkás fizetés pedig igen szar folyamatokat indít el... pontosabban gyorsít fel.

Én nem az ilyen vagy olyan nevektől leszek elégedett, hanem a világos koncepciótól. Az pedig nálam a védelem két szélén kezdődik, egy kapusnál folytatódik és pár fiatal beépítésénél (= okos használatával) zárul. A "sztárcsatár" nagyon a végén van. A neveken meg jól el lehet vitatkozni, de másodlagosak.
De ne forogjon már az egész stratégiánk Pallotta egy népszerűséghajhász benyögése körül. Gáz.

Nézd a csapat 10 éve közel van az áttöréshez, és ehhez mindig egy ilyen gólbaszó hiányzott a csapatból. Batistuta volt az utolsó top csatár, amikor érkezett rögtön bajnok lett a csapat. Én azt mondom ez a következő szint. Az hogy egy játékosnak ki kell pengetni 4-5 milliót évente, én személy szerint túlzásnak tartom, de így működik a futball világa jelenleg és ehhez kell alkalmazkodni. A kérdés az hogy top csapatot akarnak csinálni a Romából vagy maradunk másodvonalasak. Nyilván a vezetőség úgy gondolta, hogy majd ha kész lesz a stadion és elkezd dőlni a lé, akkor lépik meg ezt a szintet. De a tavalyi szezonból kiindulva a középmezőny felé kezdtünk el megindulni. Ha nem nyer végre valamit ez a csapat, akkor az egész projekt mehet a levesbe. A trófeák hozzák a pénzt és az új szurkolókat. És ehhez gólbaszók kellenek. Ennyi az ára, és a vezetőségnek alapvető érdeke, hogy ütőképes legyen a csapat.
Szaki44
 
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015.06.04. 17:36

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.07.08. 14:05


Dzekóban benne van a rizikó,ezt adom.De most ő van abban a "pakliban",aki jó és nem kényszerkapkodás,mint Doumbia.
Ha őt megvesszük,a vezetőség pár hónapig Pilátus szerepében tetszeleghet.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11444
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.07.08. 12:47


amúgy nekem is ez b*ssza a csőröm, amit mcsabi feszeget, hogy volt pár jó éve, eligazolt egy übergazdag csapathoz, ahol a fizetésben a határ a csillagos ég volt és most, hogy onnan jönne el, mert nem játszott, az igénye megmarad azon a szinten...ezzel kellene ezeknek a játékosoknak kezdeniük valamit, bár amíg lesz mindig olyan csapat, amelyik kiköhögi neki a zsét, addig nincs miről beszélni. de ez nem a Roma lesz.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8099
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.07.08. 12:32


Grazie és F.Totti,kívánom nektek,hogy a szezon végén bass.atok be együtt emberesen! :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11444
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég