Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.08.02. 21:09


mourinho meg az eredményesség, ezért jött, oké, ezért jött. hozott 2 db 6.helyet, ahogy a dolgok per pill állnak, ezzel a kerettel meg a jobbnál jobb alternatívákat olvasva, kinéz ismét egy kőbevésett 6.hely. :!: most komolyan nehogy azt mondjátok hogy a nagy betűs mourinho kell ahhoz hogy 6.helyen végezzen a roma :?: :!: mert itt menten lefosom a bokám. :mrgreen: a 6.hely eléréséhez nem kell a 8 millás nettó fizut zsebretevő portugál, ide a rozsdást. :wink:
sőt tov.megyek elfogadom/elfogadnám én a 6.helyet, ez a keret ezt mourinho nélkül is hozná, de azt a 6.helyet lehetne hozni nézhető, élvezhető játékkal is. :!: :wink: nem pedig ilyen nézhetetlen fossal, amit a portugál kihoz belőle.(no, igen ehhez a nézhetetlen foshoz tényleg mourinho kell. hisz már 2 kemény éve garantáltan hozza :wink: )
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.08.02. 18:47


F.torti, akkor mar jottel volna de bruyne-nel, salah-val meg gondolom voltak meg ott. De ezek a nevek amiket felsoroltal…
Melyik cafolt ra es mutatta meg, hogy igenis tobb rejtozik benne? Zaniolot meg a szurkolok nyakaba varrnam, ha mar nem a jatekost hibaztatjuk.

Illetve lehet, hogy csak en gondoltam rosszul, hogy itt aztan eselye sem lesz fiatalnak ehhez kepest pont az ellenkezoje tortent. Ha onzosegbol allitja be oket, akkor en ezt az onzest nagyon szeretem.

Ugyhogy ujra csak azt mondom, rohej pont mou-t azzal vadolni, hogy a fiatalok.. ki probalkozott ennyit az utobbi tiz evben fiatalokkal?! Foleg sajat nevelessel.

Es nem, nem mou az Isten, de, hogy a satan lenne… maximum annak, aki duhosen kionti a felig tele poharat es kozli, hogy ez teljesen ures.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.08.02. 14:45


Kamada közben a Lazioba igazol...komolyan, még az ingyen játékosokat se tudjuk megfogni. Teljesen kabaré ez az egész...

Ezzel párhuzamosan jöjjön az év vicce. Arnautovic az egyik új célpont :lol:
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.08.02. 12:40


Persze, ez nem újkeletű. De Mou ideje alatt ment Tahirovic, Volpato, Zaniolo, Ünder, Kluivert, Diawara, Villar, Darboe, Calafiori, Tripi, Coric, Antonucci és tuti van akit kihagytam. Ők azért mind olyan játékosok, akikből egy nevelő klub sokkal többet kihozott volna.
Az Atalanta Zaniolot 100 milkáért adta volna el, mert valahogy csak tudták volna kezelni az agyát. Darboe hiányposzton játszott zseniálisan. Oké ott volt sérülés is, de egyből leírtuk és a helyén egy-két éves megoldásokban gondolkodunk. A többiek is mind sokszoros korosztályos válogatottak. Nem azt mondom, hogy a felét be kellett volna építeni, de az egy darab Zalewskinél, aki még Fonseca alatt mutatkozott be, többet a csapat közelében lehetett volna tartani.
Zale is a Lecce, Spezia, meg a Feyenord ellen tűnik csak királynak, mert ott támadnunk kellett. HA maraduk az 5 védőnél és ennél a statikus játéknál, ő is bele fog szürkülni a csapatba.

2 éve még repkedtem, hogy lesz egy Pellegrini, Zaniolo, Zalewski, Villar, Darboe, Cristante, Abraham magunk, akik éveken keresztül dobogó közelben tartják a csapatot és lehet mejd kötődni hozzájuk. Most esélyt sem látok hasonlóra. Sokan már Pellegrinit is kikövetelik a csapatból, mert megrekedt, visszaesett. Mou pedig ugye zseni. Ha nála nem játszik jól valaki, akokr az csak a játékos hibája lehet.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.08.02. 10:34


Hat azert scamaccat es frattesit (ha mar) nem mou es pinto engedte el. Florenzit se anno. Es pellegrinit se pinto miatt kellett visszavasarolni. Politanon gondolkoznek, de ot sem varrnam 100%-ig az uj vezetes nyakaba. Most igy hirtelen ok jutottak eszembe.
Azert akarhogy is van, zalewskit csak beepitette, meg ha nem is maradektalanul es bove nevet is a mostani era alatt tanultuk meg. A leromlasukrol beszeljunk, majd, ha leromlottak

Rimaiakat latni mas, rivalis csapatban mindig szivfajdito, ez teljesen alap.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.08.02. 09:55


és nyilván elfogadom, hogy Pinto nem arra figyel, hogy olaszokat és fehér embereket hozzon, hogy megfeleljen nekem. :)

egyetértek az okfejtéseddel F.Totti
Ehhez így nem alkalmas Mou nálunk, és idén pláne nem lesz jó ehhez a csökkentett értékű kerethez. De hátha csodát tesz. :D (nemröhög)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.08.02. 09:05


Friedkinék egész biztos hogy előre és viszonylag fixen rögzítették a pénzügyi sarokpontokat. Bennük 100%-ig megbízom, úgyhogy nekem nincs gondom azzal, ha keveset költünk. Pinto munkája így meglehetősen nehéz, ezért őt megítélni sem igazán tudom, de valamiért csípem a faszit és szerintem nem dolgozik rosszul. Az igazolandó játékosokat elsősorban Mourinho választja. Ehhez kétség sem férhet. Nem dolgozna olyan klubnál, ahol ebben nem ő dönt.

Két dologgal vagyok elégedetlen. A rendelkezésre álló szűk pénzügyi keret elköltésével, illetve a játékosaink értékének alakulásával. Nálunk kevésbé eredményes csapatok is tudnak rohadt drágán játékost eladni. Persze nem lennék boldog tőle, ha minden berobbanó fiatal távozna, de még mindig jobb, mintha be se robban és fillérekért távozik. Vagy leépül és értéken alul távozik. A jelenlegi játékrendszerünk pedig kb csak erre alkalmas. Most épp Bove az aktuális reménység, de ha hozunk a nyakára két megélhetésit, akkor télen majd megy kölcsönbe, aztán jövőre eladjuk opcióval 8 milkáért. Se nevelő, se felvevő klub nem vagyunk. Még a saját tehetségeinket is mások nevelik ki. Totál senkiföldje.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.08.02. 08:46


ez amúgy rendben is lenne, csak ezzel oda jutunk, hogy leszünk egy gazdaságilag stabil csapat a 6-8. helyen. Sztárok, és eredmény nélkül. Innen nagyon nehéz lesz visszajönni. És ez igazából nem is fikció, mert kb ez lesz a köv szezonban egy ilyen kerettel.
És nekem ezzel semmi bajom se lenne, ha ezt olaszokkal, saját nevelésű fiatalokkal abszolválnánk. De nem így néz ki....
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: CaptRizzo Dátum: 2023.08.02. 07:38


Frattesi, Scamacca ügyek margójára, azaz én hogy látom a dolgokat :
Az elmúlt években sajnos minden mercato úgy kezdődött, hogy eladási kényszerben voltunk az FFP miatt, ami ugye egyrészt szar alkupozicióba tett minket, másrészt addig nem tudtunk semmit csinálni, amig az FFp-t nem teljesítettük. Nagyon sok olyan játékos volt a csapatnál, akire az aktuális edzőnek nem volt szüksége, ezek el- illetve kölcsönadása sok melót igényelt, főleg mert nem is voltak játékban. Ebben az évben értünk el oda, hogy a sallang játékosok ( és pár fiatal is ) elment, hogy az FFP-t ( minimális büntetést bevállalva ) kitisztáztuk, a következő években nem leszünk már ilyen kényszerben, de ehhez az kell, hogy ne költekezzünk fejetlenül. Ebből adódik egyenesen, hogy minimális rizikót sem vállalva próbálkozunk a kölcsön - opció féle szarokkal, amiknek ez lesz a vége ( lásd frattesi-scamacca ) , mert az eladók sem szeretik ezt a fajta rendszert. Amit látok, hogy stabilizálni akarják a klubot Friedkinék, minden kényszertől mentessé tenni. A kölcsön - opciók lényege, hogy ha jön eredmény, akkor jön bevétel, és akkor megvehetjük a játékost és ezzel nem cseszünk ki magunkkal az FFP miatt, ha meg nincs eredmény, akkor nem vesszük meg a játékost. Ezért hozták ide Mou-t, mert egyrészt valamilyen szinten az eredményesség "garantált", másrészt az öregnek még mindig van neve, meggyőző képessége az ingyen érkezők esetében. Ezért kell nekik . Annyira azért nem jött be ez a választás, de lássuk a 3.évet. Ebben a rendszerben csak az a baj, hogy először a meglévő állománnyal, illetve az ide érkező ingyen igazolhatókkal kell EREDMÉNYT elérni, mert ha eredmény van, akkor az FFP oldalon megjelenik egy többlet bevétel, ami elkölthető, másrészt a játékosok értéke és és más csapatok érdeklődése irántuk is NŐ és akkor majd sokkal nagyobb erőkkel és esélyekkel megyünk neki a mercatonak. DE... mindenek előtt : EREDMÉNY KELL!!!
Sajnos az elmúlt két év kupadöntője úgy látszik nem igazán eredmény, mert ezek a dolgok nem jöttek úgy be, mint ahogy számítottunk rá, illetve a sérülések is nagyban befolyásolták ezeket a dolgokat. Két kupadöntő után sincs igazi kereslet a Más klubbok meg komoly rizikót vállalva, megveszik a jó vagy jónak gondolt játékost az FFP rovására, bízva abban, hogy majd a játékos miatt is EREDMÉNYT érnek el, és bár ugyan az FFP teljesítése érdekében el kell adniuk valakit, de az eredményeknek köszönhetően a játékosok ( nem csak a vásárolt, hanem a többi játszatott ) értéke megnövekedett, illetve az eredményekkel egyenesen arányos bevételek miatt, lehet csak egy sima középszer játékost kell eladniuk, akár már év közben és rendben is vannak.
El kell dönteni melyik a szimpatikusabb, melyik a célravezetőbb. Nálunk a biztonság és stabilitás egyértelműen a legfontosabb. Lassan haladunk előre..
ÉN szvsz a 2. választanám, de hát ezért nem én vagyok a tulaj :)
Avatar
CaptRizzo
 
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2020.10.29. 15:34
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.08.01. 22:08


igazából vicc, amit mercato címszó alatt művelnek, ndicka, aouar zsákba ingyé, gondolom csillagászati fizuért....
frattesi, scammacca nem elég jó a romának, vagyis mourinhonak, inkább kiadna 20 millát egy 30 évet betöltött moratáért......
távozókról nem beszélve, kardsorp kap egy 7 millás árcetlit, a kutyának nem kell :wink: :mrgreen: ibanezt próbálták elsósni, őt sem sikerült, belottival meg hogy hosszabbítottak, most meg eladnánk a 31 meccs/0 gól mutatós csatárt/szintén kutyának nem kell/.....
igazából lexarom hogy pinto, mourinho mit kommunikálnak, az ég kék, a madarak csiripelnek, minden faxa minden jó, blábláblá......ez idáig lehervasztó amit mercato címszó alatt művelnek....no de sebaj, mindig van lejjebb, mindig vannak újabb és újabb kiszemeltek, alternatívák. :| :wink: :mrgreen:

ami meg még qrva érdekes, frattesi, scammacca akik örömmel jöttek volna, a romának nem kellettek, ezzel szemben ez a portugál sanches meg akinek nem elég jó a roma, legalábbis még múltkor húzódozott hogy idejöjjön, ehhez meg ragaszkodnak :wink: :mrgreen: közben meg az internacionálé meg olaszabb lesz mint a roma. :wink:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.08.01. 21:29

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.08.01. 20:57


Nem gond. Majd vele vigasztalódunk:
https://twitter.com/DirtyFootbaIIer/sta ... 83040?s=20
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.08.01. 12:19


Jó kérdés...simán benne van, hogy túlságosan spúrak a vezetőink, és nem mernek vállalni egy kis rizikót.


***Közben úgy tűnik hivatalosan is kiszálltunk a Scamacca dealből. Nem tudunk versenyezni az Inter azonnali vételes 25 millás ajánlatával.

Számomra valahogy ez hihetetlen. Az elmúlt 2 évben szinte semmit nem költöttünk átigazolásokra. Tényleg nem tudunk adni ennyi pénzt egy csatárért, akire égető szükségünk lenne?
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2023.08.01. 09:10


Hunszi írta:Kíváncsi leszek a "római vagyok" dumák után mi lesz a vége. Egy nyár alatt 2 rómait is bukhatunk.

Scamaccanak mit kellett volna még tennie? Egy hónapon keresztül éppen csak azt nem húzta meg, hogy beszökött Trigoriába és a Roma-val edzett.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.08.01. 08:25


Sebaj, közben mi jó rámegyünk a két Sanchez. Eh....
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.08.01. 05:54


Frattesi után az Inter rárepült Scamaccara is.

Kíváncsi leszek a "római vagyok" dumák után mi lesz a vége. Egy nyár alatt 2 rómait is bukhatunk.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.07.27. 18:05


Hunszi írta:Én azt nem értem, hogy ha ennyire nincs pénz nálunk, akkor miért nem mozdultunk rá az ingyen igazolható Aubameyangra?

de most ha jó mélyen magadba nézel, és visszaemlékezel, pont hogy a csatár/támadó fronton nem gyengültünk semmit a tavalyi szezonhoz képest. :wink: :| :)
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.07.27. 07:10


Én azt nem értem, hogy ha ennyire nincs pénz nálunk, akkor miért nem mozdultunk rá az ingyen igazolható Aubameyangra?
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.07.26. 21:03


amúgy azt érzem - de lehet tévedek, mert semmit nem tudok a háttérről - hogy a Fáraót nem akartuk megtartani, meg nem is a mi szintünk már (nem szerintem nem az), de közben annyira lentebbi polcra került a csapat ezen a nyáron, hogy lehet ő lesz a sztárunk a köv szezonban :D :D


Mindeközben Fabrizio Romano transzferguru arról számolt be, hogy az Al-Hilal előrehaladott tárgyalások folytat a szintén PSG-játékos, Marco Verratti megszerzéséről. A szaúdiak hivatalos ajánlatot tettek, az olasz válogatott középpályásnak pedig három éves szerződést kínálnak. A csapatnak az a terve, hogy a nyári átigazolási szezon végére megszerzik Verattit, Rúben Nevest, Malcomot, Szergej Milinkovics-Szavicsot és Kalidou Koulibalyt is.
számítok arra, hogy valahogy be fognak kerülni a BL-be is. Viccen kívül.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.07.26. 20:30


Jahhhh
Azt a legalabb annyira jol csengo nevet egyszeruen atugrottam
Pardon
Ugy mar igaz…
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.07.26. 19:25


tomm írta:Sanches es sabitzer miert jobb mint lokonga? Foleg sanchez…
Nekem egyik se kene, de, hogy miattuk sirankozni….

épp azt írja feree, hogy pont ugyanolyan szar :D
szvsz
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.07.26. 18:56


feree80 írta:amúgy nem mellékesen a feljutó genoába igazolt ez a retegui nevű olasz válogatott gyerek 12 milláért....


Nagyot néztem...simán megérte volna nekünk lecsapni rá. Főleg annak fényében, hogy anno Shomurodovért többet fizettünk.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.07.26. 18:28


Sanches es sabitzer miert jobb mint lokonga? Foleg sanchez…
Nekem egyik se kene, de, hogy miattuk sirankozni….
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.07.26. 17:22


ez ez vmi fantasztikus, és egyben csodálatos.....mondtam én mindig hogy van másik

morata, scamacca után :arrow: vmi qrva jól csengő név (ja nem :evil: )calvert lewin
sanches, sabitzer után :arrow: legalább annyira jól csengő név, lokonga.

pinto meg muorinho nagyon ott van, nagyon rajta vannak hogy stabilizálják, kőbe véssék a romát a 6.helyre. :| :cry: úgy érzem csodálatos szezon elé nézünk, mourinhonak csodálatos, utolsó szezonja lesz.

amúgy nem mellékesen a feljutó genoába igazolt ez a retegui nevű olasz válogatott gyerek 12 milláért....
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.07.25. 10:06


Merlegeles=csalas
A juve szurkolok szeretik a merlegelest, az biztos. Van belole par csillagjuk.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 52 vendég