Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.05.16. 21:09


Én voltam :lol: Gondoltam ha már nem kommentel, bevonjuk szóban ebbe a vitába
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.16. 20:11


Falkaösztönben melyikőtök hozta fel a Flo vs Karsdorp témát Szanicsnak??? :D :D :D

azt mondja, Pietralata kerület a legújabb terv a stadionra Rómában, és nagyobb lesz, 60ezresa az Emirateshez hasonlatos
hiszem ha látom
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.05.15. 19:49


Florenzi témában hallgatok.
Dzekót sokkal könnyebb volt emberileg kritizálni. :)
Kicsi Flónál még kivárok.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.05.15. 19:29


Jó végszó! :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.15. 19:19


Szerintem lezárhatjuk :)
Ferkosz, egy olyan momentumot (nagyihoz kiszaladást) tartasz te kvázi nem sokra, amitől mi odáig voltunk meg vissza. Semmi gond nincs ezzel, de értelmetlen vita ez, hisz ebben sosem fogunk egy állásponton lenni. Máshogy látjuk, ez van, nincs ezzel gond.

Amúgy Karsdorpot a jelleme miatt én is bírom a pályán. Technikailag elmarad Flótól, de küzdésben egy szinten vannak
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.05.15. 18:50


En meg azt nem ertem, hogy ha valaki fut, miert olyan nagy szam. Az egyik egy eves kolkom is mar fut(ogat)
Mindamellett flo semmivel sem hajtott kevesbbe
Hogy miert nagy szam, azt majd elmagyarazza, akinek lesz hozza kedve. Tippem szerint zsolti :wink:
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.05.15. 18:40


Én egyszerüen nem értem, hogy miért olyan elképesztő nagy dolog, hogy szereti a nagymamáját!?! Miért olyan nagy dolog az emberileg? És először van kint a nagyi, hát szerintem anno Simeone is kiszaldt volna a sajátjához. Attól még nem lesz szuper jellem. És valóban, csinalt szép dolgokat. Egy Udinese-Romarol van videom is valahol, ahol szép golt rugott, de attol nem valtozik a velemenyem. És tenyleg bocs, de Karsdorpot sokkal többre tartom. Eddig nem irtam, mert ebből mar nem akartam vitat, tudom, hogy legtöbben nem bírják, de én nagyon. Fut, rohan, meghal, bead, védekezik. Szerintem jövőre is full kezdő lesz es örülök neki.

Amugy Milan Atalanta 2:0 - most cserélték be, nézegethetjük.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.05.15. 18:35


Nalam az egyik (valamennyire) tudja potolni a masikat
De en konkretan buszke voltam, mikor flo kiszaladt
Es mondom, olyan megoldasokat csinalt viszonylag rendszeresen, hogy alig hittem a szememnek. Karsdorptol nem emlekszem ilyenre.

Na. Tenyleg leallok
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.05.15. 18:34


Akkor nem értesz. Nekem is fontosabbak az emberi megnyilvánulások, mint egy ziccer beverése. De szerintem annak, hogy szereti a nagymamáját semmi, de semmi köze a Romához. Kirohant, jóvan, szereti, ennyi. Semmi köze a Romához. Akkor emlegessünk mindenkit, aki gól után az ujját szopkodja, mert szereti a gyerekét.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.15. 18:24


Most az, hogy kiszaladt a nagymamajához, az nagyszerü, de mi köze a Romához?
óóó minden.... Nekem ezek a fontosak, nem az, hogy beveri a ziccert a játékos vagy nem.
De én mindig is mondtam, hogy nekem az emberi oldal sokkal fontosabb. Zsolti is ilyen tudom.
Ezért sem érdekelt sosem, hogy Dzeko milyen statokat hozott, mert emberileg a PÁLYÁN utáltam.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.05.15. 17:49


hogy nekem Florenzi semmi olyan emléket nem hgyott, ami top 10-es lenne


Az a durva, hogy nekem sokat hagyott, Romanistaként tekintettem rá, ezt rombolta porig... :(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.05.15. 16:07


Biztos majd’ minden jatekos szereti a nagyijat. Azert senki mast nem lattam kiszaladni…
De mindegy is, nekem eleg volt a tema, talan ha megjelenik a konyve… bar amilyen normalos ak tunik nem lesz konyve
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.05.15. 14:38


“Es ha ennyire fontos neki a csalad, akkor talan szinten nagyon fontos a masik csaladja is, nevezetesen a klub, ahol felnott.”

Na, ezt pont nem latom bizonyitottnak! Nem mondom direkt, hogy az ellenkezője, de hajlok rá. Még a “talán” is erős, amit használsz. És éppen ezért semmit nem jelent. Szereti a nagymamáját. Én is szerettem nagyon az enyémet.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.05.15. 13:04


Hat nekem sokat jelent, mint roma szurkolonak, ha egy jatekos nem a hatan levo nevre mutata a ket huvelykujjaval, hogy en vagyok a kiraly, hanem igazi emberi oldalat mutatja, a csalad fontos a szamara. Es ha ennyire fontos neki a csalad, akkor talan szinten nagyon fontos a masik csaladja is, nevezetesen a klub, ahol felnott.
Mindamellett rengeteg szemkapraztato mozdulata volt.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.05.15. 12:25


Nincs szerintem ebben a témában semmi lehetőség az objektivitásra, úgysem tudunk semmi konkrétat, hogy miért távozott, ettől kezdve pedig mindenkit az érzelmei vezérelnek. Olyan ez már mint egy vallásháború, amiben én pl. a gonosz oldalán állok. Abszolut szubjektiven leírom azt is, hogy nekem Florenzi semmi olyan emléket nem hgyott, ami top 10-es lenne. Most az, hogy kiszaladt a nagymamajához, az nagyszerü, de mi köze a Romához? A nagyi 82 éves koráig meccsen sem volt, kiszaladt hozzá, ez egy családi dolog, de nekem mint Roma szurkolónak semmit sem jelent. Persze lehet, én vagyok lelketlen es gonosz kicsi Floval. A Barca elleni belebikázásnal meg Taddei szupercselér is többet néztem meg a Youtube-on. (De ezeket nem azert irtam, hogy vitát generáljak, csak leirtam, mert ennyire nincs ebben semmi objektivitas már, csak érzelmek.)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.15. 10:21


és ezzel hosszú évek után annyira egyetértünk tomm, hogy ez egy új kapcsolat kezdete köztünk :wink: :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.05.15. 10:20


Igy van.
Ezzel arra probaltam ravilagitani, hogy elfogadhatunk tenykent sejteseket meg felmondatokat, de bem sok ertelme van. De ha ezt tesszuk, akkor en flo felmondatat fogadom el sziklaszilard tenykent
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.15. 10:15


fikciók fikciók továbbra is...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.05.15. 08:43


Nem valasztotta a milant. Mondta, hogy maradni akart. De nem kellett
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.05.15. 08:39


de gyerekek, akire és amire Flo megsértődött, abból semmi és senki nincs már a klubnál kb. Max a takarító személyzet, de lehet még az sem. Új a vezetőség, új az edző. Ő mégis a Milánt választotta. mcsabi, veled és meletted vagyok 1000%-ig. Totál ugyanezt érzem, számomra Flo elmúlt, senki. Kitörölt mindent az utóbbi másfél évével.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.05.15. 07:02


Tavaly flo akart maradni. A klubnak nem kellett.
Es nem a penzen mulott. Legalabbis a reszerol.
Inkabb o szolhatott be fonsecanak az ocska nulla hulla jatek miatt meg a klubnak a kalmarkodas miatt. Ok sertidtek meg.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.05.15. 00:33


Flo adott nekünk jó pár szép emléket, amit felsoroltatok. Flo egy csupaszív játékos volt, mindig hajtott. Nem volt jó játékos sajnos, védekezése botrány volt, de hajtott és küzdött és szerettük, mert római volt, meg voltak a pillanatai (amit ti is írtatok), csk volt és tudott gólt lőni (Karsdorp nem tud). Összességében hiányzik. A tudását könnyen tudjuk pótolni, a karakterét nehezen. Miatta néztem Valencia és PSG meccseket. PSG-ben szerintem tök jól tolta, csomószor éreztem, hogy ő szabja a fazont a játéknak, őt keresik a társak, mert ő marad elől üresen. Aztán ott is volt, hogy nem ért vissza, stb. Igazából még örültem is neki, hogy jó, büszke voltam, hogy mi emberünk és kupát nyer. De sajnos ennek vége lett azzal, hogy nem akart visszajönni. Tavaly maradhatott volna, ahogy mcsabi írta. Nem akart. Valszeg sertodes és pénz, de ezt innen nem tudjuk. Na innentől engem sajnos már nem érdekel, hogy Milanba akart menni és ott érzi jól magát. Ő választhatott. Ahogy Romagnoli sem érdekel, pedig ő is kis római sztár volt annak idején, persze sokkal nagyobb botránnyal és kevesebb meccsel ment el mint a Flo. Politano, Scamacca, Bertolacci, stb. sem érdekel, ha nem akar itt játszani... Ha nem fér be a csapatba (Caprari, Verde) akkor az megint más, de Flo Karsdorp mellett elfért volna. Római volt, szerettem Flot, de ez a múlt már sajnos.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.05.15. 00:14


tisztelem a munkát, amit ebbe a hszbe beleraktál mcsabi, komolyan
de egy jottányival nem jutottunk közelebb a megoldáshoz, mert ahhoz innen, Mo-ról, egyszerű szurkolóként nem is fogunk
amiket írtál, azokat tudtuk, és épp ezekért gondoltuk/-juk azt, hogy nem tudunk mindent

A legdurvább, de tényleg a legdurvább, amit el tudok képzelni abban az irányban, hogy Flo a ludas, hogy úgy megsértődött (pl. Fonseca általi kijelentésre), hogy nem tudták kiengesztelni, és nem engedett az egójából. Nem gondolom, hogy ez az ok az egészre, de benne lehet.

Egyszer talán megtudjuk az igazságot...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.05.14. 23:45


Hát ha már felhoztátok Nainggolant és Strootmant, ha jól emlékszem mindkettő rendkívül dühös volt és kb azonnal jöttek is a nyilatkozatok, hogy eladták őket, de nem akartak volna menni. Flo-tól ilyen nem érkezett soha, de tegyük fel hogy csak korrekt akar lenni. Viszont van némi különbség a 3 játékos közt. A holland és a belga nagy pénzért távozott, egy olyan időszakban, amikor a nyarak arról szóltak, hogy kulcsjátékosokat adunk el az ffp miatt. Nem hiszem, hogy a Florenziért kapott 4,5 m most bármit számítana, vagy hogy pont az ő fizetésén akarnánk spórolni, amikor a kispadot koptató Shaarawy pl. többet keres nála.

Az egész akkor kezdődött, amikor jött Fonseca és fél év múlva közölte Floval, hogy nem tudja mennyi játékidőt fog tudni adni neki, ezért ment Valenciába 2019 telén. (https://m.allfootballapp.com/news/La-Li ... me/2315870). Ugye ez még covid előtt volt, akkor még az eb szereplés miatt is történhetett mindez (legalábbis tudjuk be annak, mert volt már példa arra, hogy valaki nem ment kölcsönbe annak ellenére, hogy Tacthsidisek játszottak a posztján)

Nyáron fordult a kocka, ott már Fonsi mondta, hogy szeretné hogy maradjon, és beépítené a csapatba, de Flo inkább a PSG-t választotta (https://psgtalk.com/2020/10/as-roma-man ... sgs-offer/).
Nem tudom ezért a lépésért megkövezni, egy PSG kaliberű csapat hívására kevesen tudnának nemet mondani.

És innen jön számomra az érthetetlen dolog. Tavaly nyáron, már ment a ködösítés a jövőjével kapcsolatban, José kinevezésekor még a PSG-re akart fókuszálni, aztán az EB-re és amiatt nem foglalkozott még a csapattal. Mou-nak volt egy nyilatkozata nyár végén: "We spoke together once, and on that occasion he was clear about what he wanted to do and that was to go to Milan. The club listened to the player’s wishes, which were to go."

Végül megtörte a csendet és idén januárban volt egy homályos nyilatkozata,
“The moment I realised that our paths were splitting is when they (the club) said that Roma supporters no longer need heroes. Not long before my farewell, both Totti and De Rossi also left the club, then I understood that it was my turn.”

He continued, “I tried to cause as few problem as possible and behave like an exemplary professional. I accepted it and moved on.”

“I’m glad that I played abroad because I didn’t have to face Roma, but now with Milan, facing them in the league is difficult.”.

Csak éppen az az időszak, amire célozhat, az még a Pallotta éra volt, az akkori vezetéséből/stábból senki nincs itt. A nincs szükség hősökre részt meg hagyjuk is, amikor Pelle a csk.

De tegyük fel, hogy José kamuzott/nem mondta el a teljes igazságot, Florenzi meg csak a jót akarja a klubnak és szó nélkül hagyja, hogy elüldözték. A kérdés még mindig felmerül bennem, hogy egy helyi születésű csapatkapitánynak tényleg nincs más opciója, mint bajnokságon belül a riválishoz igazolnia?

Bocs a hosszú posztért, nyilván megértem, ha valaki továbbra is kedveli, számomra a fentiek miatt ő már csak egy játékos a sok közül, aki valamelyik másik serie a-s csapatnál játszik (emiatt ha gonosz akarnék lenni, mondhatnám azt is, hogy rossz topicban beszélünk róla :twisted: )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mcsabi 2022.05.15. 00:15-kor.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.05.14. 22:05


Trigoria írta:vicc volt a ban, ott is a smiley :)

Tudom ám, láttam. :) (De azt is tudom, hogy ez a téma forró itt. Ezért a nagyiról már le sem irom a gondolataimat…)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 53 vendég