Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.08.04. 12:21


Még egyszer. A koncepció nem tetszik, ne ragadjunk le neveknél. Kolarovval együtt jött Mario Rui, Karsdorp és Jonathan Silva. Mkhitaryan mellé Veretout és Cristante. Ráadásul az öregek is hosszabb szerződéssel jöttek. Most csak öreg jön és leginkább egy évre.
Persze van ebben is ráció, hisz nem ragadnak rajtunk, de így pedig évről évre új csapatunk lesz. Ez nem az én világom.

Az pedig hogy erősödtünk vagy sem, majd nyugtával. Sajnos az igazolások fele nem válik be. Nem nálunk, általában. Mercato van, értem hogy reménykedünk. Én is. De azért lássuk mi mit hoz. Wijnaldum-ról leírtam, hogy én is örülnék neki. De ettől még az 5M nettó fizu rohadt sok. Mindösszesen ennyit akartam. Uff.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.08.04. 11:01


fogkefe1 írta:F.Totti Wijnaldum 31 éves ő nem a múlt hanem a jelen, 3 évig tök jó igazolás szerintem. 10 millió körül még ha 4.5 misit keres akkor is.
Dzeko és Koralov mennyi volt mikor jött? Smalling mennyi idős? Ők húzó emberek voltak.

Ettől függetlenül nem Wijnaldumot hoztam volna mert nálam ő továbbra sem CDM, de Mou már biztos tudja mit szeretne játszani.
A legjobb példát kihagytad...
Ki helyett hozzuk most Wijnaldumot, kinek a helyén fog játszani? Miki. Mennyi idősen jött ő ide?
(Szerk.: nem DM-et igazolunk ide, hanem CM-et, olyasmit, amit Miki játszott tavasszal.)

Nekem ezzel az igazolással nincs gondom, örülök. Szerintem erősödünk vele, előre lépünk, és van benne pár jó év, ahogy Mikiben is volt. Mögötte meg Bove fejlődik majd remélhetőleg.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.08.04. 10:49


F.Totti írta:Ez nem pénzügyi kérdés. A koncepció nem tetszik. Szarunk a jövőre, csak a most érdekel. Márpedig egy ilyen szerződés egy csomó problémát generálhat. Mert vagy évente újra kell építeni a centrumot vagy a kezdőcsapat fele sorban áll majd fizuemelésért. Lássuk be, annak kicsi az esélye, hogy a holland lesz a legfontosabb játékosunk. És annak is csak maximum 50%, hogy Dybala.

De annyira a következő éven a fókusz, hogy ezzel senki nem foglalkozik. Oké, tudom hogy Mourinho ezt jelenti, de ettől még Pinto némi ellensúlyt kellene, hogy képezzen. Ez zavar leginkább. Így rohadt nagy a kockázat. Persze ha scudettot nyerünk, akkor szarok az utána következő szűk esztendőkre, csak ez így elég vékony jég. Dybalánál egy ilyen koncepció oké, de minden igazolásunk ne legyen ilyen.
Az Inter modellt szarnak tartom.
Én a fiatalítás mellett vagyok teljesen, viszont nekem azzal nincs bajom, ha azért van 1-2 rutinos róka a fiatalok mellett, aki nyert már ezt-azt. Kell az egyensúly is.
Mou nem fog megváltozni, ezt fölösleges várni. Eredetileg ide fiatalt hoztunk volna, de akadályba ütköztünk, így hozunk egy bajnokot helyette.
Wijnaldum egy jó játékos, és ha nem válna be, akkor jövőre újra szóba jöhet Frattesi.
Szerintem meg Wijnaldum topjátékos, megérdemli azt, hogy a legjobban fizetettek között legyen.

Nekem van egy olyan halvány tippem, hogy idén még meghúzzuk a nadrágszíjat, de jövőre már bele fog férni ez-az (Dybala nagyobb fizetése, Wijnaldum opciója, rendes igazolás), főleg, ha összejön a BL. (Addigra már rég ki lesz vezetve a csapat teljesen a tőzsdéről.) Most a legkevesebb igazolási pénzből a lehető legerősebb keretet próbáljuk összetenni, ami elég lehet a top4-hez. Ezen dolgozik Pinto, és ebbe nagyon jól beleillik ez az üzlet.
Jövőre talán költhetünk fiatalra is, ami drága most nekünk. Addigra meglesz egy mag is, sok fölös játékos ki lesz szórva, kevesebb dolga lesz Pintonak is.
Én nem látom az összeomlást, építkezést látok. Sokat felteszünk a BL elérésére most, ami ha nem jön össze, akkor az probléma lehet, de nem tragédia (Wijnaldum és a fizetése már itt sincs), ha elérjük, akkor minden a terv szerint halad.

Mou mély keretet kért, meg fogja kapni. Kell is nagyon. Minőségben is erősödünk, nem csak mennyiségben, szerintem ez is vitathatatlan. Innentől egy kis szerencse mellett Moun múlik a dolog, Pinto oldaláról a feladat el lesz végezve.
(Én személy szerint a gyenge pontunkat a védelemben látom jelenleg. 4 védő nem elég, és Smallingon sok múlik majd, mert ha lesérülne sokáig, akkor nem tudom, ki javítaná ki a többiek folyamatos hibáit.)
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.08.04. 10:14


Trigoria írta:szóba került? Vagy kapcsolatban vagy Pintóval, de mielőtt ajánlod neki, előtte kikéred a véleményünket?
Ha utóbbi, akkor magyar válogatott alapember ne padozzon sehol. Pont.

OFF: Bolognával került szóba, hogy 9 millióért vinnék. Legalábbis ezt olvastam. Aztán gondoltam szólok Pintonak, hogy ő jó lenne nekünk is ha ennyi az ára, de akkor mégsem Trigo. Szvsz inkább a Fener mint a Bologna, de szerintem nem is fog eligazolni.

Wijnaldum matek meg tegnapról mára megint változott, ahogy jazon is írja. Az szinte már tuti, hogy érkezik, csak nem tudjuk mennyiért, bár a lényeg úgy is az hogy jön.
F.Totti Wijnaldum 31 éves ő nem a múlt hanem a jelen, 3 évig tök jó igazolás szerintem. 10 millió körül még ha 4.5 misit keres akkor is. Lehet igazolni Cristante, Diawara meg Veretout felé jövő emberét 20-25 millióért vagy Villar, Coric féle játékosokat 5 millióért, de velük nem lesz scudetto sosem.
31 ev nem vész szerintem van der Saar is annyi volt mikor a Unitedhez igazolt és klublegenda lett :D :D :D
Dzeko és Koralov mennyi volt mikor jött? Smalling mennyi idős? Ők húzó emberek voltak.
Egyetértek, hogy kell melléjük fiatal is, de szerintem Wijnaldum van akkora név, hogy most a jelenre megéri feláldozni a jövőt. Amúgy ki fog több fizut kérni emiatt? Pelle és Mancini most hosszabbított. Egyedül Zaniolo fog, ő pedig megérdemli. Zalewskinek még korai lenne.

Ettől függetlenül nem Wijnaldumot hoztam volna mert nálam ő továbbra sem CDM, de Mou már biztos tudja mit szeretne játszani.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.08.04. 10:10


Ez nem pénzügyi kérdés. A koncepció nem tetszik. Szarunk a jövőre, csak a most érdekel. Márpedig egy ilyen szerződés egy csomó problémát generálhat. Mert vagy évente újra kell építeni a centrumot vagy a kezdőcsapat fele sorban áll majd fizuemelésért. Lássuk be, annak kicsi az esélye, hogy a holland lesz a legfontosabb játékosunk. És annak is csak maximum 50%, hogy Dybala.

De annyira a következő éven a fókusz, hogy ezzel senki nem foglalkozik. Oké, tudom hogy Mourinho ezt jelenti, de ettől még Pinto némi ellensúlyt kellene, hogy képezzen. Ez zavar leginkább. Így rohadt nagy a kockázat. Persze ha scudettot nyerünk, akkor szarok az utána következő szűk esztendőkre, csak ez így elég vékony jég. Dybalánál egy ilyen koncepció oké, de minden igazolásunk ne legyen ilyen.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.08.04. 09:46


Szalai atomkezdő lenne nálunk. :D Viccet félretéve, kedvelem a játékát, az egyik húzóember a válogatottban, elképesztő hosszú labdákat tud adni.
Szerintem 10 misi alatt nem hozható, így nálunk nem játszik. :)

Wijnaldummal kapcsolatban más források más infókat írnak. Máshol az eredetileg is hallott fornulát hallani, azaz meccsek felén játszik, és BL lesz, akkor kötelező a vétel, illetve 8 és 10 misit is láttam már.

fogkefe1 írta:Tehát a 18 helyett kapni fog 9.5 misit csak hogy játsszon.
Ennél többet fog azért kapni, a PSG állja egy részét. Ahogy írtam, ő a bónuszairól mondott le, előbb talán magától is (1 misit lehetett hallani), utóbb kérésre, ami elősegítette az üzlet létrejöttét (ott talán fél misiről). Összesen 2 misi volt a bónusz. 7,2 misi az alapfizu, abból lesz közel 5, aminek a maradékát a PSG állja egy évig. Utána, ha marad, akkor fog az alapfizuja is csökkenni, kb. annyira, mint amennyit most nettóban fizetünk neki. Onnantól viszont adókedvezmény, mivel 2 évnél hosszabb szerződése lesz összesen, és külföldről jön.

Nemsokára úgy is hivatalos lesz, és akkor lehet tudni a számokat, nem találgatni.

Azért az ő esetében ez valóban ingyen igazolás lesz, mert egy ingyen igazolásnál -mint Dybalánál- azért fizeted az aláírási pénzt a játékosnak, az ügynöki díjat az ügynököknek, és jó pár millió tud ez lenni. Kölcsön esetében elvileg a klubnak fizetnél, de itt ez az összeg 0 (sőt, ők állják a bér egy részét). (Majd, ha élünk az opcióval, akkor jöhetnek az előbb említett költségek is.)

Veretouval kapcsolatban viszont az a hír, hogy a játékos ügynöke már megegyezett a klubbal, mi is közel állunk, de a szurkolók nem szeretnék az igazolást, és tüntetnek ellene... (Egy rokonának fizette a perköltségeit egy kényes ügyben, ezért nem szeretnék.)
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.08.04. 07:35


szóba került? Vagy kapcsolatban vagy Pintóval, de mielőtt ajánlod neki, előtte kikéred a véleményünket?
Ha utóbbi, akkor magyar válogatott alapember ne padozzon sehol. Pont.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.08.03. 22:36


Szalai Attila amúgy padra 5. belső védőnek? Ballábas, szerintem el lenne ott a padon 9 millióért vihető elvileg, fiatal. Bár lehet, hogy kezdő akar lenni, akkor felejtős... Annyira nem ismerem milyen csak az van még Fenerben állandóan rúgja a gólokat. Arra nekünk is szükségünk lenne.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.08.03. 21:38


Szóval, hogy tiszta legyen: mindenki után fizetik a normál adót. Viszont van egy bizonyos kedvezmény, amit igénybe lehet venni, ha Olaszországon kívülről érkezik valaki. Ennek a feltételei:
jazon írta:Az idegenből jövőkre az adókedvezmény akkor léphet érvénybe, ha két évnél tovább (azaz így minimum három évig) adóznak Olaszországban, illetve az azt megelőző három évben nem az olaszoknál adózott. Sima kölcsön esetén az csak egy év, szóval nem használható. (Utána meg már adózott itt az elmúlt három évben, szóval utána sem jó már.) Gyanítom mégis van erre kiskapu, úgy, hogy ha most előre le van tárgyalva a későbbi szerződés, akkor egybeveszik a kölcsönnel. Nem tudom, hogy van ez. Mindenesetre, ha így van, akkor az egy év kölcsön mellé még minimum két év szerződés kell, és akkor igénybe vehető a kedvezmény arra a maradék két évre. Addigra már közel 34 és fél lesz, mire lejár a szerződés, szóval nem lesz már fiatal.
(Szerk.: egyébként igen, úgy tudom már, hogy igénybe vehető ilyen kölcsön után a kedvezmény.)

Rui, Abraham után van kedvezmény, Matic után nincs (mivel csak 1+1 évre írt alá), Zaniolo, Dybala után nincs kedvezmény, mivel nem külföldről érkeztek ide.

Én így tudom.

Szek2: és értelemszerűen, ha szerződést hosszabbítunk, akkor ott már nem lesz érvényben, mert akkor már korábban is itt adózott kategória lesz. Azt nem tudom, hogy meddig lehet felhasználni, de az biztos, hogy 3 éves szerződés kell minimum hozzá (téli igazolás esetén elég 2,5 év), hogy életbe lépjen.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.08.03. 21:15


fogkefe1 írta:Szerintem ez korrekt. Dybala 4.5+1.5(ami könnyen teljesíthető) tehát Dybala 6-ot kap. Wini második legjobban fizetett lett igen, de 31 éves és 3 évre jön.
Az számold bele, hogy ha hosszabbít (azaz élünk az opcióval) a bruttója jóval alacsonyabb lesz a legtöbb játékosnál, aki itt van. Azaz bruttóban messze nem lesz a legjobban fizetett játékosok között, olcsóbb lesz sokuknál.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.08.03. 21:10


F.Totti írta:Nettó 5M korrekt? Az csökkentett adóval is több, mint Dybala és 25%kal több, mint amit Zaniolo szeretne. Emelt adó mellett pedig brutálisan sok.
Nem az én pénzem, de nekem nem érne ennyit.

Nem értek egyet, szerintem remek üzlet.
Csökkentett adóval sehogy se lenne több, de mindegy.
Most ugyanolyan adót fognak fizetni utána, mint a másik kettő után. Dybala netto 4,5 + 1,5 bónuszt kap.
Wijnaldum a pletkya szerint netto 5 misit kapna + bónusz az nem sok lenne, mert lemondott egy jelentős részéről (eredetileg 2 misi ez az összeg, és minimum 1-ről lemondott). Szóval összességében, lehet, hogy normál adóval sem több.

Csökkentett adóval meg jóval kevesebbet kellene fizetni utána. Mikor lenne csökkentett adó? Amikor élünk az opcióval. Akkor a továbbiakban a fizuja 4,5 lenne nettóban (mint Dybaláé), és jóval kevesebb adó lenne utána (mint Dybala után). Feltehetően (ezt nem tudom biztosan), de vissza lehetne igényelni a kölcsön idején fizetett plusz adót is. Szóval, ha élünk az opcióval, jóval kevesebb lenne a fizuja bruttóban.

Amennyiben nem jönne be, akkor meg nem élünk az opcióval, 1 év után továbbmegy, addig fizettük a magas bérét, ami még egyszer: nem biztos, hogy nagyon több Dybaláénál. Addig is ingyen jött, nem fizetünk a kölcsönért.
Ez nem egy nagy kockázatú üzlet.

Zaniolo meg majd feltehetően kap egy új szerződésajánlatot szeptemberben... Ha nagyon el akarnánk adni, akkor nem 50 misiket kérnénk érte.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.08.03. 21:05


Így tudtunk megegyezni. 9 millió a fizuja, elvileg valami 3-ról lemondott de az lehet ezen felül volt ezt nem tudom. PSG többet nem akart bele tenni már. Ezt úgy is lehet venni, hogy 5 millióért leigazoltuk és ingyen játszik. További 7-ért megvásárolható... Szerintem ez korrekt. Dybala 4.5+1.5(ami könnyen teljesíthető) tehát Dybala 6-ot kap. Wini második legjobban fizetett lett igen, de 31 éves és 3 évre jön. 7 millióért, annyi hogy magas a fizuja. Teljesen korrekt szerintem. Egy sztárt igazoltunk. 2 év hátra volt még a szerződéséből. Tehát a 18 helyett kapni fog 9.5 misit csak hogy játsszon. Szerintem ez korrekt a részéről is, illetve korrekt Pinto részéről is, hogy 1 évig 5 millióért itt van, majd ha beválik és 32 évesen tetszik akkor megint csökken majd a fizuja 4.5-re (ami a csapatnál most a plafon) és fizetünk érte 7-t. Ha nem válik be megy vissza.

Annyi, hogy Zaniolo is azt fogja mondani, hogy szeretnék 5-t a 4 helyett(amit elvileg ajánlani fogunk neki). De ő is szerintem simán megérne egy 4+1 misit. De mindjárt itt a rajt kiderül mennyire lesz jó. Tavaly ugye nagyon gyenge volt.

Belotti is elvileg sok pénzért jön 2.8+0.7, de ha úgy nézed, hogy ő 2 éve 50 milliós csatár volt, Torinonál csk és jelenleg Elsha keres ennyit akkor ez is korrekt. Persze ha annyit fog játszani mint Shoma akkor luxus, de szerintem ennyi pénzért szert több játékperc várható.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2022.08.03. 21:04


Huh, ha ez igaz, sok az a fizu a hollandnak. Nagy kockázat. De legyünk pozitívak.
Belottinak én nagyon örülnék. Csak Zaniolo maradjon!
adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.08.03. 19:51


Nettó 5M korrekt? Az csökkentett adóval is több, mint Dybala és 25%kal több, mint amit Zaniolo szeretne. Emelt adó mellett pedig brutálisan sok.
Nem az én pénzem, de nekem nem érne ennyit.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.08.03. 17:57


Ha ez igazak, akkor ezek teljesen korrekt számok. Belottit jó lenne behúzni, Zaniolot megtartani és júniusban scudettot ünnepelni.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.08.03. 15:58


Első számok alapján, Wijnaldum a következő feltételekkel jöhet:
A fizetése 65%-át állnánk, más forrás 5 misit ír. Elvileg nettó 7+2 a fizetése, és elvileg a bónuszokról nagyrészt lemondott a játékos, minimum 1 misi értékben. A PSG állná a maradékot.
Kölcsön + sima opció lenne, 7 misi értékben lehetne véglegesíteni. Utána -ahogy várható volt- 2 éves szerződést kapna, 4,5 misi értékben, ahol már igénybe lehetne venni az adókedvezményt.

(A PSG meg szépen megegyezett Renato Sanches ügyében, el fogják vinni a Milan elől. Ezért is volt nekik sürgős már az üzlet.)

Veretout pedig 10 misi körül mehet a Marseillebe.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.08.03. 08:36


Pár dolgot kihagytam a kimenő oldalról.

Alapvetően csak pár játékos volt biztos távozójelölt.
A többségét megnézte Mou, elvitte az edzőtáborba. Néhányuk közben is piacon volt, de néhány csak utána került oda. Szóval ezért is van lemaradás ebben.

Akik biztos távozók voltak, azok közül az egyik (Diawara) minden ajánlatot visszautasít. Elég idegesítő az ilyen. Megoldásként én vagy keresnék egy arab csapatot, aki megadja a fizuigényét, vagy elgondolkodnék azon, hogy bizonyos pénzt felajánlanék neki azért (nem tudom, hogy ilyen lehetséges-e), hogy alacsonyabb fizuért elmenjen. Az átigazolási összegből ez levonásra kerülne. Annak semmi értelme, hogy fizessük a fizetését a semmire.

A másik biztos távozó Villar, ott a Monzával volt egyezség, amiből kihátráltak, mert módosítani akartak azon. Ő félig piacképes, nem akarjuk csak úgy elengedni, pénzt szeretnénk látni belőle, akár kölcsön után jövőre kötelező opcióból. Sima kölcsön nem játszik, mert nem számolunk vele.
A harmadik Kluivert, akinek egy év van hátra a szerződéséből, szóval el kellene adni. Nagyjából a legpiacképesebb játékosunk (lenne), de az 1 év miatt csak nyomott ár jöhet szóba. Itt kicsit kivárásra is játszunk, várunk egy jó ajánlatot, tárgyalunk klubokkal.

A többi meg olyan, hogy szabadulnánk tőlük, de nem minden áron. A sima kölcsönöket viszont nem sok esetben preferáljuk, mert többre ugyancsak ki lett mostanra mondva, hogy nem annyira kellenek, lecserélésre ítéltettek.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.08.03. 08:13


Túl vagyunk a mercato felén, és azért az első felében nem sok minden történt (mcsabi aggodalma egyelőre megvalósul).
1-2 ifi eladásán kívül senkit nem adtunk el, és érkező oldalon is egyetlen név volt (de az nagyot szólt).
(Jut eszembe, hogy borzoljam a kedélyeket: Flo után a Primaverából is küldtünk egy jobbhátvédet a Milanhoz. Leonardo D'Alessio került eladásra nemrég.)

Szóval a mercato előtt voltak meg az üzleteink, azóta nem haladtunk sehogyan, leszámítva az egy szem Dybala üzletet.

A prioritás egy CM lett volna (Dybala mellett), ez nem jött eddig össze (remélhetőleg most már igen).
A hónap közepéig Frattesi után futottunk, utána látta be Pinto, hogy a Sassal nem lehet tárgyalni, 4 év van a szerződésből, nincs alkupozíció, ők meg nem engednek semmit (közel annyit kérnek érte, mint Scamaccáért, meg Raspadoriért...)
Ezért váltani kellett, Wijnaldum lett a fő jelölt. Érte most már bő két hete megy az alkudozás, és remélhetőleg minden rendben lesz most már.
Ott meg kellett egyezni arról, hogy kölcsön legyen, opcióval legyen, az opció összegében, az opció ne kötelező legyen (hanem csak feltételekkel), és a PSG állja a fizu jó részét. Emellett a játékost is meg kellett győzni, bizonyos fizetés elengedéséről. (Van olyan hír, ami szerint -kérésre- további engedményeket tett, azért jöhet létre most végül az üzlet.)

Másodlagos prioritás egy további közép hátvéd, és egy másik cserecsatár Shomu helyett.
Előbbi esetében sok ember szóba jött már, de senki sem komolyan. Nézelődünk. Utóbbinál konkrét elképzelés volt, és jó eséllyel jöhet is Belotti, már csak Shomut kellene más csapat felé irányítani.

A kimenő oldal az, ami nagyon leakadt. Szerintem a fő gond az, hogy mindenki kölcsönöket akar, mi meg biztos pénzt. A kölcsönbe még belemennénk, de kötelező vételi jelleggel. Ezt viszont minden csapat kerülné. Egyelőre türelmesek vagyunk, van még idő, de ahogy közeledik a mercato vége, engedményeket kell tennünk.

Most már közelednek a bajnoki rajtok, szóval szerintem fel fognak gyorsulni a dolgok, akik érdeklődnek, dönteni fognak majd, nem tovább nézelődni.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.08.03. 07:42


fogkefe1 írta:Szerinte már egy hivatalos 25 millió+Rodon az asztalon volt és ezt a Roma elutasította, mert 50 milliót kér. Elmondása szerint Zaniolo szívesen játszana a Premier Leagueben...

jazon írta:Zaniolora érkezett ajánlat a Tottenhamtől: 29 misi + Rodon (védő) volt az ajánlatuk, de hasonlóan elutasítottuk,mint a Juvét: 50 misi minimum. Oda egyébként se szívesen menne Zaniolo, de ez más kérdés. Mi alapvetően megtartani akarjuk, nem eladni.

Ez az ajánlat tudvalevő volt, az ő általa említett 25 egyébként fontban értendő.
Elképesztő mennyiségben érkeznek a cikkek, hogy a Tottenham mindjárt megveszi, de pont nem érdekelnek ezek. A fenti ajánlat volt érdekes, a többi az érdektelen. Amióta a Juve kiszállt, azóta nem sok esélyt látok Zaniolo távozására (természetesen nem zárható ki). Akármit állít ez a bizonyos illető, ő nem akar a PL-be menni, jobban akar maradni a Serie A-ban.
Ha komolyan meg akarják venni, akkor tiszta a sor: 50 misit tegyenek az asztalra. Ennyi. Ez nem történt meg, és egyelőre nem úgy néz ki, hogy megfog, akármennyire is szeretné Conte az üzletet. 50 misi túl nagy rizikó érte.
Úgy gondolom, szeptemberben elő lesz véve a hosszabbítás (elvileg ez a terv), és akkor remélhetőleg sikerül egyezségre jutni.

Egyébként a PSG után a Chelsea-től is érkezett ajánlat Zalewskiért, amit hasonlóan utasítottunk el, mint Zaniolo esetében: 50-60 misit kértünk, ami egy félszezonos játékos esetében megfizethetetlen. Történet vége.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.08.03. 07:24


Wijnaldum úgy tűnik, érkezni fog.
Di Marzio szerint az utolsó fázisában van a tárgyalás, Romano szerint meg van az egyezség, a papírmunka van már csak hátra.

Ha az üzlet végbemegy, akkor a PSG elhozhatja Renato Sanchest a Milan elől, mi meg küldhetjük Vertoutot a Marseillehez.

A Fulham eddig is érdeklődött Kluivert iránt, de most ez erősödhet, mivel jobbszélsőjük most dőlt ki hosszú távra.
Egyébként Shomu esetében a Wolves érdeklődése az ő csatáruk sérülése miatt keletkezett, hosszú távra dőlt ki az emberük, ezért kell nekik támadó a bajnokság rajtja előtt.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.08.02. 22:11


nyerjünk Scudettót,, aztán tőlem mindenki mehet ahova akar :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.08.02. 19:23


A jövő év nagyon messze van. Addig ezer dolog valtozhat. Mou és Conte se az az edző, aki sokáig bírja egy helyen. Bármelyik vált, egyből kuka is a Zaniolo to Spurs terv. Dybala sem okvetlenül marad itt. Ha ő megy, Zaniolo szintén tuti hogy marad. És van még ilyen 'mi lesz majd' teória vagy ezer. Ettől most felesleges tartani.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Phoenix100 Dátum: 2022.08.02. 14:21


Menjen jövőre és inkább a spursbe mint a juvéba
"Veretlenek vagyunk, kint lesz 50.000 szurkoló, ezért nyilvánvaló, hogy 11 éhes farkast láthatunk majd a pályán." -Garcia
Avatar
Phoenix100
 
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: 2011.07.14. 19:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.08.02. 10:59


Wolvesnak beajánlottuk 15 misiért. Biztos kötelező opcióval szeretnénk, szerintem már unják, hogy Kluivert is mindig visszajön stb... Kluivert pedig lehet a Fulhamhez kerülhet, vele illetve Calafiorival tuti nem számol már Mou. Calafiori Svájcba mehet, de ha az nem jön össze akkor a Cremonese lehet a megmentő, már 2 srácot lepasszoltunk oda.
Baily nagyon úgy néz ki a Sevillahoz tart. Jó lett volna ide, de most emiatt nem szomorkodok. Ami miatt viszont most szomorú lettem, hogy Ben Jacobs bement egy Tottenhamos podcastbe, és azt mondta a következő időszakban tényleg megpróbálják Zaniolot leigazolni. Szerinte már egy hivatalos 25 millió+Rodon az asztalon volt és ezt a Roma elutasította, mert 50 milliót kér. Elmondása szerint Zaniolo szívesen játszana a Premier Leagueben... Hát ha eligazol, akkor már nem nagyon fogok reménykedni semmiben, mert túl szép lenne igen, hogy ennyi sztár játszana a csapatban.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2022.08.02. 06:59


Egyébként a Serie A-n kívül a Wolves is bejelntkezett Shomurodovért. Egyelőre a Bologna felé tart, kölcsön + opció (olyan 9 misiért). Mi kötelező opciót szeretnénk, ahogy sok egyéb esetben is, és vélhetően itt akadnak el a tárgyalásaink mindenkivel.

Belottival megegyeztünk már egyébként (pontosabban az asszonyával :)), szóval ha Shomut sikerül kitenni, akkor Belotti jön a helyére. 2,8 misi + 0,7m bónuszról hallani a szerződésénél.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 50 vendég

cron