Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.08.10. 06:07


Off
Ja, hogy így érted. Jó megérzés ez. Csabi etalon a brandépítésben állítólag. Üzletileg is valószínűleg a legprofibb a sportszakemberek közül. Ő a tévéknél menedzser szinten mozog már évek óta. A kommentálás inkább szívügye, mint fő tevékenysége.
A jövő pedig egyértelműen a saját brand. Az angolnyelvű podcastek és egyéb social csatornák valami elképesztő értéken kellenek el. 9 számjegy dollárban. A magyar pici piac, de a jövő ennek ellenére ez lehet itt is.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.08.09. 22:32


Zsolti. ne máááár, ez ultragáz :D


F.Totti: amúgy egyetértek, hogy nagy a tudása. Inkább úgy mondanám, hogy mindennel képben van egyszerre a klubnál, amiből mi itt együtt adjuk ki az egészet.
A stílusában inkább máshonnan közelítve van gondom. Mintha egyre nagyobb arccal csinálná, mintha ő lenne a hazai Romás atyaúristen, megmondóember, tótumfaktum. Irgalmatlanul nyomul. De ezt NEM merném rásütni, mondom is, hogy nem tudom megfogalmazni mi a gondom, de asszem ebben az irányban érzem a problémámat valahol. Ami azt sem biztos hogy probléma, csak nekem valamiért nem bejövős. :) Tök jó embernek tűnik, nincs is vele bajom, sőt, hallgatom is általában, de valahol... nem tudom... talán ez a "brandépítés" vagy nem tudom... na mindegy :oops: :D

hogy nagyon nagyon nagyon lesarkítsam a kérdést: Büdös neki a fórumozás már itt, de simán "elszipkázza" magának a rómásokat máshová. Mondom, ez sem feltétlen jogos állítás még sarkítva sem, de ilyen gondolatom is van mélyen belül. :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.08.09. 20:17


Én aláírnám most nyomban a BL-t jelentő negyedik helyezést. :mrgreen: :D
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.08.09. 18:24


Ja, mondjuk gyorsabb nem tud lenni a zinternetnél, de a véleménye azért érdekel, mert nagyon képben van. Elsősorban ezért hallgatom. Hallgattam akkor is amikor pl tök mást gondoltam Fonsecáról.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.08.09. 17:53


de én még nem nagyon hallottam olyan infókat közölni, amit mi/én/ti nem tudtunk/tudtatok volna.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.08.09. 17:45


Ja, mondjuk azt én sem értem. Mourinhot nagyon szereti, Dybala hatalmas kedvence, a nyárunk messze a legjobb és ebből jön ki egy negyedik hely. Még én is dobogóra várom a srácokat, pedig az egyik legnegatívabb vagyok itt. Kincstári pesszimizmus :D

Amúgy ez a szóló podcast rohadt nehéz műfaj. Csabit én imádom, de az Alley-oop-ban pl sokkal szórakoztatóbb. Itt muszáj néha ismételnie magát, mikor összeszedi a gondolatait a folytatáshoz. Nem tudja átadni a szót. Ezért sokkal vontatottabb, elég szájbarágósnak tűnik néha az adás. Képtelenség, hogy olyan pörgős legyen és friss, mint a párbeszédes formátumok. És ugye így vágni sem tudja. De ennek ellenére mindig meghallgatom, mert baromi sokat tud a csapatról. Az meg hogy kicsit tovább tart mint optimális esetben tartana, belefér a napi 2 óra ingázásba.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.08.09. 16:48


https://falkaoszton.simplecast.com/?fbc ... Nkj_R9cK_M
szanics
ha érdekel valakit

valami nekem egyre kevésbé tetszik a stílusában. De egyelőre nem tudom megfogalmazni, hogy mi az.

és örök optimistaként, meg ajnározóként 4. helyre várja a csapatot?? fura
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: SPQR Dátum: 2022.08.08. 15:09


Nem hiszek az égig növő fákban. Ha kevesebb pénz lesz kint a gazdságban, magasabb kamatok mellett, törvényszerűen kevesebbet fognak költeni. Kivéve a Barcelona :), a Monza, a Juventus :) és az arabok. A recesszió a piacról beszedhető pénzeket is korlátozza.

Befektetési lehetőségek: korrekt, egyetértünk

Friedkének előtt le a kalappal, reális, de ambiciózus stratégia mentén teszik a dolgukat a süketelés helyett.

F.Totti írta:OFF
Mondjuk a bedőlést kezdhette volna Barcelona. De nekik megint a hónuk alá nyúltak. Szerencsére nem tanultak belőle :).
Egyébként a nyakunkon lévő recesszió ellenére az összes elemző a focipiac növekedésével számol. A konszenzus 3-4%-ot jósol a következő évekre. Sajnos a tetves EPL hajtja a növekedést.
Az angol csapatok ennek megfelelően túlárazottak, a németek a tulajdonosi rendszer miatt elérhetetlenek, a megvásárolható franciák és a spanyolok aprók. Így a potenciális befektetők az olaszok felé fordultak. De ennek az is az oka, hogy sz.rért-hugyért lehetett komoly klubokat venni.
Meglátjuk mi lesz ennek a kifutása. Mindenesetre, ha a tulajdonosokat nézzük, akkor mi nagyon jól állunk. Friedkinék számomra sokkal fontosabb tényezői a bizakodásnak, mint Mourinho, a jelenlegi keretünk vagy bármi egyéb.
ON
SPQR
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2022.08.07. 08:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.08.08. 14:32


OFF
Mondjuk a bedőlést kezdhette volna Barcelona. De nekik megint a hónuk alá nyúltak. Szerencsére nem tanultak belőle :).
Egyébként a nyakunkon lévő recesszió ellenére az összes elemző a focipiac növekedésével számol. A konszenzus 3-4%-ot jósol a következő évekre. Sajnos a tetves EPL hajtja a növekedést.
Az angol csapatok ennek megfelelően túlárazottak, a németek a tulajdonosi rendszer miatt elérhetetlenek, a megvásárolható franciák és a spanyolok aprók. Így a potenciális befektetők az olaszok felé fordultak. De ennek az is az oka, hogy sz.rért-hugyért lehetett komoly klubokat venni.
Meglátjuk mi lesz ennek a kifutása. Mindenesetre, ha a tulajdonosokat nézzük, akkor mi nagyon jól állunk. Friedkinék számomra sokkal fontosabb tényezői a bizakodásnak, mint Mourinho, a jelenlegi keretünk vagy bármi egyéb.
ON
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: SPQR Dátum: 2022.08.08. 13:46


A jövő/jelen építése diskurzushoz... A covidot megszenvedve vége a nullaközeli kamatok világának is, az eladósodott klubok gazdálkodásában egyre jelentősebb tétel a finanszírozás. Mindenki vágja le a fix költségeit, inkább elengednek játékost, minthogy 30-40 milliós jövőbeni kötelezettséget vállaljanak (lásd Dybala). A piac tele van ingyen igazolható, abszolút használható futballistával, a fölösleget legtöbbször csak kölcsönbe vagy jelképes áron lehet lepattintani, ami értelemszerűen további veszteséget jelent. Akikért pénzt adnak, azok a komoly potenciállal rendelkező, fiatal spílerek. Ilyen befektetést kevesen engedhetnek meg maguknak, egyrészt a lekötött tőke, másrészt a kockázat miatt. Viszonylag szerencsések az arab vagy amerikai hátterű klubok, ahol a dollár forrás miatt az árfolyamon nyertek.
Nagy átrendeződésekre számítok, ismét látni fogunk csődöket, kiárusításokat. Egy új éra közeleg a futballban.
SPQR
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2022.08.07. 08:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.08.08. 10:23


Remélem a tegnapi meccs tényleg és végleg lenyugtatta a kedélyeket.
Kicsit késve, de még egy gondolat az eszmefuttatáshoz.
Valóban a jelent épitjük, de még sincs ezzel gond, mert közben nem égetjük fel a jövőt.
Nem Lewandsowski jött 50millióért 4évre, hanem gyakorlatilag 0 pénzből erősitettük meg a csapatot
Elképzelhető, hogy jövőre újra kell kezdeni ezt, de nem azzal kell kelleni, hogy csapatot kell találni az öregedő, sokat kereső ballasztnak, akiben csak áll a pénz, hanem Dybala miatt talán egy kis pluszról lehet majd ezt kezdeni.
Szóval ennél jobban nehéz lett volna ilyen szintű erősitést véghezvinni. Ha nem jön be, akkor sem roppan bele a klub.
Mourinhotól továbbra is félek, de most már eléggé bizakodó vagyok.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.08.07. 15:50


amúgy tomm jól rávilágított a lényegre. Az elmúlt 10 évben folyamatosan a csapból is az folyott, hogy a jövőt építjük, ilyen meg olyan projekt hasít, aztán láttuk mi lett azoknak a vége. Most meg ez van, ez a projekt. Itt legalább már láttunk valamit, és most nem csak a kupasikerre gondolok, hanem a full teltházra, a római közegre, ami megőrült stb. Én pozitív vagyok, csak nem hív...:D

(ja, és ment az utalás, F.Totti... ;))
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.08.07. 13:45


nem olvasom a hosszú elemzéseiteket srácok, csak élvezem hogy pörög a fórum komoly témákkal :D
de ha elindul a bajnokság, remélem mindenki lenyugszik, és nem lesz vita köztetek! Annyit nem ér
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.08.07. 10:02


Tényleg nem akartak megbántani, de látom sikerült. Elnézést kérek.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.08.07. 07:13


Ne már, srácok! :(
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.08.07. 06:15


F.Totti írta:
jazon írta:Oliveira helyére jön Matic.
Wijnaldum Miki helyére jön.
Veretout csereposztját veszi át Bove.
A többi stimmel.
A vita meg parttalan.

Nem igazán, de a játék kedvéért legyen:
Matic + Wijnaldum + Bove2022 négy évvel idősebb, mint oliveira + Miki + Bove2021.
Veretout-t pedig nyom nélkül buktuk.

És akkor ugye van még egy Dybala-Zaniolo részbeni deficit is.

Jóéjt!

Tegnap lezártam volna annyival, de megint csúsztatsz.
Nem akartam belemenni, de akkor legyen.

És csak hogy a sok karakter között el ne vesszen a lényeg:
Nem mondtam, hogy szar a csapat
Nem mondtam, hogy szar edző Mourinho
Nem mondtam, hogy régen jobb volt minden
Nem mondtam, hogy hiba volt Wijnaldum leigazolása
Nem rémlik, hogy bárhol egyetlen szóval állítottam bármelyiket is rólad.

És a legfontosabb, nem akartalak megsérteni.

Tudtam persze, hogy jön a flood, de még van egy hét a holtszezonból és fel kellett kicsit pörgetni a topikot :wink:
Az szép, amikor magának mond ellen az ember egy íráson belül. Akkor melyik az igaz? Aztán a szövegeddel azt próbálod sugallni, hogy itt én csupán megsértődtem. Nem, én csak nevén neveztem a dolgokat. Pontosan tudom, hogy minek szántad azt a megjegyzést.

Minden gúny nélkül mondom, ...
Aztán utána teszel egy gúnyos megjegyzést. Attól, hogy azt állítod, hogy nem gúnyolódsz, azt teszed. Elég átlátszó ez is.
... hogy egy olyan stat összerakása, ami a történtek ellenkezőjét bizonyítja, rohadt szép teljesítmény (tudom, hisz a munkaidőm egy jelentős részét idén ez tölti ki). Churchill sem volt az az önnarcangolós fajta. Kifejezetten öndicséretnek (és viccnek) szánta. Én is vicces dicséretnek szántam.
Tudod, mi az a backhanded compliment, és miért használják? Ez a szöveg nálam lazán kimeríti azt a fogalmat. Igazán vicces az ilyen, ja nem, gúnyos. (úgy látszik, nem csak a munkaidődet teszi ki a statok manipulálása) -Szerk: egy :D kihagytam a végéről. Így már is vicces lesz a szöveg, nem? Csak viccnek szántam, ott a :D !

Az viszont nem opcionális, hogy az érkezők mind idősebbek a távozóknál. Ez tény.
A tény, amit csúsztatással érsz el, hogy neked legyen mindenáron igazad. Mindeközben elegánsan "megfeledkezel" Oliveira és Bove létezéséről.
Tavaly tavasszal 4 emberünk volt középpályán: Cristante, Miki, Oliveira, Veretout (Bove leginkább Pelle cseréje volt, de nem volt fontos szerepköre).
Most Cristante, Wijnaldum, Matic, Bove. Ezzel számol itt Mou, ő maga nyilatkozta, hogy Bovenak fontosabb szerepkört szán. Elvétve akár Pelle is idekerülhet. Amíg nem igazolunk még egy középpályást, addig Bove itt a 4. ember, akár tetszik, akár nem, ez a tény, de ezt valahogy megint sikerült csúsztatnod (ezúttal csupán Vertout kellett parkolópályára tenni ehhez, és a tavalyi Bovet a pozíciójába emelni), csak hogy úgy tűnjön, igazad van. Oké.

Majd később néha azért benézek, és írok is, de nekem is van jobb dolgom, mint ilyen "vitákban" részt venni, és a fórumot se akarom ezzel tovább spemmalni. Elnézést, hogy zavartam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jazon 2022.08.07. 08:01-kor.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.08.06. 20:52


jazon írta:Oliveira helyére jön Matic.
Wijnaldum Miki helyére jön.
Veretout csereposztját veszi át Bove.
A többi stimmel.
A vita meg parttalan.

Nem igazán, de a játék kedvéért legyen:
Matic + Wijnaldum + Bove2022 négy évvel idősebb, mint oliveira + Miki + Bove2021.
Veretout-t pedig nyom nélkül buktuk.

És akkor ugye van még egy Dybala-Zaniolo részbeni deficit is.

Jóéjt!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.08.06. 20:37


Amúgy örülök, hogy végre sztárokat vehetünk. Hatalmasat fordult a világ. Kicsit untam már a Kluivert, Perez, Ünder igazolásokat 10-15 millióért hátha valamelyik jó lesz és 40 millióért el tudjuk adni. Kellenenek a fiatalok, a szerethetőség ez jgaz. De Nem zavar, hogy ha elmegy Mourinho elmennek majd az emberei és jön egy ürességet. De az is lehet, hogy tovább tudunk majd építkezni, mert mondjuk utána jön majd Ancelotti.

De a lényeg. Egy EDF, Fonseca, Spalletti edzőhöz sosem jött volna Matic, Dybala, Wijnaldum Bailly (esetleg) Sőt eddig Belotti úgy volt évekig, hogy kezdőnek jön. Jelenleg a csávó úgy van, hogy hívják Spanyolországba de inkább ide jönne padozni. Na és ő nagyon Mourinho játékos. Ő simán tud 60 percet védekezni, végig brusztolja majd a meccset.

Végre kész játékosokat veszünk, végre nyerni akarunk, végre a jelent építjük. Pallotta 10 évig építette a jövőt és nem lett belőle semmi. A bolond nem látta, hogy Totti és De Rossi mellé a jelen kellenene vagy nem akarta...

Egy dolog zavar, hogy Zaniolo 50 millióért vihető. Valszeg ha megy nem pótoljuk senkivel csapaton belül lenne szétosztva a játekideje... És barmennyjre azt mondanám ha valaki 2 volt rúg a bajnokságban 2x műtötték, teljesen elvesztette a régi játékát és valaki ad érte 50 milliót azonnal el kell adni. De most win now módban vagyunk... Most kockáztatni kell. Hozni mindnekit és nyerni. Sosem éreztem még ennyire erősnek a csapatot. Totti nevenincs Vucinic, Boriello, Mancini játékosokkal akik sosem voltak mashol jók tudott BL résztvevő lenni végig. Most végre tele vagyunk nevekkel. Nagyon optimista vagyok. Ez egy olyan szezon lesz ahol a nagyokkal fognak minket emlegetni az tufi. De kell hozzá Zaniolo.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2022.08.06. 20:30


hamm

:ásít:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.08.06. 20:13


Oliveira helyére jön Matic.
Wijnaldum Miki helyére jön.
Veretout csereposztját veszi át Bove.
A többi stimmel.
A vita meg parttalan.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.08.06. 20:05


Megint terelsz. Szó se volt arról, hogy milyen volt és milyen van a csapatépítés. Egy dolgot mertem kicsit viccesen szóvá tenni: az általad gyártott korfa hitelességét.
Tudtam persze, hogy jön a flood, de még van egy hét a holtszezonból és fel kellett kicsit pörgetni a topikot :wink:
(sn, utalj majd légyszi :D)

És csak hogy a sok karakter között el ne vesszen a lényeg:
Nem mondtam, hogy szar a csapat
Nem mondtam, hogy szar edző Mourinho
Nem mondtam, hogy régen jobb volt minden
Nem mondtam, hogy hiba volt Wijnaldum leigazolása

És a legfontosabb, nem akartalak megsérteni. Minden gúny nélkül mondom, hogy egy olyan stat összerakása, ami a történtek ellenkezőjét bizonyítja, rohadt szép teljesítmény (tudom, hisz a munkaidőm egy jelentős részét idén ez tölti ki). Churchill sem volt az az önnarcangolós fajta. Kifejezetten öndicséretnek (és viccnek) szánta. Én is vicces dicséretnek szántam.

És mik a történtek az én olvasgatomban és időrendben?
Lelépett Miki, hoztuk Maticot. Miki mélységi középpályás volt a szezon végén.
Ölünkbe hull Dybala, aki Zaniolo perceit csökkenti majd leginkább.
Jön Wijnaldum, eladtuk Veretout-t, kevesebbet játszik majd Cristante.
Bellottit hajtunk, hogy Shomurodovot eladhassuk.

Simán lehet, hogy minden érkező jobb a távozónál. Simán be is válhat mind. Akár bajnokok is lehetünk velük (a távozókkal pedig biztos nem lettünk volna).
Ez mind reális opció szerintem is. Az viszont nem opcionális, hogy az érkezők mind idősebbek a távozóknál. Ez tény.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.08.06. 19:24


F.Totti írta:Ha lesz kedvem és időm, majd megnézem idén a kezdő közeli igazolásaink átlagéletkorát és ehhez képest az elmúlt évekét. Belotti sem sokat dob majd ezen.
Ehhez a stathoz csapd hozzá azt is, hogy mennyi saját ifit építettek be akkor a csapatba, illetve mennyit költöttünk el a piacon, mert mindkettő számít ebben.
Az elmúlt években átjáróház voltunk, azért vettünk fiatalt, hogy hátha el tudjuk később adni drágábban. Ezzel szemben én most csapatépítés jeleit vélem felfedezni.
Te meg lásd a fehéret feketének, ha azt akarod.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.08.06. 19:13


https://football-italia.net/romas-impressive-summer-stronger-squad-lower-wage-bill/
Itt egy cikk arról, hogy csökkent a bértömegünk, a mostani igazolások ellenére is.
Azért ez egy eléggé torzító adat, mert a kölcsönben kintlévők bérét is belevették, szóval nem teljesen igaz.
Azért vegyük ehhez hozzá -ahogy a cikk is írja-, hogy még rengeteg ember vár a távozásra, amivel még jelentősen csökkenhet a bértömeg, és akkor ez elég pofásan mutatna. (Csak menjenek is el, főleg Diawara.)
Szóval, ha a még kitoloncolásra váró elemek távoznának, akkor vélhetően bőven lenne keret egy védőre, és támadó cserére (Bellotti) bérek tekintetében.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.08.06. 19:11


Én nem azt mondom, hogy ez jó vagy rossz. Nem sírok vissza semmit. Szó se volt ilyesmiről. Két dolgot állítottam :
1. Öregszik a csapatunk
2. Mourinho kizárólag az azonnali eredményre koncentrál (Pinto pedig ehhez asszisztál)

Tök mindegy hogy forgatjuk, tetszik vagy sem, ezek tények. Ha igazolunk holnap egy fél tucat 16 éves négust, akkor is ez van, mert ők nem kezdőbe jönnek. Az még kevésbé számít, hogy tárgyaltunk is 12 éves játékosokkal. Vajh miért nem ők jöttek?

Egyedül Celik fiatalabb, de ő sem lesz fix kezdő (bár én örülnék neki). Dybala nem Miki helyére jön. A jelen állás szerint ő Zaniolo perceit csökkentheti radikálisan. A cserekapus tényleg fiatal. De noname, nem is fog pályára lépni.
Ha lesz kedvem és időm, majd megnézem idén a kezdő közeli igazolásaink átlagéletkorát és ehhez képest az elmúlt évekét. Belotti sem sokat dob majd ezen.

De nincs ezzel alapvető baj. Mourinho ilyen. Tudtuk. Van előnye, van hátránya. Egyéni preferencia kérdése ki mit szeret.
Csak azon mulattam, hogy jazon statisztikát gyártott, ami alapján a fekete fehérnek tűnik.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.08.06. 18:48


F.Totti írta:Felesleges olyan statot gyártani, ami semmivel nem jobb, mint az, amit mindenki ért és használ.
Lehet, a föcis múltam teszi, de akkor, ha elém teszik, hogy x ország átlagéletkora 42,5 év, nekem nem mond semmit, de ha elém tesznek egy korfát, akkor meg tudom állapítani abból, hogy a társadalom elöregszik-e. Sajnos vizuális típus vagyok, és nekem semmit nem mondana, hogy mondjuk 26,5 év az átlagéletkor, nem tudnám hova helyezni, nem vagyok szakértő, nincsenek adataim más csapatokról, ahogy szerintem itt a fórumon a többségre igaz ez. Azt viszont 1-2 perc alatt meg tudom nézni, hogy milyen a U23 és 30+ játékosok aránya a szűk kereten belül (nem számolva a torzító elemként jelen lévő játékosokat, ami más statok esetében bizony ott lesznek), amiből egy nagyon vázlatos képet már kaphat az is, akinek nem mond sokat a 26,5. (Ha senki nem távozna, és jönne ez a szám egy év alatt 27,5-re nőne, és a statisztikusok megállapítanák, hogy elöregedett a csapat.)

Akkor nézzük részletesen.
Tavaly Rui volt az idős emberünk, utána 26 volt a legidősebb érkező...

Idén igazoltunk fiatalt, konkrétan kapus poszton. Az más kérdés, hogy fiatal helyett, szóval ez nem számít.

Jobbhátvéd poszton nincs kihez viszonyítani a kort, itt lyukasak voltunk, nem volt távozó (csak kölcsönből), hoztunk egy 25 évest, hosszú távra, egy olyat, aki posztrivális lehet.

Bal lábas támadó poszton Perez helyett hozunk egy 4 évvel idősebbet. itt öregedünk, cserébe minőségi ugrás. Itt eredetileg egy 23 évest terveztünk (Solbakken), de éltünk egy jobb lehetőséggel.(A szerződésében lévő kivásárlási opció a leigazolás feltétele volt, de elvileg van opciónk ennek a kivételére, béremeléssel. Azaz -elvileg- a mi kezünkben lesz a döntés, hogy 20 misi, vagy magasabb bér.)

CM poszton Miki helyett jött egy két évvel fiatalabb a kezdő posztra, de ne feledjük el, hogy ide egy 22 éves terveztünk... (Itt 3 évre tervezünk, annyi lehet még benne, az opció a klubot védi, annak ad a kezünkbe döntési lehetőséget, hogy hosszabbít-e.)
Csere poszton Veretout helyett nem igazoltunk fiatalt, hanem -jelen állás szerint- egy saját ifit használunk, Bove személyében.
Azaz itt kifejezetten fiatalodtunk, ráadásul egy római ifivel számolunk!

Végül jöjjön a kritikus DM poszt. Itt ugyancsak lyukasak voltunk, fél év kölcsönös ideiglenes megoldás után jött egy újabb ideiglenes megoldás. Ezen a poszton áll az idős, rövid távra feltétel egyedül. Viszont, mint írtam, itt tömve vagyunk tehetségekkel, jövőre valaki Bove-hez hasonlóan kaphat szerepet, ha mégsem, akkor majd igazolunk. Ez az egyetlen poszt, ahol eredetileg is idős játékost terveztünk, és valóban rövid távra.

Ehhez hozzájön az, hogy szerintem idén szűkített pémzügyi kerettel gazdálkodunk, ebbe ez fér bele, nem tudunk minőségi fiatalt venni (de nem is feltétlenül kell, ha van saját ifi). Olcsó, de hatékony megoldásokat keresünk. (Tavaly volt elkölthető zseton, érkezett is fiatal.) Cserébe ezek az emberek elképesztő minőségi tapasztalatot, és rengeteg megnyert trófeát hoznak magukkal, ami talán meghozza azt a mentális változást, ami a Romára jellemző örök vesztes pozícióból kimozdít. Papíron a DM lesz jövőre kérdéses, de ha rosszul játszanak játékosok, akkor máshol is felmerülnek majd természetesen kérdőjelek.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég