Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.09. 10:29


de ahogy irod hosszú távon BL kell
nem, ezt te írtad :wink: Én annyit írtam, hogy emelné a pozíciójukat "egy JÓ BL-szereplés", de elvannak ők így is.
Ha jövőre megint 6ikok leszünk és az EL-ből is kizúgunk 2 körrel korábban, akkor az idei ugyanúgy 15 perc hirnév volt.
nem, mert ott a vitrinben a kupa, és volt egy EL-döntő. Ez egy két évig még elviszi a brandet önmagában is. Ha belép Friedkin egy társaságba, akkor pár évig tudni fogják, hogy mit ért el a Roma. Ha a Barca kiverés után egy évvel lépett be Pallotta valahova, nem hiszem, hogy a Barca-verés volt az emberek agyában, ha meglátták. Ez szigorúan szvsz, de szerintem így van.
Amíg Mou az edző, addig ott lesz a megnyert kupa a levegőben. Majd ha ő lelép, akkor kezdődik egy új időszámítás (amit Friedkinéknek érdekük elhúzni szvsz)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.06.09. 07:57


Trigo, nem teljesen értek egyet.
Ahol most vagyunk, az lehet, hogy nem rossz nekik, de ahogy irod hosszú távon BL kell. Ha jövőre megint 6ikok leszünk és az EL-ből is kizúgunk 2 körrel korábban, akkor az idei ugyanúgy 15 perc hirnév volt.
BL nélkül lehet nyáron kukázni az ingyen igazolható játékosokat, és atól félek Frattesiről is lecsúszunk emiatt.
Nem lehet úgy brandet épiteni, ha a saját bajnokságodnban is csak a 6ik legjobb vagy, illetve szép az EL döntő, de a BL-en van a fókusz, ha fel akarod tenni magadat a térképre, ott kell stabil csapatot épiteni.
Szerintem nem véletlenül szóltak arról a hirek, hogy idén a top4 (és BL) a cél, jövőre egy scudettoért küzdő csapat. Nem hiszem, hogy megtapsolták Mourinhot a 6ik (kvázi 7ik) hely miatt, csak elnézik az EL döntő meg a hype miatt.
Ha stabilzálni akarja magát a klub (és a brand) akkor jövőre BL kell, hogy legyen a cél.
Nyilván ezek sem tények, nem tudom mi van Friedkinék fejében, de én jövőre BL-be jutásra tenném a fúkuszt a helyükben.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.09. 04:53


Ez így lehet, Trigo. Jól körülírtad. Nekem ezek jelentik összességében a pénzt. :)
Viazont ha így van, ahogy taglaltad, az nagyon szomorú lenne. Ott tényleg fel van áldozva a szakma és a valódi eredmény. Cirkuszt a népnek. Ezt érzem benne. Én ezzel nem tudok azonosulni.
És mivel nemcsak a helyiek, hanem a Rómán kívüli szurkolók is imádják ezt az egészet (szinte feltétel nélkül), felesleges bármin is változtatni. Itt sem Mourinho, sem a tulaj nem tud változtatni.
Csak a közönség tudna. Bezárult a kör.
Valóban felesleges önigazolást keresni, Trigo. :) Bár itt a fórumon legalább 5-en vagyunk, akik hasonlóan látjuk a dolgokat (te is), úgyhogy csak nem vagyok magányos farkas.
De így még nem tojtam le soha 20 év alatt a következő szezont, mint most. Semmi izgalomfélét nem érzek. Nem érdekel, kiket igazolunk. Ha nem hosszabbítanának a mesterrel, akkor is ugyanígy éreznék. Így meg...Brrr...
No de hátha eljön majd egyszer az igazi profizmus Rómában. Ahol eredmény mellett lesz egy kis játék is, és mondjuk éveken át harcban állunk majd a 4. helyért úgy, hogy közben még nézni is lehet a meccseket.
Tudom, nagy kívánság, de hátha megoldja egyszer egy mágus.
Akit persze a szurkolók elküldenek az anyjába.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.08. 21:42


Na akkor szerintem valamit nem jól néztek, vagy nektek van igazatok, és mást látok bele (és F.Totti is, mert ő is írta ezt már korábban)
Trigo, akkor Friedkinéknek mi a fontos? A pénz vagy a szakmaiság?
Hát szerintem itt a tévedésed! Egyik sem!
Nekik a brand és az ezzel járó társadalmi státusz az első! :!: Az pedig Morinhónak és ÉPPEN A MEGNYERT KUPÁNAK KÖSZÖNHETŐEN az egekben van jelenleg!
Sokkal de sokkal menőbb MOST az AS Roma tulajának lenni, mint amikor BL-ben kivertük a Barcát, de előtte és utána semmi. Az volt a 15 perc hírnév.
Friedkinéknek nyilván anyni pénze van,amennyit akarnak. F.Totti is kifejtette, hogy nem azért vették meg a Romát, mert ebből akarnak pénzt csinálni. Nekik az ezzel járó politikai, kulturális, társadalmi befolyás és pozíció kell.

Trigo, ahhoz hogy egyről a kettőre lépjen a klub, ahhoz BL kell.
A klubnak igen, de Friekinénknek nem feltétlenül, Nyilván hosszútávon egy BL-szereplés, egy JÓ BL-szereplés emeli az ő pozíciójukat is, de szerintem ha választhatnak, hogy EL-győzelem, vagy BL nyolcaddöntő, akkor előbbire voksolnának.
Illetve ha jelenleg a költésgvetés nem mínuszos (ezt nem tudom), akkor nagy gond nincsen.
Szerintem ők most sütkéreznek Mourinho fényében. Lehet naponta csapkodnak egymás tenyerébe, hogy látod fiam / látod apám, mekkora királyul döntöttünk.
Egyre inkább úgy látom, hogy nekik jelenleg ennél nem létezik jobb helyzet (nyilván EL-győzelem az lenne:)), Morinhónál nem lehetett volna jobb döntésük - a saját helyzetüket nézve.


Persze ez szigorúan szvsz, hisz nem bizonyítható.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.08. 20:15


Nekünk.
De kint inkább elküldik majd a fél csapatot.
Vagy a hatodik helyezés mellé jön egy El-elődöntő, és viva!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.06.08. 20:10


4ik hely nem siker, az a minimum elvárás egy sztáredzőtől, onnantól lehet elbeszélgetni, hogy mi a követkeő lépés.
Ez az év bajnoki szempontból óriási csalódás, ha a következő is ilyen lesz, akkor nem kérdés, hogy maradjon-e az edző.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.08. 19:52


Jaja. Tényleg nem akarok gec.skedni meg kárörömködni, de két év, két kupadöntő helyett csak annyit kéne mondanom, hogy két év, két BL-kvalifikációmentes esztendő.
De ez olyan övön aluli, tudom. Meg olyan gyerekes. Pont mint a Konfetti folyamatos emlegetése.
Eric, lehet meglesz jövőre a BL. Mondjuk 4. hellyel. Nyilván a Romának siker. Szerintem nem olyan rossz ez az olasz bajnokság, de sokak szerint elég kuka. Most is csontsimán oda lehetett volna érni különösebb csoda nélkül a 4. helyre. De nem sikerült. Ha jövőre menni fog, az Mourinhóval már siker ? Én azt hittem, nemesebb helyezésekért hoztuk ide.
Félreértés ne essék, minden jó. A hatodik hely is. De nem Mourinhóval. Szerintem nincsenek eredmények. Legalábbis akkorák, hogy ekkora népünnepély legyen a meccseinken. Mit ünnepelnek mégis Mou-n, ha tényleg emocionális oldalról közelítjük ? Hogy ott vagyunk a szívében a másik 5 csapattal együtt ? Én elhiszem, de azért na...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.06.08. 19:33


Trigo, ahhoz hogy egyről a kettőre lépjen a klub, ahhoz BL kell.
A felszint szépen leirtad, EL döntő, teltház, de ha mögé néznek, szakmailag nincs előrelépeés. Hogy milyen a játék, az pont nem érdekel senkit, de pont ugyanannyi pontunk lett, mint tavaly, Juve pontlevonásán múlt csak, hogy nem EKL-ben szenvedhetünk jövőre.
Kupamenetelés szép dolog, de arra alapozni nem lehet, 38 bajnoki meccs többet mond. Ha jövőre is lemaradunk a BL-ről, akkor Mounak muszáj lesz mennie. Megőrülök, ha jövőre is ilyen szarok leszünk, és mégis marad.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.08. 19:16


Szerintem is ő kell a városnak, ez nem is kérdés. Már többször is leírtam.
Nekem nem kell. Meg a hozzám hasonlóknak. Kevesen vagyunk nagyon. Nem tudom, miért lettem Roma-szurkoló anno. Fogalmam sincs. Csak annyi maradt meg, hogy leülök a tévé vagy a laptop elé, és nézek egy jó kis meccset. Hol érdekelt engem a kupa...? Ha odaértünk valaminek a végére, nagyon eksztatikus volt, boldog voltam tőle. De szezon közben sz.rtam rá, hogy mit nyerünk a végén. 38 plusz x meccsben gondolkodtam, és bizsergető volt várni a következőt. Meccsről meccsre "sírtam" vagy "nevettem". És jó volt. Nagyon jó. Na ez már most teljesen eltűnt. Nem okoz semmiféle sportélményt/szurkolói élményt maga a meccsnézés. Meg kell nézni az eredmenyek.comon, oszt kész.
Nyilván nem ismerjük egymást, egymás személyiségét. Én az életben egy zárkózott, csendes (de káromkodni is jól tudó) fickó vagyok, nem túl talpraesett, nem túl pragmatikus, de amit a Jóisten elvett a pragmatizmusból, azt visszaadta a szívben. Mindenkit meghallgatok, minden érvet mérlegre teszek, mindenkit próbálok kibékíteni, mindig erre a hülye kompromisszumra törekszem. Szóval végtelenül duális szemléletem van, és nagyon türelmes és megértő vagyok. Sokan ismertek a politikai topikból, az ősidőkből. De a tökömet bele: ebben a Mourinho-dologban nem jutok dűlőre magammal. Tisztán érzem, hogy majdnem mindenkinek ő kell, én meg rühellem, hogy ő az edzőnk már ilyen "sok" ideje. Pedig játékosként biztos én is tűzbe mennék érte.
Nekem nem az van a fejemben, hogy két év két kupadöntő, hanem hogy ezzel a kerettel mit tudott volna kezdeni egy támadóbb szellemű, modern edző. Esélytelen lett volna a Konfettire? Vagy az El-döntőre? Mert a bajnokságban és az Olasz Kupában szinte biztosan jobbak lettünk volna. Mourinho egy olyan történelmi pillanatban érkezett ide, amikor először megrendezik Európa harmadik számú kupáját, megnyeri, és mindent erre alapozva kultusz alakult ki körülötte. Kur.va jó időben került egy ku.va jó helyre. Egyszerűen nem látok bele többet. Nem látok szakmaiságot, előrelépést. Nem látom az izzadságcseppeket a homlokon, hogy hogyan tehetnénk jobbá a támadásainkat. Majd ha jönnek a sztárok. Ja, jó...
Trigo, akkor Friedkinéknek mi a fontos? A pénz vagy a szakmaiság? Igen, az a két fránya kupadöntő, az lenne a szakmaiság, avagy az eredmény.
EDF hogy nem tudta elérni ezt a hype-ot a BL-elődöntőjével meg a harmadik helyével ????????? (Igen, én is el akartam küldeni. Sajnálom.) Pedig ő nem az a fűnézegetős Spalletti volt, ő még kommunikált is a közönséggel. Csak hát nem jött össze a döntő a kóklernek...
Kedves római közönség, hogy van ez ?????
Vajon Friedkinék ki merik jelenteni az edzőnek, hogy figyelj, José, vigyél be minket újra az El-fináléba, de megpróbálnád a csapatot a dobogó közelébe vezényelni ?
Higgyétek el, Mounak akkora tisztelete és kultusza van a közönség által, hogy nem fogják merni soha számon kérni. Sem a vezetők, sem az újságírók, senki. Ezt érik el a bálványozással.
Ki van ez az egész fordulva magából.
Mindig megfogadom, hogy nem írok, de ennek a mourinhósdinak nem lesz jó vége.
Bár ha minden évben hoznak neki egy Dybalát, fog tudni alkotni. Ilyen a jó edző.
Tényleg ekkora szimbolikája van ennek a két "rögös úton elért" kupadöntőnek ? Hogy semmi más nem számít ? Vagyis miért csak Rómában nem számít semmi más? Miért nem lehet egészséges, építő jellegű kritikát megfogalmazni ezzel az edzővel szemben ?
Tudom, hogy a nudli kisebbséghez tartozom, de nem lehet, hogy ködfátyol borítja a szurkolók tisztánlátását ?
Kizárólag akkor elfogadható Friedkinék hosszabbítása, ha év végén történik meg. Nem nekem, a klub érdekeit figyelembe véve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.06.08. 19:47-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.08. 18:49


Zsolti: hát engem nem lepne meg a hosszabbítás
téged miért? miért lennénke amatőrök Friedkinék ezért?
Csak a tényeket nézd egyszer, semmi mást:
Teltházas meccsek, két év két kupadöntő, és jött egy nemzetközi serleg! Mou-imádat, óriási hype a csapat körül. Irgalmatlanul megugrott médiaszereplés és figyelem.
Ember, hát akkor lennének amatőrök Friedkinék, ha ezt nem hagynák így ahogy van! Emellett szó szerint eltörpül jelentőségben, hogy trágya a játékunk.
Ahhoz, hogy ne Mouban gondolkodjanak az kell, hogy a fenti felsorolásból legalább kettő megváltozzon.
Szóval nem értem most a felháborodásod. Még én is azt mondom, hogy bizony Mou kell Friedkinének és a városnak.



https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... ol-2961327
csak nekem jön le ebből a cikkből, hogy úgy dicséri a könyvet, hogy közben milliószor leamatőrözi? Ilyen kritikát inkább ne írjon.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.08. 18:10


Feram, szereti a klubot. Ez soha nem volt kérdés.
Totti nem bírta volna ezt a trágya focit, az hétszentség. A nevekkel meg felesleges dobálózni. Ez is csak azt erősíti, feram, hogy neki klasszisok kellenek a dobogóhoz vagy a kupákhoz. Sarrinak nem kellettek klasszisok például. Nehogy már őt töltsük fel klasszisokkal, inkább tartogassuk őket egy jó kis edzőhöz Mourinho utánra.
Vajon miért nem volt formában az a három ember? A saját kapud előtt 30-40 méterre csak a védők lesznek formában. Ebben az évben úgy visszaálltunk a tavalyhoz képest is, hogy az szörnyű volt. Pedig azért sokszor volt Dybalánk is.
Mondjuk a következő év csak előrelépés lehet. Annál lejjebb már nem lesz nyilván. Szóval a következő nagy siker egy 5. hely és az Olasz Kupa-elődöntő lesz.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feram89 Dátum: 2023.06.08. 18:03


És ha mondjuk ténylég kevesebb pénzért ír alá akkor is még mindig azt mondanátok hogy a klubb iránti szeretete csak PR szöveg? Azt megértem hogy szar a játék , de évekig egy ilyen edzőre vártunk én 100% team Mou vagyok.. ha kap csapatot csodát fog tenni.. Képzeljük el mi lett volna ha akkor edzőnk amikor van egy Totti DDR Strootman Ninja a csapatban.... Hiába egy EDF Garcia, szerettem őket, de ők sose tudtak volna ilyen neveket megmozgatni még ha pénz is lett volna rá.
Volt pár emlékezetes momentum az elmúlt években de szép játékkal se voltunk semmivel se jobbak, csak voltak húzó emberek akikkel volt pár 2. hely. Ha Abraham/Belotti/Pelle formában lenne akkor teljesen más az idény, jelenleg ez a 3 ember nem tesz ki egy közepes formában lévő Tottit.
feram89
 
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2013.03.13. 08:13
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.08. 18:01


Hadd dobbantsom, feram. Most is dobbanthatna.
Annyi kiéhezett közönség van, mégis mindenhol helyén kezelik a dolgokat. Ez Róma. Tényleg ez Róma, bass.a meg. Ezt pont itt lehet eladni. Sehol máshol. Számomra egymásra talált ez a fickó és a közönség.
Fog a fa.szom még három évig böjtölni.
Elnézést mindenkitől, és remélem csak én ültem fel egy kacsának.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.06.08. 18:07-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feram89 Dátum: 2023.06.08. 17:58


Az hogy hosszabít szerintem semmit sem jelent.. simán eltudom azt is képzelni hogy enged a béréből mivel ha jól tudom jövőre már mi fizetnénk.. De ha nem is ez miatt akkor bevédjük magunkat ha a következő év véletlen sikerülne akkor ne dobbantson csak úgy az öreg.
feram89
 
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2013.03.13. 08:13
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.08. 17:50


Amúgy ez még csak pletyka, ugye?
Első olvasásra még csak sztoikusan írtam, amit.
De így, hogy ez a hír végigszlalomozott az agyamon, és előbújik a nem polkorrekt énem, azt mondom: elmegy ott mindenki a ku.va anyjába. Ne szórakozzanak már, baz.meg. De hát ez mind-mind a közönség, a közeg miatt van. Na majd ha ki kell neki pengetni vagy két lufi évet, akkor abba fulladjon bele a klub most már.
Remélem semmi nem lesz ebből.
Na most már én is taccsra vágódtam. Hű, de felbas.tam magam ezeken a birkákon.
Egy év múlva már normális focimeccseket akartam nézni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.06.08. 18:02-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.08. 17:38


Hát ha ez így lesz, akkor csak mi hittük Friedkinéket vérprofinak.
Akik átgondolva előre megtervezték a klub felvirágoztatását.
Valójában csak sodródnak az árral.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.06.08. 17:01


Na, ez a hir nekem is rendesen odavágott a napomnak.
Azért legalább a következő szezon felét várjuk meg azzal a hosszabitással.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.08. 13:05


Neeee, Zsolti, most azonnal rakd el a borotvát!!!!! A kötelet is! A mérget pedig elő se vedd! :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2023.06.08. 13:00


Zsolti, készülj: José 2026 :D
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.07. 15:52


Xaba, de ezt a kupaszámolósdit Italiano is hozza a Fiónál. :)
És jó ez a szembecsukósdi is, de én nézni akarom a meccset. :)
Nem úgy, ahogy Trigo szokta. :)
F.Totti, te mekkora egy brutálkirály vagy, he. :)
De ha egyszer kiderül, hogy te vagy a Kele Janó...:)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.07. 12:53


Fura ez amit többen is írtok, hogy 5 év múlva úgysem emlékeztek rá milyen volt a játék.
Bennem sokkal inkább az marad meg, hogy egy időszakban hogyan játszunk. Spalletti felforgatott 4231-e, Tottival trequartistában, ami a modern éra valószínűleg első hamis 9-es szerepköre volt, vagy amikor Garcia ugyanezt vette elő a már vénségesen vén Tottival és ahogy támadásban váltottunk 433-ra. A mai napig előttem van, ahogy Totti visszamozogva teret nyit Gervinhonak és mindig tökéletes ütemben indítja, vagy az ahogy a DDR-Strootman-Pjanic középpálya forgott védekezésből támadásra váltva, 4231-ből 433-ra majd vissza 532-re, uh... merevedésem van :)
De ugyanígy megvan, mikor Ranieri erőltette a 4231-et, kicsinálva ezzel az akkori nagy igazolásunkat Schicket, majd próbálta a 442-t (Schick-kel és Dzekoval), ami totál idegen volt a középpályásainknak és folyamatosan hátul tartottuk a labdát, mert lövésünk sem volt, hogy kellene létszámfölényt kialakítani. Ugye az első időszakában is ezt játszottuk, de akkor Perotti és Taddei volt a két szélső kp, az EDFtől átvett csapatban pedig Ünder, Kluivert, Zaniolo és talán SES. Fogalmuk nem volt mit kellene csinálni és a 442-ből gyakorlatilag 424-et alakítottak. Középen pedig két posztra volt vagy 4 játékosunk (DDR, Pelle, NZonzi, Cristante) aki mind a kezdőbe vágyott. Vayg Luis Enrique próbálkozása a 433-mal, ami támadásban 343 lett úgy, hogy DDR lépet vissza harmadik védőnek ls a két fullback ment fel, de hátul olyan lassú volt a 3 védő, hogy folyamatosan megkontráztak, mert Burdisso még egy U14-es női csapat ellen sem nyert volna futóversenyt.

Szóval nekem inkább ezek maradnak meg. Pár hónap után látni lehetett mit akarunk, mi nem működik, hogy próbáljuk kijavítani, milyen posztra, milyen karatereket keresünk, stb.
Mourinhoról az marad meg, hogy a meccsek végén nagyon koncentráltak vagyunk és a pontrúgásaink rohadt veszélyesek. Meg az, hogy szaruk a labdára, mert Dybala egyszer úgyis megoldja.
Fasza emlék lesz persze az EL döntő, de ha nem Bp-en szívunk, akkor rohadt gyorsan tompulna. De ha ezt nem veszem, akkor a leverkuseni 0-0 a legszebb emlékem, ahol röhögtem mindenkin, aki azt hitte gólt kaphatunk. Azért más ez, mint egy elbaszott Fonseca-féle 3241 vagy mi, amikor meccs után minden portál eltérő szerkezetet adott meg, annyit változattunk meccs közben. Izaglomfaktor nulla közelében, a pragmatizmus pedig az egekben. Nem mondom, hogy rosszabb, csak azt, hogy bennem ez marad inkább meg.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2023.06.07. 10:17


Én nagyon leegyszerűsítettem magamban az egész Mou jelenséget az alábbi (nagyjából pontos) képletre:
AS Roma Európai kupadöntők száma:
Mou előtt: 94 év: 2 döntő.
Mou: 2 év, 2 döntő.

:D

Hogy tetszik-e a játékunk? Egyáltalán nem! A szememet becsukom az meccsek nagyrészében.
De 5 év múlva nem fogok emlékezni úgyse egyre sem. Ahogy most se nagyon emlékszem az 5 évvel ezelőtti meccsek nagyrészére.

Szóval madártávlatból és majd utólag nézek vissza.
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.07. 09:50


Fridkinék vérprofik. Egész biztos hogy nem Mou köré építettek stratégiát. Számunkra fontos poszt az edző, mert a csapat eredményeit leginkább ő határozza meg, de üzleti szempontból nem releváns. Ennyi pénzért tudnak más nagy nevet is hozni, így nekik majdnem tök mindegy. Nincs is napi kapcsolatuk vele, a munkájához pedig nem értenek. Szerencsére nem is akarnak beleszólni. Majd akkor foglalkoznak vele, ha cserélni kell vagy hozni kell a helyére valakit.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.07. 09:46


kirúgni nem rúgják, ez 100%
mindenki imádja, ökörség lenne a részükről
sőt, ha a köv év szarul megy majd, akkor sem ők fogják kirúgni, hanem megoldják, hogy Mou menjen magától
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.06.07. 07:26


Mi persze találgathatunk, de nem hinném, hogy Friedkinéknek nincs egy megalapozott stratégiájuk, ami alapján működtetik a klubot. És ezt nem most találták ki szezon közben.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég